» »

Debelost

Debelost

m0LN4r ::

Trubadur je izjavil:

Ma geni nimajo veze, s tem se tolažijo debeli ljudje, ki se jim ne da hujšat in držat diete.

Na debelost vplivata samo slaba prehrana in pomankanje gibanja.
Če pa daš za primerjavo dva osebka, ki isto pojesta in se eden zredi, je vse odvisno od hitrosti njegovega metabolizma.

Lagerji v 2.sv. vojni. Tam nihce ni bil debel, ne glede na genetiko.

Ljudje se vedno manj fizicno gibajo cez cel dan, to upocasnjuje metabolizem, istocasno pa je luksus pri visokokaloricni hrani, cuker, moka vedno vecji.

Poglej sokove v lidlu, liter multivitamina ma tolko cukra, da ce sedi v pisarni je ze boljkone dosegel dnevni limit, ampak zraven tega litra soka, se pozre se marsikaj od jutra do vecera, pa kak prigrizek, ki se ga pozabi itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Okapi ::

Lagerji v 2.sv. vojni. Tam nihce ni bil debel, ne glede na genetiko.
Ja, ampak tisti, ki so sicer bolj nagnjeni k debelosti (pri enakem vnosu kalorij in enaki porabi energije), so imeli večjo verjetnost preživetja, ker bolje izkoriščajo hrano.

Vplivata pa dva mehanizma - genetika metabolizma in specifična črevesna flora (mikroorganizmi v črevesju).
New evidence indicates that gut bacteria alter the way we store fat, how we balance levels of glucose in the blood, and how we respond to hormones that make us feel hungry or full. The wrong mix of microbes, it seems, can help set the stage for obesity and diabetes from the moment of birth.

https://www.scientificamerican.com/arti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

FireSnake ::

cesnja je izjavil:

tilen03 je izjavil:

Soja je proti industrijskemu prašiču, kravi, piščancu čisto neškodljiva, kar se tiče GSO.

Res je. EU regulacija sicer prepoveduje prodajo gensko spremenjenih zivil potrosnikom, tako da "najbolj gensko spremenjeno zivilo" jedo samo prasici, krave in piscanci.


Link do direktive?

Mi pojemo ameriške gensko spremnjene soje 80 000 ton letno (v vseh pekovskih izdelkih je).
Odtakrat, ko je pijani Junker podpisal, da ne bodo nabili 25% davka na nemške avtomobile. In to je bila kompenzacija(prej so to šibali na Kitajsko, pa so Kitajci rekli, da ne bodo več tega jedli).
Vozi se iz Luke Koper. Po celi EU.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

CiClon ::

In gensko spremenjena živila so slaba, ker...? Da slišim še te pravljice lol

Aja, ker ni "naravno"!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

gruntfürmich ::

problem debelosti je še večji, ker se lahko prenese tudi na otroka preko delovanja določenih, na novo izraženih genov.

včasih v preteklih generacijah teh problemov ni bilo, ker ni bilo toliko obilja hrane. dandanes pa je preveč hrane in zna biti 'explozija' debelosti zaradi izraženih genov kar lepo exponentna...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

issak ::

Invictus je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


Ocitno se nisi slišal za slabo delovanje ščitnice in upocasnjen metabolizem.

Tega ni toliko kot je debelih ljudi... Takih je cirka 1% debeluhov...

energetik je izjavil:


Fižol, soja, čičerika, polnozrnate žitarice

Fižol zna biti dražji od mesa, malo bolj kvaliteten...
Soja, najbolj gensko spremenjeno živilo
Ostali 2 tudi nista poceni..

PA manj poješ in se ne rediš. Telo se prilagodi tudi manjšemu vnosu hrane...


Gensko spremenjena soja se uporablja za krmo živine. V EU soja z BIO oznako ni gensko spremenjena.

Ne vem kje ti kupuješ hrano, ampak meso je daleč najdražje živilo izmed zgoraj naštetih. Čičerika je v hofru 2€/500g če se ne motim, in iz pol kile suhe čičerike skuhaš za en teden hrane. Tudi suh fižol se dobi na kile za smešne denarje. Polnozrnate žitarice so tudi poceni, če le ne kupuješ pripravljenih mešanic "misli", in "granola" ipd.

Če je meso res cenejše kot fižol in čičerika, bi se jaz vprašal kaj za vraga je v njem, da je cena lahko tako nizka.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

tilen03 ::

gruntfürmich je izjavil:

včasih v preteklih generacijah teh problemov ni bilo, ker ni bilo toliko obilja hrane. dandanes pa je preveč hrane in zna biti 'explozija' debelosti zaradi izraženih genov kar lepo exponentna...

Dandanes je hrana tudi hobi. "foodie" lifestyle. Če vprašaš punco kaj počne v prostem času, pove: "Rada se družim s prijatelji, hodim v restavracije, ..."

Ko slišimo besedo "druženje", pomislimo na okolje, v katerem se družimo s prijatelji in sedimo za neko mizo. Na mizi je vedno pijača in/ali jedača. Prehranjevanje, pitje smo združili s pogovarjanjem, druženjem, čeprav za druženje ni potrebno. Saj to je že od nekoč, ampak takrat niso imeli toliko praznih kalorij na voljo. Point pa še vedno ostane: brez pijače ali vilice v roki se ne znamo družiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

Invictus ::

issak je izjavil:

V EU soja z BIO oznako ni gensko spremenjena.

