» »

Legalizacija?

Legalizacija?

«
1
2

Elemen_T ::

Kako vi gledate na legalizacijo lahkih drog (marihuana) v Sloveniji? Po mojem mnenju ni večje bede saj lahko travo brez problema primerjaš s kofeinom, ok z alkoholom...-po tem sodeč bi moral biti tudi alko ilegalen - kar bi bilo po mojem bolj sprejemljivo saj vpliva na psiho bolj agresivno kot trava, katera pa v večini primerov pomiri in relaksira. Kaj si torej vsi bolj želimo? Verjetno ne v petek ponoči razbitega avtomobila ali celo svojega nosa. V Amsterdamu npr. je lahka droga legalizirana pa trave ne kadi toliko ljudi kot bi si lahko mislili - celo zelo malo, po moji presoji manj kot tukaj. Na ulici sem jih z jointom videl le malo - pa še to so bili turisti. Bojda se nakaj okoli legalizacije govori v EU - sicer pa: Kaj je boljšega za državo kot visok davek? (ki bi ga nabili na ceno ženskih cvetov konoplje).

Ta tema je mogoče že potekala - vendar jaz tega ne pomnim?

OrlyTM ::

definitivno bi bilo to zelo v redu, samo žal sem prepričan da ne bo. Takoj ko kaka mamca ali ata stare šole slišita besedo trava, se jima pred očmi zasveti šprica z iglo. Problem je v miselnosti ljudi.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Elemen_T ::

To je tudi res. Zelo zelo bi bil vesel če bi se spravili naredit kaka predavanja, raziskave, posterje, letake za ljudi ki ne razlikujejo trave od heroina - takih pa je kar precej;((

OZZY ::

Jest sem za legalizacijo mehkih drog predvsem marihuane. ne vem zakaj bi te preganjali če kadiš travo.
Samo pri vsem tem, bi se moralo točno definirat kake so posledice, če bi bil pod vplivom le te in povzročiš npr. nesrečo. Kazni za take stvari bi morale biti zelo velike. Samo kdo bo nadomestil kako človeško življenje če bi bilo izgubljeno v taki situaciji. Tukaj se pojavlja toliko dilem da ....
Sem za legalizacijo z zelo zaostreno zakonodajo, ki točno definira posledice v določenih situacijah.
SAmo da pa bi ljudje množično začeli kaditi travo pa mislim, da ne bo do tega prišlo. Bi jo pa lahko uvedli tudi v medicino-lajšanje bolečin itd. Pač tist, ki bi si to na tak način želeli.
Go with the flow.

bostjan1s ::

Ja se strinjam z tabo ozzy, treba je gledat širše....:D

goranTNT ::

Jst pa NISM za legalizacijo.
Kaj bo pol, kr vsi na ulcah bojo zadeti.:|

OrlyTM ::

hehe ... kr vsi na ulicah bojo zadeti ... dej nehi no .... a k je alko legalen so pa vsi kr na ulici pjani al kaj ?!?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

g0Run7 ::

marihuana je QL zadeva definitivno!
strinjam se z legalizacijo a do tega je (če bo) nažalost pri nas še daleč...
goranTNT:a zdaj pa ni zadetega folka po ulicah? kje pa živiš? 24/7 v svoji sobi?
dejstvo je da če bi lahko folk travo v trafiki dobil mu ne bi bilo treba poznat dilerjev, kateri večinoma obvladajo tudi trše zadeve s katerimi potem nekateri nažalost pridejo v stik...to pa je lahko usodno:(
smešno je ko v kroniki bereš da so zasegli mamila a gre za travo, to je klasičen primer metanja temne sence na travo s tem ko jo poimenujejo mamilo, saj vsak malo bolj izobražen osebek ve da so mamila DERIVATI OPIJA pod katere niti KOKAIN ne spada saj je poživilo. travo pa lahko daš med psihotropna sredstva...

