» »

Podražimo hrano!

Podražimo hrano!

1
2
3 4

d0rK ::

Kje je link do te študije? Ce je vnos teze in visine v nek kalkulator vse kar so naredili, ni vredna pol kurca. Po njem sem še jaz debel.

ttommy ::

Mislim-kake totalno debilne teme nekateri načenjate...Naj se najde še en kot Hitler-pobit vse kar ni arijska rasa,ostanejo naj samo popolni ljudje.A si to želite??
Gamer

Timurlenk ::

ttommy je izjavil:

Mislim-kake totalno debilne teme nekateri načenjate...Naj se najde še en kot Hitler-pobit vse kar ni arijska rasa,ostanejo naj samo popolni ljudje.A si to želite??



jaz ja


končno ne bo več v okolici bednih revežev in delavcev in študentov in levičarjev in vegeterijancev in homoseksualcev in čefurjev

noraguta ::

ttommy je izjavil:

Mislim-kake totalno debilne teme nekateri načenjate...Naj se najde še en kot Hitler-pobit vse kar ni arijska rasa,ostanejo naj samo popolni ljudje.A si to želite??

ne me pa motijo požrtni debeluhi, kaj sploh imajo od tega prekomernega prenažiranja? pa mi je vseeno če so črni beli ali rdeči. če povzročajo škodo naj plačajo. gleden na to koliko bolezni je povezanih z debelostjo bi bilo treba strogo omejit gostince kateri strežejo hrano. da ne omenjamo predimenzioniranih vozil , letal , dvigal,...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

d0rK ::

Manj govort vec iskat link do študije. Opirat celo debato na neko "2/3 slovenije je predebele" izjavo je neumno.

ttommy ::

Dajte se folk s svojimi problemi ukvarjat ne pa,koliko so eno predebeli in v zdravstvo za njih plačujete.
Gamer

noraguta ::

d0rK je izjavil:

Manj govort vec iskat link do študije. Opirat celo debato na neko "2/3 slovenije je predebele" izjavo je neumno.

najdi .si sem ti dal link na državno inštitucijo , pa ja ne misliš , da si ti bolj pameten. sicer imaš pa na cindi raziskavo. če si prelen pa ne znaš najti.

ttommy je izjavil:

Dajte se folk s svojimi problemi ukvarjat ne pa,koliko so eno predebeli in v zdravstvo za njih plačujete.
nikakor , dokler s kuhno kontaminirajo moj življenski prostor. praviče do vašega zažiranja se nehajo ko kršite moje pravice.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

noraguta ::

evo pa še študijo ki dokazuje , da je kuha nje bolj smrtonosno od kajenja
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/article...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

d0rK ::

Sem bil na CINDI strani pa ne vidim nikjer linka. Ti se opiras na raziskavo, na tebi je da najdes link.

Torej?

noraguta ::

d0rK je izjavil:

Sem bil na CINDI strani pa ne vidim nikjer linka. Ti se opiras na raziskavo, na tebi je da najdes link.

Torej?

imaš sivo mreno?
http://cindi-slovenija.net/images/stori...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bborst81 ::

Koji kurac pa tebe kdo sil dodatno zavarovanje plačevat. Pa ga ne plačuj, če ti je cenejše. Zakaj moram pa jaz plačat za vinjeto 100EUR, da se dvakra po AC peljem. Zakaj pa plačujemo za ekstremne športnike, pa razne športne zveze, kulturne ustanove, itd. Jaz tega ne rabim!!!! A to te pa ne moti. Zakaj pa cigrete in alkohol ne prepovemo, če tudi ubija? Pa invalidi so tudi ogromen strošek za državo. Na njih se ne boš nič spravil?

noraguta ::

bborst81 je izjavil:

Koji kurac pa tebe kdo sil dodatno zavarovanje plačevat. Pa ga ne plačuj, če ti je cenejše. Zakaj moram pa jaz plačat za vinjeto 100EUR, da se dvakra po AC peljem. Zakaj pa plačujemo za ekstremne športnike, pa razne športne zveze, kulturne ustanove, itd. Jaz tega ne rabim!!!! A to te pa ne moti. Zakaj pa cigrete in alkohol ne prepovemo, če tudi ubija? Pa invalidi so tudi ogromen strošek za državo. Na njih se ne boš nič spravil?

tu gre že za osnovno. stari uizi. športniki so redki debeluhi , so pa kar naenkrat "državni zaklad". dej sancen kakšen hot dog , da te ne bo kap. pa aklohol in cigarete manj ubijajo kot hrana.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

d0rK ::

Kje tam pise, da je 74,7% slovencev debelih, noraguta, a? Tsk tsk.


