» »

Kaksen avto vozite?

Kaksen avto vozite?

««
36 / 37
»»

Buggy ::

tako kot prehitra voznja...

djordjevic ::

Zakaj ti je tako težko razumet, da je enim vožnja vsaj toliko v užitek kot tebi kolesarjenje?
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

djordjevic> Zakaj ti je tako težko razumet, da je enim vožnja vsaj toliko v užitek kot tebi kolesarjenje?

Ni mi.

Sovražim samo ljudi, ki so mnenja, da so javne ceste namenjene njihovim užitkom (in se v svoji jezi tudi neodgovorno obnašajo v prometnih konicah, ker takrat užitek nekoliko zvodeni).

Buggy> tako kot prehitra voznja...

Za kolesarje velja ista omejitev hitrosti kot za motorna vozila, tako da... Je še nekaj lufta.

Relanium ::

PrimozR je izjavil:

Relanium je izjavil:

Ma daj PIPI ne seri no, a veš da je svet dost bolj odvisen od dizla kot od bencina ?
Hint: Traktorji, tovornjaki, ....
Bencin pa še uporablja kaka motorka pa vrtna kosilnica pa je to to

A ti to resno? Zate torej obstajajo vrtne kosilnice, motorke, traktorji in tovornjaki, avtomobili pa ne? Naj ti povem, da je v ZDA dizel še vedno ena zelo čudna zadeva, ki jo tankajo zgolj tovornjaki in ki jo je težava dobiti na vsaki črpalki. Tam je še vedno popolnoma enostavno kupiti katerikoli avto z bencinskim motorjem, bistveno težje pa je pri enakem modelu kupiti dizelsko izvedenko. Še najlažje je to pri evropskih firmah, predvsem trojčku/četverčku nemcov (Audi, BMW, Volkswagen, za Mercedes nisem popolnoma prepričan, da močno reklamira dizle v ZDA). Verjetno ni treba posebej omenjati, da je kljub krizi ZDA verjetno še vedno eden izmed najbolj pomembnih avtomobilskih trgov na svetu, kajne?

Pod črto je v bistvu dizel bolj evropska anomalija kot pa svetovno gibanje, seveda vsaj kar se tiče osebnih avtomobilov.


Pomorski promet in železnice pa grejo tam čez na bencin ?

Aja, pa še nisi gledal nič po youtubu nafriziranih duramaxov pa cummins-ov ?
Res pa da majo v nekaterih državah menda celo prepoved dizel avtov, bog si ga vedi zakaj...

Drgač pa ne obstajajo za mene samo nekateri stroji, govorimo o nujnosti vrste goriva, ne o tem, kdo ma daljšega tiča,
torej referiram na vse kar so motorji in ne samo na avtomobilizem
(sicer je tema o avtomobilih, ampak moj post je referiral na gorivo in njegovo ceno nasplošno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Boeing ::

Relanium je izjavil:

...Res pa da majo v nekaterih državah menda celo prepoved dizel avtov, bog si ga vedi zakaj..


Vemo tudi nekateri ostali, ne samo bog.

Dizelske saje, ki nujno nastajajo pri izgorevanju dizla zaradi principa delovanja dizelskega motorja (nima dušilne lopute) so večkrat dokazano zelo rakotvorna zadeva in so še posebej problematične zato, ker njihova velikost ponavadi ne presega 10um, kar pomeni, da jih razni filtri in sluznica ne more zadržati in se nalagajo direktno v pljučih.

Japonci imajo prepoved vožnje dizlov v gosteje poseljenem območju (praktično cela Japonska) in strogo prepoved kakršnihkoli dizelskih agregatov na območju mesta. V Rimu in Atenah velja prepoved dostopa v center z dizli (razen redkih izjem), ker so ugotovili, da omenjene saje povzročajo poškodbe na spomenikih (kisel dež in kondenz).

