» »

Aion

Aion

««
3 / 17
»»

Snegec ::

Nekaj informacij (ne velike), imaš tudi na http://www.aionarmory.com/

Če si prava klasa, lahko načeloma pobegneš večini folka v levelanju in nimaš gužve :)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Tr0n ::

Na koncu smo pristali na serverju Balder. /msg Tron ali Postopac ce boste kaj online.

Snegec ::

Jaz ostajam na Thor-ju :)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Tilen ::

ZELO neumno narejen movement. WSAD namesto klikanje z miško potem pa še hkrati 1234... za skille. Ali pa tečeš v eno smer, zasučeš kamero okrog in kr v kontra smer začne letet. 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Snegec ::

Če nisi disejblal Click to move, imaš click za movat nekam.

Je pa res, da če na nekaj klikneš dvakrat, bo igra razumela to kot napad in boš tekel v ono smer :) Tudi če si Sorcy :D Pri Assasinu/Templarju/Clericu/Chanterju niti ni tak problem.

In pa še slika mojega karakterja, bom kar zaključil za danes. Jutri še dovolj časa za naprej :)

/wave

 Imarra, level 11 Cleric, Asmodian, Thor server, Aion EU Open Beta

Imarra, level 11 Cleric, Asmodian, Thor server, Aion EU Open Beta

Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Tr0n ::

ZELO neumno narejen movement. WSAD namesto klikanje z miško potem pa še hkrati 1234... za skille. Ali pa tečeš v eno smer, zasučeš kamero okrog in kr v kontra smer začne letet. 8-O

Click to move so po defaultu izklopli ravno zaradi feedbacka oz. by popular demand. :) Drugace pa na zacetku tak uporabljas TAB (select closest target) in C (action - attack). Da se pa vse skonfigurirat.

Tilen ::

Jup, sem ze nastavil. Superca. Edino to se mi ne dopade, da te po defaultu vrača nazaj v prvo mesto v primeru da umreš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

reptilia ::

zravn soul healerja maš obelisk klikneš na njega plačaš 100g pa te spawna kja... so po vseh postojankah oz vaseh oz mestih
Forgive your enemies, but never forget their names.

ahac ::

Movement in combat sta narejena tako kot je treba. ;)

Pa všeč mi je "locate", ki pokaže kje je nek NPC na mapi.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Tilen ::

zravn soul healerja maš obelisk klikneš na njega plačaš 100g pa te spawna kja... so po vseh postojankah oz vaseh oz mestih


Kam te pa spavna? Tam ko si bil prej? To! :) Bom preveril ko pridem domov. Sem pa sel preko teleporta pa so me vsekali za 900g :/
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Snegec ::

Obelisk registracija je dražja, višji ko si level (pri 20 v Morheimu mislim, da je okoli 2400 Kinah bilo v closed beti), ni nekaj pretiranega.

Pri Obelisku se boš znašel, po tem ko umreš in releasaš. Potem pa ali plačaš Soul Healerju, da ti odstrani Soul Sickness ali pa počakaš, da mine. Vendar pozor, Soul sickness se stacka. Večkrat ko boš umrl brez obiska Soul Healerja, dalj časa bo za čakat in temu primerno dražje za pozdravit.

Par začetniških nasvetov:
- Povečaj si osnovni inventory cube. Več ko lahko nosiš, manjkrat moraš iti do vendorja prodati junk/banko pospraviti iteme za crafting.
- Ko si enkrat v Pandeamoniumu/Sanctumu (v nadaljevanju Panda town/Sanctum), imaš pri General vendorju scroll za Panda town/Sanctum portal. Tako, ko ti je potrebno iti v mesto (po skille, banko, karkoli), se lahko nemudoma po opravljeni potrebi Returnaš nazaj v quest hub kjer si registriran na Obelisku. Hitro in učinkovito. In ceneje kot letenje in teleportanje.
- Občasno je dobro kupiti Skill booke vnaprej in jih tisti level ali dva nositi s seboj (Recimo, cleric ima pri levelu 13 samo šugavi Dispell, nekaj za kar se ti nebi splačalo sploh it nazaj v Panda town/Sanctum).
- Zelene iteme, ki so "named", Aldelle's, Frozen, itd, spravi in vtakni Trade brokerju v Auction.
- Junk prodajaj
- Oni gathering se vam splača nabildat, ker je en ceu kup kvestov, ki so povezani s tem. Lahko pa načeloma kupite vse to pri brokerju.