V Sloveniji BIO oznaka ni uzakonjena, ampak je EKO.

BIO lahko napišeš kamorkoli, pa ti inšpekcije nič ne morejo...

https://www.gov.si/teme/ekoloska-pridel...

Za Slovenijo je edina merodajna oznaka "ekološki".
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Okapi je izjavil:

Lagerji v 2.sv. vojni. Tam nihce ni bil debel, ne glede na genetiko.
Ja, ampak tisti, ki so sicer bolj nagnjeni k debelosti (pri enakem vnosu kalorij in enaki porabi energije), so imeli večjo verjetnost preživetja, ker bolje izkoriščajo hrano.

Vplivata pa dva mehanizma - genetika metabolizma in specifična črevesna flora (mikroorganizmi v črevesju).
New evidence indicates that gut bacteria alter the way we store fat, how we balance levels of glucose in the blood, and how we respond to hormones that make us feel hungry or full. The wrong mix of microbes, it seems, can help set the stage for obesity and diabetes from the moment of birth.

https://www.scientificamerican.com/arti...
Ta vpliv je tako majhen, da je irelevanten, ker debelost narasca hitreje, kot pa se menjujejo generacije in genom, to ti ze vse pove.

Sicer pa, ce ze reces, da nekdo bolje izkorisca hrano, potem mu mora biti jasno, da pac ne rabi enako kolicino sranja zret, kot tisti ki slabo izkorisca hrano.

Ampak je pac ogromna razlika, jaz sem recimo delal 8ur fizicno, pa se delo doma, gozd, njive, pac vse, nato pa se vsak dan fuzbal, fitnes ni da ni, bil sem v konkretnem gibanju, recimo 16ur na dan. Pojedel sem 3x vec kot sedaj in sem imel 10kg manj. Sem bil na obeh ekstremih, zavestno.

Itak se pa pritozujejo tisti, ki vedno recejo NA PAMET, da saj pa ne jem veliko. Pa sem rekel, naj si v aplikacijo za kalorije vpise CISTO VSE, kar se poje.
Ja pol pa vidim, vpisano samo malica, kosilo in smo bili ze pri 2000kcal. Pa vem, da clovek dela v pisarni in za njega je gibanje en enourni sprehod za vikend. To pac ni gibanje, to je rekreacija.
Pa vprasam, kaj pa vecerje ni bilo? - Ja pa neki malga, to ni vredno vpisat.
Kje pa je banana, jogurt, 2dc dzusa zraven kave in keks? Pa tocno vem, da po kosilu je vedno kaksna sladica, pa tega tudi ni omenil.
Debelejsi in to velika vecina, se ne zavedajo, koliko dejansko kalorij vnasajo v sebe in niti nocejo vedeti, koliko presezka imajo vsak dan, pol ko pa zacnes vrtati v detajle se pa uzalijo.

- Folk poje eno trojansko kremsnito ali baklavo on top, k vsemu kar cez dan se da v sebe in potem rece, saj pa je samo ena sladica. Pa se je sploh vprasal kok kalorij je bilo notr v tisti baklavi? Verjetno vec kot v celem kosilu.

Enako sem opazil pri suhecih, ki recejo, da saj pa jedo veliko. Ja ampak za suheca je "veliko" drugacno, kot "veliko" za mene. Sem imel nekaj taksnih, pa ko smo se druzli je bilo tako, zjutraj nic, kava, pol smo sli na pico, je pojedel en kos pa pol in ze jamral uff kako on ne more vec, da je ze sit, zvecer gremo na burger, on naredi nekaj grizljajev in spet uff a bos pol, jaz vec ne morem.
Ta ista oseba zdaj po 10 letih vec ni suha in tudi poje priblizno enako, kot ostali.
Kot receno, relativno, veliko ali malo je subjektivna ocena osebe in ponavadi je dokaj napacna. Za nekoga bosta dva kosa pice ogromno, za drugega pa bo cela pica in eno pivo glih ok.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

issak ::

Invictus je izjavil:

issak je izjavil:

V EU soja z BIO oznako ni gensko spremenjena.

V Sloveniji BIO oznaka ni uzakonjena, ampak je EKO.

BIO lahko napišeš kamorkoli, pa ti inšpekcije nič ne morejo...

https://www.gov.si/teme/ekoloska-pridel...

Za Slovenijo je edina merodajna oznaka "ekološki".


No sej tega sem mislil SI-EKO-000. Pač z ustreznim certifikatom.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

m0LN4r ::

gruntfürmich je izjavil:

problem debelosti je še večji, ker se lahko prenese tudi na otroka preko delovanja določenih, na novo izraženih genov.

včasih v preteklih generacijah teh problemov ni bilo, ker ni bilo toliko obilja hrane. dandanes pa je preveč hrane in zna biti 'explozija' debelosti zaradi izraženih genov kar lepo exponentna...

