» »

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji

««
11 / 12
»»

btree ::

Ja ljudje zmanipulirani od medijev imajo napačno predstavljanje o muslimanih.

hamax ::

Tudi povrečen muslim ni nikomur grozil, ko je Terry Jones grozil z zažiganjem Korana.

Bom takole obrnil.
Zaradi muslimanov sem moral gledati popolnoma cenzuriran South Park.
Sicer so za to verjetno res krivi skrajnezi, vendar nisem nasel enega zmernega muslimana, ki bi se takrat postavil na stran Comedy Centrala in ne na stran skrajnezev.

Ja ljudje zmanipulirani od medijev imajo napačno predstavljanje o muslimanih.

A res? Poisci v lozi temo o dzamiji in preberi post od nekega zelo zmernega muslimana kako je bicanje zene, ki prevara moza, zelo mila kazen.

kivi113 ::

hamax:

Ali obstaja southpark o nacizmu? :) Če obstaja, bi rad videl, kaj so spravili skupaj.

Je pa logično, da se veren zmeren musliman ne bo postavil na stran CC, ki v tistem momentu odkrito napada njegova intimna čustva.

Samo poglej, kako "nevarne" reakcije dobivamo v tej temi od kristjanov, ki verujejo, pa jih nekateri "ateisti prepričujemo v nasprotno". Nelogične razlage, žaljivo obdolževanje, včasih brez argumentov, ..., itd.

Saj je lahko nekdo pameten in veren obenem, in lepo argumentira določene stvari, in ohrani nek civiliziran ton. Vendar povprečen kristjan ni dovolj pameten, in se pusti sprovocirati.

Protiargument je lahko v tem, da je povprečen kristjan manj veren kot povprečen musliman. Je pa reakcija odvisna tudi od provokacij, ki jih je iz Krščanskega sveta proti muslimanskemu ogromno.

Moje mnenje je, da je povprečen musliman približno enako nevaren zahodu kot povprečen kristjan. Morda je večino leta musliman malo bolj nevaren, a v času bajrama manj. Ker takrat ne pijejo alkohola. Oba pa sta nenevarna zahodu.

oemdzi ::

Southpark... hehe noro dobra epizoda o RKC in pedofiliji, sem iz kavča po tleh padal od smeha :)


Še en komični vložek (za verske fanatike verjetno ne) :) Slon in Sadež, radio študent

Če hočš ispast res prava budala dej se na frekvenco poslovnga vala, kdor pa sranje čist zares išče naj prešalta na radio ognjišče

Ni čudn da je jezus od mrtvih ustav če je sam to frekvenco puznav

Največi čudeš kar bi lohka ga jezus naredu je to bi lohka tm kej pamtnga puvedu

hamax ::

Ali obstaja southpark o nacizmu?

Ne vem ce je cela epizoda, je pa kle en clip:


Je pa logično, da se veren zmeren musliman ne bo postavil na stran CC, ki v tistem momentu odkrito napada njegova intimna čustva.

Muslimani imajo popolno situacijo. Ekstremiste, ki so se potreni razstreliti, ce je potrebno in zmerne vernike, ki jih vecinoma podpirajo. Za to so po mojem mnenju bolj nevarni od kristjanov, ki takih skrajnezev nimajo, ali pa se jim vsi smejijo.

Je pa reakcija odvisna tudi od provokacij, ki jih je iz Krščanskega sveta proti muslimanskemu ogromno.

Ko napadas papeza te ta ozmerja z Nacijem, ko napadas muslimane te pa nekdo zastiha.

hamax ::

kivi113 ::

Ja.. oni nam grozijo, mi jih pa zbombamo v Iraku in Afganistanu.

Sem pred leti bral, da imajo v Iranu dvojno življenje. V javnem življenju so bolj zvesti muslimanskim zakonom, medtem ko zasebno postanejo bolj sproščeni.

Kolikor sam poznam muslimane, osebnostno ne izstopajo kaj posebej.

Problem je v ekstremistu, ki manipulira z vero, ne pa v povprečnem mislumanu. Zakaj ekstremist manipulira s povprečnežem, je pa že bolj obsežno vprašanje.
Danes je bil v Dnevniku komentar Tomaža Mastnaka o tem, kako so mediji preveč pozornosti namenili Terryju Whiteju in da je bilo to pač samo z namenom podpihovanja ekstremističnih čustev.

