» »

ESČP: Slovenija je kršila 8. in 13. člen konvencije o človekovih pravicah

ESČP: Slovenija je kršila 8. in 13. člen konvencije o človekovih pravicah

BlaY0 ::

49106 je izjavil:

Ne 6, ampak 25.000 oz. 50.000. Ja bom plačal v upanju, da bo odgovorni(brez premoženja) v haagu.

Ne. Zaenkrat samo 6. Za ostale pa ne vem ker nisem jasnovidec tako kot ti, sem pa že podal svojo oceno se mi zdi včeraj.

BlueRunner je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Zakaj ne. Če jih drugi lahko jih bom tudi jaz.

Kot rednem obiskovalcu tega portala in osebi brez naziva ti pripisujem mnogo vec pameti, kot pa nakljucnem mimoidocem na ulici. Drzavljanstvo je v to zgodbo zacela po 1999 mesati politika, ki je iz taksnega ali drugacnega razloga imela interes podpihovati nacionalizem. Drzavljanstvo ali pravica do drzavljanstva ni bila predmet teh sodnih postopkov in kot se je na koncu izkazalo, da samo zato, ker je moznost obstajala, ne pomeni, da smes kaznovati tiste, ki se za drzavljanstvo niso odlocili.

Hmm, večkrat je v sodnih spisih omenjeno torej JE del kompletnega postopka/procesa. Je pa res da se sodišče v razsodilu ne sklicuje na državljanstvo ker v samem razsodilu ni relevantno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlueRunner ::

BlaY0 je izjavil:

Ja. Za teh 6. Plačal jo boš tako ti kot jaz, oba nasprotnika izbrisa.

Ne samo za teh 6.

9. Holds, unanimously, that the respondent Government should, within one year of the delivery of the present judgment, set up an ad hoc domestic compensation scheme (see paragraph 415 above);


Se vedno nisi prebral sodbe.

Kdo bo pa to placal, bomo pa se videli ...

BlaY0 je izjavil:


Hmm, večkrat je v sodnih spisih omenjeno torej JE del kompletnega postopka/procesa. Je pa res da se sodišče v razsodilu ne sklicuje na državljanstvo ker v samem razsodilu ni relevantno.

Samo v toliko, kolikor ga je notri rinila drzava Slovenija, da bi opravicila izbris in v toliko, kolikor je sodisce ugotavljalo, da ni relevantno.

Nekako, kot ti tukaj. Venomer ga tlacis notri in iz tega delas "issue", ceprav to sploh ni "issue".

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

BlueRunner je izjavil:


Se vedno nisi prebral sodbe.

Kdo bo pa to placal, bomo pa se videli ...

Sem. In še enkrat ponavljam. To kdo bo plačal ni vprašanje. Vprašanje je koliko in kdaj.

BlueRunner ::

Kdaj: v roku kaksnih dveh let. Ce ne bo Slovenija v roku leta dni sama nekaj zorganizirala, bo potem "pomagalo" sodisce. Je pa res, da si vmes sel od "Ja. Za teh 6" do "Ne. Zaenkrat samo teh 6."

Prvo je bila napaca. Drugo je pa ze bolj prav.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

BlueRunner je izjavil:


Samo v toliko, kolikor ga je notri rinila drzava Slovenija, da bi opravicila izbris in v toliko, kolikor je sodisce ugotavljalo, da ni relevantno.

Nekako, kot ti tukaj. Venomer ga tlacis notri in iz tega delas "issue", ceprav to sploh ni "issue".

Ne. Notri so ga turili tudi tožniki sami. Zakaj?

jype ::

BlaY0> Ja amapak za njih so veljali drugačni pogoji.

In točno v tem je finta.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Rupa ()

BlaY0 ::

BlueRunner je izjavil:

Kdaj: v roku kaksnih dveh let. Ce ne bo Slovenija v roku leta dni sama nekaj zorganizirala, bo potem "pomagalo" sodisce.

Ah kaj pa veš. Mogoče se bo pa naslednje leto sodišče začelo ukvarjati s kakšnim večjim primerom pa bo tega postavilo malo na stran. Ne veš. Skratka ugibaš.

jype je izjavil:

BlaY0> Ja amapak za njih so veljali drugačni pogoji.

In točno v tem je finta.

Ni nobene finte, ker so to vedeli.

