» »

ebay

ebay

1
2
3 4

St235 ::

Si mogoče pomislil,da bi mu poslal email pa bi ti človek lahko to pojasnil?

superb_ ::

Sem mu že včeraj poslal mail. Ko čakam na odgovor bi rad malo vaše pomoči ( toliko, da vem pri čem sem )...

Torej poslati mi mora Iban, Swif ter TRR...zanima me ali se mi bo potem odprla možnost plačila überwisung? Je možno überwisung izvesti preko "eBaya" ali je to samo interno mked nama?

Hvala

St235 ::

Prodajalec načeloma lahko to popravi in boš potem imel možnost to poklukat. Drugo pa je če bo to dejansko naredil.

superb_ ::

Torej sedaj imam možnost odkljukati überwisung.
Pokaže si mi stran z njegovimi podatki (Iban, Swift, TRR).
Kdaj moram pritisniti gumb Kaufabwicklung abschließen? Že sedaj ali šele ko mu bom preko banke nakazal denar?
ter kaj navedem kot namen plačila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: superb_ ()

amigo_no1 ::

Ko mu bom preko banke nakazal denar mu pošlji screenshot plačila...

superb_ ::

Plačilo bom opravil na banki ter mu vsekakor poslal potrdilo o plačilu.

Zanima me kaj dam kot namen plačila? Mogoče ime artikla ter številko artikla(12-mestna št.) na eBayu?

Hvala

Alamar ::

Če rabiš, ti lahko nakažem na tvoj paypal račun, ti pa meni na moj TRR. Brez provizije. To ti je potem veliko bolj varno, kot nakazila preko banke pri poslovanju na ebayu. Za več info mi pošlji zasebno sporočilo.

Magic1 ::

Jaz sem popln noob gled paypala. Sem si odprl račun, brez da bi dal kako kartico. Katere podatke moram dat človeku, da mi denar nakaže na ta paypal račun? Kam si lahko potem denar nakažem, a moram met viso al kej podobnega, ali si lahko kot bančno nakazilo(swift) pošljem na navadni račun?
Magic

Alamar ::

Da ti kdo nakaže na paypal račun mu moraš dati le svoj paypal email naslov. Iz svojega paypal računa, si lahko na svoj tekoči račun nakažeš le, če imaš viso (ob plačilu provizije). Z mastercard, maestro ali prek nakazila ne gre.

HighBane ::

Mene zanima, če naj še počakam kakih 10 dni ali naj povem prodajalcu, da še nisem dobil paketa po 30 dnevih iz Hong Konga. Kupil pa sem eno digitalno uro za 7€.

bajsibajsi ::

Pocakas se. Pa tudi, ce v bistvu "ves" oz. sumis, da paketa ne bo. Pocakas in ukrepas med 40 in 45 dnevom od nakupa. Pri 30 dnevu itak nimas kaj narediti. Prodajalec pa te bo prosil za potrpljenje in cakanje na paket. Prej se verjetno splaca samo urgirati v primeru, da ti prodajalec ponovno poslje nov predmet, ampak tukaj je ze rizik, ce bo prisel do tebe v preostanku dveh tednov (ce ga sploh poslje...itd). Vsekakor glej, da urgiras predno potece 45 dni.

Sam sem imel nedolgo nazaj podoben primer. Sva si enih 10 dni pisarila. Se to sem urgiral prej zato, ker sem prejel druge predmete od drugih prodajalcev enako iz Hong Konga, ki so bili naroceni za tem, ki ni prisel. Na koncu mi je 44 dan naredil refund. V kolikor predmet kdaj pride (ceprav dvomim), mu bom pac poslal email v obvestilo in placal.