Predvidevam, da če bi bila south park oddaja o nacizmu, da bi bila ta politično korektna. Se pravi Hitler 100% evil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kivi113 ()

T-h-o-r ::

hitler se v southparku povabi večkrat


najprej že v prvi sezoni, ko cartman gleda nek video o rasizmu in je povsem navdušen nad hitlerjem :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

USS Liberty ::

>>>>>>>Danes je bil v Dnevniku komentar Tomaža Mastnaka o tem,

A to je tisti levi "intelektualec" Tomaž Mastnak, ki je v eni od svojih Dnevnikovih kolumen podprl iranski islamski klerofašitični režim, ko so se mu zaradi demonstarcij študentov v Teheranu tresla tla pod nogami? Mastnak je še eden od levičarjev, ki živi v paralelnem svetu. Če me spomin ne vara, je bil on tudi avtor tistega famoznega članka v Mladini leta 91 z naslovom "SAMOSTOJNA SLOVENIJA"? NE, HVALA!", kjer je Slovence leta 91 obtoževal fašizma, ektremnega nacionalizma in se zavzemal za Jugoslavijo. Mastnaku bi jaz dal enosmerno karto za Teheran, pa naj se tam brati s šiitskimi muslimani in se z mulami igra multikuturalizem, ko je tako pameten in naj te njegove "napredne" ideje v Iranu prodaja....
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

Bananovec ::

cirecire je izjavil:

V Sloveniji je izrazito sovražen odnos do katolikov, to je dejstvo in mariskateri ateist bi še danes z veseljem spet polnil jame s katoliki. Položaj katolikov v Sloveniji je verjetno eden najslabših, če ne celo najslabši v celi Evropi...

In prav je tako. Cerkev je dobila že preveč. Čas je, da ona začne poklanjati stvari. Pa naj bo za spremembo vsaj enkrat to tista prava vera(v tem primeru krščanstvo), kakršna bi morala biti. Čas je, da to knjigico napišejo na novo.

cirecire je izjavil:


Ateisti pri nas imajo katolike za manjvredne idiote in jih ponižujejo, blatijo, demonizirajo, diskriminirajo na vsakem koraku, na drugi strani pa te iste goreče ateiste ne motijo razni muslimani in pa vsemogoče new age sekte in to celo na veliko promovirajo in širijo pri nas... Naše goreče ateiste moti Kristus, Alah pa jih ne moti...

V Sloveniji si lahko vsake vere, samo katolik ne smeš biti, pa je vse dobro in dobro prideš skozi...


IMO naj jih imajo, vendar me naj ne posiljujejo! Ne z enim in ne drugim ter ne tretjim!
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

V Sloveniji je izrazito sovražen odnos do katolikov, to je dejstvo in mariskateri ateist bi še danes z veseljem spet polnil jame s katoliki. Položaj katolikov v Sloveniji je verjetno eden najslabših, če ne celo najslabši v celi Evropi...

Tako slab položaj katalikov je, da njihovemu podjetju plačujemo VSI državljani zdravstveno zavarovanje in pokojnino, jih ne obdavčujemo in jih ne lovimo za davčne utaje (si že dobil račun za denar v puščici ali pa za modro kuverto, ki si jo dal župniku?).
Mater, še njihovo nadležno zvonenje z zvonovi je izvzeto iz zakona o kršenju javnega reda in miru in tale cerkev zraven mene bo zvonila dokler ne bom res na koncu z živci pa mi bo tablet zmanjkal... Kje ste pa vi doma, da vam pridem s par 100W zvočniki predvajat zvonenje zvonov ob 4h zjutraj?
Kje točno vam gre slabo? Še direktorji vašega podjetja se srečujejo z visokimi predstavniki naše države in se pogovarjajo o "izboljšanju položaja katolikov". Kdo se pa pogovarja o izboljšanju mojega položaja? Recimo o obdavčenju RKC d.o.o.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Blazz ::

kje je Richard Dawkins ko ga rabiš ;)

T-h-o-r ::

kje je atheist-man, ko ga rabiš...
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Blazz ::

drugače pa naj začne katoliška cerkev plačevati davek na gozdove in nepremičnine kot vsaka pravna in fizična oseba v tej državi, potem pa se bomo dalje pogovarjali o tem, kdo je tu priviligiran. Mi je pa všeč da ima Zvon 1 finančne težave, sploh glede na to kolk olajšano pot majo te mudeli pri finančnih malverzacijah...

Pyr0Beast ::

They did put up T-2 ? To je edina dobra stvar ki sem jo dobil od 'cerkve'.



