» »

Razlogi proti legalizaciji ganje ?

Razlogi proti legalizaciji ganje ?

««
«
1 / 8
»»

IceIceBaby ::

Jo,

Najprej naj povem da nisem noben pothead, ubistvu sploh ne kadim ganje (sem poskusu parkrat pred leti) in tole je čist neodvisno razmišljanje o tej temi.

Zanima me če ima kdo razloge PROTI legalizaciji marihuane. Prosim malo se razpišite ker jaz ne najdem pametnega razloga, za legalizacijo jih je pa miljon.

Torej, zakaj je ganja slabša kot alkohol, zakaj nebi država vlekla trošarin še od ganje, zakaj se ga ljudje nebi raje zakajali in se skup smejali kot da se ga napijejo in pol pivskemu bratcu sekiro v hrbet porinejo.
  • spremenilo: OwcA ()

atubbuta ::

Sej ni razloga, mar je???
Kdo je že znoru zrd trave, kdo je že koga pretepu? Je mogoče meu kdo že mačka po tem? ... Mism, da ni nobenega takega primera.

Gandalfar ::

Ker je katerakoli oblika droge slaba..

zato, ker bomo tezje alkohol in cigarete prepovedali, ce bomo sedaj dopusti ganjo.. in bo zelo cudno zgledalo, ce bo alkohol in cigarete prepovedana stvar in bo treva dovljena .. ce pa ne bo bo pa spet cudno, ce jo bomo po tako kratkem casu ponovno prepovedali..

IceIceBaby ::

Gand, good point. Ampak zaenkrat ne zgleda da bi v naslednjih letih sploh začeli razmišljati karkoli o prepovedi tobaka ali alkohola. Če bi se delalo na tem da se prepove tudi alkohol bi bil takoj za, ampak tko se mi pa še vedno zdi krivično do ganje da je prepovedana :)

OwcA ::

Da bi alkohol ali cigarete povsem prepovedali dvomim, stojijo premočni lobiji za tem. Še posebaj ne pri nas, ko je pitje takorekoč del ljudskega izročila.

Toretičen razlog proti bi bil, da se s tem dvigne prag tolerance in bo potrebno za to, da si v "ilegali" poseči po čem tršem. Če se ga osnovnošolec napoha ni ravno konec sveta, kar pa bi težko trdil za seanso s kokainom. Priznam, gre za nadvse hipotetičen in za lase privlečen primer, kakih trdnih razlogov proti tudi sam ne vidim.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zavo ::

Zakaj bi pa kdo hotel alkohol prepovedat???8-O

To se pravi, da mi bo nekdo prepovedal, da bo m spil eno, dve ali tri mrzle laške ob fuzbalu?

Potem pa bi jaz kar tukaj dal pobudo in začel zbirati podpise za prepoved mleka, ker je preveč mastno in škodi ožilju!

Jaz tudi ne vidim razloge proti legalizaciji trave, saj jo tudi v medicinske namene uporabljajo. Takrat pa jim je dobra ali kaj! Kurc pa tak sindikat!

IceIceBaby ::

owca, ja zlo tko tko je tole :)

Kolikor sem jaz bral ni dokazov da bi marihuana kot taka bila gateway drug. Res obstaja nek procent ljudi ki kadi travo pol pa preide na trdo drogo in na koncu postanejo đankiji. Ampak takšni ljudje prav tako pijejo alkohol, kadijo cigarete in snifajo neostik, skoraj brez izjeme.

Tko da ganja je gateway drug toliko kolikor se uporabniki gibljejo v "čudnih" krogih ko jo poskušajo kupit. Če bi se jo dobilo recimo v kavarnah ali v trafikah teh problemov nebi bilo več toliko.

Dodatek Zavotu:

ja vidiš. Jaz pa bi mogoče kdaj hotu ob fuzbal tekmi enga skadit al pa en piškotek pojest (piškotki so pomoje tudi najmanj škodljiva droga nasploh) pa je to prepovedano. Sux ne.

Zgodovina sprememb…

Zavo ::

Saj jaz ga že sedaj spoham ob fuzbalu, samo takrat pa bi ga spohal res z užitkom.

Ste vi tudi tako lačni, kot sloni ko đoni malo spusti? Vedno jem kot uš potem!

BigWhale ::

Banzai!

> To se pravi, da mi bo nekdo prepovedal, da bo m spil eno, dve
> ali tri mrzle laške ob fuzbalu?