Pa se tam operirajo z ITMom ki ne pomeni pol kurca. Kot sem rekel, po ITMu sem tudi jaz debel.

noraguta ::

na zzzs piše(v študiji so pa nekaj nižje številke). ja najbrš si res predebel. in kaj imaš od prenažiranja z hrano?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Timurlenk ::

jaz imam body mass index okrog 16.5, 17

a jaz bom imel bolj poceni hrano?

noraguta ::

ja lahko bi bilo tudi tako :~). debeluhi krijejo hrano suhcem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

d0rK ::

V študiji so precej nizje stevilke, bebcek en. Na moje prenaziranje nimas pa nobenega vpliva. Trpi.

madviper ::

Ne da se mi brat cele debate. Ampak ce gledas, da moramo dvigovat minimalno slovensko placo na 600 eur, sam za to, da lahk revezi prezivijo, nekateri pa bi nabijali cene hrane? Jaz bi uvedo davek na neprimerne izjave/ideje, kr skodujejo zdravju.
I'd like to do something crazy!

noraguta ::

d0rK je izjavil:

V študiji so precej nizje stevilke, bebcek en. Na moje prenaziranje nimas pa nobenega vpliva. Trpi.

trpel boš ti zaradi nezdravega življenja , pa ži itak najbrš nimaš prav kvalitetnega medtem ko iščeš uteho v žlici.


v splošnem pa , mislim , da je velika napaka ker so ukinili naborništvo in sedaj imamo kup pomehkužene in predebele srednje generacije, da o mladini sploh ne govorimo. vse skupaj zamaščeno in pomehkuženo.

madviper je izjavil:

Ne da se mi brat cele debate. Ampak ce gledas, da moramo dvigovat minimalno slovensko placo na 600 eur, sam za to, da lahk revezi prezivijo, nekateri pa bi nabijali cene hrane? Jaz bi uvedo davek na neprimerne izjave/ideje, kr skodujejo zdravju.

hudič je ko ima država na enkrat predebele reveže(mogoče sem res bebec ampak ne razumem tega).
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

madviper ::

Dvigovanje cene ne bo resilo problema, kvecjemu ga bo le poglobila.
I'd like to do something crazy!

d0rK ::

Vsak dan prevozim vec kot 10km na kolesu, 4x na teden sem na fitnesu, povsod drugam pa hodim. Zadrzi glupe izjave o "nezdravem zivljenju" zase.

Raje se izobrazi kako se ITM izracuna potem pa palamudi.

bborst81 ::

In kaj to tebe tako moti. Vsak ima svoje veselje. Ti za to ne plačuješ ničesar. Nabijaš v prazno.

noraguta ::

d0rK je izjavil:

Vsak dan prevozim vec kot 10km na kolesu, 4x na teden sem na fitnesu, povsod drugam pa hodim. Zadrzi glupe izjave o "nezdravem zivljenju" zase.

Raje se izobrazi kako se ITM izracuna potem pa palamudi.


ja fitnes je pa res vzor zdravega življenja, tam nekje se zbirajo tisti katerim rastejo lepe mišice iz piščančjih hormonov. 10km na kolesu PA spet ni neka osupljiva številka.

bborst81 je izjavil:

In kaj to tebe tako moti. Vsak ima svoje veselje. Ti za to ne plačuješ ničesar. Nabijaš v prazno.

seveda plačujem v zdravstveno blagajno.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

d0rK ::

Edina osupljiva zadeva tukaj je tvoje pomankanje intelekta. Najdi ze enkrat link do studije kjer pise da je 2/3 slovenije debele.

noraguta ::

http://www.zzzs.si/zdravje/telesna-teza...

piše ne piše?

v raziskavi iz 2008 je pa procent nekje okoli 60% .
o intelektu pa molči , glede nato da si zavaljen
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bluefish ::

Izjava o 2/3 je res svetovna. Potemtakem smo hujši od amerikanosov in podobnih.
Na tistem linku od CINDI ni nikjer omenjeno, kakšen je vzorec raziskave in od kje je pridobljen - lahko je nekdo stopil v en naključen blok, malo površno povprašal in rekel, to je raziskava.

