» »

Rift: Planes of Telara

Rift: Planes of Telara

tt2 ::

A ve kdo kaj več o tej prihajajoči MMO? Jo je kdo morda preizkusil? :D

MrX ::

jp, učer sprobu beto... zgleda zelo obetavno

Bolf3nk ::

Igral beto, saj je ok, vendar preveč na wow spominja... do jutri še je open beta, če hočete sprobat http://www.riftgame.com/en/

ahac ::

Bolf3nk je izjavil:

Igral beto, saj je ok, vendar preveč na wow spominja...


Tak je tudi moj vtis. V reklami pa rečejo "We are not in Azeroth anymore", čeprav se špil igra čisto enako.
No, sej je res, da ene stvari pač ne greš izumljat na novo in tudi Blizzard jih ni.
RIFT se mi ne zdi slab špil, ampak... ni nič posebnega. Starting zone, ki sem ga preigral je čisto klasičen MMO starting zone z questi: pojdi tja, pobij tolk teh, poberi to, pridi nazaj. Nobene raznolikosti ni. Če to primerjaš z goblin ali worgen starting zone v WoW, se res vidi razlika v designu. V tanovih WoW zones se svet spreminja okrog tebe (NPCji se selijo, voda poplavi pol območja), questi so bolj raznoliki (voziš se z vozom, mečeš bombe, postaviš mesto, furaš avijon), itd.
V RIFTu ni bilo pa nič takega. Je kot WoW... ampak pred Cataclysm ali WotLK (pred phasingom).
Poleg tega se mi pa zdi, da se veliko novih MMOjev vzame ful preveč resno. Nobenga humorja, itd... Men to ni všeč.
Mi je pa všeč kako delujejo classi s temi "souls" pa še par manjših stvari.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

bajsibajsi ::

Dougcaaaajt. Sem igral CB1 in CB2, pri CB3 sem obupal... nato sem igral se prvi dan OB in odinstaliral. Bo treba pocakati na GW2. ^^

MrX ::

tole s soulsi je zakon! s clericom lahko igras katerokoli vlogo, samo talente oz soule si premeceš... healer/ranged dps/melee dps/tank

MrX ::

Tr0n ::

Spila kdo? Jaz sem nabavo pre-order.

Kr fun tile invasioni in rifti. Predogled GW2 dinamicnih eventov? :)

Bolf3nk ::

bah, plačevat še za enega wow clona je bruh

MrX ::

jp, špilam in sem zelo navdušen... sem pa biuši wow player

Bolf3nk:
www.horrifticintentions.wordpress.com/2...

Bolf3nk ::

in kaj si hotel dokazat z linkom? da še mi postane enkrat slabo, ko vidim enako igro z boljšo grafiko kot je bil wow pred 7 leti? sem igral beto in me ni prepričala. kot je napisal ahac, igra ne ponuja nič novega.. in za to spet plačevat, no way. Čakam na GW 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

MrX ::

hotu sm ti povedat, da je še mal več kot samo wow klon : )

IvoJan ::

Mas res. Je se gw klon zraven :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Bolf3nk ::

malo več kot wow? mogel bi bit MNOGO več kot wow, da bi bil pripravljen plačevat. wow klona pa mi ravno ni. Ima to kaj je mel wow vanilla... pol raje še 1x igram wow od začetka. vsaj mini map bi lahko premaknili v drugi kot ,da bi vsaj ui zgledal malo drugačen:)) še en war in conan več

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

ahac ::

Jaz v beti nisem opazu nič takega, kar ne bi mogel opisat kot "WoW klon".
OK, izgled je bolj Warhammerski kot Warcraftovski. Rifts so tudi zelo podobni tistim eventom iz Warhammerja.

Mal komentarjev na tisti članek:
1)
By contrast, Rift is full of life in the outside world. Players are running around everywhere. Completing quests, doing Rifts, fighting off invasions.
Trenutno.
Čez pol leta ali leto bo low lvl svet enako prazen. Rifti bodo pa samo v napoto, če se bodo spawnal na poti do questa.

2)
The server community in WoW is almost non-existent.
Compared to yesteryear the server community is a fractured mess of what it used to be.
To je delno res.

