» »

Najboljš je bit zadet!

Najboljš je bit zadet!

«
1
2

madonch ::

Ne vzet naslova threada preveč dobesedno.
Zanima me samo, kaj si mislite o odnosu družbe do drog, do tistih, ki jih uporabljajo, katere droge ja, katere ne ter kakšne izkušnje imate sami z drogo?

Elemen_T ::

Izkušnje s travo so vsekakor boljše od alkoholnih dogodivščin.
Družbeno in subjektivno.

Legalize marihuana all over the world bi rekel Bob Marley.
Jest držim z njim. - argumentirano 8-)

madonch ::

Kako misliš to "boljše"?

A zato ker si po travi manj agresiven kot po alkoholu?
Kaj pa praviš na to, da trava povzroča depresije, nezainteresiranost, zmanjšano produktivnost?
Če si nek umetnik, to morda ni toliko moteče in ti je važno, da se ti porajajo nove ideje in pogledi, ki jih strait nikakor ne bi uvidel.
Kaj pa če si naprimer programer? je pa najbrž boljš kako kafe:D

Nekateri programerski maratonci prisegajo na ecstasy. (tile pa res vejo zakaj se živi)

Elemen_T ::

Ha!

Pravim družbeno.
Koga briga če nekdo ni ambiciozen za delo ki ga opravlja?

Jest se ukvarjam s programiranjem pa kadim redno in ni moteče.
Ne čisto - pa vseeno.

Tukaj seveda (?) ne govorimo o nekih "podivjanih" rastafarjancih, ki jim je trava cigaret in konzumirajo po škatlico na dan.
Zmerna količina - v stilu en kozarčen vina na dan za zdravje pa pali 8-)

Dr_M ::

ja itak...travo legalizirat.sigurno mn skode nardi kot pa alkohol.pa tut financno ni obremenjujoce tok.

TESKAn ::

Jop, legalizirat travo! Sej veste - odkar je trava, so čapci bol mirni:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

madonch ::

Mogoče pa pri vprašanju legalizacije ne gre samo za škodljivost (uživalcu), temveč so predvidene posledice mnogo širše.
Dokler nima večina držav to legalizirano, bi legalizacija v Sloveniji pomenila nekakšen ganja turizem. Nekateri se očitno bojijo, da bi bile ljubljanske ulice polne zakajenih turistov iz Italije, Avstrije, Hrvaške in še kje.

Kaj je vaša prva asociacija na besedo Amsterdam? Odgovor je jasen! No, pa ni bilo vedno tako.

Po mojem mnenju s samo travo ni nič hudo narobe, vendar bi jo morali legalizirati po vsej Evropi ter propagirati neko kulturo kajenja, podobno kot je to s kulturo pitja.

Piti ni enako zapijati se ter kaditi ni enako zakajati se.

Kakšen pa je kaj odnos do drugih drog? Kje so teli k rejv poslušajo, kako se jim že reče, ..., rejveži ali neki takega :D

Tr0n ::

Rave ze dolgo vec ne obstaja v takem kontekstu, kot si ga vi predstavljate.

Droge nikoli nisem jemal oz. kadil in me tudi ne zanima. Obcasno pivce ob teh vrocih dneh pa pase :).

"Drugs are for the weak".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Elemen_T ::

Tudi ecstazy je lahko ob pravilni uporabi prav toliko škodljiv kot trava.
Kaj je pravilna uporaba pa bi moral vsak vedeti sam zase.
Kar delajo rejverji pa je ekstrem - da človek poje po 7 tabletk na rejv partyju ali mogoče celo več to je pa že krizno pretiravanje.
Navsezadnje pa tudi rejverji nikomur nič nočejo zato načeloma tudi proti trdim drogam nimam nič.

Piti in zapijati je res drugače.
kaditi in se zakajati pa je enako.
Namreč po vsakem jointu si ponavadi zadet (razen če nisi malo neumen in narobe doziraš), po kozarčku vina pa nikoli ;)

Splošni pogled na Amsterdam je v smislu "heya hopla konoplja" viden predvsem v očeh mladih.
Je pa res - v Amsterdamu vidiš po ulicah z jointom v roki le turiste.