Nekoc so ljudje delali se kaj drugega ne samo tipkali po tipkovnici in sedeli na riti, niso rabili hoditi se v fitnes, da ostanejo suhi. Pa ta nekoc niti ni tako dalec.
Danes pa 8 tipkanja in snackov, pol pa se treba v fitnes. To naceloma razlozi vse. Samo da imas tudi tiste, ki tipkajo 8 ur pa ne grejo v fitnes, ampak domov pred TV.
Sva midva z zeno sprobala, oba ura+telefon stetje korakov. Ona v pisarni ca. 2000 korakov (wc, kavica, malica, to je to) Jaz sem imel vsak dan okoli 12000 korakov. Na koncu mesca je to bilo 240000 korakov proti 40.000 korakov. Jedla sva pa oba dokaj enako.
Poskus je bil zaradi tega, ker me je vprasala, zakaj se jaz ne redim, ce ne hodim v fitnes ona pa mora vsak dan vsaj pol ure telovadit, da ji kile ne grejo gor. No in tako je potem dobila odgovor, 240.000 korakov na mesec proti 40.000 korakov. Ona tu pa tam si privosci sladico, jaz jih pa ne maram. Jaz premikam vcasih palete in 30-40kg stvari, ona samo svincnik.
Genetika my Ass.

Marketing je pa se vecji bullshit, namesto, da bi ljudem govorili jejte manj, pol pa majo CHIPS Light z manj mascobami (haha), da si folk privosci eno vrecko vec...

PS: Marsikdo se niti ne zaveda, da ima pol litra nedolznega sokeca 10 zlic "cukra". Pa ze od malega fujtra deco stem, pa z raznimi pudingi za nagrado, ce poje kosilo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FoxKnox ::

Glavni problem debelosti današnjega časa so ogljikovi hidrati, torej sladkorji , kateri so prisotni v vsej hrani, ki jo danes uživamo.Naš Metabolizem predela zaužito hrano in shrani maščobe in ogljikove hidrate, ki jih nismo trenutno porabili. Ob nadaljni porabi rezerv , recimo gibanje, tek, fitnes, šport, se porabijo najprej ogljikovi hidrati, maščobne rezerve pa ostajajo.
Za vitko postavo je potrebno najti oprimalno količino obojega pri vnosu v sorazmerju s porabljanjem, torej, kolikor vnesemo moramo porabiti.V teh časih pač ne rabimo kopičenja rezerv.
Je pa veliko povezani z genetiko, ja ampak se da premagati tudi to z načinom življenja v otroštvu, kajti otroci porabljajo enormne količine energije, saj poznate hiperaktivnost, seveda razen za računalnikom ali pa s vrečko čipsa pred tv.

Reycis ::

Mah ne vem če ima delo kakšen večji vpliv. Jaz delam v kmetijstvu kjer je velika fizična obremenitev. Moje opažanje je, da tisti z preveliko težo na začetku sicer hitro shujšajo potem (čez kakšno leto) pa tudi prilagodijo prehranjevalne navade in se še bolj zredijo.
Diversity is our greatest strength

tilen03 ::

m0LN4r je izjavil:

Marketing je pa se vecji bullshit, namesto, da bi ljudem govorili jejte manj, pol pa majo CHIPS Light z manj mascobami (haha), da si folk privosci eno vrecko vec....

V trenutnem ekonomskem sistemu - kapitalizem, to je - se pač ekonomsko splača jesti več kot bi potreboval. S tem kroži denar, izboljšuje se ekonomsko stanje. In zato ne bo nikoli kaj veliko drugače. Če ne drugo, bomo imeli sčasoma veliko "0 kalorij" artiklov hrane brez kakšnega poanta, razen ekonomskega seveda. Bodo dodali vitamine, elektrolite: "Jejte jejte, zakaj pa nebi, če pa je 0 kalorij, pa tako dobrega okusa?" In to bo dobro vplivalo na ekonomijo. Ne pravim, da moramo imeti plansko gospodarstvo ali "fuck capitalism", samo pravim, da ni naključje...

Glede zdravja je veliko raziskav, sicer večinoma miši, pokazalo, da je manj več. Manj ješ, boljši si, bolje je telo zoptimizirano. Trenutne prehranske navade so pač posledica ekonomije. Vprašanje pa je, če se splača... Če za naše zdravje ni toliko slabše kot je za ekonomijo boljše, ni problema. Če pa naše zdravje preveč trpi, v primerjavi z rastjo ekonomije, pa je problematično.

FoxKnox ::

Jaz sem enkrat nekje prebral študijo, katerih 20 vrst hrane in pijače se izogibati, če hočemo ostati vitki ali pa shujšati. 17 od teh je v moji dnevni prehrani .
Lahko bi jedel samo ribe, zelenjavo in riž ter pil vodo.

kriptobog ::

Ogljikove hidrate odrezes pa se hitro pozna. Se v soli so nas ucili kako moramo jesti cel kup zitaric, in da je meso cisto na vrhu piramide in se uziva obcasno. Zivino futramo z ziti, da se lepo redijo, za nas naj bi bilo pa zdravo? Itak ja. Potem je pa se povsod sladkor. Folk misli, da so kosmici, ki jih kupijo zdravi, pogledas deklaracijo pa cukra za odvoz. Manj OH, vec sadje in zelenjave pa redna rekreacija. Ni potrebno fitnesirati pa ne vem kaj. Dovolj je vsakodnevni sprehod.

m0LN4r ::

Reycis je izjavil:

Mah ne vem če ima delo kakšen večji vpliv. Jaz delam v kmetijstvu kjer je velika fizična obremenitev. Moje opažanje je, da tisti z preveliko težo na začetku sicer hitro shujšajo potem (čez kakšno leto) pa tudi prilagodijo prehranjevalne navade in se še bolj zredijo.

