» »

LEGALIZACIJA mehkih drog

LEGALIZACIJA mehkih drog

«
1
2

dobaluka ::

ok če ste ZA legalizacijo podpište peticijo na sledeči strani...!!! :)
ker se morjo stvari spremenit ;) na bolš...

http://prohibicija.sou.uni-lj.si/apel/

povej naprej...

Sodom ::

Meni je vseeno :)
Se ne drogiram :P
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

GaPe ::

Immortal:

A piješ? Če piješ je to slabše kot pa če prcineš enga al pa dva na dan.:D
Don't steal! The government hates competition.

jetam ::

Kako rešiti gozdove, zmanjšati onesnaževanje okolja in količino strupenih emisij v zraku, uničiti mafijo in odpraviti marginalizacijo ter grešne kozle zgrešene politike z eno potezo?


Teli so si pa tole zastavili velikopotezno... Vse to se da rešiti z legalizacijo mehkih drog? Pesek v oči?

MadMax ::

Dejmo še legalizirat posilstvo, kajti nataliteta nam nezadržno pada:D

Mislim, kaj se spomnejo...:(
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Reso ::

Jaz sem za legalizacijo sej je od vsakogar samostojna odločitev če poha al ne. Tisti ki že sedaj pohajo bi z legalizacijo še naprej pohal samo LEGALNO. Ne vem zakaj takšno zatiranje glede travce in drugih substanc. Vem da ti lahk take stvari kot je trava totalno uničjo življenje (poznam primer) samo tist k bo redno pohal z legalizacijo bi tudi brez.

Tomi ::

Glede na mnenja, bi moral v zadnjem stavku ravno zamenjati bi in bo.
metrodusa.blogspot.com

bosstjann ::

ne


ker ni v tem nič doberga

predstavlite si tole da bi 5 letniotroc hodil okrog in pohal

Slovenije v 10 letih ni več

GaPe ::

bosstjann:
"predstavlite si tole da bi 5 letniotroc hodil okrog in pohal".

Alkohol je legalen in tobak tudi, pa mogoče vidiš kakšnga 5 letnga froca k okol laufa s flašo whisky-a v roki in s cigaretom v gobcu????????;((

Get SERIOUS!!!!!!!!
Don't steal! The government hates competition.

JurijTurnsek ::

čaki mal moj kolega je v petem razredu puhla ko zmešan(in pil se razume), zdej pa neče čika na 1km povohat...(dobra lekcija):D
http://www.slatnaskejta.com

Thomas ::

Kdor je taprav travar, jo bo dobil (travco) tudi če ni legalna. :D

Pa tud dost boljš je menda. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Elemen_T ::

Legalizacija bi bila v bistvu pametna stvar.
Tako za državo kot za uživalce. Država pridobi...mi ga pa pač pohamo na kakšnih ustaljenih variantah...na kakšnem specifičnem placu. Fora je ta, da bi se folk nabral na take place...in nebi ldje na vsakem koraku vidil zapohanca z jointom v roki.

Po drugi strani pa meni čist sede tako kot je.
Vse skupaj je adrenalina polno >:D...če bi bla stvar legalizirana...bi se usedu nekje in si ga v miru prićgal...brez skrbu. To bi bilo mal čudno 8-)

Drgače pa se jast držim načela:
----------------------
Alkohol ni droga.
Marihuna ni droga
---------------------
Alkohol je droga
Marihuana je droga.
---------------------

lp


||_^_|| ::

nimam nč od tega. (ampak gdo ve...:))

tonic ::

da,
takoj za legalizacijo :)

webcreator ::

Če bi Slovenija legalizirala travo bi njej turizem porasu za 1000%. Da ne rečem razpoloženje 2/3 slovencev ....>:D>:D
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

dobaluka ::

Ja če bi legaliziral bi se stanje zbolšal u Sloveniji. Naprimer poglejte alkohol je legaliziran in kaj povzroča ZELOOO veliko nasilja, trava pa ne služi kot tak zbujalec agresije, zato je boljša od alkota. Pa nekaterim služi kot afrodiziak zato bi tudi dvignila nataliteto!!!
Kar se pa tiče tega da lahko poha tist k hoče tud če je nelegalno je pa delno res, vendar če ga dobijo je u kurcu.