YiMMi ::

bil sem na enem seminarju ki ga je organiziral MFZL prav na to temo"legalizacija mehke droge"
no tam so prisli tudi starsi odvisnikov trdih drog...ki so popolnoma nasprotovali legalizaciji...ker naj bi njihovi otroci zaceli prav z travo....ampak Ali oni vedo da so njihovi otroci prisli v stik z trdimi drogami prav preko dilerjev..?
Legalizacija bi sloveniji vse prej koristla kot skodila...
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

Elemen_T ::

Da prideš v stik s trdo drogo mora biti nekaj zadaj. Ali problemi v družini, depresija, skratka normalen človek ki se zaveda kaj pomeni Heroin in živi v kolikor-toliko ugodnih razmerah ne bo vzel trde droge pa čeprav mu jo bo diler ponujal zastonj (kar pa se v večini primerov ne zgodi).

g0Run7 ::

Elemen_T: zelo lepo bi bilo če bi to kar si napisal tudi držalo, poznam primere iz takih družin ki so prišli s tem v stik, res je da dosti prej zapade nekdo z "roba" a dejstvo je da osebno poznam ljudi ki so uporabljali in uporabljajo trde substance in kolikor jst opažam sploh ne moreš potegnit črte al jih je več iz socialno ogroženih družin ali iz dobro preskrbljenih družin. pa še to: dilerji dajo tudi zastojn črte, ne vsi ampak dajo...nažalost

Elemen_T ::

Res je da je to vse relativna stvar ampak vseeno prej pridejo v stik s trdim drogam ljudje (predvsem ali kar ponavadi otroci) iz neurejenih družin. seveda pa je res tudi, da nekateri trdo drogo vzamejo zgolj zaradi zanimanja kakšen bo feeling. Poznam tipa ki je pred mojim očmi poskusil heroin v žilo - to je bilo zanj prvič in zadnjič - vendar to so izjeme, ki lahko potegnejo črto pri takem pritisku.

Freak ::

nism za legalizacijo, ker pol bi blo povsod polno dilerjev pa tega sranja

OZZY ::

Da preideš na trde droge mora biti še kaj drugega narobe. Kot je rekel Elemen_T. Pozman kar nekaj folka, ki uživajo marihuano vsaj 1x tedensko pa jim gre v šoli zelo uredu. Eden ma povprečje na faksu okoli 9 ostali pa okoli 7.5-8. Jestz pa mal manj. Mogoče bi pa moral provat in bi se ocene dvignile:D (joke)-več učenja bi mi pomagal in bolj malo slo-techa (niti pod razno (manj slo-techa)). Slo-tech je droga. Kaj ko bi še njega prepovedal:D
Freak: Da pa bi bilo potem vse polno dilerjev pa dvomim.

Go with the flow.

Elemen_T ::

Dilerjev verjetno nebi bilo več. V amsterdamu jih skoraj ni. Misliš da se dilerju splaca hodit okoli in prodajat stuff? Ker ce te pa tam dobijo brez dilat, je pa hudo.

Tomi ::

Ker prihajam iz kraja, kjer je trava skoraj tako kot moj dnevni obisk Slo-techa ( tako pogost, namreč ), se zavzemam za legalizacijo, ker poznam mnogo ljudi, ki so na travo prešli zaradi draža prepovedanega, pa ker mi počasi gredo na živce dilerji, ki se ob poznih uram menijo pod mojim oknom.
Ker ob legalizaciji ne bi bilo več ne toliko dilerjev, ne toliko zasvojencev ( predvsem od trdih drog ). Stvar bi izgubila tisti čar..
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Mitja 34 ::

Js sn za.
Marihuana je tak majn škodljiva kot cigarete 8-O (so ble neke raziskave in to dokazale ).

