» »

Najuspešnejše slovenske internetne strani (mednarodne)

Najuspešnejše slovenske internetne strani (mednarodne)

Icematxyz ::

V temi o novi slovenski bolhi je nekdo napisal, da mednarodno gledano (avstrija, nemčija) slovenec nima dobenih pogojev da bi uspel. In nekaj v smislu, da slovenec naj se osredotoči na balkan, ker drugje nima kaj iskati.

Zato me zanima če je dejasnko kakšen spleten prostor (internetna skupnost, komercialno-prodajna stran, stran ki trži ali ponuja določen izdelek, novice, forum...) mednarodno gledano uspešen pri svojem početju.

P.S. Ni treba da je to google ali facebook ali youtube ali yahoo.. da bi smatral za uspešno!

teoo ::

prodaja vstopnic eventim. Dhimahi dela za celo evropo
defying gravity

gregy ::

Dhimahi je naredil slovensko verzijo .. povezal na bazo centrale, ki laufa v Nemčiji .. tam laufajo čisto drugi softwarei .. Tudi sistem preko katerega delamo mi (vstopnice.com, Eventim pa je naš distributer) je nemški laufa pa v SLoveniji
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

urban99 ::

BSPlayer recimo :)

Icematxyz ::

Upam da se ne bo seznam ustavil pri BSplayerju.

Kami ::

Med drugimi tudi podnapisi.net

xandros ::

Kaj pa najdi.si?

Icematxyz ::

Ne moti me če so strani znane na področju balkana. Ampak nenako bi rad spisek globalno - torej širom sveta znanih strani. Ali vsaj splošno znanih na področju celotne Evrope.

urban99 ::

Zemanta tudi recimo in seveda... legendarna Suprnova :)

Icematxyz ::

Ja Suprnova to bi lahko res rekel da je bil svetovni hit. A to pa je vse ali kaj? Potem pa smo res samo za balkan dobri ;).

Okapi ::

Zgodovinsko gledano je bil verjetno najbolj znan slovenski internetni izdelek (poleg Suprnove) Virtual Software Library - VSL, iskalnik free- in shareware programov (sredina 90-ih let). Kasneje so ga kupili tujci in se je prelevil v www.shareware.com. Avtor ex-minister Turk.

Pa še reklama za eno slovensko stran/storitev, ki bi si zaslužila, da bi bila bolj znana:)
http://triptracker.net/

O.

urban99 ::

Jep, triptracker je kewl. Pa Mobvis tudi (gre sicer za "koprodukcijo").

blackbfm ::

Iz zemante ne bo itak nič ker je prišla prepozno na trg. BSplayer pa tut ni originalno slovenski kolikor vem. Sej dokler ni bil, je bil dober program, zdaj je pa samo eno nakičano nestabilno sranje:D

urban99 ::

em... najmanj enkrat si se zmotil, blackclw ;)

blackbfm ::

Kje sem se zmotu?;((

strictom ::

Zmotu si se, ko si rekel, da BSPlayer včasih ni bil sranje.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

urban99 ::

Ah dejte no... BS Player je bil lep čas odlična zamenjava za WMP. In kolikor jaz vem, je bil originalno slovenski. Če se motim, me popravite.

bluefish ::

se strinjam, v svojem začetku je bil precej dober, sedaj pa je le še en kup glomazne in zbugane kode. Sploh pa škoda besed za free varianto.

imagodei ::

blueFish,

pozabil si dodat, "SpyWare polne kode".
- Hoc est qui sumus -

bluefish ::

Tudi res. Nekako paše med tisto "škoda besed".

Icematxyz ::

Sem preštel pa nevem če bi rekel da je za na prste ene roke prštet ali ne. ;)

SmeskoSnezak ::

Ja, reči nekomu, naj ti ureja prvi post al pa ti naj dajo pravice za to urejanje... če že delaš nek seznam v tej temi, naj bo na začetku, ane moderatorji?
@ Pusti soncu v srce... @

Icematxyz ::

Ja, reči nekomu, naj ti ureja prvi post al pa ti naj dajo pravice za to urejanje... če že delaš nek seznam v tej temi, naj bo na začetku, ane moderatorji?


Resnici na ljubo nevem če je to potrebno... ;)

Uros!no ::

Trenutno podnapisi.net :)

levaky ::

Kako pa se kaj subtitles-on.net drži v mednarodnih vodah? Program SubLight je trenutno AFAIK edini takšen na svetu.

lp, Matej

overlord_tm ::

kaj pa uni linerider? Tud originalno slovenski :D

Lavfal je na internetni strani XD

jan01 ::

@levaky
Še polno podobnih programov levaky kot sublight, kar pogooooglaj

ReBi ::

jap, o lineriderju je cel kup filmov na youtubu s celga sveta...

mtosev ::

slo-tech :)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gandalfar ::

butl4d ::

naj teh.si inovacija = suprnova.org (oz. bla)

blackbfm ::

suprnova tut ni bla tok najbolša no. Vse te slovenske stvari so ble vedno neki napol profesionalno narejene ali pa nimajo neke prave uporabnosti (recimo linerider). Jz si kot pravo inovacijo predstavljam recimo kašno stvar na tak način kot skype, youtube, facebook, torrent(protokol) itd. Pa ne da mi je vse to všeč, samo take stvari so za pohvalit, ne pa nek zbloatan spyweran BSplayer, k me je sram da je sploh slovenski.

opeter ::

Pozabili ste program Digifot... Kolikor vem, so se zazibali tudi v mednarodne vode.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gandalfar ::

@blackclw glede na to da se linerider zdaj prodaja kot samostojni PC spil + konzolne verzije (npr. za Nintendo DS) ze ne more bit tolk svoh ane.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podnapisi.net (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
13335223 (3552) donvito
»

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
579108896 (13500) Morison
»

Izšel VLC 2.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13740184 (30484) Icematxyz
»

Downloadanje podnapisov

Oddelek: Pomoč in nasveti
123263 (3044) kuglvinkl
»

Program za avto download podnapisov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21730341 (16848) KontraCepec

Več podobnih tem