Samo tole: Te zadeve o povprečnem kristjanu, katoličanu, muslimanu whatever mi gredo pošteno na jetra. Nekaj takega kot 'povprečen' človek ne obstaja in tudi ne 1 cel otrok in ena noga na družino. Ali je toleranten do drugih ali pa preprosto NI.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Nikec3 ::

DeusVult je izjavil:

Bolj kot opazujem, bolj opažam, da postaja splošen odnos ljudi do Krščanstva in Kristjanov pri nas vedno bolj problematičen. In to ravno tistih, ki najbolj zagovarjajo toleranco in enakost. Ste mi ateisti sposobni razložiti, zakaj se večina Slovencev ne omeji na ne-vero, ampak se čuti dolžno aktivno nasprotovati vernikom? In zakaj je to sovraštvo omejeno na Krščanstvo, medtem ko se Islam tolerira in podpira?

In prosim brez vandranja v srednji vek in ostalo preteklo zgodovino, gre za moderno problematiko, ki zahteva moderno rešitev. Kako povrniti Krščanstvu v Sloveniji spoštovanje, ki si ga zasluži?


Kot ateist, ti povem da obstaja veliko razlogov za slabo mnenje o krščanstvu v Sloveniji. RKC pa blati tudi večina kristjanov in to si popolnoma zaslužijo, saj počnejo stvari ravno nasprotno, kot pravi večina ver, ne samo krščanstvo. Sicer pa je RKC kapitalistična ustanova, ki govori o ljubezni do sočloveka, medtem ko tretjina sveta nima dovolj hrane in vode, pa ima RKC sredstva, da nahrani in pomaga večini teh ljudi, od sebe pa ne dajo niti centa. Da ne omenjamo pedofilije, sodelovanja z nacisti in srednjeveške zgodovine. Jaz vidim v RKC samo zlobo in ničesar drugega in kdo podpira RKC(finančno ali kako drugače je za mene, enak kot RKC.

Kar se tiče krščanstva. Religija v osnovi uči pozitivne stvari, za katere je dobro, da se jih vsak človek drži. Vendar pa s tem krščanstvo zavira posameznikovo razmišljanje, samostojnost, ustvarjalnost.(ljudi ne zanimajo vprašanja, ki so ena izmed pomembnejših npr. kako je nastal človek, vesolje, ker se vnaprej zadovolji z enostavnejšo razlago, da je vse ustvaril bog - problem rešen, zakaj bi se trudil in razmišljal dalje.

Drug razlog proti religiji, je ta, da je človeštvo utvarilo religije, ker niso razumeli naravnih pojavov, danes ko svet razumemo postaja religija nepotrebna. Proti krščanstvu imamo ateisti v Sloveniji več proti zaradi tega, ker je ta religija na slovenskem ozemlju. Islam je drugje in se z njim ne srečujemo neposredno, zato tudi nimamo toliko proti njemu.

DarwiN ::

Blazz je izjavil:

kje je Richard Dawkins ko ga rabiš ;)

Evo ga, ravno danes je popljuval papaža in katoliško cerkev:


Sledi aplavz.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zheegec ::

Ateisti nismo samo krivi za Hitlerja, smo tudi krivi za to, da je RKC sodelovala s Hitlerjem! Naš negativni vpliv je koruptiral Cerkev v tistih časih... Vse mi je jasno, DeusVult je imel vedno prav!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mipe ::

DeusVult, poglej se v zrcalo. Zaradi tega tvojega odnosa je takšen odpor do "krščanstva".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

poljeluči ::

Krščanstvo v Sloveniji je širok pojem, tu ne spada le Katoliška cerkev in njena "nezmotljivo arogantska dogma" katera si jemlje pravico pred vsemi ostalimi na zapuščino in pravoverje Jezusa Kristusa in na pravi nauk, tu so še pravoslavna, protestantske cerkve ipd. Kristjani bodo morali sami poskrbeti za svoj ugled in dostojanstvo pred drugače verujočimi ali pa pred nevernimi.Kristjan mora najprej zares biti kristjan, prenovljen v duhu in resnici in živeti nauk Jezusa Kristusa v svojem vsakdanu do sebe in svojih bližnjih, do drugačnih, do nasprotnikov, do ubogih, prezrtih, lačnih, žejnih, ipd. Naloga vsakega kristjana je prinašati luč in ljubezen, tam kjer sta tema, strah, sovraštvo, vojna ipd. Pravi kristjan se ne upira posvetni oblasti, ampak jo sprejema, ampak to dela tako da ne pride v spor z največjima zapovedima Ljubezni in s samim Stvarnikom. Kristjan se neopredeljuje politično, strankarsko ali kakorkoli posvetno, njegova edina opredelitev je LJUBEZEN do vseh in vsakogar. Kristjan ne obsoja, ne kritizira, ne ogovarja, se ne vdaje odvisnostim in suhoparnemu poželjenju, vednar sprejema vse ljudi, ki to počnejo. Torej Kristjan (Kristjani) svojo pozicijo v Sloveniji lahko le popravimo stem, da sledimo našemu nauku(ne glede na konfesijo), kajti vsem je osnova biblija(zato naj vsak bero, doume in razume ter udejanja spoznano).Če Kristjan ne zna odpuščati,razumeti, sprejeti potem je brezveze da vztraja v krščanski veri("ali si hladen ali vroč"!)Kristjanu pa je še to najpomembneje, da ne pričakuje nagrade ali priznanja za svoja dela od tukajšnjega sveta! Najlažje je biti kristjan na papirju z opravljenimi zakramenti in z enotedenskim pobiskom pri maši, to so obredi, to je prevara, Kristjan je Kristjan vsako sekundo, z vsakim, povsod in vedno v Duhu in Resnici!