Edit: Še glavni nasvet: Ne bit prevelik volk samotar. Če nisi ravno neka klasa, ki bo nujno potrebna za napredovanje (beri - cleric/chanter ali templar), potem ti bo navezovanje prijateljev pomagalo pri premagovanju težjih kvestov (onih, ki jih sam ne moreš opraviti). Vedno je dobro se spoprijateljiti z healerjem (če nisi to sam, v tem primeru z Templarjev ali Gladiatorjem).
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snegec ()

Tilen ::

:O



Kako pa povecam inventory cube?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Snegec ::

V glavnem mestu imaš tam kjer je tudi tvoj lasten Warehouse, Trade Brokerji je tudi Cube Artisan ali nekaj takega. Tam ti proti plačilu exandajo cube. 1200 je prvi expand, 12000 ali tam nekje drugi, tretji je 61tisočakov.

Ln :)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Tilen ::

Za 1200 ti tisti warehouse keeper extenda samo warehouse slote.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tr0n ::

Jaz si ponavadi bindam obelisk na zonu, kjer je najvec questov, in potem pas uporabis Return. Vcasih so portal scrolli precej dragi. :)

Snegec ::

 Cube Extender v Panda Townu

Cube Extender v Panda Townu



To je sicer za četrti expansion osebnega Cuba.

Vem da extension 3 je stal 61kK, prejšnji ~20kK, najverjetneje je prvi okoli 6kK, ker se vrednost nekako potroji vsakokrat ko ga želiš povečat.

Transportation scrolli so po 1800, saj ji najbrž ne uporabljaš kot M&M's bombone? :) Jaz imam 2 za Panda town in 2 za Altgard Fortress vedno sabo.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Tr0n ::

Teleport iz Altgarda (drugi zone) v glavno mesto je pa samo 600, tak da se ravno ne splacajo. :) Pac uporabis Return (cooldown 30 min ni problem, ker ponavadi uredis vse zadeve in potem se ziher ne bos vracal prej kot v pol ure) in potem dalje transport.

Splacajo se verjetno kasneje v visjih zonih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Snegec ::

Recimo, da si v Impetusiumu. Tam si na obelisku registriran. Polni bagi. Kvesti narjeni, moraš it oddat v Altgard Fortress. Laufaš nazaj do Port of Call Airdocka kjer je ptič do Altgard Fortressa al uporabiš scroll? Jaz raje scroll. Keš itak ni nevemkakšen problem, tako da tistih 1800Kinah bom že žrtvoval 2x na dan :)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

nuclear ::

kako je open beta keyi?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Tilen ::

Kje pa najdem ta NPC v verteron Citadelu? Edin mačku podoben npc je broker. Teleport v "Panda town" je pa 600g nekje :p
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Snegec ::

Aja.. ti si Elyos.. expandaš lahko v Sanctumu. Sigurno je tam tudi ena stavba, k ma notr Warehouse, Legion Warehouse, Trade Brokerja, tm bo tudi Cube exander.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Tilen ::

Sanctum je pa čisto drug svet ja. Noro.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tr0n ::

kako je open beta keyi?

Malo si zamudo. Vsi so posli. :)

BugiMen ::

Ah kje pa, niso se vsi sli =) jest sm ga dubu vcer zvecer na http://www.hardgame2.com/pc/noticia-486... Drzi se navodil =)

Potem so tudi se tu : http://www.gamona.de/ kjer se registriras in enostavno kliknes da hoces kljuc cez par trenutkov je pa za na mailu =)

Dobis ga pa tudi tu ce si izreban http://www.gamers.at/gewinnspiel/info?n...


LP
Born to be wild and wild to be born

Snegec ::

Današnji dan je bil poln zabave :)

Večino časa smo sicer prebili pri preganjanju po Eltnen-u in ubijanju Elyos igralcev :)

Tako, da sem pri borem 23tem levelu nabral celih 2083 Abyss Pointov (v enem dnevu) :) Kolko je pa fun PvP ej, to ne moreš verjet.