Skratka

trava bi dvignla nataliteto,
manj bi blo nasilja
več turistov
manj dilerjev
več veselja

aja pa še neki v Sloveniji je prepovedana celo industrijska konoplja, ki je pa ve večini držav dovoljena tukaj se kaže slovenska zaostalost. Industrijska konoplja bi zelo pripomogla k gospodarstvu iz nje se da narediti več kot 50000 različinih uporabnih stvari.

Uporabnik ::

dokler mislmo v EU, ne bo z legalizacijo nič, ker če lagaliziramo nas ne bodo notr spustil.

Binji ::

Eh pa kaj pol ce nas se spstijo.
Kukr je problem travo dobt bi tisti ku pusjo sam se upali po cesti hodt sz đojntom. Drgaci je tko isto sranje ko alko, edin da ta se unici pol mozganskih celic ku se ga prbijes. Believe me, I know:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

blank3_ ::

Ne... tole prov sux... skor vsak k ga jest poznam je ze probov... ne vem al si res out ce tega ne das u usta!? A si pol ful frajr?!;(
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Brane2 ::

dobaluka:

>ok če ste ZA legalizacijo podpište peticijo na sledeči strani...!!! :)
>ker se morjo stvari spremenit ;) na bolš...

Men osebno je vseen. Probu parkrat. Nc posebnega. Si pac zadet.

Folk pravi, da stvar baje v kombinaciji z ne prevec tobaka celo cisti pljuca.
Kaj pa vem. Glede na to, kako sranje zge po pljucih, je mogoce clo res-osebno se mi ne da reskirat.

Zgal tega ne bi, ceprav mi je vsec vonj ki ga pusti stvar v zraku (vlece na mento na prav poseben nacin).
Tisti pa, ki bi radi spucal pljuca, kar pogumno, saj tud avto diha cez zracni filter >:D

KoRnANĐ ::

itaq da legalizacija!!!tisti ''ta pametni'' k ga ne pohate, pa bodte raj tih. a zdej pa mislete, da je bol če se ga za wikend napiješ k petarda al kwa??

OrlyTM ::

Življenje je lepo, poskrbimo, da tako tudi ostane!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Tomi ::

KoRnANĐ: malo se umiri..
Ne bi rad, da bi se tale tema sprevrgla v spopad med tistimi, ji kadijo, in tistimi, mi ne.
Kar pa se alkohola tiče, pojdite enkrat ven in ne pijte. Boste presenečeni.
metrodusa.blogspot.com

Sodom ::

GaPe: alkohol je legalizirana droga
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Nico ::

No ja, po moje se jo lahko legalizira, ker itak si jo nabavit sploh ni problem. Tako da policiji ne bo več treba lovit 15-letnih dilerčkov naokrog. Pri uporabi pa je potrebna zmernost, saj tisto ki pravijo da ne škodi nič je bullshit. Kakšna petarda za vikend pa je itak 100x boljše kot alkohol (vsaj za telo:)).

Sodom ::

Škodljivo je kajenje trave in še kako! Pljuča ti dobesedno zažge in razžre, vendar se današnja mularija tega ne zaveda. Saj je tudi v Sloveniji bilo nekaj takih primerov, če ste kaj spremljali medije prejšnjih let
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Elemen_T ::

Immortal: Drži, čeprav se do neke mere ne strinjam.
Namreč trava ni tako zelo škodljiva za pljuča.
Pač...ima katran. Ima ga kar nekaj. Vendar ne toliko da bi od parih jointov na teden fasal raka ali karkoli takega.

Glede trave bi raje omenil kratkotrajen spomin in ambicije...ki sta ob (pre)velikih količinah na psu.

blank3_: Ne nisi frajer. To bi lahko rekli le za kakega 14 letnega mulota. Katerih pa je zadnje čase res malo preveč...tukaj vidim edini problem. Folk ga prehitro začenja pendzit.