Zheegec ::

Pa si že kdaj pomislil, da se motiš in ni Boga? Just throwing it out there as a possibility :)

Pa kako me ima Bog rad, če me bo za vse veke poslal v pekel?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Blisk ::

Zheegec je izjavil:

Zalska cerkev zvoni vsakih 15min 24/7. Tudi sredi noci, ko bi ljudje zeleli spati. A ko sem obvestil policijo o krsitvi JRM, so mi odvrnili, da so zvoniki tu izjema. Hvala za tako ateisticno drzavo.

Tudi tukaj, 30m stran od mene, direktno nasproti okna zvoni 24/7 pa se dostikrat zbudim. In ne samo to, je tudi za 2,5 sekunde narobe!! Pa sem že nastavil bombo tam, DeusVult? Zakaj je pa nisem? Prosim za odgovor, hvala!

Za to se lahko zahvalite Radovanu Tavzesu. Bivšemu direktorju republiške inšpekcije. Zaradi ogromne količine prijav, ko so se ljudje pritoževali nad zvonenjem cerkev čez celo noč se je le ta odločil, da da v parlament pobudo, da se cerkveni zvonovi izločijo iz tega, da se jih tretira kot hrup. Zato se sedaj zvonovi tretirajo kot glasba in se ne more prijaviti kot hrup. Kdo ga je podkupil oz. kaj ima on s krščansko cerkvijo nihče ni šel raziskovati. Dejstvo pa je, da bi se moral ta zakon ukiniti, saj je slovenija ena izmed redkih držav, kjer cerkev zvoni čez celo noč. V tujini je to prepovedano, saj ljudem pripada nočni počitek brez hrupa. Pri nas pariti posrane se itak ne upajo pritožit.....
 Radovan Tavzes

Radovan Tavzes



poljeluči je izjavil:

Krščanstvo v Sloveniji je širok pojem, tu ne spada le Katoliška cerkev in njena "nezmotljivo arogantska dogma" katera si jemlje pravico pred vsemi ostalimi na zapuščino in pravoverje Jezusa Kristusa in na pravi nauk, tu so še pravoslavna, protestantske cerkve ipd. Kristjani bodo morali sami poskrbeti za svoj ugled in dostojanstvo pred drugače verujočimi ali pa pred nevernimi.Kristjan mora najprej zares biti kristjan, prenovljen v duhu in resnici in živeti nauk Jezusa Kristusa v svojem vsakdanu do sebe in svojih bližnjih, do drugačnih, do nasprotnikov, do ubogih, prezrtih, lačnih, žejnih, ipd. Naloga vsakega kristjana je prinašati luč in ljubezen, tam kjer sta tema, strah, sovraštvo, vojna ipd. Pravi kristjan se ne upira posvetni oblasti, ampak jo sprejema, ampak to dela tako da ne pride v spor z največjima zapovedima Ljubezni in s samim Stvarnikom. Kristjan se neopredeljuje politično, strankarsko ali kakorkoli posvetno, njegova edina opredelitev je LJUBEZEN do vseh in vsakogar. Kristjan ne obsoja, ne kritizira, ne ogovarja, se ne vdaje odvisnostim in suhoparnemu poželjenju, vednar sprejema vse ljudi, ki to počnejo. Torej Kristjan (Kristjani) svojo pozicijo v Sloveniji lahko le popravimo stem, da sledimo našemu nauku(ne glede na konfesijo), kajti vsem je osnova biblija(zato naj vsak bero, doume in razume ter udejanja spoznano).Če Kristjan ne zna odpuščati,razumeti, sprejeti potem je brezveze da vztraja v krščanski veri("ali si hladen ali vroč"!)Kristjanu pa je še to najpomembneje, da ne pričakuje nagrade ali priznanja za svoja dela od tukajšnjega sveta! Najlažje je biti kristjan na papirju z opravljenimi zakramenti in z enotedenskim pobiskom pri maši, to so obredi, to je prevara, Kristjan je Kristjan vsako sekundo, z vsakim, povsod in vedno v Duhu in Resnici!