Zgodovina sprememb…

HighBane ::

Hvala na odgovoru, sem danes dobil :D
Upam, da mi jo bo uspelo uro in datum nastavit, sam itak mi je samo nujno, da štoparica dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HighBane ()

TOP ::

bajsibajsi je izjavil:

Pocakas se. Pa tudi, ce v bistvu "ves" oz. sumis, da paketa ne bo. Pocakas in ukrepas med 40 in 45 dnevom od nakupa. Pri 30 dnevu itak nimas kaj narediti. Prodajalec pa te bo prosil za potrpljenje in cakanje na paket. Prej se verjetno splaca samo urgirati v primeru, da ti prodajalec ponovno poslje nov predmet, ampak tukaj je ze rizik, ce bo prisel do tebe v preostanku dveh tednov (ce ga sploh poslje...itd). Vsekakor glej, da urgiras predno potece 45 dni.

Sam sem imel nedolgo nazaj podoben primer. Sva si enih 10 dni pisarila. Se to sem urgiral prej zato, ker sem prejel druge predmete od drugih prodajalcev enako iz Hong Konga, ki so bili naroceni za tem, ki ni prisel. Na koncu mi je 44 dan naredil refund. V kolikor predmet kdaj pride (ceprav dvomim), mu bom pac poslal email v obvestilo in placal.

Kaj mi lahko poveš kako ukrepaš če ni paketa.Kam klikneš.Hvala

bajsibajsi ::

V svojem ebay racunu gres na "purchase history" in desno od izbranega predmeta kliknes na more actions in nato "resolve a problem".

Ampak vedno je pred tem zazeljeno oz. celo potrebno, da najprej kontaktiras prodajalca in se poskusas domeniti z njim. Pravi cas kontaktiranja je po tvoji presoji oz. glede na to s kje ti posilja (in s tem povezan obicajen cas posiljanja). Vsekakor pa to naredis nekaj dni preden potece 45 dnevni rok (zato ker moras prodajalcu tudi pustiti razumnih 24-48 ur casa za odgovor); nekateri odgovorijo skoraj takoj ce imas srece.

Vedno pazi, da se ne pustis nategniti, ko si dopisujeta. Pac v smislu, da te nateguje, da cakas in cakas, in upa da potece 45 dni... nato pa od njega ne dobis vec odgovora. Ce nimas zaupanja ali kaksnega dokazila, 44 ali 45 dan vedno odpres case... Bolj varno je tudi kupovati od tistih, ki imajo ze par tisoc dobrega (npr. 99,5%) fidbeka. Ravno tako nikoli ne daj prehitro pozitiven feedback. Vedno pocakas da predmet dobis. Pa tudi takrat se ne das feedback, ampak prej stestiraj (npr. USB kljuc).

TOP ::

Aha Hvala sem rešu.Zdej me pa še nekaj zanima.Dobil sem izdelek kateri je bil polomljen.Kontaktiral sem pošiljatelja in mi je poslal da mi vrne denar.Šel sem na Paypal,sam kje pa vidim,da sem denar dobil nazaj na Paypal.Ker če pogledam arhiv mi piše vsepovsod minus,kar pomen da mi tržejo,ker sem plačal,pri tem izdelku je plus.Sam pod Balance pa ni nič.Kje to vidim in kako potle to porabim.HVALA

DimmniBurek ::

Ko sem jaz tako dobil vračilo za en izdelek, ki ni bil pravilno poslan, so mi vrnili stroške pošiljanja, ampak ni šlo preko ebaya, le preko paypala, sem denar dobil direktno na moj račun. Paypal balance imam vedno 0€.
There Is No Stronger Drug Than Reality

bajsibajsi ::

Naceloma dobis auto email od PP na svoj elektronski naslov, ko se opravi neka transakcija; tako tudi za refund.

Ceprav se slisi umazano, je vcasih pri manjsih zadevah, ki so pokvarjane ali ne delujejo tako kot je bilo oglasevano, bolje trditi, da predmeta nisi dobil. Pa to ne mislim, kot slovenski nacionalni ebay sport, da se krade in laze, ampak je vcasih precej vec zapletov (in stroskov) s posiljanjem nazaj in cakanjem na nov predmet, ki mogoce nikoli ne pride (ali pa ze ves, da bo tudi nov fejk, npr. USB flash), kot pa ce enostavno reces, da ni prispel in ti prodajalec naredi refund.