Ce bi se vsak tega drzal bi bilo lepo... Ko te bo pa en pijan voznik povozil na cesti, bos pa drugace govoril...

Slovenci smo pijanci. Konec. Ce otroku na krtsu prepevajo kolko kapljic tolko let, potem se takoj vidi kaksna je nasa kultura.

Ja, jaz sem svoja dva deci alkohola spil, mam kapljic se prevec... Thankyouverymuch...

Sicer pa, jaz bi legaliziral vse... Cistvo vse... Od najbolj hardcore droge, do prdcev v plocevinkah s katerimi bi se lahko zadevali...

... Pa naj se prebivalstvo zdesetka... Tako ali tako nas je prevec... The weak will perish...

Matek ::

kst, jest zem že od tistih s koščki čokolade in lešnikov zadet, če so topli in hrustajo :D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

San ::

Na Nizozemskem, ko so legalizirali travo, je število odjemalcev mehkih in trdih drog padlo. Droge, alko in tobak niso problem družbe, temveč so samo posledica družbenih problemov in vsi vemo keri so to - naše vrle politične riti nesposobne !!!

In tudi, če bi predpovedali vse to (kar bi bilo narobe in nemogoče iz vseh pogledov - HVALA BOGU), sem prepričan da bi v ospredje nastopile druge odvisnosti - potrošništvo, nezdravo prehranjevanje, nasilje,itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

Gandalfar ::

a lahko kdo dokaze tole z nizozemsko ali je to samo urbani mit?

IceIceBaby ::

Gand, če mene vprašaš urbani mit. Nisem še bil gor ampak vsak ki je bil je povedal da velik kadijo. Je pa res da je starost kadilcev višja kot pri nas. Tukaj mladina začne že v 8 razredu, kar se mi zdi zlo narobe gor pa kadijo odrasli v tistih kafičih medtem ko imajo froce bolj na kratko.

Sid Izprijeni ::

Travo treba legalizirat!

Če si pameten, tudi alko piješ zmerno, kadiš pa mrbit sploh ne.

V srednji šoli smo pili kot žolne, ker smo meli energijo in ni blo problema zjutri vstat, danes bi me pa maček še cel dan podil ob istih količinah. Tko da zase lahko rečem, da zdaj precej redko pijem alko sploh, pa še ta je skoraj praviloma omejen na laško. Če sem z avtom pa pitja ni. Samo kokta. Tudi pohe takrat ni.

Po mojem je zmotno mišljenje, da kar večina folka, ki enkrat travco poduha, pol notr pade in je tem bolj podvržena horsu. Kolkr jaz poznam folka, smo vsi mal kadil tu in tam in tudi še sem pa tja, samo tolko pameti pa že imamo, da vemo, kdaj si to lahko privoščmo. Noben od nas pa ni na kakem horsu pristal.

Če legaliziraš travo dejansko zmanjšaš prisotnost horsa pri mladini. Mladež, ki je najbolj mahnjena na eksperimentiranje in nima zdrave mere, si potem lahko gunjo zrihta dokaj legalno (najbrž jo mora nabavit kak polnoletnež ;) in niti ne pride več toliko v čudne kroge kjer so na kupu poleg trave še razni rjavi in beli praški. IMHO.
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

jRk0 ::

ganja ima dosti vec plusov kot pa minusov. alkohol je ziher bolj nevaren...

pa lacen si itak po jointu, s tem zdravijo tudi anoreksijo in pomanjkanje apetita.

pa naprimer, ce si pijan, gres pred spanjem na eno baklo rahlo in skadis pa gres spat. zjutraj ni macka!

pa mi najdi tako zdravilo se drugje;)

aja, pa od muskatnih oresckov si tudi zadet ko svinja lahko...dajmo jih prepovedat...pa se banane...pa se kaj...
You fuck up once, you loose two teeth.

BigWhale ::

SunTrace, a dej lepo te prosim.. zdej so pa politiki krivi, da si ti pijanec? ;>>

Prevec osebno? :P Neeee... Zgolj precej kontrastirano, da se povdari bistvo...

Thomas ::

En kontraargument je tole.

Ne vem, če drži. Ampak vseeno, taki pomisleki so.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

> Ne vem, če drži. Ampak vseeno, taki pomisleki so.


