» »

Legalizacija?

Legalizacija?

1
2
»

modelizer ::

Jest tud nisem za legalizacijo, ker ta droga definitivno vpliva na cloveka in na njegov stil lajfa, seveda je veliko oseb ki jim znese pohat in furat job oz. solo. Ne verjamem pa, da bi to uspelo 15 letniku, ki bi lahko vsak dan pred poukom kupu gram trave v baru pa ga pol cel dan pohou.:D

A.J. ::

Jst sam sem za legalizacijo ganje, sam more bit tud zakonodaja temu primerna(strožje kazni).

Elemen_T ::

Če bi koga, zaradi zadetosti ranil, ali drugače prizadel bi res morale biti strožje kazni, sicer pa ne. Itak si vsak ki nekaj slabega dela s svojim telesom kvari zdravje...sam svoje..

luni ::

modelizer da bi gram ganje cel dan "pohal"?

hehehe... ok :)
Artificial Intelligentia

Elemen_T ::

Mogoče si bi pa iz enega grama ganje poferil 10 jointov >:D>:D

luni ::

ma pol se arome ne cutis :)
Artificial Intelligentia

Lunik ::

modelizer: moj sošolc (1. letnk) je zadet anglo pisal 100%. tako da gre...

ADF ::

Tudi če bi smrtno škodila mojem zdravju, bi jo kadil. Še bolj pa škoduje mojem zdravju nekdo, ki bi rad odločal o tem ali jo smem kaditi ali ne.
Torej sem za.

modelizer ::

luni, elemn_t: 1g=5bomb=1dan adijo, jest sicer ne vem kaksno travo mate pri vas, ampak pri nas ta receptura drzi. Aha pa se eno vprasanje, a je ze kdo fu*nu 1g fino suhe trave na eno dobro tehtnico in vidu kolk je to?
J3sT: Kar se pa tega tice: izjemem potrjujejo pravila
:D:D>:D>:D>:D
Hotu sem rect izjeme potrjujejo dejstva.

luni ::

modelizer ce pri vas date 1g ganje v 5 đol, pol al kadite neki svinjski strup za podgane, al pa ste vsi tako obcutljivi... 1g, ne glede na to ali gre za domacico ali skuno ali šit zadostuje kvecjemu za dve đoli!
Artificial Intelligentia

modelizer ::

Ha ha mal sem v moralni dilemi, ful bi te povabu na enega pa ni legalno, tko da ne vem, mogoce se po kaksnem nakljucju kje srecamo pa bos pol vidu obcutljivost:D
...........fly, robin fly........up, up to the sky

g0Run7 ::

osebno sem opazil da trava prej skine nekoga ki je sproščen...imam par zategnjenih/zakompleksanih kolegov pa lahko skadijo fulac pa jim ni do živega, ne znajo uživat v tem in pravijo da je brezveze...
pri nas jointe "posolimo" pa narediš en dim in si ciao...upam da ne kadim strihnina, se je pa kolega zakadil s strihninom in ni bilo prav nič kul v bolnico letat;((

modelizer ::

GoMar7: tako se dela, posolis pa zdravo, sej ne kadimo perja da ga je treba pol grama v petardo nabasat.:D
...........fly, robin fly........up, up to the sky

Elemen_T ::

Heh 1g sem na tehtnico že dal in v nasprotju s tabo modelizer, sem opazil, da je to en pošten joint, kakršen se ponavadi zvije če smo trije...druga pa luni: 1g za dva jointa no way...to je škrt. ponavadi je mera tam nekje 0.8g za en žbe (govorim subjektivno).

lp

modelizer ::

Kakorkoli, tudi jaz govorim osebnoizpovedno in ne vem zakaj taksna odstopanja...........:\:\:\
...........fly, robin fly........up, up to the sky

Elemen_T ::

Zato ker je 0.2g ena mrvica 8-)

g0Run7 ::

hja folk...da vam kdo peteršilja ne dila ;) ma ne sej joke, v glavnem tu na obali se fajn pompa dobi res mi ni jasno kako lahko daš tolko notr kot vi pravite, sem pa reden...ne vem no nisem več pameten so pač odstopanja od kadilca do kadilca pa od trave do trave8-)

Elemen_T ::

Yeah gomar to je tudi res...koliko ti paše.
Sekundarno je možna tudi kvaliteta...ki mislim, da je na Gorenjskem najboljša 8-)

Voranz ::

