» »

Debelost

Debelost

««
6 / 6
»
»»

TheBlueOne ::

Bo ze kaj vec, kot pa samo taka primerjava. Kot prvo se je treba zavedati, da lahko vecino bolezni resujes z zdravim zivljenjskim slogom, pa jim vseeno recemo bolezni.

Kar se tice debelosti pa imas kar nekaj faktorjev. Vsi gledate samo vnos, ki pa ni nujno posledica dekadentnosti, je lahko b.p. posledica hormonov, ker lacen si zal ful drugacen. Poraba pa ni odvisno samo od metabolizma in gibanja ampak tudi od strukture telesa. Vec misic pac vec kuri, kjer nekateri, posebej zenske, zelo tezko pridobivajo misicno maso.

Ce nekdo nima genetske srece se potem hitro ujame v spiralo slabo hrane in inzulinskih nihanj. Tako, da nekdo, ki za neko normalo ne potrebuje narediti prakticno nic tezko pametuje nekomu, ki se bori s sirokim setom tezav. Zna biti, da bi bil suhec pametnjakovic enako debel, ce bi bil rojen v telo debelega. Je pa tu seveda EGO, ki suhcu pove, da on je tak, ker je pameten, dela prav, bajsi pa debel, ker je idiot brez samokontrole.

filip007 ::

Sem dal dol 5kg od kar manj jem, od kar imam še sobno kolo pa noče skoraj nič več dol, mogoče kilo ali dve, samo to niha, pač jem zelo malo kruha in ni napihnjenosti potem. Mrzli sprehodi niso zadosti.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

CiClon ::

Mek solata še s tistim ostudnim prelivom nima več kot 300 kalorij. Če to zmažeš za večerjo, je čisto v redu z vidika teže.

Večini ljudi bi za zmanjšanje teže bilo dost, da bi nehali jest razne prigrizke, sladkarije, sladke pijače/alkohol. Plus čisto navadno gibanje - hoja.

Dam roko v ogenj, da to reši večino folka. Vsak bo zdaj naštel "hormoni", "čuden metabolizem" itd. ampak to so izjeme.

energetik ::

TheBlueOne je izjavil:

Ce nekdo nima genetske srece se potem hitro ujame v spiralo slabo hrane in inzulinskih nihanj. Tako, da nekdo, ki za neko normalo ne potrebuje narediti prakticno nic tezko pametuje nekomu, ki se bori s sirokim setom tezav. Zna biti, da bi bil suhec pametnjakovic enako debel, ce bi bil rojen v telo debelega. Je pa tu seveda EGO, ki suhcu pove, da on je tak, ker je pameten, dela prav, bajsi pa debel, ker je idiot brez samokontrole.

Ni nujno da je idiot, vsekakor pa je brez samokontrole. Ali pa mu je tako stanje všeč. Sta samo ti 2 varianti.
vires in numeris

TheBlueOne ::

energetik je izjavil:


Ni nujno da je idiot, vsekakor pa je brez samokontrole. Ali pa mu je tako stanje všeč. Sta samo ti 2 varianti.


Zopet ni nujno, kar sploh ni tezko dokazati. Hormonske spremembe znaju ljudi z enakim mindsetom pahniti v debelost. Potem imas dolocena zdravila, ki povecajo apetit, dolocene bolezni itn. Imas kar nekaj primerov, ki jasno pokazejo, da ni zgolj samokontrola.

Razen, ce pricakujes od vseh, da neglede na to kako so lacni, slabe volje itn. lahko vedno prakticirajo visoko mero samokontrole. Ampak to moras biti kar froc, ki se ni nic poizkusil in nic dozivel, ker zivis v veliki iluziji.

filip007 je izjavil:

Sem dal dol 5kg od kar manj jem, od kar imam še sobno kolo pa noče skoraj nič več dol, mogoče kilo ali dve, samo to niha, pač jem zelo malo kruha in ni napihnjenosti potem. Mrzli sprehodi niso zadosti.


Ce redno sporatas zna biti, da izgublas mascobo in dodajas misicno maso. To je naceloma optimalno. Ce sportas zacni meriti % mascevja. Poguglaj za metodami...