Bleeh, pljuca so bila narejena za zrak, more or less cist, brez raznoraznih delcev notri. Nekaj nesnage se prenesejo, redno vdihovanje kakrsnega koli dima pa najbrz ni zdravo, pa cistvo vseeno od kje ta dim... :)

Thomas ::

Hja .. se strinjam Whale.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

Sej kukr vidm kaj vse najdevajo v mestnem zraku zadnje cajte bi se ga dalo ze s tem precej fino zadeti:D

sm pa tud jst prej za to, da legalizirajo travo in prepovejo tobak kot obratno
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zheegec ::

Bilo bi dobro če bi končno legalizirali ganjo. Če bi pa 10% slovenske ekonomije bilo odvisno od gojenja konoplje bi bila pa kar v redu ali kaj, tako pa sta samo tobak in alko ok.
Poleg tega pa si od ganje lahko odvisen samo psihično, ne pa fizično kot pri čiki&alko ali pa trše droge -> oboje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

IceIceBaby ::

Thomas, seveda je to res. Sej če mal pomisleš. Ganja se večinoma kadi mešana s tobakom iz cigaret. In jointi so ponavadi brez filtrov tko da se čist strinjam da velik več svinjarije dobiš v pljuča z enim jointom kot z enim cigaretom.

Ampak...kadilci ji jih jaz poznam večinoma skadijo po škatlo na dan, nekateri več manj pa redko kdo. Ganja pa se ne kadi po 20 jointov na dan, že 20 na teden je po moje huda zloraba.

Thomas ::

Na unem linku pravijo da:

just three marijuana joints a day causes the same damage to the lung's airways as 20 cigarettes, mainly because of the way joints are smoked.


Ne vem. Mogoče je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

mainly because of the way joints are smoked.

??? Kaj pa naj bi to pomenilo?
Sicer pa je katran zelo škodljiv za pljuča, THC pa ne, T zraka pri cigaretah in ganji je pa podobna (oz. zelo visoka), tako a tu ni rezlike.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Thomas ::

THCja je pa zdej v M-cigaretah 15X toliko, kot ga je bilo v šestdesetih letih prejšnjega stoletja.

Spet po mojem linku.

Če je tole samo napol res vse - ne bodo dopustil. Ne bodo - oslarija mislt!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IceIceBaby ::

Thomas čist mogoče. Sploh če človek kadi straight jointe samo z ganjo. Baje da je tist precej škodljivo.

Ampak 3 jointi na dan ? Sej so takšni ljudje. Ampak večini normalnih ljudi ni v interesu da bi bli dan za dnem stalno zadet. Normalna uporaba je po moje 1, 2 jointa na vikend.

Elemen_T ::

Thomas,

Prav imaš. Takrat je bil trg bolj čist...prihajala je predvsem čista, neobdelana trava.
Danes pa zaradi napake našega sistema kadimo strup, ki je na poti iz južnih krajev (predvsem balkan) najmanj 3x obdelan in prilagojen za boljši zaslužek dilerja.
V travi torej najdemo vse, od A do Ž. dobesedno.
Začenši pri podganjem strupi in končenši pri heroinu.

Zheegec ::

V cigaretah je poleg dobro poznanega nikotina in katrana še okoli 300 drugih snovi o katerih verjetno še nikoli nismo slišali.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

Banzai!

Hmm, ob legalizaciji vseh moznih zadev, bi bil takojsen padec kriminala na tem podrocju, ker bi pac zadeve postale legalne, ce bi bil precej viskok DDV, potem bi se drzava zasluzila. Poleg tega pa bi dezela postala 'turisticna atrakcija'.

Problemi bi se najbrz pojavili drugje... Nezakoniti priseljenci, pa evropa skupaj z ameriko bi nardila salto nazaj... ;> Sankcije bi sledile... :P

Bil bi pa zanimiv efekt... ;>

Zheegec ::

Kakšne sankcije neki. Govorimo samo o gaji ne pa o bolj hard zadevah, ker to so pa že droge v pravem pomenu besede.
Bo pa problem pri legalizaciji, ker se sedaj vse dela ilegalno in bo začetek legalnega trgovanja zelo težak...če bo tako "demokratični" državi kot je Slovenija sploh kdaj uspelo legalizirati ganjo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gandalfar ::

tkole je..

kajenje trava povzroca zadetost.. pa ceprav je kratkotrajna. Bolj ko bo trava dosegljiva bolj bodo ljudje zadeti. Tega pa kot druzba nocemo, ker bo to le se povecalo pasivnost celega sistema in upocasnilo razvoj?