Prav tako so dizelske saje pomemben faktor pri pojavljanju nenadne in zelo goste megle, ker so idealne velikosti za tvorbo kondenzacijskih jeder. Tipičen primer je Brnik.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

šernk ::

Ne bi pa šel na tako pot, če bi lahko v avtomobilu počel še kaj drugega kot se oklepal volana in držal nogo ravno prav dvignjeno?


seveda bi šel, ampak veliko večje veselje imam za volanom kot na sovoznikovem/zadnjem sedežu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

djordjevic ::

Boeing je izjavil:

Relanium je izjavil:

...Res pa da majo v nekaterih državah menda celo prepoved dizel avtov, bog si ga vedi zakaj..


Vemo tudi nekateri ostali, ne samo bog.

Dizelske saje, ki nujno nastajajo pri izgorevanju dizla zaradi principa delovanja dizelskega motorja (nima dušilne lopute) so večkrat dokazano zelo rakotvorna zadeva in so še posebej problematične zato, ker njihova velikost ponavadi ne presega 10um, kar pomeni, da jih razni filtri in sluznica ne more zadržati in se nalagajo direktno v pljučih.

Japonci imajo prepoved vožnje dizlov v gosteje poseljenem območju (praktično cela Japonska) in strogo prepoved kakršnihkoli dizelskih agregatov na območju mesta. V Rimu in Atenah velja prepoved dostopa v center z dizli (razen redkih izjem), ker so ugotovili, da omenjene saje povzročajo poškodbe na spomenikih (kisel dež in kondenz).

Prav tako so dizelske saje pomemben faktor pri pojavljanju nenadne in zelo goste megle, ker so idealne velikosti za tvorbo kondenzacijskih jeder. Tipičen primer je Brnik.

Na žalost pa izpušni plin pri bencinskem motorju po obdelavi v katalizatorju ni nič kaj manj rakotvoren. Eno in drugo je sranje.
No grave is deep enough to keep us in chains.

T-h-o-r ::

jype je izjavil:

Al pa če se uležeš v suho travo pa gledaš oblačke tam kjer si.

vsakemu svoje, ane


aja ne, ti si the lord of the universe:P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

WarpedGone ::

Na žalost pa izpušni plin pri bencinskem motorju po obdelavi v katalizatorju ni nič kaj manj rakotvoren. Eno in drugo je sranje.

Res, podobno velja za plin ki v čisti CO2 in H20 izgori samo v učbeniku.
Elektrika FTW, z izpuhom TE se naj pa ubada centralna čistilna naprava, ne pa milijon katalizatorjev, filtrov ipd.
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

T-h-o-r> aja ne, ti si the lord of the universe:P

And other places, too.

black ice ::

C'mon people, Jure trola da se vse kadi, vi mu pa še vedno nasedate? :)

Pustimo mu užitke s preljubim kolesom, on nam pa naj pusti užitke z nam ljubimi štirikolesnimi mrcinami. Deal?
Super!



Jure, priporočam, da odpreš temo z naslovom 'Kakšno kolo vozite?'. Mogoče bom celo prilepil sliko mojega kolesa.

PrimozR ::

Relanium je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Relanium je izjavil:

Ma daj PIPI ne seri no, a veš da je svet dost bolj odvisen od dizla kot od bencina ?
Hint: Traktorji, tovornjaki, ....
Bencin pa še uporablja kaka motorka pa vrtna kosilnica pa je to to

A ti to resno? Zate torej obstajajo vrtne kosilnice, motorke, traktorji in tovornjaki, avtomobili pa ne? Naj ti povem, da je v ZDA dizel še vedno ena zelo čudna zadeva, ki jo tankajo zgolj tovornjaki in ki jo je težava dobiti na vsaki črpalki. Tam je še vedno popolnoma enostavno kupiti katerikoli avto z bencinskim motorjem, bistveno težje pa je pri enakem modelu kupiti dizelsko izvedenko. Še najlažje je to pri evropskih firmah, predvsem trojčku/četverčku nemcov (Audi, BMW, Volkswagen, za Mercedes nisem popolnoma prepričan, da močno reklamira dizle v ZDA). Verjetno ni treba posebej omenjati, da je kljub krizi ZDA verjetno še vedno eden izmed najbolj pomembnih avtomobilskih trgov na svetu, kajne?

