» »

Kakšen odnos imate do cigaret ? / Kdo od vas kadi...

Kakšen odnos imate do cigaret ? / Kdo od vas kadi...

«
1
2

mrTwelveTrees ::

Jaz jih sovražim, nikoli še nisem probal in nikoli ne bom... ker mi je enaostavno brez veze...

pa še škodujejo zdravju...
Sovražim že če kdo kadi zraven mene... ufff ;(( ;(

Jackal ::

Se kar podpišem pod tvoj post.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

|CyGNUS-x ::

Me too
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

bosstjann ::

jest tut

Loki ::

se podpisem.
kot enega povp. kadilca si predstavljam chapca (oz. 6-osolca) -- vsega frajercka tam, ker kadi.

undefined ::

> Kakšen odnos imate do cigaret ?

Smrdijo. Posledično smrdijo tudi kadilci/ke. ;)

> Jaz jih sovražim, nikoli še nisem probal in nikoli ne bom... ker mi je enaostavno brez veze...

Jest sm jih probal v najstniških letih, pa me je enostavno odbilo, pa sem kar nekajkrat poskusil. Tko da res ne vem, kaj kadilce tko not v ta drek potegne, da pol ne morjo nehat (kao). ;)

> pa še škodujejo zdravju...

Škoduje zdravju tudi mestni CO2. Heh. Bolj pomembno je to, da stvar smrdi... in potem ta smrdljivi dim vlečeš v svoja pljuča... taki nimajo dosti visok IQ, ki to počnejo. ;)

> Sovražim že če kdo kadi zraven mene... ufff

Ja, smrdi, ane. ;)
Sicer pa mene ne moti ravno toliko, če kdo zunaj kadi, samo da ni notri. Pa da ta človek kasneje ne pride bližje v stik z mano, pa je vse ok, heheh. :)

OmegaBlue ::

Hate them..
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

jRk0 ::

Cigareti sux. Mislim da bi morali stati 1000sit. Trenutno so se vedno prepoceni.

Clovek ves smrdi po njih, ce nekdo zraven tebe kadi, se bolj smrdis, si pasivni kadilec, kar se je bolj skodljivo, ko gres ven v kaki bar al pa kam prides domov celi presmrdljen z lasmi in vsem vred...sux big time.

da sploh ne omenjam okusa ce se poljubljas s punco, ki je pred tem kadila...
You fuck up once, you loose two teeth.

VuLc4n0 ::

Star sem 14 let smo probali s sošolci, jaz nehal drugi ne>:D

cigarete sux!
http://christinalake.cjb.net

snow ::

They -> sux.

Sošolka kadi cca. 2 škatli na dan. Pa sedaj tak lepo piše gor... da kajenje povzroča zgodnejšo smrt :))
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zoidberg ::

to je že splošno znano da so cigareti najlabši izum človeštva. Pa itak vsi vejo da jim to kao škoduje. Sam jih pa pol ne razumem zakj se počas ubijajo a ni pol bolš de se v drevo zaletiš :D :D :D

Aja cigarete enostavno sovražm
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

leonius ::

Ah, jaz pa lepo vestno kadim . . . po svojih zmožnostih.

Napisi na škatlici pa imajo res lep tip pisave.

Khm, pa nevem če je sam CO2 tako škodljiv pri kajenju, bi prej rekel da ostali produkti cigaretnega dima. Aja, pa da nebo kdo od vas mladcev kdaj probal marihuane, saj bo s tem smrdljivi kadilec!!!

Pa vsem nestrpnim nekadilcem želim, da se zaljubijo v prelepo verižno kadilko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leonius ()

Daedalus ::

>kot enega povp. kadilca si predstavljam chapca (oz. 6-osolca) -- vsega frajercka tam, ker kadi.
>taki nimajo dosti visok IQ, ki to počnejo. ;)

Očitno sem ćapac z ne preveč visokim IQ-jem8-O :P

Jaz kadim, ker mi tak paše, če me pa kdo samo zaradi tega tule žali (in vse ostale uporabnike foruma, ki kadijo), se mi pa v bistvu smili... Ker je očitno precej zafrustriran in poln predsodkov in ima IMO precej nereda v glavi.;)

Zdajle si pa grem en čik pripalit:D>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Brane2 ::

Sem kadil včasih precej intenzivno, pa sem pustil že nekaj let nazaj.