Zgodovina sprememb…

knesz ::

In čez nekaj časa, ko jaz hočem nabaviti taisti izdelek, mi pa napiše "This seller does not sell to Slovenia".

bajsibajsi ::

knesz je izjavil:

In čez nekaj časa, ko jaz hočem nabaviti taisti izdelek, mi pa napiše "This seller does not sell to Slovenia".


In tako ne dobis slabih 8 GB kapacitete na flashu, ki bi moral biti 32 GB.

Magic1 ::

Jaz sem ustvaril account na nemškem ebayu in mi sedaj vse pošiljajo v nemščini, neglede na katerem kaj kupim... A je kakšna opcija, da spremenim jezik v angleščino?
Magic

bajsibajsi ::

Ce imas nizek feedback, registriraj nov account na .com ali co.uk z drugim email naslovom.

Magic1 ::

Nimam še feedbacka:D. Sem jim poslal mail, da vidimo kaj bojo rekl.
Magic

TOP ::

Tole mi je poslal prodajalec od katerega nisem dobil paketa, confirm me the paypal account? Kaj točno morem narediti.
Hvala

KoMar- ::

TOP ::

Ne tole ne bo.

bajsibajsi ::

Mogoce samo zeli, da mu poves svoj PP.

BlueBerry ::

Mene pa zanima kok paypal trga verjetno v %? Ker dolgo nisem bil pozoren ampak, če naročiš kaj dražjega ti kar pobira dnar. A mogoče tud ebay kaj trga? A ma kdo ebay buyer protection: http://pages.ebay.com/coverage/index.ht... baje dobiš nekaj denarja nazaj se kj splača?

Hvala
LP

mihec87 ::

Ebay ti kot kupcu ne trga nobenih provizij razen pri konverziji valute ti da nikakvi tečaj in tu nekaj zgubiš...Prestavi da ti banka oz visa to naredi.

BlueBerry ::

Kaj tečaj ni fiksen to si vsak po svoje interpretira?

A prestavim da mi banka zračuna tečaj kje pa to nastavim?

$0.00 USD - $3,000.00 USD 3.9% + $0.30 USD
$3,000.01 USD - $10,000.00 USD 3.4% + $0.30 USD
$10,000.01 USD - $100,000.00 USD 3.2% + $0.30 USD
> $100,000.00 USD 2.9% + $0.30 USD

Neki taga nej bi blo pa še to piše, da če maš nevem kak navaden račun da ti ne trgajo. Od kje so pol men za 13 EUR snel 2 EUR barabe.

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Hmmm, 2 evra... je mozno, da si spregledal strosek za postnino?

mihec87 ::

Ja pač dajo ti slabši menjalni tečaj saj te nobeden ne sili.Ko plačuješ maš spodaj other conversion options in izbereš http://www.ozroundtable.com/index.php?t...

Čeprav 2eur pri 13uer je malo huda..Kaj ti pa piše na paypalovem mailu transakcije in kaj na izpisku banke..

BlueBerry ::

Ne poštnina je bla posebej, jz sm tko gledu najprej tam na ebay, ko je bla cena + poštnina sm seštel pretvoru v € po google tečaju pa je pršlo 13 € plaču sm pa 15 €. Dobr bom se pozanimu hvala.

Izpisek moram čakat 1 mesec še :D


Sej možn da sm kej zašuštrou bom še mal naštudiru tole, a pol kdo ve karkol o tem ebay buyer protection a je to za slovence?

A to tam kjer plačam loh naštimam, ker tečaj? Kerga se pa splača izbrat?

St235 ::

Tik predel plačaš lahko zbiraš ali ti preračuna paypal in ti zaračuna v lokalni valuti. Ali pa da ti zaračuna v original valuti in potem banka rpetovori. Tako da zbereš al itečaj od paypala ali od tvoje banke. Za slovence je ceneje če valuto spreminja banka.