Sicer pa sam, pod vplivom ganje veliko bolje dojemam stvari, porodi se mi ogromno neodkritih idej, ki se jih sicer verjetno nebi spomnil. Povrh pa sem tak človek, ki ne pozablja na veliko...in zna normalno živet s travo 8-)

Nikakor pa s tem ne napeljujem na uživanje...da me ne boste razumel napak 8-).
Če si jointa do sedaj niste prižgal, je najbolje da tukaj ostane..........>:D

matter ::

Z legalizacijo teh drog bi se uživalci mehkih drog razširil, in bi kamlu silili na trde droge.
Kar naj bi naneslo da bi čez kake tri leta že podpisoval peticijo za legalizacijo trdih drog.
TO je bulšit. Itak pa se boste vsi uživalci mehkih drog kmalu spreobrnil oz se spametoval.
Zdej velja da če pohaš si glavni v družbi(mladina u glavnem), ampak se zna situacija tut obrnit...

nikol ne veš kva čaka

Elemen_T ::

matter: Bull shit!

Zaenkat je kajenje med mladimi adrenalinsko početje.
In to je le dodatno pomagalo k tem, da je več trave med mladimi.

Misliš da bi bilo zanimivo, da bi si zvil joint sredi mesta, gledal policaje, ...itd...in se zakadil?

Ne toliko kot oprezanje za nepovaljemimi gosti.

Legalizacija bi kvečjemu pripomogla k manjšem krogu uživalcev.

Poleg tega bi država na prodaji (polnoletnim) veliko pridobila na financah in tudi turizmu. S tem bi se tudi zmanjšala preprodaja in nasilje....ki je ponavadi prisotno ravno pri drogah.

Nič od tega pa ne pomeni, da bi uživalci marihuane postali potencialni uživalci horsa&c.o.
Še več! Vsi bi bili seznanjeni z dejstvi škodljivost tako ganje kot trših drog.

Malecky ::

Sem ZA legalizacijo!

Same pozitivne stvari! Jest sem pustil alkohol to je groza! Pržgeš en Joint pa je.

Tisti ki mislite kolk bi to pokvarilo Slovenijo, vsakega pijanca bi najprej sunil v rit pol pa lahko kaj takega govorite, pijan folk je pa najbolj nasilen pa smotan, kar je men najhujši stranski učinek pri alkoholu.

matter ::

Elemn_T: Ti gledaš na stvar iz obratne psihologije. Nisem pa prepričan v tvoje besede, saj kako vzgojno je za kakega mulca, ki V ŽIVO gleda kak folk zvijajo itd. Če verjameš o povečanju turizma si sanjač, Amsterdam si je zaslužil ta sloves, ki pa ga Slovenija z legalizacijo nikol nebi. Že samo kajenje v javnih prostorih je za mnoge mlade ljudi nepoučno. Vsi bi radi mel idole, bli v višku pozornosti v družbi.

Mislm da je tista peticija tko za foro.

jetam ::


Ali je kdo od vas sploh prebral kaj piše na tisti strani? Ali sploh kdo ve za kaj se zavzemajo?

Kot prvo in najbolj očitno: marihuana, če bi bila legalizirana, bi se prodajala samo v lekarnah in to ODRASLIM osebam. Se pravi mladoletniki bi še naprej kadili nelegalno, zato naj se tule nikar preveč hitro ne veselijo da potem bo pa vse OK... Bo k****. Nadzor le-tega je zopet vprašljiv.

Sploh pa za primer kot vedno dajejo Nizozemsko. Slovenija je še svetlobna leta daleč od mentalnega stanja nizozemske družbe zato ne vem kako lahko sploh primerjajo našo in nizozemsko situacijo.

Kot tretje: Kako lahko takšno akcijo sponzorira med drugim tudi ŠOU je pa skrivnost, ki še čaka razkritja...

OrlyTM ::

Taka akcija je samo pohvale vredna!