Elemen_T ::

Mitja: Ce naviješ samo travo, se strinjam, vendar se da običajno v joint pol čika, katerega pa skadiš brez omembe vrednega filtra in to...je kriza. Z enim jointom v bistvu skadiš par cigaret--simbolično rečeno.
Tomi: Sej to sploh ni slabo - imeti dilerja v bližini 8-)

MbS ::

Kot je nekdo reku: Marihuana je dokaz da nas ma Bog rad! :D
Večno bom "Mož brez sipe"

Aggressor ::

Jaz sem proti. Bom ob drugi priložnosti natančneje razložil, zakaj, sedajle ni časa.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

abcde7 ::

Jest sm proti legalizaciji npr. zdej bi uvedl legalizacijo, poj trava čez en let ne bi bla več "zanimiva", pa bi več folka prešlo na trde droge! Pa bi blo več
:(Moje mnenje...<

goranTNT ::

Dej nehite s takimi.
Ker uni "PRAVI" dilerji gledajo sam na denar bi zacel to stvar prodajat majhnim otrokom.
Sej ne recem za vse sam mal pomislte kva bi blo ce bi blo vse legalno!;((
Ti Orly pa itak ze ves!A je tko?

whatson ::

mah.. je*eš ilegalno ali legalno.. glavno da paše 0:) ...
sem pa za legalizacijo marihuane, prostitucije, in vseh drugih "užitkov"...

saj VSAK ČLOVEK ZASE ODGOVARJA... nihče nikogar v nič ne sili... če hočem bit zadet.. bom pač zadet.... sue me...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Lara-K ::

K ste ze nacel temo o tem, si lahko greste mal ogledat to stran, pa se forum boste nasl o tem.:D
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

orkan ::

Jaz se strinjam z lagalizacijo marihuane, ker če se ima kdo namen zadet se bo zadel, pa če je to po zakonu dovoljeno ali pa ne.

Kot vsi vesto, velja to: VSE KAR JE PREPOVEDANO JE ZANIMIVO!!!

Če bi blo to legalizirano, bi jih veliko probalo, samo bi jih pol zelo malo ostalo na travi, ker saj veste, radovesdnost, kakšen občutek je ko si zadet,.... vsi bi sprobali!!8-O
Lp Orkan!!

OrlyTM ::

GoranTNT .... Pojma nimam kaj naj bi itak vedel ?!?

Vem samo to, da se z legalizacijo marihuane nebi drastično povečala poraba le te. Mogoče na začetku, zaradi firbcev, kasneje nikakor. Kdor če kadit, kadi že zdaj, pač na skrivaj. Kdor neče, ne kadi ne sedaj, niti nebi kadil po legalizaciji.

NIKAKOR, NIKAKOR pa ne mečljite marihuane v isti koš kot so trde droge. Alkohol je mnogo bolj nevarna droga kot marihuana. Ker pa je v svetu že zeloooooo dolgo legalna, je vse v redu, če se ga 15 letni mulc zapije in pobruha pol soseske, da bi pa joint prižgal ... ojoj ... takoj z njim v komuno, z njim mora bit nekej narobe.

?!?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

goranTNT ::

Ok Orly sej delno mas res prav, sm se skoz.........
Ne vem no, mogoce pa se motm!

g0Run7 ::

dejstvo je da se je gonja proti travi začela desetletja nazaj v ZDA zaradi tega ker je bilo POPOLNOMA OČITNO da bi izpodrinila BOMBAŽ, to je znano in potrjeno dejstvo. zaradi tega so vplivni možje-industrijalci, ki se jim je šlo za to da se bombaž obdrži, ukazali vsesplošno prepoved konoplje in razglasitev le-te za eno najnevarnejših drog sploh. od tu se je gonja razširila seveda tudi v evropo in to je to...trava je glih toliko nevarna kot bazilika na vrtu od moje none, je pa VELIKO bolj koristna...tobak je dosti bolj addictive-dokazano, o alkoholu pa ne bi zgubljal besed sploh...osebno obračam zdravilno rastlinico na bankovcu od enega dolarja na katerem je WASHINGTON-KATERI JE IMEL SVOJO ZASEBNO PLANTAŽO KONOPLJE ZA OSEBNE INHALACIJSKE UŽITKE-on je že vedel...8-)