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

CiClon je izjavil:



Dam roko v ogenj, da to reši večino folka. Vsak bo zdaj naštel "hormoni", "čuden metabolizem" itd. ampak to so izjeme.


Ne redijo te nujno hormoni ampak kar hormoni prinesejo s sabo, tudi apetit. Recimo ce ima kdo bolj estrogen, kot testosteron, bo pocasneje, ce sploh pridobival na misicni masi, kar je slabo za porabo. Ce ti kaj dela sranje z inzulinom, zna rezultirati v veliki lakoti, ki se slabsa s cikli tesenja lakote itn., glej diabetes.

Pac zdravemu je lahko pametovati.

energetik ::

TheBlueOne je izjavil:

energetik je izjavil:


Ni nujno da je idiot, vsekakor pa je brez samokontrole. Ali pa mu je tako stanje všeč. Sta samo ti 2 varianti.


Zopet ni nujno, kar sploh ni tezko dokazati. Hormonske spremembe znaju ljudi z enakim mindsetom pahniti v debelost. Potem imas dolocena zdravila, ki povecajo apetit, dolocene bolezni itn. Imas kar nekaj primerov, ki jasno pokazejo, da ni zgolj samokontrola.

Razen, ce pricakujes od vseh, da neglede na to kako so lacni, slabe volje itn. lahko vedno prakticirajo visoko mero samokontrole. Ampak to moras biti kar froc, ki se ni nic poizkusil in nic dozivel, ker zivis v veliki iluziji.
Ne glede na zdravstveno/psihično stanje, še vedno na koncu prideš do samokontrole.
Ja vem, smo različni, jaz npr. ko sem v stresu ali slabe volje, izgubim apetit. To se točno vidi na grafu moje mase, točno vem kdaj so bili določeni dogodki, ki so me pahnili v stres. Ampak ja, na koncu je samokontrola, še vedno.
vires in numeris

TheBlueOne ::

energetik je izjavil:

Ne glede na zdravstveno/psihično stanje, še vedno na koncu prideš do samokontrole.
Ja vem, smo različni, jaz npr. ko sem v stresu ali slabe volje, izgubim apetit. To se točno vidi na grafu moje mase, točno vem kdaj so bili določeni dogodki, ki so me pahnili v stres. Ampak ja, na koncu je samokontrola, še vedno.


Pravzaprav si sam sebi dokazal, da se ne popolnoma obvladujes. Kjer se prosim zavedaj, da je vedno mozno, da je pri komu dosti bolj izrazito in da lahko gre v vse smeri. Tvoje stanje z razlogom ni bolezensko in se ne mores primerjati s tistimi, ki so bolani. Predstavljaj si, da ima nekdo tvoja nihanja magnitude x10 ali pa x100 in si pocasi tam, kjer so posledice hujse in tako stanje morda lahko tretiramo kot bolezensko, ker ni samo deviacija na grafu ampak morda smrtno nevarno.

Zgodovina sprememb…

Egidij88 ::

energetik ::

TheBlueOne je izjavil:

energetik je izjavil:

Ne glede na zdravstveno/psihično stanje, še vedno na koncu prideš do samokontrole.
Ja vem, smo različni, jaz npr. ko sem v stresu ali slabe volje, izgubim apetit. To se točno vidi na grafu moje mase, točno vem kdaj so bili določeni dogodki, ki so me pahnili v stres. Ampak ja, na koncu je samokontrola, še vedno.


Pravzaprav si sam sebi dokazal, da se ne popolnoma obvladujes. Kjer se prosim zavedaj, da je vedno mozno, da je pri komu dosti bolj izrazito in da lahko gre v vse smeri. Tvoje stanje z razlogom ni bolezensko in se ne mores primerjati s tistimi, ki so bolani. Predstavljaj si, da ima nekdo tvoja nihanja magnitude x10 ali pa x100 in si pocasi tam, kjer so posledice hujse in tako stanje morda lahko tretiramo kot bolezensko, ker ni samo deviacija na grafu ampak morda smrtno nevarno.
Seveda se obvladujem, vendar za tiste 3 tedne stresa ni bilo potrebno ukrepanje, če sem zgubil 2kg, še vedno sem pojedel dovolj beljakovin, vitaminov in mineralov.
Ko pa sem svojo stalno težo presegel za 2kg, sem takoj ukrepal in zmanjšal količino prigrizkov (pri meni so to slani aradšidi, temu se težko uprem, ampak takrat sem jih pač zaprl v omaro in se jih nisem dotaknil par tednov).
vires in numeris