neki v tem smislu :)

krneki0001 ::

Jst ma zase 1 sadiko domačice za celo leto - pa še ko nova zraste kr neki stran vržem tastare, ker pokadim mogoče 1 orenk đolo na mesec . Še nikol je nisem prodajal, pa je tut ne bom. Mam čist za lastno porabo. Men je vseen kaj država nardi, samo nekaj je pa treba vedeti; če si zadet ne vozi avtomobila ali drugih prevoznih sredstev. Po cigaretu al pa enem piru nisi tok zadet, kot po eni đoli, tko da bejžte stran od avta. Sam si đolo pržgem zvečer, ko otrok zaspi in imam mir, da se lahko čist umirim in da uživam ob tem, pol pa spat. Ne poham ga pa zato da bi bil non stop zadet. Alkohola pa ne pijem več, odkar sem v enem bednem diskaču zapravu 45k sit za tekilo z redbillom(samo 2 komada sva za tok dnarja spila - tekila + redbull = 500 sit - bilo 2 leti nazaj). Pol sem pa še probal vozit domobv, ampak samo do prvega parkirišča, kjer sem lepo avto ugasnil in se naspal.

LP
Nebivedu

Sid Izprijeni ::

> kajenje trava povzroca zadetost.. pa ceprav je kratkotrajna. Bolj ko bo trava dosegljiva bolj bodo ljudje zadeti. Tega pa kot druzba nocemo, ker bo to le se povecalo pasivnost celega sistema in upocasnilo razvoj?

Mogoče maš prav. Dejansko je vprašanje, kaj se bo zgodilo z večino folka.

Ampak vseeno. Res, da sem v prejšnjem postu govoril samo zase in ne gre posploševati, ampak če živiš v kolikortoliko normalnih družbenih razmerah, slej ko prej po mojem sam potuhtaš, do kje je zdravo konzumirat travo, od kje naprej pa je že totalno telesno mrtvilo.

Saj se alko tudi povsod naokrog ponuja, pa se velik del populacije še vedno ne zapija preko vseh meja (čeprav bi o tem lahko diskutirali ;)).

Mislim, da je travo treba legalizirat pri tem pa seveda promovirat nezadetost. Seveda bi bil to izjemno drag projekt, vendar bi se IMHO s tem travca demistificirala, s čimer bi njen čar izpuhtel, narod pa bi bil v končni fazi manj zadet, ker ne bi bilo travo kadit nič več blazno zabavnega. Vsaj tisti, ki jo konzumirajo zaradi draža prepovedanega, bi odpadli. Ostali jo pa itak kadijo že zdaj točno toliko, kot bi jo sicer.

Pa še glupi in leni varuhi reda se ne bi mogli več šopiriti, kako učinkoviti so, ko toliko boge trave zasežejo.
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

IceIceBaby ::

Jup, sid. Se strinjam. Ko je bil alkohol v USA prepovedan so ble največje pijanice. Pomoje je z ganjo podobno. Dobi se jo itak na vsakem voglu tko da dostopnost ni problem. Če bi jo prodajali le v določenih kofišopih tko kot v amsterdamu bi verjetno bila celo manj dostopna ker jo 14 letni froci nebi mogli kupit. Sicer je vprašanje kaj bi se zgodilo s črnim trgom ampak pomoje bi s časom ugasnil. Sej črnega trga z alkoholom tudi ni, razen kakšen kmet tam pa tam kak liter šmarnice proda brez računa.

Za zadetost pa tudi nebi reku da bi se povečala. Sicer bi blo dost prekomernega uživanja ampak to je že zdej. In isto je z alkoholom. V raznih kafičih že ob 7h zjutraj vidiš pijane ljudi, ki se zadnje mesece sicer zadevajo z vinčkom ker je šnops prepovedan. Ampak za prepoved alkohola to očitno ni dost dober razlog tko da tut za prepoved ganje ni.

ssokec ::

sem proti ker je droga, če bi bila legalizirana, bi folk hodu zadet v šolo, v službo, za volanom sami zadetki, tako da sem proti temu, kar se alkohola tiče vsi vidimo da povzroča težave na vseh področjih, samo da se ga napiješ rabiš mal več časa, kot pa da se ga butneš s travo.

Vglavnem oboje je škodljivo in do neke mere tudi koristno.