Kmetijstvo je sirok pojem. Sam tko. Je res, da obstaja nek fizicen napor, ampak ta napor ni konstanten in tempo je dokaj pocasen.
Sedenje v traktorju nekaj ur in 3x priklopit neko tezko stvar, ni bas nek fizicni napor. Recimo, ce bi pa vsak dan 8 ur in vsak teden s prostimi rokami metal bale na prikolico in dol, pa ni sans da bi bil debel, ce bi seveda normalno jedel. Poznam kmetovalce, ki so suhi in poznam kmetovalce, ki so malo bolj mocni. Ta mocni, ko smo imeli zetev ali recimo obisk whatever, skos zrli in pili. Tipicno pri kmetih je, da imajo neko fizicno opravilo, ki je ponavadi kratkotrajno in ko znjim koncajo, pa je siesta, ampak vnos hrane bo enak, pa ce bos okopaval na roke cele gorice ali pa bos en teden gledal v luft. To kaj si tisti en dan ponucal, bos spet nabral, ko ne bos okopaval.
Jah, tak to pac nejde.

Treba je pac zavesto jesti, ne samo tak malo na oko, ker clovek hitro premalo oceni kaloricnost hrane, ki jo je vnesel.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

kriptobog je izjavil:

Ogljikove hidrate odrezes pa se hitro pozna. Se v soli so nas ucili kako moramo jesti cel kup zitaric, in da je meso cisto na vrhu piramide in se uziva obcasno. Zivino futramo z ziti, da se lepo redijo, za nas naj bi bilo pa zdravo? Itak ja. Potem je pa se povsod sladkor. Folk misli, da so kosmici, ki jih kupijo zdravi, pogledas deklaracijo pa cukra za odvoz. Manj OH, vec sadje in zelenjave pa redna rekreacija. Ni potrebno fitnesirati pa ne vem kaj. Dovolj je vsakodnevni sprehod.

Nekoc so otroci pojedli zajtrk in sli ven zogo brcat, v gozd, na potok jarke kopat, ni da ni. Danes gredo pred konzolo, telefon, racunalnik, starsi se ne sekirajo, ker so otroci doma. Nogometna igrisca so prazna.
Starejsi si pa radi recejo, zdaj sem pa star, ko sem bil mlad sem veliko delal, zdaj pa si bom privoscil "lenarit"

Glede na prehranjevalne navade je sprehod enostavno premalo za marsikoga. Ce imas 500kcal viska in gres na pol urni lagani sprehod, nisi naredil nic. Po sprehodu pa za nagrado se nekaj pojes/spijes, pa se je clovek ujel v zacaran krog.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kuall ::

tilen03 je izjavil:

kuall je izjavil:

poslušaj zobarja raje, ki pravi jesti redko in vsakič po koncu si umij zobe.

Priporočam, da zamenjaš zobarja, ker si boš čisto zjebal zobe, če to počneš


To počnem že 10 let in zobje so super od takrat. Prej ko to nisem delal pa so se zjebali ja. Znitkam jih tudi po vsakem obroku. Mi je prišlo v tako navado to, da se mi čisto nič ne upira, skor da uživam v tem. :D Posebej če jem/pijem kaj sladkega, če ne ni tako nujno, lahko tudi ne umiješ.

kriptobog ::

m0LN4r je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ogljikove hidrate odrezes pa se hitro pozna. Se v soli so nas ucili kako moramo jesti cel kup zitaric, in da je meso cisto na vrhu piramide in se uziva obcasno. Zivino futramo z ziti, da se lepo redijo, za nas naj bi bilo pa zdravo? Itak ja. Potem je pa se povsod sladkor. Folk misli, da so kosmici, ki jih kupijo zdravi, pogledas deklaracijo pa cukra za odvoz. Manj OH, vec sadje in zelenjave pa redna rekreacija. Ni potrebno fitnesirati pa ne vem kaj. Dovolj je vsakodnevni sprehod.

Nekoc so otroci pojedli zajtrk in sli ven zogo brcat, v gozd, na potok jarke kopat, ni da ni. Danes gredo pred konzolo, telefon, racunalnik, starsi se ne sekirajo, ker so otroci doma. Nogometna igrisca so prazna.
Starejsi si pa radi recejo, zdaj sem pa star, ko sem bil mlad sem veliko delal, zdaj pa si bom privoscil "lenarit"

Glede na prehranjevalne navade je sprehod enostavno premalo za marsikoga. Ce imas 500kcal viska in gres na pol urni lagani sprehod, nisi naredil nic. Po sprehodu pa za nagrado se nekaj pojes/spijes, pa se je clovek ujel v zacaran krog.


Kje pa zivis, da so prazna? Pri nasmora biti res slabo vreme, da je igrisce prazno. S sosedom sva na koncu ulice se kos za basket postavila, na drugem koncu ulice so pa mulci s starsi uredili cel park za kolesa - skakalnice, rampe, itd.

l0g1t3ch ::

Tudi to okoli mene je mladina zelo aktivna.