Matter in njemu podobno misleči: paranoiki !

Vsak drugi film, ki ga gledam, vsebuje sceno z jointom. Skoraj vsak drugi že kadi. Situacija se spreminja. V parih letih boš lahko šel v gostilno na joint, prav tako kot greš danes na pivo ali jacka!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

TheJack ::

Sem za legalizacijo VSEH drog! (Polnoleten) človek je svobodno bitje, ki mu nima nihče pravice zapovedovati, kaj sme, oz. česa ne sme početi s svojim telesom. Tudi samomor ni nelegalen, ne? Pa tudi če bi bil...bi kaj pomagalo? Ne bi - iz istega razloga tudi prepovedovanje mamil ne pripomore k manjšemu uživanju.

Mamila so prepovedali tisti ljudje, ki verjamejo v t.i. ''vsemogočnost zakona'', najpogostejšo zmoto pravnih laikov. Deluje nekako takole: negativne stvari bomo zakonsko prepovedali, pa jih ne bo več. Primera prepovedi samomora in mamil (pa tudi splava, pravzaprav) sta lep primer, zakaj zgolj prepoved nečesa še ne zagotavlja rešitve problema.

Ampak prepoved je pač najlažja, česar se države dobro zavedajo. Namesto, da bi se lotile resničnega problema (zloraba mamil je zgolj simptom, da je z našo družbo nekaj resno narobe), prepovedo njega posledice. Namesto da bi se lotile vzrokov (preobrazba družbe v bolj posamezniku prijazno družbo, pač ni lahka stvar), udrihajo po posledicah.
S tem, ko neko stvar prepoveš, jo postaviš izven svojega zanimanja. Jasno pokažeš, da se z zadevo in njenimi vzroki ne želiš ukvarjati. Namesto zdravstva v ''reševanje'' problema vprežeš policijo. Namesto da bi narkomane pošiljal v bolnišnice (so namreč bolniki), jih pošiljaš v zapor (po možnosti do smrti (v ZDA), da se jih za vedno znebiš). To sicer ničesar ne reši - se pa država na tak način preprosto znebi nekaterih posameznikov, ki se ne zmorejo ali pa nočejo prilagoditi današnjemu noremu načinu življenja.

frudi ::

OrlyTM, pred kakimi trideset leti so tud v vsakem filmu kadili cigarete, kadilci so se počutli nekaj več in oh in sploh. in je vsak drugi kadil... in kakšen je sedaj odnos do kajenja?

pa da mladoletniki ne bi pohali, če bi se trava prodajala samo v lekarnah in samo polnoletnim je tud enak nesmisel. tako tudi zdaj ni dovoljena prodaja cigaret mlajšim od 15 let pa na vsakem koraku lahko vidiš 12-14 letnike/ce s čikom v gobcu.

pravtako se ne strinjam z ugotovitvijo, da bi legalizacija pripomogla k zmanjšanju uživalcev med mladimi, češ da je glavni faktor pri pohanju adrenalin, uživanje prepovedanega. kajenje in uživanje alkohola sta prav lepo dovoljena, pa vseeno vedno več mladine kadi in pije, oz. se starostna meja, kdaj folk začne kadit/pit vztrajno niža. ok, ta ugotovitev sicer ne temelji na kakšnih statističnih raziskavah, ampak na mojem lastne subjektivnem občutku; pač vem, kdaj je moja generacija začela s tem in vidim, da sedaj že precej mlajši začenjajo.

sam nimam dokončnega stališča o zadevi, ker o tem kaj dosti ne razmišljam, ampak načeloma sem proti. travo smatram za drogo, tako kot tudi alkohol in tudi cigarete. ampak se zavedam, da ima alkohol v družbi več tisočletno tradicijo, tako da prepoved njegove uporabe nikakor ni izvedljiva, vsaj ne iz danes na jutri, kakor so s prohibicijo poskusili v ameriki. ampak to se mi ne zdi opravičilo, da bi legalizirali tudi travo; miselnost 'ena droga je legalna, zato legalizirajmo še kakšno' se mi enostavno ne zdi prava, kakor da priznavamo svojo nemoč v boju proti drogam.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