Pa saj je tud samo življenje na tem svetu nevarno-škodljivo!!!

tigrr ::

Poglejmo problem tkole:

Ljudje (en del) se bojijo vseh drog, tud alkohola in tobaka, pa jih ne morejo ukint. Lahko le napisejo zakone, ki omejujejo zlorabo obstojecih drog. S hipiji pridejo na tone marihuane, kaj bomo pa zdej, bo treba zakone narest. Eni so v smislu lastnih interesov ZA (v glavnem mladi), drugi pa proti "zlorabi". Ker je drugih vec, je bila gandza prepovedana. So much history.

In pride demokracija, medijska svoboda in obilica casa, ki ga nekateri vlozijo v legalizacijo konoplje. Vse OK, sprasujem se, za koga to delajo?
Za bolnike? Za kmete? Za narodov blagor? Za manj kriminala?
Ali pa mogoce zaradi obcutka krivde ker ne morejo v miru "zlorabljat" konoplje?
(Velik del movmenta Prohibicija slepi krije ljubljanski SOU, a ni to fino?)

Dekriminalizacija marihuane v taki obleki, kot jo poznamo zdaj (million marihuana marš) ne stima. Ljudje(mladina) ki so strajkali so bli 90% zadetki.
Še tisti dan ko bi moral pokazat da marihuana ni bavbav, vse zadeto in zblojeno.

Folku sploh ne rabi legalizacije, ganja je itak povsod. Folk uziva v podjebavanju zakonov. Folk ma premal drugih problemov.

Sem pa 100% za dekriminalizacijo industrijske konoplje, zelo uporabna rastlina.

lp

Thrivial ::

sem proti ker je droga, če bi bila legalizirana, bi folk hodu zadet v šolo, v službo, za volanom sami zadetki,


Po tej analogiji je trenutno vecina ljudi na delovnem mestu/soli/faksu/za volanom pijana do amena? Ne kvasi neumnosti, no. Za ganjo je cisto dovolj izenacenost z alkoholom, ampak imam velikokrat obcutek, da zagovorniki legalizacije tega ne znajo predstaviti.

P.s. Na Danskem velja tiha legalizacija. To pomeni, da je marijuana zakonsko sicer preganjana, dejansko pa imas lahko na vrtu nekaj sadik za lastno uporabo in doloceno kolicino pri sebi, ne da bi ti organi oblasti delali tezave. To se mi zdi v redu kompromis.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Thrivial ()

ssokec ::

Thrivial
Delno se strinjamo s teboj, vendar če pogledaš, se lahko v 5 min z enim jointom za katerga si dal 1000 sit ali manj zakadiš, med pavzo, malco ali odmorom, če seveda to hočeš, vendar se za 1000 sit ti nemoreš napit v 5 min, razen če spiješ pol litra žgane pijače, večina folka ki pije, pije počasi, da se ga napije, po šoli, službi, zvečer. Jaz menim da če se legalizira, bo več ljudi zadetih kot pa jih je sedaj pijanih, v šoli ali na delovnem mestu.
Oziroma sedaj je za volanom v tem trenutku 100 vinjenih, potem jih bo pa še približno 100 zadetih, torej 200 norcev na cesti!

LP!
Pa brez zamere!

IceIceBaby ::

ssokec, da eksaš 3 deci žganega traja par sekund, da si ga pa v žilo spustiš pa verjetno dost več (preden pripravš vse skup). Po tvoji logiki je alkohol bolj nevaren kot heroin.

Glede vožnje pa takole. Nikakor ne odobravam vožnje pod vplivom katere koli droge. In tako kot je preganjan alkohol pri voznikih so tudi druge droge. Če bi te dobili zakajenega za volanom bi pač reku papa vozniško in naslednje pol leta hodil peš. Preprosto.

Drugače je pa že sedaj en delež ljudi ki so stalno zakajeni neglede na to al je ganja legalna ali ne. Prav tako je delež ljudi ki so zasvojeni z alkoholom, heroinom in TV. Ampak če je en asocialen frik 24/7 za TVjem še ne pomeni da se jaz zvečer nemorem zleknit pred TV in pogledat Mariota al kaj je že zdej in. Isto velja za droge. Če je toliko in toliko pijancev v sloveniji bi bilo krivično da se meni prepove kozarec vina ob večerji ali pa 2, 3 pire v petek zvečer in če obstajajo potheadi ki so zasvojeni z ganjo se mi ne zdi pravično da jaz nebi smel v kafiću skadit jointa.