In res, očitno še vedno nisi pomislil, da bi taka podražitev (obdavčitev) tudi tebe udarila po žepu - najbrž veliko huje kot pa sedaj tistih nekaj EUR zavarovanja.

k4vz0024 ::

Podražimo hrano? Katero? Fast food zagotovo.

Pocenimo ribe in zelenjavo.

d0rK ::

Rabim studijo, original, bebo. Iz 2008? Mislis tist tvoj beden PDF? Pise da ima 39% ljudi prekomerno tezo in da je 15% debelih. Podatki iz 2001.


Torej, dej link do oriđinel študije. Zavaljen ti je fotr.

M@73Y ::

Pred vsako blagajno postaviti tehtnico in na podlagi teže zaračunati davek na debelost. Pa uvesti okoljski davek glede na težo, saj debelejši ljudje bolj uničujejo asfaltne površine... lol... kera tema. Če bi ljudje imeli denar za zdravo hrano, bi sigurno bilo manj problemov z debelostjo, pa ZAKAJ se ljudje/država ukvarjajo z odvečnimi maščobami sploh. Ni mi jasno. to je stvar posameznika. Pa se država vtika v kadilce, pa alkoholike, pa debeluhe itd. Kaj jih to briga? Vsi bi hoteli zdrave vitke ljudi, nekadilce, abstinente, športnike z 70kg mišič. Pa kam to pelje? Kje piše da je debelost problem? Ja mogoče ima oseba ki je predebela probleme sama s sabo, ko si recimo ne more zavezati čevljev zaradi trebuha, ampak, KJE JE TU PROBLEM ZA DRŽAVO. In samo od teka še noben ni prav hitro shujšal. Fitnes centri so pa na dolgi rok predragi. Jaz sem obiskoval fitnes le v času študija, ker je bil zastonj preko faksa. Danes si ga ne morem privoščiti. Vsa ta ceremonija z zdarvimi ljudmi pa to, me nekak spominja na Hitlerjevo arijsko raso.
..jump into psytrance tunnel..

;-) ::

Jaz nebi podražo hrane, ker lahko tud zdrav človek ima na jedilniku naprimer 2 obroka na teden fast fooda in mu čisto nič ne škodi, zakaj bi potem zdrave in nedebele tolkli po denarnicah. Tistim ki imajo prekomerno telesno težo, prevelik odstotek maščobe jim nebi pustil dobit zdravila na zavarovanje ampak naj si jih kupijo sami!

Mogoče prvič 2x opozorilo da če se nebo pazil bo ob zdravila, če se zadeve nemore držat naj si jih kupi ali pa pač bo brez. Ker poznam stalno več problemov ko jejo tablete za pritisk itd. vsak dan pa je fast food pa se hvali da ni obroka brez mesa in pohanja.

Mercier ::

Edini kolko-tolko spodoben enostaven ukrep, ki bi zadovoljil sovraštvo do ljudi s prekomerno telesno težo in ne bi bil direkt stupiden, je polna cena "tablet za tlak" za bajsa v lekarnah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Johnny_q ::

Po tvojem bi folk mogu met na dan 2-3 ure časa, da zdravo kuha + 2 uri za rekreacijo + 8 ur na dan, da normalno spi, ipd... ker po "raziskavah" je to zdravo življenje. Nekateri delamo po 12 ur na dan + imamo družine. Na žalost pa dokler živimo na planetu Zemlja ima dan samo 24ur. Je včasih treba it tudi kej na hitro pojest. In zate bi bila rešitev podražitev hrane? Kaj pa rešitev kot: večje plače, krajši delovni čas, ipd...

Aja, ker ste ravno pri tabletah za visok pritisk. Zakaj pa nebi potem podražili tudi raznih tablet za slabokrvnost in nizek pritisk...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Johnny_q ()

;-) ::

Tvoj problem če delaš 12ur, če delaš itak neboš debel če smo že pri tem:D

Edini kolko-tolko spodoben enostaven ukrep, ki bi zadovoljil sovraštvo do ljudi s prekomerno telesno težo in ne bi bil direkt stupiden, je polna cena "tablet za tlak" za bajsa v lekarnah.