TheJack ::

Še nekaj o miselnosti ki je v zvezi z mamili precej pogosta. Ko omeniš legalizacijo, ljudje pravijo: ''Saj legalizacija ne bo ničesar rešila.'' (kar je sicer res; zgolj legalizacija ne bo ničesar rešila)
To je popolnoma napačna logika! Ne smemo se spraševati, ''ali bo legalizacija kaj rešila'', ampak ''ali bo (bi) prepoved kaj rešila (oz rešuje)'' (to ne velja le za mamila!). Razlika je bistvena. Začetna točka (''naravno stanje'') človeške družbe je namreč, da je dovoljeno vse. Prepovedati pa se sme le tisto, kar po mnenju trezne presoje mora biti prepovedano zato, da se ne bi kratile pravice posameznika (ne pa recimo ''v dobro družbe'' ali pa celo ''v dobro države'', ali pa v ''dobro večine''), oz. zato, da ne bi pravice enega posegale v pravice drugega. Umor je lep primer takšne upravičene prepovedi.

Tisti pa, ki se sprašuje ''zakaj nekaj legalizirati'', pa deluje na narobe obrnjeni logiki. V ''začetni točki'' je torej vse prepovedano, nato pa oblastnik (oblastnik je lahko tudi večina, recimo v popolni demokraciji) po svoji presoji dovoli tisto, česar ne smatra za grožnjo (sebi ali pa družbi nasploh). V takšni družbi pa je posameznik nesvoboden, saj mu je prepovedano vse, kar mu ni izrecno dovoljeno. Stalinizem, skratka.

Če se vrnem na začetek. Vedno znova je treba preučevati prepovedi in njih smiselnost ter jih, če ugotovimo, da niso več smiselne, odpraviti. Mamila je treba legalizirati zato, ker nikoli ne bi smela biti prepovedana. Pa če legalizacija kaj rešuje ali ne. Uživalec mamil namreč ne posega v svobodo drugega. Z uživanjem mamil ne kratimo pravic sočloveka. Prepoved torej ne pride v poštev.

jetam ::

OrlyTM: Vsak drugi film vsebuje tudi nasilje in orožje... In kaj naj se sedaj vsi pretepamo in streljamo?

Jaz podpiram idejo da se mehke droge, alkohol in tobak prodajajo samo ampak SAMO polnoletnim osebam.

OrlyTM ::

Jetam: Z veliko razliko, če skadim joint ne bom s tem škodoval nikomur, razen mogoče samemu sebi. Kaj ni pravilno, da se o tem odločim sam?

Zopet isto: Paranoiki !

Po tej logiki bi tut vi sami začel pohat, če bi bla zadeva legalizirana?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

gkovac ::

Moje skromno mnenje je, da mehkih drog nebi legaliziral in to iz čist preprostega razloga... droge vodijo v več drog... in mehke droge na koncu koncev (ne bom raku da vedno in povsod) pripeljejo do trdih drog...

Lih včeri sem poslušal mislim da VAL 202, kjer so mel debato o drogiranju in drogah... in čist vsi (bivši odvisniki) so rekl, da so začel najprej na travi in hašu, potem pa zadevo stopnjevali do horsa, cracka, speeda, in bokvekajšedanašnječasemladinauporabljazazadevanje

tko da moj odgovor je ne... kar poglejte kako izgleda v Amsterdamu ko prideš tja... mali miljon zadetih ljudi k se ne neahjo zakajat niti na avtobusu ko grejo domov :D

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Elemen_T ::

SuLc: Totalno si sfalil.

Vidi se da nimaš praktičnih izkušenj.
Poslušaš mnenja kao "strokovanjkov"...ko pa sem v bistvu še sam večji strokovnjak.

