» »

Privat vs. komercialna raba plačljivega SW

Privat vs. komercialna raba plačljivega SW

1 2 3
4
»

BigWhale ::

Sem mislil, da je bil kak Latex.

Tear_DR0P ::

da malo pomirim juretove strasti - tudi sam uporabljam OOo in mnoga druga prosta orodja in se zavedam njihove uporabne vrednosti. ampak zbodel me je vladijev sestavek o superiornosti FRIjevcev, ki potrebujejo superiorni MSjev softver, med tem ko nesposobne deklice s FDVja tega ne potrebujejo - vsaj nekako tako sem tisto reč jaz dojel. in nekako poskušam ljudem dopovedat da tega kaj potrebujejo FDVjevci ne more kar nekdo zapovedat na podlagi njegovih predsodkov. neki FDVjevec je skupaj pakiral Slo-tech linux distro, drugi FDVjevec je bil nekaj časa admin na arnesu dokler ni našel bolj rajcig službe. in očitno tudi na FDV hodijo ljudje, ki znajo delat z računalniki in potrebujejo superiorna delovna okolja - je pa res, da ker jim jih ne plača faks, so si poiskali brezplačne alternative.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

Jaz sem preprican, da je marsikateri FDVjevec superiornejsi od marsikaterega FRIjevca... :) Sicer pa poglejte si vcasih oddelek Programiranje. hehe.

Take that Vlady! ;)

Vlady ::

da malo pomirim juretove strasti - tudi sam uporabljam OOo in mnoga druga prosta orodja in se zavedam njihove uporabne vrednosti. ampak zbodel me je vladijev sestavek o superiornosti FRIjevcev, ki potrebujejo superiorni MSjev softver, med tem ko nesposobne deklice s FDVja tega ne potrebujejo - vsaj nekako tako sem tisto reč jaz dojel. in nekako poskušam ljudem dopovedat da tega kaj potrebujejo FDVjevci ne more kar nekdo zapovedat na podlagi njegovih predsodkov. neki FDVjevec je skupaj pakiral Slo-tech linux distro, drugi FDVjevec je bil nekaj časa admin na arnesu dokler ni našel bolj rajcig službe. in očitno tudi na FDV hodijo ljudje, ki znajo delat z računalniki in potrebujejo superiorna delovna okolja - je pa res, da ker jim jih ne plača faks, so si poiskali brezplačne alternative.

Če taki ljudje delajo na linux distrotih, se potem vidi tudi kvaliteta le tega software-ja. Pojma nimajo :) Sicer pa a ni na FDV-ju tako, da lahko padeš samo po stopnicah?
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

jype ::

Vlady, a lahko vidimo kakšen tvoj uberizdelek? Samo tako, da bomo vedeli, s kakšnim znalcem se pogovarjamo.

Aja, nisi še ničesar naredil? Me ne čudi.

zee ::

Hmja...da se spet malo oglasim: osebno preferiram OO in Latex. Pri ta zadnjem se resda s prvim dokumentom zezas precej casa, vendar pa nato vse naslednje naredis zelo zelo hitro in brez kakrsnihkoli dodatnih trikov izgledajo fenomenalno (vsaj meni).

Sem pa zdaj rahlo zasekiran, ker mi Latex ne dela na Leopardu, ampak je tudi to resljivo: ssh -X [masina_v_sluzbi].
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tear_DR0P ::

Sicer pa a ni na FDV-ju tako, da lahko padeš samo po stopnicah?

vlady vidiš ko si poln predsodkov in izkazuješ svojo neizobraženost, na FDVju so na voljo dvigala in zato je študentov, ki bi padli zelo malo

drugače me pa zanima ena reč - ko sem še delal v podjetju, nismo smeli glasbe poslušati preko winampa, ker v službi je v komercialni rabi - z VLCjem pa ni bilo težav (normalno) - bojda je prišla tudi neka inšpekcija, ki je pisala kazni za uporabo winampa na službenih mašinah
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

PaX_MaN ::

Nekam skope podatke si podal, IMO, da bi kdorkoli kompetenten (!jaz) na tem področju lahko o tem sodil.

Vlady ::

Vlady, a lahko vidimo kakšen tvoj uberizdelek? Samo tako, da bomo vedeli, s kakšnim znalcem se pogovarjamo.

Aja, nisi še ničesar naredil? Me ne čudi.

Teb ziher ne bom kazal, ki poznaš samo tisti linux in nič drugega... Še probat ne boš mogu >:D
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

PaX_MaN ::

No, ti windows vseznalec, povej, kaj tvoj izdelek je, katere knjižnice uporablja, da bodejo linux maherji TEBI povedali, ali bo delalo, ali ne. Ker ti se na linux ne spoznaš, zatorej sploh ne moreš vedeti ali bo delovalo ali ne. Selfpwn, anyone?

Vlady ::

DX. Ne bo ti delal. 100%.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

jype ::

Vlady> DX. Ne bo ti delal. 100%.

Vidm da se ne spoznaš kej dost na računalnike.

Vlady ::

Vlady> DX. Ne bo ti delal. 100%.

Vidm da se ne spoznaš kej dost na računalnike.

Ti pa še manj... :)
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

kriko1 ::

Vlady> DX. Ne bo ti delal. 100%.

Vidm da se ne spoznaš kej dost na računalnike.

Ti pa še manj... :)


To se bere kot nimam nič pametnega povedat, vendar želim sogovornika podredit z bedarijami.

Moderatorji?

BigWhale ::

DX. Ne bo ti delal. 100%.


Meni pa bo, ker imam Visto in dovolj zmogljiv racunalnik, da poganjam Aero. Torej, bring it on!

imagodei ::

Tema je Privat vs. komercialna raba plačljivega SW...

Spet se kaže razhajanje (da uporabim blago besedo) med nivoji moderiranja. V določenih temah in za določene ljudi je prepovedano kakorkoli zastraniti od zapovedanega topica, v drugih se lahko prosto po prešernu govori o čemerkoli. Najraje Win-Linux flamewar.
- Hoc est qui sumus -

Tear_DR0P ::

ok če še enkrat vprašam
ali je vsaka raba softvera na delovnem mestu komercialna raba?
denimo softver za poslušanje glasbe - na usb ključku prinesem svoje najljubše mp3je - ali pa original cdje in sedaj hočem to v službi predvajat, ker je WMP nekoristen kos smeti, se odločim namestiti winamp - komercialni ali nekomercialno?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Vlady ::

Kolikor vem obstaja free verzija...
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

imagodei ::

@Tear Drop:

Odvisno, kako boš zagovarjal. Mislim sicer, da v tvojem primeru vsekakor to pade pod "komercialno uporabo", kjer jaz ta termin razumem v smislu, da "pomaga" podjetju pri generiranju dobička.

Če ti za boljše počutje in večjo delovno storilnost potrebuješ glasbo, za katero uporabljaš WinAmp, je to najbrž komercialna raba.

Je pa to sivo področje. Direktno od Winampa ne profitiraš nič, tako da...
- Hoc est qui sumus -
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adobe kaže pot v prihodnost: naročnina na programsko opremo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
21045512 (38705) Nummy
»

Francoska policija s prehodom na Linux prihranila 50 milijonov EUR (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
54364635 (53599) Icematxyz
»

BSA izdala letno poročilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
12712879 (9897) opeter
»

Nekateri slovenski poslanci predlagajo prehod na odprto kodo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
38828618 (20314) Matevžk
»

MSI: uporabniki nočejo Linuxa na netbookih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14013787 (8750) Daedalus

Več podobnih tem