» »

Sladkor je strup?

Sladkor je strup?

1
2
3 4 5

NikolormousB ::

Seveda, ko stradaš se tudi beljakovine predelajo v glukozo. Možgani so sila izbirčni, kaj nucajo kot vir.


Ko stradaš se vse predela v glukozo. Ampak stanje stradanja ni ravno optimalno za telo in počutje.

Je pa proces predelave škdoba v glukozo bistveno bolj učinkovit in hitrejši. Škrob ne samo polisaharid, ki ga mora telo razbiti na manjše kose.

Aquafriend ::

V sadju in zelenjavi je fruktoza naravno prisotna. Vlaknine, vitamini, rudnine, encimi in druge dragocene rastlinske snovi uravnavajo njene možne slabe presnovne učinke. Zato se nam sadju v strahu pred fruktozo zagotovo ni treba odpovedati. Zelo hitro pa preveč fruktoze zaužijemo v obliki visokofruktoznega sirupa (HFCS), ki je prisoten v različnih prehranskih izdelkih in ga ne pridobivajo iz sadja.

Invictus ::

Aquafriend je izjavil:

Seveda je razlika. Fruktoza ali sadni sladkor sodi med enostavne sladkorje. Telo dost lazje predela enostavni sladkor od industrijskega. '
Telo takšne ogljikove hidrate sprejme dobro. Težava nastopi, ko vmes poseže človek in fruktozo »pridela« iz drugih virov. Takšna fruktoza lahko postane vzrok za nastanek številnih bolezni.'

Razlika je v tem, da se lažje predelajo. Nič drugega.

/sarcazem on
Če se industrijski težje predela, to samo pomeni, da je skoraj bolj zdrav, ker ga več poserješ ;).
/sarcarsem off...

Na koncu se predelajo v glukozo. In nažiranje s sadjem lahko ravno tako vodi k sladkorni bolezni. Sladkorni bolniki naj sploh ne bi jedli sadja. Niti vse zelenjave (recimo repa vsebuje veliko sladkorja).

NikolormousB je izjavil:


Je pa proces predelave škdoba v glukozo bistveno bolj učinkovit in hitrejši. Škrob ne samo polisaharid, ki ga mora telo razbiti na manjše kose.

Kaj je škrob...

Ogljikovi hidrati @ Wikipedia
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

harvey ::

Aquafriend je izjavil:

V sadju in zelenjavi je fruktoza naravno prisotna. Vlaknine, vitamini, rudnine, encimi in druge dragocene rastlinske snovi uravnavajo njene možne slabe presnovne učinke. Zato se nam sadju v strahu pred fruktozo zagotovo ni treba odpovedati. Zelo hitro pa preveč fruktoze zaužijemo v obliki visokofruktoznega sirupa (HFCS), ki je prisoten v različnih prehranskih izdelkih in ga ne pridobivajo iz sadja.

Pri uživanju sadja je nekako pomemben tudi čas kdaj ga uživamo, optimalnejše je, če sadje uživamo dopoldan, ker vse te nakopičene cukre pokurimo tekom dneva, ne pa da se zvečer nabutamo s smoothiji in ostalimi sadnimi zadevami. Za zvečer je veliko bolj primerno uživanje zelenjave kot sadja.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

NikolormousB ::

In nažiranje s sadjem lahko ravno tako vodi k sladkorni bolezni. Sladkorni bolniki naj sploh ne bi jedli sadja. Niti vse zelenjave (recimo repa vsebuje veliko sladkorja).


Kot ponavadi pišeš kretenizme.

Mi prosim pokažeš en primer sladkorne bolezni, katere vzrok je nažiranje s sadjem. Mi pokažeš en primer sladkorne bolezni katere razlog je prekomerno uživanje sladkorja? Ali pa jedilnik za sladkorne bolnike, kjer je sadje prepovedano.

Pri uživanju sadja je nekako pomemben tudi čas kdaj ga uživamo


Niti ne.

Invictus ::

Moj fotr samo nagnjen k sladkorni bolezni. Ima sladkor na zgornji meji.

Zdravniško priporočilo je eno jabolko na dan, oz. 3 slive. Vse ostalo bi že preveč obremenilo njegovo slinavko. In bi lahko povzročilo sladkorno bolezen.

NikolormousB je izjavil:

Pri uživanju sadja je nekako pomemben tudi čas kdaj ga uživamo


Niti ne.

