» »

Aion

Aion

««
4 / 17
»»

Snegec ::

Torej,če primerjamo z WOW kako se vam zdi?


To je tako kot, če bi primerjal jabolka in hruške. Ja.. oboje je sadje.

Zakaj hočte vsak MMORPG primerjat z WoW-om? Raje ga primerjaj z nečim čimur je bolj podoben. GuildWars, EverQuest, Lineage I/II. WoW pa definitivno ne.

Veliko ljudi, katerih sem srečal v Open Beti je igralo EverQuest, ker je Aion veliko bolj podoben celotni sferi in sceni EverQuesta kot je/bil/bo WoW kadarkoli.
Igre, ki gradijo na team-playu že od vsega začetka, so meni osebno veliko bolj pri srcu, kot pa tiste, kjer lahko posoliraš do max levela brez kakršnegakoli problema. Ja, tudi v Aionu lahko grindaš do onemoglosti solo. Sem videl Rangerje in spiritmasterje, ki so to počeli. Ampak dolgoročno gledano se to ne izplača.

Kar pomeni, da moraš vsaki klasi odvzeti en delček/večino solo survivabilitija in jo prilagodit za teamsko igranje. Konec koncev, je to le Multiplayer varjanta, ne igramo več pasjanje.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

PARTyZAN ::

ahac ::

Snegec:
Zakaj hočte vsak MMORPG primerjat z WoW-om?

Ja, hm... le zakaj bi primerjal z vodilnim na trgu?
FFS, sej Tušmobil tud primerjate z Mobitelom in ne T2, Linux pa z Windowsi in ne BSD!

GuildWars, EverQuest, Lineage I/II. WoW pa definitivno ne.

V Aionu sem se takoj počutil kot doma (v WoW), kar za L2, GW, itd... ne bi mogu rečt. Premikaš se z WASD, skačeš z space, obračaš se z miško. Igra se enako kot WoW. Ima zelo, zelo podoben UI (vključno z brokerjem/AH, craftingom, itd...). Iteme in queste se vse lahko linka v chat. Podobnost gre tudi zelo v detajle (način lootanja in še cel kup majhnih stvari). Če prideš v Aion z WoW potem ti je skoraj vse takoj jasno. Zakaj? Ker deluje enako.
Je persistent world (kar GW seveda ni - je pa WoW). Ima veliko questov, ki te peljejo naprej po svetu (kar L2 sigurno nima - ima pa WoW). Lepo napreduješ od quest huba do quest huba brez, da bi moral velik hodit okrog.

Igralnost je še najbolj podobna WoW. Kar je drugače je izgled igre (grafika, liki, ...) OK, nekaterim je to bolj pomembno. Nekaterim je tud bolj pomemben izgled avtomobila kot vozne lastnosti.

Sej jaz razumem, da obstajajo MMO gamerji, ki ne marajo WoW. Folk ima različne okuse. Good for you.
Sigurno jaz tud dost bolj opazim podobnosti z WoW kot bi jih nekdo, ki WoW ne igra. Na screenshotih se te stvari res težje opazijo.
Ampak to ne spremni dejstva, da se je NCsoft še najbolj zgledoval po Blizzardu. Kar je seveda prav. Tud Blizzard se je pred 5 leti zgledoval po takrat vodilnih MMOjih.
Skopiraš kar je kul in izboljšaš. Hey... tko so Korejci postal indstrijska velesila in tud z Aionom so na dost boljši poti kot z prejšnjimi poskusi.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Snegec ::

If you put it that way.

Ne res, vsaj nekdo, ki se je zadeve lotil konstruktivno. Kapo dol ahac.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

UNIVERZUM ::

Prva stvar ki mi je prišla na misel, ko sem slišal za igro je bila All In ONe :))
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Tilen ::

Serverji so torej znani. Kje bomo igrali? Je že kdo našel IP-je od strežnikov, da bi se preverilo delay?