Pa vi krščanarji sploh veste kaj je Jezus učil. Ali ste še vedno zaslepljeni s tem kar vam pridigajo po cerkvah. Dajte si prosim pridobiti informacije resničnega Jezusa in kaj je on v resnici učil. Pa nobenga od vas ne bo več v cerkev in nihče od vas ne bo več podpiral izkoriščevalskega Vatikana in takrat se boste resnično lahko posvetili Jezusu, Bogu in veri.
"bog ni v lesu, bog ni v kamnu, bog ni v hiši, bog je v vsakem posamezniku" "Jezus"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Zheegec ::

Zato se sedaj zvonovi tretirajo kot glasba in se ne more prijaviti kot hrup.

Torej lahko grem Pahorju nabijati muziko pred njegovo hišo ob 3h zjutraj pa me ne more prijaviti, ker pač glasba ni hrup?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kivi113 ::

No, me veseli, da je v Soutparku Hitler lahko celo politično nekorektno prikazan. Ker to je poanta Southparka.
Se že bolje počutim. Svoboda izražanja je zelo pomembna stvar, in kratenje pravice do lastnega mnenja in raziskovanja glede največje tragedije 20.stol. je nedopustna, a se dogaja.

Naj zmaga moč argumenta in ne argument moči.. :)

kitewing ::

Zheegec je izjavil:

Zato se sedaj zvonovi tretirajo kot glasba in se ne more prijaviti kot hrup.

Torej lahko grem Pahorju nabijati muziko pred njegovo hišo ob 3h zjutraj pa me ne more prijaviti, ker pač glasba ni hrup?

Dejmo se zmenit in gremo vsi, ki nas moti celodnevno nabijanje zvonov, vsak s svojim zvonom vsako noč koncertirat pred zagovornike nočnega zvonenja. Saj je samo glasba....

Tarzan ::

Kitewing, boš moral plačat svoje koncertiranje SAZASu. ;)

kitewing ::

Tarzan je izjavil:

Kitewing, boš moral plačat svoje koncertiranje SAZASu. ;)

To pa verjamem, ker bo ogromno publike.

solatko ::

cirecire - Odlomek iz intervjuja z bivšim oznovcem:
Kaj je bilo ozadje napada na škofa Vovka?

Gre za dogodek, povezan z krajevnimi razmerami. V očeh lokalnih faktorjev so Stopiče, kraj, kamor je bil namenjen, takrat veljale za zelo belogardistično območje. Med ljudmi je bil tedaj še vedno živ spomin na to, kako je bil pobit četrti bataljon Cankarjeve brigade na Javorovici. Pokol, ki je bil izvršen na grozovit način, so izvedle domobranske enote pod vodstvom Nemcev. Tamkajšnji politični dejavniki so se odločili za demonstracije. Ob tem so bili - kakor je bilo kasneje ugotovljeno - izrecno opozorjeni, da morajo poskrbeti za varnost.
Je šlo za spontano reakcijo lokalcev?

Popolnoma spontano najbrž ni šlo. Politične in varnostne institucije so bile s tem, da se zgodijo demonstracije, zadovoljne. Verjamem pa, da so lokalni partizani, prepričani, da imajo utemeljen razlog, pobudo za demonstracije dali sami. V takih razmerah je pač prišlo do tega norega zažiga.

celoten intervju: http://www.mladina.si/tednik/200340/cla...

Kar se pa tiče domnevnega fizičnega nasilja učiteljice in razlogov, pa si imel možnost prfokso prijavt in bi bila verjetno takoj v suspenzu, če je bil razlog ta, ki si ga navedel.

Blisk ::

kitewing je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Zato se sedaj zvonovi tretirajo kot glasba in se ne more prijaviti kot hrup.

Torej lahko grem Pahorju nabijati muziko pred njegovo hišo ob 3h zjutraj pa me ne more prijaviti, ker pač glasba ni hrup?

Dejmo se zmenit in gremo vsi, ki nas moti celodnevno nabijanje zvonov, vsak s svojim zvonom vsako noč koncertirat pred zagovornike nočnega zvonenja. Saj je samo glasba....


Jaz sem se zadeve rešil tako, da sem se preselil. Tam kjer sem živel je bilo in je še totalno belogardistično območje.

Predlagam, da odprete na FB skupino, PROTI ZVONJENJU CERKEV in z veseljem se vam tudi jaz pridružim.
Če pa poberete dovolj podpisov, pa bo morala iti sprememba zakona v parlament!

