» »

Igre ki lahko zrušijo vladavino World of Warcrafta

Igre ki lahko zrušijo vladavino World of Warcrafta

Rotaidal ::

V tem letu prihaja kar nekaj novih Mmorpg iger, tukaj so tri ki bi naj resno ogrozile WoW in stem dobiček Blizzardu :D

Lord of the ring online: Shadow of Angmar
Igre je še v beta fazi, tako da še je nebo hitro.

Warhammer online: Age of Reckoning
Ta igra bi naj bila res pravi tekmec WoW... bomo videli :))


Age of conan
Age of conan, na bi imel zelo dobro razbit PvP sistem. Saj naj bi lahko gredil katapulte, vasi..obzidja..sliši se zelo dobro, a kako bo to videti v akciji bomo videli.



Vsi ki igrate WoW, Gw in ostale, me zanima, katera igra vas pritegne da bi jo začeli igrat.
Oz, za katero igro mislite, da bo sposobna premagat WoW.
Nekateri pravijo, da naj bi to bil Warhammer, vendar po prvih filmih ki sem jih videl se mi to ne zdi ravno verjetno.
Kakšno je vaše mnenje?
  • spremenil: Rotaidal ()

Dami ::

They can try:D
WoW je tako uspešen kr je zelo n00b friendly špil in tudi hardcore igralci v njem uživajo. Meni je recimo Eve še vedno boljši sam ga nočem igrat kr je preveč krut do igralca. Zato jih tudi tako malo igra. Sam eve je itak čist svoja kategorija. Kar se pa teh novih tiče bo pa čas pokazal
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tilen ::

Tinček, kako si lahko pozabil na Aion in 2Moons ? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mavrik ::

Izmed naštetih kaže možnost edino Warhammer. Pod pogojem, da se bodo držali WoWjevega recepta prijaznosti do začetnika in questov, ki te lepo uvedejo v špil in te po njem vodijo seveda. Namreč največja zamera vseh ostalih je tisti "ok, kaj zdaj" moment ko ustvariš lik, katerega v WoWju ni.

Warhammer pa kaže veliko dobrih konceptov, ki so precej naprej od WoWjevih (PvP recimo, raiding je boljši), edino ne smejo ga preveč zakomplicirat in narediti preveč dolgočasnega in grind-usmerjenega.
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

Za prve tri nastete se sicer nisem slisal, nasprotno pa za Aion in 2Moons. No bomo videli.

Aion Trailers
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Turtle ::

Če nardijo LOTR "skin" za WOW bom probu :)

Rotaidal ::

Aion sem res pozabil:O Za 2Moons pa še nisn slišal...:)

Mavrik to maš popolnoma prav. Vendar sem ravno prebral za warhammer, da naj nebi imel takšnih questov kot jih ima recimo WoW... nabiranja rožic in podobno. Bomo videli kako bodo igralci to sprejeli >:D

Vendar trenutno ko je TBC na vrhuncu, ostalih iger še nebomo tako hitro igrali:D

Good Guy ::

Lotr poseka wow..

igram beto in je res kul....
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

ArYeS ::

LOTR me zanima, ampak nisem priporavljen na mesečno plačevanje še. Aion se mi ne zdi nekaj ground breaking. Warhammer se mi nekako zdi, da nima potenciala, saj njegov svet ni toliko privlačen v takšni obliki.

Evil mind ::

Najbol verjetno je, da ga bodo igre druge zvrsti spravle s prestola najbol igranih iger.

BigWhale ::

Jaz nestrpno cakam na Star Trek Online. ;) Ampak zadeva bo verjetno bolj ljubiteljska, za nas trekkerje... :)

mojsterleo ::

blizzard si je skozi dolga leta svojega obstoja (in kvalitetnih iger) zgradil velikanski renome in ima svojo bazo zvestih kupcev

osebno sem mnenja, da lahko WOW zares premaga samo kak nov MMO naslov iz iste tvrdke (diablo 3 ?)

Rotaidal ::

Nekaj je bilo govora tudi o World of Starcraft, kjer naj bi grali kot Protossi, Zergi in Terrani. Bomo videli.