Seveda je. Samo ti tega ne razumeš, ker si se ravno prvič obril. Takrat sem tudi sam lahko požrl vse.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

harvey ::

Na koncu se predelajo v glukozo. In nažiranje s sadjem lahko ravno tako vodi k sladkorni bolezni. Sladkorni bolniki naj sploh ne bi jedli sadja

Točno, mit o zdravem sadju ne drži kar po dolgem in počez. Seveda, toliko sadja ne moreš pojesti, da bi zaužil sladkorja količinsko kot je v enem litru CocaCole in kot tako zaenkrat uživanje sadja ne more ravno biti razlog za tveganje in nastanek sladkorne bolezni. A ko je pa že imaš pa je za diabetike je izbor sadja predvsem jagodičevje - ribez, aronija, josta, kosmulja...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

NikolormousB ::

Sadje in sladkorna bolezen:

https://www.diabetes.org.uk/guide-to-di...

Seveda je. Samo ti tega ne razumeš, ker si se ravno prvič obril. Takrat sem tudi sam lahko požrl vse.


Link?

Invictus ::

http://sladkorna.si/ogljikovi-hidrati-v...

Evo ti linka...

Mal si preberi... In ne posplošuj kot povprečen slovenski hostar...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

NikolormousB ::

Kaj naj si preberem? Da ima sadje nizek do srednje visok GI in nizko glikemično obremenitev in je kot tako priporočljivo za diabetike?

Iz tvojega linka: http://sladkorna.si/ogljikovi-hidrati-v...

PRIPOROČLJIVO
Živila z veliko vlakninami
sveža in zamrznjena zelenjava vseh vrst (cvetača, brokoli, zelje, ohrovt, grah, zelena in rumena koleraba, korenje, paprika, paradižnik, rdeča pesa, por, čebula, stročji fižol, špinača, blitva ...)
surovo in neolupljeno sadje (jabolka, hruške, kutine)
jagodičje vseh vrst (borovnice, maline, robidnice, jagode)
bob, fižol, leča, suh grah, čičerika
vsa živila s prehransko trditvijo "vir prehranske vlaknine" ali "visoka vsebnost prehranske vlaknine"

Smrekar1 ::

elomat je izjavil:

Ali je sladkor res tihi ubijalec, kot pisejo nekateri znanstveniki s podrocja prehrane?


Eh.

Te stvari smo razčistili v prvi polovici 16. stoletja - razlika med strupom in zdravilom je samo v količini.

Sladkor je problematično živilo zato, ker smo evolucijsko prilagojeni na pomanjkanje in iščemo lahko dostopna hranila. Sladkor je eno najboljših hranil za telo, zato si ga naše telo želi bolj kot skoraj karkoli drugega. Zadeva deluje dokler ne živiš v izobilju, ker smo prilagojeni na pomanjkanje in je telo odlično opremljeno za pomanjkanje ampak bolj slabo opremljeno za izobilje. Še takrat ni strašnega evolucijskega pritiska za prilagoditev, za neplodnost moraš tudi v izobilju hoditi v ekstreme in plodnost je praktično edino gonilo evolucije.

Kaj torej narediti? Predvsem se nehaj sekirati, ker te krof ali dva ne bosta ubila. Krof ali dva dnevno in kokakola ter pir za žejo ti znajo uničiti kakovost življenja enkrat po 40. letu starosti, nekje v povprečju. Če ti to nekaj pomeni (kar bi priporočal) se omeji na krof ali dva nekajkrat letno, pij predvsem vodo in giblji se dovolj in če nimaš hude genetske smole ti ne bo nič hujšega.

Pri hrani praviloma preveč kompliciramo.

harmony ::

11 mesecev od kar imam sladkorno tipa 1.
Jem vse tudi to "prepovedano" sadje. Dejansko kolikor pozrem toliko inzulina potrebujem.

