» »

Renault Megane GT line 1.6 16v

Renault Megane GT line 1.6 16v

««
«
1 / 7
»»

d0c70r ::

Lep pozdrav!

Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z predelavo tega avtomobila. Avto sem pravkar kupil in sem z njim zelo zadovoljen kar se tiče izgleda, vožnje, ima pa en velik minus in sicer poraba, saj mi "žre" 8.2 L/100km. Poraba je definitivno prevelika v primerjavi z pospeški zato sem začeu razmišljat o športnem filtru, ki nekoliko zmanjša porabo in o novem izpušnem sistemu, ki nekoliko poveča moč in navor avtomobila + športen zvok(v druge predelave se ne bom spuščal).

Avto ima 110 HP, 5 vrat in je bencinar....ima pa le malo čez 10.000 km.

Vsaka informacija bi mi prav prišla ;)

hvala!

ZaphodBB ::

Kaj pa ti misliš, da boš naredil iz bencinarja? Avto ima sorazmerno močan motor, tudi najlažji ni.

Če hočeš majhne porabe začni gledat nekaj za 70HP.

Blinder ::

Zračni filter ne vpliva na porabo. No mogoče ti z športnim filtrom žre mal več ker ga bol prtiskaš(da se sliš).
Izpušni sistem isto.

No neki malega s temi predelavami pridobiš ampak boš za vsak konj plačal varianta 100€ xD Te dve predelave se delajo zarad zvoka.

Poraba je podobna kot pri konkurenci.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

d0c70r ::

blinder....ne veš kaj govoriš...gre za lažji pretok zraka in posledično za manjšo porabo (glede na to, da pride športni filter le nekaj čez 60 eurou se na dolgi rok splača)

zaphod: se strinjam, da ne bom pridobil veliko...na dolgi rok se pa vseeno splača, glede na to, da sem kupil avto 3 mesce nazaj in ga mislim imeti če precej časa (potrkal na les) ;)

ZaphodBB ::

Ja na 7l ga ne boš spravil. Tudi trenutna poraba ni sploh visoka, predvidevam da verjetno ga rad in pogosto pohodiš?

Porabo boš najlažje zmanjšal tako, da začneš vozit ekonomično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Blinder ::

d0c70r je izjavil:

blinder....ne veš kaj govoriš...gre za lažji pretok zraka in posledično za manjšo porabo


si naredil izpit 3 mesce nazaj in zdaj misliš da veš vse o avtih *-)

ČE te dobi policija z neoriginalnim filtrom pride ogromna kazen.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Ktj ::

d0c70r je izjavil:

blinder....ne veš kaj govoriš...gre za lažji pretok zraka in posledično za manjšo porabo ....


Večji pretok zraka pomeni, da motor rabi več bencina, ker naj bi bilo razmerje med zrakom in bencinom približno konstantno.
Tudi poraba 8,2 je na mestu za bencinarja. Sicer pa poraba je v veliki meri odvisna od šoferja.

d0c70r ::

Zaphod.....vozim normalno oziroma celo tako kot mi narekuje računalnik (kaže kdaj prestavljati) sam bi bila poraba v nasprotnem primeru še večja. na 7L vem, da ga ne bom spravil....bi bil pa zelo vesel, če bi padla na 7.5L.

Blinder...avto sem si kupil sam in izpit imam že par let

WarpedGone ::

Če bi bila res možna kaka predelava, da bi zares zmanjšala porabo (in nebi hkrati ubila performans) bi jo vgrajevali že serijsko. Še najbolj pomaga 6. prestava, ampak če je nimaš že vgrajene si mrzu. V danih okoliščinah se ti najbol splača trening varčne vožnje. ZS.

.bi bil pa zelo vesel, če bi padla na 7.5L.

Med 8.2 in 7.5 je 10% nižja poraba. To je že na meji možnega. Kakih 5% se da zbit s pazljivostjo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

d0c70r ::

imam 6 prestavo a mi pri 130km/h pije skoraj 10 litrov, serijsko nekatere stvari niso vgrajene zaradi ekološke čistoče in zaradi glasu avtomobila (dandanes so avtomobili narejeni tako, da so ekološko prijazni in da niso glasni, ker imajo omejen pretok zraka) - prav zaradi tega se predeluje oz. zamenja filter pri mašini in ponavadi izpušni sistem, da pride do lažjega pretoka zraka in posledično do zmogljivejšega avtomobila