Prva igra ki je prekosila WoW v "ocenah" je Vanguard - Saga of Heroes

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

Turtle ::

FALLOUT ON-line :) .....držim pesti

mitja_i ::

Star Trek Online! Sam vsak update je slabši - sam neke vojne... Pa še denar.. Ampak poskusit je treba!

Rotaidal ::

Meni pa je ta Age of Conan zlo luštna>:D

Filmček

RedStar ::

Sam osebno mislim, da bo zelo težko zrušit "kralja" z njegovega mesta.
Edina resna konkurenca je Age of Conan in Vanguard. LOTR nima tu kaj istak ker PVPja praktično ni ker si lahko samo na "dobri" strani...
Če bo novica o WoS resnična pomeni za Blizzard še dodatne milijone igralcev. Pa da ne bi mislili da je WoWa konec ker je bila unofficial novica od enega zaposlenega, da bi naj razvijali naslednji dodatek...

Mislim, da bo Blizard še dosti denarja zmolzel iz svojih igralcev preden WoW umre. Potem pa lahko pričakujemo WoW2 in celotni "življenski krog" se spet ponovi. >:D

Rotaidal ::

Sam mislim da še bo WoW zdržal vsaj 2 leti. Vendar bi morali dodatki malo pogosteje ven hodit, ker drugače se folk preveč naveliča. Na podlagi tega lahko druge igre upajo na uspeh.

Dami ::

Mislim da bo burning crusade zdržal vsaj 1 leto ker je res preveč vsega poleg tega pa nekaterih raid instanc še niso vgradil sploh.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

ahac ::

Odgovor na naslov topica:
Nobena. In vse.

Igre, ki bi čisto zamenjala WoW verjetno ne bo. Bo pa WoW nekoč seveda začel izgubljat uporabnike in ti bodo iskali nadomestek. Ampak, ker je mmorpgov vedno več, se bodo ti igralci odločal za različne igre.

Mislim pa, da ima Warhammer še najboljše možnosti bit uspešen, če se le EA ne bo preveč vtikal v razvoj. Ampak, ker PvP veliko bolj pomemben kot pri WoW, ne bo zanimiv za vse WoW igralce tako, da bo še dovolj prostora za druge (ampak verjetno šele čez par let).

Sicer so pa vse te nove igre (vsaj tiste omenjene v prvem postu) na nekih licencah, ki lahko avtorje dost omejujejo. Blizzard je npr. Blood elfe dal v hordo in za alliance izumil Dreanaie. Alliance je tako dobil shamane in horda paladine. To so naredil zaradi igralnosti (da lahko shamane in paladine naredijo bolj različne in jim dajo razne posebne sposobnosti). Zaradi teh sprememb so prilagodil zgodbo in napisal še mal zgodovine. Pač.. svet se prilagaja igralnosti.
To pa težje narediš pri licenci kot je LOTR ali Warhammer.


Sicer je pa tako, da je lahko obljubljat velik.. težko je pa to naredit.
Vanguard je obljubljal cel kup stvari. Zgradiš lahko lastno hišo, trgovino ali celo mesto.. ogromen svet, ...
Ampak to ni dovolj. Igralca moraš pritegnit že pri nizkih lvlih. Koga briga, če bom po 2 letih igranja mogoče imel svojo trgovino v svetu, ki je tako ogromen, da itak ne bom imel strank?
Vanguard je nov Everquest in bo konkuriral le temu. Pred TBC je veliko igralcev WoW govorilo, da ga bodo nehal WoW in šli na Vanguard.. ampak to se ni zgodilo. ;)


Ravno tako ne gre stavit na Aion. Razvijajo ga Korejci (tako kot npr. Lineage 2 in obupni Archlord).
To seveda ni nujno slabo, ampak zaradi kulturnih razlik so korejske igre redko uspešne na zahodu. Lineage 2 večina igra na piratskih serverjih in na official nočejo zaradi "1x xp rates".
Korejce (oz. azijce nasploh) že pri odraščanju pripravljajo na trdo delo in to se odraža tudi v igrah. Zaradi tega so korejski mmorpgi dost večji grind od ameriških. Zahodnjake je pač treba bolj nagradit in jim dati občutek, da so nekaj dosegl (že pri nizkem lvlu). To je WoW uspelo. Za Korejce je pa dovolj svet nafilan z mobi kamor jih spustiš levelat. Zaradi tega mislim, da bo Aion na zahodu igral stransko vlogo.

