» »

ebay in carina

ebay in carina

yyyeb ::

carina mi je poslala sporočilo,da jim moram posalti račun oz.naročilo oz izpis dražbe iz ebaya.
katero je naročilo in katero izpis dražbe na ebayu?
kako jim to pošljem? kot link,copy-paste samo črke,copy site...?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

chucki ::

Lahko jim pošlješ potrdilo, kar po mailu, če si plačal preko paypal. Njih zanima končni znesek z poštnino vred. Zraven si dobil mail naslov!

KoMar- ::

Kolikor vem, moraš zadevo natiskat in poslat. Če je zadeva iz eBaya, bojo hoteli videti tudi item number.

5er--> ::

Slikaj/skeniraj tisti list, ki so ti ga poslali.
Natisni pdf paypal računa.
Oboje pošlji carini na mail.

katja0 ::

Mene tut neki zanima v zvezi s tem... Dobila sm danes domov obvestilo. Zadeva je pa taka... Js sm plačala za paket nekje 300$, na potrdilu od express maila pa piše, da je total value 50$, poštnina pa 40$ (dejansko je 30$). Kaj nej zdj nardim? Pošlem potrdilo z dejansko ceno, al se da kako drugač?

#000000 ::

Itak oni niso glupi in tud internet znajo uporabljat in bodo najdli točno ta artikel, kje si kupila zadevo ?

BlaY0 ::

Jaz vedno pošljem PDF eBay/PayPal strani po e-mailu in nisem še imel težav. Če hočeš pa kaj pogoljufat imaš pa lahko potem težave :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

katja0 ::

Sj vem, da niso... Zato sprašujem. Ker pač na uradnem potrdilu piše druga cena, kot je dejansko bla.
Kupila sem prek ebaya, ampak je to več artiklov, ne samo eden. In na potrdilu vse lepo piše, samo cena je izdatno nižja.

St235 ::

Odvisno od artiklov in odvisno od carinika. Lahko popraviš številke na naroičilu in sprintaš lažne podatke, samo s tem si v prekršku, če te dobjo. Iz izkušen ti povem, da bi se na tvojem primeru verjetno pošlo, ker tudi od 90$ bo država pobrala svoj delež, pošta pa si bo pokrila stroške. Drugače pa cariniki pogledajo kolk realna je cena. Če si kupila naprimer za 300$ cunj, ki niso neka blazna znamka potem je lahko zgoljufat ker bodo teško ugotovil, kolk so cunje dejansko vredne. Sploh za stvari kupjene preko ebaya je teško najti točno tistega prodajalca in realno ceno. Po drugi strani pa če si zadeve kupila preko spletne strani potem lahko samo odprejo to spletno stran in vidijo realne cene. Predvsem pa tisti pildek papirja, ki je prišel zraven ni nikaršno uradno potrdilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

petrcech12 ::

Imam nekaj vprašanj...Kako carini poslat potrdilo o plačilu če si plačal preko Western Union?
In pa ali lahko oseba ki ima odprt sp iz tujih držav(pakistan, kitajska itd...) naroča večje količine izdelkov, namenjene nadalnji prodaji, ali jih spustijo preko carine (vem da pri podjetjih to gre, ne vem pa kako je z sp)? (vem da kot fizična oseba to ni možno)

hvala

Zgodovina sprememb…

Bias ::

Verjetno imap potrdilo plačila preko WU? Torej skeniraš in pošlješ po mailu. Pred nekaj dnevi sem dobil od carine enako obvestil. Pač iz payPala sem naredil print screen in dal kot prilogo maila.

alessio2 ::

Že en mesec čakam na en pošiljko iz UK. Naročil sem iz eBay.co.uk in po navadi pride v roku 7-10 dni.
Ni neka ogromna stvar. Gre za en komplet posteljne prevleke, ki ima cca 1kg.

Prodajalec mi jo je poslal takoj po nakupu. Zanima me kje se lahko to zadržuje?
Je mogoče na carini kljub temu, da je iz EU? Kam lahko pokličem?

Bias ::

alessio2 je izjavil:

Že en mesec čakam na en pošiljko iz UK. Naročil sem iz eBay.co.uk in po navadi pride v roku 7-10 dni.
Ni neka ogromna stvar. Gre za en komplet posteljne prevleke, ki ima cca 1kg.

Prodajalec mi jo je poslal takoj po nakupu. Zanima me kje se lahko to zadržuje?
Je mogoče na carini kljub temu, da je iz EU? Kam lahko pokličem?


Dvomim da je na carini...če bi bilo bi takoj prejel obvestilo.

Če imaš pošiljko poslano po "registrirani / priporočeni pošti" lahko izslediš paket.

Če nimaš, daš lahko kontaktiraš (obvezno preko eBaya prodajalca in mu potarnaš kje je pošiljka), kasneje pa lahko daš "pritožbo" na PayPal da paketa ni...

KoMar- ::

Par opcij:

1. Pokliči na svojo lokalno pošto, kjer običajno prevzemaš pošiljke, če imajo kaj zate oz. za tvoj naslov
2. Veliko "UK" prodajalcev v resnici pošilja iz Kitajske, kar pomeni precej daljši čas potovanja in seveda carino
3. Če 1. in 2. ne pomagata, na eBayu odpri pritožbo - "Item not received" in dobi denar nazaj

alessio2 ::

Prodajalec pravi, da bi se moral pozanimat na pošti (če do jutri ne pride, se oglasim tam).
Povprašal sem ga tudi po tracking number, tako da počakam še na to, če dobim.

Pošiljajo pa iz UK ( http://www.linenideas.co.uk/contact.asp ) in imajo rok dostave 4-8 dni za EU.

ne_kdo ::

jaz sem tudi čakal mesec dni na pošiljko iz UK. se mogoče kje založla ali težave s transportom (sedaj je bil vulkanski prah), tak da daj še malo počakat.

lp

Kovacic89 ::

Lep pozdrav.

Mene pa zanima koliko bi bila končna cena tega izdelka iz avstrijskega ebay-a?
plačam 20% Davka in potem še kaj ali je to to?

http://cgi.ebay.at/Pioneer-AVH-P3300BT-...

amigo_no1 ::

Izdelek je avkcija.

Toliko boš plača prodajalcu takoj (če zmagaš na avkciji):
končna cena +$57,60 (poštnina)

DDV 20% ti bo carina zaračunala na ta znesek = (končna cena+$57,60 USD) *0.20

Še kakih 5 E ti bo zaračunala pošta.
Btw, izdelek se nahaja v ZDA (Alexander City, Alabama, United States).

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435934095 (3447) lolipop2
»

eBay - zakaj tako nizka cena, kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5310478 (8791) polde01

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101078 (45625) Tilen

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093909 (70774) Tilen
»

Ebay - PayPal - Carina

Oddelek: Omrežja in internet
3410117 (8861) Morenov

Več podobnih tem