Europe: (confirmed as of 09/09/09)

[ENG] Spatalos
[ENG] Telemachus
[ENG] Castor
[ENG] Perento
[ENG] Gorgos

[GER] Kromede
[GER] Thor
[GER] Votan
[GER] Balder

[FRA] Urtem
[FRA] Vidar
[FRA] Suthran
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

Še neuradne razvrstitve (kako bi se naj igralci razporedili po nekaterih serverjih) :

Castor

* Spain
* Poland, Alternate source (Thanks again Sicae)
* Portugal
*
Russia (RP?)
Russia (RP?)
(Thanks to Sicae for source)

Gorgos

* Spain, alternative server
* Netherlands
* English (RP)

Perento

* Sweden
* Norway (Rumors only, need source)

Spatalos

* Denmark
* Turkey
* Hungary (Not confirmed, need source)
* AionSource (International, English)
* UK, most of them anyways

Telemachus

* Romania
* Russia (Rumors only, need source)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

Sedaj potrebujemo samo se IP naslove omenjenih serverjev, da se preveri ping. Je kdo igral OB na Spatalosu? Tam bo pomoje najvecji naval, samo ce se prav spomnim se OB od zacetka tam ni dalo igrat zaradi LAG-a. Kromede je bil pa ves cas normalno igralen. Škoda da poleg liste serverjev ne kaže tudi delaya do serverja, kot je to imel urejeno Lineage. Namrec zelo pomembno je pod kaksnimi pogoji igras, da ne bos imel problemov ko se server "zabaše" z igralci.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tr0n ::

Gre tja, kjer ni nemcev, francozov, rusov in spancev. :)

Snegec ::

Perento in Spatalos ti edino pol ostaneta.

S tem, da bo Spatalos zerg fest :)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snegec ()

Tr0n ::

Perento it is then. :)

Tilen ::

Na katerem serverju ste pa igrali v OB? Jaz bi še enkrat šel na Kromede, samo se bojim, da bo premalo igralcev.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Snegec ::

Na katerem serverju ste pa igrali v OB? Jaz bi še enkrat šel na Kromede, samo se bojim, da bo premalo igralcev.


Jaz sem bil na Thor-u. Je blo kr kul. Elyos so bli sicer pičke in so rabl dva dni našega vdiranja v njihovo ozemlje, da so nas prišli sami pogledat. Pa še to samo v spremstvu level 30 folka :D
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

BugiMen ::

Drugace se pa tu http://www.mmo-zone.com/forum/viewforum... tudi kar nekaj ljudi dogovarja kam bojo sli
Born to be wild and wild to be born

Jackalslo ::

Najvrjetneje bo tako http://www.mmo-zone.com/forum/viewtopic...
Vabljeni vsi

Tr0n ::

Po vec tedenskih pogovorih smo se koncno odlocili, da bo GW.si team ownal na serverju Perento (Elyos), skupaj z guildom Titans.

Ce se kdo nima "doma" se nam lahko pridruzi. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Tilen ::

Kakšni argumenti so pretehtali odločitev? IP-ji strežnikov so že znani?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tr0n ::

Ne, IPji ne bodo znani (oz. si jih bos moral sam poiskat). :) Seveda je tudi vprasanje, ce so ti serverji fizicno na teh lokacijah, za katere so pisani, kar spet ni nujno.

Pac cel Titans gre tja, pa skandinavci so naceloma cool, dosti slovencev pa konkurencih guildov bo tam etc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Rotaidal ::

Kakšen je kaj pvp in craftanje v igri?

Tr0n ::

PvP je sestavljen iz aren, riftov in Abyss, ki je zone namenjen izkljucno PvPvE.

Craftanje je pac craftanje. S tem da so tukaj crafted itemi kr uporabni. :)

Postopac ::

Kakšni argumenti so pretehtali odločitev? IP-ji strežnikov so že znani?


Perento bo eden bolj aktivnih strežnikov, vir: EU strežniki.

Pravtako se je Aionbox.eu skupnost odločila iti na Perento.

Kot je Tr0n omenil, smo dobrodošli v Titans guildu, vendar to ni obvezujoče. V kolikor nas bo dovolj za samostojni guild, bomo šli na svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Postopac ()

Tilen ::

Thank you for your purchase from the NCsoft Store. We look forward to seeing YOU in the game!

Save this e-mail for reference. If there is a problem with your order, customer support will ask you for your order number.

Order number: xxxxxxx
Order date: 18 Sep 2009

Qty Description Price
======================================
1 Aion TM (Europe) Collector's Edition Prepurchase EUR 59,99
--------------------------------------------------------------------------------
Subtotal EUR 59,99
--------------------------------------------------------------------------------
Total EUR 59,99




Aion™ (Europe)

Created On: 02 Sep 2009
Account Type: Standard
Playable Until: 01 Dec 2009
Subscription: none
Total Paid Time: 0 Years, 0 Months


Yes! You're ready!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Snegec ::

Kot je Tr0n omenil, smo dobrodošli v Titans guildu, vendar to ni obvezujoče. V kolikor nas bo dovolj za samostojni guild, bomo šli na svoje.


