» »

ebay

ebay

1 2
3
4

Assass1n ::

Do 22€ ni nič, se pravi izdelek in ptt ne prešeže 22€(ja oboje se šteje)
Potem od 22 - 120 je samo DDV, se pravi 23€x20% pa nekaj malega stroškov
120 pa naprej pa ddv in carina.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Janac ::

ja pri mojih izdelkih je postnina brezplacna, narocil bi pa za okoli 30EUR, kaksen bo koncni znesek potem?

skyline ::

Znas izracunat 30*1.2?

Assass1n ::

Okol 40€, DDV-ja je nekje za 6€, pa še ležarnina pa bla bla pa maš.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Janac ::

kak pa sploh oni na carini vejo koliko je vrednost paketa, saj nebom placal po odkupnini?

skyline ::

Odprli bodo paket in te prosili, da jim posljes racun.

Janac ::

resnicno?

Assass1n ::

Če jim cena zapisana na paketu ne bo všeč, ali če se ti ne strinjaš moraš prinesti tja, poslati po mailu ali faxu kopijo računa(paypal...) ali imeti sprintan oglas.

PS: res ja(če boš imel notri ponaredke ali kaj prepovedanega uničijo, ti plačaš stroške pa se k sodniku boš šel za kaj večjega :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Janac ::

skyline ::

THEbassfreak
za bozjo voljo, pojdi prebrat obstojece teme o carinjenju robe.

Zacni tule: https://slo-tech.com/forum/t429189/0

Assass1n ::

Če maš free shipping pa posebej naroč pa si rešen.( raje daj v razmaku par dni da kitajčki ne dajo skupaj)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Janac ::

kaj pa ta CE certifikat?

damjan1980 ::

Ti imas resne tezave z uporabo iskalnikov. Vse te teme so po x forumih nestetokrat prezvekane

St235 ::

Assass1n je izjavil:

Do 22€ ni nič, se pravi izdelek in ptt ne prešeže 22€(ja oboje se šteje)
Potem od 22 - 120 je samo DDV, se pravi 23€x20% pa nekaj malega stroškov
120 pa naprej pa ddv in carina.


Ali se zaralčuna DDV šteje samo izdelek (že 100x predebatirano).

k3k3tz ::

Tule je vse lepo razloženo:

http://www.carina.gov.si/si/carinski_po...

RejZoR ::

Hm, mi lahko nekdo razloži tole. Zadnjič sem gledal silikonske bumperje za telefon in je pisalo da je poštnina 1,99 GBP, poštnina za vsak naslednji item pa 0,99 GBP. Od enega prodajalca sem vzel 2 artikla ampak v različni barvi, kar je naneslo 2 različni poziciji. Ampak na checkoutu pa je pisalo za vsak od teh dveh itemov poštnina 1,99 GBP. Torej 2x 1,99 EUR. Kakor sem jezst razumel bi drugi item moral imet poštnino 0,99 GBP.

Kje je tle fora? A to velja samo če bi vzel 2 kosa istega bumperja, ne pa tud če isti moment kupim prav tako 2 kosa od enega trgovca ampak v različni barvi pa to ne velja več. Sicer je bila cena kljub vsemu nizka ampak vseeno se mi je zdelo čudno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

OldSkul ::

Če vzameš različne izdelke je poštnina 2x1.99, če vzameš dva enak, je poštnina 1,99+0,99.

Assass1n ::

Jaz sem imel enkrat isto, pa sm kupil pa kontaktiral prodajalca, dobu invoice na paypal za nižjo ceno pa plačal.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

RejZoR ::

Sam a ni to mal glupo če pomisliš, da gre od enega in istega trgovca in je vseen drek al vzameš 2 ista al pa 2 različna, itaq bo poslal v istem paketu? Kot bi ti Mimovrste zaračunala poštnino 2x če vzameš 2 različna artikla in samo 1x če vzameš 2 ista.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alamar ::

Vsi trgovci nimajo avtomatsko združevanje poštnine. Preden si plačal, bi mu poslal mail, naj ti pošlje nov invoice z znižano poštnino.

BlueBerry ::

Zakaj se kupljeni itemi kar brišejo oziroma grejo v arhiv in slike se izgubijo se da to kako nastavit?