Pod črto je v bistvu dizel bolj evropska anomalija kot pa svetovno gibanje, seveda vsaj kar se tiče osebnih avtomobilov.


Pomorski promet in železnice pa grejo tam čez na bencin ?

Aja, pa še nisi gledal nič po youtubu nafriziranih duramaxov pa cummins-ov ?
Res pa da majo v nekaterih državah menda celo prepoved dizel avtov, bog si ga vedi zakaj...

Drgač pa ne obstajajo za mene samo nekateri stroji, govorimo o nujnosti vrste goriva, ne o tem, kdo ma daljšega tiča,
torej referiram na vse kar so motorji in ne samo na avtomobilizem
(sicer je tema o avtomobilih, ampak moj post je referiral na gorivo in njegovo ceno nasplošno)

Lokomotive na dizel (ker pač nimajo čez celo državo potegnjene elektrike), ladje pa v povprečju na vse prej kot dizel. Gredo na še bolj grde stvari (mazut).

Prepoved je IMO relativno smiselna, odvisno od okoliščin. Zlahka si predstavljam prepoved dizlov, vsaj tistih brez DFP-jev, v mestnih centrih. Predvsem zaradi smoga. Če ne prepoved pa vsaj visoke takse.

Glede njihovih Cumminsov, najdejo se v pickupih tipa Ford F-250, pa že F-150 je zelo velik avto. Pa tudi v F-250 ti lepo ponudijo V8 in celo V10 bencinarja.

Pa ko govoriš o nafriziranih Cumminsih, si pogledal še tam v bližini izpuha, kakšne oblake črnega dima so metali ven? :)

EDIT: no, mestna jedra je v naslednjem postu potrdil Boeing.

djordjevic je izjavil:

Na žalost pa izpušni plin pri bencinskem motorju po obdelavi v katalizatorju ni nič kaj manj rakotvoren. Eno in drugo je sranje.

Thja, bencinarji so rakotvorni kvečjemu zaradi izpušnih plinov samih, npr. zaradi vsebnosti ogljikohidratov. Ne pa zaradi saj.

WarpedGone je izjavil:

Na žalost pa izpušni plin pri bencinskem motorju po obdelavi v katalizatorju ni nič kaj manj rakotvoren. Eno in drugo je sranje.

Res, podobno velja za plin ki v čisti CO2 in H20 izgori samo v učbeniku.
Elektrika FTW, z izpuhom TE se naj pa ubada centralna čistilna naprava, ne pa milijon katalizatorjev, filtrov ipd.

Jap, elektrika FTW! Oh snap, pot na morje oz. na smučanje bo z avtom tako trajala 3 dni namesto par ur... :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

WarpedGone ::

Thja, bencinarji so rakotvorni kvečjemu zaradi izpušnih plinov samih, npr. zaradi vsebnosti ogljikohidratov. Ne pa zaradi saj.

Zakaj točno je nekaj škodljivo bol mal vpliva na to, da je škodljivo. Škodljivo je magari zaradi grde barve.
Pod črto pa BMK za škodljivost izpustov *osebnih avtomobilov*. Osebni promet je grešni kozel, da se lahko molze male ljudi.
Zbogom in hvala za vse ribe

Looooooka ::

Druge teme bi ze zaprli...tole s kolesom in izpuhi je ze fajn mimo glede na zacetni post.

T-h-o-r ::

gtfo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

amigo_no1 ::

WarpedGone je izjavil:

Thja, bencinarji so rakotvorni kvečjemu zaradi izpušnih plinov samih, npr. zaradi vsebnosti ogljikohidratov. Ne pa zaradi saj.

Zakaj točno je nekaj škodljivo bol mal vpliva na to, da je škodljivo. Škodljivo je magari zaradi grde barve.
Pod črto pa BMK za škodljivost izpustov *osebnih avtomobilov*. Osebni promet je grešni kozel, da se lahko molze male ljudi.