Ne boste sami na Perentu ;)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Tr0n ::

Patch 1.5.0.6 je odstranil GameGuard. Yay! :)

Tilen ::

Patch 1.5.0.6 je odstranil GameGuard. Yay! :)


OB beta client se bo za official run najverjetneje samo posodobil?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tr0n ::

Isti klient, mogoce se kak patch prej.

Buggy ::

mi bomo pa na Castor serverju :(

Tilen ::

Edino kar me še moti je, da mi poleg clienta piše NORTH AMERICA. A ostalim tudi? Regionalne nastavitve imam na Europe. Beto se je dalo igrati normalno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Buggy ::

tudi pri beti je pisalo North America pa je vseeno delalo. Ce si nastavil region na europe potem ni pene :)

Tr0n ::

V NClauncherju si nastavis region na Europe.

Tilen ::

Pre-Select 0d 0h 17m 26s
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Snegec ::

Patch 1.5.0.6 je odstranil GameGuard. Yay! :)


Končno. Jebenci kurčevi.

mIRC in Firefox mi je Gameguard zaznaval kot "Trojan/Virus", še huje je pa ko sem bral na forumih, da je nekaj časa GameGuard samega sebe zaznal kot virus in se shutdownal :D
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Tilen ::

Gearing up with Preorder and Collector's Edition Items

Aion NA/EU Server Status
NOTE: LOGIN SERVERS ARE NOT PROCESSING LOGINS
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Snegec ::

To se itak vsem zgodi.

Ko sem 200.000+ ljudi proba konektat naenkrat. Sej veš tisto, ko je Alf pripovedoval, da jim je planet razneslo, ko so vsi hkrati vklopil sušilnike za lase.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Tilen ::

Že dela. Kromede je prvi na spisku. Se mi je zdelo da bo tako. :)

Edit: Vidim, da jih random razporeja. Pametno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tr0n ::

Pa smo rezervirali. Let the wait begin. :)

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ahac ::

Patch 1.5.0.6 je odstranil GameGuard. Yay! :)


Končno. Jebenci kurčevi.

mIRC in Firefox mi je Gameguard zaznaval kot "Trojan/Virus", še huje je pa ko sem bral na forumih, da je nekaj časa GameGuard samega sebe zaznal kot virus in se shutdownal :D


To je samo začasno. Gameguard bodo dodal nazaj, ko bodo odpravil probleme, ki so jih nekateri imel zarad njega.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tilen ::

Danish - [ENG] Spatalos
Dutch - [ENG] Gorgos
Finnish - [ENG] Perento
Greek - [ENG] Spatalos
Hungarian - [ENG] Spatalos
Italian - [ENG] Telemachus
Norwegian - [ENG] Perento
Polish - [ENG] Gorgos
Portuguese - [ENG] Gorgos
Spanish - [ENG] Castor
Swedish - [ENG] Perento
Czech + Slovak - [ENG] Telemachus
Lithuanian - [ENG] Spatalos
Turkish - [ENG] Spatalos
North America - Role players - [East] Lumiel
Europe - Role players - [ENG] Gorgos
Germany - Role players - [GER] Balder
France - Role players - [FRA] Vidar
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tilen ::

Momentum building for game's launch next week as preorders near 400,000, making Aion one of the must-have games of 2009

Tako čez palec, če imamo 24 serverjev in če se SAMO ta masa ki je opravila preorder razdeli enakomerno po vseh imamo 16.666 igralcev na en server.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mavrik ::

Kar pomeni da se bo špil ob launchu spektakularno sesul. Se nič ne učijo od drugih?
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

Kar pomeni da se bo špil ob launchu spektakularno sesul. Se nič ne učijo od drugih?


NCSoft bi skoraj lahko imel kar nekaj izkušenj. :P


V bistvu nekaj podobnega kot ob startu OB. Na začetku je server ene 5x vrglo na hrbet, potem pa je šlo. So pa naredili channele, ne vem kako je to v drugih MMO-jih, v L2 vem da tega ni blo. Se pravi če si na nekem mestu in je tam polno folka ki ti "krade" mobe imaš možnost zamenjat kanal in si tam sam. Vsaj v beti je to tako delovalo. Seveda s tem server load ni nič manjši.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mavrik ::

Torej so naredli instance po vzoru AoC. Gnilo.
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

Torej so naredli instance po vzoru AoC. Gnilo.