btw...glede zagovornikov se pa strinjam. Vsaj kolikor sem jih jaz slišal so bli večinoma nesposobni zadetki. Hehe, podobno kot bi šli tisti pijančki iz kongresnega protestirat proti kebrovemu zakonu :)

San ::

Kot je nekdo že omenil, trava je povsod in teh 200 norcev že vozi po cesti, z malim miljonom, ki ima mobitele v roki in so še 2x bolj nevarni kot opiti in okajeni. Poleg tega VEČINA pije hitro in brez užitka, poleg tega ne rabiš pol litra viskija, zame je dosti 2 piva poleti, da se skoraj majem. Žbe se nasprotno skadi, da se uživa, ponavadi pred filmom ali zvečer z družbo. Alko se pije skoraj povsod, za dobro jutro, pri kosilu, zabavi, po službi, če si žejen, v družbe, sam, itd...

Jest nikogar ne siilm ,da sprejme mojih načel, taki, ki bi radi prepovedovali da lahko uživam v miru svoj žbe s kolegom , pa posegate v mojo pravico, da delam z svojim telesom, kot sam hočem - kdo ste vi, da imate to pravico?!
Me prav zanima, kako bi bilo, če bi bilo obratno in bi uvedel kazni za neumne - s takim zakonom, bi bil svet res boljši.

POP TV pa me lahko samo kušne na rit, tisti ki so bili tudi lansko leto tam, je lahko videl, da se jekadilo mnogo manj kot lansko leto - prekomernega zadevanja ni bilo, če pa je kdo skadil žbe, je zato ker mu paše. So fuc*in what! Matr sovražim moraliste!

Sergio ::

Moj cent in pol: Ljudje morajo spremeniti svojo miselnost do zadevanja, ce ne ti ne pomaga nobena (kontra)restrikcija. Ti lahko legaliziras travo ter se zgovarjas na to, da bo folk manj kadil zaradi tega, ker bo dostopna. Ti lahko zatiras prodajanje trave ter trdis, da ker prepovedujes, se folk ne zadeva. Dejstvo? Kdor se bo hotel, se bo zadeval, kdor ne, ne. Ce samo eden rece, da bi vec kadil travo, ce bi bila dovoljena, sam sebi laze.

Folk mora ugotoviti, da kajenje trave pac ni zdravo ter da je za njih bolje, da s tem nehajo. Do takrat pa -- se lahko hecamo ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

BigWhale ::

Tudi cigareti in alkohol niso zdravi, pa o tem ljudi ze delgo casa 'obvescajo' vsi po vrsti. Pa zato nic manj ne pijejo in kadijo...

Ce mene prasate, bi lahko cigarete prodajal v crnih skatlcah z mrtvasko glavo gor, pa se napisal bi, da ce jih kadis bos umrl, pa bo folk to vseeno pocel..

:)

Ko se nekdo odloci da se bo zadeval, s travo, cigareti, alkoholom, drugo drogo, ceglom v glavo, se bo...

IceIceBaby ::

jup, v današnjih časih nasploh ni zdravo živet. Vse je strupeno, zagiftano in umazano. Vsaka druga stvar povzroča raka...

Se strinjam da ganja ni zdrava stvar. Ampak point je v tem da je manj nevarna (za posameznika sploh pa za družbo) kot alkohol pa je vseeno tak baubau.
Če komu poveš da si na veselici spil 4 litre vina te bo pohvalu pa bo reku da si taprav dec. Če bi pa povedu da si enega skadil pred pol ure bi te pa zmerjal z džankijem. Takšne so reakcije povprečnega slovenca starega nad 30 let.

matter ::

KST:
Če bi jo prodajali le v določenih kofišopih tko kot v amsterdamu bi verjetno bila celo manj dostopna ker jo 14 letni froci nebi mogli kupit.
Aha sej je zelo težko dat kolegu da ti nabavi zalogo. Nekak mi je to nelogično.