Torej.
Si kdaj videl kdo konkretno so ljudje ki se špikajo?
Velika VEČINA ima probleme ali v družini, hude probleme v šoli, skratka ima hude mentalne probleme.
Ok...so tudi tiste izjeme ki pač iz experimentiranja preidejo k rednem uživanju...ampak to je v primerjavi z zdepresiranci manjšina.

Vidi se tudi da še nisi bil na Nizozemskem.
Namreč tam poha relativno malo ljudu. .....no... to v bistvu niti sam nevem, ampak po ulicah skoraj ni jointa. Uživalci se zadržujejo na določenih placih. In mislim da je to veliko bolje kot to kar je pri nas (pohanje vse povsod in vsem na očeh)

lp

jRk0 ::

Jaz sem za legalizacijo.

Razlogi:
trava ma veliko zdravilnih ucinkov (v ne prevec velikih kolicinah seveda)
nisem se slisal, da bi kdo umr zaradi pohanja (pr alkoholu je to cisto drugace..)
dosti manj nevarna kot alkohol (dokazano)
poznam veliko odlicnih ucencev ali vsaj prav dobrih, ki hodijo na gimnazije in pohajo.
res pa je da ni lepo videt ko vsaki froc poha, zato bi mogli naret mejo vsaj 16 let.

pa se kaj bi se naslo.

p.s.:preberite clanek v MLADINI št. 31 (6.avgust 2000) na strani 18 se zacne...
You fuck up once, you loose two teeth.

Elemen_T ::

Se strinjam.

Ok...Zdravilni učinki. To je precej reklativno in subjektivno.
Meni ganja pomaga proti prehladu...nekoč sem z njo celo prebolel hudo angino.
Ampak to je po moje le v psihi.
Je pa dokazano da trava (količina ni važna) pomaga pri zdravljenju Astme in nekaterrih drugih "bolj nepoznanih" bolezni dihal.

lp

JurijTurnsek ::

ta je pa hud


bo treba probat
http://www.slatnaskejta.com

sketch ::

Marihuana ima definitvno zdravilne učinke, če ne drugega kot painkiller - predpisujejo jo bolnikom z AIDSom in rakom, ponekod je že dovoljena za medicinsko uporabo.
Kar se tiče EU - nazadnje ko sem preverjal, je bila Nizozemska še del EU, mar ne?
Pa kar se tiče "droge vodijo k drogam" - vsak težki uživalec je začel na alkotu ali travi. Koliko pa je tistih, ki pijejo pa niso alkoholiki? Koliko je torej tistih, ki pohajo pa niso odvisniki?

Se opravičujem za grobost odgovora, sem bolj na kratko s časom. Skratka, sem za legalizacijo.
Adapt and overcome.

Elemen_T ::

sketch: Dobro si to povedal 8-)

vseeno pa trava NIIIIIII painkiller!!!
to me pa kar za besedo vzemite.
ko sem imel HUDEEE bolečine v rami...res hude...non-stop pain. hud pain.
No takrat sem sam feril in kadil. in me je stvar tolk bolj bolela da je blo za popizdit. dohtarji blage in se mi je skoraj strgal.:(

undefined ::

Ne poham, ne kadim, ne pijem, in tako mi je tudi všeč - čisto življenje. 0:)
Za legalizacijo drog pa se ne obrenjujem, in mi je zanjo popolnoma vseeno, če obstaja ali ne. Tisti, ki to hočejo, bodo itak dobili - z legalizacijo ali brez. Tudi me ne zanima, če se folk brezbrižno zastruplja s takimi stvarmi, podobno kot me ne briga, če je kdo gay. Vsak ima svojo glavo, in naj jo uporablja za mislit, ne le zgolj za okras. :D V trgovinah se tudi dajo dobiti razni smrtonosni strupi, recimo proti podganami etc., torej zakaj ne tudi droge? >:D
Verjetno bi to še res ogromno preprečilo kriminal, in država bi na račun drog lahko tudi ogromno zaslužila. Torej, volk sit in koza cela. 8-)

jetam ::

OrlyTM:

Po tej logiki bi tut vi sami začel pohat, če bi bla zadeva legalizirana?

Ne me vikat:8)...