Kar sem v vecini meri izbrisal iz prehrane je:
- marmelada
- sokovi
- evrokrem

Vse ostalo kolikor pojem toliko inzulina. Dejansko bi sla tudi marmelada, ampak problem je, ker marmelada hitro preide v kri, ce pa dam inzulin preden jem, pa obstaja bojazen, da padem v hipo.
Tako da te glikemicne bedarije sem jaz lepo izbrisal iz svojga zivljenja in sem se naucil kdaj dati inzulin, koliko dati inzulina, naucil sem se tudi da ce pozrem eno veliko pico, da moram v roku 5-6h se 2x naspikati, enkrat za prvo spico, ter drugic, ko se ocitno se naprej prebavlja...
Prej tega nisem vedel, zato sem za eno pico nasprical enkratno kolicino in cez 1,5h bil v hipo. Potem sem se le naposled naucil.
Kebap = kein Problem, nauciti sem se moral kdaj moram naspricati ustrezno kolicino. Tako, da pri meni se sedaj redko zgodi, da pridem v visje nivoje, pa se to ce pridem hitro zreguliram.

Torej ali je sladkor strup. Ne ni. Jaz sem vedno zivel zdravo zivljenje in na koncu fasal to jebeno bolezen.

kingsix ::

Tipa 1 je nekaj povsem drugega kot sladkorna tipa 2.

harmony ::

kingsix je izjavil:

Tipa 1 je nekaj povsem drugega kot sladkorna tipa 2.

Vem, mi je jasno to. Tudi tip 2 lahko je vse, ce se zna paziti.

radmannsdorf ::

Sladkor je problem tam, kjer ga ne pričakujemo toliko.
Primer 1: poješ škatlo piškotov, celo čokolado - se zavedaš da si pojedel preveč - OK, ker se zavedaš.
Primer 2: spiješ 1,5l gazirane pijače - pojma nimaš da si zaužil 180g sladkorja - NAROBE, ker se ne zavedaš.

Sam zadnje leto furam LCHF(Low Carb High Fat) dieto, shujšal sem med 20 in 30kg, predvsem na račun prenehanja pitja sladkih pijač in kruha. Kakšno sladko zadevo še vseeno maznem, ampak se zavedam, in se potem naslednje dni še toliko bolj držim nazaj.
Sadja ne jem, ker ima preveč naravnega sladkorja.
Za sladkoholike je zakon naravno sladilo brez kalorij - Eritritol.
Še ena fora - 1,3% light jogurt ima VEČ sladkorja, kot klasičen 3,2% jogurt.

nekikr ::

Koliko kil si imel prej in koliko jih imaš zdaj? Zgolj iz firbca...

delfinus ::

Tale film si poglejte "That Sugar Film" (2014). Tip je naredil 2 mesecni eskperiment na sebi, ko je presedlal iz zdrave hrane na industrijsko in pa jedi, ki vsebujejo dosti sladkorja, s tem da je konzumiral isto kolicino kalorij kot prej.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Invictus ::

Na to temo imaš tudi film...

http://www.imdb.com/title/tt0390521/?re...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

r3dkv1c4 ::

Je kdo opazil, od tistih, ki radi pojeste cokolado, piskote, itd......

...da ste veckrat imeli vetrove, ste veckrat sli na veliko potrebo, itd.....

To sje samo nekaj indicev, da zauzijete prevec cukra..


Dovolj ga je ze v normalnih hranilih in sploh, ce spijete zjutraj sladko kavico.

Cuker je strup.Pika.

Za tiste, ki ste zamenjali cike, za culr....pa en nasvet.....
....namesto cukra vsakic naredite 10 sklec ali 20 pocepov.......boste hitro pozabili na cukr.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

harmony ::

Jaz sem opazil, da ko se napokam fizolovke da imam vetrove kot konj. Prevec cukra?
Zakaj nimam vetrov ob pitju kokakole?
Torej, prosim ne ga kakat s temi cuker je strup. pika Zatkn si ta strup nekam. Cukr je osnovno zivilo za telo. PIKA!

Invictus ::

harmony je izjavil:


Torej, prosim ne ga kakat s temi cuker je strup. pika Zatkn si ta strup nekam. Cukr je osnovno zivilo za telo. PIKA!

Saj to mišljenje te je pripeljalo do sladkorne ;)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

radmannsdorf ::

Za Gazprom je po moje prej kriva moka, kot sladkor. Moka upočasni prebavo in s tem je več časa za nastanek plinskih eksplozij. :)

Glugy ::

Jz sm dolgo let nazaj skoz pil sadne pijače, pa čokoladce jedu ; voda mi je bla dejansko ogabna; doskrat sm bil bolan pa težko sem se spravil k razmišljanju pod očmi sem imel povešeno črno kožo čeprav nisem žural.