Pa tudi nekoč ni bilo samo brcanje žoge in potikanje po gozdu.
Ni bilo telefonov so bili pa stripi in knjige, pa potem že prve konzole in PC, pa seveda TV.

m0LN4r ::

Verjetno je razlika vas/veliko mesto. Ce ti vidis na igriscu 10 otrok v mestu, to ni glih veliko. 10 otrok na igriscu na vasi, je ze skoraj cela vas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nekikr ::

Glavni problem debelosti današnjega časa

...je predvsem izredno dostopna poceni in cenena, kalorično nabita hrana. 3€ za kilogram piškotov, ki jih zmažeš pred TV jem v dveh dneh skupaj z dvema litroma mleka je đabe. V vsakem trenutku nam je na dosegu roke neomejeno izredno kalorične hrane. Hladilnik poln, skrinja polna, omare polne. Telo se pa navadi konstantnega prenažiranja in nastane odvisnost.
Potem se pa najdejo pajaci, ki pravijo, da so krivi geni. Ja, seveda, se strinjam. V Nuteli recimo je ogromno genov, pa v makaronih s sirom in smetano tudi. Da ne začenjam koliko je teh genov v skledi sladoleda s smetano, čokoladnim prelivom in nekaj piškoti.

m0LN4r ::

Haha, kruto ampak tako je ja. Geni so vsepovsod skriti v hrani.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

l0g1t3ch ::

Točno to.
Če porabiš manj kalorij kot jih poješ, se boš redil. Če je pri komu drugače je pa ubistvu perpetuum mobile in vreden poglobljenih raziskav :)

PacificBlue ::

Eni imajo močne kosti.

IL_DIAVOLO ::

nekikr je izjavil:

Glavni problem debelosti današnjega časa

...je predvsem izredno dostopna poceni in cenena, kalorično nabita hrana. 3€ za kilogram piškotov, ki jih zmažeš pred TV jem v dveh dneh skupaj z dvema litroma mleka je đabe. V vsakem trenutku nam je na dosegu roke neomejeno izredno kalorične hrane. Hladilnik poln, skrinja polna, omare polne. Telo se pa navadi konstantnega prenažiranja in nastane odvisnost.
Potem se pa najdejo pajaci, ki pravijo, da so krivi geni. Ja, seveda, se strinjam. V Nuteli recimo je ogromno genov, pa v makaronih s sirom in smetano tudi. Da ne začenjam koliko je teh genov v skledi sladoleda s smetano, čokoladnim prelivom in nekaj piškoti.


Karma se ponavadi vrne kot bumerang. Geni so imeli in bodo imeli vpliv na tezo.

Ni vedno 1+1, telo je precej bolj kompleksno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

gruntfürmich ::

l0g1t3ch je izjavil:

Točno to.
Če porabiš manj kalorij kot jih poješ, se boš redil. Če je pri komu drugače je pa ubistvu perpetuum mobile in vreden poglobljenih raziskav :)

napačno mišljenje.
vedno porabiš manj kalorij kot jih poješ, ker tvoja presnova ni 100%.
koliko % pa je tvoja presnova? no, tu pa smo pri genetiki! ki pove, koliko % je tvoja presnova in koliko hrane boš posral. in če bo tvoje telo absorbiralo več hranilnih snovi kot telo drugega, kar je posledica genetike, kaj misliš da se bo zgodilo če bosta isto jedla? kaj se bo zgodilo če bo on več jedel kot ti?
v obeh primerih je možno da bo on izgubljal kile, medtem ko se boš ti redil.
genetika!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

l0g1t3ch je izjavil:

Točno to.
Če porabiš manj kalorij kot jih poješ, se boš redil. Če je pri komu drugače je pa ubistvu perpetuum mobile in vreden poglobljenih raziskav :)

To načeloma seveda drži. Ampak ne misli, da se v kalorije spremeni vse, kar poješ. Posušen drek gori. Pri nekaterih bolj kot pri drugih.

Poleg tega je različna tudi poraba kalorij v mirovanju. Pri nekaterih je recimo normalna telesna temperatura v mirovanju 36,8 stopinj, pri kakšnem 36,4, pri kakšnem 37.... Kar pomeni, da nekateri porabijo več kalorij kot drugi že samo za ogrevanje telesa.

V glavnem, ko gledaš tabele, koliko kalorij ima kakšna hrana, to ne velja za vse enako, ker jo nekateri izkoristijo bolje kot drugi.

In treba je vedeti, da so kritične že zelo majhne razlike. Ena mala žemlja ima recimo 150 kalorij. Če poješ vsak dan samo eno žemljo preveč, to v enem letu znese 55 tisoč kalorij. Ena kila špeha je okoli 9000 kalorij. Kar pomeni, da se v enem letu lahko zrediš za okoli 5 kil zaradi ene same žemlje preveč na dan.

SambaShare ::

Velik faktor je tudi prag občutka lakote.

gruntfürmich ::

kriptobog je izjavil:

Folk misli, da so kosmici, ki jih kupijo zdravi, pogledas deklaracijo pa cukra za odvoz.

moji corn flakes imajo samo 0,8% sladkorja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tilen03 ::

gruntfürmich je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Folk misli, da so kosmici, ki jih kupijo zdravi, pogledas deklaracijo pa cukra za odvoz.

moji corn flakes imajo samo 0,8% sladkorja...

