» »

The Elder Scrolls Online

The Elder Scrolls Online

««
2 / 16
»»

ahac ::

Piratskih serverjev na tem forumu ne podpiramo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Pesimist ::

looks like poo...

galu ::

Vi že kaj špilate Online beto? Jaz sem danes dobil invite, začel pa bom lahko v petek. >:D
Tako to gre.

BladE_ ::

Ravno par dni nazaj sem ponovno začel Skyrim igrat :) Sem se prijavil za beto tegale... predvidevam, da prepozno ampak mogoče pa dobim.
Akcija - Reakcija

BorutO ::

galu je izjavil:

Vi že kaj špilate Online beto? Jaz sem danes dobil invite, začel pa bom lahko v petek. >:D

Kje si dobil invite pa kje to igraš? Jaz mam sicer kupljeno igro na steamu.

BorutK-73 ::

galu je izjavil:

Vi že kaj špilate Online beto? Jaz sem danes dobil invite, začel pa bom lahko v petek. >:D


Lucky bastard

galu ::

TES Beta Application Form (sam sem se sicer že 2x prijavil pred cca pol leta :))

Sem trenutno v fazi downloadanja... 20GB.
Tako to gre.

BorutO ::

ne gre se registrirat ... vse izpolnjeno, pa piše "CAPTCHA is incorrect:"

BorutK-73 ::

BorutO je izjavil:

ne gre se registrirat ... vse izpolnjeno, pa piše "CAPTCHA is incorrect:"

Meni je ravnokar uspelo poslat še 1 invite.

BorutO ::

Hm, meni pa noče, ne spusti me naprej. Tudi šumnikov nimam notri. Ne vem, ker igra meni zelo všečna, kar se zgodbe same tiče.

111111111111 ::

Kdo ve ali bo tole za plačevat ali bo in purchase game?

Izi ::

111111111111 je izjavil:

Kdo ve ali bo tole za plačevat ali bo in purchase game?

Tole bo verjetno največji MMORPG v zgodovini in kot tak je že od začetka jasno, da bo imel mesečno naročnino.

Cena je že določena:
14,99 Dolarjev
12,99 Eurov
8,99 Britanskih Funtov


Se pravi za nas bo torej slabih 13 Evrov na mesec.

Da bo igralcev res veliko bodo poskrbeli s tem, da bo igra na voljo za praktično vse sisteme. Na računalnikih bo tako za Windows kot za MAC, na konzolah pa bo za obe konzoli in sicer za PS4 in Xbox One.

Kar se tiče pa bete, pa približno dvakrat na mesec pošiljajo nova povabila. Ampak ker je prijavljenih za beto že kar precej milijonov ljudi je pričakovati e-mail precej iluzorno. Možnosti so približno enake kot za sedmico na lotu.

Tisti, ki je dobil povabilo naj vsekakor začne igrati loto. Rojen je pod srečno zvezdo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Bolf3nk ::

Tole bo verjetno največji MMORPG v zgodovini


največji v kakšnem pomenu? drugače so to pogumne besede ;)

po wow in eve še ni bilo pametnega mmorpgja, ki bi se dalj časa obdržal na sceni z naročnino..

aoc
mortal online
warhammer
startrek
tabula rasa
lord of the rings
aion
darkfall
starwars
rift
vanguard

vsi so failali po 1 letu..

ta elder scrolls pa nima dobene veze z ostalimi ..

špila ne razvijajo pri bethesda..tako da ne zleda obetavno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

111111111111 ::

Škoda, ker premalo igram da bi se mi splačal mesečni strošek. :(

Single player pa sem obrnil vse od Morrowinda naprej.

Truga ::

Izi je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Kdo ve ali bo tole za plačevat ali bo in purchase game?

Tole bo verjetno največji MMORPG v zgodovini in kot tak je že od začetka jasno, da bo imel mesečno naročnino.