The cross-server Dungeon Finder was the final nail in that coffin. Now, you are typically matched up with four people you don’t even know for an instance.
To je pa bullshit. Dungeon finder ti ne vzame možnosti, da v grupo invajtaš prijatelje ali poznane igralce in igraš z njimi. Dungeon finder je dodatna možnost, ki ti je ni treba uporabljat. Časi, ki smo pred instanco stal pol ure in čakal ostale so pa res mimo.

3)
World PvP in Azeroth is dead.
To je res.

Blizzard has done everything they can to insure that. Guards are everywhere. Flying mounts insure that you don’t have to fight unless you have the advantage. Phasing insures that even when there are players out in the open-world, they may not even be able to see each other
Prednosti phasinga so dost večje kot slabosti, razen če te zgodba ne zanima in hočeš samo PvP. Flying mounts so pa tud nekaj, kar je večina igralcev želela imet.

I remember trying to kill Azuregos while Horde streamed into the area to prevent the kill.
Ja, to je bil en mojih najboljših raidov ever. Na eni strani boss, na drugi horda. Good times.
Ampak, ko enkrat outgearaš Azuregosa je konc. Potem tisto nikogar več ne zanima. Ravno to je pa problem z outdoor zones, ki so narejeni okrog neke določene stvari.

Oh, but in Rift the chance to World PvP is abundant. Because more players are running around, more opportunity exists for PvP fights. PvP happens constantly.
Spet: trenutno. Ko bo večina igralcev high lvl in jim večina riftov ne bo dala dost dobrih nagrad, jih ne bo več tam.
Blizzard je tudi probaval z outdoor pvp objectives. Najprej Silithus in EPL (crap), v TBC skoraj v vsakem zone (noone cared, razen za Halaa pa še to samo na začetku), potem v WotLK in Cata je šlo pa vedno bolj proti temu, da je tudi to regulirano. Zdaj imamo pa Tol Barad, ki je že skoraj instanca. Ampak point je... da mora bit nekaj za kar se je vredno fajtat (torej dostop do dost easy bossov z dobrim gearom + reputation + posebni rewards).
To pomeni, da mora Rift nonstop nagrajevat igralce zato, da se fajtajo po svetu. Brez tega se bo zgodilo isto kot v Warhammerju (da prideš v območje z PvP objective, ampak tam ni nikogar).
Druga stvar je pa faction imbalance. Ko se na enem serverju zgodi, da ima en faction več igralcev, potem drugi faction izgubi voljo izgubljat.

4)
Do you want to see a game in which Dynamic content can expand and take over a zone. In which you have to fight off massive bosses to gain back control of your zone? Rift has that. WoW does not.
Ja, to je lahko zelo kul za določena območja, če jim bo uspelo to dobro scalat z številom igralcev v tistem zone.
Ampak... tip po eni strani kurca phasing, po drugi strani pa hvali dinamične evene v Riftu, čeprav oboji dosegajo isto stvar: da se svet spreminja glede na to kaj počneš.
V Riftu so mi v questih govoril, da sem jaz nekaj posebnega... tisti, ki mora v preteklost, da lahko reši svet... potem pa pridem tja in sem navadna pešadija, ki na slepo uletava v rifte.
Pri phasingu v WoW je pa vse odvisno od mene.
A ni kul to, da morje zalije pol območja medtem, ko si na questu? Da na questu zavzameš mesto in se NPCji preselijo tja ter začnejo gradit nove zgradbe? Da enkrat še loviš zajce, potem pa z avijonom braniš zone pred napadalci? WoW has that. Rift does not.
Kot sem reku... questi v Riftu so primerljivi z starim pre-Cataclysm WoW.

Do you want a game in which the graphics don’t look like they were made on Fisher Price computers?
Seriously? Men Rift zgleda orenk sprano in dolgočasno. Boljše teksture pač niso vse... sploh v MMOjih.

Rift does have that and the performance is getting better with each patch.
Na mojem PCju Rift izgleda dost bedno, ker če vklopim katerikoli grafični efekt.. špil orenk šteka.
Sploh pa ne moreš primerjat nove igre z 6 let staro.

Torej... linkan članek je poln bullshita.