+1, pravtako za bolnike na pljučih ki kadijo in na jetrih za tiste ki pijejo alkohol

energetik ::

No, podražitev hrane ni ravno dober ukrep proti debelosti. Predebeli itak prej razbremenijo proračun, ker povprečno umirajo zgodaj in ne dobivajo toliko časa penzije.
Da je pa zdrava hrana draga, je pa tud ena cvetka. Grem stavit, da stane hrana predebelih enako kot zdrava hrana, ki bi jo pojedli manj. Kila mesa na dan, pomfri, tortice, sladkani sokovi sigurno niso toliko cenejši od riža, polente, zelenjave in vode, če pa itak pojedo 2x preveč kalorij kot je priporočeno. Debeli bi lahko znižali dnevni vnos kalorij in hkrati prešaltali na bolj zdravo hrano, pa bi bili cenovno dokaj na istem.
Jaz bi bolj rekel, da je revnejšim hrana v uteho, kot pa da z njo šparajo.

Ziga Dolhar ::

mtosev je izjavil:

jaz mam 62kg pa 182/183cm. winner >:D


To ti mislš :P
https://dolhar.si/

Roadkill ::

Najprej: Zdi se mi nenavadno, da tale topic še ni lockan. Ali pa vsaj v ložo prestavljen.

Očitno je, da noraguta samo trola. Vrjetno zato, ker je kadilec in ga je zmotilo, da so čike in alkohol podražil. Precej standarden odziv ljudi na to temo. Mnogokrat sem že od kakega kadilca slišal, da je draženje čikov kriminal, ker alkohol/debelost veliko bolj škoduje svetu. (naj samo omenim, da sem redni kadilec, ki z veseljem spije kako pivo...)

"Do not feed the troll"

noraguta tvoje probleme in tegobe se da rešiti dosti bolj elegantno, če se ljudem ki so debeli po lastni krivdi in tudi po zdravnikovem nasvetu ne shujšajo, enostavno dvigne premija za zdravstveno zavarovanje. Če se ta ukrep še veže na prihodek, se lahko poskrbi tudi za to, da kdo ne bo bankrotiral.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

detroit ::

haha kera tema:)


jst mam bmi 24.2 blizu sm meje kjer me bojo obrali do kosti za vse sladkarije ki jih pojem (blizu nič:) Imam malce bolj "atletsko" postavo pa sm že bajsi hehe. No ja jst sm zadost samo kritičn da mi ne bo treba plačvat tud če ta k je to postal postane predsednik:D
Skero

Avenger ::

Najbolj prava pot bi bila vzgoja. Vcepit otrokom v glavo, kako se hrana v telesu presnavlja, kaj pomenijo beljakovine, kaj OH in kaj maščobe in kaj pomeni, če ješ samo OH in maščobe (krof z marmelado/čokolado in sok), kaj pomeni če ješ 1x na dan, kaj pomeni če ne ješ sadja in zelenjave, kaj pomeni če namesto da bi sadje pojedel iz njega iztisneš sok, kaj pomeni redno pitje alkohola, oziroma piva, itd itd. To bi bil po mojem bistveno bolj koristna snov za učenje, kot pa neki bedni nevretenčarji ali učenje tega kako se pridobiva kavčuk (se še zdej celo malo spomnim, SŠ, kemija) to so bedarije ki ti prav pridejo pri reševanju križank ali pa na TV kvizu, veda o hrani ti pa prav pride nekajkrat na dan. Potem bi lep procent te generacije vsaj kot starš znal prav skrbet za svoje otroke, če se že njih ne bo dosti prijelo v mladih letih in potem ga ne bi preveč srali s čipsom in kokakolo in podobnimi neumnostmi.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

energetik ::

Avenger, dobro napisano. Ampak tudi če bi se folk to učil, je preveč len, da bi razmišljal o tem, kaj bo jedel. Folk je tisto, kar dobi najlažje. Če gledaš resničnostni šov, pač ne moreš kaj dosti razmišljati zraven ali si dobil pravilno količino OH, beljakovin, mikrohranil, balastnih snovi. :D

A. Smith ::

Najbolj prava pot bi bila vzgoja. Vcepit otrokom v glavo, kako se hrana v telesu presnavlja, kaj pomenijo beljakovine, kaj OH in kaj maščobe in kaj pomeni, če ješ samo OH in maščobe (krof z marmelado/čokolado in sok), kaj pomeni če ješ 1x na dan, kaj pomeni če ne ješ sadja in zelenjave, kaj pomeni če namesto da bi sadje pojedel iz njega iztisneš sok, kaj pomeni redno pitje alkohola, oziroma piva, itd itd.