Benzen je še večja svinjarija kot prašni delci dizla (zato imajo sedaj dizli dpf filter), za benzen v gorivu (nadomestek za svinec) ne vem če je kdo že našel manj zdravju škodljivo rešitev
Benzen @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Pyr0Beast ::

Benzen zvišuje oktansko število in ni ravno čisti nadomestek svinca (ne omogoča mazanja)

Tudi bencinarji kadijo - če mojemu odpulim senzor podtlaka bo tudi puhal ven ko dizel.
Pa tudi drugače - avspuh ni ravno snežno bel

Diseasli so pa tudi svoj svet kar se emisij tiče.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dzinks63 ::

Čuden je ta svet, posiljujejo nas z motorji eko5, 6 in še več bo, pdf na izpuhu, pa kaj še, po drugi strani pa imamo tekmovanja ala drift, burnout, ...



kjer se mora čimbolj kaditi za vozilom, le kdo bi vse to razumel.

Relanium ::

Če pogledaš skozi denar, večina stvari takoj postane jasna.

Relanium ::

Ekologija je pač dober biznis.
Motošport pa pravtako.

RejZoR ::

Pyr0Beast je izjavil:

Benzen zvišuje oktansko število in ni ravno čisti nadomestek svinca (ne omogoča mazanja)

Tudi bencinarji kadijo - če mojemu odpulim senzor podtlaka bo tudi puhal ven ko dizel.
Pa tudi drugače - avspuh ni ravno snežno bel

Diseasli so pa tudi svoj svet kar se emisij tiče.


Benzena je v bencinu 1%, amerika pa je lansko leto zmanjšala na 0,6%. In predvidevam, da bo evropa tud kmalu šla na toliko.

Zdej pa povejte kolk saj strese ven vsak dizelski avto in koliko benzena od tega 1% gre v okolje? Pa da ne boste mislili, da so mikro majhne saje dizlov tko nedolžne. Filtri trdih delcev samo omilijo stvar, nikakor zadeve ne rešijo.
Tko da okoli benzena ne bi zganjal take panike kot je folk sploh ne zganja okoli saj dizlov. Vsi samo gledajo kolk litrov požrejo. Saj pri dizlih sploh nihče nikjer ne omenja. Tolk o tem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

dzinks63 je izjavil:

Čuden je ta svet, posiljujejo nas z motorji eko5, 6 in še več bo, pdf na izpuhu, pa kaj še, po drugi strani pa imamo tekmovanja ala drift, burnout, ...



kjer se mora čimbolj kaditi za vozilom, le kdo bi vse to razumel.

Pa ti veš, da se kadi izpod gum? Pa tole je vsemu dimu navkljub en prdec proti emisijam avtomobilov na slovenskih, kaj šele svetovnih cestah.

Sicer je pa npr. ena NASCAR dirka, ker so uporabljali osvinčen bencin, v ozračje vrgla več svinjarije, kot Šoštanj v enem letu nekih 10 let nazaj (podatek iz osnovnošolskega učbenika za kemijo :>).

EDIT: osvinčen bencin so skenslali šele pred začetkom sezone 2007, z lansko so začeli tankati E15.

RejZoR je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Benzen zvišuje oktansko število in ni ravno čisti nadomestek svinca (ne omogoča mazanja)

Tudi bencinarji kadijo - če mojemu odpulim senzor podtlaka bo tudi puhal ven ko dizel.
Pa tudi drugače - avspuh ni ravno snežno bel

Diseasli so pa tudi svoj svet kar se emisij tiče.


Benzena je v bencinu 1%, amerika pa je lansko leto zmanjšala na 0,6%. In predvidevam, da bo evropa tud kmalu šla na toliko.

Zdej pa povejte kolk saj strese ven vsak dizelski avto in koliko benzena od tega 1% gre v okolje? Pa da ne boste mislili, da so mikro majhne saje dizlov tko nedolžne. Filtri trdih delcev samo omilijo stvar, nikakor zadeve ne rešijo.
Tko da okoli benzena ne bi zganjal take panike kot je folk sploh ne zganja okoli saj dizlov. Vsi samo gledajo kolk litrov požrejo. Saj pri dizlih sploh nihče nikjer ne omenja. Tolk o tem...

