» »

Laganje politikov iz SDS?

Laganje politikov iz SDS?

1 2
3
4

jype ::

luli> Blatenje je tudi!

Citiraj me! Jaz sem samo rekel, da je ponarejanje prepovedano! Nisem nič rekel, da je kdo ponarejal, sploh!

luli ::

Kdaj bodo politiki dojeli, da institut politicne odgovornosti NI povezan s pravno neodgovornostjo?


Lažnivci niso dojeli. Sedaj je na testu Janša! Bo posnemal golobčka ali pa bo prelomil obstoječo prakso. Če je pameten mu zna "afera" koristit.

Zadnje čase več ne vidim berglara. A ne upa na dopust v komunistično rezidenco. Kje so kaj dokazi?

P.S : A je Telargo (delno v lasti lažnivega kljkukca) že uspel zbrati za regres in plače delavcev?

jype ::

luli> P.S : A je Telargo (delno v lasti lažnivega kljkukca) že uspel zbrati za regres in plače delavcev?

Zakaj se to tebe tiče?

luli ::

Jype : Ne ti si rekel, da je ponarejanje dokumentov kaznivo, jaz pa, da je tudi blatenje kaznivo. Mislil sem, da govorima na splošno. Vsaj tako bi človek sklepal na podlagi tvojega odgovora. Če si se v zgodbi prepoznal se ti opravičujem, to ni bil namen.

luli ::

Zakaj se to tebe tiče?


Ker demokracijo razumem tako, da lahko svobodno vprašam. Če lahko iz časopisov izvem skoraj vse o podjetju Klima Petek, me lahko zanima tudi Ultra. Če pa si ti zadevo predstavljaš drugače pa imaš to tudi pravico izraziti.

Ker živimo v "delno" demokratični družbi sva lahko oba izrazila svoje mnenje. Pred 20 leti pa bi jih jaz dobil po grbi.

jype ::

luli> Ker demokracijo razumem tako, da lahko svobodno vprašam.

Absolutno, vendar so podjetja pravne osebe zasebnega prava.

luli> Če si se v zgodbi prepoznal se ti opravičujem, to ni bil namen.

Dobr si me potegnu :)

luli> Pred 20 leti pa bi jih jaz dobil po grbi.

Dobr bi jo odnesel. Taki kot sem jaz so praviloma ostali zaprti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pšenični ::

"Seveda tako mislim zato sem napisal tako :) Mogoče ti prirejaš kak atentat? :D"

http://www.finance.si/253528/Upokojenci...

Lahko da bodo npr. pri nas kakšnega pokvarjenega politika vzeli v roke upokojenci in porihtali stvar.

Poldi112 ::

>če se bo izkazalo, da je res lagal, sem siguren, da ga bo janša nagnal. je janša dobro razjasnil v nedavnem intervjuju na vesti.

Ja, svetilnik skrbi za ugled svoje stranke in lažnivcev pa res ne bo toleriral, ane?

>Pri nas je ocitno samo nekdanji trziski zupan imel dovolj jajc. Pa ima folk (predvsem netrzicani) toolko cezenj povedat.

Dovolj jajc za kaj? Da je odstopil po tem, ko je celo v najbolj za svinjarije tolerantni stranki izgubil support? To je pa res dosežek.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

tsh2 ::

Ja, svetilnik skrbi za ugled svoje stranke in lažnivcev pa res ne bo toleriral, ane?


torej karkoli bo naredil bo narobe? nič novega.

borchi ::

> torej karkoli bo naredil bo narobe?

tako je. tako kot v primeru onega pozabljivega interpolovca. če ga suspendirajo, pomeni, da je dokazano kriv, kar pomeni, da je mateju nekdo podtaknil gnilo jajce v gnezdo (opozicija seveda). če pa ga rehabilitirajo, pa pomeni, da je bilo vse skupaj zrežirano (s strani opozicije seveda). po katerikoli varjanti je mate čist kot solza. dokazujejo nam, da tudi teoretično ne bi mogel biti kriv, niti objektivno...

tako razlagajo spinnerji SDSa. dobr obvladajo tole.

tudi sedaj že spet polirajo videz žrtve...
l'jga

luli ::

borchi : Da! Ampak tako si ne razlagajo oni, ampak vi. Preberi še enkrat kaj sta napisala s Poldijem.

NorK ::

Ne bom odpiral nove teme, če kdo misli, da bi tole moralo biti v lastni temi, naj ukrepa.