Nič, jaz se vdam.

S svojim klano simpatizerjev izbrisa bom plačal odškodnino, vi in izbrisani pa ste dobili to kar so želeli... moralno zadoščenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

49106 ::

vi in izbrisani pa ste dobili to kar so želeli... moralno zadoščenje.


Pa ne samo to

BlaY0 ::

Tudi OK.

BlueRunner ::

BlaY0 je izjavil:

BlueRunner je izjavil:


Samo v toliko, kolikor ga je notri rinila drzava Slovenija, da bi opravicila izbris in v toliko, kolikor je sodisce ugotavljalo, da ni relevantno.

Nekako, kot ti tukaj. Venomer ga tlacis notri in iz tega delas "issue", ceprav to sploh ni "issue".

Ne. Notri so ga turili tudi tožniki sami. Zakaj?

In kje tocno je ESCP razsodilo o tej domnevni zahtevi za drzavljanstvo? Katera tocka razsodbe se nanasa na to?

k4vz0024 ::

WamPIRe- je izjavil:

V Sloveniji za napake par posameznikov plačujemo vsi. Se ne spomnem kakšnega primera, da bi kdo, ki je kakšno stvar perfektno zašuštral, tudi plačal iz svojega žepa (to bi že bilo mogoče) ne pa tudi s svojimi žulji, če lahko tako rečem. Kvečjemu se takega človeka odstavi, mu da visoko odpravnino povrh tega pa še drugo funkcijo v drugi instituciji in magični krog je s tem sklenjen...



Zato pa imamo kapitalistični socializem bogatega sloja:D

Kar se tiče izbrisanih, je to lep opomin, kako se z ljudmi ne ravna. V naši državi se izbrisi takšni ali drugačni, dnevno dogajajo. Žal.:8)

donfilipo ::

Kar se tiče izbrisanih, je to lep opomin, kako se z ljudmi ne ravna. V naši državi se izbrisi takšni ali drugačni, dnevno dogajajo. Žal.


?
Drugačni, Takšni, .....KAKŠNI????

Če naj bo opomin. Če ne je zgolj aluzija.

Pri izbrisanih mi še vedno ni jasen motiv, razen morda recimo kot sem ga nekako površno naklepal skupek........da se s kupom pravil znebiš par zoprnih oficirjev JLA, KOS in zvezne udbe, ki trdijo da slovenskega državljasntva NE rabijo, kar pa se potem pokaže za sila nepraktično, saj so nemara ravno ti zadeve uredili, prizadela pa je celo nekatere v sloveniji rojene, slovenskih staršev in prostovoljce teritorialne obrambe.

To mi je edini tak logičen kao naklep, ki pa seveda ne prestane trezne presoje. Poleg mene, ki pa takrat nisem mogel oddati niti predloga za obiranje listja:), je bil v javnih službah, in med politiki, še najmanj eden, če ne več orenk pijan, ali pa enostavno butast.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

donfilipo> še vedno ni jasen motiv

Samo pogledat moraš USS Nimitza in si predstavljat, kako se en tak človek znajde na položaju, ko zmore dat tako navodilo. Nadrejenim je bilo pa potem bodisi preveč nerodno te reči popravljat in tvegat svojo glavo pred tiskom, ki bi jih raztrgal, bodisi so bili totalno zabiti (kar je bolj verjetno).

Mehmed ::

Matako je izjavil:

Težava je tudi, da zdaj očitno vidimo je celo na najvišjih sodiščih uspeh tožbe za potencialne izbrisane cca. 60% (upoštevamo lahko le tožečih 10 strank, eden je bil izbrisan tako, kot bomo na koncu vsi)


Ce sem prav prebral sta dva zavrnjena, ker nista izcrpala pravnih sredstev doma prej. Kar ne pomeni, da nimata prav, ampak da se nista zrela za tja. Dva pa, ker sta uredila status vmes.
Verjetno bo osip teh ki probajo precej velik, obenem pa tudi procent uspesnih dost visji. Imo.