Ja Gorenjska ... una Besniška domačica je cool !

luni ::

jah brezveze zdaj razpravljat ocitno vsakdo kadi kot je navajen... jaz cem glih z enga cistaka prisel ko smo stlacli not 2g brez tobaka.... kakor kdaj zgleda :D
Artificial Intelligentia

modelizer ::

heh:\
...........fly, robin fly........up, up to the sky

abcde7 ::

poj pa mi ne semo pisat od pirastva, kle se pa že hvaljo, kok so not dal...:D:D

Nemenej ::

Ocitno se ga hoce ljudstvo zadevat, tega pa ne priznava, ker jih mediji tako vodijo. Ce bi mediji ves cas nabijali, kako dobro se ga je zadevati s horsom, bi starci v sole hodili in sprasevali razrednicarko, ce je ziher, da so se ga sinovi in hcerke dovoljkrat napikali. Vsi, ki kadijo, pijejo in se ga drugace zadevajo, ki kupujejo dobre avtomobile, racunalnike, mobitele, ki so radi v dobrih oblekah, cele dneve igrajo racunalniske igre,... v tem iscejo dober obcutek. In ti vsi gledajo svet iz svojega stalisca. Pac eden izmed vas striktno ne pije, ce vozi in misli, da bi svet moral bit tak (nic narobe s tem, normalno). In vasi in moji starci se pac pogovarjajo s kolegi, skupaj ugotavljajo kaksna druzba postaja in cesa ne bi smelo bit. In se jim vkorenini popolno nasprotovanje drogam. In potem cenijo svet po sebi, izkusenj s tem pa nimajo. In ocitno je le se vprasanje casa, kdaj bo trava legalna, kajti samo v mojem razredu jo obcasno kadi 50% ljudi, samo 10% pa je striktno proti. Starejsi ljudje nimajo izkusenj o travi, slisijo informacije iz porocil in se pogovarjajo s kolegi, so pac striktno proti, kul je pa samo tistim, ki kadijo ali so kadili. In ker na mladih sloni svet, bo ces 10-20 let nasa mladina kot starejsi ozavescena, da je zadevanje kul in bojo reklame namesto za pralni prasek za ganjo.

Narobe se mi zdi, ko vecina govori nekaj o prehajanju na trse droge. Vecina vas ne ve, da so nekateri opiati popolnoma neskodljivi cloveskemu telesu (razen, da zaradi reguliranja zlez le-te ne izdelujejo vec svojih hormonov in zaradi tega clovek postane odvisen od opiatov). Treba se je zavedati, da je problem v crnem trgu, kajti razmerje kakovosti heroina so 1(slab) proti 20. In ce clovek, navajen na slab heroin dobi enkrat dobrega, naredi enako dozo in si jo vbrizga, nato pa overdoza, je to zaradi prevelike cistosti. Ce bi bile trde droge legalizirane in bi jih proizvajala drzavna firma, bi bile ciste (brez umazanij), ne bi bilo problemov overdozanja, niti zastrupitev, pa tudi nizka cena ljudi ne bi spravljala v kriminal.

Trenutno vodijo drzavo ljudje, ki nimajo izkusenj z drogami, ce jih pa imajo, pa tega ne upajo javno povedati, ker bi jih tako ostali politiki kot ljudje zasramovali. Podobno kot priznavanje, da smo "potrebni", ceprav je to nekaj popolnoma naravnega (ste ze slisali, da bi kdo javno govoril, kako mastrubira - vecina ljudi to pocne). Menim, da trenutna drzavna ureditev jemlje cloveku osnovne pravice obstoja in da bo prej ko slej drzavno ureditev zamenjala neka druga ureditev. Drzava naj bi bili ljudje, ampak tega se zaveda le nekaj odstotkov ljudi. Zelo malo ljudi se cuti dovolj mocne, da kaj spremenijo, vecina misli, da pac zivijo ker tako pac more bit. Vecina laja, ne misli. Potrebno je mnogo ljudi z razlicnimi mnenji, veliko izkusnjami z drogami, mocno voljo, potem morda lahko kaj spremenimo. Kajti rad bi zivel v drzavi, ki mi omogoca vse razen tistega, kar skodi drugim.

Nemenej ::

mislil sem, da sem napisal mnogo vec. zal ob tej pozni uri zelo tezko pisem svoje misli.

