» »

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi

««
3 / 17
»»

donfilipo ::

Sem že pisal pa me je teufel vrgel ven. Ne hecam se! Zgleda hudič noče, da vam nekdo pove osebne in bogate izkušnje.
Probal sem praktično vse. Fizično sem bil resno odvisen od alkohola in psihično od cigaret. Tako, da ne bo preveč laprdanja v prazno. Ko sem nenadoma nehal piti, sem imel resne abstinenčne sindrome, podobne tistim, ki jih imajo hudi heroinski odvisneži. Da ne bo blodenj, poznam kar nekaj ljudi, ki enkrat tedensko na folijo ruknejo kak G horsa, pa kakih znakov odvisnosti ni opaziti. Če to naredite še redkeje, tudi v svetu mamil tako ali tako spadate med 'afnače'. Ljudi, ki zadnje čase snifajo koko, je vse več, posebej med uglednimi in premožnimi in znakov navadnega 'mačka' ni niti toliko, kot med veselimi pivskimi bratci. Figure it!
In na koncu pomembno (ne bom tipkal še nekrat celo uro, ker me zna spet ven vržt), zakonodaja na področju drog je ista in zelo podobna zadnjih 50 let v vseh državah kjer so ljudje pretežno zlezli z dreves, pa poraba drog po vseh narašča. Totalitarizmi na videz teh problemov nimajo. Imajo menda druge. Zanima me samo, če obstaja kak happy island kjer se to zlo ne bi razraščalo, ali je res pač tako, kot mi je pač nekoč skrušeno priznal nek kriminalist, vkalkulirano zlo sodobne potorošniške družbe. No in lepo, da vsaj nekatere skrbi za svojo deco, čeravno vidim, da večina probala ain't shit, kar seveda po svoje cenim, je pa tudi prav, da vam pove svoje menje še nekdo, ki je vse droge temeljito preizkusil, in se na vse sile poizkuša na zadnji prst povleči, ne tako iz odvisnosti (ta mine relativno easy-pa nočem kvariti posla dragim odvajalnim klinikam) ampak iz socialnega pekla, ki ga vse droge priredijo. Tako tistim, ki jih uživajo, kot tistim, ki so jim bližnji, pa prav usrali bi se mili moji, ko bi vedeli kako malo razlike je med obojimi slednjimi. In opozarjam ta socialni pekel je pa groza. Zato je jasna trdosrčnost držav okoli te problematike. Recidivi so pogosti, uspešne metode zdravljenja zelo drage, policija povsod vpletena, več ali manj za kak burek, ampak zadeva potem preraste ščasoma v resen posel. (In ko se policaji začnejo resno bati svojega notranjega in neodvisnega zunanjega nadzora, za katerega jim na plonk listkih ne piše, kdaj in od kod prihaja, potem lahko govorimo o resni borbi proti zlu in organniziranem kriminalu. Bi več ampak kot poznam hudiča, mi bo tudi tole spet zbrisalo.
Ja in legalizacija. Let me think again. Ma na kratko, tukaj je par genijev, s katerimi se da, ko pridobijo potrebne podatke (ki jih jasno zdaj nimate) kar plodno razpravljati. Ampak na splošno...IQ je 100 in ne 130 in resna razprava o tem v parlamentu, kjer največ velja, mili moji, aa ne bo nič. Sam sem bil trden zagovornik legalizacije vseh drog ampak vedno je bil kak dan v tednu, ko sem si vzel dan za premislek. In lepo da se je tudi tule pojavila taka tema vredna premisleka. Ker ko vam zvije bližnjega ste pri stricu hudiču, in ko se odločite probati ste prestopili sprejemno sobo pekla. Vrata zgledajo vseskozi prehodna...varnostniki of Very unimportant people na videz mečejo ljudi ven..a bolj ko ste na partyu, bolj ugotavljate, da je relativno varen izhod drag in ne brez bolečin;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

jype ::

nevone> A bomo zdej po novem snifal na zdravje?

Sploh ni nujno, ampak - zakaj pa ne? Bolj verjetno se mi sicer zdi, da bi družba po obilni večerji družno pokadila joint.

Meni se zdi bolj zanimivo to, da se lahko kokain uporablja kot zdravilo - kokain se je na primer v prvi polovici prejšnjega stoletja pogosto uporabljalo kot zdravilo v obliki kapljic za oči.

jype ::

donfilipo> Sam sem bil trden zagovornik legalizacije vseh drog ampak vedno je bil kak dan v tednu, ko sem si vzel dan za premislek. In lepo da se je tudi tule pojavila taka tema vredna premisleka. Ker ko vam zvije bližnjega ste pri stricu hudiču, in ko se odločite probati ste prestopili sprejemno sobo pekla

Legalizacija nima nič s tem, da se ti bližnji odloči za drogo, kakor tudi ne s tem, da jo sam poskusiš. Jaz še nisem pil in nisem kadil. Ni bilo lahko, ker obstajajo pošteno zateženi ljudje, ki bi na vsak način radi, da če oni pijejo pijačo, ki jim diši, jo morajo pa tudi vsi ostali, čeprav jim smrdi, ali pa celo poudarjajo, da je pijača zanič, samo da jo moraš vseeno popit, da boš vsaj malo zadet, pri cigaretih gre pa v prvi vrsti tako in tako za imidž - vse sošolke, ki so kadile, so začele kadit zaradi tega, ker naj bi bile cigarete zapeljive (vsaj tako je videti, če pozorno opazuješ).

