» »

Marihuana marš - Kongresni trg 11.5.

Marihuana marš - Kongresni trg 11.5.

dobaluka ::

Marihuana marš 2002 v Ljubljani na Kongresnem trgu - v soboto 11.5.
Kot že omenjeno, marihuana marš v Ljubljani zagotovo BO! Zadevo organizira ŠOU-ov projekt 'Prohibicija slepi'.
Million marihuana march poteka že četrto leto in sicer v več kot sto mestih po vsem svetu. Marš je miroljubne narave (peace man...), uživanja in posedovanja kakršnihkoli substanc pa organizatorji odsvetujejo.
Vabljeni ste vsi privrženci dekriminalizacije, vsi uživalci, neuživalci, prijatelji teh, sorodniki....... Celo nasprotniki ste vabljeni!

(kopirano iz drogart foruma)

No zdj pa mene zanima kdo od vas namerava prit tja in kaj menite o tem?


  • spremenil: dobaluka ()

Dalmatinc ::

.......kaj bo čez cesto bom pa ja pršu pogledat.............:D

dobaluka ::

Mormo mal politikom našim pokazat, da imajo zastarele nazore in da je treba marsikaj spremenit v tej zaplankani državi, ki samo sledi korakom drugih držav...

||_^_|| ::

Že res, ampak problem je to da bo pol kakšn novinar koga kej uprašu, vprašani bo pa prbiu:"Ja, nevem, tuki sem ker so vsi tuki in je fino".
Pa drugi:"a zakaj protesteram? ker je fajn", pa take scene...

Elemen_T ::

Ja, to imaš prav ...

Jest samo upam da se bo našel en pameten človek, ki bo argumentirano obrazložil situacijo tega "festivala" in razloge za dekriminalizacijo.
In ma da tak komentar pride na vse možne medije.
To bi bilo fajn.

Nimam pojma zakaj je celo uživanje ganđe prepovedano.
Ni niti enega dobrega razloga da je tako. Niti enega samega.

||_^_|| ::

Najbrž se bo gdo najdu k bo razložu kako in kaj. Ampak če ga bojo objavil je pa spet druga.

Gunny ::

Mislim da legalizacija marihuane bi bila samo v koristi Sloveniji, kajti trava, legalizirana al ne bo zmeraj prisotana, dan danes pa jo itaq vsak drugi slovenec kadi.
Po mojem mnenju legalizacija te substance bi samo zmanjšala kriminal. kako? Čisto enostavno po legalizaciji trave, bi se pojavili tako rečeni "KoffeShop" kateri bi ponujali samo travo in nobenih drugih močnejših substanc. Teli lokali bi zmanjšali promet ilegalnim prodajalcem kateri ponavadi pri prodaj lahkih drog ponudijo tudi druge(trde droge). V kolikor s prisotnostjo Koffe Shop-ov bi se stiki z dileriji zmanjšali, bi imeli v Sloveniji veliko manj ljudi ki zlorablja trde drige.

lp.

Bajo1 ::

Sem absolutno za legalizacijo marihuane. Pomoje je stvar manj škodljiva kot alkohol - za slednjega vsi vemo, koliko nesreč, prepirov v družini in ostalega je povezanega z njim. Vzrok seveda ni alko sam po sebi, ampak so problemi širše družbene narave ter je zgolj sredstvo v katerem marsikateri vidi olajšanje osebnih duševnih težav (čeprav je to začasna rešitev in se te le še stopnjujejo). Skratka sem za legalizacijo, a hkrati za strožji nadzor nad prodajo alkoholnih pijač, trave in cigaret mladoletnim osebam.

iration ::

Jest pa mal drugac mislm. Sicer tud jest kadim ganjo samo se mi zdi da legalizacija niti ni potrebna. Sej pujsi itak ne tezijo vec zarad tega (vsaj ne tok k so vcasih). Taka situacija k je zdele ugaja vecini folka: tisti k jo kadimo jo lohk komot nabavmo, tud skrivat se ni treba vec pretirano (kakor kje), cene so dost nizke. Ce pa bi jo legaliziral bi velik vec folka jamral kukr jamrajo zdej tisti k so za legalizacijo.
Just my .02$
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Sergio ::

good piece of .02$
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Elemen_T ::

infectiphibian: Ja,...po svoje imaš prav.
Ampak verjemi da ne boš več tako mislil ko boš imel nesrečo in na dom prejel položnico za par deset juruju, za povrh pa še sodnika :|

Thrivial ::

Elemen_T: were you caught? Napis ugovor(v roku osmih dni).. .jest mam en dober vzorec doma, ker sem moral se za kolega pisat(hvala kuglvinkl). Pa saj se verjetno spomnis... no ce rabis, me enkrat butni po rami. ;)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

dobaluka ::

infectiphibian res imajo ljudje veliko težav z oblastmi zaradi trave, ki jih ob dekrminalizaciji ne bi bilo več.
Resno upam, da bo kdo kaj pametnega povedal medijem, vendar je veliko ljudi strah, da bi ostali zvedeli, da kadijo travo in zato ne bojo želeli komentirati.

cahahopie ::

Ja to bi bilo potrebno, ker bi to predvsem vplivalo na mnenje naših starcev, ki bi na to začeli gledati bolj liberalno...

