» »

Kako se pogovarjati z vernikom?

Kako se pogovarjati z vernikom?

««
«
1 / 22
»»

nuclear ::

Kako se pogovarjati z vernikom, ne da bi užalil njegovih prepričanj v vatevr d fak?
Namreč, nekako imam slabe izkušnje, da nikoli v življenju nisem naletel na vernika, ki ima po mojih ocenah IQ 150+.
Zakaj mislim tako? Enostavno zato, ker svojih komentarjev ne zna podkrepiti z nekimi inteligentnimi citati ali podobno, in se spuščajo na nizek nivo pri pogovoru. Zakaj nikoli nisem naletel na takega človeka, ki bi se znal pogovarjati na strokovnem nivoju, in vsaj malo "counterati" moje teze?

Torej kako kot ateist, komunicirati z vernikom, če se dotakneš te tematike?
Zakaj je verniku tako težko sprejetu dejstva, ki jih striktno podkrepim s strokovnimi odgovori na najvišjem nivoju kar jih premore inteligentno človeštvo, da bi se lahko vsaj za nekaj minut vklopil v pogovor kot razumen, inteligenten homo sapiens?

Ima torej kdo izkušnje? Iskreno iz srca bi rad, če bi delili svoje mnenje..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Samuel ::

Pa.. glej... 90% in več čudes iz Biblije se da z današnjo tehnologijo popolnoma enostavno razložiti.

Recimo:
V Bibiliji piše, da je Marija brezmadežno spočela.
Danes je to mogoče z enostavno umetno oploditvijo.

Očitno je najbolj enostavna razlaga ta, da nismo sami v tem vesolju. In koliko ljudi verjame v to?
Na tem forumu se takim posmehujejo, pa je evidentno najbolj enostavna in logična razlaga.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Matev ::

Očitno je najbolj enostavna razlaga ta, da nismo sami v tem vesolju.


zakaj naj bi pa bila trditev da je Marija brezmadežno spočela
sploh resnična?

PacificBlue ::

to ni se nič, chuck norris je preživel lastni abortus.

Sicer pa, če rabis nasvet..ne ubadaj se s tem. Škoda energije.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Aston_11 ::

Škoda energije, se strinjam. Pri verniku je treba najprej prebiti dogme, da se lahko normalno pogovarjaš, dogem pa ni mogoče prebiti, ker jih imajo vgrajene v dna. Pa še vse, kar jim omeniš, jih užali, obratno, ko ti bumbajo z religijo, bi moral biti hvaležen in srečen.

nuclear je izjavil:

Kako se pogovarjati z vernikom, ne da bi užalil njegovih prepričanj v vatevr d fak?
Namreč, nekako imam slabe izkušnje, da nikoli v življenju nisem naletel na vernika, ki ima po mojih ocenah IQ 150+.
Zakaj mislim tako? Enostavno zato, ker svojih komentarjev ne zna podkrepiti z nekimi inteligentnimi citati ali podobno, in se spuščajo na nizek nivo pri pogovoru. Zakaj nikoli nisem naletel na takega človeka, ki bi se znal pogovarjati na strokovnem nivoju, in vsaj malo "counterati" moje teze?

Torej kako kot ateist, komunicirati z vernikom, če se dotakneš te tematike?
Zakaj je verniku tako težko sprejetu dejstva, ki jih striktno podkrepim s strokovnimi odgovori na najvišjem nivoju kar jih premore inteligentno človeštvo, da bi se lahko vsaj za nekaj minut vklopil v pogovor kot razumen, inteligenten homo sapiens?


Ima torej kdo izkušnje? Iskreno iz srca bi rad, če bi delili svoje mnenje..



Ti resno pričakuješ odgovor od vernika na najvišjem nivoju? To ne obstaja. Usmeri svojo energijo drugam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

gruntfürmich ::

če želiš s pametnim razgovorom verniku obrazložit, da je to v kar on veruje totalno skregano z logiko, zdravo pametjo in da je sogovornik zaveden, zmeden in neumen, ti priporočam da tega ne delaš.
kot prvo škoda energije, kot drugo ga ne boš prepričal da spremeni mnenje pa čeprav je samo 10^-100 možnosti da je to kar on verjame res, kot tretje pa mu enostavno pusti veselje. s tem si boš ZELO olajšal življenje, da ne boš vsakega prepričeval v svoj prav in boš ostale sprejel takšne kot so, pa čeprav verujejo, kar je tudi po moje največji debilizem na tem svetu. ampak kaj češ. nobeden ni popolen, vsak ima napake. nekateri to, da verujejo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

nuclear> Kako se pogovarjati z vernikom, ne da bi užalil njegovih prepričanj v vatevr d fak?