Sicer ti verjamem, da so z drogami sami križi in težave, ampak... Tega legalizacija ne bi nič spremenila, bi pa močno zmanjšala "prohibicijski učinek", ki je očitno daleč bolj negativen, kot je pozitiven.

donfilipo ::

jype>>Sicer ti verjamem, da so z drogami sami križi in težave, ampak... Tega legalizacija ne bi nič spremenila, bi pa močno zmanjšala "prohibicijski učinek", ki je očitno daleč bolj negativen, kot je pozitiven...

ma ja jure sej tako je tudi moje razmišljanje. Iščem recimo samo trdno dato. Nizozemska je delen pozitiven podatek. Bedno propadli švicarski eksperiment pa delno negativen. Sem ti hvaležen za to temo, in verjemi če se zdi, da oponiram, pravzaprav dialektično oponiram predvsem svojemu lastnemu razmišlanju.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Aja ..naj povem še to, da mafija po mojih stikih, vsaj na jeziku ima backup plane za izpad dohodka ob legalizaciji vseh drog..vendar je to zagotovilo podobno tistemu, ki ga da malček svoji mamici ob prihodu v vrtec: 'A ne da boš dons priden sinko?' Ja mami dons bom pa se bogou'. Fakt je, da bi legalizacija stala morda malo manj, kot sedanji sistem. Bi pa gospoda s pravimi šopi evrov dolarjev in pištoljev morala morda narediti kak tečaj. To je hudo...vprašaj tiste, ki so hodili v kumrovec v šolo. Razen maše od ateisitičnega jejžuša in pijanega valjanja po štengah, se jih kaj drugega ni prijelo. Obredoslovje da. Tako gre to tudi pri mafiji. Oblast si je trdo priborila..zakone si prisvaja po svoje. Res pa je, če so se odvaljali tisti iz kumrovca, se s pametno politiko in skupno ljudsko voljo odvaljajo tudi ti.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Da ne bo kdo mislil, da gre s pojmom mafija za aktualno politično oblast. To so trdno prebrušeni fantje z močno voljo, ki bi tudi če bi jih na silo 1 leto vsak dan futral s horsom po osvoboditvi malce tresoč in jecljajoč vseeno nehali z nasmeškom na licu. Zato oblastniki zelo malo vedo o problemih odvisnosti pubertetnikov melaholikov in ostali nestabilih, ki jih je zgleda vedno več. Od politikov je razumevanje pričakovati samo v primeru pritiska z baze. Kot je bilo prav da je dragi Mato rahlo zašvical ob primeru Global, je tudi prav da komplet njegova ekipa vsake toliko zašvica zaradi miljard škode, ki jih povzorči droga.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

nevone ::

> Ne boš verjela nevone, ampak takih primerov je kokr češ. Sicer bolj velja za tiste na zadnjih sedežih. Velikokrat se zgodi, da zadaj neprivezani poškoduje spredaj sedečega.

A mamo kakšne statistike oziroma raziskave [edit: .] ? [/edit] Obstaja kakšen link na slovensko stran s to tematiko?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

donfilipo ::

>>Ker ko vam zvije bližnjega ste pri stricu hudiču, in ko se odločite probati ste prestopili sprejemno sobo pekla. Vrata zgledajo vseskozi prehodna...varnostniki of Very unimportant people na videz mečejo ljudi ven..a bolj ko ste na partyu, bolj ugotavljate, da je relativno varen izhod drag in ne brez bolečin

Zanima me, koliko predvsem mladih bi recimo ne prestopilo tega praga, če ne bi bilo nobenih vratarjev, prost prehod in seveda pri tem ne pobijali eni druge na partijih. Tu je kleč. Da prevedem...ali bi se zmanjšalo skupno število žrtev drog. Veste Zdenka in Barbara sta v bistvu, če smo iskreni malce žleht babe. Ampak tisto kar napiše in potrdi narod preko poslancev pa vseeno cenita in izvajata skoraj brezkonfliktno s svojimi lastnimi interesi. Ostalo so podrejeni vsaj v nekem smilsu.Tako da, ja če bi zakon šel skozi parlament ....pa bodimo realni i bet it won't, vsaj ne tako kmalu. Ampak vseeno Jure-Slovenija 12 točk:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

gruntfürmich ::

hecno je, da se za legalizacijo zavzemajo ravno ljudje, ki niso probali še ničesar.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tear_DR0P ::

A bomo zdej po novem snifal na zdravje?

svoj čas je bilo normalno na čajankah morfij v žile brizgat - pa v gostilnah žvečit tobak in pljuvat po tleh - ali pa njuhanec snifat

še vedno me pa zanima kaj loči trde in mehke droge

in od kje imagodei dobiva podatek, da o trave nisi fizično odvisen? sicer nimam linka, ampak sem na Val 202 poslušal pred kakšnim letom debato z neko gospo, ki se ukvarja z zdravljenjem odvisnikov od marihuane - in je poudarila, da fizična odvisnost od marihuane obstaja, vendar je v zdravljenje dobila zelo malo takšnih ljudi - večinoma dobi na zdravljenje mlade fante, ki jih starši dobijo, da so se ga napušili. posledice fizične odvisnosti se pa kažejo v splošni lenobi, povišani agresivnosti (ob abstinenci), ostalo se pa ne spomnim. in po pravici povedano sem med rednimi uživalci marihuane tudi sam videl ti dve reči - večinoma se jim razen do prvega jointa nič ne da, če pa ne dobijo, so verbalno agresivni - redni uživalci, ki jih jaz poznam, so pa ljudje, ki že po več kot 5 let kadijo travo namesto tobaka - seveda pa niso vsi taki
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

donfilipo ::

>>A bomo zdej po novem snifal na zdravje?
Žalostna novica...pejt u life mirne duše lahko zapoješ snifa cela jugoslavija...in potem tisti zmernejši čihajo...na zdravje pa sem slišal reči samo enega prekaljenega dilerja>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

gruntfürmich ::

če nič nisi probal ne morš u prazno lapat kako bi blo bolš in bi se zmanjšalo število uživalcev, če u defoltu ne veš kako je, ko uživaš kaj; pol pa namesto tega limaš neke linke.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Tako kot tisti, ki še niso uspešno izvedli samomora ne morejo govoriti o vzrokih in sistemskih rešitvah glede te problematike?