Od takrat le izjemoma prižgem kak čik. Recimo mogoče enga ali dva na leto- v izjemnih situacijah.

In jih ne pogrešam. Pravzaprav me motijo. Ne delam se finega- ne "smrdijo" mi, temveč jasno čutim praskanje po pljučih ob vdihavanju tega stuffa.

iskra ::

kajenja ne prenašam - u barih je nemogoče zdržat 20 minut, še posebno pozimi k manj zračijo zaradi izgub toplote ponekod ... in kadilcev ne prenašam k so rumeni navzven in črni navznotr od čikov ... da smrdijo pa mi ni treba posebi omenjat.

darh ::

> Jaz kadim, ker mi tak paše, če me pa kdo samo zaradi tega tule
> žali (in vse ostale uporabnike foruma, ki kadijo), se mi pa v
> bistvu smili... Ker je očitno precej zafrustriran in poln
> predsodkov in ima IMO precej nereda v glavi

Kdo ma zdej več nereda? Mi, ki nas to odbija, al vi, ki smrdite? :)


Kajenje pač sux.
Excuses are useless! Results are priceless!

undefined ::

> Jaz kadim, ker mi tak paše, če me pa kdo samo zaradi tega tule žali (in vse ostale uporabnike foruma, ki kadijo), se mi pa v bistvu smili...

Nisem imel namena nikogar žalit, le izrazit sem želel svoje mnenje. Meni je kratkomalo vseeno, če nekdo kadi, le vonj je malo odvraten, to je vse. Če ne zaradi druzga (zdravja), se že zaradi tega splača nehat.

> Ker je očitno precej zafrustriran in poln predsodkov in ima IMO precej nereda v glavi.

Hmm, that works both ways, you know. :)

Zgodovina sprememb…

flipflop ::

Sem kadil,kako leto,potem me je pa po vsakem čiku začelo na kozlanje it. Pa še $$$ je šlo velik preveč,tk da se mi ni bilo težko odvadit.8-)

Daedalus ::

xbite, če nisi razumel pointa mojega posta, ti pač ne morem pomagati... Lahk ti pa dam en hint: malo sem ironiziral izjave enih posameznikov:)

>Hmm, that works both ways, you know.

He he I know:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

pacman ::

Otroci....nimate pojma o pojmu!!!
Pol boste pa vsi še trdili kako ste strpni ipd.
Cigarete ne smrdijo ampak imajo lep aromatičen vonj ki te pomiri v trenutku. Če pa komu smrdijo, ga nihče ne sili da je tam kjer so kadilci.

Smrdi izpušni plin iz kamjona, ki pelje pred tabo v hrib in je veliko bolj škodljivi pa nihče nič ne ukrene sam na boge kadilce se vsi spravljajo!!!

Tero ::

Jaz tudi sovražim cigarete. Seveda sem tuji jaz probaval, ampak fuj. Včasih prav sovrazim če je kdo zraven mene ki kadi. Tudi ena moja bivša punca je kadila in takrat je bil res nekakšen čuden okus pri poljubu:D (hvala bogu da sma se razsla)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

darh ::

Daedalus, sem kapiral, brez skrbi.

> Če pa komu smrdijo, ga nihče ne sili da je tam kjer so kadilci
Sej taki, ki jim (nam) smrdi, ne silimo v tako družbo, ponavadi pridejo (pridete) vi svinjat naših par kvadratnih decimetrov...
Excuses are useless! Results are priceless!

undefined ::

> Cigarete ne smrdijo ampak imajo lep aromatičen vonj ki te pomiri v trenutku. Če pa komu smrdijo, ga nihče ne sili da je tam kjer so kadilci.

Hmm, prav vsem nekadilcem cigareti smrdijo... vsaj veliki večini. Pa tudi se ne bodo nekadilci podrejali kadilcem, ampak ravno obratno. K sreči je znakov "Prepovedano kaditi" čedalje več. :)

Daedalus ::

>Sej taki, ki jim (nam) smrdi, ne silimo v tako družbo, ponavadi pridejo (pridete) vi svinjat naših par kvadratnih decimetrov...

Odvisno kdo. Jaz in nekateri moji kolegi/kolegice, ki kadijo, so (sem) se navadli vprašati v družbi nekadilcev, če lahko kadimo. Če reče kdo, da ga moti, pač ne kadim/jo.