Ne vem sicer kako so to tam naredili, zakaj bi pa takšna razdelitev bila slaba? Client side si dosti manj obremenjen (če tako želiš), kontaktiraš pa lahko ves ostali svet. PVP je edino malo hecna zadeva, se dogovoriš z nekom, si na isti točki, potem pa vidiš da nista v enakem channelu in se ne vidita.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mavrik ::

Ker popolnoma razsuje idejo neprekinjenega sveta v katerem so vsi igralci skupaj - glavna prednost MMORPGjev. S tem tudi razsuješ PvP, ker nenadoma pokrajne več niso točke kjer se vsi lahko srečajo naenkrat.

S tem namesto MMOja dobiš glorificirani Diablo... kot je bil Guild Wars.
The truth is rarely pure and never simple.

Postopac ::

Slow down. :)

Multiplicirani sta samo začetni dve mapi, do level 20. Od 20 naprej je samo 1 mapa, in tako ostane do konca. Pravtako se od 20 naprej začne pravi PvP svet, kjer je dostop do sovražnih lokacij omogočen z rifti.

Tilen ::

Slow down. :)

Multiplicirani sta samo začetni dve mapi, do level 20. Od 20 naprej je samo 1 mapa, in tako ostane do konca. Pravtako se od 20 naprej začne pravi PvP svet, kjer je dostop do sovražnih lokacij omogočen z rifti.



Bombastično! ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mavrik ::

Slow down. :)

Multiplicirani sta samo začetni dve mapi, do level 20. Od 20 naprej je samo 1 mapa, in tako ostane do konca. Pravtako se od 20 naprej začne pravi PvP svet, kjer je dostop do sovražnih lokacij omogočen z rifti.


Sam sem odgovarjal na to, zakaj je instanciranje v veliko škodo vsakemu MMOju ;)

Anyway, Aion spremljam že nekaj časa... toda nikjer nisem videl nič posebnega, kar bi ga ločilo od ostalih skor klonov WoWa. Nobenih posebnih mehanik ali kaj podobnega... še Warhammer je mel več novega. A zna kdo povedat kaj točno je tisto kar naredi Aion boljši od konkurence? Še posebej če upoštevamo da ima trenutno po odzivih kar nekaj slabosti zaradi svojega "korejskega" porekla.
The truth is rarely pure and never simple.

Mipe ::

Tale Aion je brez veze. Itak pa moje mnenje ni pomembno, move along, nothing to see here.

Snegec ::

Anyway, Aion spremljam že nekaj časa... toda nikjer nisem videl nič posebnega, kar bi ga ločilo od ostalih skor klonov WoWa. Nobenih posebnih mehanik ali kaj podobnega... še Warhammer je mel več novega. A zna kdo povedat kaj točno je tisto kar naredi Aion boljši od konkurence? Še posebej če upoštevamo da ima trenutno po odzivih kar nekaj slabosti zaradi svojega "korejskega" porekla.


Brezveze je nekomu, ki je tako velik pripadnik WoW-a argumentirati razlike. Go back to WoW and leave us alone.

Edit: Pa ko že glih klobasaš o klonih WoW-a. NCSoft je naredil Lineage prej kot je bil pa WoW narejen. In Aion je bolj podoben Lineagu kot pa WoW-u. Torej, je WoW lahko posnemal Lineage in ne obratno. Zatorej, Aion ne more biti klon WoW-a ampak le klon Lineaga1/2 ;) Get your facts straight.

Edit2: Če med dvemi igrami ne znaš razbrat razlik sam od sebe, potem ti res ni pomoči.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snegec ()
««
4 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre ki lahko zrušijo vladavino World of Warcrafta

Oddelek: Igre
416005 (2155) Dpool
»

Tera Online (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6713680 (6990) r3tro
»

MMORPG

Oddelek: Igre
333658 (3098) bdoxx
»

Wow vs Aion

Oddelek: Igre
111393 (808) stražar
»

World of Warcraft patch 3.3: Fall of the Lich King

Oddelek: Novice / Igre
223750 (2636) FireSnake

Več podobnih tem