Poleg nizke porabe se pa opeva še nizke izpuste CO2. Čeprav imajo v plinskem spektru izpuhov še kakšno večjo svinjarijo, kot bencinarji s par grami več CO2 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Pyr0Beast ::

RejZoR je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Benzen zvišuje oktansko število in ni ravno čisti nadomestek svinca (ne omogoča mazanja)

Tudi bencinarji kadijo - če mojemu odpulim senzor podtlaka bo tudi puhal ven ko dizel.
Pa tudi drugače - avspuh ni ravno snežno bel

Diseasli so pa tudi svoj svet kar se emisij tiče.


Benzena je v bencinu 1%, amerika pa je lansko leto zmanjšala na 0,6%. In predvidevam, da bo evropa tud kmalu šla na toliko.

Zdej pa povejte kolk saj strese ven vsak dizelski avto in koliko benzena od tega 1% gre v okolje? Pa da ne boste mislili, da so mikro majhne saje dizlov tko nedolžne. Filtri trdih delcev samo omilijo stvar, nikakor zadeve ne rešijo.
Tko da okoli benzena ne bi zganjal take panike kot je folk sploh ne zganja okoli saj dizlov. Vsi samo gledajo kolk litrov požrejo. Saj pri dizlih sploh nihče nikjer ne omenja. Tolk o tem...


Ja benzena

Aromatov pa 30%+
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RejZoR ::

Vbistvu te nisem hotel quotat razen to da sem uporabil tvoj text. Sam sem itaq za E100, sam je naše okolje dost neidealno zanj (mraz). Npr Brazilija ga že leta uporablja kot glavno gorivo. Etanol je anti knockast že sam po sebi in izgorevanje je zelo čisto. Tud sicer bom sam verjetno prešel na E10 ko bo na voljo pri nas. Avto že vem da ga podpira, če le cena ne bo zapretiravana...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Buggy ::

ce smem vprasat kje pa dobivas ethanol? Ce imas kakega dobrega dealerja bi tudi mene to zanimalo saj z rahlo spremembo elektronike lahko tudi jaz to vec kot dobro pokoristim. Lahko na ZS

Pyr0Beast ::

Etanol uničuje mašino
Kolikor ga je notri toliko slabše zadeva izgoreva

Ne vem pa kaj ste tako mahnjeni na oktane.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PrimozR ::

Okej, tele trditve boš pa moral en mičken obrazložiti.

Problem etanola je, da nam v praksi odžira hrano. Če bi se ga lahko pridelovalo iz celuloze težave ne bi bilo.

RejZoR ::

Pyr0Beast je izjavil:

Etanol uničuje mašino
Kolikor ga je notri toliko slabše zadeva izgoreva

Ne vem pa kaj ste tako mahnjeni na oktane.


Uničuje mašine, ki niso narejene za E. Novejši avti vglavnem podpirajo vsaj E10, moraš pa preverit pri dealerju.
Na oktane pa smo mahnjeni, ker ima etanol visoko oktansko število sam po sebi in ne rabi nobenih aditivov, čeprav pa ima istočasno druge probleme (večja generacija ozona kot pri bencinu).

Gre se da ima etanol manjšo energijsko vrednost, razlika pa je v tem, da je etanol ustvarjen iz trenutnih surovin in ne iz miljone let stare brozge pod zemljo. Kar ga naredi čistejšega samega po sebi.

Več pa si prebereš tukaj:
Neat ethanol fuel @ Wikipedia
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IvoJan ::

evo, moja nova zverinica slisi na ime Mini cooper S :)
se mi zdi da bo kar dobra zamenjava za mojega starega cliota.
v pondeljek nalimam se slike sprednjega dela, in celega avtomobila :)


T-h-o-r ::

tip se zaleti vame, desna stran avtomobila je zbita

why u no regard traffic signs
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Valvoline ::

@tkBurek je to NOS? Al sam jeklenka za okras.xD

Valvoline ::

Valvoline je izjavil:

@tkBurek je to NOS? Al sam jeklenka za okras.xD


IvoJan ::

je pravi NOS :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

IceIceBaby ::

tKBurek, nice. Kompresorc ali turbač? Še kakšne druge predelave?