Going f2p in 3.. 2.. 1...

111111111111 ::

Bom zlorabil kar tole temo. Tile online MMORPG, vem da obstajajo 3 različice.
1. z mesečno naročnino
2. za dobre stvari moraš plačat.
3. vse stvari lahko dobiš v igri ali pa jih lahko kupiš če želiš.

Mene predvsem zanima 3 opcija. Mi lahko poveste kako je izraz v angleščini da malo pobrskam po teh igrah?
f2p - pomeni free to play po opciji 2 ali po opciji 3?

Dami ::

Po opciji 3.
Opciji 2 se reče pay2win
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Izi ::

111111111111 je izjavil:

Tile online MMORPG, vem da obstajajo 3 različice...

Uradno sta 2 različice in sicer P2P (Pay to Play) in F2P (Free to Play)

Pri P2P ni kaj dosti razlik. Večinoma gre za mesečno naročnino.
Pri F2P pa je kar precej različic. Skoraj vsaka igra ima malo drugačen F2P model.
Čistih F2P, ki bi bile popolnoma zastonj skorajda ni oziroma so zelo redke (večinoma tiste, najslabše kakovosti). Najpogostejši je F2P + Microtransaction Model.
"Microtransaction" je najbrž beseda, ki jo iščeš. Tukaj gre dejansko za zlorabo F2P besede, ker te igre ponavadi stanejo več kot pa z mesečno naročnino. Microtransaction pomeni, da ne gre za enkratno mesečno plačilo, ampak gre za cel kup manjših plačil. Pravzaprav moraš plačati prav vsako stvar v igri posebej. Na koncu te pride vse skupaj precej dražje.
Ni malo primerov, ko otroci v teh "F2P + Microtransaction" igrah, staršem zapravijo po več 100 Evrov v enem mesecu. Potem pa je ogenj v strehi ko pride mesečni izpisek iz banke.

Kot pravi star pregovor, "Zastonjskega kosila ni".
Pravi igralci imajo najraje mesečno naročnino, ker je to najcenejša možna varianta, če hočeš igro izkoristiti v celoti.
Po drugi strani pa imajo založniki iger najraje "F2P + Microtransaction", ker v tem primeru pokasirajo vsaj 10-krat več denarja kot če bi imeli mesečno naročnino.

Pa še ena stvar je, zakaj je mesečna naročnina boljša za igralce. V igri so namreč izključno samo resni igralci, več je prijaznosti, pripravljenosti pomagati, vsi so prijatelji...
Pri F2P + Microtransaction, pa imaš res nekaj več igralcev ampak jih je na žalost 90% popolnih idiotov. 50% je kitajcev, ki večinoma z boti farmajo denar, ki ti ga potem poskušajo prodati. Ostali pa te bodo ali fehtali za denar ali pa te bodo poskusili kakorkoli prinesti naokoli, da bi jim kaj "posodil", kar ne boš videl nikoli več. Veliko je zmerjanja, preklinjanja, pravih igralcev pa bolj malo, ker le ti igrajo igre z mesečno naročnino.

Truga ::

Izi je izjavil:

"Microtransaction" je najbrž beseda, ki jo iščeš. Tukaj gre dejansko za zlorabo F2P besede, ker te igre ponavadi stanejo več kot pa z mesečno naročnino.

Zanimiva teorija. To je mogoce res, ce MMO igras samo 1 mesec. Jaz MMOje s kolegi igram po vec let skupaj. $10 na mesec je $120 na leto. Po 5 letih je to $600. Saj ne mores bit resen? Jaz sem DDO igral vec kot 3 leta, zapravil pa sem vsega skupaj 60-80e za ves content.

To da "f2p stanejo vec" ni nic drugega kot urban myth, ki so si ga izmislili tisti ki so placali na stotine/tisoce eurov za narocnine skozi leta, pa morajo zdaj nekako upravicit ta strosek. Sej vem, je tezko. Jaz sem tud zmetal stotine eurov za online igre in narocnine. Ampak se ne slepim da to ni totaln nateg. Ker je. In isto velja za zablodo da je v f2p igrah vecji procent kretenov.