"Ne strinjam se." mu rečeš.

Lion29 ::

strinjam se z gruntfürmich...

skoda energije.... logicno je, da se je z vernikom tezko pogovarjat, ker sam nima argumentov... vse pac podkrepi z dogmami in vero..ko pa ne more vec s tem naprej, pa se logicno nivo "debate" spusti...

zatorej pusti cloveku ziveti v zmoti in naj uziva v prepricanju, da on nima vpliva na zivljenje, saj Bog tako hoce...pa cetudi je tvoj bliznji in ga imas rad
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

commissar ::

O čem bi se pa red pogovarjal z vernikom? Sumim, da o veri. Te kaj konkretnega zanima, ali bi rad samo mu povedal kako bedna, glupa, iracionalna, itd je njegova vera?

Če te pa kaj dejansko o veri zanima pa vzemi v roko biblijo, če te zanima bolj zgodovinska plat, pač vzemi temu primerno knjigo.

Boga se ne da dokazati. Zato se pa imenuje "vera". Prav tako pa ti ne moreš dati dokaza, da ne obstaja. En od pametnih posvetnih ljudi je rekel, "Absence of proof is not proof of absence."

jype ::

commissar> En od pametnih posvetnih ljudi je rekel, "Absence of proof is not proof of absence."

Russell%27s teapot @ Wikipedia

RejZoR ::

Najbolje je sploh z nikomer it v argument o veri, ker se to vedno klavrno konča. Raje govorte o debelih mačkih in ptičih, ki ne znajo letet. Bo bolj produktivno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Smurf ::

Ja, sej tudi ateistov z iq 150+ in moznih resne debate je zelo malo. Na splosno, ne glede na tematiko, ljudje v vecji meri ne znajo utemeljiti svojega mnenja in so jezni, ko jim prikazez to :P.

ZaphodBB ::

E?

Pomojem je problem o katerem pišeš to, da se dva fundamentalista še nikol nista uspela pogovorit med seboj. Večina "ateistov" katere srečam so bodisi "scientifični fundamentalisti" bodisi "nihilistični fundamentalisti". Vsak s svojimi dogmami in verskimi prepričanji.

Pa da dregnem v osje gnezdo - kot agnostik se o vprašanjih religije, vere, duhovnosti in metafizike (ki me zelo zanimajo) veliko lažje pogovarjam z verniki, ker velikokrat imajo neko iskreno mnenje o katerem se potem, da diskutirati. Medtem ko t.i. "ateisti" samo nabijajo neke "dogme" - ponavadi izkrivljene, ker so se od izvora že 100x spremenile, svojega mnenja pa ponavadi nimajo - saj religije pogosto še nikoli niso (zavestno) izkusili, niti se niso izobrazili o temeljnih zadevah povezanih z religijo. To pa zato, ker apriori vejo, da je vse bullshit.

Tako ti ljudje niti ne vejo, da so recimo Fašisti, Naciji in Komunisti po letu 1920 - ugotovili, da bodo težko izkoreninili religijo in ustvarili družbo razuma - zato so enostavno v svoja gibanja vključili religiozne elemente (en primer - štafeta mladosti v jugoslaviji).

Kaj hočem povedat? Da so najbolj zagrizeni ateisti največji religiozni fundamentalisti kar jih poznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

ahac ::

Jaz bi reku, da verjamem v Thora al pa Zeusa in začel razlagat kolk je to fajn bog, itd... pa kolk je en drug bog zloben (niti nima veze, če ni iz iste religije), ...
Važno je, da namečeš cel kup enga bullshita. Potem je pa stvar obrnjena in se ti narediš ful užaljenega, če on reče, da tko pa že ne more bit.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

commissar ::

jype je izjavil:

commissar> En od pametnih posvetnih ljudi je rekel, "Absence of proof is not proof of absence."