To sicer ne pomeni, da je Rift zanič igra. Ima nekaj dobrih lastnosti... ampak nima pa nič takega, kar pred njim ne bi imel Warhammer, AoC, ...
Glede na to, da sem naveličan WoW bi mogoče probal Rift, če ne bi bil čist brez denarja. :P Mogoče bi pa rajš probal katerikoli drug MMO zadnjih let. Če bi se odločal z metom kocke ne bi velik zamudu.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

MrX ::

vidm da z zanimanjem prebirate kar postam : )
evo še mal... http://www.riftjunkies.com/2011/01/06/r...

Tr0n ::

ahac: Nobenega ne zanima, kako se igra primerja z WoW. To je tema o Riftu. :)

Exclusive: This Is Rift Developer Diary HD

ahac ::

Tr0n je izjavil:

ahac: Nobenega ne zanima, kako se igra primerja z WoW. To je tema o Riftu. :)


Link, ki ga je dal MrX je primerjava z WoW. Jaz sem samo odgovarjal na tisto.

Sploh pa... zakaj v reklami za Rift pravijo "We are not in Azeroth anymore?"
Oni hočejo dobit WoW igralce. Oni hočejo, da se primerja z WoW, ker... s čem drugim pa naj bi primerjal? Everquestom? AoC? Warhammerjem? No, to pa dejansko bi bile primerjave, ki nobenga ne zanimajo. :P

Razen, če sem narobe razumel in ciljajo na WoW-haterje v stilu: "You are gonna love Rift, ker totalno ni WoW (čeprav izgleda in se igra čisto enako)".
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

MrX ::

to da rift precej jemlje od wowa je zame samo v plus!

reklama "we are not in azeroth anymore" je bla pač provokacija za wow playerje da so sploh povohal špil in sprobal beto : )

nuclear ::

Boljša grafika, to pa je tudi vse kar ponudi.. Igralnost je ista.. Boring.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

MrX ::

sej tistim k wow ni bil nikol kul jim tud rift ne bo : )

Bolf3nk ::

Meni je bil WoW kul. Rift pa mi ni. Preveč me na wow spominja, tega pa imam preko glave :)

MrX ::

BALAST ::

Če še koga zanima RIFT, ga sedaj ponujajo za 15funtov (17.3 Eur). Po nekaterih odzivih je "Download" verzijo tudi lahko nadgradite na Collector edition za dodatnih 5funtov.

IvoJan ::

pa potem na 2 mesca se 30EUR :) hvala, ampak bom raje pocakal na gw2.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

MrX ::

gw1 je bil polom, zakaj bi bla dvojka tok bolsa? : )

IvoJan ::

gw 1 polom? sej se hecas ane :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

MrX ::

ce koga zanima je sedaj na voljo tudi 7 day free trial...
http://www.riftgame.com/en/products/asc...

stražar ::

Osebno sem se odločil za preizkus 7 dnevnega obdobja,ki ga ponujajo, vendar kot vidim izgleda precej wow način.Lahko kaj pokomentiram po sedmih dneh-plačevati pa ne nameravam 30 evrov mesečno za igro.Ko se sedem dni izteče adijo RIFT.

Bananovec ::

RIFT Well Spun Hat 07/06/11 02:55:36 9JK3-TM6K-XJZG-37FZ-NZE3

Verjetno bo prijela, če zadeva ni vezana na Steam račun. Kdor prvi pride, jo lahko ima :D
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Pesimist ::

Bom probal trial. WOW sem pusto po treh mesecih ker je katastrofa od spila.

Bolf3nk ::

WOW sem pusto po treh mesecih ker je katastrofa od spila


vsaka ti čast, da si igral tri mesece "katastrofo" od špila. dolgo ti je ratalo

sedaj pa boš probal trial od rift, ki je klon wowa. bravo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

BALAST ::

"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

yoco ::

Živjo! A mejbi kdo špila to igro? Je za kaj? Vidim, da se še vedno "drži" za razliko od SWTOR.

Drejco ::

yoco je izjavil:

Živjo! A mejbi kdo špila to igro? Je za kaj? Vidim, da se še vedno "drži" za razliko od SWTOR.