Samo tista o parih kvadratnih decimetrih je pa že skor rahlo paranoična:D :P
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jRk0 ::

v bistvu sicer nimam dosti proti kadilcem, ampak tistim ki kadijo vedno tezim, naj mi povejo 3 pametne razloge za to:)

jaz poznam enega:

Cakas nekoga oz. nekaj (avtobus) na klopci in si sam, ter nimas 10 minut kaj poceti. vzames cigaret in kadis.
Ceprav bi sam v tistem casu rajsi eno đolo pokadil:) cisto, brez tobaka;)
You fuck up once, you loose two teeth.

leonius ::

Amm, xbite, boš moral namesto tega, da hodiš "sedet" (mogoče celo pit kavo ali alkohol) po kadilskih prostorih, se navaditi na pred časom že sprejeti zakon, ki uzakonja prostore za nekadilce. Ne vidim razloga, zakaj jih nebi uporabljal. Šele nato začni pizdit.

kopernik ::

Kajenje se mi zdi ena nepotrebna (odvratna) navada nekaterih ljudi in jo mečem v isti koš z alkoholom, mamili, tabletami... stvari, ki škodujejo družbi - na več nivojih.

iskra ::

cena za škatlo bi mogla bit 10 funtov tko ku u Londonu recimo >:D

med obiskom sorodnikov v Melbourneu sem naletel na pub v predmestju kjer so imeli poseben predel za kadilce: zelo dobro zatesnjena telefonska govorilnica (London style), kjer lahko folk kadi čike. Zapreš se notr, pokadiš, in če hočeš it vn, morš prtisnt gumb "suck me smoke" ki vžge močn sesalc in očisti telefonsko kadilnico vseh dimov. Pri tem te seveda vsi gledajo skozi šipe :D. Pub se pa kliče "No smoking" - dokaj popularen.

darh ::

@Daedalus

> Odvisno kdo. Jaz in nekateri moji kolegi/kolegice,
> ki kadijo, so (sem) se navadli vprašati v družbi
> nekadilcev, če lahko kadimo. Če reče kdo, da ga moti, pač ne kadim/jo.

Rizpekt. :)
Excuses are useless! Results are priceless!

BigWhale ::

Jest sem sicer anti smoker, ker mi smrdi, probal nisem nikoli, iz popolnoma istega razloga... ;)

Se pa poraja vprasanje, kdo je bolj nestrpen, kadilci ali nekadilci (izjeme so pa povsod) :)

Pa v mojem stanovanju je kajenje prepovedano, kadilce naganjam ven pred blok... Ce sem zlo zlo zlo dobre volje pa na balkon ;)

logo ::

Jst kadim. Ampak če se primerjam s kšnim programerjem, računalniškim geekom al pa kj podobnga, se mi zdi da še vseen bolj zdravo žvim...

Drgač so pa v nekaterih državah problem rešil tko, da so prepovedal kaditi na javnih mestih, oz. da je dovoljeno kaditi le v lokalih in doma. Se čist strinjam, čeprou res sede en čik k čakaš na vlak al pa bus k en idiot....

darh ::

BigWhale -- isto tu. Tudi v avtu ne dovolim -- samo preko mojega trupla. Če bi pa kdo prižgal, brez da bi me vprašal, ga pa odložim na mestu ven.
Excuses are useless! Results are priceless!

Phil ::

Ne kadim in tudi ne razumem kadilcev. Sicer me na odprtem niti ne motijo toliko (razen ogorkov in pluvanja po tleh), me pa motijo v zaprtih prostorih.
Najbolj še v lokalih kjer včasih zaradi dima+vročine komaj dihaš.
Najhujše pa je da v oddajah kot je StudioCity pridejo do zaključkov kako smo nekadilci nestrpni do kadilcev... Ali da v vsaki propagandi proti kajenju vidijo neke zarote jao.
BTW čestitke vsem, ki ste prenehali kaditi.
LP

ghostkop ::

Sm že vidu da tut kadilcem cigareti smrdijo.
Moj sošolc kadi sam zarad tega, da je lohk v kadilnici.
Jst jih tut drgač sovražm!!