Verjemi pa, če boš ti komu muziko nabijal, da te bo policija preganjala. Dvojna merila pač!

imagodei ::

DeusVult je izjavil:

Ateisti še naprej opravičujete svoje sovraštvo do Krščanstva in toleranco do islama.

Bull shit. Če se ne potrudiš razumet nasprotnega stališča, si ne moreš potem namesto tega privoščit nekih lastnih bebastih sklepov.


DeusVult je izjavil:

Trdite, da ste razumni, obenem pa a priori zavračate popolnoma smiselne nauke Jezusa.

Spet Bull shit. Nekateri Jezusovi nauki so čisto OK. Večji del, pravzaprav. Velika večina jih je vsaj neškodljivih. Spet pretepaš slamnata strašila.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

@DeusVult, cirecire - preden izgubita še zadnjo trohico kredibilnosti na tem forumu, prosim da se nehata izvijati ko črva in odgovorita na že zastavljena vprašanja:
A kje vidiš kakšno zvandalizirano cerkev? A kje vidiš množične demonstracije proti katolikom/kristjanom? A kje vidiš javno zažiganje svetega pisma? Naslove v časopisih, v stilu: "Skinheadi pretepli duhovnika?" ali pa "Tolpa nevernikov brutalno pretepla tri ženice na poti iz maše"? A tvoje otroke oz. kakšne otroke katoliških staršev, ki jih osebno poznaš, zaradi vere šikanirajo sošolci?


In, cirecire, ko praviš:
jaz osebno sem pa versko "svobodo" čutil tako, da me je ateistična učiteljica v osnovni šoli tepla in lasala, ko je slišala, ko sem eni sošolki rekel, da sem bil prejšnji dan pri verouku...


To ne velja za kakršen koli dokaz, če se je dogodek zgodil pred letom 91.
- Hoc est qui sumus -

gruntfürmich ::

imagodei je izjavil:

@DeusVult, cirecire - preden izgubita še zadnjo trohico kredibilnosti na tem forumu...

LOL? sta jo že zdavnaj...:)):D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

oldguy ::

Še en mit vam razbijem:

c) Alle Schriften, welche die christliche Religion und ihre Einrichtungen, den Gottesglauben und andere einem gesunden Volksempfinden heiligen Dinge verhöhnen, verumglimpfen oder ver?chtlich machen.


All writings that ridicule, belittle or besmirch the Christian religion and its institution, faith in God, or other things that are holy to the healthy sentiments of the Volk.


Uradne smernice cenzure knjig v naci Nemčiji. Toliko o "ateističnih" ideologijah 20. stoletja, Deus...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

kivi113 ::

oldguy je izjavil:

Še en mit vam razbijem:
All writings that ridicule, belittle or besmirch the Christian religion and its institution, faith in God, or other things that are holy to the healthy sentiments of the Volk.



Saj, imo, je imel Vatikan ogromno vlogo v zvezi z 2.sv.vojno. Zato me tako moti, da se je "ne sme" raziskovati.

oldguy ::

Saj, imo, je imel Vatikan ogromno vlogo v zvezi z 2.sv.vojno.


Seveda je imel. Seveda so bile za to olajševalne okoliščine v obliki nasprotovanja komunizmu, ki se je takrat ravno dobro pokazal kot res težko sranje, ampak bistvo je, da so trditve o ateističnem nacizmu bedarija. So bili kar lepo oženjeni, kadar je le bilo to v interesu vsem vpletenim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

imagodei ::

oldguy> "Seveda je imel. Seveda so bile za to olajševalne okoliščine v obliki nasprotovanja komunizmu, ki se je takrat ravno dobro pokazal kot res težko sranje,"

Ja, ravno v tistem času se je pokazal kot res težko sranje. Ravno v času Hitlerjevega in Mussolinijevega pohoda po Evropi. Sploh pa po tem, ko je Hitler napadel Stalina in se je Rusija začela bojevati na strani zaveznikov. Medtem, ko je cel civiliziran svet videl nacizem ter fašizem kot sovražnika št.1, takrat so nekateri uživali tak luksuz, da so si lahko izbirali še alternativne sovražnike.
- Hoc est qui sumus -

pecorin ::

Uradne smernice cenzure knjig v naci Nemčiji. Toliko o "ateističnih" ideologijah 20. stoletja, Deus...


saj deusvult (po njegovem pisanju na tem forumu sodec) ne nasprotuje nacizmu, celo opravicuje in podpira ga.

npr. samo en njegov citat(pa jih je se vec):
Komunizem nasprotuje samemu konceptu naroda, medtem, ko sta Krščanstvo in Narodni Socializem na tem konceptu osnovana. Komunizem in ateizem sta Slovenskemu Narodu tuja, medtem, ko je Narodni Socializem zgolj logični podaljšek Krščanske vere, na kateri je bil naš Narod osnovan.

oldguy ::

saj deusvult (po njegovem pisanju na tem forumu sodec) ne nasprotuje nacizmu, celo opravicuje in podpira ga.


