» »

ebay

ebay

1 2 3
4
»

draciel ::

Se zanimam za nakup malo večje stvari preko ebay.de, zato se moram čist vse pozanimat. Recimo če piše da prodajalec pošlje preko DHL International, a to pomeni da mi bo pošiljko pripeljal kakšen "kombi" od te firme, al mi bo še vedno pošta Slovenije to pripeljela? Zanima me tudi zato ker če me ni doma, nima kdo paketa prevzet ( v primeru če ne pripelje pošta slo)

Lahko malo smešno vprašanje.. pa vendar..

Tilen ::

Če gre za nakup v kombinaciji Ebay + Paypal imaš vedno kritje Ebaya do 500 EUR. Ebay ti vrne denar in terja znesek od prodajalca.

DHL info :

Naročite kurirja za prevzem pošiljke
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

draciel ::

Če prav razumem, moram potem ko kupim nekaj, naročiti kurirja da mi potem pripelje na dom?

draciel ::

Oziroma bom tako vprašal:

Če naročim kaj preko ebaya in ki je poslano z DHL , ali moram jaz še kaj narediti drugega ( kakor samo plačati ), ali avtomatsko dobim čez nekaj dni paket domov?

Alamar ::

Nič dodatnega ni treba narediti, če bo poslano iz EU. Iz Nemčije je verjetnost, da ti bo običajen DHL paket dostavila kar pošta Slovenije. Če bo pa ekspresna DHL dostava pa ti bo pripeljal kurir. Če te ne bo doma, ti bo pustil obvestilo. Priporočam ti, da pri naročilu na ebayu dodaš tudi svojo telefonsko številko in te bo verjetno kurir prej poklical, preden bo dostavil. Sicer pa boš dobil tracking številko in lahko spremljaš, kaj se s paketom dogaja in kdaj bo v SLO.

Magic1 je izjavil:

Kot jaz vem je jasno podan item location na ebayu, še nisem zasledil, da bi tam pisalo dve lokacije. Problem je le čas, vse ostalo ni tvoj problem.
Lahko je item location recimo UK, v samem oglasu pa piše, da bo poslano iz Kitajske recimo. Priseljenska posla, robo pa pošilja žlahta.
To je v nasprotju s pravili ebaya, vendar se takšnih oglasov izogibajte, ker so lahko sami problemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Hexx ::

Na ameriškem ebayu sem našel LG Nexus 4 za EUR499 in ko ga želim kupiti mi poleg poštnine $22 doda tole:
Import charges
+ $114.92

Zakaj toliko in kaj to sploh je?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hexx ()

dejansan ::

davek + carina
dejansan

agronom ::

A ko hočeš plačat ti potem program avtomatsko izstavi račun za plačilo v katerega so všteti VSI stroški nakupa(carine, davki..)? ali je po tej točki še možno da bi moral kaj nenadejanega plačat?

Recimo če bi hotu naročit tole http://www.ebay.com/itm/Mens-Adidas-Ori... me pride vse skupaj 40 GBP ali je možno da bo potem še karkoli prišlo zraven za plačat?

Hvala za odgovor. LP

St235 ::

Gledena to, da se artikel nahaja v EU ne bo doplačil.

alkoo ::

Ali nastanejo kakšni stroški poštnine (pošta slovenije?) pri kitajskih pošiljkah (2-10$), kjer bi naj bilo zastonj pošiljanje? Se pravi, da se plača nek znesek ob prevzemu.

Kaj pa se zgodi, če ni nikogar doma, paket pa je prevelik za nabiralnik? Ker ne gre za priporočeno pošiljko, kjer dobiš obvestilo v nabiralnik in potem dvigneš paket na pošti.

St235 ::

s strani poše kot takšne za dostavo ni dodatnih stroškov (če ne gre za blago za katerega je potrebno plačilo DDV/carine).

V primeru pošiljk, ki so prevelike za nabarilnik poštar enako kot za priporočene pošiljke pusti listek.

alkoo ::

OK. Hvala!

Machete ::

Jaz sem ponesreči kliknil delete (vse označene) ko sem mislil relistat. Gre za okoli 15 predmetov v arhivu prodajanja.
Se komu sanja, če se da kar koli narediti za povrnitev stanja. Pod deleted ni ničesar!! nekega obrazva pa za kontakt pa niti nimajo, samo pokličeš jih lahko, kar ne mislim.. tnx

* PARDON je pod Deleted _ unsold česar nisem videl (po difoltu je sold filter)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

SloSlayer ::

Zanima me kaj pomeni free P&P? To pomeni, da je poštnina zastonj? Gledam ta oglas (http://www.ebay.co.uk/itm/CANON-PG512-P... in me zanima, ali je ta cena (12.77 pounds = 14.6EUR) končna cena, ki jo bom plačal ali še k tej ceni pridejo kaki dodatki?

Zgodovina sprememb…

skyline ::

Končna cena.