Pa podoben procent prehranskih vlaknin. >:D

m0LN4r ::

gruntfürmich je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Točno to.
Če porabiš manj kalorij kot jih poješ, se boš redil. Če je pri komu drugače je pa ubistvu perpetuum mobile in vreden poglobljenih raziskav :)

napačno mišljenje.
vedno porabiš manj kalorij kot jih poješ, ker tvoja presnova ni 100%.
koliko % pa je tvoja presnova? no, tu pa smo pri genetiki! ki pove, koliko % je tvoja presnova in koliko hrane boš posral. in če bo tvoje telo absorbiralo več hranilnih snovi kot telo drugega, kar je posledica genetike, kaj misliš da se bo zgodilo če bosta isto jedla? kaj se bo zgodilo če bo on več jedel kot ti?
v obeh primerih je možno da bo on izgubljal kile, medtem ko se boš ti redil.
genetika!
Ze ze, ampak v 99% primerih ni fora v genetiki, genetiki se pac prilagodis
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FireSnake ::

CiClon je izjavil:

In gensko spremenjena živila so slaba, ker...? Da slišim še te pravljice lol

Aja, ker ni "naravno"!!!!!!!


Že 1000x prežvečeno. Poglej si v starih temah.
To pa je tema da drugo tematiko.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Okapi je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Točno to.
Če porabiš manj kalorij kot jih poješ, se boš redil. Če je pri komu drugače je pa ubistvu perpetuum mobile in vreden poglobljenih raziskav :)

To načeloma seveda drži. Ampak ne misli, da se v kalorije spremeni vse, kar poješ. Posušen drek gori. Pri nekaterih bolj kot pri drugih.

Poleg tega je različna tudi poraba kalorij v mirovanju. Pri nekaterih je recimo normalna telesna temperatura v mirovanju 36,8 stopinj, pri kakšnem 36,4, pri kakšnem 37.... Kar pomeni, da nekateri porabijo več kalorij kot drugi že samo za ogrevanje telesa.

V glavnem, ko gledaš tabele, koliko kalorij ima kakšna hrana, to ne velja za vse enako, ker jo nekateri izkoristijo bolje kot drugi.
Ja in? Še vedno velja, da se ne rediš, če porabiš več energije kot jo dobiš iz hrane krat izkoristek prebave. Če imaš boljši izkoristek, pač poješ malo manj. Ne vem no, meni je povsem jasno, ko vidim, da mi povprečje mase začne lesti gor, pojem v naslednjih tednih kakšen prigrizek manj. Maso imam že od faksa pribito na +/-1kg (zdaj že nekih 20let, prej sem bil bolj suh). Kako se folku rata tako nemarno zrediti, mi ni jasno, oziroma ti mora biti očitno res vseeno, kako izgledaš, kako se počutiš in kako fit si. Ne vem no, jaz bi se slabo počutil, če ne bi mogel v predklonu doseči tal, ali da ne bi mogel kadarkoli BP odteči vsaj 7km.
vires in numeris

Galaxy ::

Kalorije not > kalorije ven = getting fat.

Kalorije ven > kalorije not = getting leaner.

Primer:
- delaš za računalnikom 8h/dan
- nobenih drugih aktivnosti razen hoje
- tvoje telo potrebuje 2000kcal/dan

Poješ:
- za 2500kcal McDonaldsa vsak dan. Torej +500kcal/dan. Getting fat.
- za 2500kcal zelene solate vsak dan. Torej +500kcal/dan. Getting fat.
- za 2500kcal banan vsak dan. Torej +500kcal/dan. Getting fat.
- za 2500kcal bio-eko-uravnotežene prehrane iz 6ih obrokov čez dan. Torej +500kcal/dan. Getting fat.
- za 2500kcal ultra paleo/ketonskega obroka - enega. Torej +500kcal/dan. Getting fat.


- za 1800kcal čokolade vsak dan. Torej -200kcal/dan. Getting leaner.
- za 1800kcal oreščkov vsak dan. Torej -200kcal/dan. Getting leaner.
- za 1800kcal pizze vsak dan. Torej -200kcal/dan. Getting leaner.
- za 1800kcal bio-eko-dietetično-priporočenih 3eh obrokov čez dan. Torej -200kcal/dan. Getting leaner.

Zdaj pa še enkrat - nehajte filozofirat. You cannot escape the laws of physics. .

Voss ::

Torej maščobe in ostale lastnosti niso pomembni? Vse je samo v kalorijah?

:))

kuall ::

Okapi je izjavil:

Če poješ vsak dan samo eno žemljo preveč, to v enem letu znese 55 tisoč kalorij. Ena kila špeha je okoli 9000 kalorij. Kar pomeni, da se v enem letu lahko zrediš za okoli 5 kil zaradi ene same žemlje preveč na dan.

Samo če se vsak dan prisliš, da poješ žemljo takrat, ko si že sit.
Fora sladkarij je v tem, da so tako dobre, da jih lahko ješ komot, ko si že sit. Žemlje ne moreš. Še manj kakšno zelje. Telo dobro ve, kdaj je sito in nam tudi pove to. Problem je, da jemo, ko smo že siti. To pa zato, ker hočemo še naprej uživat.

mr_chai ::

Bolj ko si debel, bolj si lačen zaradi inzulina. To je začaran krog, ki ga ljudje težko prekinejo. Pol se pojavi diabetes in debeluharji postanejo podhranjeni, ker zaradi inzulinske resistence njihove celice ne dobijo več hranil...bašejo se pa ko nori. In pol so gangrene in razne amputacije udov, slepota...cela jeba...in vse se je začelo samo z depresijo...