Seveda.

donfilipo ::

Naj se sliši še tako neverjetno ampak morda bi se našel kak soroden verz v vzhodnjaških poezijah pa pomahajte tisti, ki ste učeni:

nazadnje še prjatli pipico prižgimo
da po cevki steče in ga pokadimo...
mislim, da vam je original spiritus izvedba vsem znana

Vem provokativno ampak misliti ni samo po sebi greh>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Naj bom malo resen...je kdo kje zasledil kako antropološko študijo družbe , ki živi brez drog..(recimo nič ne rase so na samem itd???)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

>>še vedno me pa zanima kaj loči trde in mehke droge

Enoznačnega soglasja ni, ker imajo prav vse psihoaktivne substance pozitivne in negativne učinke. Celo za isti učinek, se v določenih slučajih pojavi hudičev dvom. (Nek znanec se ga je recimo napuhal pred pogrebom). Načeloma pa obstaja dogovor, da so trde droge tiste, ki ob prekinitvi rednega vsakodnevnega obilnega uživanja povzročijo hude abstinenčne sindrome: tresavico, nespečnost, krče, delirij in včasih celo hude aritmije in smrt. Velja dogovor, da do teh sindromov ob travci in nikotinu ne prihaja (not 100% sure) ob kokainu redkeje ob alkoholu in heroinu pa skoraj redno (not 100 % sure. To pač kaže statistika in life.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Aja pri horsu in alkoholu je prag med normalnim uživanjem in odvisnostjo precej različen. Za alkohol velja, da se ga navadimo po kakih letih rednega pitja (spet odvisno od posameznika) za horse je ta doba dosti krajša. In podobno velja tudi za skoraj vse druge psihoaktivne substance.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

In seveda alkohol in tobak sta del naše folklore:
daj mi daj vinca lepa točajka...itd...kupil si jaz pipo bom....itd
ostalo prihaja iz drugih kultur. Pomeni alko ima zastonj reklamo že v čitankah in proslavah horse pa recimo sicer malce subverzivno pa vseeno v subkulturah. Rock. Jao kad se ja opalim u kamen...možda je i kamen dovoljno dobar hoču da se okamenim....No in seveda ne pozabimo da gre tu včasih vendarle za samoironijo, čeravno to mladce pri posnemanju izgleda ne ovira dosti
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

In za konec še ena res prelepa balada legend naše rock scene, ki naj vam da misliti če se z drago najdte v absitnenčnih krizah ko morda že prej velja pomisliti na tugo ki vas ob pretiravanjih čaka:
Mlin na veter me bo gnou
da ne bom nkol pristou
glih zdej plavam čez oblak
in me reže težek zrak
al bo sonce al bo sneg
mene grab nervozen smeh
rad bi ujel le njeno dlan
da ne odplavam predaleč stran.....

Tako dost je stari natapkal. A sad i vi malo. Pa pametni bodite!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

username ::

tistim, ki jih uživajo, kot tistim, ki so jim bližnji, pa prav usrali bi se mili moji, ko bi vedeli kako malo razlike je med obojimi slednjimi. In opozarjam ta socialni pekel je pa groza.


Ampak (ker na srečo še nisem teh stvari videl od blizu): kaj je tisto, kar pahne v socialni pekel? Je to sama substanca ali dejstvo, da je prepovedana in posledično zelo draga, ukvarjanje z njo (od pridelave, transporta in prodaje do konzumacije) pa potisnjeno v območje kriminala?

Mene skrbi predvsem kriminal, ki ga generira stanje prohibicije. To ima široke posledice za vso družbo - od ekonomskih do varnostnih.

Morda bom obveljal za trdosrčnega, ampak če se kdo drogira in utrpi posledice, je to njegova pravica in njegova izbira.
Mene stvar prizadene samo, če trpim posledice razraščanja kriminala (od tega, da se razpasejo dilerji ali mi junkie ukrade avtoradio, do še hujših stvari).
Verjamem, da za družine odvisnikov ni lahko (in zaradi kriminalizacije drog jim je še težje), ampak jaz ali kdo drug nismo odgovorni za vaše družinske člane!

Družine in družba kot celota (država) pa bi lahko začeli delati ukree v smeri, da bi potencialne žrtve odvisnosti imele manj motivacije, da iščejo pobeg od problemov v drogah.

Treba se je pa tudi zavedat, da nekaj ljudi bo v vsakem primeru zapadlo v drogo - pa naj bo dovoljena ali pa prepovedana z najstrožjimi kaznimi.
Takim itak ni rešitve in jim je treba pustiti, da se uničijo, če so se tako odločili. Ne vidim razloga, zakaj mora zaradi tega posredno trpeti vsa družba.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

gruntfürmich ::

droge bi generirale kriminal. ker če bi bila droga v trgovini draga, bi cvetela preprodaja. če pa bi bila droga v trgovini poceni, da se preprodaja ne bi obnesla, pa bi bile spet dostopne vsakomur, kar pa je spet slabo v smislu preprečevanja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tear_DR0P ::

droge so že dostopne vsakomur - kje je problem?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

drejc ::

donfilipič, ne da je precej kratka doba za odvisnost od horsa, doba je kak teden dva in si že na vlakcu smrti. Po mesecu že butaš radije in trafike. Po dveh mesecih greš do vseh ki jih poznaš, se jim obesiš na zvonec in prosiš da ti posodjo 10 jurjev. Po treh mesecih, če si še živ, si že z velko verjetnostjo v komuni ali čuzi.

To so 3je realni primeri mojih kolegov in ocene so precej pesimistične kar se časa tiče. 2 sta umrla od ODja en mesec po tem, ko sta prišla iz komune v Italiji in Španiji, pa sta oba kao Boga tam našla, tatretji je pa ravno iz čuze uletu.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

Jst ::

Nekdo ima pa nekaj klubov, taxi službo, posebne prevoze, nasnifan, pa sedaj razmišlja, ali mu je bolj všeč nov AMG ali nov M5 [edit] medtem, ko vozi otroke iz popoldanskega krožka. [/edit]


--

Jaz sem tudi mnenja, da je ravno zaradi prepovedi, tudi več kriminala. Tisti, ki so zaradi kriminalizacije pahnjeni v ilegalo, torej (prvo pomislimo na) dilerji, se le te ponavadi ne ukvarjajo samo z preprodajo droge. In tukaj se začnejo vzorci za vlomljene avte in izginole avtoradije in denarnice pa mobiteli, prenosniki....