Ampak...kaj pa pomisliš, ko slišiš ime Velika Britanija?
.
.
.
Če gledamo po teh parametrih bi moral pomisliti na prav isto stvar kot v Amsterdamu.
Gre le za to, da je bila v Amsterdamu trava prvič legalizirana (odkar travo sploh obravnavajo kot za drogo).
Če to storili tukaj, skoraj nebi imelo učinka na svet.
Ok...soseščina že mogoče, sam dvomim, da bi se zaradi tega začele v Slovenijo valit trume turistov...:\

Elemen_T ::

TrOn:
O kateri drogi pravzaprav govoriš?
Travi, heroinu, ecstazyju, coci,....ali pivu?
:\

madonch ::

Elemen_T: po moje je razlika, če ti po večerji pokadiš enga švoh in greš pol na en sprehod, al pa kako knjigo brat ali pa, da se cel dan zakajaš in nisi za nobeno rabo.

TrOn: Pravis, da: "Drugs are for the weak". Pa glih za te niso. Šibki ljudje ne smejo drog jemat.
Če že so za koga, pol so za trdne ljudi, ki se ne pustijo zasvojiti, ter imajo vse pod kontrolo.

Torej: "Drugs are for the strong only"

Elemen_T ::

madonch:
No ja...Po svoje imaš mogoče prav.
Ampak vseeno jest smatram, da gre zadeva takole:
Pokajen joint pusti določen efekt in dejansko si zadet (pa čeprav je to easyca pred sprehodom/spanjem or wthever)
Eno pivo pa ne pusti za sabo v večini primerov skoraj nič - razen osebnega zadovoljstva :D

Ja...Tr0n je pa falil :P
Mogoče je mislil dejanski output uživanja konkretnih drog...kar pa celo drži.
Kdo le drug kot šibek človek uživa heroin?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

Tr0n ::

Govoril sem o travi in trdnejsih drogah.

Z weak sem mislil ljudi, ki niso sposobni odkloniti drogo, ki niso sposobni brez nje uzivati v druzbi, se ne zavedajo nevarnosti uzivanja in jo jemljejo iz radovednosti in/ali pritiska druzbe. Torej znacajsko sibki ljudje, ne fizicno.

Elemen_T ::

HA!

Ti enačiš travo s trdimi drogami.

Jest temu pravim - neizobraženost.

Nico ::

Droga naredi človeka šibkega. Bolj dovzetni do drogiranja pa so ponavadi tisti, ki jim nekaj manjka.

Prisegam pa na treznost. Občasno pa je treba formatirat, ane?:)
Everybody banana on your head!

Kaboom ::

kar se tega tiče imate po moje vsi prav: od drog postanejo odvisni tašibki in hkrati so droge za psihično močnejše... spet, niso pa samo za psihično močne... šibki ljudje postanejo odvisni od alkohola, cigaret, drog (računalnika namerno ne bom omenjal...:\, ker drugače bom tepen)

piti <> zapijati
kaditi <> zakajati

kaj ni v Amsterdamu prepovedano bit zdrogiran na cesti ? mislim da je... saj je še v sloveniji prepovedano bit pijan na javnem mestu izven gostilne...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Tr0n ::

Trave ne enacim s trdimi drogami, samo to se ne pomeni, da je travo zaradi tega "dovoljeno" uporabljat, trde droge pa ne. Tako tudi ne mores primerjat alkohola in trave. Kozarec piva ni ravno isto, kot en joint ali ena tabletka extazija. Seveda pa tudi pri uzivanju alkohola ne smes pretiravat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Elemen_T ::

Tema izgublja smisel.

O čem govorimo?
O drogi ali o travi?

Tr0n ::

Na to sem ze odgovoril.

Elemen_T ::

Tokrat ni letelo na tvoj, zadnji post.

Tr0n ::

Ze, ampak popravi me, ce se motim - marihuana je droga in to niti ne tako nedolzna.

Dr_M ::

sej je tut alkohol droga.se bl si odvisend od njega kot pa od marihuane.samo alkohol pac ni prepovedan ker velike firme lepo sluzijo in seveda cele drzave na racun tega.pa usi vemo da vec ljudi umre zarad alkohola kot pa zarad marihuane.posredno in neposredno.

Tr0n ::

Mehka droga. Pa kot sem ze prej napisal, ne mores primerjat trave in alkohola, ker se kolicinsko razlikujeta oz. vpliv na organizem je cisto drugacen. Alkohol ne vsebuje toliko nevarnih snovi, marihuana pa bi jih naj po raziskavah vsebovala kar cez 400.

Vec ljudi umre zaradi alkohola, ker je legalen in prosto dostopen.

Elemen_T ::

tr0n nimaš pojma!
Osnovnih definicij o travi.
Tukaj ne gre več o mnenju pač pa o javnem izpodbijanju potencialnih pozitivnih efektov in potenciranje morebitnih negativnih posledic uživanja.