Russell%27s teapot @ Wikipedia


Jaz nikogar znanstveno ne prepričujem o obstoju boga. Bolj se mi zdi, da OP hoče širit svojo "vero" o neobstoju. Ker znanstvenega dokaza pač nima.

Matev ::

Bolj se mi zdi, da OP hoče širit svojo "vero" o neobstoju. Ker znanstvenega dokaza pač nima.


znanstven dokaz da bog ne obstaja je nesmisel

ker prvo bi moral nekdo vsaj delno dokazati da bog obstaja
šele nato bi se lahko izpodbijalo ta obstoj

bog kot tak je itak produkt človeške psihe
in kot tak je resničen če vanj veruješ

nima pa nikakršnega realnega opbstoja

oracle ::

commissar je izjavil:

"Absence of proof is not proof of absence."


Po tej logiki je LOTR enako resnična zgodba kot biblijske pripovedi;)

Gray_Warden ::

veliko otrok verjame da v omaru obstajajo duhovi in neobstoj le teh se ne da izpodbijat ker niti ni dokaza da obstajajo, pa vsak normalen človek ve da jih ni.

Ahac, lažje verjamem v nordijskega boga Thora ki je bil zaščitnik ljudi. Biblija je zanimiva in poučna pravljica ampak to je pa tudi vse kar je...pravljica.
Kako se z vernikom pogovarjat o veri brez da bi ga užalil? To je praktično popolnoma nemogoče saj že če omeniš da ti nisi veren vernik pomisli kako zelo je to narobe in ga že samo dejstvo da nisi veren motu.

oracle
v eni temi sem že omenil da bi bilo super če bi ustvarili religijo Frodizem, kjer bi slavili Frodota da je rešil srednji svet=)
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

oracle ::

ZaphodBB je izjavil:



Pa da dregnem v osje gnezdo - kot agnostik se o vprašanjih religije, vere, duhovnosti in metafizike (ki me zelo zanimajo) veliko lažje pogovarjam z verniki, ker velikokrat imajo neko iskreno mnenje o katerem se potem, da diskutirati.


A se zavedaš da kot agnostik postavljaš katerokoli mitološko ali fantazijsko bitje ob bok bogu? Ali z drugimi besedami, zate je špagetasta pošast enako verjetna kot bog. Si kdaj poskušal na ta način povedati svoje mnenje verniku?;)

technolog ::

Ti pa nimaš take predstave, koliko je IQ 150? Dvomim, da si naletel sploh na človeka, ki ima tak IQ, kaj šele na vernika, ki je podmnožica tega.

Je pa res, da imajo verniki v povprečju nižji IQ / nižjo izobrazbo.

Zgodovina sprememb…

Gray_Warden ::

lahko ima iq tolikšen kolikor sem jaz visok, če želi. Dokler verjame in časti nevidnega moža ki vidi vse a mu je hkrati popolnoma vseeno za vse, menim da bi moral še enkrat opraviti teste.
Why so serious?

commissar ::

oracle je izjavil:

commissar je izjavil:

"Absence of proof is not proof of absence."


Po tej logiki je LOTR enako resnična zgodba kot biblijske pripovedi;)


in če veruješ v LOTR svet/božanstva/frodota..., je lahko zate še bolj resnična kot biblija.

Gray_Warden ::

ZaphodBB>Pa da dregnem v osje gnezdo - kot agnostik se o vprašanjih religije, vere, duhovnosti in metafizike (ki me zelo zanimajo) veliko lažje pogovarjam z verniki, ker velikokrat imajo neko iskreno mnenje o katerem se potem, da diskutirati. Medtem ko t.i. "ateisti" samo nabijajo neke "dogme" - ponavadi izkrivljene, ker so se od izvora že 100x spremenile, svojega mnenja pa ponavadi nimajo - saj religije pogosto še nikoli niso (zavestno) izkusili, niti se niso izobrazili o temeljnih zadevah povezanih z religijo. To pa zato, ker apriori vejo, da je vse bullshit.

poglej, lahko bi izkusil religijo, če bi želel, lahko se temeljito izobrazim v vsem poveznim z religijo, še vedno je vse le pravljica, se ti ne zdi? Da je marija brezmadežno spočela lahko gledamo iz kota, da je imela spolni odnos vendar ni upala priznati da ga je imela saj je vedela da jo bodo kamenjali.... (če meniš da temu ni tako, te pozivam da dokažeš nasprotno).