Problem državne regulacije je pa čisto na drugi strani reke, obdan z močvirjem krokodilov. Država nam že omogoča (in spodbuja) odvisnost od mnogih mnogih stvari. Najbolj očiteni so alkohol, nikotin in zdravila. Cesar nam pač ne more omogočiti "na javni servis" potešitev kar vseh naših bizarnih želja. Najbolj očitna je prostitucija. Vsepovsod je, a "javnega zavoda prostitucije in zobozdravstva" še nisem videl. So if we can't supply you make it illegal. So rekli. Takšna logika je pa zame zgrešena. Ne morejo kriminalizirati nekaj, kar mi raste na vrtu!

Na tem področju bi bil nujno potreben en paradigm shift.

Nekje sem slišal eno lepo izjavo: Stopnjo demokracije merimo tudi v stopnji strpnosti in participacije manjšin. A problem zlorab substanc (iz domačega vrta, iz sosednje trgovine, ali pa od "prodajalca drugačne duhovnosti") je več kot manjšina, je mnogo več kot le to. Tu se gre za emergent patterns naših genov vseh živali skozi celoten gene pool. Tigri (če se ne motim so ravno tigri) zelo radi jedo LSD-like rastlino, opice majo rade alkohol (gnilo sadje), ljudje pa ... imamo nekatere stvari "for granted" (pijančevanje, tobak, zdravila), ustavi se pa ravno pri bogem grmičku, vsem znana marihuana. Kdor trdi, da gre pot od marihuane do heroina, kjer pristaneš z eno nogo v grobu, kjer nekateri položijo potem tudi drugo... A-A, ne začne se pri marihuani. To je zatiskanje obeh oči in enega ušesa.

Države pa tudi zelo očitno nimajo namena pozdraviti odvisnike, podeljevanje "nadomestne terapije" 25let nekomu je pač ekonomsko hudo učinkovita rešitev, sploh ob odrekanju druge, boljše strokovne pomoči. Tukaj je še dodatna potuha hudim odvisnikom - kar ostanite, lepo vas prosimo. In si iz dežja prišel pod kap. Odvisnost metadona je pač hujša kot odvisnost od heroina.

Ta problem je tako večplasten, začenši z Afganistanom, ki je, odkar je tja prišla ameriška vojska, postal največji dobavitelj heroina na svetu.

Namensko sem skakal od teme do teme, ravno zato, da ponazorim kolikšna je ta večplastnost, ki ni problem samo droga na "črni listi" ampak se začne že na računu "Vašega Najboljšega Soseda."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Karaya 52 ::

Legalizacija VSEH drog odpira cel kup novih težav. Težava, na katero nihče ne pomisli. Legalizacija postavi nekatere poklice v deprivligiran položaj. Tako recimo zdravniki, vojaki, policaji etc. nebi smeli imeti dostopa do heroina recimo. Najbrž se strinjamo da doza vina (2dcl) in doza heroina nista primerljivi, tako se npr. pustim operirati kirurgu, ki spije liter vina na mesec, nebi pa se pustil odvisnežu od heroina.

Zaradi tega bi MORALI obstajati neki podzakonski akti. Dodaten problem nastane ker nekaterim drogam ne moreš slediti potem ko jih zaužiješ (npr. LSD). Kako lahko delodajalec dokaže, da njegov uslužbenec ni pod vplivom takšnih substanc?

Legalizacija pač ni tak simpl kot si nekateri želite.

hokuto ::

a zdaj, ko so nekatere droge prepovedane, pa ves, da jih ljudje, ki jih po tvoje ne smejo uporabljati, res ne? jih testiras preden se jim zaupas? in zakaj primerjas liter vina na mesec in heroinskega odvisnika? saj imas pravtako tudi alko-odvisnike in hero-rekreativce. aja tvoja poanta, da pade, ce das posteno primerjavo - toliko slabse za tvojo poanto.

sploh je poanta o deprivilegiranih poklicih eno samo licemerje, poklici so pac inherentno razlicni, ce ti delavec tako dobro dela, da mu ne mores dokazat uporabe lsd-ja, potem pa tudi ni problema (nisem se opazil, da bi bili ljudje, ki se obnasajo kot bi bili na lsd-ju, ceprav ga niso zauzili, zelo iskana delovna sila).
doke!

imagodei ::

Tear_DROP@ in od kje imagodei dobiva podatek, da o trave nisi fizično odvisen? sicer nimam linka, ampak sem na Val 202 poslušal pred kakšnim letom debato z neko gospo, ki se ukvarja z zdravljenjem odvisnikov od marihuane - in je poudarila, da fizična odvisnost od marihuane obstaja, vendar je v zdravljenje dobila zelo malo takšnih ljudi - večinoma dobi na zdravljenje mlade fante, ki jih starši dobijo, da so se ga napušili. posledice fizične odvisnosti se pa kažejo v splošni lenobi, povišani agresivnosti (ob abstinenci), ostalo se pa ne spomnim. in po pravici povedano sem med rednimi uživalci marihuane tudi sam videl ti dve reči - večinoma se jim razen do prvega jointa nič ne da, če pa ne dobijo, so verbalno agresivni - redni uživalci, ki jih jaz poznam, so pa ljudje, ki že po več kot 5 let kadijo travo namesto tobaka - seveda pa niso vsi taki

Telesna odvisnost se kaže v mili obliki kot tresenje, potenje, razbijanje srca, kurja polt, slabost; v hujših oblikah pa kot krči, hude bolečine po celem telesu, nezmožnost zadrževanja blata in vode, povišana/znižana telesna temperatura, huda slabost in bruhanje, halucinacije, nezmožnost nadzorovanja gibov, ipd. Gre torej za neposredne reakcije telesa ob pomanjkanju snovi, na katero se je telo navadilo.