Jst sm zacel igrat 2 tedna nazaj, spil mi je kul. Sm pa na serverju Bloodiron (EU PvP) Defiant stran. Nick mam Drejc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drejco ()

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tr0n ::

So kar dolgo zdrzali. :)

yoco ::

Igra naj bi drugi mesec šla na F2P! :D Kočno, da jo sprobam! Mejbi kdo igra? Me zannima kateri class je najbolj za tank, pa healer? Sm mal brskov po strani, pa vidim da mas en kup neki subclasses??!!

kr?en ::

http://www.riftgame.com/en/classes/

Ob kreiranju si izberes en "calling" (warrior, rogue, mage, cleric) in potem ima vsak calling duse. Vsaka dusa je v bistvu eno drevo talentov, naenkrat imas lahko 3 aktivne duse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

yoco ::

Pozna kdo kaksno dobro stran kjer bi si lahko mal ogledal kaksn guide za classe, al je pač uradni forum dovolj dobr za to?

bdoxx ::

Izi ::

yoco je izjavil:

Igra naj bi drugi mesec šla na F2P! :D Kočno, da jo sprobam!

Sprobaš jo lahko kadarkoli že lep čas in to čisto zastonj.
Igra je šla na Free to play že na začetku leta 2012, ampak z level capom. Zastonj si lahko igral samo do level 20.
Sedaj po enem letu in pol polovičnega free to play pa bodo odstranili še level cap.

Meni osebno igra ni ravno všeč. Največja zamera je da imaš mnogo preveč skillov, kar pomeni, da je nujna uporaba macrotov.

Truga ::

To da gres lahko do levela 20 zastonj ni free to play ampak demo verzija, btw.

Izi ::

Oni pravijo temu Rift Light.
Časovno ni nič omejeno. Ko si dosegel level 20 si nehal dobivati XP, še vedno pa si lahko igral naprej, craftal opravljal misije in seveda pridobival boljšo opremo.
Je kar nekaj F2P iger, ki imajo še hujše omejitve kot samo level cap, pa se vse reklamirajo kot free.

Sicer pa ni važno, čez 9 dni bodo level cap odpravili, ampak nekaj omejitev bo še vedno.
Imel boš lahko samo 2 lika. Naročniki jih imajo lahko 6. Pa kot je vedno v navadi boš imel v svoji malhi manj prostora za shranjevanje predmetov.

Naročnina bo še vedno ostala in naročniki se bodo po novem imenovali Patroni. Igra menda ne bo p2w, ampak Patroni bodo imeli kar nekaj ugodnost:

1. EXTRA CURRENCY - Earn +15% more currency (always on).
2. BONUS EXPERIENCE - Daily XP boost helps you level faster to 60 and beyond.
3. PATRON SUMMONS - Instant access to your Banker, Guild Banker, and Trainer.
4. BONUS TOKENS - Daily boost to RIFT currencies like Plaques of Achievement (dungeons), Marks of Ascension (raids), Craftsman Marks, and more!
5. MOUNT SPEED - Travel faster with +10% Mount Speed (always on).
6. FAVOR & PRESTIGE - Daily boosts to PvP XP and reputation gain.
7. STORE DISCOUNT - Get 10% off all purchases made with Credits in the RIFT Store.
8. PRIORITY QUEUE - Move to the front of the line when your shard is full.
9. NOTORIETY - Daily boost to PvE reputation gain.
10. LOYALTY - Earn more veteran rewards the longer you subscribe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

stražar ::

tudi mene zanima glede RIFT, če je dobra igra , zato jo bom poskusil, če kdo igra?(sicer pred časom sem imel trial a ni bilo preveč impresivno)


in če so odpravil lvl cap omejitve ter katere so še vedno, ker vidim da novosti so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stražar ()

kr?en ::

yoco ::

Kdo igra odkdar je igr F2P? A majo novo "valuto" v igri? En Rex al kako se imenuje?

MrX ::

kako je z pvpjem? k sm še igral smo mel samo party BGje, ni blo možno niti met premade.

Denis6 ::

Se mogoče najde kakšen slovenski guild na riftu?? bi pa prosu da me čimveč slovenskih igralcev doda na njem:) sem pri defiantih pod imenom
Praatneker

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

World Of Warcraft (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Igre
1534217377 (7798) oo7
»

The Elder Scrolls Online (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Igre
763143541 (10348) oo7
»

World of Warcraft vs Guild wars (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
67259786 (12816) kr?en
»

Igre ki lahko zrušijo vladavino World of Warcrafta

Oddelek: Igre
416052 (2202) Dpool
»

Aion (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Igre
81461462 (23757) Meizu

Več podobnih tem