BlueRunner ::

Mehmed je izjavil:

Matako je izjavil:

Težava je tudi, da zdaj očitno vidimo je celo na najvišjih sodiščih uspeh tožbe za potencialne izbrisane cca. 60% (upoštevamo lahko le tožečih 10 strank, eden je bil izbrisan tako, kot bomo na koncu vsi)


Ce sem prav prebral sta dva zavrnjena, ker nista izcrpala pravnih sredstev doma prej. Kar ne pomeni, da nimata prav, ampak da se nista zrela za tja. Dva pa, ker sta uredila status vmes.
Verjetno bo osip teh ki probajo precej velik, obenem pa tudi procent uspesnih dost visji. Imo.

Kompenzacijska shema verjetno ne pomeni postopka pred sodiscem, kjer bi se racunalo na uspeh. Ze zaradi stroskov povezanih s sodnim postopkom verjetno ne.

Prej bi rekel, da bo to nek upravni postopek, kjer bo predpisano kako se ugotovi upravicenost in po kaksni formuli se izracuna pripadajoca odskodnina.

Od pogojev za upravicenost (ti ne bodo smeli biti diskriminatorni) in od vrste in obsega odskodnine (nisem preprican, da bi ta lahko bila simbolicna) pa bo odvisno, ce bo ESCP v kaksnim naslednji sodbi dodalo se kaj, ali pa se bo stvar pocasi zakljucila.

T-h-o-r ::

haha, sladko se smejim janši, kritikom kresalke in vsem forumskim desničarjem
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

Jaz pa še vedno žalujem za vsemi, ki so zaradi izbrisa trpeli.

T-h-o-r ::

jaz pa zdaj ne več, ker so dosegli pravico na sodišču
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

jype ::

Ne vsi in tudi tisti, ki so jo, so še vedno imeli precej bolj uničeno življenje, kot jim ga bo odškodnina zdaj popravila.

BlueRunner ::

T-h-o-r je izjavil:

haha, sladko se smejim janši, kritikom kresalke in vsem forumskim desničarjem

Zakaj pa ne tudi vsem levim vladam in zraven se skoraj 30% vseh volilcev, ki so na voliscu rekli, da se napake ne sme popravljati?

Ne vidim razlogov za smeh. Tukaj so vse opcije gladko popusile po celi crti. Nek sekretarcek v casu izbrisa pa za Dnevnik razlaga, kako je presenecen nad sodbo. Morda ga bi lahko kdo podrobneje povprasal o njegovi vlogi pri tem "banalnem" birokratskem zlocinu.

T-h-o-r ::

Zakaj pa ne tudi vsem levim vladam in zraven se skoraj 30% vseh volilcev, ki so na voliscu rekli, da se napake ne sme popravljati?


zato, ker se je vsaj 1 leva vlada odločila za reševanje problema
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

PaX_MaN ::

Ja, z, da parafraziram ustavno sodnico, "zakonodajno drisko"...

BlueRunner ::

T-h-o-r je izjavil:

Zakaj pa ne tudi vsem levim vladam in zraven se skoraj 30% vseh volilcev, ki so na voliscu rekli, da se napake ne sme popravljati?


zato, ker se je vsaj 1 leva vlada odločila za reševanje problema

1. "leva" vlada pa je problem bistveno zakomplicirala. Preostale 4 "leve" vlade pa tudi tega niso bile sposobne poriniti naprej.

T-h-o-r ::

ja, ampak ljudje s tega "pola" se nato vsaj niso javno norčevali iz izbrisanih, jih niso žalili in obmetavali z najrazličnejšimi odurnimi izrazi, so vsaj držali gobec in tiho priznavali svoj fail
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

PaX_MaN ::

tiho priznavali svoj fail

Zgleda da ne, če so se pritožil zoper prvo sodbo ESČP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

BlueRunner ::

T-h-o-r je izjavil:

ja, ampak ljudje s tega "pola" se nato vsaj niso javno norčevali iz izbrisanih, jih niso žalili in obmetavali z najrazličnejšimi odurnimi izrazi, so vsaj držali gobec in tiho priznavali svoj fail

Ignoriranje v primeru izbrisa ni nic manjsi greh, kot pa propagiranje. Oboji skupaj so sokrivi tega, da se stvar ni sanirala ob prvem resnem opozorilu. Ce bi "priznavali svoj fail", bi stvar spremenili ali pa bi odstopili, ker so bili nesposobni za zaupano jim delo. Bohinc je tukaj se zadnji pozitiven lik, ker je bil zakon pripravljen, vendar na koncu zavrnjen na referendumu.