Matek ::

Ja, kaj je s tem, da je uzakonjeno da mora vsak gostinski lokal imeti prostor za nekadilce? Če gremo v celu kam po/pred poukom na pijačo vsepovsod kadi cela gostilna. Meni tut smrdi stvar in ne vidim v čem je point. Pa ne, da so me naučili, da to ni dobro, pred par leti je še ata kadil. In sma z bratrancem večkrat ukradla kak cigaret in ga šla skadit, pa ne za to, ker bi nama bilo fajn, sam zato da sma bla frajera. No, zdej ko pa nism več (stoprocentni :8) ) otrok, pa v kajenju več ne vidim pomena in ne razumem onih, ki to počnejo. Smrdi pa grozno, je res. Ne moreš več bit v kakem normalnem lokalu, da ne bi prišel ven cel smrdljiv...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

undefined ::

> Jaz in nekateri moji kolegi/kolegice, ki kadijo, so (sem) se navadli vprašati v družbi nekadilcev, če lahko kadimo. Če reče kdo, da ga moti, pač ne kadim/jo.

Hmm. Dosti ljudi je takih, ki bi v takšem primeru na to vprašanje odgovorili z "Ne moti me", ker se pač nočejo nekomu zamerit brez potrebe in bodo potem preprosto vstali in odšli drugam, ti pa se kar zakadi in naj te rak pocitra. >:D

Zgodovina sprememb…

mescaline9 ::

Ice: To je res, sam če se ti nekdo tkole zlaže ko ga vprašaš, naj raj potem drži jezik in ne šimfa, ane?


/me tudi nehal, no vsake tolk mi zapaše. Se držim rekla: Ne kadi, če nimaš dnarja za cigarete:)

SkIDiver ::

Se podpišem pod mnenje gospoda dvanajst dreves.

undefined ::

> ce: To je res, sam če se ti nekdo tkole zlaže ko ga vprašaš, naj raj potem drži jezik in ne šimfa, ane?

A te šimfanje glede kajenja sekira? Če te, potem pa nehaj. :)

ali3n ::

Tkole fantje in dekleta: strpnost in toleranca sta potrebni na obeh straneh - na kadilski in nekadilski...

Če sem na obisku v nekadilskem stanovanju ne prižgem, oz. prižgem če vem, da to tolerirajo (tok se že poznamo med sabo).
V avtu načeloma kadim - če pa so v mojem avtu nekadilci, vejo da kadim, a kljub temu kadim precej manj... če sem sopotnik v nekadilskem avtu, je normalno da ne kadim. Enako je v lokalih...

Med kajenjem in pljuvanjem potleh pa ni nobene korelacije. Pravtako nas ne dajajte v isti koš z alkoholiki in narkomani. Kriminala zaradi kajenja ni (vsaj slišal nisem za to), kadilci ne tepemo žen in otrok... tud krademo ne, da bi prišli do cigaret, tako kot to počne večina narkomanov (prej al slej).

Tko da... ne govort, da bi nas spravili v geto, saj zato ker kadimo, nismo nič slabši od nekadilcev... da je kajenje zdravju škodljivo, pa vemo tudi kadilci...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mescaline9 ::

Sploh ni hec v tem, tak način laganja se pojavlja povsod, ne sam pri kajenju. In večinoma noben nima nič proti kao, pol pa šimfajo. Torej, hinavsko je tko delat. Če daš nekadilcu izbiro ali se bo v njegovi družbi kadilo ali ne, je posledica njegove odločitve čisto njegov problem. Al ne? Kadilcu kadit paše in bi rad kadil, tako kot paše nekdailcu svež zrak. Če se nekadilec prostovoljno odloči za vdihavanje dima nima kej šimfat. Sploh ne zastopm kko je loh folk tak. Vsaj jaz take hinavskosti ne prenesem.

Banalen primer. A če te nekdo vpraša "A te loh vržem v vodo?" ti pa v resnici nočeš notri in rečeš "ja" in on te vrže. Mislm, če maš izbiro, pol izberi kar ti paše, ne se pa lagat in pol šimfat. Kjerkol že, to je bla sam prilagoditev za potrebe teme.

Sej štekaš kaj hočm povedat, ne se sprenevedat.

Zgodovina sprememb…

undefined ::

Ali3n, pa kaj si tolko jemlješ k srcu? :D

ali3n ::

Čist nč Icemann...:D izrazil sem svoje menje in izpostavil par (po mojem mnenju) zablod...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zheegec ::

Ne prenesem da folk zraven mene kadi, drugače naj pa kar, kdo mu pa brani :D
Konec koncev je zelo dobro če veliko ljudi kadi, ker so veliki zaslužki -> pretok denarja. Pa še davki na cigarete so visoki >:D >:D
Sem pa 2x probal ganđo, 1x cigarete, oboje ni nič posebnega... 8-)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

undefined ::

> Sploh ni hec v tem, tak način laganja se pojavlja povsod, ne sam pri kajenju. In večinoma noben nima nič proti kao, pol pa šimfajo. Torej, hinavsko je tko delat.