WarpedGone ::

imam 6 prestavo a mi pri 130km/h pije skoraj 10 litrov,

Tega ne boš spremenil. 2.0dCi pri 130 pije ~7.
Spremeniš lahko povprečje na cel tank. Če furaš samo AC si 'pečen'. Lahk študiraš o izboljšavi aerodinamike.
Športni filter ni panacea. Če bi bil, bi bil gor standardno. In ni problem zvok ampak vzdrževanje ter učinkovitost.
Zbogom in hvala za vse ribe

dzinks63 ::

Od samega zraka avtomobil ne bo zmogljivejši, če hočeš imeti manjšo porabo, moraš porabiti manj bencina, kar pa je v nasprotju z večjo zmogljivostjo. Če bi že rad varčeval pri gorivu, kupi dizla, drugače pa se vozi po cestno prometnih predpisanih omejitvah z nizkimi obrati motorja, to je vse kar lahko storiš.

RejZoR ::

Če hočeš karkoli izboljšat moraš zamenjat vse živo. Če boš zamenjal samo filter boš dobil samo boljši zvok. Razen če boš spremenil tud dovod zraka, da bo zajemal izključno hladen zrak izven prostora motorja. Moraš zamenjat še izpuh, ki ima boljši pretok. Šele potem se bo bistveno poznalo na moči in porabi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Napacen avto si kupil :)
Citroen C4 1.6 bencinar z 88kw kuri okoli 7 litrov, ce si bolj nezen, se manj (sodec po testih seveda). :)

terencehill ::

Imam isti avto, zena se vozi z 6.5l na 100km (po BC). Jaz imam recimo okoli 6.9. Tako da ne vem kaj delas, to ga moras nonstop pritiskat, ker podobno porabo sem imel, ko smo sli na morje in pod 160 ni slo. Pozabi na predelave, to je atmosferc.

d0c70r ::

RejZoR :: danes, 11:53:25

Končno nekdo, ki razume mašino, hvala!

terencehill....vozim se v ljubljano vsak dan in kot sem omenil, mi pri 130 pije skoraj 10 litrov...kar se pa tiče mestne vožnje pa prestavljam kot mi narekuje računalnik (pri 5km/h v 5 prestavi -.-)

WarpedGone ::

Na AC bo profit zarad manj upora: ožje in manjše pnevmatike, napumpane cca 0,2 nad priporočenim. Obvezno brez prtljažnika na strehi. Poišči čimbol ploščate radkape s čimmanjšimi luknjami in čimmanj 'štrlinami'. Lahk poskusiš s 'full moon' pokrovkami :). Pa podvozje lahk mal spustiš.
Če si res 'tečn' pa poskus pod avto namontirat gladko ponjavo - profitiraš še kakih 5%.

Citroen C4 1.6 bencinar z 88kw kuri okoli 7 litrov, ce si bolj nezen, se manj (sodec po testih seveda).

V enakih pogojih kot omenjen megane bi kuril enako ali še več. Mašina ni nič posebej požrešna glede na konkurente. Ma pa 6 prestav, kar C4 nima.
Zbogom in hvala za vse ribe

d0c70r ::

podvozje je pri gt line-u že spoščeno

Blinder ::

Tiste varčne pnevmatike, ki jih vgrajujejo med drugim na razne ecomotive- bluemotion-ecogreen verzije avtov prinesejo toliko nižjo porabo da v življenjskem roku ene pnevmatike privarčuješ za cirka eno pnevmatiko goriva
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Dr_M ::

V enakih pogojih kot omenjen megane bi kuril enako ali še več. Mašina ni nič posebej požrešna glede na konkurente. Ma pa 6 prestav, kar C4 nima.


To bi moral malo bolj raziskat, ampak ta citroenov motor je eden bolj varcnih tako zmogljivih bencinarjev. Res pa ima samo 5 prestav.

cebelar123 ::

Imam identični avto in lahko ti lahko samo rečem navadi se na ogromno porabo in pa brez pospeškov, ko stisneš po gasu. Če bi rad mel kaj drugega si pošteno mimo vseko pri nakupu. Poskušal sem voziti že na vse mogoče načine da bi mestno porabo služba/dom spravil pod 9l in na koncu obupal. Zdaj vozim bolj s težko nogo in porabim pol litra več. Avto je pravi požeruh. Študiram da bom se letos s kolesom vozil poleti v službo, če bjo cene becina šle tako naprej.