SloSlayer ::

z carino ne bo problemov? kot razumem to pomeni, da 14.6€ placam z paypalom in samo cakam da mi kurir prinese kartuso?

knesz ::

A pa se splača dati 15€ za obnovljeno kartušo?

skyline ::

Kakšna carina? Artikel je iz Anglije.

SloSlayer ::

knesz je izjavil:

A pa se splača dati 15€ za obnovljeno kartušo?

V Sloveniji je kartusa drazja. Hvala skylight za pomoc.

knesz ::

SloSlayer je izjavil:

knesz je izjavil:

A pa se splača dati 15€ za obnovljeno kartušo?

V Sloveniji je kartusa drazja. Hvala skylight za pomoc.

Ne vem, prvi googlov zadetek mi je našel tole, tretji pa tole

mrTwelveTrees ::

moras obvezno imeti kreditno kartico da lahko plačuješ preko ebaya ?
namreč imam samo enko od NLB, lahko kako preko klika nakazuješ denar ?

skyline ::

Odvisn kaj ti ponuja prodajalec, sej so navedene možnosti plačila.
Velika večina jih preferira (izključno) PayPal, se pa najdejo tudi taki ki sprejemajo bank transfer.

mrTwelveTrees ::

se pravi za paypal rabim Eurocard ?

Looooooka ::

Ne.

Machete ::

A kdo ve zakaj mi ebay zdaj že dolgo vsak mesec odtrga po cirka 1$ seller fee, čeprav tisti mesec ne prodam nič.
Imam nekaj oglasov, ki jih refrešam ko potečejo. Roba ni zanimiva in ne gre. Plačam pa vseeno fee. Ok ko prodam nekaj štekam.. samo kaj mi pa to zaračunavajo pa nevem. Verjetno vse piše v kakih pogojih uporabe itd.. samo se mi ne da iskat in izluščevati točno tega.
Kdo ve kje je keč?

Alamar ::

Provizija je v veliki večini primerov tudi za objavo oglasov. (na eBay.com imaš 50 oglasov na mesec zastonj)

Sc0ut ::

A mi lahko kdo pomaga in pokaže kako ugotovim če je pošiljka RA728848039SI prišla do cilja na Kitajskem. Sem vrnil en artikel, pa mi je malo sumljivo.

Sledenje.posta.si se ustavi na naši meji se mi zdi.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Machete ::

Alamar je izjavil:

Provizija je v veliki večini primerov tudi za objavo oglasov. (na eBay.com imaš 50 oglasov na mesec zastonj)

Da. 50 oglasov nikoli ne presežem in preden jih objavim je vedno obvestilo, da me bo koštalo $0,00.

Alamar ::

Če jih obnoviš samo s kljukicami pod unsold rubriko in ne vsakega posebej, se ne šteje v tisto kvoto 50 oglasov. Vsaj nazadnje, ko sem to probal, so hoteli zaračunat provizijo. Sicer pa poglej pod account - fees in tam so do potankosti napisane vse provizije.

Machete ::

Točno bom pogledal ja.

Se se šteje tudi če vse označiš. Samo ti najprej napiše koliko te bo koštalo (kot da ni zastonj) in šele ko vseeno potrdiš, da želiš relistat - ko vse naloži šele javi še enkrat da te je prišlo $0,00. Čudna fora, samo je 100% tako, tko da brez strahu označiš vse.

Kastko ::

Jst mam pa vprašanje glede spremembe kartice na ebayu.


Prej sm mel en paypal account, ki je bil vezan na prejšno kartico, zdej sm pa dobil novo kartico (z novim TRR) in sem si ustvaro nov paypal account in zdej nevem, kje na ebayu se to spremeni Pač zanima me če mogoče kdo ve, kje na ebayu lahka spremenim da mi bojo trgal z nove kartice in ne s stare, vem da lahka sproti spreminjaš s katerega accounta ti jemlejo, sam jst bi rad mel skos da bi z novega.

Hvala za odgovore

whiteghost ::

Eno vprašanje na hitro. Kaj moram označiti pri prodaji izdelka pod domestic postage?
Pošiljanje preko pošte Slovenije. Predviden čas dostave v VB?

RockyS ::

Iščeš telefone/tablice/računalnike in sortiraš od najdražjega do najcenejšega pa se na vrhu prikaže ovitek za od 7€ do 504€. Kak to izklopit?

STASI ::

Kastko je izjavil:

Jst mam pa vprašanje glede spremembe kartice na ebayu.


Prej sm mel en paypal account, ki je bil vezan na prejšno kartico, zdej sm pa dobil novo kartico (z novim TRR) in sem si ustvaro nov paypal account in zdej nevem, kje na ebayu se to spremeni Pač zanima me če mogoče kdo ve, kje na ebayu lahka spremenim da mi bojo trgal z nove kartice in ne s stare, vem da lahka sproti spreminjaš s katerega accounta ti jemlejo, sam jst bi rad mel skos da bi z novega.

Hvala za odgovore


Ko boš plačeval preko paypala se ob plačilu logiraš namesto v stari account v novega. Drugače bi pa lahko v starem paypalu samo spremenil kartice (zamenjal staro z novo).