Lenoba in agresivnost oz. razdražljivost ob odsotnosti ostalih naštetih simptomov nista nič drugega, kot psihična odvisnost. Ne vem, ali si ti narobe poslušal teto na Valu202, ali pa je ona prodajala buče. Slednje ne bi bilo nič čudnega na področju drog... Da bi osnovnošolce in teenagerje nasploh odvrnili od jemanja drog, se vse stlači v isti koš in se jih oglašuje kot najhujše zlo. Spomnim se mojih OŠ dni, ko so nam organizirali celo predavanje na to temo. Takole nekako je šla rdeča nit: "Najprej poskusiš travo, čez 3 mesece to ni več dovolj in padeš v heroin, 2-3 šuse in si odvisen, potem pa 1-2 leti in si mrtev." Skratka, travo so očitno hoteli predstaviti kot zadevo, ki te NUJNO potegne na hujše droge. Tale teta z Vala202 pa tudi, samo v drug celofan je zavila.

Ne poznam nikogar, ki bi imel kakršnekoli znake telesne odvisnosti [edit] od trave [/edit], pa jih poznam kar nekaj, ki so par let preživeli pretežno zadeti (to pomeni 3+ jointe na dan).

Nerazpoloženost in razdražljivost sta znaka psihične odvisnosti. To zadevo v prvi fazi najlažje potlačiš. Problem je, ker termin zajema ne samo simptome, pač pa modus operandi psihičnega zasvojenca in se vrača kasneje v raznih oblikah. Tudi če premagaš telesno odvisnost (kjer se pač pojavlja), se psihična odvisnost še vedno kaže v obnašanju: alkoholik, ki je preživel abstinenčno krizo, si bo npr. ob pogledu na steklenico piva rekel, da gre samo za en pir in da to ni nič hudega. Po 5 pirih bo ugotavljal, da je še vedno trezen in da bo jutri spet nehal. Po 2 dneh pijančevanja bo pa spet na stari poti, čeprav se telesna odvisnost morda ne bo takoj pokazala.

Pri travi NI TELESNE ODVISNOSTI, razen morda pri redkih genetsko okvarjenih ljudeh. Je pa psihična odvisnost, ki bo "travarja" vedno znova pripeljala do jointa. To pomeni, da v družbi ne bo rekel ne jointu, čeprav bi se recimo odločil, da 1 teden ne bo kadil. Ko bo prišla priložnost, si bo pač rekel, da začne jutri od začetka nov teden. Ali pa se bo opravičeval, češ da je zdržal 3 dni in dokazal sebi, da zmore brez. Ali pa bo kadil samo danes, ker je res slabe volje, jutri pa spet ne...

All in all, je psihična odvisnost lahko celo večja jeba od fizične. Izraz Cold Turkey ne opisuje psihične, ampak telesno krizo in gledano na kratki rok, je bistveno težje prestati fizično, kot pa psihično.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Jst ::

Sploh pa odvisnost od zdravil. Heroin je proti temu milni mehurcek. Od nekaterih zdravil imas pa fizicno - Cold Turkey - abstinencno krizo vec mesecev.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Karaya 52 ::

hokuto: Predvidevam da si sam hero-rekreativec ali pa poznaš koga ki je. Komune so pa njihove hero-rekreativne toplice ali kako?


hokuto> ...(nisem se opazil, da bi bili ljudje, ki se obnasajo kot bi bili na lsd-ju, ceprav ga niso zauzili, zelo iskana delovna sila).

To potem pomeni da so ljudje, ki kažejo znake zasvojenosti težje zaposlijivi? Je to morda nov problem brezposelnosti in morda še en vzrok zakaj je prohibicija upravičena?

Ja, dokler delav dela je VEDNO vse ok. Ko bo pa kaj naredil narobe pa se boš lahko na mestu zjokal, ker proti njemu ne boš mogel ukrepati.

nevone ::

> Od nekaterih zdravil imas pa fizicno - Cold Turkey - abstinencno krizo vec mesecev.

Od katerih pa?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

crusader ::

Pomirjevala taksne ali drugacne sorte, predvsem benzoti, povzrocajo kar hude odtegnitvene sindrome ( wiki), da ne govorimo o kaksnih sinteticnih opiatih ki so pogosto zdravilo pri kronicnih bolecinah. Tudi antidepresivi znajo pri nekaterih povzrociti hude reakcije ko jih nehajo jemat. Iz konkretnega primera, clovek ni mogel dobra dva tedna normalno jest in spat, dozivljal je hude napade vrtoglavice in panike. To naj se sicer ne bi dogajalo, ce pravilno zmanjsujes dozo zdravila, da se kemija v mozganih prilagodi.

nevone ::

crusader> Tudi antidepresivi znajo pri nekaterih povzrociti hude reakcije ko jih nehajo jemat.

Antidepresive se jemlje, ker ima določena oseba težave. Normalno je, da se težave ponovijo, če se jih preneha jemat.

crusader> To naj se sicer ne bi dogajalo, ce pravilno zmanjsujes dozo zdravila, da se kemija v mozganih prilagodi.