Pa še en nasvet. Pazi na lak ker je v totalni pizdi. Takoj se popraska. Avto imam leto in pol.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Uradna poraba po meritvah:

Izvenmestna vožnja (l/100km): 5,5
Kombinirana vožnja (l/100km): 6,9
Mestna vožnja (l/100km): 9,4

Tole so čist spodobne cifre za 1.6L bencinar s 110 konji. Na AC bo zadeva seveda pila več kot pa piše pri 'izvenmestni vožnji' ki pimeni umirjeno vožnjo med 70 in 90.

Dimenzije pnevmatik 205/50 R 17

Tle maš šanso za 'izboljšavo'. Prodaj 17 colske felge in zmontiraj 16 colske, pa gume 195. Preveri v homologaciji, IMHO maš notr tut 195/55 R16. Ta dimenzija gum je opazno cenejša, pa še nekaj boš pršparal na porabi.

Pa tisto strešno anteno ki ti štrli v nebo odmontiraj dol in nabavi anteno, ki se nalima na vetrobransko steklo.
Zbogom in hvala za vse ribe

d0c70r ::

hvala za info!

IceIceBaby ::

Počakaj še par 1000km. Po prvem servisu gre običajno poraba še nekaj malega dol.

Sicer pa ni ravno nek big deal. Kupil si nov avto za cca 15k eur (+-). Vsak mesec boš izgubil kakšnih 400, 500 eur vrednosti, tebe pa skrbi 1 liter previsoka poraba. Prioritete :)

djordjevic ::

Mene pri tem avtu najbolj skrbijo performansi. Trenutno vozim megane dvojko z 1.9 120-konjsko mašino in me ne briga toliko poraba, ki se sicer giblje okoli 6-6,5 l, ampak to, da avto le nekam stopi, če je treba. Pri tem 1.6 bencincu pa sem malo skeptičen. Zakaj se sprašujem? Že večkrat sem si avto v salonu ogledal in me poleg res atraktivne oblike za trojko, ki ni neki biser sam po sebi, kar privlači izboljšana ergonomija, položaj sedenja, odlični sedeži in face it, kar dobre p/p ratio, pa je tako kar resen kandidat ob naslednji menjavi.
No grave is deep enough to keep us in chains.

IceIceBaby ::

Nevem kakšne imaš standarde, ampak IMHO je 110 konjski bencinar brez turbine precej žalosten za vozit. Zelo len v nizkih obratih, če hočeš, da se premakne ga je treba stiskati nad 4000 obratov.

djordjevic ::

Ma, bi ga moral sprobat, preden bi upal dajati kake končne sodbe. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

dzinks63 ::

Za normalno vožnjo in pospeševanje je takšen motor dovolj, z njim ne boš oviral prometa, če pa hočeš tistemu za sabo "odmagliti" je pa potrebno takšno mašino naturirati na 4000+ rpm. In če si takšne vrste voznik, potem to ni najprimernejša kombinacija, razen če se ti fučka za porabo, boš celo užival pri tem.

IceIceBaby ::

Seveda, sprobat je treba. Vsak ima drugačna pričakovanja. Ampak jaz bi v tem avtu raje videl dizla, pa sem vse prej kot dizel fan. Tudi, če samo tašvoh 1.5dci.

dzinks63, ne gre toliko za divjanje kot za udobje pri vožnji. Močnejši motor je kul tudi za ležerno vožnjo.

Ampak kot sem napisal. Vsak ima svoje želje in pričakovanja, treba je sprobat.

djordjevic ::

Tisti 110-konjski 1.5 dci v bistvu sploh ni slab. Čisto dovolj potegne (ok, preizkusil sem ga v dvojki), poraba pa je smešna - komot okoli 5 litrov.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Wisor ::

Čak, tvoja "povprečna poraba je 8.2L 8-O

Kolega ima Lancerja pa sva se peljala v tolmin in nazaj (skupaj okoli 400km, v obe smeri) pa je bila proba 5.2, s tem da je kar fajn letelo od Idrije gor skozi.

IceIceBaby ::

Fotr od tete od svakinje ma pa Turbo Poršeja, pa ma pri 300 povprečno porabo 4,3324 do 4,3342.

Dejte nehat s temi smešnimi porabami no. Bencinar tega razreda pač ne porabi 5.2 litra. Če že je pa to trenutna poraba pri konstantni hitrosti, po ravnem, daleč od tega da bi "fajn letelo".

d0c70r ::

tisti ki si ne lastite tega megana ne pametujte.....poraba na avtocesti je okoli 9.5 pri 130 km/h v 6. prestavi. fotr ma bwm x5 in ima isto porabo kot tale megane, mama ima pa bmw 1 in ima porabo okol 5.2

djordjevic ::

Sej je menda jasno, da bencinar, ki premika tono in pol, pri 130 in dobrih 3k obratih (domnevam) ne more porabiti bistveno manj.
No grave is deep enough to keep us in chains.