TheBlueOne ::

energetik je izjavil:

Seveda se obvladujem, vendar za tiste 3 tedne stresa ni bilo potrebno ukrepanje, če sem zgubil 2kg, še vedno sem pojedel dovolj beljakovin, vitaminov in mineralov.
Ko pa sem svojo stalno težo presegel za 2kg, sem takoj ukrepal in zmanjšal količino prigrizkov (pri meni so to slani aradšidi, temu se težko uprem, ampak takrat sem jih pač zaprl v omaro in se jih nisem dotaknil par tednov).


Morda se pri tvojem telesu pac ni tak problem upirati lakoti. Zakaj predvidevas, da je enako pri vseh? Na kaksni osnovi dajes sebe kot osnovo na kateri sklepas, da je pri vseh enaka in da je pri vseh dovolj malo samokontrole, da ne popapajo arasidov? Kaj je res tako tezko sprejeti, da smo si ljudje lahko zelo razlicni? Ceprav ti to pove celotna stroka, ki te ljudi obravnava, jim pomaga itn.?

nekikr ::

Saj ni nihče rekel, da nismo različni. Ampak sklicevati se takoj na genetiko, hormone, bolezen in različnost, preden probaš ne požreti cele pice, je pa malo mimo. Bom potegnil iz riti številko, zgolj na podlagi osebnega opazovanja, zgodb "hujšanja" prijateljev, znancev itd: 99,99% primerov je zgolj to, da je vreča čipsa zvečer pred TVjem pač boljša kot pa prigrizek iz rdeče paprike in zelene. Tudi šport je težka stvar, sploh za začetnike. Ampak vsaka stvar v življenju je težja od ležanja in žretja. Na žalost so izredno kalorične hrane in prigrizki čisto povsod in ves čas na voljo, ljudje pa nimajo nobene volje, da bi pogledali kaj sploh jedo. Niti niso vsaj približno izobraženi kaj katera hrana vsebuje. Potem pa hujšajo in imajo za snack samo jogurt, ker je to zdravo. Ampak ta jogurt je sadni in ga tekom dneva popijejo en liter.

TheBlueOne ::

Jaz si pa mislim, da bi vecina rada bila fit in da vecina ve kaj dela narobe.

Sam sem pred casom pomagal punci, ki ni mogla shujsati. Da sva prisla nekje na zdravo normalo, dalec od ideala je bilo truda za popizdit. Takoj, ko ni imela nekoga, da jo tera je bilo stanje kakor prej. Takrat sem imel podobne pomisleke, ker sem imel obcutek, da zmore ampak je enostavno prelena. Danes hodi po svetu brez scitnice in je dejansko jasno zakaj je bilo tako. Pa ni to nek primer, ki odgovori na vse. Samo hocem povedati, da pazite kaksne zakljucke vlecete, ker ni recepta za vse.

Posplosevati v takih primerih je pac nesramno in ozkogledo. Nastevanje ocitnih dejavnikov pravtako ni nek faktor, ki bi karkoli potrdil.

Zgodovina sprememb…

salesky ::

Eno je da ne gre hujšat kljub temu, da se zdravo in primerno prehranjuješ, dovolj gibaš...drugo pa je, da zvečer požreš 1 Milko, kak slasten toast in na koncu še kako pivo. :)

Če imaš vse to porihtano je čas, da preveriš tudi pri zdravniku.

TheBlueOne ::

Hormoni in se kaksen faktor dajo apetit, kar pomeni, da se Milki zelo tezko odreces. Je hitro obratno, da moras najprej postimati hormone, ce je le mozno in ti potem Milka ne disi vec. Verjetno se nihce ne redi od zraka?

CiClon ::

Rediš se ne od apetita, ampak od hrane.