Natanko to sem se moral jaz učiti v osnovni šoli pri gospodinjstvu. Da so OH predvsem energija, in jih ob prevelikem vnosu telo shranjuje v špeh. Da so za gradnjo tkiva važne beljakovine. Pa svoj indeks telesne teže sem moral izračunat, pa prehrambeno piramido sem moral znat.

Saj te stvari so nam povedali. Če smo zadeve prešpricali pa to ni več problem sistema, ampak predvsem nas.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Manu ::

Problem lakote in debelosti je revščina.

Ko na področje hrane uvedeš trg uvedeš dve preprosti pravili. Prvo je to, da, če imaš denar lahko kupiš hrano kjerkoli na svetu. Drugo pravilo, ki ga trg naloži je, da če nimaš denarja, boš lačen.

Hrane je dovolj na svetu za več kot 7 milijard ljudi, problem je revščina, ker si ljudje ne morejo privoščiti hrane(in zdrave hrane).


    1. Trg pa je uvedel, kot poceni: predelano hrano, hrano manj bogato z minerali in vitamini, hrano z veliko dodanega sladkorja...
    2. Poleg tega živimo prehitro - stresno in zato posegamo po hitri hrani, ki ni zdrava.
    3. Premalo se gibljemo.


Rešitev ni v plačevanju tega in onega, ampak v ukinitvi trga hrane v svetovnem merilu. Vsaka država bi morala biti samozadostna s hrano. Ker ko uvedeš trg na področje hrane, potem postane nezdrava hrana poceni in zdrava hrana cenovno draga.

Predavanje na temo "trg hrane" (traja cca. 45min plus vprašanja in odgovori).

hamax ::

Tole je pod vsakim standardom za probleme človeštva. Premikam v ložo.

ps. Če ne bo hitro zrasel nivo debate, bo šla tema pod ključ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

noraguta ::

čemu debeli ljudje zanikajo , da imajo probleme? in da njihovo neodgovorno uživanje hrane škoduje dobrobiti človeštva? in zakaj naenkrat podatki zzzs niso dobri obenem pa se izkaže , da so največji porabnik sredstev le tega?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

RedDrake ::

Hehehe, ITM je v resnih raziskavah brezvezen podatek.
Recimo jaz imam ITM 26 (~85kg pri cca 180cm), pa ne izgledam "debel" niti nisem "debel".
Zakaj?
Ker imam taksno genetsko zasnovo in veliko misic. Ce teoreticno izgubim vso telesno mascobo, (0% BF), kar je v praksi nemogoce, bom tehtal nekje okoli 72-73kg.
Pri svojih trenutnih 14-15% BF sem bolj fit od marsikoga ki tehta precej manj!
Seveda nisem ravno couch potato, 4/5 krat tedensko cca 4km teka, vsak dan cca 10km hoje, 2/3 krat tedensko 20km s kolesom v kak klanec, etc...

Ampak po tisti pametni studiji sem debel, ker se verjetno ne gibljem dovolj, in ne jem zdravo :)
(For the record, jem 5 obrokov na dan po ~500 kcal, v razmerju 50/30/20 [OH/B/M], vecinoma kompleksne OH, nenasicene mascobe, etc...)