RockyS je izjavil:

Iščeš telefone/tablice/računalnike in sortiraš od najdražjega do najcenejšega pa se na vrhu prikaže ovitek za od 7€ do 504€. Kak to izklopit?

IMO ne moreš. Prodajalec je artiklu najverjetneje dodelil kategorijo, kjer so tudi telefoni etc.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

Machete ::

ena možnost je da v iskalno polje daš -beseda
beseda v tem primeru so vsi zadetki, pojmi in opisi katere želiš da ti ne prikaže oziroma ne išče med zadetki, ki vsebujejo te besede

naprimer v iskalnem polju: ipad -white -32
pomeni da ti bo našlo vse kar je na razpolago razen tistih ki imajo v opisu besedo white in 32

Ajrina ::

Kastko je izjavil:

Jst mam pa vprašanje glede spremembe kartice na ebayu.


Prej sm mel en paypal account, ki je bil vezan na prejšno kartico, zdej sm pa dobil novo kartico (z novim TRR) in sem si ustvaro nov paypal account in zdej nevem, kje na ebayu se to spremeni Pač zanima me če mogoče kdo ve, kje na ebayu lahka spremenim da mi bojo trgal z nove kartice in ne s stare, vem da lahka sproti spreminjaš s katerega accounta ti jemlejo, sam jst bi rad mel skos da bi z novega.

Hvala za odgovore


Ni ti potrebno ustvarjati novega PayPal računa. V PayPalu greš med kartice, staro izbrišeš in dodaš novo. Potem moraš ponovno verificirati kartico. Sama sem to naredila kak mesec nazaj brez kakršnih koli težav in jo že takoj po verifikaciji uporabila za nakup preko ebaya.

tuned ::

a imate kdaj kakšne skupinske ebay nakupe?

omegag ::

Lep pozdrav

Jaz pa iščem nekoga, ki bi mi lahko nekaj prodal prek ebaya. Na voljo imam 4 kose, eden pa stane 170 eur. Sem pa iz Slovenske Bistrice tako da bi bilo lepo če bi bil doma nekje blizu. Do Maribora bi še šlo. Dam provizijo na vsak prodan kos in krijem vse stroške.

Pišite na ZS ali na mail omegaup@gmail.com, da se vse dogovorimo

Hvala vnaprej Goran
Bolje včasih z mehkim, kot nikoli s trdim

mrTwelveTrees ::

22 eur je menda tista cena ki gre čeu carino in ni davka ?

je že kdo spravil kakšen dražji atikel od 22 eur ? čez carino pa da ni nič plačal

mihec87 ::

Če imaš srečo da spregledajo(kakšna manjša ter lažja kuverta z fake vrednostjo) običajno ko imajo res gužvo kakšen pa še to redko v glavnem nič na kar bi se lahko zanesel..

skyline ::

Enkrat so mi spregledal studijsko stojalo za fleš (vredno 50 eur, ni mejhna zadeva).
Marsikdaj pa carinil tut izdelke, k so bli v majhni lahki kuverti (na njej napisana vrednost 10 $, dejanska pa > 23 EUR).

Lej, loterija je. Lahko maš srečo, ne se pa preveč zanašat na to.

mrTwelveTrees ::

a ti tudi pošljejo položnico od carine za 0,5 eur ali 1, 2 eur ?

darkolord ::

DDV je 20%, tako da manj kot 4,4 eur (+ stroški) ne more biti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

freesty ::

Sem opazil, da si dosti od vas kupuje tudi obleke prek ebaya. Kaj naredite, ce vam je kaksna stvar premajhna?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

gendale ::

Za obleke ne vem, sem pa enkrat kupil škornje preko ebaya. Najprej sem preveril tabelo pretvorb iz njihovih v naše št. in sedaj imam par novih škornjev britanske vojske, ki so mi super prav, kul za nosit, pa še vode ne prepuščajo, če skrbiš za njih.

Aja, dal sem pa okol 30e, ene pol od tega za poštnino.
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Machete ::

Cunje, če ne poznaš specifičnih velikosti določenega proizvajalca (najbolje da od njih nekaj imaš že doma, da lahko primerjaš številke) gre.
Ostalo je riziko. (Ok kakšen Tšrt ala L xl .. ne moreš veliko falit, ampak še vedno lahko dobiš xl v velikosti pogrinjala za avto in L v velikosti cunje za očala..). Prej preveri pogoje vračila prodajalca in se raje še točno zmeni. Vedi da pošiljanje nazaj kriješ sam, in ne moreš zahtevati dispute, če ti nekaj ni prav in si dobil številko, ki si jo naročil.. Pri cunjah previdno..

*če poznaš specifične velikosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

gendale ::

podobne pomisleke sem imel jaz glede teh škornjev (imam široko stopalo in mi niso vsi prav), pa ni bilo nobenih težav

je pa res, da nisem kupil od trgovine, ampak nekega britanskega vojaka
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423927040 (1556) Machete
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538319 (11577) jero_no1
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425526 (13597) St235

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567100754 (45301) Tilen

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093527 (70392) Tilen

Več podobnih tem