Antidepresive se jemlje, ker ima določena oseba težave s kemijo v možganih. Normalno je, da se težave nadaljujejo, če se jih preneha jemat. Vendar to _ni odvisnost zaradi zdravila_.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

hokuto ::

antidepresivi so zdravila, ki naj bi odpravila depresijo in s tem potrebo po njih, zato ni "normalno", da po prenehanju uporabe pride do nezelenih ucinkov, ki pa so res obicajni, sploh ob nepravilnem prenehanju. normalni, tako kot ti postavljas, bi bili recimo, ce bi sladkorni bolnik nehal jemat insulin, ali pa pri nekaterih drugih psihicnih obolenjih, kjer jih je res treba jemat ves cas, ce ne bolezen spet izbruhne.

master... ce ne ves kaj pomeni rekreativec (rekreativna uporaba, termin, ki si ga btw nisem jaz izmislil) potem se rajsi najprej pozanimaj, preden trosis neumnosti. res je, poznam nekaj takih, ki so to bili in noben tudi od dalec ni videl komune, ker nikoli ni bil zasvojen, zdaj so pa vsi uspesni na svojem strokovnem poslovnem podrocju in noben ne uporablja droge, ker jih pac ne zanima vec.
Je to morda nov problem brezposelnosti in morda še en vzrok zakaj je prohibicija upravičena?

a pa je tebi jasno, da se ljudje drogirajo neodvisno od prohibicije? kajenje tobaka je dovoljeno, pa kadi le manjsi odstotek ljudi, alkohol je prav tako dovoljen, pa a smo vsi ves cas pijani zato? prohibicija je nesmiselna ne zato, ker preprecuje nekaterim, ki bi se hoteli drogirat, da se, ampak ravno zato, ker tega ne preprecuje. ce lahko ze otroci v osnovni soli prakticno kadarkoli dobijo katerokoli drogo, kako lahko reces, da je prohibicija smiselna, ce pa ocitno nima zelenega ucinka.
doke!

donfilipo ::

drejc>>donfilipič, ne da je precej kratka doba za odvisnost od horsa, doba je kak teden dva in si že na vlakcu smrti. Po mesecu že butaš radije in trafike. Po dveh mesecih greš do vseh ki jih poznaš, se jim obesiš na zvonec in prosiš da ti posodjo 10 jurjev. Po treh mesecih, če si še živ, si že z velko verjetnostjo v komuni ali čuzi.

Torej teden dva vsakodnevnega butanja v žilo nedvomno...seveda sta imela že malce predzgodovine in avtokarto za štop po peklu v podzavesti že prej. Ne pozabi da obstaja dejansko nekaj horse rekreativcev, ki se jim ne ljubi samim po opij...prav tako pa tudi ne postanejo bodisi cold turkey ali vlamljajo v trafike. So redki so pa!!!! In ne pozabi tudi tri tedne butanja z alkotom direkt v žilo in z ustrezno predzgodovino...recimo kakih 7 let rednega vikend popivanja...pa boš videl hudiča. Sem teh primerov videl malce več kot ti...najmanj 10x če gledam hudič pa sej nisem 10x starej...hm čudn:\
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

nevone ::

> antidepresivi so zdravila, ki naj bi odpravila depresijo in s tem potrebo po njih,

Antidepresivi so zdravila, ki lajšajo simptome depresije, in ne postaneš od njih odvisen.

Imajo nekaj nezaželjenih stranskih učinkov, zaradi katerih jih ljudje prezgodaj opuščajo. Opuščajo jih tudi zato, ker se po njih bolje počutijo, vendar je to počutje boljše zaradi zdravil, kar se po prenehaju tudi pokaže.

Droge ki jih želite legalizirat pa povzročajo odvisnost, ki lahko vodi v večjo odvisnost. Taki drogi sta tudi alkohol in tobak.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

donfilipo ::

Master D>>Najbrž se strinjamo da doza vina (2dcl) in doza heroina nista primerljivi, tako se npr. pustim operirati kirurgu, ki spije liter vina na mesec, nebi pa se pustil odvisnežu od heroina.

Ne si prikrivat resnic in sami sebi srat v zelje. Na tak način boste sicer lepo sovražili recimo horse ali podcenjevali alko. Alkohol in horse sta primerljiva!!!! Doza heroina...1 g na foliji recimo je podobno kot deci šnopsa. Če si že odporen je možno da te ne bo pogruntal niti delodajalec...le doze ne smeš večati in seveda ostati delovno aktiven...kar pa je vsakodnevno pri tej količini težko. 2 DC vina bi bilo bolj pošteno primerjati z kakimi parimi dimi opija iz pipe. In velja isto vsak dan je to malce čudno a znosno in v indiji to nekateri počnejo brez kakršnihkoli problemov...kot tudi pri nas je kar nekaj takih, ki spijejo 2 deci vina na dan brez problemov. Zmernost je ključ. Je pa seveda jasno, da pri opiatih zmernost zahteva mnogo večjo samodisciplino kot pri vinu, tako da horse je vse prej kot droga za racionalno razporeditev ugodja!!!! To je resnica. Hočem povedati le to...ne zaradi tega podcenjevati alhohola. In še žalostna novica. Poznam 2 kirurga, ki sta zagotovo občasno poleg trave...tudi na horsu in koki. In če je tako tudi pri vas..potem bolje da te opirira kar mesar,...za te se mi zdi, da so najmanj naklonjeni nelegalnim drogam>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

nevone ::

> Poznam 2 kirurga, ki sta zagotovo občasno poleg trave...tudi na horsu in koki.

Roko v ogenj ne dam ta tole, ampak mislim, da zdravnik pa že ima toliko znanja, da lahko zelo dobro oceni, koliko in v kakšnih količinah je stvar še obvladljiva.

Ne moremo pa pričakovati, da si bodo vsi ljudje znali tako zmerno in precizno dozirati drogo.

Ampak eni tukaj - ne ti donfilipo - bi pa to vsakemu priporočali, potem nej se pa sam znajde, če ga bo preveč biksal. Tak pogled smatrajo za višek svobode.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

donfilipo ::

imagodei>>Najprej poskusiš travo, čez 3 mesece to ni več dovolj in padeš v heroin, 2-3 šuse in si odvisen, potem pa 1-2 leti in si mrtev...