Pa ne vem zakaj je treba vztrajno omenjat ene situacije, ki so izjemne. Ja, če kdo trdi, da so VSI debeli debeli zato, ker so leni prasci, ki se mastijo s sranjem, je seveda to netočno in neresnično, ampak za večino pa je taka generalizacija v bistvu točna. Sicer brez veze to zapakirat v neke moralke in obsodbe ipd. ampak to ne druga zgodba.

makucv ::

No,pa ukrepat je treba takoj, ko se začneš redit, ne pa ko imaš že 15kg preveč. Veliko bolj enostavno je shujšat za 2-3kg kot za 15.

salesky ::

TheBlueOne je izjavil:

Hormoni in se kaksen faktor dajo apetit, kar pomeni, da se Milki zelo tezko odreces. Je hitro obratno, da moras najprej postimati hormone, ce je le mozno in ti potem Milka ne disi vec. Verjetno se nihce ne redi od zraka?


Če govorimo o "milki" je tu predvsem govora o vnosu sladkorja na katerega se človek navadi kot narkoman na drogo.

What happens when you quit sugar

IL_DIAVOLO ::

energetik je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

energetik je izjavil:

Ne glede na zdravstveno/psihično stanje, še vedno na koncu prideš do samokontrole.
Ja vem, smo različni, jaz npr. ko sem v stresu ali slabe volje, izgubim apetit. To se točno vidi na grafu moje mase, točno vem kdaj so bili določeni dogodki, ki so me pahnili v stres. Ampak ja, na koncu je samokontrola, še vedno.


Pravzaprav si sam sebi dokazal, da se ne popolnoma obvladujes. Kjer se prosim zavedaj, da je vedno mozno, da je pri komu dosti bolj izrazito in da lahko gre v vse smeri. Tvoje stanje z razlogom ni bolezensko in se ne mores primerjati s tistimi, ki so bolani. Predstavljaj si, da ima nekdo tvoja nihanja magnitude x10 ali pa x100 in si pocasi tam, kjer so posledice hujse in tako stanje morda lahko tretiramo kot bolezensko, ker ni samo deviacija na grafu ampak morda smrtno nevarno.
Seveda se obvladujem, vendar za tiste 3 tedne stresa ni bilo potrebno ukrepanje, če sem zgubil 2kg, še vedno sem pojedel dovolj beljakovin, vitaminov in mineralov.
Ko pa sem svojo stalno težo presegel za 2kg, sem takoj ukrepal in zmanjšal količino prigrizkov (pri meni so to slani aradšidi, temu se težko uprem, ampak takrat sem jih pač zaprl v omaro in se jih nisem dotaknil par tednov).


Tipicen ignorantski odgovor.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

nekikr ::

Tvoj je pa tipičen za ljudi, ki jim je vse težko. In za vse so krivi drugi. Nič se ne da. Ustrezna teža in natreniranost (zgolj malo kondicije in nekaj tonusa, nič hudega) je težko. Jamranje in stokanje ob žretju piškotov, kako da so za vse krivi geni, pa hormoni, pa Janša, je pa enostavno*

*Drži kot pribito za 99,9% ljudi, ki nimajo nobenih problemov s hormoni, le poceni, vedno dostopno, hudo kalorično hrano na vsakem koraku, mimo katere nočejo zaviti.

l0g1t3ch ::

Jaz sem preveč mahnjen na cukr, ampak se tega zavedam in se 1x ali 2x tedensko stehtam in če gre teža gor, potem malo zategnem vajeti za kak teden in je.
Tako vzdržujem normalno težo že zadnjih 10 let, brez nekega ekstremnega odrekanja in diet.

tilen03 ::

Lakota je stanje telesa, ki je tako rekoc nonexistent v danasnji druzbi. Kdaj ste bili nazadnje lacni vec kot 2h?

Dandanes si jemljejo s sabo proteinske tablice, se ko gredo na Smarno Goro.

IL_DIAVOLO ::

nekikr je izjavil:

Tvoj je pa tipičen za ljudi, ki jim je vse težko. In za vse so krivi drugi. Nič se ne da. Ustrezna teža in natreniranost (zgolj malo kondicije in nekaj tonusa, nič hudega) je težko. Jamranje in stokanje ob žretju piškotov, kako da so za vse krivi geni, pa hormoni, pa Janša, je pa enostavno*

*Drži kot pribito za 99,9% ljudi, ki nimajo nobenih problemov s hormoni, le poceni, vedno dostopno, hudo kalorično hrano na vsakem koraku, mimo katere nočejo zaviti.