Sicer pa WoW še vedno pridobiva naročnike. To bi moral bit dovolj jasen znak, da folk ne gre igrat mmorpgov zaradi lepe moderne grafike.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Rotaidal ::

Ja. Zanimivo da WoW igra vedno več igralcev, kljub pestremu trgu. Že zdaj naj bi jih bilo nad 8,5 milijona....

Pesimist ::

Slej ko prej bodo pa tak vse igre prepovedali in bo tudi fertik z WOW. Se ubijanje zajckov je nasilno za nemce. Tak da se pazite se malo pa bomo samo rozice sadili.

stražar ::

kaj pa zasvojenost in umiranje zaradi wow igre-kdo plača te posledice-nihče.

g. Oden ::

stražar je izjavil:

kaj pa zasvojenost in umiranje zaradi wow igre-kdo plača te posledice-nihče.


Te posledice plačajo tisti ki so zasvojeni in/ali umrejo. Kaj tu ni jasno?

bdoxx ::

ma problem teh novih mmorpg-je je da težko obdržijo bazo igralcov, ki jo dobijo prve pol leta po izdaji spila

stražar ::

verjetno je še vedno kralj WOW zaradi odvisnikov;)

def0r ::

In zakaj si sel 2 leti staro temo obujat?

Eureka ::

tema je iz 2007 btw, je pa zanimivo brati stare napovedi in se muzat zraven :P

stražar ::

zakaj obujat, ker je med tem časom wow še vedno kralj vseh,kljub kar močni konkurenci:)

BorutO ::

Kako danes kaj kaže wowu? Je še vedno najbolj igrana igra, ali jo je že kaka igra prehitela ... tudi igra Elder Scroll Online je meni zelo dobra ... grafično itak ni primerjave med igrama. Je lepo free .. igraš, dokler se je ne naveličaš, pa čez par mesecev spet malo igraš itd ... Koliko aktivnih igralcev na dan ali na teden pa imata eso in wow, pa ne vem.

MasterTade ::

sicer ne igram je pa od mmojev zelo verjetno

Pezdicek ::

Še vedno je top. Grafika pri MMO ni važna. Elder scroll? Iz plačljivega so prišli na free... kaj ti to pove?

Bilo je že veliko iger, pa so šle po vodi plavat....

Warhammer, AION, CONAN, rift,LotR Online

Izi ::

WoW tudi po 14. letih še vedno več kot dobro nosi denar Blizzardu.

Vrhunec je bil leta 2010, ko so imeli 12 milijonov hkratnih mesečnih plačevalcev igre. Trenutno jih naročnino plačuje okoli 5 milijonov.
Vsaki 2 leti izdajo novo razširitev, ki level cap dvigne za 10 levelov. Zadnji je bil "Legion" iz Augusta 2016, ki je level cap dvignil na 110.
Letos Avgusta pa pride spet nova razširitev "Battle for Azeroth", ki bo level cap dvignila že na 120 levelov. Pa bo spet za 2 leti nove vsebine :D

dolenc ::

Pezdicek je izjavil:

Elder scroll? Iz plačljivega so prišli na free... kaj ti to pove?


To, da to ni čist res, ker drugače bi jo jst sprobal :P, samo naročnino so skenslal in jo preoblikoval v "optional", špil treba pa še zmer kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

opeter ::

Saj WOW je treba tud plačat, če želiš preko 20. stopnje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jerry000 ::

Tole: https://store.steampowered.com/app/2125...

Tole je zunaj že nekaj časa in žal ne doseže WOW :)

stražar je izjavil:

zakaj obujat, ker je med tem časom wow še vedno kralj vseh,kljub kar močni konkurenci:)

Jaz tudi mislim tako. WOW bo pač kralj...se bodo mogli res ornk potrudit da bodo tega velikana poršli :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Zmajc ::

Old School MMOji počasi in vztrajno gredo po poti DODO-ja

Zato se tudi noben ne trudi zrušiti vladavino WoW-a, ker se ne splača. Investicija potrebna da narediš kvaliteten MMO ne odtehta rizika.

Danes se igrjo battle royal-i, Destiny kloni, dota ipd.