Lep primer citata neumnosti. Bravo. In ko otroci slišijo potem od potencialnih idolov: Ja sm kadil sam nisem inhaliral..čez čas: s to gospo nisem imel seksa...potem:GWB je kako leto dni skoraj redno (vsak dan) užival kokain..in potem Britney: ja se ga zadanem...ene pol kile koke mam dost...k bojo otroc se bom pa zdravla...>:D je jasno da kombniranje teh podatkov prinese protislovne rezultate. TO JE: Tukaj nekdo bullshita!!!! IN ravno zaradi tega se lahko zgodi, da nekdo še toliko prej sklene sam preizkusiti zadevo. Strinjam se...taktika je res taka...naprej travca da boš kravca jaz bom tvoj macho in to gre lahko naprej..vendar sem prepričan da recimo lokalni diler za prave grundžarje zlahka naredi preskok v trugo tudi brez travce. Morda bi mu sledilo kak % manj..če bi dejal: trave ni teta vrgla celo kilo v skret...otroc mam pa odličen shit to morte probat! Ampak pot je ista lepo zglancana. Trava je tu dejansko najbolj zoprna zaradi dejstva, ker te lahko ujame interpol in potem, če si mladec: aha trava a...a ti poznaš osamo bin ladena..a a ti sploh veš kaj nosiš s sabo:8) Potem je jasno spet odvisno kako boš tak bullshit sprejel. Mal heca:) Ampak toliko zmernih uživačev kot jih je pri travi in so ostali pri travi..pa ne vem, če je še pri kateri drugi ilegalni drogi. No in če se gremo vzgojno pretiravanje, je spet treba biti pošten in povedati resnico: začne se z 2 deci vina ki jih pri 6 letih spiješ atu, ker mu mama ne pusti biti pijan-saj vozi in ni dolgo zatem si že ves prepikan v zaporu poln metadona in pol kilsko kartoteko in rečeš kriminalistu, ki te šije: vse bom povedal..sam a lohk dobim vsaj 2 deci vina..sej alko ni strup.>:D Tale je sicer od Mio Zelnika...a obstaja dosti podobnih resničnih primerov.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

nevone ::

donfilipo> Ampak toliko zmernih uživačev kot jih je pri travi in so ostali pri travi..pa ne vem, če je še pri kateri drugi ilegalni drogi. No in če se gremo vzgojno pretiravanje, je spet treba biti pošten in povedati resnico: začne se z 2 deci vina ki jih pri 6 letih spiješ atu, ker mu mama ne pusti biti pijan-saj vozi in ni dolgo zatem

Tako je. Obe dejavnosti, tako deci vina kot poskus uživanja trave, lahko vodita v propad človeka.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

donfilipo ::

>>hokuto: Predvidevam da si sam hero-rekreativec ali pa poznaš koga ki je. Komune so pa njihove hero-rekreativne toplice ali kako?
Torej jest jih poznam ene par...in za dober denar ti razkrijejo svoj life in identeto....pejt pa praš kakega dobrega izkušenega narko doktorja ali narko krimiča ali socialno delavko, če nam ne verjameš. Pazi šteje če se nikoli niso zdravili niti nihče ne čuti potrebe da bi se.Je že res hec, ko jih gledaš in nekako izven tvojih pričakovanj ne upadajo tedensko...ne niti z leti ne..res neverjetno so redki redkejši kot platina...ampak so. In koliko požrejo? Danilo recimo..kot sem ga opazoval cca 1x na teden 1g ali max 2g na folijo pokadi..če zabrlja in kak teden 3x ali imajo bowlo(šus v žilo kombinacije horsa in koke)je to zanj alarm in potem kak mesec nič. Ne morš verjet. Je pa res, da tudi jest že 25 let verjamem, da tako ne gre dolgo in ga morem anydaynow videti z injekcijo zapičeno v trugi. Res prsežem! No in če smo pošteni čisto brez vseh posledic: nervoza- lenoba tudi on ni. Samo takih je tudi njegovih 20 sodelavcev pa so na alpskem mleku>:D No in seveda no-money sindrom..ampak stonesi ali britney tega nimajo pa so predelali vsak že za dober voziček. Torej najbolj ziher je 0...zero...nada....nič!!!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Doman ::

To da človek začne s travo, nato pa "prešalta" na hujše droge so zgodbice za stare mamice. Po trdih drogah posežemo najpogosteje zaradi vpliva družbe, radovednosti inp.
Probal sem vse kar je dostopno v slo. (razen heroina, ki ga ne bom nikoli vzel, ker me je strah možnih posledic, saj je kar nekaj znancev odplavalo v svoj svet... ) a zato še nisem narkič. Pač reaktivni uporabnik drog. Govorim o uporabi 1x na 3 mesece ko grem na kak party itd. Poglejte samo folk v slovenskih diskotekah, da ne govorim o Ambasadi.. vsi nabliskani ko kante8-O
Ko sem prišel v prvi letnik SŠ nas je v razredu pet kadilo travo, na koncu leta že petnajst.. Ko sem prišel v drugi letnik in v nov razred jih je tam kadilo tudi približno 15. Že v gostilnah se kadi trava pa se noben ne pritožuje. Na šihtu nas od 20ih kadi 7.. Trava in tudi ostale droge so danes že tako razširjene, da jih lahko zaslediš za vsakim vogalom.
Da ne govorim o tem, kako mi je očetov prijatelj polistih za male pare zrihtav 100g skune...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

hokuto ::

nevone... ok, ce hoces meglit si privosci, vazno da si utrjujes tvoj pogled, koga briga kaj je res, a ne. dejstvo ostane: po prenehanju uporabe antidepresivov in tudi kaksnih drugih zdravil (lahko) pride do pojava nezelenih ucinkov, ki nimajo nobene veze s ponovnim izbruhom zdravljene bolezni. seveda se lahko tudi bolezen ponovno pojavi, ampak to je loceno od nezelenih ucinkov po odtegnitvi zdravila.
However, antidepressants do meet the World Health Organisation definition of "dependency-inducing", and indeed the SSRIs are listed by the organisation as among the most strongly dependency-inducing substances in existence.