BlueBerry ::

PayPal offers two ways to convert currency when you purchase from a seller who uses a different currency than yours.
The PayPal currency conversion process
The MasterCard and Visa currency conversion process

Se pravi druga opcija?

St235 ::

ja

Machete ::

Bemtiš ko berem vse te poste me je strašno strah da naletim na koga od vas na ebayu. Še bolj zoprno pa je da taki škorci blatijo Slovenijo na ebayu z tem da pojma nimajo in kar nekaj kupujejo, klikajo, registrirajo, dajajo dispute in lažne 'nisem prejel' preden sploh karkoli preberejo zakaj se gre in kakšna so pravila in fair play.

KoMar- ::

Res je.

Magic1 ::

Ravno danes sem dal en dispute:D
Pa ne zato ker sem smotan, temveč je seller kar naenkrat nehal prodajat stvari, ebay mu je ukinil vse oglase, jaz sem pa že četrti teden od dispatcha čakal na stvar iz Anglije.
Dobil mail od ebaya po 15min, da so mi nakazali denar.
Magic

KoMar- ::

Meni se je tudi to zgodilo (eBay pobrisal oglas, ko je bil izdelek že poslan), pa je vseeno prišel. Kaj boš pa ti v tem primeru storil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

St235 ::

Popolnoma enako se mi je zgodilo. Še ne pol ure po tistem ko sem kupil sem dobil obvestilo da, je ebay zbrisal oglas. Poslal sem email prodajalcu, ki se je opravičil in zagotovil, da izdelek pride. Po cc 20 dneh (HK) je izdelek res prišel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Magic1 ::

Zakaj ebay briše oglase? Fejk roba mogoče? Jaz nisem dobil nobenega razloga, kaj se je zgodilo, sam tukaj imaš denar:D
Magic

nokia6310 ::

Pozdravljeni. Imam dve stvari večje vrednosti za prodat. O podrobnostih nebi govoril. Lahko povem le to, da sta obe vredni nekaj k €. Na ebayu nisem registriran niti se nisem še registriral. Zanima me kako je z oddajo oglasa ali drži, da je treba plačati neko provizijo če prodajaš prek ebaya ali pa se to plača šele takrat, ko izdelek dejansko prodaš? Ne spoznam se ravno na delovanje ebaya in na morebitno reševanje težav. Če ma kdo kako ponudbo da bi namesto mene objavil oglas, lahko pri tem tudi nekaj malega zasluži. Sam se res ne spoznam na to.

Magic1 ::

Stane en min znesek vsak oglas(mogoče celo v %), oberejo te pri prodaji za par %. Če dobiš denar preko paypala(večino se kupuje preko njega na ebayu), te še paypal ocuri za par % pri nakazilu na tvojo viso.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

nokia6310 ::

Aha pol se to splača prodajat prek ebaya al ne?

knesz ::

nokia6310 je izjavil:

Aha pol se to splača prodajat prek ebaya al ne?

Sicer stvar osebne računice, ampak mislim da se. Drugače ebay danes ne bi bil to kar je :)

Magic1 ::

Ali imaš izbiro?
Magic

Janac ::

Kako je s carino? Pod 22EUR ni carine ali kako?

?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

listje123 ::

http://www.ebay.com/itm/Kodak-PlaySport...
Zanima me če se mi splača kupit tole kamero?
Poštnina je baje zaston, kako pa je s cariniki?

Freezy ::

Shipping and handling
Item location: Miami, Florida, United States
Shipping to: United States
Excludes: Alaska/Hawaii, US Protectorates, APO/FPO, PO Box


Ne pošiljajo v Slovenijo.

Janac ::

Janac je izjavil:

Kako je s carino? Pod 22EUR ni carine ali kako?

?
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423926908 (1424) Machete
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538318 (11576) jero_no1
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425524 (13595) St235

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567100750 (45297) Tilen

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093524 (70389) Tilen

Več podobnih tem