Haha, ne govorim o sebi lol.

Sem samo dovolj odprt za ljudi, za katere vem, da se gibajo vec kot jaz, jejo manj kot jaz in se kljub temu hitri zredijo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

TheBlueOne ::

nekikr je izjavil:

Tvoj je pa tipičen za ljudi, ki jim je vse težko. In za vse so krivi drugi. Nič se ne da. Ustrezna teža in natreniranost (zgolj malo kondicije in nekaj tonusa, nič hudega) je težko. Jamranje in stokanje ob žretju piškotov, kako da so za vse krivi geni, pa hormoni, pa Janša, je pa enostavno*

*Drži kot pribito za 99,9% ljudi, ki nimajo nobenih problemov s hormoni, le poceni, vedno dostopno, hudo kalorično hrano na vsakem koraku, mimo katere nočejo zaviti.


Ne vem, ce je tako. Jaz sem kot froc izhajal iz tega enostavnega posplosevalnega vidika, kasneje pa se naucil, da je zivljenje dosti bolj kompleksno. Ravno razumevanje kompleksnosti problema je nadgradnja tega poenostavljenega razmisljanja. Ce ne verjames postani zdravnik na tem podrocju.

Je pa seveda problem tudi svet v katerem zivimo, ki je dodal celo paleto dodatnih problemov, ki jih dolocene karakteristike se toliko bolj izrazijo.

Drugace povedano, biti idealist, ki meni, da vecina zmore vse, s casom naleti na razocaranje, ker nacin vecinoma ne obrodi sadov. Slej kot prej si v situaciji, ko moras s takimi ljudmi delati, takrat pa ugotovis, da ponavljanje tega enostavnega pomisleka enostavno ne deluje dovolj pogosto, da bi bilo uporabno v praksi. Kaj ti potem pomaga prepricanje, da je vecina samo lena?

Galaxy ::

Galaxy je izjavil:

Kalorije not > kalorije ven = getting fat.

Kalorije ven > kalorije not = getting leaner.

Primer:
- delaš za računalnikom 8h/dan
- nobenih drugih aktivnosti razen hoje
- tvoje telo potrebuje 2000kcal/dan

Poješ:
- za 2500kcal McDonaldsa vsak dan. Torej +500kcal/dan. Getting fat.
- za 2500kcal zelene solate vsak dan. Torej +500kcal/dan. Getting fat.
- za 2500kcal banan vsak dan. Torej +500kcal/dan. Getting fat.
- za 2500kcal bio-eko-uravnotežene prehrane iz 6ih obrokov čez dan. Torej +500kcal/dan. Getting fat.
- za 2500kcal ultra paleo/ketonskega obroka - enega. Torej +500kcal/dan. Getting fat.


- za 1800kcal čokolade vsak dan. Torej -200kcal/dan. Getting leaner.
- za 1800kcal oreščkov vsak dan. Torej -200kcal/dan. Getting leaner.
- za 1800kcal pizze vsak dan. Torej -200kcal/dan. Getting leaner.
- za 1800kcal bio-eko-dietetično-priporočenih 3eh obrokov čez dan. Torej -200kcal/dan. Getting leaner.

Zdaj pa še enkrat - nehajte filozofirat. You cannot escape the laws of physics. .




Nehajte govoriti, da se lahko izogneš zakonom fizike. Njih so hranili s 700kcal/dan. Rezultati so več kot očitni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

energetik ::

tilen03 je izjavil:

Lakota je stanje telesa, ki je tako rekoc nonexistent v danasnji druzbi. Kdaj ste bili nazadnje lacni vec kot 2h?