To je bila za vecino levih in desnih nepotrebna in "tretjerazredna" tema. Sedaj bo potrebno poravnati tudi ta racun.

T-h-o-r ::

Sedaj bo potrebno poravnati tudi ta racun.


the only fair thing 2 do
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

amigo_no1 ::

jype je izjavil:

Ne vsi in tudi tisti, ki so jo, so še vedno imeli precej bolj uničeno življenje, kot jim ga bo odškodnina zdaj popravila.

Ima kdo podatke za teh 6 konkretno, koliko časa so bili izbrisani ?
Z neko povprečno plačo 700E je to 8400 na leto, strogo v številkah za službo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

BlaY0 ::

BlueRunner je izjavil:


Ignoriranje v primeru izbrisa ni nic manjsi greh, kot pa propagiranje. Oboji skupaj so sokrivi tega, da se stvar ni sanirala ob prvem resnem opozorilu...

Čeprav sem se že udal bom še tole rekel...

Ja pa p**** Blue, kaj si ti naredil za to? A si ležal v belem kombinezonu na Šubički tako kot jaz? A si se vsaj podpisal v znak podpore ko so zbirali podpise po ulicah tako kot jaz???

PaX_MaN je izjavil:

tiho priznavali svoj fail

Zgleda da ne, če so se pritožil zoper prvo sodbo ESČP.

Če si bral sodbo, potem veš da je "uradna" Slovenija notri priznala svoj fail (to je izbris). Pritožba nima veze s tem. Verjetno ji pač nekaj drugega v sodbi ni všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

amigo_no1 je izjavil:


Ima kdo podatke za teh 6 konkretno, koliko časa so bili izbrisani ?
Z neko povprečno plačo 700E je to 8400 na leto, strogo v številkah za službo.

Ah pejt se solit no. V sodbi je vse napisano za vsakega posebej. Drugo je pa... kako pa ti veš da bi bili če ne bi bili izbrisani ti ljudje zaposleni, koliko bi zaslužili in podobno? To da tisti čas niso mogli nič zaslužiti je najmanj kar so izgubili. Največ po moje je da so izgubili 20 let, ki se jih ne da nadomestiti.

amigo_no1 ::

Če si sodbo prebral, potem povej naprej.Ampak je očitno nisi.

Mipe ::

@BlaY0: To me nekoliko spominja na vse tiste protipiratske slogane... saj veš, koliko zaslužka izgubijo založniki s tem, da raja vleče piratske kopije?

Teh 20 let so izgubili? Kako pa so preživeli medtem? Ja, delali so. Ali na črno ali pa v svoji domovini. V bistvu niso izgubili ničesar, samo zamenjali so kraj dela, zdaj pa so nas tožili za tisti čas, ko niso mogli delat v Sloveniji.

amigo_no1 ::

Veliki salonski gobci:
pojdi na UE, vrni osebno/potni list, reci naj te odstranijo iz liste prebivalstva Slo (postaješ alien).
Sedaj kakor veš in znaš preživi 20 let, samo ne pozabi nimaš nobenih pravic več, do denarja na banki ne moreš, zdr. zavarovanje odpade, delati razen na črno tudi ne, avta ne moreš registrirati, stanovanja ne moreš najeti, še naročniškega razmerja za mobitel ne moreš opraviti.

Se slišimo čez 20 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

BlaY0 ::

Mipe je izjavil:

@BlaY0: To me nekoliko spominja na vse tiste protipiratske slogane... saj veš, koliko zaslužka izgubijo založniki s tem, da raja vleče piratske kopije?

Teh 20 let so izgubili? Kako pa so preživeli medtem? Ja, delali so. Ali na črno ali pa v svoji domovini. V bistvu niso izgubili ničesar, samo zamenjali so kraj dela, zdaj pa so nas tožili za tisti čas, ko niso mogli delat v Sloveniji.