Aha, torej sem tole očitno pobral od nekogega drugega. Vseeno paše semkaj.

Ja, ravno v tistem času se je pokazal kot res težko sranje. Ravno v času Hitlerjevega in Mussolinijevega pohoda po Evropi. Sploh pa po tem, ko je Hitler napadel Stalina in se je Rusija začela bojevati na strani zaveznikov. Medtem, ko je cel civiliziran svet videl nacizem ter fašizem kot sovražnika št.1, takrat so nekateri uživali tak luksuz, da so si lahko izbirali še alternativne sovražnike.


Misliš, da je bilo to zavezništvo karkoli drugega, kot zavezništvo tipa "v sili hudič muhe žre"? Od revolucije naprej so vsi bodoči zavezniki boljševike že zaradi miru na vzhodu in posledične večje obremenjenosti zahodne fronte gledali postrani. Potem je bil tu še umor carja, nacionalizacija, "antiimperializem", miljoni izbeglic, poročila o sranju od preganjancev, Finska vojna ter Molotov-Ribbentrop, vse pred napadom Poljske.

Po drugi strani se jim je Hitler nekaj časa zdel prava obramba pred revolucijo, čislan v Ameriki, čislan doma, navidez ni rušil ustaljenega družbenega reda, niti cerkve in nasploh bil fajn klen dedec, ki je v očeh mnogih zvlekel svojo državo iz dreka. Dokler niso spoznali pravega obraza, jasno...

Zavezniki bi takrat sklenili pogodbo tudi s hudičem, če bi jim pomagal razbit Nemčijo. No, saj so jo...

Stvar pa bi se lahko razpletla tudi drugače. Ob drugačnih Hitlerjevih predpostavkah bi npr. prav lahko danes študirali, kako so Američani, Britanci in Nemci skupaj razbili Sovjetsko zvezo. Jasno, "lepi" bi bili spet zmagovalci, ti bi pa vedel za prav vsak gulag, ki je kdaj tamkaj obstajal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

imagodei ::

> "Zavezniki bi takrat sklenili pogodbo tudi s hudičem, če bi jim pomagal razbit Nemčijo. No, saj so jo..."

Saj to je poanta: veliki voditelji zahodnih demokracij so šli sklenit pogodbo s hudičem, ker so ocenili, da je Hitler MNOGO MNOGO večja nevarnost svobodnemu svetu, svobodni trgovini, ekonomiji, napredku in nenazadnje grožnja življenju samemu ter kvaliteti življenja, kot pa Stalin. Predvsem pa je bila ta grožnja mnogo bolj neposredna.

Seveda so se po svetu našli čuki, ki tega niso sprejeli in so trdili "Bolje Hitler, kot Stalin". So bili pa le-ti s strani vseh zaveznikov prepoznani kot kolaboranti in to je zgodovinsko dejstvo.

Ampak to je zgodovina. Resničen problem je, da danes potomci, somišljeniki in ostali zavedeni katoličani povojne poboje v Sloveniji vidijo kot nek primarni vzrok, zakaj bi se jim morali vsi (ateisti, muslimani, hinduisti in ne vem kdo še vse) klanjati in priznavati njihovo superiornost. Po letih "zatiranja" s strani komunističnega režima so se strgali s ketne in bevskajo, kot da se jim še danes dogajajo največje krivice. V bistvu pa so povojni poboji in komunistični režim samo prikladen izgovor, ne pa vzrok - če ne bi bilo tega, bi pa našli nekaj drugega.

Tako simpl je to - nihče v Sloveniji ne šikanira kristjanov oz. katoličanov. (Morda obstajajo posamezniki, ki svojih impulzov niso sposobni kontrolirat in se takšni izpadi dogajajo; gotovo pa v mnogo manjši meri, kot npr. šikaniranje istospolno usmerjenih ali pa muslimanov). Tega v smislu nekega družbenega pojava NI, takšne klime v Sloveniji ni.

Slovencu lahko očitaš marsikatero bedarijo, v tem primeru pa ne bo šlo: jako dobro ločimo med vero posameznika oz. med verniki na eni strani, ter kritiko institucije, njene politike in posameznih dogodkov, ki se dogajajo v okviru te institucije na drugi strani.