Elemen_T ::

Marihuana vpliva na psihomotoriko in sicer ni škodljiva vendar hudo deluje na psiho in sicer: izguba spomina, nezmožnost koncentriranja in s tem učenja, itd...to pa je tudi vse. Pa tudi slednje je precej odvisno od človeka...meni ni praktično nič 8-)

OZZY ::

kak joint ali dva na teden ne bi bilo nič narobe. Ampak, a bi vidu folk po cesti, ko bi bil zadet ko mina pa spet ne bi bilo uredu (za podobo mesta niti za slovenijo). Pa ni potrebno da bi bila samo trava kriva-se z čim skombinira pa je.
Ta legalizacija kot sem rekel je zelo dvoumna.
Go with the flow.

miranpozar ::

Problem je predvsem v nerazgledanosti ljudi. Tudi na tem forumu se lepo vidi, kako so nekateri proti, pa čeprav nimajo konkretnih argumentov, zakaj tako. Zato je tudi trava prepovedana. Zaradi dejanj neumnih ljudi, oziroma moči petrokemične, tekstilne in alko industrije.

Z legalizacijo uničimo dealerje, saj se jim ne bo splačalo prodajat nekaj, kar je prosto dostopno. Ali morda kdo pozna, kakšnega dealerja, ki v kakšni zakotni ulici preprodaja alkohol? S tem ko ni dealerjev se tudi preprosti uživalec trave ne rabi srečevati s takšnimi izmečki in se tako izogne morebitnim težavam, slabi družbi, opeharjenju, itd.

V Amsterdamu, kjer je trava legalizirana je po raziskavah univerze bilo dokazano, da število kadilcev zaradi tega ni nič večje, ter da je pravtako isti odstotek uživalcev pravih drog (kar pomeni, da tudi prehoda na trše droge ni).

Za državo bi bila legalizacija seveda prednost, ker bi pobirala davke, potrošnik bi bil do neke mere zaščiten, saj bi mu robo prodajala izkušena oseba z licenco.

Sem proti trdim drogam, a trava je po svojih učinkih manj huda in škodljiva kot alkohol in jo zato uvrščam ned alko, tobak in kofein. Oseba pod vplivom pa seveda ne bi smela opravljati določenih del, oziroma voziti vozilo (kot velja za alko). Skratka bilo bi treba enakovredit alko in travo!

Ali v Sloveniji obstaja kakšno združenje ali kaj podobnega, ki se ukvarja z osveščanjem ljudi o marihuani? Folku je treba odpreti oči in jim razložiti kaj je to in jih začeti pripravljati na to, se trava sprejme do te mere kot alko. Ne pa da se kriminalizira čisto navadne poštene državljane!

Treba se je začeti boriti za naše pravice! LEGALIZE GANJA!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

poweroff ::

Miranpozar: obstaja nek DrogArt - imajo svojo stran na netu, pa forum, itd.

Sicer se pa jaz zavzemam za dva modela - po prvem naj bi prepovedali marihuano, pa tudi alkohol in tobak. Popolna prepoved vseh "opojnih sredstev" (OK, to je precej širok pojem, ampak recimo da sem spada alkohol, tobak in vse droge).

Po drugem modelu pa naj bi dovolili vse droge, razen res najbolj nevarnih. Vsak se pa sam odloči kaj bo delal. Samo - ce zadrogiran osebek povzroči nesreco - sledi huda kazen. Če si uniči zdravje - si SAM plača stroške zdravljenja.

Prvi model posameznika reši vsakršne odgovornosti, mu pa odvzame svobodo, drugi pa mu da popolno svobodo, vendar tudi visoko odgovornost.