A informacijska pooblaščenka pretirava ali pa si pri SDS res zaslužijo takšno kazen? Pač, člani stranke so centrali sporočili naslove nekaterih ljudi, stranka pa je tem poslala predvolilni propagandni material. A če bi stranka te iste naslove našla v telefonskem imeniku, bi bilo pa vse OK?

http://www.sds.si/aktivnosti-2940/novic...
http://www.sds.si/media/odlocba.o.prekr...


Bi ji morali pokazati VoterManager. Bi jo hitro kap od vsega hudega :D
http://www.completecampaigns.com/VoterM...

Poldi112 ::

Najbolj smešni so z svojimi izjavami:

>Slovenska demokratska stranka je ponovno šikanirana s strani informacijske pooblaščenke.

Prevod: a ta babura ne razume, da za nas zakoni ne veljajo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

luli ::

Zanimiva je tale "sodba" inf. pooblaščenke. Sam pišem specifično programsko opremo (max 130 možnih kupcev). Naslove morebitnih strank dobim preko preko seznama pooblaščencev.

A je moje informiranje morebitnih strank potem tudi vprašljivo? Kaj pa ko mi že obstoječe stranke dajo informacije?

Kaj pa višina kazni? Kaj jo odloča? Sama je na spletni strani objavila kup osebnih podatkov, ki so bili še bolj specifični. Takrat je dejala, da je sama prosila, naj jo kaznujejo denarno in ne z opominom. Torej se lahko o kazni odločiš?

Po mojem je ta inf. urad klub odpadlih aparatčikov, ki jih novejša oblast ni rabila, pretekla dejanja pa je bilo treba poplačat.

Potem pa imamo tukaj še poštenega Kosa. Človek, ki daje navodila, kako groziti novinarjem postane alfa-omega poštenja. Za tako sprevržena dejanja bi morali človeku soditi po kazenskem zakoniku, ne pa ga nagrajevati.

Še dokaz:

MadMicka ::

luli, temelj sodobne države so človekove pravice in njihovo varstvo. Se tebi ne zdi modro, da imamo v sodobni državni specializirane ustanove, ki skrbijo za določena, dokaj zahtevna področja, kot je npr. vastvo osebnih podatkov. Primer: delodajalec ima nujno zbirko podatkov o zaposlenih, kateri so ti podatki, ki jih lahko zbira, komu se lahko posredujejo, to so zahtevna vprašanja, ki jih pač vsak policaj verjetno ne zna rešiti meni nič, tebi nič. In takšni specializirani ustanovi ti praviš klub odpadlih aparatičkov? Morda pa bi veljalo preden izrečeš tako hudo sodbo, še malo pobrskati po internetu, kako imajo tovrstno materijo urejeno na Zahodu?

tsh2 ::

Prevod: a ta babura ne razume, da za nas zakoni ne veljajo.


ne, za njih očitno zakoni veljajo bolj kot za koga drugega.
primer, da si boš lažje predstavljal: policajčki lahko izbirajo, koga bodo najbolj nadzovrovali: majhne tatove, ali velike. lahko ves svoj čas porabijo za majhne tatove in rečejo, da jim je zmanjkalo časa za večje. ali pa v prometu: lahko ustavljajo ljudi, ki so vozili 5 km čez omejitev, za preverjanje pijancev pa lahko rečejo, da jim je zmanjkalo časa. ali pa se lahko usmerijo samo v en kraj in samo tam preverjajo.

luli ::

Ko na čelo neke ustanove, ki naj bi bile zaupanja vredne postaviš lažnivce, aparatčike ta ustanova pač izgubi kredibilnost.

In če se vrnemo k konkretnemu primeru. Če se inf. pooblaščenko kaznuje zaradi razkritja osebnih podatkov, potem je čas da spoka. Kako lahko sploh dela, če sama krši zadeve, ki naj bi jih preiskovala pri drugih.

In zopet k splošnemu.
Eni so se pri koritu fajn poredili in zdaj je čas za zakol.

Poldi112 ::

>ne, za njih očitno zakoni veljajo bolj kot za koga drugega.

Ne, samo cmerijo se precej bolj.

>Če se inf. pooblaščenko kaznuje zaradi razkritja osebnih podatkov, potem je čas da spoka.

A je zavestno kršila zakon? To je zame ključno. Če zavestno lažeš oz. kršiš zakon, potem ja, sicer ne. Ne poznam sicer natančno primera, ampak deluje mi precej kredibilno. Ni je strah tvojih nedotakljivih in to je verjetno njen greh. Ker kazen je izgleda da takoj plačala.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

luli ::

Ma kako zavestno kršenje?

To je ena velika budalščina. Kršila je in nasvidenje.