Je pa zanimivo. Da ona drevesa (Elim), dajo kveste za ubijat in repeatable tudi nam Asmodianom. Celo v Morheimu je še en kvest (poleg Spy potiona), ki te pošlje povprašat Elysium Elim-e za pomoč :) To bo še zabavno.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Tilen ::

Edino kaj še pogrešam je to, da bi lahko sredi PVE-ja nekoga zložiš brez da ga je treba prosit za duel. L2 style :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tr0n ::

A ste ze level 23? Grinderji. :)

Buggy ::

Koliko casa pa to spilate madonca 0_o

Sam sem lvl14 pa sem od nedelje vsak dan 3 ure gor..je pa res da se dosti caka ker je veliko igralcev ki delajo iste queste :(

Tr0n ::

Jaz sem 17 pa tudi ene 2-3 ure na dan, kolko se pac najde cajta. :)

Ampak mamo cool leagion, tako da ni tezko naj skupine za malce tezje queste.

Snegec ::

Pri nas na serverju je folk že level 30 .)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

opeter ::

A to je podobna igra Warcraftu?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ahac ::

Podoben WoW?
Da.

Igra se enako kot WoW.

Premikanje (wasd) in combat sta dost podobna. UI je v določenih primerih skoraj identičen (warehouse/bank, broker/auction house, quest log,...), keybindingi so večinoma isti, itd..
Questov je tud dost (vsaj pri nižjih lvlih) in "quest flow" je dober. Lepo pobereš queste in jih lahko več delaš istočasno na istem območju, potem te pa naslednji questi pošljejo naprej. Glede tega je Aion velik napredek v primerjavi z starejšimi korejskmi MMOji.

Se prav.... če poznaš WoW boš v Aionu takoj se počutu kot doma.
Je pa vseeno tipično korejski design (liki, oprema, itd...).
Best of both worlds, tbh. :P

ps. To kar sem napisal velja za low lvle. Kakšen je endgame nimam pojma.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

PARTyZAN ::

Point and click movement za razliko od WoWa dela tako kot mora.

Tilen ::

Hmm. Se da kako Sould bound item spravit nazaj v prvotno stanje, da bi se ga lahko prodalo ali pa kaj?

Sb



S tem si sedaj praktično ne morem več nič početi in lahko samo zbrišem? Extraction tools se tudi ne da uporabit na temle. Za kaj še je sploh koristno ko si enkrat na boljši opremi?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Snegec ::

Jutri gremo pa v Abyss pogledat.

Sicer, nebi bil jaz, če si nebi kot izziva pred vstopov v Abyss izbral najtežje stvari (no, odvisno). Torej. Ukrasti moram neko čelado na nekem kipu, ki lebdi nad Eltnen Fortressom. Ko se mi niti približno ne sanja kje je ta kip oz. kje je čelada :)

Kar je pa še bolj fun. Kvesti, ki jih Elim-i v Eltnen Forest dajejo, dajo več experienca kot pa oni, ko jih dobim pri naših v Morheimu. Pač, težje je ker imaš Elyos-e v bližini :)

Edit:
Aha, skor pozabu povedat, en ključ še imam jaz na voljo. Sicer je malce pozno (cca 4 dni ti ostane igranja), no pa vendarle, če kdo rabi, naj mi pošlje ZS. Če vas bo več, prvi po uri od postanja tegale dobi.

Cheers.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snegec ()

Tilen ::

A samo 4 dni bo še tale beta? Na kak način pa lahko sploh prideš do druge rase in se z njimi boriš?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tr0n ::

Rifti se odpirajo med elyos in asmo od tretje cone naprej.

ahac ::

Point and click movement za razliko od WoWa dela tako kot mora.


WoW se itak ne bi dal igrat z click to move, ker je pomembna pozicija chara. Npr. rogue ima skille, ki delujejo samo, če je direkt za nasprotnikom... to bi bilo z klikanjem okrog nemogoče igrat.
Sej TF2 tud ne igraš z click to move, a ne? :P

Pri moji assasinki sicer (še?) nimam nič takega, ampak je pa jasno, da Aion želijo približat WoW igralcem.

Sem pa pripravljen na eno majhno stavo. Sicer ne vem kako se bo igral PvP čez par mescov... ampak stavim, da se bo z wasd.

Hmm. Se da kako Sould bound item spravit nazaj v prvotno stanje, da bi se ga lahko prodalo ali pa kaj?

 Sb

Sb



S tem si sedaj praktično ne morem več nič početi in lahko samo zbrišem? Extraction tools se tudi ne da uporabit na temle. Za kaj še je sploh koristno ko si enkrat na boljši opremi?