Elemen_T ::

Mathaii: Se zelo strinjam s teboj...vendar bi bil bolj za 1. opcijo 8-)
Danes smo s fredni govoril o tem kak to da ne morej enačit marihuane in alkohola - prišli smo do zaključka da ima zraven tega veliko tudi kulturna dediščina...alkohol je že zelo dolgo znan in pili so ga skoraj vsi - rutinsko. medtem ko je tudi marihuana stara droga ki so jo kadili predvsem indianska plemena in Rastamanz. Slednja množica ljudi je bila vedno zaznamovana kot izobčena, tako se je sčasoma razvila teorija o ganji kot drogi...vednar pa je to le ena nedolžna rastlina, okoli katere se govori zelo redko...shit happens :(

Koci ::

Pejte sm v Amstardam pogledat, pa se vprašajte če bi radi, da je tudi pri nas tako - na ulici en kup zadetih, veliko odvisnih klošarjev, veliko kriminala--ej vsaj za Ljubljano si ne želim, d abi bila takšna.

OZZY ::

S estrinjam z požarjem, da je problem nerazgledanost ljudi. Vsi ko slišijo ime marihuana in da jo nekdo kadi ga imajo takoj za težkega mamilaša. Če bi se vprašali kaj so potem pijančki. A niso tudi oni nekako težki mamilaši.

Učinek trave in alkohola je zelo podoben. Zakaj potem ne prepovemo alkohola. Sej so to poskušali narediti v Zda pa s tem niso uspeli. Samo še bolj se je razvila trgovina na črno z alkotom. Nekateri so bogateli drugi pa....

Jest mislim,da bi se moral na alkohol uvesti viskok davek. Samo možnost da bojo to naši poslanci izglasovali je majhna. Slovenci smo kar visoko v povprečju glede na zaužiti alkohol. In le ta botruje veliko več nesrečam kot pa droge. Sicer je veliko lažje dostopen kot droge, samo dandanes tudi ni noben problem dobiti travo ali kaj drugega skoraj kadar se ti zahoče. SAmo malo moraš iti zvečar na Prešernov trg v LJ pa je. Kok sem tam že tega vidu.....|O

Seveda pa bi morala z legalizacijo priti ostra zakonodaja, ki točno definira ostre posledice.

Matthai: Da bi prepovedali cigarete ne vidim smisla, ker mislim, da le cigareti nimajo tako močnega opojnega vpliva na telo kot pa trava. Samo bi bilo pa dobro, če bi se zvišali davki na to. Da se prepove alko- tukaj bi morala biti zopet zoostrena zakonodaja kakšne so posledice če voziš pijan ali če pijan povzročiš nesrečo. Na sploh pa bi to morali veliko več kontrolirati. Dajmo raje več denarja za take stvari kot pa da poslanci razpravljajo kok si bojo napolnili žepe s pomočjo proračuna.
Sicer slišimo včasih podatke policije koliko so jih dobili in jim odvzeli vozniško in tako naprej. Jest bi za vsakega, ki vozi pod vplivom alkota odredil zapor recimo za teden ali dva, da v miru premisli ali se mu to splača. Seveda bi bila prva kazen velika denarna (odvzem vozniške vsaj za pol leta (no nekaj takega mamo) in pa denarna kazen ter obiskovanje npr. anonimnih alkoholikov ali pa pri travi kake seminarje na to). Vsak naslednji tak prekršek pa bi se še ostreje kaznoval. Namesto tedna ali dveh, pa trije ali štirje. Samo slovenci nimamo zaporov, ki bi lahko to sfolgala. Bi po moje morali ekstra zgradit samo en zapor za tak folk. Jest sam ko vozim ne pijem in se tega striktno držim.
Opravljanje določenih opravil pod vplivom trave pa seveda tudi prepovedati.
V zakonodaji bi se morale videti ostre posledice, ki jih z uživanjem alkota in trave sprejemeš na svoja pleča.
Go with the flow.

misko ::

jest sm za legalizacijo
čeprow so to sam pobožne želje
čez 50 let že bo (beri: slovenija je precej zaostala država):D

Elemen_T ::

Ozzy: Se popolnoma strinjam...lahko bi potem govorili tudi o količini zaužitja določene substance...