If an SSRI medication is suddenly discontinued, it may produce both somatic and psychological withdrawal symptoms, a phenomenon known as "SSRI discontinuation syndrome" (Tamam & Ozpoyraz, 2002). When the decision is made to stop taking antidepressants it is common practice to "wean" off of them by slowly decreasing the dose over a period of several weeks or months, although often this will reduce the severity of the discontinuation reaction, rather than prevent it. Most cases of discontinuation syndrome last between one and four weeks, though there are examples of patients (especially those who have used the drugs for longer periods of time, or at a higher dose) experiencing adverse effects such as impaired concentration, poor short-term memory, elevated anxiety and sexual dysfunction, for months or even years after discontinuation.

Tudi razni painkillerji so precej zasvojljivi, pa se kaksno drugo zdravilo bi se naslo, tako da to nikakor ni izkljucni problem ilegalnih drog.

donfilipo: napacnega si citiral, oslarije o komunah kot toplicah nisem jaz prijavil.
doke!

perci ::

nevone:

Na, tole si preberi - LINK. Statistike si pa kar sama poišči.

Kar se pa tiče visokozasvojljivih zdravil, ki jih naša medicina uporablja - eno je recimo morfij (sorodnik heroina).

jype ::

nevone> Roko v ogenj ne dam ta tole, ampak mislim, da zdravnik pa že ima toliko znanja, da lahko zelo dobro oceni, koliko in v kakšnih količinah je stvar še obvladljiva.
nevone> Ne moremo pa pričakovati, da si bodo vsi ljudje znali tako zmerno in precizno dozirati drogo.

Dober razlog za legalizacijo. V lekarni dobiš škatlico z ustreznimi navodili. Preden ti da zdravnik recept, te lahko pregleda in strokovno ugotovi, da si sposoben takšne rekreacije. Če nisi, ti lahko razloži, tako kot razloži alkoholiku - će boš to počel, boš v mesecu/tednu/uri mrtev.

perci> Kar se pa tiče visokozasvojljivih zdravil, ki jih naša medicina uporablja - eno je recimo morfij (sorodnik heroina).

Zdaj je moderen Tramal. Malo manj zasvojljiv, ampak vseeno zajeban. Saj sem v tej temi že napisal mojo izkušnjo z njim. It sucks.

Camalotz ::

Nevone> Antidepresivi so zdravila, ki lajšajo simptome depresije, in ne postaneš od njih odvisen.

Nevone, spet nekaj na suho nabijaš. Antidepresivi navadno vsebujejo -zepam (diazepam, bromozepam).
Ljudje jih včasih jemljejo, ker zadanejo, ne pa, ker bi imeli kake simptome depresije.
Da pa te snovi ne povzročajo odvisnosti pa je nesramna laž, ki jo lahko izjavi samo nekdo,
ki je popolnoma neinformiran ali pa zavaja ljudi, da bi "dokazal" svoj prav.
Imel sem znanca, ki se je tako navlekel na njih, da ga je bil pripravljen pocuzat
neznancu za škatlo "malih zelenih" Apaurinov (ali Lexaurinov, saj je vseeno).
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Camalotz ::

perci> Kar se pa tiče visokozasvojljivih zdravil, ki jih naša medicina uporablja - eno je recimo morfij (sorodnik heroina).
jype> Zdaj je moderen Tramal. Malo manj zasvojljiv, ampak vseeno zajeban. Saj sem v tej temi že napisal mojo izkušnjo z njim. It sucks.
Isto opiatna baza. Isto sranje....
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

donfilipo ::

nevone>>Roko v ogenj ne dam ta tole, ampak mislim, da zdravnik pa že ima toliko znanja, da lahko zelo dobro oceni, koliko in v kakšnih količinah je stvar še obvladljiva...

Lahko ja lahko ne. Tudi par zdravnikov je bilo že na zdravljenju odvisnosti in kar nekaj se jih je raje obesilo, kot priznali sramoto. That's life. Pomeni niti ni nujno, da je vzrok vsega zla neznanje. Včasih real life pain vseeno zgleda pehud in se odločimo za potapljanje. Sicer v sodu in tako tekmujemo sami s sabo, koliko bomo zdržalli. Konča se z nedvomin rekordom, ki pa ga zaradi smrti nihče ne prizna.(Iz filma od groba do groba). Prav žalostno zgleda, ko vidiš da se doktor bode z najbolj zasvojljivim preparatom, ki ga spizdi sebi z omare, zato ker ga zapušča ženska...ampak tudi dohtarji so samo ljudje...verjeli ali ne.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Takole ko so tudi ostali povedali svoja mnenja bi lahko zagrabil mojo kristalno kroglo in rekel, da nas vendarle v prihodnosti nekje čaka najprej legalizacija trave...potem pa tudi vseh ostalih drog. Jype dobro vidi naprej...pa še celo logik je: čeprav vidi, da se bo to zgodilo...bo nekdo moral zadevo pokreniti. Ampak tako kmalu pa IMHO še ne. Mislim, da nas čaka par svinjskih ekonomskih turbuilenc v zvezi z oljem in ko se te zadeve majejo jebeš alko, jebeš drogo. Ogroženi so zdravi in trdni marljivi delovni ljudje. Some years later...yeah for sure.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

BigWhale ::

> Droge ki jih želite legalizirat pa povzročajo odvisnost, ki lahko vodi v
> večjo odvisnost. Taki drogi sta tudi alkohol in tobak.

Potemtakem, bi bilo potrebno prepovedati tudi to dvoje?

nevone ::

> nevone... ok, ce hoces meglit si privosci, vazno da si utrjujes tvoj pogled, koga briga kaj je res, a ne.

Sem povedala kar sem, vi pa lahko nadaljujete po svoje naprej.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
««
3 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741474 (29743) jype
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
64752115 (30788) MrGTO
»

Ilegalne droge, uporaba in mladostniki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
477119112 (109207) innerspace
»

Zaradi jointa po petih dneh ob vozniško...? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36953790 (34694) Matija82
»

Če polnoletna oseba omogoča mladoletni uživanje drog? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10110411 (8581) smilyxx

Več podobnih tem