Kar ti hočem povedat je to, da se da v vse verjeti če tako izjemno močno želiš da obstaja nek bog ki kontrolira vse in se zaradi tega počutiš varnega. Samo Biblija je le pravljica.

Na koncu mi povej zakaj nihče več ne veruje v Apolona, ki je bil med drugim tudi bog glasbe (v času ko je popularna lady gaga bi nam bog glasbe še kako prav prišel). Zakaj naj bi bili grški bogovi manj vredni od krščanskega boga, da ljudje verujejo prav v tega boga namesto v grške?
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

commissar ::

Matev je izjavil:

Bolj se mi zdi, da OP hoče širit svojo "vero" o neobstoju. Ker znanstvenega dokaza pač nima.


znanstven dokaz da bog ne obstaja je nesmisel

ker prvo bi moral nekdo vsaj delno dokazati da bog obstaja
šele nato bi se lahko izpodbijalo ta obstoj


Ja. Če želiš spodbijati obstoj, potem načeloma mora biti najprej znanstveno dokazano, da obstaja.
AMPAK!

Jaz pravim, da če rečeš, da bog ne obstaja potem moraš imeti nek dokaz o neobstoju, sicer je to samo tvoje prepričanje. Oz. vera.

Zgodovina sprememb…

Bellatrix ::

Dokaz o obstoju Boga je Biblija. Zdaj pa dokažite, da si je knjigo nekdo izmislil.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

technolog ::

Zdej je vprašanje kdo nosi breme dokaza. Mora vernik dokazat da bog obstaja ali nevernik da ne obstaja? IN zakaj?

@Bellatrix: Potem je twillight dokaz za obstoj vampirjev.

Zgodovina sprememb…

commissar ::

breme dokaza nosi tisti, ki hoče nekaj dokazati. Ali obstoj ali neobstoj.
Če pa želiš samo verjeti v nekaj (kot tisti zgoraj v LOTR) potem pa ni treba nič dokazovati.

Zgodovina sprememb…

Bellatrix ::

technolog je izjavil:

Zdej je vprašanje kdo nosi breme dokaza. Mora vernik dokazat da bog obstaja ali nevernik da ne obstaja? IN zakaj?


To sploh ni nobeno vprašanje. Dokaz o obstoju Boga je Biblija. Verniki so že dokazali svoje, na vas je da dokažete nasprotno čeprav to ni mogoče.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

gzibret ::

Vernika se najbolje lotiš tako, da ga malo povprašaš o temeljnih verskih dogmah. Ponavadi nimajo pojma, v kaj sploh verjamejo. Če bo zdržal ta šok in ne bo odšel (ali te pretepel/dal na grmado ;), se mu bo verjetno malo razkadila megla, ki mu zamegljuje pogled, in bo zmožen kolikor toliko resne debate.

Ampak prej se moraš ti malo izobrazit... Začneš tukaj:

Kompendij RKC

nadaljuješ tukaj:

Kanonsko pravo

In nadaljevanje (advanced):

Biblija, tukaj je pod must prebrati vsaj 5. mojzesovo knjigo in evangelije. Se najdejo zanimive reči. Najbolj simpatične so mi one o kamenjanju ;)
Vse je za neki dobr!

technolog ::

Bellatrix, ti si očitno slep?

commissar ::

gzibret je izjavil:

Vernika se najbolje lotiš tako, da ga malo povprašaš o temeljnih verskih dogmah. Ponavadi nimajo pojma, v kaj sploh verjamejo. Če bo zdržal ta šok in ne bo odšel (ali te pretepel/dal na grmado ;), se mu bo verjetno malo razkadila megla, ki mu zamegljuje pogled, in bo zmožen kolikor toliko resne debate.