Najprej skadi joint pol pa govori! Dobesedno.
In najprej dobro preberi učinke (dolgoročne in kratkoroče) ZMERNE količine uživanja!

In zdaj primerjaj vse to z alkoholom!
Ma tolk si me razjezil, da se bom kar sam spravil na to.
Pismo tukaj mi bo en nevednež govoril o nekih 400 strupenih stvareh ko kadim že 4 leta skoraj vsak dan in mi popolnoma nič ne manjka. Po mojem in splošnem družbenem mnenju.

Eko ti točno navedem čemu vse pomaga ali blaži oziroma celo zdravi.

• Kemoterapija raka
• Glavkom
• Padavica - Epilepsija
• Multipla skleroza
• Paraplegija in tetraplegija
• Menstrualni krči in porodne bolečine
• Crohnova bolezen in Ulcerativni kolitis
• Depresija in mentalne bolezni
• Revmatični artritis
• Migrena
• Bolečina fantomskega uda
• Astma
• Shizofrenija
• Aids
• Motnje v prehrani
• Visok krvni pritisk / Hipertenzija
• Nail Patella Sindrom
• Možganske poškodbe / Kapi
• Tourettov sindrom
• Poškodbe hrbtenjače
• Fibromialgija

In zdej povej vsaj dve lastnosti alkohola ki sta pozitivni?

Slave lastnosti marihuane na kratko - jebe kratkoročni spomin, jebe ambicije, jebe motivacijo.
To pa je kratkomalo vse.
Če govorimo o pljučnem raku, potem govorimo tudi o cigaretih.
Če govorimo o cigaretih govorimo o eni čisto drugi zgodbi.
Amen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

para! ::

Tema se nekako razvija v boj med tistimi, ki zagovarjajo in tistimi, ki nasprotujejo kanabis sativi, splošno imenovani "travi". Po mojem to ni bil namen teme, zato ne bom pisal o tem.

Če primerjamo alkohol in travo moramo biti previdni na nekaj dejavnikov, ki lahko močno spremenijo posledice uživanja dotičnih substanc. Glavni dejavnik je kakopak pogostost uživanja. Tako trava, kot tudi alkohol, ob pogostem uživanju vodita v relativno negativno smer. Sprva samo za posameznika, dolgoročno tudi za družbo. Prekomerno uživanje alkohola vodi v alkoholizem, odvisnost od alkohola, propad posameznika. Medtem pa pri travi ob prekomernem uživanju ni nič boljše, saj le-ta vodi v neproduktivnos, neambicioznost, itd. V glavnem, preveč vsega škodi.

A ker govorimo o družbi, naj vsaj poskušam opisati zadete in pijane ljudi. Sam imam izkušnje z vsemi stanji. In po teh mojih izkušnjah je pijan človek agresivnejši kot v treznem stanju, zadet pa, ravno nasprotno, mirnejši. Zato bi lahko rekli, da si nevtralni del družbe vsekakor "želi" več zadetih, kot pa pijanih.

Legalizacija trave je spet druga stvar. Nekateri se strinjamo, spet drugi nasprotujejo. Saj je vedno tako. Uporaba trave se pri nas čedalje viša, medtem ko v državah, kjer je stvar legalizirana stagnira, ostaja na istem nivoju. Razlogi so lahko tudi v tem, da je prepovedan sad slajši, kot dovoljen, seveda pa tičijo tudi drugje. Da bi Ljubljana, oziroma Slovenija, postalal "junkie-meka" v primeru legalizacije pa je, po mojem mnenju, neumnost.

Madonch: "Kakšen pa je kaj odnos do drugih drog? Kje so teli k rejv poslušajo, kako se jim že reče, ..., rejveži ali neki takeg"

Zelo zanimiv pogled imaš na sceno. Nekako omejen, a kljub temu zanimiv. Ah, ne bom se spuščal v pro/contra elektro debate...

O učinkih na organizem se je razpisal že Elemen_T.


Death before dishonor!

madonch ::

Mimogrede:

Trava je po vseh definicijah mehka droga

Alkohol pa po svojih lastnostih, učinkih in posledicah spada med TRDE DROGE.
(fizična odvisnost, razkrajanje določenih tkiv v telesu, hude abstinenčne krize, alkoholizem je zelo težko ozdravljiv)

Trava ima le psihične posledice in ob prekomernem uživanju povzroča psihično zasvojenost, ki je sorazmerno lahko ozdravljiva (brez strokovne pomoči).