Dandanes si jemljejo s sabo proteinske tablice, se ko gredo na Smarno Goro.
Ne mešaj zdaj športa zraven. Jaz sem vsak dan lačen več kot 2h, ker se grem intermittent fasting, zadnjič jem zvečer okoli 21h, nato ne jem do nekje 11h. Do nekje 8h še gre, nato sem kar lačen.
Ja, na kolesarjenje pa vzamem par energijskih tablic, saj vztrajnostni športi ne gredo brez rednega vnosa OH.
Jem, takrat ko je za to potreba, torej sem hkrati isti dan lahko več ur lačen in hkrati se potem tudi nažiram.
vires in numeris

c3p0 ::

tilen03 je izjavil:

Lakota je stanje telesa, ki je tako rekoc nonexistent v danasnji druzbi. Kdaj ste bili nazadnje lacni vec kot 2h?


Lakoto povzroča hormon, cikel kdaj se proži, se da natrenirat. Najlaže z rednim prehranjevanjem ob določenih urah in postom vmes (IF).

Je pa za to prilagoditev potreben kak teden, dva, morda za kakega debeluha še dlje, tu pa že večina pogrne.

nekikr ::

TheBlueOne je izjavil:

nekikr je izjavil:

Tvoj je pa tipičen za ljudi, ki jim je vse težko. In za vse so krivi drugi. Nič se ne da. Ustrezna teža in natreniranost (zgolj malo kondicije in nekaj tonusa, nič hudega) je težko. Jamranje in stokanje ob žretju piškotov, kako da so za vse krivi geni, pa hormoni, pa Janša, je pa enostavno*

*Drži kot pribito za 99,9% ljudi, ki nimajo nobenih problemov s hormoni, le poceni, vedno dostopno, hudo kalorično hrano na vsakem koraku, mimo katere nočejo zaviti.


Ne vem, ce je tako. Jaz sem kot froc izhajal iz tega enostavnega posplosevalnega vidika, kasneje pa se naucil, da je zivljenje dosti bolj kompleksno. Ravno razumevanje kompleksnosti problema je nadgradnja tega poenostavljenega razmisljanja. Ce ne verjames postani zdravnik na tem podrocju.

Je pa seveda problem tudi svet v katerem zivimo, ki je dodal celo paleto dodatnih problemov, ki jih dolocene karakteristike se toliko bolj izrazijo.

Drugace povedano, biti idealist, ki meni, da vecina zmore vse, s casom naleti na razocaranje, ker nacin vecinoma ne obrodi sadov. Slej kot prej si v situaciji, ko moras s takimi ljudmi delati, takrat pa ugotovis, da ponavljanje tega enostavnega pomisleka enostavno ne deluje dovolj pogosto, da bi bilo uporabno v praksi. Kaj ti potem pomaga prepricanje, da je vecina samo lena?

Da ne boš padel s svojega visokega prestola. Vse kar si povedal je pa to, kar govorimo: ne gre za bolezen. Ne gre za hormone. Ne gre za genetiko.* Gre za nedisciplino in zavestno prenažiranje. Razlogi za to so raznorazni in tu ne gre posploševati. Jaz se strinjam, da nekomu, ki je v hudi stiski, z bedno službo, problemi v zvezi itd. ne moreš nakladati o tem, kako naj se neha prenažirati, kako naj neha kaditi, kako naj gre na sproščen sprehod itd. S tem mu vzameš še tisto malo, kar ima. Ampak nič od tega ni gen, hormon ali bolezen. Zgolj poceni, na vsakem koraku dostopna mega kalorična hrana.

*Pri 99,9%.

Jaz tudi prakticiram IF 16/8, sem in tja 48ur. Če daš na kup stvari, ki jih poješ, kljub konkretni vadbi, v celem dnevu, je tega tako malo, da se prav vprašaš kako da nismo vsi 150 kilske svinje, glede na to koliko se požre stvari po čisto nepotrebnem. Ne zaradi bolezni ampak ker lahko in ker je povsod.

gruntfürmich ::

salesky je izjavil:

Če govorimo o "milki" je tu predvsem govora o vnosu sladkorja na katerega se človek navadi kot narkoman na drogo.