THRIVIAL: Na Danskem velja tiha legalizacija. To pomeni, da je marijuana zakonsko sicer preganjana, dejansko pa imas lahko na vrtu nekaj sadik za lastno uporabo in doloceno kolicino pri sebi, ne da bi ti organi oblasti delali tezave. To se mi zdi v redu kompromis.
NE vidim pointa te Danske tihe lagalizacije, saj država pol nima nič profita. Razen da spodbuja opojnost. Če ni to kak larifari :)

KST: Če je toliko in toliko pijancev v sloveniji bi bilo krivično da se meni prepove kozarec vina ob večerji ali pa 2, 3 pire v petek zvečer in če obstajajo potheadi ki so zasvojeni z ganjo se mi ne zdi pravično da jaz nebi smel v kafiću skadit jointa.
Alkohol je biznis, svetovnih razsežnosti. Trava je včinoma prepovedana. Mogoče se bo tudi kdaj biznis s tega naredu.

SUNTRACE:
est nikogar ne siilm ,da sprejme mojih načel, taki, ki bi radi prepovedovali da lahko uživam v miru svoj žbe s kolegom , pa posegate v mojo pravico, da delam z svojim telesom, kot sam hočem - kdo ste vi, da imate to pravico?!
A gledaš Jerrja: Whatever, i can do whatever i want... Reče prostitutka btw. Pol ne rabmo zakonov ane. I can steal, cos i need money. Mogoče sm šu mal predaleć.

BIGWHALE: Tudi cigareti in alkohol niso zdravi, pa o tem ljudi ze dolgo casa 'obvescajo' vsi po vrsti. Pa zato nic manj ne pijejo in kadijo...
Daj link na to ANALIZO, al so to samo izkušnje na vorcu 10 kolegov.

Drugač pa je težko karkol razglabljat, ker sam ne vem al je legalizacija vredu al ne. Kar poznam kolege ki pohajo, bi reku da ne. Sploh ne v času izobraževanja. Je pa zadevanje lahko tut kak družbeni pospeševalnik v petkih zvečer. NE vem.
Lahko pa rečem, da prepoved ni brezveze in je po vsej verjetnosti nastala zaradi obnašanja zadetih, prekomerna uporaba, pa uporaba v nepravih trenutkih. Tak da so uživalci skozi čas verjetno sami ustvarili protiganja zakon. Ne vem pa zakaj se je sploh treba zadevat ? Mogoče lahko kdo odgovori. Aja pa da bo bolj definirano, recmo za popoldanski čas in ne večerni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

San ::

Prej bi primerjal lahko z recimo tetoviranjem in piercingom, ki sta ravno tako lahko nevarna za zdravje, kot krajo, s tem škoduješ nekomu drugemu, če skadim žbe, pa "škodujem" samo sebi.

Mislim, da premorem zadosti inteligence, da lahko SAM presodim, kaj IN kdaj je dobro zame in slabo. Ne rabim nikogar da misli namesto mene - boš potem si tudi vzel pravico, da greš v posteljo z mojo punco, ker misliš, da delam to narobe? Najdi si svoje stvari v življenju in se koncetriraj nanje, ne pa da skačeš drugim v njihova.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

matter ::

Heh. Jest nikogar ne žalim. Ne vem zakaj tak napad. Sej pravim vsak lahko dela kar hoče. Me pa zanima ali si ti odraslo zrela oseba, ki razmišlja zrelo, al si teenager? Ker sicer so tvoje besede "delam kar hočem" nekak nezrele in je konc debate z moje strani. Sej pravim da povej zakaj je to dobro, kakšno imaš korist in kakšne koristi / slabosti ima drućba okoli tebe.
Aja pa glede na to da delaš kar hočeš, me zanima, če kadiš ko pridejo domov tvoji starši, saj itak delaš kar hočeš.

Ne rabim nikogar da misli namesto mene - boš potem si tudi vzel pravico, da greš v posteljo z mojo punco, ker misliš, da delam to narobe? Najdi si svoje stvari v življenju in se koncetriraj nanje, ne pa da skačeš drugim v njihova.
Nekak ne najdem povezave. Jest povem mnenje, nikomur ne skačem v probleme, ampak jih odkrivam.
Aja primerjava s piercingom je pa druga pesem. S piercingom ne ogrožaš drugih, je samo ena glavna.

Zavo ::

Zakaj skoz govorite norci za volanom! Trava te pomirja in s tem bolj počasi voziš! Vidim pri sebi. Ko ga sđojntam se mi vedno 30km/h zdi neznansko hitro in skoz gas spuščam na 20km/h in nazaj gor do 30km/h max.

Sicer pa se peljem 500m z avtom, le do Hamburger hilla in nazaj domov!