RejZoR ::

Alamar je izjavil:

Vsi trgovci nimajo avtomatsko združevanje poštnine. Preden si plačal, bi mu poslal mail, naj ti pošlje nov invoice z znižano poštnino.


Za ~20 GBP s poštnino vred sem si naročil 4 različne silikonske bumperje. Pri nas bi za tak denar verjetno dobil samo enega... Tko da se ne bom glih metal ob tla, vem pa zdej za naprej, da se da zmenit s trgovcem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alamar ::

Zrno na zrno pogača, kamen na kamen palača. Zakaj bi plačeval več, kot je treba? Jaz sem za dva plačal 5 dolarjev s poštnino vred.

BlueBerry je izjavil:

Zakaj se kupljeni itemi kar brišejo oziroma grejo v arhiv in slike se izgubijo se da to kako nastavit?

Si zamišljaš kakšno "bazo" bi to morali imeti, če bi hranili milijarde transakcij za leta nazaj? V arhivu ti ostane ime izdelka, ostalo se zbriše po 2 mesecih, če se ne motim. Seveda, če si prejel feedback, sicer gre v pozabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

GrimReaper ::

skyline je izjavil:

Odprli bodo paket in te prosili, da jim posljes racun.

Jest nisem imel še nobenih problemov s carino. Zdej od 20 paketov ki sem jih dobil sta imela samo dva gor napisano opravljen carinski postopek.
Itak prodajalci vedo kako je treba zrihtat, na enem iz Kitajske je blo označeno kot gift (drugače je imel vrednost 35€), na drugem je bil pa gor nalepljen račun za 10USD.
DDV ali carine mi še ni blo treba plačat.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Alamar ::

Čista sreča. Predvidevam, da si imel paketke manjših dimenzij in teže. Pri takšnih ponavadi ne komplicirajo, ni pa nujno. To, da na paketu piše manjša vrednost ali celo "gift" ne pomeni nič. Misliš, da so cariniki včeraj po župi priplavali?:))

St235 ::

GrimReaper je izjavil:

skyline je izjavil:

Odprli bodo paket in te prosili, da jim posljes racun.

Jest nisem imel še nobenih problemov s carino. Zdej od 20 paketov ki sem jih dobil sta imela samo dva gor napisano opravljen carinski postopek.
Itak prodajalci vedo kako je treba zrihtat, na enem iz Kitajske je blo označeno kot gift (drugače je imel vrednost 35€), na drugem je bil pa gor nalepljen račun za 10USD.
DDV ali carine mi še ni blo treba plačat.


Oznake kot so darilo/vzorec in podbne neumnosti so brezveze. Si pač naročal artikle, ki so zgledal ivredni manj kot 22€ in se carina ni obremenejevala s tem. Recimo to kar omenjaš za 35$je v bistvu 28€, če je blo od tega 6€ poštnine pa si pod 22€ in ni ddv. Itd. Ko boš naročil nekaj kar očitno presega 22€ potem ti 100 oznak gift ne bo nič pomagalo.

Tine0 ::

Preko ebaya sem kupil modul za letalo frsky iz hong konga. pošiljka ni v paketu že 1 teden. Napisal sem mu sporočilo če je moja pošiljka že na poti in mi nič ni odpisal.

Ali mi lahko kdo pomaga????

Lp,tine

kako bi preklical pošiljko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tine0 ()

LuGi ::

Tine0 je izjavil:

Preko ebaya sem kupil modul za letalo frsky iz hong konga. pošiljka ni v paketu že 1 teden. Napisal sem mu sporočilo če je moja pošiljka že na poti in mi nič ni odpisal.

Ali mi lahko kdo pomaga????

Lp,tine

kako bi preklical pošiljko


My Ebay - Summary

Nato klikni na "More actions" & Resolve a problem,.. sledi navodilom dalje

Alamar ::

Po če sklepaš, da pošiljka ni odposlana? Če po tistem znakcu, da ni odposlana, tisto ni merodajno, saj mnogi prodajalci ne označijo kot poslano. Če se ti ne javlja, pa je čisto odvisno od prodajalca. Če je kakšen mega kitajski prodajalec z ogromnim prometom enostavno nima časa odgovarjat.