OZZY ::

Elemen_t: O količini alkota ki bi bila dovoljena in o količini, ki bi se sankcionirana je bilo na slo-techu že govora. Jest sem seveda, da bi bi bilo seveda nič. Samo moram pa povedat, da tudi današnja meja 0.5 uredu. To vrednost pa lahko zelo hitro napihaš. Samo kako pa bi obravnavali koliko je človek zadet za volanom?

Če gledamo cene pijač v sloveniji se hitro opazi, da so cene brezalkoholnih pijač pri nas veliko višje kot alkoholnih. Tukaj predvsem mislim na pivo, ki je zelo priljubljena pijača. Pa tudi vino je zelo poceni. Tiste najbolj žgane pa imajo tudi višjo ceno. Če pogledamo kolik stane en pir v gostilni (0,5 litra) in pa če bi hotel isto količino kupit npr. šweps ali kaj podobnega bi hitro ugotovil, da te stvar pride še enkrat dražje.
Če bi se nabil davek na alkohol bi lahko financirali kar veliko več policajev in bi s tem lahko omogočili tudi več kontrol. Seveda teoretično govorjeno, če bi naši vrli politiki to zmogli ali pa bi denar kar pobasali sami z vedno večjim proračunom in seveda posledično vedno večjo luknjo v njem. Samo sem jih volu in žal so vsi bolj ali manj nesposobni za upravljanje države in se moram z tem sprijazniti.

Samo mislel da bi pri nas uvedli še večji davek na tobak in alkoholh verjetno ne bo realizirana dokler ne bojo iskali novih virov državnega prihodka pa še potem bo šel ta denar nekam drugam ne pa za neko boljšo stvar. Mislim, da imajo to zelo dobro organitirano mislim da na Nizozemskem (vem, da je neka skandinavska država in upam, da sem prou napisal), kjer je alko zelo drag.
Verjetno bi z večjimi davki na to posledično vpliali tudi na manj pitja alkohola. koliko pa bi bilo to opazno pa lahko le špekuiramo.

Samo poleti v tisti vročini se pa le ne bi mogel uprati kakem piru ali dvem. :D:D

No tle govorim samo o alkotu. No je le tako, da se lahko podobno govori tudi o travi, saj so učinki podobni.
Go with the flow.

Aggressor ::

Kriza, zopet mi zmanjkuje časa.

Mirana in Ozzya bi opozoril le na nekaj: Sovence enačita z Nizozemci. Absurd. Poleg tega pa priznavata neoporečnost tobaka in alkohola ter kofeina. Tudi to je nesmisel. Strinjam se z Matthaijem, pri čemer bi seveda morali predhodno raziskati, ali obstaja možnost, da lahko kakšen model povzorči preveč škode.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Elemen_T ::

OZZY: Saj se cena alkohola krepko dviguje tudi pri nas. Pivo je danes v spodobnem lokalu 350 Sitov, včasih pa je bila ista količina 150 SIT (cca 5 let nazaj)...
še nekaj cen v VB:
Marlboro (cigarete) - 3 funte kar znese dobrega tisočaka pri nas.
Vino 1l (vrhunsko, se ne spomnim prozvajalca) - 9 funtov - 2200 SIT.

lp

OZZY ::

Agressor: Jest ne enačin slovence z nobenim. Jest sem samo podal primer, da bi lahko na kak podoben način stvari tudi pri nas organizirali. Po drugi strani pa nisem priznaval neoporečnost tobaka, alkota in kofeina. Iz katerih mojih besed si to razbral????
Jaz sem reku, da tobak ni toliko problematičen kot alkohol in trava. Sej nič ni zdravo ampak so posledice trave in alkota podobne. Zato sem se tudi bolj osredotočil na alkohol. Sicer pa bi lahko uvedli še večje davke na tobak in alkohol. Kot ni zdravo prekomerno pitje alkota tako tudi ni zdravo kajenje.