Ampak prej se moraš ti malo izobrazit... Začneš tukaj:

Kompendij RKC

nadaljuješ tukaj:

Kanonsko pravo

In nadaljevanje (advanced):

Biblija, tukaj je pod must prebrati vsaj 5. mojzesovo knjigo in evangelije. Se najdejo zanimive reči. Najbolj simpatične so mi one o kamenjanju ;)


Ne enači rimsko katoliške cerkve z vero.

oracle ::

Bellatrix je izjavil:

Dokaz o obstoju Boga je Biblija. Zdaj pa dokažite, da si je knjigo nekdo izmislil.

Dokaz o rdeči kapici je knjigica z naslovom Rdeča kapica?;)

gzibret ::

No, ko v Sloveniji govorimo o "verniku", je tako ali tako jasno, da imamo v mislih pripadnika RKC.

Najbolj trdi so tako pripadniki RKC. Budisti in protestanti so bistveno bolj odprti. Za muslimane pa ne vem. No, vsaj srečal še nisem nekih trdih primerkov, do sedaj so bili sami "softiči", sicer so bili muslimani, ampak ravno toliko verni, kot jaz (beri - nič).

Edino židje so me malo presenetili s svojo trdostjo, tudi tisti, zelo izobraženi. Samo nisem še tako vešč v kabali in stari zavezi, da bi se jih upal lotiti.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

GregiB ::

Menim, da res inteligenten ateist, kot se IMO predstavlja avtor teme, z verniki ne spušča v "strokovne" debate o veri, ampak zadevo pusti v sferi posameznikove osebnostne intime, kar bi vera tudi morala biti. To naredi inteligenten ateist... Tisti, ki pa zgolj misli, da je inteligenten, pa se postavi na pediestal in vernikom deli vso znanje sveta in se čudi, da ga le-ti ne požirajo od zaprepadenosti...

Bellatrix je izjavil:

Dokaz o obstoju Boga je Biblija. Verniki so že dokazali svoje..


Obstoj Korana in svetih knjig drugih verstev enostavno ovržejo to trditev.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

ahac ::

Dokaz o obstoju Boga je Biblija.

V bistvu sem jaz Bog. Dokaz za to je ta post na Slo-Techu.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

commissar ::

No, ko v Sloveniji govorimo o "verniku", je tako ali tako jasno, da imamo v mislih pripadnika RKC.

Najbolj trdi so tako pripadniki RKC. Budisti in protestanti so bistveno bolj odprti. Za muslimane pa ne vem. No, vsaj srečal še nisem nekih trdih primerkov, do sedaj so bili sami "softiči", sicer so bili muslimani, ampak ravno toliko verni, kot jaz (beri - nič).

Edino židje so me malo presenetili s svojo trdostjo, tudi tisti, zelo izobraženi. Samo nisem še tako vešč v kabali in stari zavezi, da bi se jih upal lotiti.



hehe
Po tem postu izpadeš kot da ti je smisel življenja iskanje vernikov in razbiranje glave v njihovo vero.

thumbs up.

Zgodovina sprememb…

Gray_Warden ::

All hail to ahac.

Sicer pa, če bi bilo potrebno cerkvi dati 1/5 svoje mesečne plače vsak mesec, bi se ljudje mogoče malo zamislili, ali res obstaja ali gre le za pravljico.
Sicer pa..naj ljudje verjamejo v kar želijo. Če so zaradi svoje vere boljši ljudje, toliko bolje. (ma večina se ne obnaša nič bolje kot neverniki).
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

commissar ::

GregiB je izjavil:

Menim, da res inteligenten ateist, kot se IMO predstavlja avtor teme, z verniki ne spušča v "strokovne" debate o veri, ampak zadevo pusti v sferi posameznikove osebnostne intime, kar bi vera tudi morala biti. To naredi inteligenten ateist... Tisti, ki pa zgolj misli, da je inteligenten, pa se postavi na pediestal in vernikom deli vso znanje sveta in se čudi, da ga le-ti ne požirajo od zaprepadenosti...


Lepo povedano.

Bellatrix ::

Dokaz o rdeči kapici je knjigica z naslovom Rdeča kapica?

Ne moreš primerjati.

Jst nisem vernik, verjamem pa v obstoj t.i. Boga. Definicijo sem že napisal.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Gray_Warden ::

gregiB
če vernik lahko nevernika prepričuje da bog obstaja in mu ni jasno zakaj ne veruje vanj, mu nevernik z vso pravico lahko odgovori da zato, ker le ta ne obstaja.
Why so serious?

oracle ::

Bellatrix je izjavil:

Dokaz o rdeči kapici je knjigica z naslovom Rdeča kapica?