Elemen_T ::

Heh Nemenej se (ne) strinjam. Ce bi bila trda droga legalizirana potem res nebi bilo več toliko smrti zaradi droge, prav tako ne nesreč, kraj, piz*arij, ... ampak potem bi nastopila Humanos-kriza. Ogromno folka bi zaradi tega toliko kriziral in bediral, da bi se vse skupaj preraslo v anarhijo...to je pa precej slabse od smrti parih oseb. Jaz sem izključno samo za legalizacijo lahke droge. Zelo priporočljivi pa bi bili javni seminarji, letaki, itd, ki bi prikazovali kaj Marihuana sploh je.

XtX ::

x

eomer ::

Poant ni vlegalizaciji lahkih drog ampak v temu kaj je po naše lahka droga in kaj bi se zgodili če bi legalizirali travo. Trava je v bistvu če gledamo primerjavo z alkesombljša saj te pomirja ampak fora je v tem da folk gleda travo kot en bavbav in ne kot zdravilo kar v enem pogledu je..

:\

Elemen_T ::

No eomer, o tem a je trava zdravilo pa sploh ne bomo govoril ker, če je tako je zdravilo tudi hrana, pijača in podobne najbolj pomembne potrebščine za življenje.

Xtc: se povsem strinjam...razen primerjave posledic legalizacije z burmo&opijem.
Veš, v burmi je že tradicionalno droga prisotna in je ni moč ustaviti, sploh pa je ne more ustavit vlada.
Če bi bila (LAHKA) droga pri nas legalizirana nikakor nebi bilo tako kot je v burmi. Trda pa itak nikoli ne bo.

lp

modelizer ::

XtX: se strinjam v celoti (razen una Buram tud mene mal mot) in upam, da se cim prej razpise kaksne referendumcek:D
...........fly, robin fly........up, up to the sky

g0Run7 ::

pol bomo pa zelene čajčke po lokalih pili pa lahko grejo union pa laško spat:D

Aggressor ::

Končno sem našel čas še za tole... Pa ne zamerite, ker nisem bral prejšnjih postov.

Kot sem že povedal, sem proti legalizaciji. Ampak razčistimo najprej določene pojme.

Trava ima res manj škodljive trenutne učinke kot npr. alkohol, pa tudi manj škodljive dolgoročne, kot npr. cigarete. Vendar pa obstajajo jasni dokazi, da se po določenem obdobju kajenja (nekja letih) močno zmanjša stopnja delovanja možganov, natančneje, EEG slika postanek bolj "medla". Tudi same sposobnosti (refleksne, razumske), močno oslabijo.

Bolj kot pa fizični učinki so zaskrbljujoči psihični. Zame osebno je vsaka droga past hujše vrste. Ne le, da človeku vzame ogromno časa, ki bi ga lahko porabil za pametnejše stvari, temveč je prvovrstno sredstvo za ustvarjanje lažnih iluzij o svetu nasploh in o medčloveških odnosih, kar pomeni v končni fazi izkrivljen pogled na svet in pa bežanje od problemov. Zaradi tega je droga kot taka izredno mamljiva za vse, ki imajo kakršekoli težave, da ne omenjam kultne vloge na vseh ravneh družbe. Skratka, kot taka droga onemogoča celosten razvoj posameznika in ga drži na določeni točki oz. ga vleče nazaj. Pozameznik je nezmožen racionalne ocene položaja in mentalnega napredka.

Zaradi zgoraj navedenega mora biti jasno, da je prav vsaka droga negativen dejavnik že sama po sebi, pa najsibo to kava, cigarete, igre na srečo, računalnik. Vprašanje je sedaj le to, ali je možno določeno drogo eliminirati iz družbe in to ob minimalnih posledicah. Alkohol, kava, cigarete so že tako vcepljene v življenje, da je to zelo težko, čeprav to ne sme biti izgovor, da na tem področju ne bi nič ukrenili. Trave se zaenkrat še drži sloves ne tako razširjene droge (ne tako kot npr. alkohol), tako da je tu nekaj možno narediti prej.

Vprašanje je torej, ali bi legalizacija zmanjšala stopnjo uporabe marihuane kot splošne droge in ali bi zagotovila transparentnost. Sam sem mnenja, da ne. Razlogov je več.

Kot prvo, velik del prodaje bi še vedno potakela na črnem trgu, saj se dilerji ne bi sprijaznili z davki, ki bi bili verjetno precej zasoljeni. Poleg tega bi se usmerili na populacijo, ki bi ji bila droga po zakonu nedovoljena. Vedno se najde pot.