Ali je kdo zasledil, da je kjerkoli na svetu kdo umrl za neposrednimi posledicami uživanja trave?

madonch ::

Jazz: tisto o "rejvežih" je bila šala. Sam sicer nisem pristaš tehna in podobne glasbe, nimam pa nič proti njej in tistim, ki v njej uživajo.

madonch ::

Še nekaj o odnosu medijev do drog.

Ali je še kdo opazil, da pri dnevniku VEDNO, ko govorijo o heroinu, o komunah, o smti zaradi overdosa ali o čem podobnem, zraven rolajo neke posnetke kako si nekdo rola joint ali pa prikazujejo nasade konoplje (po možnosti industrijske).

Ni čudno potem, da je toliko ljudi neinformiranih. Ne pravim, da bi morali biti na televiziji naklonjeni kateri drogi, samo tako očitno zavajanje ljudi je pa nesramno.

Tr0n ::

Woo, kaksni vneti zagovorniki. Hmm, le zakaj? ;)

Elemen_T: Kot receno, nimam prakse s tem in je tudi ne zelim. Vse kar vem, vem iz javnih obcil, interneta itd... in dosedaj se nisem zasledil podatka, da bi mi marihuano priporocali zato, ker bi naj kot sinteticno zdravilo pomagala lajsati bolecino.

In se nekaj, imas morda kaksne simptome, ki si jih prej nastel, da zaradi tega kadis travo ali kadis samo zaradi feelinga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Elemen_T ::

Tr0n.

Sem zgolj pristen uživalec trave.
Ti pa iz prve roke povem, da joint prekaša vse vrste aspirinov, lekadolov in podobnih pillov.
Pa še bolj zdravo je.
Pokadiš žbe pa glava ne boli več.

Zgodilo se je, da me je enkrat zverinsko bolela rama - in to v tempu celega dneva - nonstop.
Prvi dan se psihično še kolkor tok zadržujem
Drugi dan bolečina napada možgane
Tretji dan,...Trpim kot jesus
Četrti dan,...se zakadim in zaživim miren dan,brez bolečin :D
Fora je bila, da se mi je prehladilo živčevje v ramski mišici.
Proti temu ni zdravila...
Neuredno pa je >:D

Elemen_T ::

madonch:
100% se strinjam s postom o fizični in psihični odvisnosti.

V medijih pa se je okol tega v zadnjem času par stvar popravilo.
Nenavadno dolge reporaže (dnevnik, 24ur,..) o Marihuana Maršu na Kongrescu in Reggae Riversplashu so dale na folk splošno zelo zelo dober vtis o uživanju trave.
Se mi zdi, da ljudje počasi začenjajo ločevat trde in mehke droge. Govorim predvsem o (ne)ločevanju heroina in konoplje, ki ga mediji navadno mečejo v isti koš.
Recimo primer članka v delu:
Ujeli drogeraša! (22.letni B.K in 21.letni T.C sta v ... ob ...kadila zvitek neidentificirane snovi, ki je zelene barve in predvidevajo da gre za konopljo. Poleg so pri 22.letnem B.K našli še 0.22g zavojček prav tako zelene, neidentificirane snovi, ki prav tako menijo da gre po vsej verjetnosti za indijsko konopljo
Pod njim pa se je z očitno manjšim fontom bohotil članek "Zaklal jo je".

Mislim...kriza od krize. Šel bi do onega urednika pa mu glavo utrgu.

0.22g pa so pomoje postrgal iz lističa iz katerega je prej človek zvijal. LOL preLOL

Binji ::

Jst je ne kadim, pa sm vseeno ze precejkrat vidu tud v casopisu da so ugotovili da trava blazi simptome raznih bolezni, tako kronicnih kot ne.
Sem pa povsem za legalizacijo!
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thrivial ::

Problem ilegalnosti konoplje je v tem, da prihaja po ilegalnih poteh(3/4 iz Albanije & Co), posel drzijo v rokah organizirane kriminialne skupine, ki s sabo pripeljejo se trde droge, ki so veliko bolj profitabilne. Ce bi bili import kanali kontrolirani, bi bilo precej manj trdih drog.

V bistvu pa se mi sploh ne da pisati o tem...

Aja, mimogrede, slovenska "zitnica" je Kranj, ne Ljubljana kot bi kdo pomotoma mislil. Samo toliko, kot podatek za splosno razgledanost... ;)

Elemen_T: :)

Post Scriptum: pri travi je mozna odvisnost, le da se ne kaze navzven.

:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Ziga Dolhar ::

Ehh.

Kakršenkoli razlog za uživanje drog/alkohola/cigaret se mi zdi popolna bedarija.

"Ker si bolj sproščen", "ker si 'pravi' ti", "ker....".... ne vem, no. Beda beda beda bedarija.

Sploh pa, ko sem se ga enkrat fajn napil (enkrat, prvič, zadnjič) ter sem med samo pijanostjo ocenjeval svoje stanje in vedenje, me je bilo 'sram'. Ampak v onem trenutku mi je bilo fletno in celo glupo 'nativno' obnašanje se mi je zdelo istočasno superca hecno ter istočasno tako pomilovnja vredno...

Ne hvala.

ABX ::

Bol, Brač 16 budal 24/7 zadeti in pijani. Nismo jebali žive sile, zakon!

Zdaj pa jebem ježa ker nisem nič spal.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

perci ::

Ja, se strinjam z Zigggo. Pijača je za obžalovanja vredne ljudi, ki se brez le-te ne znajo zabavati. Eh pomilujem jih. Prav tako mumile, trava pa še posebej. To je res ena nevarna reč. Sem enkrat šel mim enga parka, kjer so punksi kadil in sem jo zavohal - wow, čist sem bil zadet pa sem samo malo vdihnil ko sem šel mimo - res, kar haluciniral sem >:D.

No, še malo resnosti. Jst se ga trikrat do štirikrat na mesec kar usujem, ker mi je pač filling, pa še plesat mi ni bedno pol. Poha je pa kul za razpoloženje, ene dva, tri žinte na noč zabave res ne škodi.

madonch ::

Ziggga: To, da znaš žurat brez alkohola in drugih stimulansov, je samo dobro zate in občudovanja vredno. Očitno se znaš sprostiti tudi brez tega, in če se opit slabo počutiš res ni nobenega razloga, da bi se silil.

Nekateri pa se malo težje sprostimo.
Meni osebno se v diskoteki, ali na kaki žurki v večini primerov ne da plesat in se noro zabavat, če nisem malo opit.
Nikoli nobenega ne silim pit, mi pa teži, če mi drugi težijo, da ne smem in da se moram zabavat brez pijače,ker je tako bolj prav - taki res pokvarijo žurko.
S tem ko se od časa do časa grem nekam zabavat in pri tem pijem, po mojem mnenju ne delam nobenemu škode (seveda ne vozim pijan in se ne pretepam ...), odvisen pa tudi ne bom postal od treh žurk na mesec.

Ziga Dolhar ::

madonch: osebno sem dokaj zatežena oseba, v diskih in "barih" pa mi je blazno bedno in glup -- "sprostit se" mi ni tako lahko.

Ampak vseeno pa raje sem, kakršen sem ter se poskušam spremeniti sam (pa čeprav precej neuspešn0o :]]), kot pa da bi mi mogla pomagat pijača...

madonch ::

Ziggga, saj s tvojimi načeli je vse v redu v kolikor verjameš, da je to prav, upam samo, da ne težiš kolegom, ki hočejo nekaj pirčkov zvrnit, da to ne vodi nikamor in da naj bodo to kar so in nevemkaj. Vsak mora zase vedeti, kaj mu odgovarja in tudi vse posledice nositi sam.
Če se ga bom preveč nalil in v javnosti delal gluposti ter izpadel totalen pajaco, bom pač moral živet s tem, sam si bom kriv.

Ziga Dolhar ::

madonch: ooo, nemalokrat kakšno rečem :)

Elemen_T ::

madonch: Se totalno strinjam s teboj in bi želel da bi vsi sprejemali tako filozofijo.

MadMicka ::

madonch, ni stvar samo v tem, da mora pijanc živet sam s sabo, problem je v tem, da moramo tudi mi živet z njim...

in zato je potrebno do neke razumne meje omejit drogo (tud alko). Po drug stran sm pa za legalizacijo trave...kakšn dim kdaj pa kdaj prov paše :D

ABX ::

Vsake toliko je dobro za telo se ga malo ulit/zadet. Kako se boš drugače smejal do solz ene pol ure. In če pri tem dejanju izpadem glup pred tabo me en kurc briga, jaz sem v svojem srcu presrečem in ne jebem 5% cel svet.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Elemen_T ::

MadMicka:

In kaj so tebi pijanci slabega naredil, a?

perci ::

Jst sem za legalizacijo vseh drog, trdih in mehkih. Prohibicijske prepovedi se mi zdijo totalna bedarija. Jst lahko sam s sabo počnem kar hočem.