Dons pijem sam še vodo ( izjemoma da si mogoče enkrat na 2 mesca privoščim kak kozarec soka ). Bolan nisem bil že kr nekaj let; ko pa sem bil bolan sem pa virus mnogo hitreje prebolel kot ostali okoli mene. Gube pod očmi nimam več; barva kože je tud normalna. Razmišljam lažje. Če si pa privoščim kozarec soka mi lahko rata slabo pa kdaj se mi tud zgodi da me glava začne bolet če si privoščim recimo še mal več soka. Tud občutek v grlu po soku je tak suh kot da bi bil kiselkast; kot da bi me ožgal z kislino mal al neki podobnga. Šele ko dost vode po tem spijem je mal boljš. Sej tud po tem vidš ko ščiješ. Curek more bit bledo rumenkast; če ni piješ premalo vode in mučiš svoje ledvice.

Jz res mislm da če se odvadš sladkorja ; pa če potem čez par mesecev tok sladkorja daš vase kot si preden si se mu odpovedal ti bo slabo. Enostavno gre za strup. Ne tipičen strup ampak tak okusen strup ki zelo počasi ampak vztrajno uničuje tvojo kožo; tvoje organe; možgane ipd. Skoraj vsi presežejo dnevno količino sladkorja. Zdej če bi res čist mal sladkorja na dan zažil če bi ti to uspel ob tem da je v skoraj vsaki hrani sladkor celo v Ketchapu ; da ne govorimo o marmeladi ki je praktično sam cukr ; al pa čokolandnem namazu ; Nutelli, žitaricah ipd. Potem mogoče ne bo strup zate; na splošno pa je to tihi ubijalec.

Sej je vse je škodljiv v prekomernih količinah drži ampak sladkor že v majhnih dozah hitro preseže dnevno sprejemljivo koliično in ti zato škoduje.

V Britaniji kjer so prepovedal pretiravanje s sladkorjem v čokoladicah so proizvajalci ubral taktiko z zmanjševanjem celotne porcije mini čokoladic. Torej se za isti denar dobi manj, obenem pa tud potrošnik ne bo zadovoljen ker bo za isto količino pač kupil dve čokoladici namesto ene. Kar pomen da bo še bolj presegel dozo sladkorja kot bi sicer.

Če se bo pri nas kej podobnega zgodilo bo "rešitev" proizvajalcev ista. Manjša porcija namesto preoblikovanje recepta ki bi bil dober tudi z manj sladkorja ! To je zaskrbljujoče. Proizvajalci raje manjšajo porcije kot pa da bi se prilagodil in pomagal zdravju potrošnika.

radmannsdorf ::

Glugy je izjavil:

Proizvajalci raje manjšajo porcije kot pa da bi se prilagodil in pomagal zdravju potrošnika.

Točno tako. Milka čokolada je iz 100g postala 80g. A grlo pa peče ko hudič, ima celo 57,6g sladkorja na 100g. Bolano!
Jaz kupim Gorenjka Mistica Original, ki ima 18g sladkorja na 100g, če že rabim čokolado. Okoli 1,7€ košta. Pa še 100g je. :)

harmony ::

radmannsdorf je izjavil:

Glugy je izjavil:

Proizvajalci raje manjšajo porcije kot pa da bi se prilagodil in pomagal zdravju potrošnika.

Točno tako. Milka čokolada je iz 100g postala 80g. A grlo pa peče ko hudič, ima celo 57,6g sladkorja na 100g. Bolano!
Jaz kupim Gorenjka Mistica Original, ki ima 18g sladkorja na 100g, če že rabim čokolado. Okoli 1,7€ košta. Pa še 100g je. :)

Koliko cukra ima ena pica? A vi sploh veste kaj je to cukr? Ocitno ne, ker gledate samo na tisto embalazo odzadi in nimate pojma kaj pomenijo te cifre!

radmannsdorf ::

Kaj se pa pizdiš? Sej nisem rekel da ne smeš cukra jest. Tudi jaz ga, ampak zakaj bi jedel čokolado, ki ima malo manj kot 60g cukra na 100g, proti tisti ki ima malo manj kot 20g na 100g? A razumeš? Ni debata tle da se bomo znebili cukra, ker je to skoraj nemogoče, problem je ta, da dajejo cuker noter kot najcenejši konzervans in zadeva ki dejansko zasvoji. Tudi če ga je manjk, ni nič narobe. Ampak proizvajalci količino rajši večajo.
Ravno prej sem naredil pico brez moke - testo iz sira, jajc in parmezana. Še vedno je cuker v vseh sestavinah ja, ampak ga je manj kot v klasični pici, ta ga ima pa manj kot kupljena-zamrznjena pica recimo.