Se popolnoma strinjam da so delali in preživeli, ker ko ti enkrat kuzla v rit skače si (večina) pripravljen narediti vse da preživiš. Dejstvo pa je da jim je bil status ukinjen zaradi česar so bili v depriviligeranem položaju do nas, ki nam ni bil. Lahko rečem tudi to da niso vsi samo izgubljali z izbrisom, definitivno je kdo tudi kaj pridobil... nekdo je šel za misionarja v Afriko, drugi v tujsko legijo in je lahko "pomagal" ljudem po svetu, videl svet, tretji je šel past ovce na Durmitor, četrti so beračili in spoznali življenje, ki ga narekuje beraška palica. Eni so se veliko naučili (če so se le hoteli). Jasno, nihče od izbrisanih ni plačeval davkov. Skratka za njih je bilo teh 20 let vojno stanje in kot bi BlueRunner rekel, jih je teror države non-stop preganjal

Skratka vse te dejavnike je potrebno upoštevati, če že govorimo o postavljanju stvari/situacije v prvotno stanje (ki ga itak ne bomo dosegli, lahko se temu samo približamo.)

amigo_no1 je izjavil:

Če si sodbo prebral, potem povej naprej.Ampak je očitno nisi.

Lej za vsakega od tožnikov je po 30 kronološko urejenih točk, ki se nanašajo na njihovo življenje do izbrisa in po izvrisu. Ne vem jih na pamet zato ti predlagam, če te to zanima, da si prebereš sam.

edit: Hmm, za enega vem da se je izučil za čevlarja in v Kopru odprl majhno čevljarsko delavnico kjer je delal do izbrisa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlueRunner ::

BlaY0 je izjavil:

BlueRunner je izjavil:


Ignoriranje v primeru izbrisa ni nic manjsi greh, kot pa propagiranje. Oboji skupaj so sokrivi tega, da se stvar ni sanirala ob prvem resnem opozorilu...

Čeprav sem se že udal bom še tole rekel...

Ja pa p**** Blue, kaj si ti naredil za to? A si ležal v belem kombinezonu na Šubički tako kot jaz? A si se vsaj podpisal v znak podpore ko so zbirali podpise po ulicah tako kot jaz???

Na Subicevi niso lezali tisti, ki bi imeli moc in moznost karkoli spremeniti - s prstom kazem na tiste, ki so to moc in moznost nedvomno imeli. Drugic preberi celoten dialog in se ne meci ven tam, kjer nihce ne kaze nate.

Kar se pa tice tvojih vprasanj:

Ne, ker sem bil na bolniski in v postelji.
Da, ker sem lahko.
En izmed kriterijev koga voliti je bil tudi odnos do izbrisanih - slab ali brez odnosa, brez mojega glasu.
Kjerkoli in kadarkoli sem si vzel nekaj casa, da bi narobe informiranim poskusil pojasniti za kaksno napako je slo, da tezava ni bila v drzavljanstvu, temvec v brezpravnosti in brezprizivnosti odnosa do samo ene dolocene kategorije tujcev. Vcasih uspesno, veckrat ne.

Nisem pa nikoli postal aktiven clan kaksne stranke ali njihov kandidat na volitvah.
Tudi nisem sedel na ministrskem stolu, kjer bi imeli moc in moznost vplivati na resitev te problematike.
Tudi nisem nikoli bil poslanec, da bi lahko glasoval po svoji vesti, ki mi pravi, da je tej skupini potrebno povzroceno krivico nemudoma popraviti in se jim na nek primeren nacin tudi opraviciti in oddloziti za prestano.

Ko s prstom pokazem na leve in desne, ko obtozujem, obtozujem vse tiste, ki so bili clani strank in, ki so znotraj strank podpirali kandidate, ki tega niso zeleli ali znali resevati. S prstom kazem na vse notranje ministre, razen enega, ki je pokazal vsaj nekaj truda. S prstom kazem na vse predsednike vlad, ki v temu niso znali ali niso zeleli videti napake, ki postavlja drzavo, drzavljane in konec koncev tudi osamosvojitev v luc balkanskega nacionalizma - tistega najslabsega s katerim nismo nikoli zeleli imeti nicesar in tudi zaradi tistega, zaradi cesar smo se odlocili za samostojno pot naprej.

Tako. To so tisti, ki jih obtozujem in kot volilni upravicenec sem svojo osnovno pravico v tem pogledu v celoti izkoristil.

BlaY0 ::

OK, se pravi naredil nisi NIČ, tako kot jaz ne, čeprav sva oba nekaj delala na tem.

PS: Nič bolj se ne mečem ven kot ti in ostali sprstomkazači.