P.S.: Po tistem ko sem si v srednji soli zlomil glezenj sem se uspel v 8 mesecih s povsem zdravo hrano narediti za kakih 20kg, ker nisem zmanjsal kaloricnega vnosa, gibati se pa pravzaprav nisem mogel prav veliko. Tako da zdrava hrana != zdrava teza, in nezdrava hrana != prevelika teza.

noraguta ::

RedDrake je izjavil:

Hehehe, ITM je v resnih raziskavah brezvezen podatek.
Recimo jaz imam ITM 26 (~85kg pri cca 180cm), pa ne izgledam "debel" niti nisem "debel".
Zakaj?
Ker imam taksno genetsko zasnovo in veliko misic. Ce teoreticno izgubim vso telesno mascobo, (0% BF), kar je v praksi nemogoce, bom tehtal nekje okoli 72-73kg.
Pri svojih trenutnih 14-15% BF sem bolj fit od marsikoga ki tehta precej manj!
Seveda nisem ravno couch potato, 4/5 krat tedensko cca 4km teka, vsak dan cca 10km hoje, 2/3 krat tedensko 20km s kolesom v kak klanec, etc...

Ampak po tisti pametni studiji sem debel, ker se verjetno ne gibljem dovolj, in ne jem zdravo :)
(For the record, jem 5 obrokov na dan po ~500 kcal, v razmerju 50/30/20 [OH/B/M], vecinoma kompleksne OH, nenasicene mascobe, etc...)

P.S.: Po tistem ko sem si v srednji soli zlomil glezenj sem se uspel v 8 mesecih s povsem zdravo hrano narediti za kakih 20kg, ker nisem zmanjsal kaloricnega vnosa, gibati se pa pravzaprav nisem mogel prav veliko. Tako da zdrava hrana != zdrava teza, in nezdrava hrana != prevelika teza.


no dobr zakaj pa potem financiramo v državi cindi in ostale bedake? znižajmo stroške za različne "strokovnjake".
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

RedDrake ::

@noraguta:
Ja, nekateri zanikajo probleme, ampak hrana ni problem, ampak je problem gibanje. Ampak tu je pa nov problem, verjel ali ne, cca 10% ljudi bo VEDNO predebelih, cetudi bi se vsi gibali non-stop, ker genetika je pac v tem primeru prasica.
Tako kot bo 10% ljudi vedno izgledalo kot okostnjaki s kozo, cetudi bi jedli 5x na dan v MC-ju...
In v tej krivulji je problem ker tisti ki so nagnjeni k veji tezi, potrebujejo VELIKO VELIKO vadbe, prakticno dnevno.
In to ni en sprehod za 1 uro. Recimo tisti ekstremni primeri potrebujejo 1 uro aerobne (jogging in podobno) vaje dnevno, da sploh obdrzijo svojo tezo.
In recimo za 1 uro take vadbe clovek izgubi precej casa - najprej ogrevanje, potem se tusiranje.
2 uri minimalno!

Sedaj pa si zamisli cloveka, ki vstane ob 6-ih, da zjutraj pozajtrkuje in se spravi v sluzbo do 8h, je bo 17h doma, do 18h si pripravi zdravo vecerjo in jo poje, potem pa se dve uri za vadbo.
Ce imas druzino ugotovis da ni niti teoreticne moznosti za kaj takega.
Zato pa smo tam kjer smo. Odgovor bi bil recimo znanstveni pristop. Da bi s hormoni regulirali prebavo ljudem ki so na kriticnih delih te porazdelitve.

P.S.: Ja nasi raznorazni "strokovnjaki" v 90% primeru zal niso vredni pol k$@%a.
Rabimo tehnokrate na vseh pozicijah ki odlocajo o nasi prihodnosti, in to cimprej!

k4vz0024 ::

Nepravilna prehrana, slabo kvalitetna hrana je najbrž vzrok debelosti. Seveda, da ne omenim premalo športanja. No tega bo še manj, saj po novem, če se boš poškodoval na smučišču boš pač vse plačal sam.:|

Zagotovo so ribe in zelenjava sodijo v zdravo prehrano. Žal pa je cena za mnoge previsoka.>:D

Gandalfar ::

Ubistvu predlagas bistveno visje davke na zivila s sladkorjem in nasicenimi mascobami?

k4vz0024 ::

Ne, cena ostane ista. Znižajo naj se ribe in zelenjava.

k4vz0024 ::

Predlagam subvencijo na ribe in zelenjavo.:))
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelost (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28632730 (11968) kuall
»

Sladkor je strup? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22538400 (33683) energetik
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49973046 (65622) thramos
»

Telesna konstitucija novodobnih generacij? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20726365 (21886) Freaxx
»

Vplivi na debelost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7713859 (12524) thramos

Več podobnih tem