Torej, najprej poglej kolikšen je čas odpošiljanja (handling time), ker nekateri imajo tukaj tudi 7 ali 10 dni. Nadalje pač pogledaš v oglas v kolikšnem času je dostava preden lahko prijaviš kot izgubljeno. Ali pa če daš link do izdelka, da si bolje ogledam.

GrimReaper ::

St235 je izjavil:

GrimReaper je izjavil:

skyline je izjavil:

Odprli bodo paket in te prosili, da jim posljes racun.

Jest nisem imel še nobenih problemov s carino. Zdej od 20 paketov ki sem jih dobil sta imela samo dva gor napisano opravljen carinski postopek.
Itak prodajalci vedo kako je treba zrihtat, na enem iz Kitajske je blo označeno kot gift (drugače je imel vrednost 35€), na drugem je bil pa gor nalepljen račun za 10USD.
DDV ali carine mi še ni blo treba plačat.


Oznake kot so darilo/vzorec in podbne neumnosti so brezveze. Si pač naročal artikle, ki so zgledal ivredni manj kot 22€ in se carina ni obremenejevala s tem. Recimo to kar omenjaš za 35$je v bistvu 28€, če je blo od tega 6€ poštnine pa si pod 22€ in ni ddv. Itd. Ko boš naročil nekaj kar očitno presega 22€ potem ti 100 oznak gift ne bo nič pomagalo.

Sem kupil že 5 paketov po 50-60€ in enega za 140€, pa ni blo nič za doplačat.
Sploh mi carina ne odpira paketov, prva 2 so mi, potem naslednjih 50 pa ne.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Ja, če preveč naročaš iz tuijne, se hitro utrudijo in se jim ne da več ukvarjat s tabo. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

St235 ::

GrimReaper je izjavil:

St235 je izjavil:

GrimReaper je izjavil:

skyline je izjavil:

Odprli bodo paket in te prosili, da jim posljes racun.

Jest nisem imel še nobenih problemov s carino. Zdej od 20 paketov ki sem jih dobil sta imela samo dva gor napisano opravljen carinski postopek.
Itak prodajalci vedo kako je treba zrihtat, na enem iz Kitajske je blo označeno kot gift (drugače je imel vrednost 35€), na drugem je bil pa gor nalepljen račun za 10USD.
DDV ali carine mi še ni blo treba plačat.


Oznake kot so darilo/vzorec in podbne neumnosti so brezveze. Si pač naročal artikle, ki so zgledal ivredni manj kot 22€ in se carina ni obremenejevala s tem. Recimo to kar omenjaš za 35$je v bistvu 28€, če je blo od tega 6€ poštnine pa si pod 22€ in ni ddv. Itd. Ko boš naročil nekaj kar očitno presega 22€ potem ti 100 oznak gift ne bo nič pomagalo.

Sem kupil že 5 paketov po 50-60€ in enega za 140€, pa ni blo nič za doplačat.
Sploh mi carina ne odpira paketov, prva 2 so mi, potem naslednjih 50 pa ne.


In? javi še podatke pa te prijavimo na davčno. To da imaš srečo nima nobene povezave s pravili ali oznakami, ki jih kitajci gor pišejo. Ali pa si po možnosti naročal in evropskega carinskega prostora. Drugače pa carina odpre veliko večino paketov (to vidiš po tem, da je zalepljeno nazaj z njihovim trakom) in če pač oceni, da vsebina ne presega 22€ je to to. Žal tukaj nismo jasnovidci, da bi vedeli kaj si ti naročal in kakšne so bile dejanske vrednosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Alamar ::

To, da odpre veliko večino pošiljk sploh ni res. Večje zadeva verjetno že. Male paketke v mehurčkastih kuvertah z drobnarijami ala cdji, dvdji, igre, nakit, razna majhna tehnična roba...ipd, pa veliki večini ne. Kje pa imajo čas in kader, da bi se ukvarjali s temi drobnarijami.

damjan1980 ::

res je, ker vecinoma gre za smeti iz DX. Iz USA malo vec presnofajo, tudi manjse stvari. Da pa kdo v letu 2012 misli kako je bister ker mu je kitajec napisal gor gift/sample pa je za zjokat smesno

St235 ::

Alamar je izjavil:

To, da odpre veliko večino pošiljk sploh ni res. Večje zadeva verjetno že. Male paketke v mehurčkastih kuvertah z drobnarijami ala cdji, dvdji, igre, nakit, razna majhna tehnična roba...ipd, pa veliki večini ne. Kje pa imajo čas in kader, da bi se ukvarjali s temi drobnarijami.