Kos tudi ni zavestno pridobival osebnih podatkov. Verjamem da tudi tisti telefonski posnetek izkazuje nezavestno stanje Kos-a.

Zavest prihaja iz besede vest. Nekateri je ne premorejo. Zato pa smo tam.

Mipe ::

Janez Janša je dokazano kršil zakone, vendar je še vedno na sceni, tako kot kar nekaj drugih bolj ali manj vidnih politikov. Če to ni dokaz korupcije v naši ljubi mali deželici, potem pa ne vem, kaj je.

luli ::

"Janez Janša je dokazano kršil zakone"

Katere zakone? A imaš kje kakšen dokaz? Telefonski posnetek, priznanje, sodba sodišča?

borchi ::

> Katere zakone? A imaš kje kakšen dokaz? Telefonski posnetek, priznanje, sodba sodišča?

stranka janeza janše pravi, da ni sodišče tisto, ki naj ima kaj dosti besede. kar reče ljudstvo, to je zakon.

ljudstvo VE, da je janez janša baraba. ergo...
l'jga

luli ::

Če boš imel kaj pametnega za povedat potem lahko kako rečemo.

Izmišljotine pa ne morem komentirat. To lahko razrešiš s svojim psihiatrom.

Mipe ::

Napačnega sprašuješ. Obrni se na pravosodje in zahtevaj vpogled v dokumentacijo datirano vse od 1991. Dvomim pa, da ti bodo dopustili.

Ti si najbrž že pozabil, tako kot večina državljanov zavedenih s strani politikov, ki mečejo kosti za oglodat prek medijev, medtem ko pereči problemi ostanejo nerešeni. Država je bila neučinkovita vse od 1991, uspehi so samo navidezni, v resnici pa je naše gospodarstvo v razsulu - pokojnine, tajkuni, Mura, da ne omenjam nezmožnost pravne države, ko gre za vplivne ljudi (npr. bulmastifi), Rome (dokazano zločinski družini smo tako rekoč podarili vilo) itd. Eni pač ne pozabljamo zlorab politikov nad lastno državo.

Pa vendar moram vseeno priznati, da nam je še vedno lažje kot recimo v Iranu. Imamo internet, vodo, elektriko, zdravstvo, nekaj osebnih svoboščin itd. Tudi politiki so samo ljudje, bolj jim je važna lastna dobrobit kot prihodnost našega naroda. Razočaran sem, zato gledam, koliko slabše je v drugih državah, recimo v Somaliji, Severni Koreji ali Iranu, da se spomnim, da imam vendarle srečo, da živim v Sloveniji.

Žal je pa tako, da se bodoči politiki učijo po vzoru današnjih politikov. To ne gre več.

Ta tema je malenkostna. Veliko ljudi laže oziroma potvori dejstva, da so jim bolj v prid. Jojmene, Golobič je lagal o Ultri! Politična kriza! Resnična kriza, ki vpliva na naša življenja, pa se nam dogaja tik pred nosovi, pa vendar vidimo samo to, kar nam namenijo naši vrli predstavniki.

Nič, grem spet gledat kak video iz tretjega sveta.

Poldi112 ::

>Država je bila neučinkovita vse od 1991, uspehi so samo navidezni, v resnici pa je naše gospodarstvo v razsulu - pokojnine, tajkuni, Mura,

Prišli smo v EU, Nato, dobili smo €. Sami navidezni uspehi, ane? Mura je posledica spremembe (proizvodjna se umika kitajski nadvladi), ki jo je pospešila recesija.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Mipe> v resnici pa je naše gospodarstvo v razsulu

Abejžno. Zdele grem lahko po kredit za bajto, jadrnico in avto, prek 95% zaposlenih v zasebnem sektorju redno prejema plače, inflacija je znotraj maastrichtskih kriterijev...

Pa ne bi reku, da nam gre slabo, v splošnem.

borchi ::

> Izmišljotine pa ne morem komentirat.

ti povej na katero 'izmišljotino' ciljaš. pa ti jo bom citiral in linkal...
l'jga

LordTado ::

ČE BOSTE ČAKALI NE BOSTE DOČAKALI,TREBA SI VZET!

Folk s prašniki preživi ostali stagnirajo,pa tudi če so brihtne glavce...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

poweroff ::

Člane in simpatizerje SDS pozivamo, da informacijski pooblaščenki posredujejo pritožbo s propagandnim materialom, ki so ga prejeli na svoj naslov s strani stranke Zares ali katerekoli druge vladne stranke. Po obravnavi informacijske pooblaščenke bomo videli, ali veljajo v Slovenije enaka merila za vse politične stranke.