Ne moreš primerjati.

Jst nisem vernik, verjamem pa v obstoj t.i. Boga. Definicijo sem že napisal.

Ja pa lahko primerjaš.

Gray_Warden ::

Zakaj ne bi mogel primerjati? 2 knjigi ki ju je napisal človek in opisujeta izmišljeno zgodbo o izmišljenih junakih.
Why so serious?

Bellatrix ::

No vidiš. Ena izmed knjig ni izmišljena.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

oracle ::

Bellatrix je izjavil:

No vidiš. Ena izmed knjig ni izmišljena.

Dokaži.

Bellatrix ::

Čemu potrebuješ dokaz ?
Dokaži da tvoja "znanstvena knjiga" ni izmišljena.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

.:joco:. ::

Razširjat ateizem je eno tako brcanje v osje gnezdo.

Boljše je razširjat metode kritičnega razmišljanja, skepticizma, učit kaj je to zmotna logika, kognitivna pristranskost, zakaj in kako vemo in razumemo tisto kar vemo in razumemo, kaj je subjektiven pogled in zakaj ni vreden toliko kot neka objektivna ocena, kaj in kako deluje znanost, zakaj delujejo stvari kot delujejo ipd.

Ljudje oboroženi s temi orodji bodo sami prišli do pravih zaključkov. Predvsem pa bodo te zaključke veliko bolj spoštovali, kot pa če jim rečeš da so butasti, ker verjamejo kar verjamejo.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: .:joco:. ()

Gray_Warden ::

moje mnenje o Bibliji je sicer neka takšnega: napisana je bila v času, ko svet še ni bil povezan niti kaj prav posebno razvit. Menim da so želeli z Biblijo ljudi naučiti spodobnega vedenja v družbi in sočutja do sočloveka kar pa se je prav grdo spridilo, ko je Krščanska cerkev praktično prevzela oblast nad svetom tako kot to danes počnejo multinacionalke.

Biblija je poučna zgodba ki bi jo moral vsak enkrat prebrati ampak to je pa tudi vse kar je. Zgodba. Njen namen pa je isti kot ga ima danes bonton.
Why so serious?

oracle ::

Bellatrix je izjavil:

Čemu potrebuješ dokaz ?
Dokaži da tvoja "znanstvena knjiga" ni izmišljena.

Self powned :))

bluefish ::

Kako se pogovarjati z vernikom? Se enostavno ne. Pa se ne gre le za vernike v taka in drugačna magična bitja, temveč tudi za politične prepričance, častilce blagovnih znamk,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

oracle ::

Gray_Warden je izjavil:

moje mnenje o Bibliji je sicer neka takšnega: napisana je bila v času, ko svet še ni bil povezan niti kaj prav posebno razvit. Menim da so želeli z Biblijo ljudi naučiti spodobnega vedenja v družbi in sočutja do sočloveka kar pa se je prav grdo spridilo, ko je Krščanska cerkev praktično prevzela oblast nad svetom tako kot to danes počnejo multinacionalke.

Biblija je poučna zgodba ki bi jo moral vsak enkrat prebrati ampak to je pa tudi vse kar je. Zgodba. Njen namen pa je isti kot ga ima danes bonton.

Ker nisi vernik te bom malo razsvetlil. Malo imaš napačno mnenje o bibliji. Očitno ga tudi bral nisi. Namreč biblija je vse prej kot priročnik moralnosti. Neverjetne okrutnosti so v njej opisane, na primer že sam genocid človeštva (velika povodenj). Dovoljeni so sužnji, prepovedani geji, usmrtitve otrok itd.

In drugo, biblija je konstrukt. Številni dokazi kažejo, da je bila napisana v drugačnem vrstnem redu, kot jo najdemo danes. Številne izseke so odstranili, dodali, pomešali...

In da bi biblijo uporabljal za bonton je isto kot če rečeš, da je kosilnica uporabna za britje bikini predela.
««
«
1 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42366492 (60573) Marilyn
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992117259 (101869) PacificBlue
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278262 (68020) gruntfürmich

Več podobnih tem