ZaphodBB ::

tisti ki si ne lastite tega megana ne pametujte.....poraba na avtocesti je okoli 9.5 pri 130 km/h v 6. prestavi. fotr ma bwm x5 in ima isto porabo kot tale megane, mama ima pa bmw 1 in ima porabo okol 5.2


Zakaj si pa kupil Renault Megane? Če si hotel bmw 1 bi kupil bmw 1. Zelo nam je žal, da si se nategnil ampak vsaka šola nekaj stane.

Od mame bmw 1 in fotrov x5 nista atmosferca a drži?

M-XXXX ::

Od mame bmw 1 in fotrov x5 nista atmosferca a drži?

Zelo verjetno sta dizla :)

IceIceBaby ::

Sploh ne vem v čem je problem. Relativno težek avto s 110 konjskim bencinarjem pač porabi toliko. Kakšnih čudežev žal ni. Razlike med znamkami so, ampak niso pretirano velike. 1.6 bencin v vseh podobnih avtih porabi podobno.

ZaphodBB ::

Malček je lahko tudi bencinar, samo ne atmosferski - ker dvomim da BMW sploh še uporablja atmosfersko polnjene motorje (nisem ekspert).

ameba ::

Sm lastnik enakega avtomobila ( letnik 08 ).
Pozimi je tako ...

Mestna vožnja 9.2-10.0
Mešana vožnja 8.0-8.5
In to je to.

Poleti je vse skupaj 1-1,5l manj .....

Če ti žre pri 130km/h 10l je nekaj hudo narobe, pri 150km/h mi žre 9.3 ( in tok zmeri vozim po avtocesti ) .... Meni žre okoli 8.5, če ne celo manj bom preveril pa še to pozimi....


Pa prosm nehi komplicirat za bencin saj ne porabiš 10 tankov na mesec, še tista 2 tanka na mesec pa mislm da ne boš bankrotiral, edino če maš plačo 500€, samo potem predvidevam, da si nebi privoščil avtomobila, avto si kupiš ker ga rabiš in tisti ki gledajo na bencin so zame nadloge na cesti, ker delajo samo štalo in gužvo in samo pizdarije. Vglavnem nesposobni vozniki .... Pač si ne kupš avta ane .....


Če ti je pa hobi in hočeš pač sam neki narest, ter zapolnit svoj prosti čas in bi se rd še kej nauču, si pa na napačnem forumu.....

Mustang2142 ::

Če se ti gre toliko za porabo, si kupil napačen avto, ali pa bi moral vzeti vsaj dizla. Je pa tudi zalo odvisno od šoferja, kot so že drugi povedali.
Jaz imam VW Tourana 2.0 tdi 140 hp 2005 letnik in porabi:
-po mestu nekje 8 l
-AC 100 km/h 5.5 l
-AC 130 km/h 6 l
-AC 150 km/h 6.5 l
-v naselju če se vozim v 5. prestavi okoli 55 km/h je poraba približno 3 l

d0c70r ::

problem pr meganu je, da ti računalnik priporoča, da pri 5 km/h daš v 5. prestavo in pri cca. 65 hm/h v 6. prestavo.....pri 130 km/h si pa na 4000 obratih. drugače sem pa z avtom zelo zadovoljen in ga kljub še eni šansi ne bi zamenjal. to temo sem odprl samo zato, ker so me zanimale rešitve, da se reši samo 1 problem (poraba)

zakaj nisem kupil bmw 1? mogoče zato ker pride čez 20.000 eurou....nevem

*pri 50hm/h

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0c70r ()

ZaphodBB ::

problem pr meganu je, da ti računalnik priporoča, da pri 5 km/h daš v 5. prestavo in pri cca. 65 hm/h v 6. prestavo.....pri 130 km/h si pa na 4000 obratih. drugače sem pa z avtom zelo zadovoljen in ga kljub še eni šansi ne bi zamenjal. to temo sem odprl samo zato, ker so me zanimale rešitve, da se reši samo 1 problem (poraba)

zakaj nisem kupil bmw 1? mogoče zato ker pride čez 20.000 eurou....nevem


Ko boš pogledal TCO čez nekaj časa, Megane ne bo več tako ugoden. Sam Renaulta ne kupim več, vsaj dokler se ne bojo nehal zajebavat.