Tole so se pa zaklali. Stavit grem, da BO ukrepala, če se seveda izkaže, da Zares ima kakšno tako bazo.

BTW: jaz sem Pooblaščenki prijavil že kar precej zadev, ko so kakšna podjetja imela moje osebne podatke brez moje privolitve. Praviloma podjetje prej kontaktiram in jim zatežim, naj podatke izbrišejo . Če tega nočejo storiti (jih opozorim na prijavo),pa zadevo prijavim. Če bi pa kaj takega imela politična stranka, bi pa prijavil takoj.

Ti pa lahko povem, da sem imel "v postopku" že kar nekaj znanih ustanov, med drugim tudi SOVO. Gre za stvar načel in principa.
sudo poweroff

poweroff ::

In če se vrnemo k konkretnemu primeru. Če se inf. pooblaščenko kaznuje zaradi razkritja osebnih podatkov, potem je čas da spoka. Kako lahko sploh dela, če sama krši zadeve, ki naj bi jih preiskovala pri drugih.


Luli ima tukaj prav. Gre za načela.

Sicer je res, da je Pirc-Musarjeva iz Pooblaščenca naredila kvaliteten in strokoven organ, z kadrovsko zelo usposobljeno zasedbo, res je, da dela dobro, da je načelna in da se loti tudi velikih rib,... Vendar je tukaj naredila (sicer minorno) kršitev zakona, zaradi katere pa kot vodja takega organa ni več tako verodostojna, kot če zakona ne bi prekršila.

Vendar pa je bila za dodaten 5-letni mandat že izvoljena, in tega se ne da razveljavit.

Lahko se samo zahteva, da odstopi.

Vseeno se mi to ne zdi smiselno. Za kršitev zakona je namreč plačala kazen. Če bi odstopila, bi ji to sicer štel v velik plus. Minus bi bil,da bi politika verjetno tja nastavila nekoga, ki bi bil pretežno neaktiven (kar bi seveda ustrezalo vsem).

Vendar pa je skrajno nemoralno od nje zahtevati tako visoka etična načela, hkrati pa politikom (Janši, Golobiču, lažnivim poslancem,...) odpuščati precej hujše laži, prekrške in kazniva dejanja!

Imamo poslance, ki so izgubili vozniški izpit zaradi pijanosti, pa niso odstopili. Imamo poslance, ki so bili obsojeni na sodišču pa niso odstopili. Imamo poslance in ministre, ki so javno lagali. Ki so kršili avtorsko zakonodajo (kar je celo kaznivo dejanje). Ki so se šli klientelizem. Proti katerim so bile vložene kazenske ovadbe. Ki so pod mizo prodajali državno premoženje. Ki so delali marsikaj drugega, pa eni tukaj mislijo, da jim ni treba odstopiti.

Fantje, ko bodo "vaši" politiki pol toliko pokončni kot Pooblaščenka, se pa oglašajte. Drugače rečeno: imejte enaka merila za vse!
sudo poweroff

gapic_8 ::

alo tak in tak usiii politiki ne znajo nč druzga ku LAGAT pa vlke dnarje kradit

Calligula ::

Se pocasi levi in desni ze strinjate, da so oboji korumpirani, da je Kos ze lahal, da je pooblascenka ze delala napke in krsitve ampak, da politiki so pa dno? Golobic in Jansa.... Vsi lazejo samo butlji pa verjamejo enemu ali drugemu oz se borijo zanju :D

Utk ::

Ja no, lažejo oboji ja, zato bi treba volit tiste, ki naredijo kaj koristnega. Komunisti pa to pač niso.

jype ::

CrniE> Ja no, lažejo oboji ja, zato bi treba volit tiste, ki naredijo kaj koristnega. Komunisti pa to pač niso.

Skratka, svetuješ nam, da ne volimo Janše. Se kar strinjam. Volit je treba liberalce (pa ne nujno tiste, ki imajo besedo zgolj v imenu stranke, da ne bo pomote).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Utk ::

Ja, ampak teh pri nas NI :)

jype ::

Seveda so, le nihče jih ne voli, ker se bodisi ne znajo otrest ljudi, ki jim delajo politično škodo, bodisi nimajo nobenih možnosti proti volilnim bazam slovenske levice in desnice (ali pa kar oboje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Utk ::

Jah, če še sebe ne znajo zorganizirat, kako bojo državo?

jype ::

CrniE> Jah, če še sebe ne znajo zorganizirat, kako bojo državo?

Škoda, ane...