gruntfürmich ::

Glugy je izjavil:

Jz sm dolgo let nazaj skoz pil sadne pijače, pa čokoladce jedu ; voda mi je bla dejansko ogabna; doskrat sm bil bolan pa težko sem se spravil k razmišljanju pod očmi sem imel povešeno črno kožo čeprav nisem žural.

jst isto, pa nisem imel nobenih tvojih problemov.

Glugy je izjavil:

Dons pijem sam še vodo ( izjemoma da si mogoče enkrat na 2 mesca privoščim kak kozarec soka ). Bolan nisem bil že kr nekaj let; ko pa sem bil bolan sem pa virus mnogo hitreje prebolel kot ostali okoli mene. Gube pod očmi nimam več; barva kože je tud normalna. Razmišljam lažje. Če si pa privoščim kozarec soka mi lahko rata slabo pa kdaj se mi tud zgodi da me glava začne bolet če si privoščim recimo še mal več soka. Tud občutek v grlu po soku je tak suh kot da bi bil kiselkast; kot da bi me ožgal z kislino mal al neki podobnga. Šele ko dost vode po tem spijem je mal boljš. Sej tud po tem vidš ko ščiješ. Curek more bit bledo rumenkast; če ni piješ premalo vode in mučiš svoje ledvice.

očitno je da bolehaš za duševno boleznijo.

Glugy je izjavil:

Jz res mislm da če se odvadš sladkorja ; pa če potem čez par mesecev tok sladkorja daš vase kot si preden si se mu odpovedal ti bo slabo. Enostavno gre za strup. Ne tipičen strup ampak tak okusen strup ki zelo počasi ampak vztrajno uničuje tvojo kožo; tvoje organe; možgane ipd. Skoraj vsi presežejo dnevno količino sladkorja. Zdej če bi res čist mal sladkorja na dan zažil če bi ti to uspel ob tem da je v skoraj vsaki hrani sladkor celo v Ketchapu ; da ne govorimo o marmeladi ki je praktično sam cukr ; al pa čokolandnem namazu ; Nutelli, žitaricah ipd. Potem mogoče ne bo strup zate; na splošno pa je to tihi ubijalec.

jp, diagnoza potrjena!

Glugy je izjavil:

Če se bo pri nas kej podobnega zgodilo bo "rešitev" proizvajalcev ista. Manjša porcija namesto preoblikovanje recepta ki bi bil dober tudi z manj sladkorja ! To je zaskrbljujoče. Proizvajalci raje manjšajo porcije kot pa da bi se prilagodil in pomagal zdravju potrošnika.

da, res je grozno ko te priozvajalci čokolade silijo jesti le-to...

ps: prokleti komunisti!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

harmony ::

radmannsdorf je izjavil:

Kaj se pa pizdiš? Sej nisem rekel da ne smeš cukra jest. Tudi jaz ga, ampak zakaj bi jedel čokolado, ki ima malo manj kot 60g cukra na 100g, proti tisti ki ima malo manj kot 20g na 100g? A razumeš? Ni debata tle da se bomo znebili cukra, ker je to skoraj nemogoče, problem je ta, da dajejo cuker noter kot najcenejši konzervans in zadeva ki dejansko zasvoji. Tudi če ga je manjk, ni nič narobe. Ampak proizvajalci količino rajši večajo.
Ravno prej sem naredil pico brez moke - testo iz sira, jajc in parmezana. Še vedno je cuker v vseh sestavinah ja, ampak ga je manj kot v klasični pici, ta ga ima pa manj kot kupljena-zamrznjena pica recimo.