What happens when you quit sugar

to da je cuker enak drogi je totalen bulšit. tale članek je totalno zavajajoč in ovinkast.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

c3p0 ::

Cukra se odvadiš v parih dnevih. Tudi sol se da skenslat. A ti je nato kar kje zunaj poješ vse presladko ali preslano. Tako da imaš problem, če nimaš vedno opcije svoje hrane.

kuall ::

po parih dnevih ti šele zadiši, dej nehaj. cukr je močna droga. vpraš 70% populacije če to ni res :))

c3p0 ::

OK, mogoče 1 teden, v skrajnih primerih dva. Če si labilen, pa lahko tudi več, ali pa misija nemogoče, jaz sodim le po sebi.

TheBlueOne ::

Kar se tice sladkorja imam obcutek, da pase super z agonijo. Podobno kot alk.

nekikr ::

Comfort food se temu reče. Si slabe volje? Kaj bo pomagalo? Zelena ali linški piškoti z mlekom? Solata ali chilli cheese fries? Ampak to ni ne gen, ne hormon, ne bolezen.

gruntfürmich ::

kuall je izjavil:

cukr je močna droga.

sem že nekje napisal pa bom še tule:
od cukra ne postaneš odvisen, niti nimaš odvajalnih težav.
pri cukru se ti dopamin vrne od koder je prišel, pri drogi ne.
tako da odgovor je NE.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

tilen03 je izjavil:

Galaxy je izjavil:

Zdaj pa še enkrat - nehajte filozofirat. You cannot escape the laws of physics. .

Ali pač? Če sledimo tem pravilom, bo človek, ki bo daljše obdobje(recimo celo življenje) imel manjši vnos kalorij kot telo potrebuje, sčasoma postal samo kost in umrl od sestradanosti. Teorije pa so, da se to ne zgodi. Na eni točki kilogrami ostanejo enaki, ti pa lahko še vedno uživaš manj kalorij kot jih potrebuješ dalje. Se pravi, lahko celo življenje vnašaš manj kalorij kot jih pokuriš in normalno živiš. Telo je zanimiva reč, sploh ko "overclockaš". :P

Voss je izjavil:

Torej maščobe in ostale lastnosti niso pomembni? Vse je samo v kalorijah?

:))

Za strogo hujšanje... da.

Za zdravje... mogoče? Obstajajo raziskave(spet, miši), v katerih so se miši postile večino dneva in jedle 1x na dan. Bilo je več skupin in vsaka je dobila različno hrano. Od raznolikosti, do samo določenega tipa. Večjih razlik v doseženih letih ni bilo med skupinami(vse so dočakale bolano nadpovprečno življensko dobo): vse je kazalo na to, da je post najbolj pomemben faktor pri dolgemu, zdravemu življenju(vsaj pri miših, pa tudi za ljudi obstajajo raziskave). Seveda potrebujemo vitamine, ampak ob postenju se aktivirajo defenzivni mehanizmi, ki lahko povzročijo med drugim tudi boljši izkoristek hrane, zato jih morda ne rabimo toliko.

Ja tole overclockanje je zanimivo, dokler ti notranji organi in sklepi to tudi zdrzijo.
Zdaj ce ti mislis recimo tiste shirane etiopijce, recimo so zilavi kot poljski zajci, ampak... imajo druge pomanjkljivosti v zdravju.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kuall ::

gruntfürmich je izjavil:

kuall je izjavil:

cukr je močna droga.

sem že nekje napisal pa bom še tule:
od cukra ne postaneš odvisen, niti nimaš odvajalnih težav.
pri cukru se ti dopamin vrne od koder je prišel, pri drogi ne.
tako da odgovor je NE.

no sej imaš prav, močna droga je mau pretiravanje. zjebe te ne za stalno kot droga, vsaj možganov ne. spada bolj pod psihološke droge kot je tudi porn npr. podobnost z drogami je bolj v tem, da je podobno težko oboje nehat. no tudi tu nisem 100% ziher, ker nisem še nikoli jemal nobene droge, niti pil niti kadil, tak da tu sem zelo neizkušen in zelen, pa upajmo, da ne za dolgo.:))
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pridobiti na teži? velik problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14615705 (12408) m0LN4r
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49974141 (66717) thramos
»

Prekomerna telesna teža ljudi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19534006 (30270) PacificBlue
»

Vplivi na debelost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7714025 (12690) thramos
»

Podražimo hrano! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18527275 (23844) darkolord

Več podobnih tem