IvoJan ::

kompresor :) zaenkrat je samo manjsi pulley in NOS. v kratkem pa pride se intercooler pa ECU remap.

Pyr0Beast ::

Koliko konjev ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Od kavsa ?

Valvoline ::

NOS ima elektronski ali mehanski vbrizg? Z ali brez regulacije pritiska?

IvoJan ::

na valjckih ni bil tako da ne vem koliko konjev ima :)
bom se videl :)
elektronski, za regulacijo ne vem mislim pa da je brez, ker je avto ze bil nastiman ko sem ga nabavil :)

Valvoline ::

Kak je z homologacijo pa to. Kje so zadevo zmontiral. Al pa vse skp gre pod *potapljaško opremo* če pride do close encounterja z škifci. :D

;-) ::

Pomoje ali so montirali v tujini ali KAVS Motorsport, če ni tako bo bolj kratkoročna zabava ;)

IvoJan ::

ja montirano je bilo v tujini, ker je avto ameriski :) kupil sem ga od ocetovega kolega. sam nisem nic predeloval, vse predelave so bile ze ob nakupu na avtu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

;-) ::

Odloči se zaj kaj boš napisal ;)

IvoJan ::

kar se tunanja tice bom stvari rajsi prepustil nasim strokovnjakom ;)

OmegaM ::

Ogromno je slisati o neki okologiji.
Ogromno bi se naredilo ze to, da bi se tisti kateri imajo recimo 3 km do sluzbe se vseeno vozijo.

Glede o ukinitvi dizlov v centrih mesta starejse dat. proizvodnje pa se mi zdi smesno govoriti.
Se marsikateri novejsi dizl fajn pokadi.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

;-) ::

Jaz imam 650m do službe, 600m pa do malice =) Do službe se valjda peljem, ker je mrzlo zjutraj pa nimam se časa otepat sosedovih psov, pa ker po šihtu še grem kam. Pa manj me stane da se peljem kot pa izgubim 15min tja pa 15min nazaj, dokler se nebo v ZDA in drugot kaj premaknilo me BK.

RejZoR ::

OmegaM je izjavil:

Ogromno je slisati o neki okologiji.
Ogromno bi se naredilo ze to, da bi se tisti kateri imajo recimo 3 km do sluzbe se vseeno vozijo.

Glede o ukinitvi dizlov v centrih mesta starejse dat. proizvodnje pa se mi zdi smesno govoriti.
Se marsikateri novejsi dizl fajn pokadi.


In zato ker imaš 3km do službe se moraš ubadat z redkimi avtobusi, čakanjem na mrazu, vohanju švica drugih na nabasanem busu poleti, vlačit vrečke po busu namesto v kufru avta itd itd? Če imaš samo 3km tud narediš temu primerno malo emisij (s predpostavko, da nimaš dizla). Razlika je samo v zasedenosti dvorišča in stroškov za avto, kar pa itaq nima kaj brigat druge. Razen če ima kdo namen plačat mojo registracijo in zavarovanje, pol pa se lahko oglašate.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

RejZoR> tud narediš temu primerno malo emisij

In temu primerno dva milijona avtomobilov naredi čisto malo emisij vsak dan dvakrat, pa mamo sranje. Hvala, res mi je v tolažbo, da se na tako majhne razdalje vozite s trajekti.

;-) ::

Mater komplicirate, tam pa krava 2x rigne pa 1x prdne pa izpusti tolko toplogrednih plinov ko jaz ko se pelem iz MB v KP. Prepovejmo krave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

jype ::

Krave ne prdijo tako majhnih trdih delcev in aromatskih ogljikovodikov, ki v pljučih normalnih ljudi povzročajo rakave spremembe.
««
36 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10912298 (9192) mr_chai
»

Kok ste stari? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48349688 (22695) BivšiUser2

Free energy (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35261358 (50151) Gandalfar
»

Alfa Romeo...

Oddelek: Na cesti
132194 (1545) balocom

Več podobnih tem