Dober tek. Namesto cukra si rajsi uporabil 1kg mascob.

kingsix ::

Ja, veliko boljše.

radmannsdorf ::

Ja. Tip se dela pametnega, ampak nima pa pojma, da so maščobe boljše gorivo za telo kot sladkor. :)

Zgodovina sprememb…

MonoPattern ::

Problem s tem sladkorjem povsod so nivoji insulina v krvi in glikemični indeks. Btw. a veste zakaj pravijo, da če ti gre na bruhanje spij koka kolo? Zato, ker ima dodano kislino, ki zavira refleks bruhanja, ker bi v nasprotnem primeru vsem bilo slabo zaradi toliko sladkorja. Osebno sem se pa odvadil sladkorja in zdaj mi je recimo že 70% temna čokolada presladka, mora biti vsaj 80%+. Je pa res šokantno, ko človek začne brati deklaracije in vidi, da že z zajtrkom za dvakrat preseže priporočeno vrednost sladkorja.

gruntfürmich ::

najbolj je šokantno bedasti glavi, telesu malo manj...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Aquafriend ::

Sladkorno bolezen je mozno dobit z razlicnimi vzroki. Ne samo ce jes prevec sladko ali nezdravo hrano.

Zgodovina sprememb…

MonoPattern ::

@harmony Seveda je možno dobiti sladkorno tudi če v življenju še nisi pojedel nič sladkorja zaradi genetike. Saj tudi nekadilci dobijo raka na pljučih, vendar je možnost za to veliko nižja. Žal je tako, da država raje da milijone za zdravljenje, namesto da bi dali ta denar za subvencijo in promocijo zdrave prehrane. Najprej lahko začnejo z davkom na sladkane pijače.

NikolormousB ::

radmannsdorf je izjavil:

Ja. Tip se dela pametnega, ampak nima pa pojma, da so maščobe boljše gorivo za telo kot sladkor. :)


Link prosim.

karl ::

NikolormousB je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Ja. Tip se dela pametnega, ampak nima pa pojma, da so maščobe boljše gorivo za telo kot sladkor. :)


Link prosim.


LOL, eni še zmeraj živite v prejšnjem tisočletju. Saj jajca so tudi škodljiva a ne :D

harmony ::

MonoPattern je izjavil:

@harmony Seveda je možno dobiti sladkorno tudi če v življenju še nisi pojedel nič sladkorja zaradi genetike. Saj tudi nekadilci dobijo raka na pljučih, vendar je možnost za to veliko nižja. Žal je tako, da država raje da milijone za zdravljenje, namesto da bi dali ta denar za subvencijo in promocijo zdrave prehrane. Najprej lahko začnejo z davkom na sladkane pijače.

Vse to mi je jasno. Problem vidim v ljudeh, ki se drzijo nevem kaksnih diet in na koncu umrejo zarad enga bednega raka. Enostavno jej normalno, izogibaj se res raznim sokovom, kokakoli in podobnim pijacam, vse ostalo pa lepo na kroznik in je to to.

NikolormousB ::

Aquafriend je izjavil:

Sladkorno bolezen je mozno dobit z razlicnimi vzroki. Ne samo ce jes prevec sladko ali nezdravo hrano.


Sladkorno bolezen tipa 2 se ne dobi od sladkorja. "Sladkorna" se ji reče zato, ker se sladkor ne more ustrezno absorbirati v celice in ostaja v krvnem obtoku, kar pa je za telo nevarno.

Tip 2 dobiš točno zaradi nezdrave hrane, običajno prekomernega uživanja maščob, ki so najpogostejši razlog za debelost.

Tip 1 je povsem druga stvar.

karl je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Ja. Tip se dela pametnega, ampak nima pa pojma, da so maščobe boljše gorivo za telo kot sladkor. :)


Link prosim.


LOL, eni še zmeraj živite v prejšnjem tisočletju. Saj jajca so tudi škodljiva a ne :D


Tam pa tam kakšno jajce te ne bo pokopalo. Vsakodnevno uživanje jajc pa definitivno ni najboljša praksa.

Aja, pa link bi prosil. Takšnega, ki pravi, da "so maščobe boljše gorivo za telo kot sladkor". Dokler ga ne vidim, bom rekel le bullshit.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

Ali je mozno dobit sladkorno zaradi zdravil, tezkih kovin v hrani ali z cepivi?

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Ne.

nekikr ::

Tam pa tam kakšno jajce te ne bo pokopalo. Vsakodnevno uživanje jajc pa definitivno ni najboljša praksa.

Eating up to 3 eggs per day is safe for the majority of the population. People with diabetes may increase their risk of heart disease by eating more than 1 egg per day. However, overall diet quality is far more important to heart health than the number of eggs you eat each day.