d0c70r ::

diavolo...mogoče je narobe to, ker je avto razmeroma nov....letnik 2011 ;) in ne...ni mi tok problem poraba...tema je bila prvotno odprta zaradi tega, ker me je zanimalo, če ima kdo morda rešitev za manjšo porabo (ala športni filter - in tisti,ki boste začeli ponovno pametovat, da športni filter ne zmanjša porabe....bodite raje tiho, sam sem se že nekoliko pozanimal pri ekspertih, ki so mi to predlagali)

prilagam še sliko, ker mi je avto zelo všeč tako zunaj, kot znotraj ;)

 megane III gt line

megane III gt line

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0c70r ()

Blinder ::

d0c70r je izjavil:

diavolo...mogoče je narobe to, ker je avto razmeroma nov....letnik 2011 ;) in ne...ni mi tok problem poraba...tema je bila prvotno odprta zaradi tega, ker me je zanimalo, če ima kdo morda rešitev za manjšo porabo (ala športni filter - in tisti,ki boste začeli ponovno pametovat, da športni filter ne zmanjša porabe....bodite raje tiho, sam sem se že nekoliko pozanimal pri ekspertih, ki so mi to predlagali)


eksperti? haha kaj to si gledal na webpage od proizvajalca zračnih filtrov? Tam tudi piše, da filter doda 15konjev ane :D tko da ga montiraš na 50 ccm skuter in leti ko 125
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

d0c70r ::

Blinder....v mojem primeru se zmanjša samo poraba (zvok se prav tako ne spremeni) kar se pa tiče teh 15 konjev: poleg filtra moraš montirat še celoten športen izpušni sistem....in od vsake mašine se zadeva razlikuje

prosim da se nehaš smešiti z takimi komentarji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0c70r ()

Dr_M ::

A ce das gor "sportni" izpuh, pomeni, da si sportnik? :))

Resno, za kompleten spodoben izpuh bos dal najmanj 3 jurje, raje vec. Se ti splaca? Razen, ce das kaksna jajca, ki bodo zdrzala kaksno leto, lahko malo ceneje prides cez. :)

d0c70r ::

Ker očitno o zadevi nimaš pojma ti bom na hitro samo povedu kaj s tem pridobiš:
z športnim filtrom se ti za par % zmanjša poraba
z tem tvojim "izpuhom" pa pridobiš na moči in navoru avtomobila....pride pa homologiran od 300-500 eurou

homologiran pomeni, da je zapisan v knjigo in nimaš problemov z policijo, tehničnimi pregledi in garancijo

Prosim da se tudi ti nehaš vmešavati v zadeve oz. pogovore o katerih nimaš pojma.

LP!

Dr_M ::

d0c70r je izjavil:

Ker očitno o zadevi nimaš pojma ti bom na hitro samo povedu kaj s tem pridobiš:
z športnim filtrom se ti za par % zmanjša poraba
z tem tvojim "izpuhom" pa pridobiš na moči in navoru avtomobila....pride pa homologiran od 300-500 eurou

homologiran pomeni, da je zapisan v knjigo in nimaš problemov z policijo, tehničnimi pregledi in garancijo

Prosim da se tudi ti nehaš vmešavati v zadeve oz. pogovore o katerih nimaš pojma.

LP!


Lej, jest delam v firmi, kjer izdelujemo izpuhe za motorje in avtomobile. Baje, da smo najboljsi na svetu. :))
Tako da, nebi o tem kdo nima pojma. :)
Pa ce se tako nakladas, se ne pomeni, da kaj ves o tem.

d0c70r ::

jst osebno se ne ukvarjam s tem in ne trdim, da sem velik poznavalec, sem se pa pozanimal pri nekaterih, ki so poznavalci in da mi ti komentiraš:

A ce das gor "sportni" izpuh, pomeni, da si sportnik?

mi pove samo to, da si bodisi nezrel bodisi nespošljiv ali pa totalno nesposoben v tistem kar delaš. če nimaš nič pametnega za komentirat, raje ne komentiraj

Blinder ::

men se zdi da tale doc70 nima pojma :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencin ali diesel? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
446101859 (60741) Berserker
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14525894 (21696) krneki0001
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743186042 (151055) Spajky
»

Kaksen avto vozite? (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Loža
1849296148 (218280) dottor
»

Proizvajalci avtomobilov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7416682 (14299) El Barto

Več podobnih tem