Elemen_T ::

Thrivial: Jest nimam te sreče :)
Jo je pa imela sestrica in v zadnjem mesecu še par kolegov. Ironično..., ampak tile nesrečni pripetljaji se zadnje čase kar ponavljajo.

Bi bil pa fuuul vesel če bi mi ta one prinesel !

Al ti ugovori so včasih sila nesmiselni.
Če tebi dejansko pokesijo določen gram substance in si ta material tudi lastijo nimaš kej...
Lahko vlečeš primer eno leto in pišeš pritožbe, da dogodek zakasni ...
Ampak iz izkušenj iz druge roke vem da se ne splača.
Treba se ukvarjat pol s tem...pritisk gor dol.
Če imajo res oprijemljiv razlog za obsodbo raje platiš tisti dnar pa adijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

xpozed ::

Jst tud pridem! Da mal vidm kaj se bo kej dogajal, pa da bom lahko potem mal porocal kako je kej blo... mislm, da je ideja dobra, sam pomoje ne bo mela kaksnih dolgotrajnih ucinkov in bo cez teden dni vse pozabljeno... :D

Polde ::

Se vidmo pa bomo kakšno rekl.:D

lp
Ni da ni!!!

Switch ::

Absolutno sem za legalizacijo marihuane:D Ampak to šele potem, ko ljudstvo zaključi šolanje. Marihuana (na lastni koži preverjeno) namreč zavira motivacijo in zmanjšuje samozavest-> to pa v času študija ali šolanja še najbolj rabiš.
Sicer pa: če bi moral izbrati med alkoholom in marihuano, bi izbral marihuano. Stvar je namreč veliko manj škodljiva (pobrskajte po internetu) kot alkohol, pa še bolje se počutiš.
Osebno sem z vsemi vrstami (legalne in ilegalne) droge vsaj do konca šolskega leta prenehal. Skrbi me namreč, da bom tako kot moji prijatelji v to preprosto preveč zapadel (med odmorom na joint8-O ) in se bo to poznalo na šolskem uspehu.
Čisto konkreten primer. Če komaj zdeluješ v šoli in dve leti uživaš marihuano, po teh dveh letih sigurno obupaš nad šolo in opustiš vsako misel na to, da bi letnik izdelal, ker imaš motivacijo na psu. Ne trdim, da se to zgodi vsem ljudem, ampak po dolgotrajnem uživanju marihuane, se ti na zunaj (tako kot pri alkoholu) pozna, da si uživalec. Pri vsakdanjem življenju sicer ne, pri zahtevnejših življenjskih preizkušnjah pa zagotovo.
Upam, da me je kdo razumel, ker sem stvar res zakompliciral:\ Povejte še, kako je bilo v LJ:)

Elemen_T ::

Yaz: Vsekakor.

Ampak da ti pa trava znižuje samozavest?!

Skoraj bi lahko trdil da drži ravno kontra. In to za čisto vso skajeno populacijo.

Bajo1 ::

Kolikšna je pa kazen, če te dobijo z gramom v žepu?

JurijTurnsek ::

ja da zvišuje samozavest je pa res:
največji idioti jo puhajo, pol pa mislijo ka so, pred starci še pa čika ne bi upal kadit... mislim luzerji totalni

pa ne mi zdej rečt da se skrivajo-- starci pa vala ne bojo škifov klicali ne...

droge sux -- bilo kake
http://www.slatnaskejta.com

.:joco:. ::

Elemen_T, marihuana znižuje razpoloženje in samozavest. To je dokazano. Samo dolgoročno. Ko pokadiš Joint, se dobro počutiš. Ko jih pokadiš 10000, se, ko nisi zadet, počutiš neudobno, živčno, nesamozavestno.

Jaz sem probal skoraj vse droge. (razen horsa in LSD-ja.). Morem rečt, da mi ni bilo žal. Bilo bi mi žal, če ne bi samo probal, ampak bi naprej užival.

Na splošno si o drogah mislim najslabše. Ker ni nič koristnega od njih in vse več mladih se jih poslužuje. In ravno to je problem, ker do 25 leta starosti se telo še razvija. In če do 25 leta uživaš droge, se tvoje telo nenormalno razvija. Če 30 let star človek pokadi en Joint ali dva, ni tako hudo narobe, kot pa 15 letni smrkavec.

Kar se pa tiče legalizacije, sem pa ZA!
Zakaj?