Invictus je izjavil:

issak je izjavil:

V EU soja z BIO oznako ni gensko spremenjena.

V Sloveniji BIO oznaka ni uzakonjena, ampak je EKO.

BIO lahko napišeš kamorkoli, pa ti inšpekcije nič ne morejo...

https://www.gov.si/teme/ekoloska-pridel...

Za Slovenijo je edina merodajna oznaka "ekološki".


Jp, so se očitno šipci pritožil, ker so jim hotl ukrast njihov "bio"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

m0LN4r ::

Voss je izjavil:

Torej maščobe in ostale lastnosti niso pomembni? Vse je samo v kalorijah?

:))

Na grobo je res dokaj vseeno, dokler stevilke stimajo znotraj normalnih okvirjev. Telo se zna dobro prilagoditi prehrani.
Naceloma tudi, ce nekje 4-6 tednv znizas vnos kalorij, povecas izkoristek prebave in bi moral prehrano prilagoditi.
Ce predpostavimo, da je gibanje neka konstantna vrednost.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

CiClon ::

Voss je izjavil:

Torej maščobe in ostale lastnosti niso pomembni? Vse je samo v kalorijah?

:))


Ja? To so osnove. Če te zanima samo teža, je edina relevantna enačba kalorije notr proti kalorijam, ki jih porabiš. Pa tudi če ješ samo čist sladkor in nič drugega. Če boš jedel 1500 kalorij čistega cukra na dan in porabil 1700 kalorij na dan = teža dol.

Druga stvar je, da hrana vpliva tudi na porabo kalorij. Ampak to ne spremeni enačbe. Nemogoče je, da nekdo, ki je v konstantnem kalorijskem deficitu ne gre s težo dol.

tilen03 ::

Galaxy je izjavil:

Zdaj pa še enkrat - nehajte filozofirat. You cannot escape the laws of physics. .

Ali pač? Če sledimo tem pravilom, bo človek, ki bo daljše obdobje(recimo celo življenje) imel manjši vnos kalorij kot telo potrebuje, sčasoma postal samo kost in umrl od sestradanosti. Teorije pa so, da se to ne zgodi. Na eni točki kilogrami ostanejo enaki, ti pa lahko še vedno uživaš manj kalorij kot jih potrebuješ dalje. Se pravi, lahko celo življenje vnašaš manj kalorij kot jih pokuriš in normalno živiš. Telo je zanimiva reč, sploh ko "overclockaš". :P

Voss je izjavil:

Torej maščobe in ostale lastnosti niso pomembni? Vse je samo v kalorijah?

:))

Za strogo hujšanje... da.

Za zdravje... mogoče? Obstajajo raziskave(spet, miši), v katerih so se miši postile večino dneva in jedle 1x na dan. Bilo je več skupin in vsaka je dobila različno hrano. Od raznolikosti, do samo določenega tipa. Večjih razlik v doseženih letih ni bilo med skupinami(vse so dočakale bolano nadpovprečno življensko dobo): vse je kazalo na to, da je post najbolj pomemben faktor pri dolgemu, zdravemu življenju(vsaj pri miših, pa tudi za ljudi obstajajo raziskave). Seveda potrebujemo vitamine, ampak ob postenju se aktivirajo defenzivni mehanizmi, ki lahko povzročijo med drugim tudi boljši izkoristek hrane, zato jih morda ne rabimo toliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

CiClon ::

tilen03 je izjavil:

Galaxy je izjavil:

Zdaj pa še enkrat - nehajte filozofirat. You cannot escape the laws of physics. .

Ali pač? Če sledimo tem pravilom, bo človek, ki bo daljše obdobje(recimo celo življenje) imel manjši vnos kalorij kot telo potrebuje, sčasoma postal samo kost in umrl od sestradanosti. Teorije pa so, da se to ne zgodi. Na eni točki kilogrami ostanejo enaki, ti pa lahko še vedno uživaš manj kalorij kot jih potrebuješ dalje. Se pravi, lahko celo življenje vnašaš manj kalorij kot jih pokuriš in normalno živiš.


To ni res. Če boš celo življenje v kalorijskem deficitu, boš dejansko kost in koža in umrl. Pa verjetno prej zaradi drugih problemov. Ajde, teoretično ne, če si 1 kalorijo na dan v minusu ali pa če začneš s 50 kilami viška.
Drugo je, da se bo telo sčasoma prilagodilo na manjši vnos kalorij in ne bo kurilo toliko kalorij. Kar pa samo pomeni, da NE boš v kalorijskem deficitu in posledično ne boš izgubljal teže.

simonchelo ::

To je res... telo ne more pokuriti več energije kot jo dobi oz. uspe pridobiti. Gre pač v survival mode, najprej porabi tam kjer so zaloge, ko tega zmanjka se začnejo ugašati funkcije, ki niso nujno potrebne za življenje, če še ne zbalansira je verjetno na koncu tudi smrt z izstradanjem.