Pa ne mi o "ja kako bojo pa serverje laufal". Povprecen player kosta povprecnega MMO upravljalca okoli $6 na leto (v to ceno je vkljuceno vse, od bandwidtha, serverjev, storaga, developmenta, patchov, itd), in cifra se vsako leto zmanjsuje. Pa vecji kot je MMO, manjsa je cena na igralca, ker so development stroski enkratni za vse playerje. Ko kupis game za $60 bos moral igrat 10 let in kupit nobenega expansiona, preden bo firma v minusu od tebe. Karkoli manj kot 10 let pa je profit. Ce kak MMO ne more delat brez narocnine ni problem v serverjih ampak v firmi/igri. Shit game, ali pa neznajo delat z denarjem. Ali oboje.

In to je preden se sploh uposteva dodana vrednost, ki jo igralci prinasajo v igro. Online igra brez igralcev je brezveze. Ti mas lahko najboljso igro, ampak ce jo ne igra neka kriticna masa, je ne bo igral nihce. Iz tega vidika je bolje da imas 100 freeloaderjov, ki za sabo potegnejo enega ki zapravi $1000 na leto, kot da tega ki kaj zapravi sploh nikoli ne bi bilo.

Na sreco zgleda vedno vec razvijalcev razmislja v tej smeri. GW2 je super primer tega. Kupis igro in igras kolkor ces. Ce si len in bogat lahko pa zapravljas $ za idiotsko drage igracke (ja, igracke), ki se jih da drugace kupit tudi s par 10 golda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

MIHAc27 ::

Kombinacij je še več... imaš tudi P2P + F2P.. Dva taka primera sta Star wars Republic in World of tanks.
Meni je ta sistem tudi čisto v redu. Če hočeš več XP, denarja plačaj.. če ne pa več grindaj.

Iger samo z mesečnimi naročninami ne igram... ker včasih tudi ni časa. Za par uric se pa tudi ne splača plačevati cel mesec...

galu ::

Pa se je začelo... Krešanje serverja. 8-)
Tako to gre.

BorutO ::

vsaj server se ti lahko krešne, meni še to ne, da se niti registrirati ne morem. ;)

Zmajc ::

Prav čudil bi se če ta igra nebi bila totalen fail.

BorutK-73 ::

Pa smo dobili launch date: 4.4.14
http://www.elderscrollsonline.com/en-uk...

Wizard ::

Poslali so beta vikend invajte tudi za evropejce...check your mail!

yoco ::

Tisti, ki ste v beti, malo povejte kakšna je igra. Vredna naročnine?

Wizard ::

Nov video, kjer devi predstavijo en skupinski dogodek. Zgleda precej boljši, kot prejšnji posnetki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wizard ()

Testman42 ::

>inb4 kaj je to Rift?

Drugače pa imajo zanimivo zastebo ljudi ki so svoj glas posodili. John Cleese :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Wizard ::

Predčasno se je pojavila slika ESO CE Imperial Edition za PS4...Imela bo eksluzivno raso Imperial, White Imperial Horse, Mudcrab vanity pet...


https://www.facebook.com/photo.php?fbid...