Glavni razlog je pak ta, da slovenci razumsko nismo na ravni, ko bi bili sposobni odgovorno sprejeti drogo medse kot privzeto stvar, brez negativnih posledic. Prepričan sem, da je današnja mladina že dovolj pod vplivom manipulativnih tokov, da bi na travo navalila, da ne omenjam prislovične splošne domače omahljivosti in pa iz tranzicije izhajajočih psiho-socialnih težav, ki bi bile enkraten vir za napajanje želje po drogi.

Naj poudarim, da slovenije nikakor ne moremo enačiti z Nizozemsko! Družbena kultura Nizozemcev je na tako višji ravni od naše, da je primerjava brezpredmetna. Mimogrede, legalizacijo bodo v kratkem ukinili.

Skratka, sem za prepoved legaliziranja prodaje, ne pa tudi za prepoved kajenja na splošno, kot že nekdo prej omenil. To pa preprost zato, ker je naša družba še tako nepopolna, da bi preveč prepovedi lahko imelo ravno nasprotni učinek od željenega.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

g0Run7 ::

aggressor: zanimivo bi bilo videt kje si prebral da ima trava take dolgoročne učinke, nizozemski raziskovalci so namreč ugotovili da se motorika obnaša (pri voznikih) prav spodobno, in ne samo to-vozniki pod vplivom trave so previdnejši (no joke).
pri raziskavah vsesplošnega delovanja na psiho, možgane, ipd. so pa pri 70 letnih uživalcih ki kadijo travo od malega (na jamajki) odkrili povsem NORMALNO stanje le teh...da ne govorimo o depresijah, ki JIH NI, pa ne mi rečt da majo travo v genih(maybe)8-)

Elemen_T ::

Gomar: ne vem kje si ti to prebral ampak tudi jaz čutim psihične motnje, pa čeprav kadim samo par let. Predvsem se težje skoncentriram, pa tudi misli, ko se učim npr, mi blodijo čisto drugje.
Vendar ko pa padem v učenje, se učim in učim in zelo veliko tudi naučim...Verjetno pa bi se brez substanc veliko laže.
Zelo odvisno je tudi koliko pokadiš! Poznam modele, ki pržijo cele dneve pa se lahko celo zadeti popolnoma na easy učijo...in naredijo z 7,8 kdaj celo z 9 in 10kam - oz z 3, 4 in 5.
Poznam pa tudi primerke, ki pokadijo par jointov na teden pa imajo v šoli celo pi***rijo...
VSE dela psiha jaz pravim. ;)

g0Run7 ::

valda! pozitivne misli, nasmeh na obrazu, in svet se ti smeji nazaj 8-)

ThePlayer ::

Deloma se strinjam z Aggressorjem, a sem kljub temu ZA legalizacijo marihuane. Če najprej spregovorim nekaj o dolgoročnih posledicah kajenja: pojavi, ki si jih opisal se pojavijo po dogotrajni redni uporabi te droge, a to se meni še ne zdi zadosten razlog, da bi ostala ilegalna. Moj argument je spet alkohol - ob redni in dolgotrajni uporabi le-tega skoraj zagotovo sledi smrt. Torej, trava spet nima nikakršnih hujših posledic od že od nekdaj legalne droge. V velik plus lahko štejemo tudi dejstvo, da marihuana ne povzroča telesne odvisnosti (alkohol jo).

Večina tudi zmotno misli, da legalizacija že avtomatično pomeni konzumiranje marihuane vsepovprek. To preprosto ni res, osebno sem prepričan, da uporaba ne bi narasla. Poleg tega bi bilo seveda nujno prepovedati prodajo droge tistim, mlajšim od 18 let (podobno kot velja v ZDA za alkohol in cigarete).

Naprej, pozitivna stvar legalizacije bi bila vsekakor tudi neporečna marihuana, ki bi jo dobili na mestih, ki ne bi bili povezani z drugmi, nevarnejšimi drogami. Na tem mestu lahko omenim tudi, da bi bilo policiji delo zelo olajšano - ob današnji razširjenosti marihuane so vseeno prisiljeni poditi se za posamezniki z jointi v žepih, ko pa bi se lahko ukvarjali s tisočimi bolj zaskrbljujočimi stvarmi. Pa saj ne da bi tako sočustvoval z policaji, le sredstva davkoplačevalcev bi bila lahko porabljena za bolj nujne zadeve.