Sem šel včeraj pogledat. od 5 paketov ta mesec so bili pregledani 4, račun pa so zahtevali samo za 1. Treba ločit med tem da paket pregledajo in tem, da potem dejansko zahtevajo račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Alamar ::

Seveda, upoštevam vse, kar je prelepljeno s selotejpom carinske pošte. Ne vem sicer, kaj ti naročaš in velikost ter težo teh paketov, a zase lahko rečem, da je bilo v zadnjih petih letih pregledano od oka 10% pošiljk pri recimo 500 naročilih izven EU. V veliki večini je šlo za cd-dvd-bluray ploščke, igre, knjige, razne majhne gadgete, zbirateljske modelčke, china bižuterijo in podobno. Naročam pa od privat trgovcev na ebayu ali z neznanih trgovinic. Mega prodajaln ala DX, Amazon in podobnih, že dolgo praktično ne uporabljam.

katimm ::

Jz mam tud eno vprašanje. Je sploh važno al naročam iz ebay.co.uk al pa iz ebay-a iz Amerike glede carine in vsega? Al je sam važno da je nakup pod 22€ kot pravte in da ni carine niti ddv-ja?

Magic1 ::

Važna je le lokacija artikla. EU-ni davka, izven je(nad 22EUR).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

katimm ::

Magic1 je izjavil:

Važna je le lokacija artikla. EU-ni davka, izven je(nad 22EUR).

Hvala za pojasnilo, sedaj mi je vse jasno :)

STASI ::

Neki kupujem iz Anglije, pa je problem ker večina prodajalcev ne pošilja v slovenijo. Seveda vsakega povprašam če pošilja v slovenijo ampak odogovr je kar, da ne. A obstaja kaka rešitev podobna kot stran http://www.izanglije.com. za to kar bi kupil je njihov strošek prevelik. oziroma kaka druga ideja kako zadevo dobiti v Slovenijo.

lp
g
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

erkgheoruugh ::

katimm je izjavil:

Jz mam tud eno vprašanje. Je sploh važno al naročam iz ebay.co.uk al pa iz ebay-a iz Amerike glede carine in vsega? Al je sam važno da je nakup pod 22€ kot pravte in da ni carine niti ddv-ja?

Zelo verjetno bo poštnina iz Amerike višja.

draciel ::

A je mogoče na nemškem ebayu označiti oziroma izbrati kako opcijo, da ti pokaže prodajalce ki pošiljajo tudi v Slovenijo, ali pa kar worldwide?

Janac ::

da

Master_Yoda ::

Ce sortiras po ceni + postage mislim da tiste, ki ne posiljajo v tvojo drzavo na konec vrze.

Zgodovina sprememb…

draciel ::

Hvala Master_Yoda. Tam ko sortiraš po ceni, te itak vpraša po državi. Nato ti samo tiste izpiše. Hvala.

draciel ::

Še eno kratko vprašanje. A če kaj naročim prek nemškega ebay-a, a imam jaz še kakšne dodatne stroške kakor nakup izdelka in poštnino? npr, carina , davek?

Tilen ::

Preveriš item location in če je v EU, so to vsi stroški.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

draciel ::

Aja. Hvala za pojasnilo.

OK.d ::

Tilen je izjavil:

Preveriš item location in če je v EU, so to vsi stroški.

bodi pozoren na zavajanje o lokaciji, se jih čedalje več tega poslužuje
"Most Items ship from Europe-Other from RPC"
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Magic1 ::

Kot jaz vem je jasno podan item location na ebayu, še nisem zasledil, da bi tam pisalo dve lokacije. Problem je le čas, vse ostalo ni tvoj problem.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435933086 (2438) lolipop2
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538369 (11627) jero_no1
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425603 (13674) St235

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567100928 (45475) Tilen

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093813 (70678) Tilen

Več podobnih tem