BorutK-73 ::

Sem našel ceno za mesečno naročnino:
subscription will cost €12.99 EUR per month.
ouch.:'(

Wizard ::

Pre-order je uradno začel

DIGITAL STANDARD EDITION EUR54.99 EUR

DIGITAL IMPERIAL EDITION EUR79.99 EUR

https://account.elderscrollsonline.com/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wizard ()

Izi ::

Jaz sem se že odločil, da tole zaradi cene ne bo zame. Dobro MMORPG se igra ponavadi 2 leti, preden te mine in v dveh letih bi zapravil 354 EUR :O (Najprej 55 EUR za nakup, ki vključuje 1 mesec in potem 13 EUR vsak mesec).
Da bi za eno igro zapravil 354 EUR pa si ne morem predstavljati, zato raje sploh ne bom začel.

yoco ::

Tale novi trailer mi ni bil preveč jasen. :| Kdo so tisti tipkči pa kva je blo z unmu rengerjem na koncu?

ahac ::

Wizard je izjavil:

Predčasno se je pojavila slika ESO CE Imperial Edition za PS4...Imela bo eksluzivno raso Imperial, White Imperial Horse, Mudcrab vanity pet...


https://www.facebook.com/photo.php?fbid...


Se pravi... kupiš špil, plačaš naročnino... pa vseeno ne dobiš vseh ras? Za to moraš še extra plačat?
Se pravi plačuješ kot WoW + plačuješ še unlocke kot pri f2p igrah. Lepo so začel. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Wizard ::

ahac je izjavil:

Wizard je izjavil:

Predčasno se je pojavila slika ESO CE Imperial Edition za PS4...Imela bo eksluzivno raso Imperial, White Imperial Horse, Mudcrab vanity pet...


https://www.facebook.com/photo.php?fbid...


Se pravi... kupiš špil, plačaš naročnino... pa vseeno ne dobiš vseh ras? Za to moraš še extra plačat?
Se pravi plačuješ kot WoW + plačuješ še unlocke kot pri f2p igrah. Lepo so začel. :P


Yup..celoten pristop zgleda precej "naberi čimveč keša, pokaži nič"...tudi njihov odnos do fanov je precej mlahav(če primirjamo z Wildstar se lahko skrijejo).
Ta poteza z Imperial raso gre proti vsem, kar so do sedaj govorili...bo pa potrebno še počakati, da vidimo odzive Bethesde na ugovore fanov.

Testman42 ::

A je že kdo prednaročil?
Je bila kakšna beseda rečena o tem če bo brezplačni trial ob izidu?

In pa na srečo sem Breton po srcu, tako da me ne vleče zelo da bi dal denar za Imperial.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zmajc ::

Haha, to bo tak fail da glava peče. Če BioWaru z 10x bolj popularno franšizo ni šlo z naročninami bo tu še manj.

kratos ::

So prepozni leto, mogoče dve z tem špilom. Preveč dolgo so ga pacali.

Truga ::

Zmajc je izjavil:

Haha, to bo tak fail da glava peče. Če BioWaru z 10x bolj popularno franšizo ni šlo z naročninami bo tu še manj.


This. Narocnine so dead.

Izi ::

Pri TESO ne samo, da bo imel naročnino, igro moraš najprej pošteno kupiti za polno ceno in potem še mesečno plačevati naročnino.
Zastonjskega kosila ni, kot vemo. F2P igre so daleč od zastonjskih. Dejstvo je, da F2P igre zaslužijo več na mesec, kot naročniške igre, stanejo pa manj. Zakaj se je torej Bethesda odločila za naročnino, od dejstvu, da moraš igro najprej kupiti?
Kot kaže imajo dovolj denarja, da jim ni treba biti grabežljiv, zato si lahko privoščijo manjši zaslužek, kot bi ga dobili s klasičnim F2P modelom.
Pravijo, da ciljajo na daljši rok, več desetletij, ker omogoča samo naročnina, to je pokazal tudi WoW. Treba je priznati, da so F2P igre vse po vrsti precej kratkega roka. In igro bodo stalno posodabljali, pa vsak igralec bo ves čas deležen premium podpore, kar je tudi možno samo z naročnino. Pri F2P igrah si ponavadi prepuščen sam sebi, podpore ni nobene, posodobitev pa tudi tako rekoč nič.