Mi itak pohamo, ampak stališče ostaja pa isto: mehke droge, tobak in alkohol naj se prodajajo SAMO polnoletnim osebam...

Malecky ::

Vsi sam Nizosemska on in on, kaj pa BELGIJA????

Noben ne ve kaj mislim! Folk je prav ponosen bil tam videl sceno, veliko bolj kulturno deluje kot pa Sloveska. Tam vsa je vidiš 15 letnikov z čiki, ki mi gredo tolk na k....

Jest bi alkohol omejil, pijacki so zmeri smotani zadrti, pretepači, prav noben nima nič od alkohola.

OrlyTM ::

Tist VI ni bil namenjen teb Jetam, ampak še mnogim :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Aggressor ::

Do leglizacije sem zelo skeptičen.

Kot prvo, tudi na Nizozemskem marihuana ni legalizirana, temveč le dekriminalizirana, saj dilerje še vedno lovijo. Poanta je v tem, da je prodaja in raba droge omejena na določene lokale, ki morajo imeti svojo bilanco transparentno. Toda to niti ni tako važno, saj se po miselnosti z Nizozemci pač ne moremo primerjati. Tako pade prvi argument.

Marihuana ima zelo specifične zdravilne učinke, ki pa niso noben razlog za njeno širšo uporabo, saj ima njeno uživanje obenem tudi kup neprijetnih posledic. Kot vsako sredstvo za kajenje ne deluje ravno lagodno na dihala, čeravno je resda veliko manj nevarna od tobaka. Pušča pa tudi vidne posledice na živčevju, posebej centralnem. Po večletnem kajenju se začnejo navadno pojavljati luknje v spominu in težave s koncentracijo.

Naslednja stvar so čisto psihične posledice, ki izvirajo iz dejstva (vsaj zame to je dejstvo), da vsaka droga kaže na šibkost osebnosti v določeni situaciji. Z okoljem usklajen človek ne potrebuje droge, bega. Torej imamo z našo civilizacijo težave. Slednje je sicer dokaj očitno že brez drog, pa vendar, imanentno drogam je poleg zviševanja tolerance za bolečino (to je pozitivno) tudi to, da si s tem posameznik hkrati tudi manjša možnosti, da se sploh izvleče iz krize.

Če zgoraj napisano prenesemo v našo realnost, imamo mladino, ki se vedno bolj vdaja raznim dvomljivim substancam oz. begu pred odgovornostjo nasploh. Bi v takih razmerah bilo razumno tvegati z dekriminalizacijo oz. delno legalizacijo mehkih drog? Moj odgovor je, da bi bila takšna poteza smiselna le ob sočasnem na široko in domišljeno zastavljenem načrtu za dvig posameznikove osveščenosti, da ne omenjam nujnega dviga družbene zavesti. Brez tega bi po mojem mnenju imela legalizacija več slabih učinkov.

Jack, strinjam se s tvojo razlago dojemanja prohibicije, ne pa tudi s trditvijo, da narkoman ne vpliva kritično tudi na svojo okolico. Z razvojem zapletenih skupnosti se je po mojem izgubila posameznikova "popolna neodvisnost", kar se tiče vpliva na druge ljudi, da ne omenjam odvisnosti sistema od posameznikov. Vsak, prav vsak narkoman je rakrana družbe, ne le zato, ker kaže na določene družbene slabosti, temveč tudi zato, ker je vir signalov, ki vodijo v stisko.

Če to povežemo še z vplivom vzgoje, se mi zdi, da legalizacija danes ne bi bila smiselna rešitev. Tako da se tudi z legalizacijo vseh drog nikakor ne morem strinjati.

Morda drugič več o prepovedi v vzgoji.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
80659638 (26595) jype
»

Razlogi proti legalizaciji ganje ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37234699 (24879) tomi66
»

Legalizacija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1019123 (7430) koyotee
»

Ljudje: legalize it! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
68032023 (22224) Matev
»

Legalizacija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
936167 (5258) g0Run7

Več podobnih tem