Elemen_T ::

Perci:
Načeloma se strinjam s teboj, vendar po dolgem razmisleku prideš do ugotovitve, da je precej majhna možnost, da se zadrogiranc na horsu nebi neprimerno in antibontonsko ter v končni fazi nepošteno obnašal do nas, "treznih" glav.
Namreč vsak drugi mamilaš (če lahko tako označim) na veliko krade iz vsake blagajne ki mu pride pod roke - pa čeprav gre za dobrovoljno posojilo prijatelja.
Želiš take prijatelje?

Jest poznam "enega" - in ti povem, da to ni prijatelj, ki bi si ga želel.
Posodil sem mu par deset juriju, ne da bi vedel da je kakorkoli povezan z drogo (pač nikoli ni govoril, niti se v zadnjem času nisem veliko družil z njim) - nisva se točno zmenila za kakršenkoli čas...pač - za prijatelje vse.
No, pa je to minilo precej časa, ... kaj jaz vem, cca pol leta. (V tem času ga niti enkrat nisem videl).
Pasivno se podam na "lov" za njim - seveda z - primernim vprašanjem. Pa ga slepo najdem, greva na drink in tip (večino brez besed) izjavi da nima nič cekinov in da niti pribljižno ne more priti do njih in da najbolje da prekiniva stike ker mu ne "sede" in nima nobenih interesov se družit z mano, češ da ima drugo družbo - sebi primerno.
yah...jebat ga.

perci ::

da je precej majhna možnost, da se zadrogiranc na horsu nebi neprimerno in antibontonsko ter v končni fazi nepošteno obnašal do nas, "treznih" glav.

Čisto te razumem Element, ampak to po mojem mnenju še ni razlog z prepoved. Po tej logiki bi bilo takisto treba prepovedati alkohol. Verjemi, da alkohol vseeno povzroči v Sloveniji precej več gorja (beri: predvsem nasilja, fizičnega obračunavanja z družino in drugimi, psihično nasilje) kot hors. Verjetno tudi zato, ker je horsa precej manj. Vendar, zavedat se je treba nečesa: cilj ne opravičuje sredstev. To, da mi hočemo met družbo brez zadrogirancev je čist v redu, ampak pazit mormo na to, kaka sredstva bomo uporabili pri uresničevanju tega cilja. Sem mnenja, da je prepoved nelegitimna.

Elemen_T ::

Da! Se strinjam.
Alkohol nedvomno povzroča večjo destrukcijo in negativno anarhijo in nasploh zelo negativne vibracije.
Ampak jest gledam na to nekako takole:
Zakaj bi še dodatno kvaril stanje, če je že slabo?

Je pa tudi dejstvo, da pijanci mnogokrat niso predstavniki ropov in raznih manjših tatvin.
Raje pijančujejo naokoli in prosjačijo. Redko se zgodi, da so napadalni. Torej čisto neškodljivi. Če mu nečeš dat novca, prav, vse lepo in prav.

Pri zasvojencih pa je zgodba ravno obratna.
Navsezadnje - lažje prenašamo fizične napore zasvojensti z alkoholom kot pa pomanjkanje ene doze horsa v enem dnevu - to je tudi posledica ; hudi zasvojenci enostavno morajo pridit do doze, sicer je rompompom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

billy ::

Hm...zakaj bi pa moral biti vas nacin zivljenja pravi? Pravega nacina ni in zatorej nemores trditi da je tvoj nacin pravi. Gres se ga nazgat, nakadit, mal pofilozofiras pa je ze lepse zivljenje. Itak je vseen ker na koncu vsi umremo... razen ce kdo verjame v PROTOKOL :)

najbolj na zivce mi pa gredo taki zapiflani clovecki k se dalejo kt da so bog i batine in gledjo postrani na uzivalce drog.

billy ::

Aja, oni ki so ze zasvojeni...obstaja v danasnjem svetu se ena vecja zasvojenost, zasvojenost z denarjem, mocjo, slavo...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
80659726 (26683) jype
»

Razlogi proti legalizaciji ganje ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37234791 (24971) tomi66
»

Če polnoletna oseba omogoča mladoletni uživanje drog? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10110508 (8678) smilyxx
»

LEGALIZACIJA mehkih drog (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
947111 (6000) Aggressor
»

Legalizacija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
936176 (5267) g0Run7

Več podobnih tem