Bomo videli. Bethesda se mi zdi precej samozavestna glede uspeha TESO. Poskusiti ni greh. Če ne bo šlo bodo pa čez nekaj let še vedno lahko prešli na F2P.

Zmajc je izjavil:

Haha, to bo tak fail da glava peče. Če BioWaru z 10x bolj popularno franšizo ni šlo z naročninami bo tu še manj.
Jaz ne bi bil tako prepričan. Verjetno misliš na SWTOR. V igrah znanstvena fantastika nikoli nima za burek proti fantazijski tematiki. V igre veliko bolj sodijo zmaji in magija, kot pa laserji in tehnologija. LOTRO na primer je veliko bolj popularen kot SWTOR, kljub temu, da je LOTRO pravzaprav plačljiv in traja že 7 let, dobil pa je že 5 velikih razširitev.
Vsaj v svetu iger grem staviti, da je Elder Scrolls mnogo bolj popularna franšiza kot pa Star Wars. Pri filmu je verjetno res obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

ahac ::

kratos je izjavil:

So prepozni leto, mogoče dve z tem špilom. Preveč dolgo so ga pacali.


Sej pred enim letom ni bil trg tolk drugačen.

Problem je v tem, da delajo čisto isto kot Bioware z Swtor.
Spet se bo zgodilo, da bodo prodal dost komadov špilov, serverji bodo zabasani, folk bo igral po 20 ur na dan, v par dneh bodo max lvl... kaj pa potem?
Ko WoW na začetku ni imel več kot par instanc in 1 raid (pa nič organiziranega pvp), to ni bil problem, ampak zdaj pa folk MMOje igra drugače in rusha do max lvl potem pa pričakuje tudi tam veliko contenta. Swtor ga je imel premalo (sicer so redno dodajal in zdaj ga ima dost, ampak važen je tisti trenutek, ko folk po izzidu prvič pride do max lvl).
Zaenkrat zgleda, da bo TESO naredil isto napako... ja, ima pvp in dungeons, ampak... mene skrbi, da bo tega premalo, da bi bilo vredno naročnine.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Dami ::

Izi je izjavil:

Verjetno misliš na SWTOR. V igrah znanstvena fantastika nikoli nima za burek proti fantazijski tematiki. V igre veliko bolj sodijo zmaji in magija, kot pa laserji in tehnologija. LOTRO na primer je veliko bolj popularen kot SWTOR, kljub temu, da je LOTRO pravzaprav plačljiv in traja že 7 let, dobil pa je že 5 velikih razširitev.
Vsaj v svetu iger grem staviti, da je Elder Scrolls mnogo bolj popularna franšiza kot pa Star Wars. Pri filmu je verjetno res obratno.

SWTOR je mel mislim da preko 1m preorderjev, kar je lepa cifra. Jaz (in zagotovo nisem edini) mi je bil špil všeč, ker sem enostavno naveličal zmajev & shit, tako da laserji&tech so zelo privlačna tematika. Kot je ahac povedal je bil problem pač tipični za EA. Bugi, gnil (OLD) engine, lack of end content, bedni space flash game. Mogoče bi nekak obdržal folk, če ne bi blo naročnine, tako pa plačljiva beta ni prišla v poštev. In tudi še danes ni pravi f2p, ta novi space combat je pa kolikor sem po filmčkih videl too little, too late. Pač prosti flash game, za razliko od vodenega prej.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

ahac ::

Tanov pvp space combat v Swtor je kar kul. Mogoče premalo raznolike mape, ampak je pa fun. Pa tudi instanc in raidov je zdaj menda dovolj. Samo... ob izzidu je bilo pa tega premalo. Saj zdaj Swtor kar dobro laufa (serverji so polni, tudi finančno menda dobro stoji, itd.).