Mogoče čez 7 - 10 let ko bo WoW res že za v smeti se bo našel kak naslednik.

MasterTade ::

mmorpg žanr je bil najbolj popularen v začetnih letih, od kaj pa vem, 2003 pa do 2010 recimo. Dva izmed nekoč najpopularnejših mmojev (sicer manj kot WoW) Runescape in Lineage, prvega sem precej preigral tudi sam, že več let vegetirata na mikrotransakcijah. Danes imaš izborov iger malo morje, vse je na dosegu roke. Poleg tega pogosto zahtevajo posvečanje veliko časa, kar novim generacijam morda ne ugaja najbolj.

@Zmajc WoW bo popularen še kar nekaj let, "živ" pa pomoje še več kot 10. RS sem nehal igrat 6 let nazaj ko je po enem updejtu igra izgubila par 10k naročnikov, tako da so morali po pol leta prižgat server kjer je igra iz časa 2007, in novo verzijo špila prekaša v št. igralcev skoraj v razmerju 2:1 :D. No sem šel prejle gledat. Igra ima cca 90k aktivnih igralcev, pol serverjev je zaprtih ker je not blo nek tud samo po 30 ljudi, menda je polno botov..skratka še zadnji čas da se iztrži zadnje denarce preden gre v grob

Jarno ::

Kvaliteten MMORPG je tudi Star Wars: The old Republic. Sam sem ga malce igral in so se kar potrudili.
Brezplačni način je boljši kot pri WoW, čeprav najeda z omejitvami, ko ne moreš equipat določenih predmetov oz. zmanjka slotov na UI za skille.
Ne gre pozabit tudi Guild Wars 2...
#65W!

Netrunner ::

Meni osebno se wow ne dopade vendar vsaka jim čast, da držijo igro toliko časa pri življenju.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Jerry000 ::

Mene WOW pritege grafika in atmosfera. Drugače pa ja @MasterTade, se spomnim teh zlatih let ko smo Lineage 2 igral pa RuneScape pa KalOnline. Zakon cajti za MMORPG...sam ko bi bil še denar za WOW bi blo zakon (takrat)

Dpool ::

Za mene ni boljsega MMORPGja kot je WoW. Igral sem se RuneScape, ESO, GoW ter Runes of Magic. Vem da sem jih se nekaj par, samo sem pozabil imena, ker me niso uspele zadrzati dlje.
WoW se vedno igram, seveda ne tako aktivno, ampak narocnino imam ze nekaj let konstantno, tudi ce par mescev ne igram. Fantje v Blizzardu se trudijo za kvaliteten material in ker imam tudi sam nekaj game dev izkusenj mi je to absolutno neverjetno kako lahko vzdrzujejo en game cez toliko let in ga hkrati nadgradujejo - koliko optimizacij, koliko code overwrite-al so morali dati skozi.. tudi artistom vsaka cast, je treba narediti 3D modele optimizirane da jih lahko include-as v tak massive game, brez da preides TB size, a hkrati pa se vedno zgleda fantasticno.

Pri WoWu mi je predvsem vsec story-telling plat z vsakim expansion-om. Seveda pa tudi raziskovanje povsem novih obmocij na celini. Ob izhodu expansion-a pa je seveda se nekaj tiste "otrocje" tekmovalnosti, ko morda zelis biti eden izmed prvih ki clear-a dungeon ali kaksen RAID. :)

Aja + se igralci so dejansko super, ki igrajo ta game. Seveda se da tudi manj socialno ga igrati (solo oz. z guildom s katerim le tekstno komuniciras), ampak mi je vsec ko se povezemo na Discord pa se skupaj podamo skozi nove dogodivscine.

Res se enkrat, morda sem malce prevec naklonjen tej igri, ampak upam da se nikoli ne konca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

RPG/MMORPG - a je kej hudga na sceni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
556276 (5363) Rotaidal
»

Age of Conan (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
849344 (4646) Buggy
»

katero MMORPG priporočate (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
837554 (4791) pr0sac
»

Age of Conan samo £7.99 pri play.com

Oddelek: Igre
372458 (1624) ahac
»

Warhammer online

Oddelek: Igre
182208 (1818) ahac

Več podobnih tem