» »

Narava vs Tehnologija

Narava vs Tehnologija

1
2
3

Keyser Soze ::

Vprašanje. Okolje se spreminja, in vse ostalo, vključno z nami, skupaj z njim. Tako da...
OM, F, G!

username ::

Ali je človeštvo največja zmota narave ali največja pridobitev narave?
Ne eno na drugo.
'Narava' je zgolj skupek okolja, ki nas obdaja.. Zatorej ne razmišlja in ne deluje razumsko - torej se tudi ne more motiti. Pač deluje po zakonih fizike. nič več, nič manj.
Zato tudi človeštvo ni nikakršna pridobitev tega koncepta narave, pač pa še ena stvar (skupek stvari), ki se je v naravi zgodila.

Pojmi, kot so 'pridobitev' in 'zmota' - so relevantni zgolj za inteligentna racionalna bitja, zatorej pritičejo le človeku in nobenemu drugemu živemu bitju, še manj neživi naravi, ne glede na velikost in zapletenost sistema, ki je spontano nastal.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Karaya 52 ::

Če malo bolj podrobno pogledaš kaj hočejo zeleni te spreleti srh. Racionalizacija življenja, nek zelen življenski standard, omejeno število rojstev, skratka ustvariti novega človeka - odpraviti egoizem in povečati čut do sočloveka, narave... Te besedne zveze so vse iz te teme, značilne so pa za propadle ideologije prejšnega stoletja.

Utk ::

Po moje se ni za bat, da bi postali premalo egoistični. Po moje ni treba prav vsakega faking piškotka v 7 papirčkov zamotat, in za vsakega pol deci vode, ki ga spijemo, vzet drug plastičen kozarc, tudi če si po denarju to lahko privoščimo. Vse ima svojo mejo.

gzibret ::

energetik> Ampak vseeno mislim da se mora rast človeštva ustaviti, da bi lahko vsi ljudje živeli neko kolikortoliko udobno življenje.

Rast človeštva, pa najsibo linearna ali pa eksponentna, se bo slej kot prej MORALA zaustaviti. To pa zato, ker živimo na omejenem planetu/vesolju. Tole sicer Rimski klub že dolgo trobi (knjiga The limits to growth), sedaj pa bo vse bolj in bolj začelo prihajati v veljavo. Predvsem, ker je vse manj in manj orne zemlje / prebivalca.

Ja, vem tudi, da ga je Rimski klub ene parkrat ornk biksnil, samo tukajle pa mu dam prav.

username> 'Narava' je zgolj skupek okolja, ki nas obdaja.. Zatorej ne razmišlja in ne deluje razumsko - torej se tudi ne more motiti. Pač deluje po zakonih fizike. nič več, nič manj.

Res je. Večkrat smo v debatah (ne le tukajle) naleteli na vprašanje, kaj sploh narava je. Mislim, da smo o tem tudi že debatirali tukajle, samo se ne spomnem več, kje. A je narava nek neokrnjen deževni pragozd, a je narava asteroid Ceres, ali pa je narava tudi superprevodna zlitina ali pa ISS. No, koneckoncev je sestavljena iz atomov, ti pa seveda SO naravni.

Moje mnenje je, da je tudi tehnologija narava in da so tudi škropiva naravna, saj za njih veljajo enake fizikalno-kemične zakonitosti, kot za vse ostalo. No, samo to je semantični problem ;)
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

No, še kakšna beseda o rasti... IMO se bo rast človeštva sama ustavila oz. samoreguleirala. Če pogledamo zelo poseljeno Evropo vidimo celo, da število prebivalstva upada. Po mojem je samoregulacija človeštva že zapisana kje v genih (preveč osebkov na kupu je recept za izumrtje neke populacije (ne vrste, govorim o populaciji) oz. za razširjanje boljezni in parazitov).
Vse je za neki dobr!