Elemen_T: Ja sem glih v petek opazu to. Sem bil v LJ v Cuttysarku pa so pir zaračunal tok, da me je vse minil. Čez 300 sit je bil. Smo šli pa potem nekam drugam pa je bil isti pir 250 sit. Samo se je tudi inflacija in pa DDV prispevala k dvigu cen (zdej pa pred približno 5 leti kot si reku).

Pač naj dvignejo davek na tobak in alko pa spustijo cene brezalkoholnih pijač pa bo.
Go with the flow.

Elemen_T ::

ja...primarno bi res morali dodat višji davek na alko in ga znižat na brezalko...vendar kdo ve kako je nasploh z izdelavo teh pijač, vprašanje je ali je pivo lažje "pridobivat" kakor pa npr. coke...o tem pa nimam pojma.

webcreator ::

Sej marihuana ni nelegalna zaradi tegam, ker naj bi bila toliko bolj nevarna od kave, alkohola, tobaka ...., vendar zaradi tega, ker bi si jo vsak lahko prideloval na svojem vrtu (če ne bi prodal ne bi plačeval davka ....), torej ga ne morejo obdavčiti in se jim ne splača ... ;((
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

slycer ::

Zanimivo branje, ni kaj. Vsi sicer pravijo: ja zaj*bana država, kaj pa oni vejo, važno da smo mi zadeti. Kaj briga državo, kaj mi počnemo, saj nismo odvisni od nje. Državo briga vse to iz določenega razloga. Vse je v redu, ko je človek zdrav, samo ko pa rata odvisen, postane državi v breme (torej strošek, ki nič ne pridela, ampak samo jemlje). Ali vi veste, kakšne velike denarje država zagoni, za zdravljenje raznih zafiksancev? Sicer pa kam bi prišli, če bi imeli kup zadetega folka, ki bi se samo zadeval in nič koristnega naredi? NIKAMOR! No sicer malce sem zašel, ampak naj bo...:D
Kar se trave tiče, bojda da ne moreš postati odvisen od nje. Vsak bo vsaj enkrat, ali večkrat v življenju poizkusil đoint. Ampak tudi trava ("šit") je mišljena kot neke sorte droga, sicer ne tako huda, ko kakšen kokain ali heroin (by the way tudi za nikotin - in nasplošno za cigarete - se že dolgo časa govori, ali bi ga (jih) uvrstili med droge ali ne. Ampak kaj moreš - močna tobačna industrija in kup kadilcev po svetu? Morda.), ampak vseeno ostaja droga. Tako da tudi s travo ostaja določeno tveganje, da si kaj poškuduješ (bolj psihični del). Problem pri travi je tudi v tem, ker je prehodni element na druge vrste drog.
OK to je moje mnennje. Lahko, da sem kaj pozabil. Če se bom še kaj spomnil, bom napisal:D

No pa še kot zanimivost, ki nima zveze s temle topicom: glede nikotina, ki ga nekateri hočejo vpisati med droge sem slišal neko zanimivo novico. Nekje so namreč delalo poizkus na podganah. Podgano so dali v labirint, in merili čas, v katerem naj bi podgana prišla iz labirinta. Nato so podgano zadeli z nikotinom, ter jo ponovno dali v labirint (podgane niso preveč pametne, zato si gotovo nebi mogla zapomniti poti skozi labirint - no saj si je tudi človek nebi mogel, razen, če nebi uporabljal kakih pomagal:D). Rezultati so bili presenetljivi. Podgana je pod vpljivom nikotina našla prej pot iz labirinta, kot pa če nebi bila pod nikotinom. Torej iz tega sledi: če si pod vplivom nikotina (kar pri kajenju zagotovo si) si bolj pameten. To velja za podgane. Ali to velja tudi za ljudi? Na to temo bi se dalo še marsikaj zanimivega napisati. Evo vrgel sem vam kost, na vas pa je, kaj boste naredili z njo (preneseni pomen:D)
LP