Na koncu pa se bom še enkrat vrnil k bolj splošni temi, ki jo je načel Aggressor in sicer vpliv drog na posameznika in posledično na družbo. Vsekakor se strinjam da nobena droga ni koristna za posameznika ter da onemogoča njegov normalen razvoj. A kljub temu se meni zdi, da je že družba sama daleč od idealne in da je splošna uporaba drog le pokazatelj problemov same družbe. Ljudje se že od pamtiveka zatekajo k različnim drogam - morda to kaže na to, da je bila večina ljudi vedno izpostavljena družbenim pritiskom in stresu. Zato so se ljudje zatekali k drogam, snovem, ob katerih so vsaj za trenutek pozabili na težko življenje. Vem, da to dolgoročno ne more biti tudi uspešno, a stvar je taka, da številnim ljudem prav družba onemogoča normalno življenje. Uporaba mehkih drog se tako zdi razumljiva. Kaj vemo, morda bi bila situacija brez zmerne uporabe le-teh še slabša...

Vsekakor pa je mnogo bolj koristno če svoj način sprostitve iščemo v športu ali bilokateri stvari, ki nas na dolgi rok ne ubija.

:))

g0Run7 ::

a ste brali UČENJE PRI DON JUANU od CARLOS CASTANEDA? vaše mnenje?
jst sem svršaval...:P

Aggressor ::

GoMar, DonJuan je bil vrač, ki je drogo uporabljal aktivno iz lastnih specifičnih razlogov. Ne more biti kakršenkoli zgled. Castanedo se da pa tako ali tako razumeti na tisoč različnih načinov. Kar se pa tiče zbranosti pri voznikih, je res večja, ampak, kot sem že omenil, imajo močno upočasnjene reflekse. To pa je že zadosten negativen razlog.

Player:

Res je, da je alkohol splošno prisoten, ampak vprašaj se, ali je to že samo po sebi argument za legalizacijo še ene droge? Torej samo zato, ker naj bi se vršila neke vrste diskriminacija? Po mojem mnenju je to z logiko skregano razmišljanje. V nameri, da delujemo v pozitivno smer, ne bi smeli pristajati na kompromise samo zato, ker so na prvi pogled bolj pravični. Seveda je treba kompromise velikokrat vseeno sprejemati, ampak mislim, da ne v tem primeru.

Če bo marihuana prepovedana za otroke pod 18. letom, potem bo črni trg še vedno živahen. Namreč, danes zane frocovje kaditi že pri štirinajstih ali celo prej. Ergo, transparentnost splava po vodi.

Zakaj meniš, da uporaba ne bi narasla? Kot sem že povedal, se ne moremo primerjati npr, z Nizozemci, ki so do sedaj edini naredili tako potezo. Glede na raven kajenja in pitja med mladimi in pa glede na splošno raven kulture mladih sem prepričan, da bi raba trave poskočila. Pomisli, da bodo starši z legalizacijo izgubili ogromno oporo v državni avtoriteti, ki vsaj na tej ravni sedaj še kolikor toliko drži. Dejstvo, da marihuana ne povzroča trenutnih slabih posledic, je lahko prvovrsten izgovor za to, da mladi npr. namesto po cigaretah posežejo po travi. Sicer bi verjetno imeli potem malce manj pljučnih rakov, pa vendar bi npr. storilnost takih oseb, tako v šoli kot v službi, močno padla.

Strinjam se, da so droge nedvomno pokazatelj družbene samozavesti in problemov. Res je, da so izhod v sili. Ampak, mnenje sem, da za previsoko ceno in na napačen način. Že sam pojem izhoda v sili ponuja dve možnosti: napačno in pravo. Prepričan sem, da je beg napačna možnost. Seveda se je treba zavedati, da je človeška psiha prekrhka, da bi lahko prenesla vsakovrstne obremenitve, tako da dostikrat vseeno potrebuje tudi odmik od dogajanja. Ampak, prav tako je ena glavnih značilnosti človeške psihe, da je nagnjena pri tem k pretiravanju. Torej sledi, da potebujeno kulturo oz. družbo, ki že od malega navaja človeka k pravilnemu ravnanju. Nisem prepričan, da je legalizacija pot k takšni kulturi, prej izhod v sili.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

g0Run7 ::

Aggressor, strinjam se da Don Juan ne more bit zgled, nisem ga niti omenil zaradi tega ampak čisto btw...a ni zanimivo: končni cilj učenja je bil da si zna Carlos priklicat moči in druge svetove brez drog...to je pa nekaj pozitivnega.
no sej to je že malo off topic, v bistvu me je samo zanimalo če ga je kdo bral...