Jest osebno bi rekel, da je dejansko gensko tudi malce pogojeno, nekdo bo imel boljši metabolizem in bo ob neki minimalni aktivnosti pokuril več kalorij kot spet drugi. Na primer že kognitivne aktivnosti posameznikov se razlikujejo, torej verjetno nekdo za ta proces porabi več energije kot drugi in podobno je verjetno tudi z ostalimi procesi.

Je pa res da nisem nutricionist in nimam pojma o metabolizmu. nimam težav s težo, je pa res da v povprečju nardim 20 000 - 30 000 korakov na dan. tko vsaj pravi huawei. :) prav aktivno pa se tudi ne ukvarjam s športom.
ciao

kuall ::

mr_chai je izjavil:

Bolj ko si debel, bolj si lačen zaradi inzulina.

Ni v tem fora ampak v tem, da se z debelostjo namnožijo celice za debelost, ki nikoli ne umrejo. Tako te zahtevajo svojo hrano in dokler nisi na max teži življenja boš lačen, ker ti bodo te celice tečnarile, da so lačne.

nekikr ::

Teorije pa so, da se to ne zgodi.

Ne, to niso teorije ampak so pravljice. Zamešal si besede. Telo se prilagodi na manjši vnos. Zato postaneš utrujen, procesi se upočasnijo, vključno s presnovo. Se pravi se tudi sama potreba po kalorijah zniža. Ampak to gre samo nekaj časa, predvsem dokler ima telo še kaj za vzeti kje. Pod nek bazalni metabolizem pač ne gre, če nisi ravno v komi in če si pod njim, umreš. Zelo enostavno. Če to ne bi bilo res, bi v Dachauu peli pesmi in plesali sami veseli debeluščki.

nekikr ::

Jest osebno bi rekel, da je dejansko gensko tudi malce pogojeno

Pogojeno je samo toliko, kolikor so tudi ostale stvari, ni in ne sme biti pa to izgovor za nobenega zavaljenca oz. izgovor, da gre za bolezen. Srčni utrip je ena taka stvar, ki je pogojena z genetiko. Nekdo bo pri 10km/h teku rahlo orosil čelo pri 120bmp, nekdo drug bo izgubil pa liter vode na uro pri 150bmp, pri isti hitrosti in natreniranosti. Če prav razumem del publike tule bi moral ta prvi reči "fuck this shit, genetika" in si zbasati 2l sladoleda v usta, potem pa dobiti certifikat o bolezni? Ali bi moral le odteči kakšen kilometer več za enako porabo kalorij (če je to cilj)?
Kolega, konkreten 140kg možakar, z ženo, ki ga skoraj dohaja, mi je svoje čase večkrat točno to nakladal, kako da ima on hitro prebavo in da je zelo težko. Ampak pazi zdaj: za večerjo naredita pa 2 (dva) pladnja pice v pečici. Ja, na teh dveh pladnjih je za vsaj 1kg prvovrstnega špeha genetike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

l0g1t3ch ::

gruntfürmich je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Točno to.
Če porabiš manj kalorij kot jih poješ, se boš redil. Če je pri komu drugače je pa ubistvu perpetuum mobile in vreden poglobljenih raziskav :)

napačno mišljenje.
vedno porabiš manj kalorij kot jih poješ, ker tvoja presnova ni 100%.
koliko % pa je tvoja presnova? no, tu pa smo pri genetiki! ki pove, koliko % je tvoja presnova in koliko hrane boš posral. in če bo tvoje telo absorbiralo več hranilnih snovi kot telo drugega, kar je posledica genetike, kaj misliš da se bo zgodilo če bosta isto jedla? kaj se bo zgodilo če bo on več jedel kot ti?
v obeh primerih je možno da bo on izgubljal kile, medtem ko se boš ti redil.
genetika!


To je samo izgovor.
Če imaš prebavo z boljšim izkoristkom, pač poješ manj.
PORABA > pojedene kalorije * procent izkoristka = znižanje teže. Drugače ne more biti ali pa si perpetuum mobile. Problem je pa predvsem v tem da danes je na voljo ogromno zelo kalorične hrane, ki je po volumnu majhna.
Pa seveda poceni in stalno dostopna.

l0g1t3ch ::

Družinska znanka mora shujšati preden ji odobrijo operacijo kolena (mislim da) in je vsa obupana da ona ima tako prebavo da ji gre vse v kile takoj.
Za večerjo baje je samo še solate pa nič ne pomaga.
Potem pa vidiš da je v tej solati pol tube majoneze, 3 jajca, 20dag naribanga sira, ... Pa kdo je tu nor...

kriptobog ::

l0g1t3ch je izjavil:

Družinska znanka mora shujšati preden ji odobrijo operacijo kolena (mislim da) in je vsa obupana da ona ima tako prebavo da ji gre vse v kile takoj.
Za večerjo baje je samo še solate pa nič ne pomaga.
Potem pa vidiš da je v tej solati pol tube majoneze, 3 jajca, 20dag naribanga sira, ... Pa kdo je tu nor...


Te so najboljse ja. In hujsajo in zato v meku vzame samo solato. S piscancem in jogurtovim prelivom seveda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pridobiti na teži? velik problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14615699 (12402) m0LN4r
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49974110 (66686) thramos
»

Prekomerna telesna teža ljudi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19534000 (30264) PacificBlue
»

Vplivi na debelost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7714022 (12687) thramos
»

Podražimo hrano! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18527265 (23834) darkolord

Več podobnih tem