Loki ::

Jest sem proti legalizaciji - pure and simple.
I left my wallet in El Segundo

Elemen_T ::

Yeah slycer se strinjam do neke mere.
Tobak namreč nikoli ne bo priznan kot droga saj ne vpliva na psiho(motoriko) to pa pomeni, da si, od nikotina (in katrana) prisoten in priseben, droga pa naj bi bila opojna substanca, kar pa tobak zagotovo ni. Po tem sklepajoč bi mogla biti praktično vsaka hranilna snov droga...:O
To, da je trava le uvod za trše droge ni 100% dokazano oz nikakor ne drži!!! Poznam ogromno ogromno folka (vključno z mano), ki kadimo travo dokaj pogosto, vendar si niti pomislit ne mislim na kakršnekoli druge droge kot pa fucking grass.
Glede horsea smo tudi že kar predelal. - Tisti ki se zadeva z trdimi drogami (Lsd,heroin,coke,...) imajo nekaj zadaj. Dobro...poznam nekaj ljudi ki so poskusil lsd, trip, xtc in podobno sranje, vendar so slednjo drogo zaužili prvič in zadnjič - to pa je very rare...
Jaz zagovarjam, da nobena popolnoma naravna substanca, ni tista real droga, ampak le simbolično rečeno droga. - ljudje se premal informirani kaj pomeni droga

lp

Nemelk ::

moje mnenje: trava nebi smela bit problem, čeprav da napreduješ na višjo raven od trave ne manka veliko, ane?
Nemelk ™

slycer ::

Elemen_T:
Nikotin vpliva na psiho oziroma na možgane (glej primer s podganami). Drugače pa še ni uvrščen k drogam. Če si zaradi nikotina pametnejši, potem vpliva na psiho (pri podganah je to dokazano, ali je tudi pri ljudeh, tega ne vem). Je pa res, da si pri nikotinu priseben.
Glede trave, je bolj tako tako. Za nekatere je prhodni element, za druge ne.
Aja glede LSD-je pa teh zadev. Ni nujno, da mo človek nekaj za sabo (stres in podobne reči), da proba te stvari. Ni nujno, nekateri te reči probajo bolj tako iz firbca. So pa znani tudi primeri, ko je sinko (ali hčerkica) od kakšne dohtarce, ki je predavala od drog in bila oh in sploh podučena o teh stvareh, bil(a) hudi narkoman(ka).
Drugače pa nisem za legalizacijo, ker bo drugače iz tega ratalo samo sranje.

Marjan ::

sem za legalizacijo ganje!

ce je prepovedana, mislm, da bi morali prepovedati tudi alkohol in cigarete!!!

dont wory, just smoke 8-)

||_^_|| ::

Nekdo je gor omenu pr alkoholu da ga je podražu tut DDV. Če se jst prou spomnem so ob uvedbi DDVja cene alkohola ful padle.

Kar se tiče pa legalizacije in dilerjev:
Zakaj jih pa ne bi blo več? Lohka da bi prodajal travo cenej kokr u trafikah, pa bi spet mel biznis.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
80659610 (26567) jype
»

Razlogi proti legalizaciji ganje ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37234670 (24850) tomi66
»

Legalizacija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1019119 (7426) koyotee
»

Ljudje: legalize it! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
68032018 (22219) Matev
»

LEGALIZACIJA mehkih drog (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
947106 (5995) Aggressor

Več podobnih tem