Bo treba počakat, da sposobni nehamo delat zanimive reči in se posvetimo politiki, zgleda.

NorK ::

Politika je res kurba. Niso pa vsi politiki lažnivci, lopovi in barabe. Obstajajo tudi taki, ki si res želijo kaj spremeniti na bolje. Ampak jim drugi raje pravijo, da so naivni in jim včasih celo mečejo polena pod noge. Vem, da je vsaj na lokalnem nivoju tako.

Utk ::

Ja, take izoristijo, prežvečijo in izpljunejo barabe. Logično, tako je povsod.

Calligula ::

Povsod pa je tako, ker se taki kot ste tu postrojite po linijah levi in desni namesto po tem ali je nekdo potencialno koristen ali pa ze vsaj ne skodljiv...
Ker se ne in si ne morete pomagat je kar je.... Zato pa ste smesni vsi, ki ste popredalckani...

Karaya 52 ::

Kot kaže je tudi tokrat Matthai prehitro "odpiral šampanjec®".

SDS

Ne vem, a je tako težko počakati na komentar napadenega? Če nadebudneži iz pozicijskih vrst zmorejo samo tole... sem mislil da so bolj izkušeni, po drugi strani pa je razumljivo, pomladitve so nujne za udbaški kader.

Kaj sledi? Kateri poslanec SDS se vozi s staro zapadlo vozniško? Kateri poslanec SDS se vozi brez očal z dioptrijo +2? Slovenija čaka...

PaX_MaN ::

To še vedno ni izobrazba:
in daje nacionalno poklicno kvalifikacijo, ne pa tudi poklicne izobrazbe.

Tody ::

Na njegovi spletni strani je pisalo da je hodil na študiji podjetništva. Ne pa da je hodil na krožek za ekonomijo.

Jest sem tud ekonomist s srednjo šolo :P Pa me noben ne bo resno jemal če povem da sem uresnici ekonomski tehnik.

luli ::

Zgodba je presenetljivo skrenila ...

Mogoče pa Mathai vseeno odpira šampanjec. Navsezadnje njegov uvod v temo niti ni tako napačen. Mogoče pa se bo končalo v stilu stranka Zares plasirala novo laž.

borchi ::

kot sem že prej povedal. ni bilo pametno preveč sklepat, preden človek ne pojasni stvari. in tudi dejansko se je izkazalo, da je človek (pomoje iskreno) mislil, da je končal gea college. od njega ni za pričakovat kaj več. tako kot od SDSa (in ostlih lulčkov) ni za pričakovat, da ne bo še en teden razlagala okoli kakšnega linča so (spet) deležni...
l'jga

LordTado ::

golobič se je zlagal,zdej pa hoče sdsu vrnit in oprat tako sebe.
Pa bo še se enkrat zlagal,če bo oni tip dokazal izobrazbo,ali kaj pač že:)
Tako bo se zlagal enkrat zares,enkrat pa še za dodatno sramoto.
Ampak najbol je smešno to da naivne slovenčke in primitivce z jezikom spravi na volišča da ga obkrožijo.
Pol pa se čudijo temu vsemu.

Po vrhu pa še nizka udeležba kar pa je voda na mlin komunistom,kiatere pa liberalci gredo volit...

Še kar krepko stojimo v balkanskem blatu pred evropskimi državami...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

LordTado ::

There are two types of people--those who come into a room and say, 'Well, here I am!' and those who come in and say, 'Ah, there you are.'

Ko bo se ta problem rešil na svetu bo lepo živet!

poweroff ::

Ja, jaz sem mnenja, da se (bo) Golobič skušal za vsako ceno maščevati. GG je namreč enako zamerljiv kot JJ. Tudi metode dela ima podobne. In prepričan sem, da svoje "napake" ne bo pozabil - oziroma, ne bo pozabil, kdo je njegovo "napako" spravil v javnost.
sudo poweroff

poweroff ::

http://24ur.com/bin/video.php?media_id=...

Huh, na Bezjakovi spletni strani je pisalo "Visoka šola:".

Odgovor perdstavnika SDS - na 01:50 - "zgodila se je napaka".

LOL, bo treba SSKJ popraviti! :D
sudo poweroff
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matej Lahovnik izstopil iz Zaresa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16625071 (20882) noraguta
»

Obtožbe na račun Gregorja Golobiča - 2. del (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
39721166 (12104) donfilipo

Obtožbe na račun Gregorja Golobiča in Zaresa (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58766462 (54855) Gandalfar
»

koga volit? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
94645112 (27183) poweroff
»

Volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28150277 (43562) Keyser Soze

Več podobnih tem