Še enkrat ta kmečka pamet: čisto vse je strup. Zavisi samo od količine. Tu bi se pa prerekali ali je bolje 1kg cukra na dan ali kila sira.

harmony ::

NikolormousB je izjavil:

Ne.

Tudi ti bos moral tole malo bolj podkrepiti.
Zakaj sem jaz dobil diabetes tipa 1? Vsi v familiji so zdravi ko dren, nobenih rakov, tumurjev, niti en sam primer, da bi kdo imel sladkorno. Niti tipa 2, kaj sele 1...pa sem jo vseeno fasal.
Diabetes tipa 1 je avtoimuna bolezen. Torej se kako lahko cepiva zdrkajo sistem do te mere, da fases karkol avtoimunega.

kingsix ::

NikolormousB je izjavil:


Tip 2 dobiš točno zaradi nezdrave hrane, običajno prekomernega uživanja maščob, ki so najpogostejši razlog za debelost.


Ja, zato pa je diabetes v ekstremnem porastu, medtem ko se je uživanje živalskih maščob močno znižalo...Ja, makes sense.

radmannsdorf ::

NikolormousB je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Ja. Tip se dela pametnega, ampak nima pa pojma, da so maščobe boljše gorivo za telo kot sladkor. :)


Link prosim.

www.google.com
1 g sladkorja ti da 4 kcal, 1 g maščobe ti pa da 9 kcal. poješ količinko enkrat manj in imaš isto energije.

Aquafriend ::

NikolormousB je izjavil:

Ne.

Tukaj pise, da je mozno dobit sladkorno z zdravili. V redkih primerih. https://fidimed.si/strokovni-clanki/sla...

radmannsdorf ::

PacificBlue ::

Sem se navadil, da si sploh ne kupujem več sladkarij in pijem večinoma vodo ali čaj. Nikoli se nisem dober počutil, če sem se prenažrl sladkega. Deluje predvsem kontraprodukitvno in me uspava. Sladkorja se tako preveč uživa, mislim, da ima več kot 80 procentov prehranskih izdelkov v trgovini dodan sladkor, celo kisle kumarice. Tega je že preveč in ni to normalno in ni zdravo.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

dope1337 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Je kdo opazil, od tistih, ki radi pojeste cokolado, piskote, itd......

...da ste veckrat imeli vetrove, ste veckrat sli na veliko potrebo, itd.....

To sje samo nekaj indicev, da zauzijete prevec cukra..


Dovolj ga je ze v normalnih hranilih in sploh, ce spijete zjutraj sladko kavico.

Cuker je strup.Pika.

Za tiste, ki ste zamenjali cike, za culr....pa en nasvet.....
....namesto cukra vsakic naredite 10 sklec ali 20 pocepov.......boste hitro pozabili na cukr.?


Najhujse vetrove po mojih izkusnjah imajo vegetarjanci, vegani ter presnojedci.

Si nkol nism mislu, da lahk clovek tak hudo gnije od vznotraj xD

P.S. V isto kategorijo bi dodal se excesivne proteinojedce (banane + proteini/whey v prahu - ka pa to dela ej xD)
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

NikolormousB ::

medtem ko se je uživanje živalskih maščob močno znižalo...Ja, makes sense.


Obstajajo tudi maščobe rastlinskega izvora.

Uživanje živalskih maščob se sicer ni bistveno znižalo, če gledaš absolutne številke. Se je pa konkretno povečal vnos kalorij.

Invictus ::

NikolormousB je izjavil:


Tip 2 dobiš točno zaradi nezdrave hrane, običajno prekomernega uživanja maščob, ki so najpogostejši razlog za debelost.

Ti si pa malo za časom... Enih 10 let...

Sladkanje vsega povprek, sploh v fast food restavracijah in pijačah, je bistveno večji problem. Skriti cukr...

Je pa tako, da večina ljudi vnaša preveč kalorij glede na njihovo fizično dejavnost.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ramiz?! ()
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davek na sladko, ste kaj veseli?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25136119 (29386) Raptor F16
»

dodatki v prehrani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6212076 (10704) tikitoki
»

Sladkor (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11025541 (21526) FiReFTW
»

Preveč sladkorja v sadnih jogurtih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713389 (11343) loveJDM

Nelogično navajanje vsebnosti sladkorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10430206 (27865) dzinks63

Več podobnih tem