1.) Kriminal bi se močno zmanjšal! Veliko dilerjev bi ostalo brez denarja, ker bi bila ta droga mnogo cenejša.
2.) Droga bi se prodajala pod strokovnim nadzorom (v lekarnah), z natančnimi navodili in opisom stranskih učinkov. Tako bi vsak točno vedel kaj je kupil in kako bo to nanj vplivalo.
3.) V državnem proračunu bi lahko zakrpali kakšno luknjo, saj bi zadeve obdavčili kolikor je možno! S tem bi bila cena še vedno nižja od tiste na črnem trgu.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

perci ::

Tut sam imam par kolegov, ki so jih že dobil. In pazi kako: policaj je prišel do njih, jim rekel naj spraznijo žepe in oni so dejansko spraznil žepe. Haloooo? Zakaj pa? Od kdaj ima pa policaj taka pooblastila? Pa naj plačujejo položnice, če jim to ustreza.

Elemen_T ::

.:joco:.

Nevem nevem ...
Odvisno od osebnega profila in osebne moči.
Jest naprimer kadim že kar nekaj časa (ne bom se spuščal v številke ke nima veze...) in povem da brez trave zdržim na easy in vseskozi funkcioniram prav ok.
Vsaj za moje pojme.

Druga je spet če dnevno skadiš večje količine (destko recimo)...to je pa itak že rizika. In kdor se spušča v to, je pač obsojen na propad.
Ta pa velja, da.

Za moje pojme tudi ni kriza če si 15 letnik prižge joint.
Mora samo vedet zakaj.

Bajo1: 1g?
Lahko 0, lahko 60.000.
odvisno od razpoloženja policaja.

kuglvinkl ::

To je odvisno od "razpoloženja" sodnika za prekrške.
Your focus determines your reallity

Caboose ::

Legalizaceija ima svoje dobre in slabe strani...



.::Če jo legalizirajo:

Potlej jo bodo seveda obdavčili, in s tem dvignili ceno katera bo vse prej kot nižja zdajšnji. Ustvaril se bo novi-stari trg z marihuno. Ampak priznajte, ni lepšega kot, da si sredi mesta brezkrbno prižgeš đoitn, oz. v kakem kafiču. :D Pa še majce LEGALISE MARIHUANA nebodo šle več v promet. >:D

.::Če je ne:

Bo vse ostalo tako kot je. Škifi pa so itak vedno bolj popustljivi glede tega. :D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Elemen_T ::

kuglvinkl: Deloma ...

Vendar pa ima poglavitno funkcijo pri tem policaj...
On določi koliko trave je bilo najdene, kaj vse je imel osumljen pri sebi, itd.
Te podatke potem obdela sodnik...tam pa itak veljajo uradna pravila.

Elemen_T ::

[-GanJA-]: Seveda bo dražja.
Sem 100% zihr da boš veselo odštel tisočaka za gram skunje White widdow :D

V sloveniji itak za ta keš kadima sranje.
Več ali manj.

kuglvinkl ::

Zanimiva logika. Jah menda, te sodnik opali za tolk, za kolkr bo šoja navedla dokazov. In tu ni nič deloma.
Your focus determines your reallity

Elemen_T ::

kuglvinkl: Imaš izkušnje?

kuglvinkl ::

S čim?
Your focus determines your reallity

Elemen_T ::

S policaji in s sodniki?
Ali še bolje - s sistemom začaranega trikotnika?

kuglvinkl ::

Ja, imam, predvsem s sodniki, šoje itak nadmudriš v dveh stavkih. Če bi rad kakšen svet, ti lahko pomagam, samo, do 20.6.2002 imam strahovito malo časa.
Your focus determines your reallity

Elemen_T ::

Nene, hvala za pomoč, ampak nisem mislil to :P

Hočem povedat, da je zelo odvisno od policaja kako bo dogodek presodil.
Mene naprimer so že dvakrat spustili...
Kolegu so zasegli za joint trave pa so mu na tehtnico vrgli material skupaj z rizlami in filtri :\
Sodnik le še dodatno subjetivno izpelje sodbo.
Al ni tako?

Asgard ::

SKADIM EN ŠPINEL IN SEM MALO ZADET (noja odvisno od robe)


chucki ::

pol si pa že kr pravi mamilek
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Gunny ::

Policaj ko ti najede travo ti da ovadbo za sodnika za prekrške, ter travo pošlje na analizo katera pove koliko THC-ja vsebuje. Višina kazni se ocenjuje tudi glede tega podatka. Trava ki jo dobiš pri nas ima to število zelo nizko, ker več al manj je vse špricano(z amonijakom) in take pompe ni zdravo kadit ker ti zd*ka pljuča.

Elemen_T ::

Ah kakšen amonijak.
Nisem tega kadil že bilo kolk časa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
71755560 (120) Meizu
»

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
80659577 (26534) jype
»

Zaradi jointa po petih dneh ob vozniško...? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36954088 (34992) Matija82
»

LEGALIZACIJA mehkih drog (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
947105 (5994) Aggressor
»

Legalizacija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
936165 (5256) g0Run7

Več podobnih tem