Večina katoličanov je prav tako normalnih ljudi, ki razumejo to distinkcijo in ne trolajo po forumih. Samo fundiji, ki verjetno verjamejo tudi v 10.000 let staro Zemljo in kreacionizem so tako "spretni", da odklonilen odnos Slovenca do pedofilije v RKC zamenjujejo za osebni napad na vernike.
- Hoc est qui sumus -

oldguy ::

Saj to je poanta: veliki voditelji zahodnih demokracij so šli sklenit pogodbo s hudičem, ker so ocenili, da je Hitler MNOGO MNOGO večja nevarnost svobodnemu svetu, svobodni trgovini, ekonomiji, napredku in nenazadnje grožnja življenju samemu ter kvaliteti življenja, kot pa Stalin. Predvsem pa je bila ta grožnja mnogo bolj neposredna.


Seveda, ko je pa haral po Franciji namesto po SZ. Jasno. Ako bi poharal najprej po SZ, ni rečeno, da se ne bi oženili z njim. Načrti so vsekakor bili...

Z drugim delom se pa večinoma seveda strinjam. So večina, imajo precej koncesij, zakoreninjenih v tradiciji in navadah naroda. Pač, uradna religija. Odnos do krščanstva v Sloveniji torej ustvarjajo kar lepo verniki sami. Takile, kot so tule gor, jasno, precej negativnega...

Ampak to je pač par lunatikov, ki v svoji glavi niso dovolj razdelali določenih epizod. Ni rečeno, da so tega sploh sposobni, kar pa ne pomeni, da je večina ostalih enaka. Večinoma so čisto fejst, jasno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

Blisk ::

Hitlerja je zjebal na konc samo pohlep, ker je preveč hotel naenkrat. Vendar pa je s svojo miselnostjo uspel tehnologijo spraviti svetlobna leta naprej pred drugimi, ki se jim je šlo samo za kapital, naprimer američani. Proti nemčiji so bili takrat pravi bureki!

Sicer ne vem kako vezo ima tole s cerkvijo danes, dejstvo pa je, da je cerkev, podpirala Hitlerja, saj so vojake župniki žegnali preden so šli v boj. Pri nas pa so cerkvenjaki z roko v roki z nemci pobijali slovence. Bela garda je bila prcej močna in veliko ima na vesti! Celo danes lahko vidiš nekatere belogardistične vzklike iz teme preteklosti!

Limit-sky ::

A si ti tudi mnenja, da smo jih še premalo zmetali v jame?

oldguy ::

A si ti tudi mnenja, da smo jih še premalo zmetali v jame?


A ti si bil? Jebemu, kolk si pa potem že star? Pa kaj za hudiča delaš zunaj čuze?

Limit-sky ::

oldguy je izjavil:

A si ti tudi mnenja, da smo jih še premalo zmetali v jame?


A ti si bil? Jebemu, kolk si pa potem že star? Pa kaj za hudiča delaš zunaj čuze?

Se slabo počutiš?

oldguy ::

Seveda, zdravje mi zaenkrat še v redu služi, hvala lepa...

Ampak ti si pa tako navdušeno vrgel strawmana, da si gotovo še iz onih časov. Tako da vračam vprašanje...

Limit-sky ::

Se opravičujem, ampak repliciral sem na post nad mojim.
Kaj je tvoj problem? Če bi rad kaj vprašal, go ahead.

oldguy ::

Eh, ponavljal se pa ne bom. Dešifriraj, ako te je volja...

Limit-sky ::

"A ti si bil? Jebemu, kolk si pa potem že star? Pa kaj za hudiča delaš zunaj čuze?"

Če si mislil na "...da smo jih še premalo zmetali..." sem imel v mislih nas, kot zmagovalce.
Kaj si pa ti imel v mislih in kakšno je tvoje mnenje o tem?

oldguy ::

Da si vrgel strawmana, ker Blisk nikjer ni omenjal, koliko ljudi naj bi zmetali v luknje in koliko je to prav.

Če se že gremo to temo, meni se zdi da si povojni zločini kljub olajševalnim okoliščinam tipa "everybody was doing it" zaslužijo obsodbo, če ne sodne, vsaj politično. Vsak, ki je pristal v luknji brez sodbe, si tega ni zaslužil. V najslabšem primeru bi si zaslužil metek v čelo po obsodbi. Ampak res pa je, da je bilo metanje v jame takrat, hm, zeitgeist... Razumem, vendar obsojam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

Limit-sky ::

Moje mnenje je podobno.
OK, pa s tem zaključiva, da ne bova preveč OT.
««
11 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084140629 (123745) Mrakw
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42366829 (60910) Marilyn
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992117928 (102538) PacificBlue
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14930090 (27421) JanK

Več podobnih tem