BlueRunner ::

BlaY0 je izjavil:

OK, se pravi naredil nisi NIČ, tako kot jaz ne, čeprav sva oba nekaj delala na tem.

PS: Nič bolj se ne mečem ven kot ti in ostali sprstomkazači.

S prstom kazem na tiste, ki so bi lahko kaj storili, ti pa potem skocis ven in em vprasas kaj sem storil?

Tako kot ti: kar sem v svojem polozaju lahko.

Sedaj mi pa povej koliko moci so imeli in kaj so res storili vsi tisti na katere kazem s prstom. Ce sva midva storila 90% tega, kar sva lahko, koliko so storili oni? 1%? 90%? 0?

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Vprašanja kot so kaj je bilo, kdo česani naredil, kdo bi lahko kaj naredil pa ni... te izenačujejo z dvornimi norci v parlamentu ki jih imamo čast poslušati 20 let. Vprašanje je torej kaj ŠE, v danih okoliščinah lahko kot civilna družba naredimo. S prstom kazanje sva (verjetno) ugotovila, da nič ne zaleže.

V glavnem, jaz zdajle ne vem, ker imam rahlo poln kufer vsega, ko pa se bom spomnil in bil pri volji bom pa povedal.

BlueRunner ::

BlaY0 je izjavil:

Vprašanje je torej kaj ŠE, v danih okoliščinah lahko kot civilna družba naredimo. S prstom kazanje sva (verjetno) ugotovila, da nič ne zaleže.

Kot civilna druzba lahko pomagava pri identifikaciji vseh krivcev in predlaganju ter tudi izvrsevanju kazni (neizvolitev, ipd...) kot lekcijo prihodnjim omahljivcem. Ce tega ne dosezemo in dejanj soodgovornih kolektivno ne obsodimo, jih kaznujemo in se od njihovega obnasanja distanciramo, smo obsojeni na to, da se bo zgodba v nasem imenu ponavljala.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Se pravi da je treba NAJPREJ slovenskemu sodstvu predvsem pa US povrniti ugled, autoriteto in integriteto, drugače se bo to itak ponavljalo in nihče nikoli ne bo za nič odgovarjal. Jaz ne vem no, ampak povrnitev ugleda sodiščem ni ravno nekaj kar bi bilo izvedljivo hitreje kot v parih letih. Časa kot pravi ESČP pa imamo eno leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlueRunner ::

BlaY0 je izjavil:

Se pravi da je treba NAJPREJ slovenskemu sodstvu predvsem pa US povrniti ugled, autoriteto in integriteto, drugače se bo to itak ponavljalo in nihče nikoli ne bo za nič odgovarjal. Jaz ne vem no, ampak povrnitev ugleda sodiščem ni ravno nekaj kar bi bilo izvedljivo hitreje kot v parih letih. Časa kot pravi ESČP pa imamo eno leto.

Isti paket, da. Ljudem mora pac potegniti, da:
a) sami volimo svoje predstavnike
b) karkoli predstavniki storijo v nasem imenu ima za vse nas posledice
c) sodisca niso zato, da ugajajo, temvec zato, da nepristransko razsodijo na podlagi predlozenih dokazov
d) da ignoriranje sodisc ne pomeni nic dobrega za nobenega drzavljana

Jaz lahko pri tem naredim svojih 90% moznega. Ce kdo pocne 10% tega, kar zmore, pa me ne bo sram pokazati nanj s prstom in pac reci, da dela samo 10%.

Daedalus ::

d) da ignoriranje sodisc ne pomeni nic dobrega za nobenega drzavljana


Predvsem tole bi mogli milom i silom zbiti iz glav t.i. predstavnikom ljudstva.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BlueRunner ::

Daedalus je izjavil:

d) da ignoriranje sodisc ne pomeni nic dobrega za nobenega drzavljana


Predvsem tole bi mogli milom i silom zbiti iz glav t.i. predstavnikom ljudstva.

a) sami volimo svoje predstavnike
b) karkoli predstavniki storijo v nasem imenu ima za vse nas posledice

Daedalus ::

Ko ta moj milom i silom implemetiraš na točko a) sami volimo svoje predstavnike, to ponavadi pomeni, da ignorantskih glumačev ne izvoliš več kot enkrat. Kar je že kr uspeh.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mipe ::

Pravite, da pri nas niso imeli statusa. Ali ste pozabili, da so to bili ljudje z več kot enim državljanstvom? V drugi državi bi zlahka lagodno živeli. Morda tudi so, nato pa so po vsem tem halo glede izbrisanih prišli v Slovenijo in "dokazovali", da so trpeli 20 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

jype ::

Mipe> Pravite, da pri nas niso imeli statusa. Ali ste pozabili, da so to bili ljudje z več kot enim državljanstvom? V drugi državi bi zlahka lagodno živeli.