IceIceBaby ::

matter:

Če bi bila prodaja ganje kontrolirana bi lahko do določene mere kontrolirali tudi kdo jo kupuje. Podobno kot z alkoholom. Sej za 14 letnega froca ni nemogoče dobit alkohola, ampak ne more pa kar tako v trgovino in si kupit liter vina. No ja, vsaj na papirju naj bi blo tko. Pustmo zdej dejansko uresničevanje zakona.

Glede prekomernega uživanja se strinjam da ni kul. Sigurno ni dobro če si v šoli zadet. Ampak očitno to ni problem, saj je dosti ljudi ki to počnejo. Nekateri z alkoholom, nekateri z neostikom nekateri pa pač z ganjo. Kaj je bolj škodljivo in kdo je na slabšem mi ti povej. Tisti ki spije liter rujne kapljice ali posnifa vrečko neostika ali tisti džanki ki posega po ilegalnih drogah.
Problem zadetosti ni v dostopnosti drog. Tudi če bi alkohol in vse ostalo s čimer se da zadet prepovedal dvomim da bi bistveno zmanjšali stopnjo zadetosti.
Sicer pa kot sem že reku. Ko si star 18 let se predvideva da znaš skrbet zase. In ganja je samo ena od stvari s katerimi si lahko uničiš življenje. Lahko se ga zapijaš, lahko TV gledaš, lahko si len in greš med klošarje...Miljon varjant, verjetno večina bolj škodljivih kot ganja je dovoljenih. To se mi zdi narobe.

Zavo, kaj ko bi ti tistih 500 metrov šel peš da bi se mal razhodu in nadihal. Ali pa se pelji s kolesom. Bo zate in za druge bolj zdravo kot če zadet voziš. Tudi v tistih 500 metrih in pri 50kmh se lahko nardi kaj zelo hudega. Pa še za avto so škodljive kratke ture.

Btw...zakaj biti zadet ? Zakaj pa ne ? Seveda spet govorim o zadetosti v prostem času, ne v šoli ali službi (ker tam je pač prepovedano zaradi logičnih razlogov).

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

Da vnesem še nekaj kontraverznosti v debato. Imam sošolca, ki povečini komaj spiše esej za 2, enkrat pa je zavoljo "znanstvenih raziskav" poskusil pisati zapohan ... in pisal 4. Naključje, kajne? Kajpa ko se to zgodi trikrat zapored? Le premik v znanju poročete? Dvomim, saj je zadnjega spet pisal 2, le da tokkrat ni bil zapohan.

Pa saj pravzaprav le odkrivam toplo vodo. Kako je z določenimi substancami in navdihom so dobro vedeli že novoromantiki ... ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

TheJack ::

Moje mnenje: Tudi če pustim ob strani kretenskost in neučinkovitost (tule bi se dalo napisati celo knjigo) prepovedovanja uživanja (prepoved posedovanja de facto vključuje tudi prepoved uživanja) mamil, obstaja bottom line, po katerem je kakršnakoli prepoved prostovoljnega uživanja česarkoli neupravičena in v ostrem nasprotju s posameznikovo svobodo. Človek lahko s svojim lastnim telesom počne kar hoče. Lahko ga uničuje (mamila, nezdravo življenje...) ali pa celo zavestno dokončno uniči (samomor). Posameznikovo telo je stvar vsakega (polnoletnega) posameznika, ne pa države ali družbe. Če posameznik uživa kakršnekoli droge, s tem ne posega v svobodo in pravice nikogar. Država ni naša mama, ki nam lahko prepove tisto, kar ni dobro za nas, pač pa nam lahko prepove le tista dejanja, ki posegajo v svobodo oz. kršijo pravice sočloveka.

Če se bo sedaj našel pametnjakovič, ki bo trdil, da z uživanjem mamil, na nek posredno-zavit način posegamo v pravice ostalih, lahko mirne duše izjavim, da po takšnih interpretacijah, vsako človekovo dejanje na tak ali drugačen način posega v življenje ostalih posameznikov (teorija kaosa, metulj v Pekingu, vihar v Kaliforniji... remember?). Vzročna zveza med dejanjem in posledico mora biti zato jasna in neprekinjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21743348 (31617) jype
»

Dekriminalizacija marihuane za rekreativno uporabo v USA(col, was) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13425526 (22235) jype
»

Zaradi jointa po petih dneh ob vozniško...? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36954094 (34998) Matija82
»

Legalizacija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1019119 (7426) koyotee
»

Legalizacija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
936165 (5256) g0Run7

Več podobnih tem