TESO pa zgleda, da bo šel po isti poti, razen če skrivajo res dober endgame...

ps. Tudi isti engine kot Swtor uporabljajo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Wizard ::

V petek bodo odpravili NDA za medije in bo en velik naval novih informaciji. Zvedeli bomo kaj več tudi o endgame-u.

kratos ::

@ahac mislim da bi mogl izdat tale TESO leto, dve po Skyrimu ko je bil še hype, zdaj imam tak filing kot da bodo prodajal 4 leta staro stvar le namesto singleplayerja bo multiplayer.
Če bi stvar takrat dokončali in začeli prodajat bi po moje bilo veliko bolj uspešno.
Sicer pa če nebo brezplačnega triala za preizkusit ga nebom niti povohal, ker zaenkrat me ni niti malo impresioniral.

Zmajc ::

Swtor je za mene ko enkrat končaš vse class zgodbe in se kolko tolko opremiš totalno mrtva igra. Flashpointi so pointless, Opsov je daleč premalo za konkreten end game. Eventi so pateticno zanic. Daily questo so pateticno dolgočasni. Počutiš se ko krava ki jo molzejo in ti v zameno dajejo komaj kaj.

Trenutno ze pol leta igram GW2 in moram reči da za to koliko nudi za denar poseka Swtor po celi črti na vseh področjih. Še gem shop currency lahko kupis z in game goldom tako da je edina investicija da kupiš igro in to je to. Content updatov pa je 10x več.

TESO mora ponudiki ZELO, ZELo dosti da bo upravičil investicijo.

ahac ::

Če bi stvar takrat dokončali in začeli prodajat bi po moje bilo veliko bolj uspešno.

Ampak s tem bi mogoče na začetku mogoče nekaj več prodal... ne bi pa na dolgi rok dobil naročnikov, ker bi kmalu vsi ugotovil, da je TESO dost drugačen špil kot Skyrim.

Opsov je daleč premalo za konkreten end game

Evo, o tem govorim. :P Na začetku WoW smo imel samo Molten Core, kjer smo cele večere wipal, dropal je pa po par itemov na večer (bil je pa 40 man raid)... ampak smo bili čist happy.
Zdaj pa folk pričakuje dost več endgame contenta (instance, PvP, daily quests, story updates, ...) da je zadovoljen.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zmajc ::

ahac je izjavil:

Če bi stvar takrat dokončali in začeli prodajat bi po moje bilo veliko bolj uspešno.

Ampak s tem bi mogoče na začetku mogoče nekaj več prodal... ne bi pa na dolgi rok dobil naročnikov, ker bi kmalu vsi ugotovil, da je TESO dost drugačen špil kot Skyrim.

Opsov je daleč premalo za konkreten end game

Evo, o tem govorim. :P Na začetku WoW smo imel samo Molten Core, kjer smo cele večere wipal, dropal je pa po par itemov na večer (bil je pa 40 man raid)... ampak smo bili čist happy.
Zdaj pa folk pričakuje dost več endgame contenta (instance, PvP, daily quests, story updates, ...) da je zadovoljen.


Osebno sem hardcore raidal v EQ par let in vsako leto smo dobili 2 full expansiona polna raidov, to je bilo še pred WoW-om.

Glede na to kake denarje jim prinaša SWTOR bi igro mogli z contentom zasipavat ne pa na dva meseca narediti nek joke od eventa ter en mini dodatek na leto. GW2 ki nima naročnine je v pol leta dodal več contenta kot SWTOR v letu dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

dottor ::

Pol ure nazaj dobil BETA key za stress test.

Da vidimo kako izgleda ta Online.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

yoco ::

dottor je izjavil:

Pol ure nazaj dobil BETA key za stress test.

Da vidimo kako izgleda ta Online.

LOL enako :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yoco ()
««
2 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fallout 76 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
35767711 (3029) oo7
»

WildStar (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
12418455 (6504) Zmajc
»

Star Wars - The Old Republic (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Igre
915131238 (60949) ahac
»

Kateri MMO?

Oddelek: Igre
254581 (3178) sash69

Več podobnih tem