Ne seri.

donfilipo ::

http://www.izbrisani.org/Izbrisani%20Br...

Niko Vidmajer

Vidmajer je lahko celo rahlo Nemški plemiški priimek, Štajerski hoch:) tako da kar se hailanje tiče, je treba lepo v strumno:))

Usoda pa je za tiste ki deloma berejo, tudi jasna.
Neumnost je dokumentiran dokaz, da Kafka in še kdo, niso bili paranoidni, ampak v jedru občutljivi realisti:)

Mi vsi skupaj pa izpademo pičke na nek način.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

BlueRunner ::

Daedalus je izjavil:

Ko ta moj milom i silom implemetiraš na točko a) sami volimo svoje predstavnike, to ponavadi pomeni, da ignorantskih glumačev ne izvoliš več kot enkrat. Kar je že kr uspeh.

Ne vidim nacina kako "ljudstvo" prisiliti k razumevanju. Ce vecine te stvari ne zanimajo, jih pac ne zanimajo. Prekletstvo demokracije, ce hoces drugace.

To, da imamo pravico izbirati lastne predstavnike, pa nam je bilo zgatovljeno nekje tam z istim paketom s katerim se je za nekatere administrativno ugotovilo, da ne obstajajo. Tako kot je gor napisal. Dobesedno kafkasto. Daj mi potni list, unicim ti potni list, potem pa vprasam kdo pa ste vi in kaj pocnete tukaj?

Kakorkoli ze... letos sem iz seznama perspektivnih crtal ven Viranta in njegovo celotno stranko. So imeli potencial, ampak od trenutka ko so popustili nicvrednem izsiljevanju druge stranke ("lahko je minister, ce zagotovi..." - minister pa ne more in ne sme vplivati na konkretne postopke), od tam naprej so v mojih oceh samo se eni, ki jim vec pomeni ablast, kot pa biti zvest osnovni ideji, ki so jo zagovarjali med volitvami.

drmr1980 ::

T-h-o-r je izjavil:

haha, sladko se smejim janši, kritikom kresalke in vsem forumskim desničarjem


Ne vem, kaj je tukaj smešno...
Verjetno si že pozabil, da je poleg Jajeca pri izbrisu aktivno sodelovala tudi LDS...
In verjetno si tudi pozabil, kako je Kresalka zanikala, da bodo odškodnine, v bistvu se je delala norca iz tistih, ki so trdili, da bodo...
In bodo, upravičeno.
... in ni mi jasno, kakšni lobiji so takrat delovali, da ji niso pod nos vrgli, da so pri izbrisu bili glavni takratni LDS in SDSS...

Me pa prav zanima, kaj bodo spet oklestili v proračunu, da bodo izplačali težke miljone, če ne milijarde...
Najbolje, da odpustimo vse prikoritenske pravnike in ekonomiste, glede na to, da moramo po pravico v EU, slednji pa se učijo samo, kako pokrasti družbeno premoženje.

Glede na to, kaj nam je Jajec vse že vzel, se mi niti malo ne smeji.
In verjamem, da se kmalu tudi tebi ne bo...

PaX_MaN ::

In verjetno si tudi pozabil, kako je Kresalka zanikala, da bodo odškodnine, v bistvu se je delala norca iz tistih, ki so trdili, da bodo...

Zanikala je da bo _zakon podlaga za odškodnine_.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali vas ob takšnem ravnanju naše "elite" kaj mine do sodelovanja v tem sistemu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8511017 (8116) Fritz

Izbrisani

Oddelek: Problemi človeštva
474277 (3898) zmaugy
»

Francija cenzurira nevšečne spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5528236 (24688) SkipEU
»

Izbrisani Todorović dobil odškodninsko tožbo proti državi (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
52129376 (18771) Zheegec
»

Zakon o izbrisanih (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46726067 (20272) majcenf

Več podobnih tem