ThePlayer ::

Aggressor:

Res je, ko pride do problemov ima posameznik možnost, da se z njimi sooči ali da od njih beži. Torej droge niso same po sebi problem, problem je lahko le v načinu uporabe. Če se posameznik odloči za katerokoli drogo iz obupa, bo verjetno padel še globlje. Ampak mehke droge, kot so alkohol, cigareti in tudi marihuana pa niso vedno uporabljene le iz obupa z namenom da posameznik zbeži od problemov. Lahko so le nekakšno sredstvo, ki od časa do časa pripomore k sprostitvi posameznika ali skupine ljudi. Primer: na novoletni zabavi je popolnoma normalno, da prisotni spijejo nekaj kozarcev alkohola, ki pripomore k sprostitvi in še boljšemu vzdušju. Tak način uporabne tudi ni problematičen. Če pa iz obupa vsak dan posega po alkoholu, pa to res vodi v propad. Torej vse je odvisno od posameznika.

In sam sem mnenja, da legalizacija na to ne bi imela bistvenega vpliva - hočem reči, da bi po mojem mnenju krog uporabnikov ostal pribljižno isti kot je že sedaj. Itak se da marihuano dobiti že povsod, tako da za tistega, ki želi kaditi (iz kateregakoli razloga že), prepoved ni nikakršna ovira. In v primeru legalizacije bi, po mojem mnenju, črni trg z marihuano propadel. Saj tudi ne obstaja črni trg s cigaretami, čeprav jih je prepovedano prodajati mlajšim od 16 let. Če bi mladoletniki že kadili, bi kadili vsaj neoporečno travo, poleg tega pa bi jih na negativne posledice opozarjal napis na zavojčku (podobno kot pri cigaretah).

Glede alkohola, ne razume me napak, nikakor ne trdim, da priznanost ene droge opravičuje legalizacijo nasledje. Nikakor, a tudi marihuana je v Sloveniji zelo razširjena in med mladimi tudi tudi ne velja več za nič čudnega. Torej mislim, da je prepoved stvari, ki je že tako ali tako zelo razširjena dokaj nesmiselna, in sem mnenja, da v debati LEGALIZACIJA DA ALI NE argumenti ZA odtehtajo tiste PROTI.

XtX ::

x

Nemenej ::

Iz lastnih izkusenj: dokler se policija ni zacela vmesavati v moje kajenje doticne rastlinice, nisem imel problemov razen pritiska pred ljudmi, da me bojo grdo gledali, ker sem zadet. ko se je vmesala policija, sem padel pod ogromen pritisk, groznje so prihajale iz razlicnih strani in tako naprej..

ce alkohol ne bi bil legalen, bi poznali dilerje alkohola, mularija bi pa pila se raje kot pije zdaj. namrec, bilo bi prepovedano.

burekar ::

Jaz sem za legalizacijo tako mehkih kot trdih drog. Folk
se bo drogiru, pa če bo to legaln al pa ne. A ne bi blo bolš,
da horserjem ne bi blo treba krast za njihove butaste igle, ki si jih v rit tišijo, ampak da bi blo to cenej. Kar se pa zelenjave tiče pa tak al tak. Za 1k sit dobim 1g pa to ni nč. Če bi blo legaliziran ne bi blo tok problemov nasploh, cenej bi blo, in najpomembneje- čapci ne bi
več dilal. DRUG FREE SLOVENIA FOR ME!!!(nofx wanna be)

luni ::

Hm sicer je zadeva malo off topic, ampak vsem, ki cenijo dobre in uzivantske stvari priporocam mesanje aromatiziranega tobaka s travco. Kaksna cresnja ali jabolka rula... Pa na zdravje ;)
Artificial Intelligentia

g0Run7 ::

:D ja, pa kapljico mešanice eteričnih olj za v savno čez celega potegnit, pol pa maš filing da si na triglavu na -30 celzija, tok dobr zrak rata...:D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
80659658 (26615) jype
»

Razlogi proti legalizaciji ganje ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37234720 (24900) tomi66
»

Legalizacija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1019128 (7435) koyotee
»

Ljudje: legalize it! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
68032026 (22227) Matev
»

LEGALIZACIJA mehkih drog (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
947110 (5999) Aggressor

Več podobnih tem