Se strinjam. :)

> Sploh ne zastopm kko je loh folk tak.

Mogoče ga boš enkrat zastopil, ko boš na drugi strani. ;)

> Vsaj jaz take hinavskosti ne prenesem.

> Banalen primer. A če te nekdo vpraša "A te loh vržem v vodo?" ti pa v resnici nočeš notri in rečeš "ja" in on te vrže.

To ni primerljivo, ker če tukaj rečeš ja, se ne moreš izognit, v prejšnjem primeru pa se še vedno lahko. :)
Tukaj je boljši primer... si v knjižnjici kjer obdeluješ pomembno gradivo za izpit. V knjižnjicah, kot vemo, je že predpisana tišina in potem tipu, ki sedi poleg tebe, zazvoni gsm. On odgovori, reče klicatelju naj malce počaka, se obrne k tebi in te vpraša: "A vas moti če opravim ta klic?" Kaj boš rekel, "Ja, moti me. Prosim odložite."? :)

Zgodovina sprememb…

Business ::

Tudi jaz še nisem imel cigareta v ustih. :))

Azrael ::

Se povsem strinjam in podpišem pod mnenje avtorja te teme g. 12 dreves.

Drugače pa o strpnosti enih in drugihj. Res je, da naj bi bili v gostinskih lokalih prostori za ene in druge, ampak, kaj, ko se vedno najde en pametnjakovič, ki ne more brez čikov, in hitro se jih najde še nekaj. ki mu veselo pomagajo vleči. Pripombe niso zaželjene.
Primer, ko je en moj sodelavec šel v penzijo je priredil poslovilno kosilo, v eni gostilni. Ker ne kadi, se je tudi zmenil, da bo srečanje v prostoru za nekadilce. Ko smo prišli je bila v tem prostoru že ena družina iz Nizozemske. Nihče ni kadil. Ko je prišel vodja oddelka, seveda s čikom so Nizozemci takoj zahtevali od natakarice in tudi od njega, da tu ne sme kaditi. Tip je popenil, kdo pa so to za eni, da njemu, revežu bogemu, ne privoščijo njegovega preljubega čika, saj jih kupi za svoj denar, odšel ven in takoj ko so Nizozemci odšli, je prišel nazaj in tisto popoldne skadil vsaj eno škatlo. O okusu hrane in pijače pa bjak fuj, kot bi žrl njegove čike. Ta možakar je sedaj končno v penziji, tako da je vsaj službi mir pred tobakarji, dokler ne bo veliki šef spet kakšnega pripeljal.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

undefined ::

Azrael, povsem neodgovoren šef. Takšnega delavca bi moral nemudoma odpustit, Nizozemci pa bi poprej moral zahtevat šefa za pritožbo. :)

frenk ::

sem kadil in nehal...me je prevec glava bolela...no ja sej tko je najbol...me pa ne mot ce folk ukol mene kadi:)

mescaline9 ::

Ice: Ja moj primer je bil res prehitro skonstruiran. Sam bi v tvojem primeru rekel naj se kar pogovori, mi pa že a priori teži da folku zvoni mobitel, jih ne prenašam najbolš. Mi pa tisih 5 min kolikor se bo pogovarjal ne bo dost škodlo, ker bo verjetno tudi njemu precej nelagodno se pogovarjati kjer to ni zaželjeno in kjer so vsi tiho. Temu v baru oz zaprtem prostoru, kjer je kajenje dovoljeno načeloma ni tko.

Podpiram pa tvojo idejo, da naj se kadilec v družbi nekadilca v zaprtem prostoru zadrži.

Na tisto stran si pa ne želim:)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nov kadilski zakon !!!! (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
191870901 (40056) BigWhale
»

Prostori za nekadilce v gostinskih lokalih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1167144 (5986) #000000
»

Pasivno kajenje ali pasiven Cukjati (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
946954 (5535) poweroff
»

Ali kadite za volanom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
905267 (3939) perci
»

KAJENJE PRI 13-TIH??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
946532 (5476) blue96

Več podobnih tem