Ne.
Soulbound je ravno zato, da ga ne moraš prodat naprej, ko ga uporabiš. To ima vsak moderen MMO (zato, da se ne sesuje ekonomije z miljonom cheap itemi in zato, da si moraš take iteme zaslužit z questi/dropi in ne samo z farmanjem/kupovanjem lokalne valute).
Mogoče se jih da v kakšen material predelat z kakšnim professionom, ampak jaz še nisem tolk daleč, da bi to vedu.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tilen ::

Ja kako da se ne sesuje saj pa ta item sem lahko kupil brez questa. Zdaj ga pa prodat ne morem, niti uničit z kakšne kul materiale ali enchante :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PARTyZAN ::

Point and click movement za razliko od WoWa dela tako kot mora.


WoW se itak ne bi dal igrat z click to move, ker je pomembna pozicija chara. Npr. rogue ima skille, ki delujejo samo, če je direkt za nasprotnikom... to bi bilo z klikanjem okrog nemogoče igrat.
Sej TF2 tud ne igraš z click to move, a ne? :P


Guess what ... L2 ima tudi skille, ki "primejo" samo če si za nasprotnikom. Enako je z Aionom, kjer ima Assasin nek backstab-like skill.

Your point?

Tilen ::

V čem je hec, da imam kot Ranger več MP kot HP? Nobenih enchantov, vse default bolj kot ne. 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ahac ::

PARTyZAN: my point: WASD > click to move (če lik gledaš od zadaj).
To itak izhaja z starih 2D MMOjev, ko se je lik gledalo od vrha. Korejci so pač ostal pri tem tudi po prehodu na 3D, Ameriški MMOji so pa prevzel WASD od streljačin, itd...
Zdaj se je izkazalo, da je WASD premikanje popularno pri MMOjih in tudi Korejci ga prevzemajo.
Jaz si težko predstavljam igrat WoW brez, da bi strafal med boss fighti. Preprosto ni časa, da bi se nekaj obračal okrog, če je pa treba dps delat.
Sicer pa Aion očitno podpira oboje tko, da... play however you like. Jaz samo pravm, da mislm, da se bo WASD izkazal kot dost bolj popularen.

Ja kako da se ne sesuje saj pa ta item sem lahko kupil brez questa. Zdaj ga pa prodat ne morem, niti uničit z kakšne kul materiale ali enchante :)

Ja, en character ga lahko uporablja, potem pa vrže stran (oz. proda vendorju). Tudi, če je dropal nekomu al pa če ga je craftal... prodal ga je lahko zato, ker ga prej ni uporabu. Sej, če hočeš equipat tak item te špil opozori na to.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Snegec ::

No, spodnji screenshot pa prikazuje kako napiše celi trenutni zoni, ko nekdo loota Legendary item (v tem primeru jaz). IN ja.. te čevlji so zares legendary. Pejte primerjat malo po Brokerju tisti level šuhov :D

Legendary šuhi



Screenshot je slikan kasneje. Prvih nekaj minut sem samo odgovarjal na vse whisperje z čestitkami :)

Upam vsaj, da mi kaj takega pade v retailu, muchos dineros.
Karakter na slikci je moj 26 Cleric.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Snegec ::

Aha..

Še par slikic:

Ladies and Gentlemen, I give you, The Abyss



V tekstu piše vse. Eden izmed izbir pri questu za Abyss Entry je možnost, da greš nekaj ukrast v območje svojih zlobnih bratrancev. Ostala dva sta, nja.. easymode.



Še enkrat Abyss



In še enkrat - Abyss.

Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

spaceair ::

Torej,če primerjamo z WOW kako se vam zdi?

tom-182 ::

Dans je zadnji dan open bete?
Asus p8h77-m pro // intel i7 2700k // 280x // 8GB // Benq XL2411z @144hz

tt2 ::

nikoli nisem igral wow, sem pa videl veliko videov in menim, da wow ima vseeno svoj čar in bo še vedno prvi. :D

ahac ::

Aion je WoW za WoW haterje. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Rotaidal ::

Za wow haterje, hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()
««
3 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre ki lahko zrušijo vladavino World of Warcrafta

Oddelek: Igre
416005 (2155) Dpool
»

Tera Online (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6713680 (6990) r3tro
»

MMORPG

Oddelek: Igre
333656 (3096) bdoxx
»

Wow vs Aion

Oddelek: Igre
111393 (808) stražar
»

World of Warcraft patch 3.3: Fall of the Lich King

Oddelek: Novice / Igre
223750 (2636) FireSnake

Več podobnih tem