WarpedGone ::

>> Te besedne zveze so vse iz te teme, značilne so pa za propadle ideologije prejšnega stoletja.

Ni treba nič ovinkarit, temu se reče fašizem oz. zeleni fašizem.

CrniE:
Če tega ni treba, zakaj se potem proizvajalcem splača to počet? Morebiti, ker tako več prodajo? Očitno ljudje raje kupujejo manjše količine po večkrat, kot pa manjkrat po več. Kljub temu da je takšna praksa dražja in je treba večkrat smeti ven nosit.
Zbogom in hvala za vse ribe

Azrael ::

@CrniE

To že res, da se včasih pretirava z embalažo, ampak kaj boš, ko mora roba navadno okoli pol sveta, sploh danes ko je praktično vse Made in China?

Toda to kar želijo zeleni je minimalno socializem, ki ga je fural Nicolae Ceauşescu

On ga je imenoval znanstveni socializem z znanstvenim pogledom na človeka.

V ta "pogled" je bilo vključeno največ 15kWh elektrike na gospodinjstvo na mesec, javne rasvetljave nema, ponoči hodijo okoli samo kriminalci, dekadentnih izdelkov Zahoda delovno ljudsvo ne rabi (v to kategorijo so sodili tudi piškoti bomboni npr) itd.

Srhljivo podobno z zelenimi idejami, ki jih v tej temi eni tako veselo zagovarjajo. Kdo si želi tak svet? Jaz ne.

Kot je bilo že večkrat rečeno, zeleni ne marajo nič živega. Zanje je edino pravilno stanje sterilizirano kamenje. Jasno, da se bodo sedaj vsule kritika, da niso taki, vendar ko se secira zelene ideje in dejanja pridemo brez izjeme do steriliziranih kamnov.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Pyr0Beast ::

Ledvični kamni so bolj ali manj sterilni, to ja.

Kot je bilo že večkrat rečeno, zeleni ne marajo nič živega.
Sicer po čem to skepaš ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Kot je bilo že večkrat rečeno, zeleni ne marajo nič živega.
Sicer po čem to skepaš ?

Ker je krava, ki prdne, njihov največji sovražnik. Saj proizvaja ozonu škodljive emisije. =)
OM, F, G!

Pyr0Beast ::

Ker je krava, ki prdne, njihov največji sovražnik. Saj proizvaja ozonu škodljive emisije. =)
Vpliv metana na ozon je zanemarljiv, dosti manjši, kot je vpliv na GW. Poleg tega so te farme idealno gojišče premnogoterih bolezni.

So pa krave tam zaradi ljudi, zato jim ne morem zameriti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SmeskoSnezak ::

Očitno vedno več ljudi hoče naravo. Kar je bilo pred časom samo v ZDa in nekaterih delih Evrope, se pripravlja pri nas. Link
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Super. Where do I sign ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

lufthammer ::

Moje delovanje minimalno vpliva na okolje in ostale ljudi.

Domnevam, da nimaš avta, kolesa, zobne krtačke, plastičnih superg in ostale navlake, ne plina in elektrike. Na kolovratu poganjaš doma navit dinamo za povezavo s tem forumom. Od kod ti internet in na kakšni napravi, mi je uganka.

Tudi prav. Pripravi se da boš za kilo svinjine odštel 20€.

Ne bom je odštel, kmet bo po prvem pokvarjenem kupu mesa spustil ceno ali propadel. Pojavil se bo drug, manj požrešen.

Če bi bile cene mleka(ali katerega koli produkta) recimo višje, bi nam kmetom bilo veliko lažje...

Ja, vse bi lahko sami popili v večerih brez elektrike, ob štrikanju spodnjic iz domače volne.

Seveda še ob predpostavki, da bi tudi stroški bili manjši.

O kakšnih stroških govoriš? Na EKO kmetiji ni umetnih gnojil, ni traktorja na nafto, še motika je lesena, doma narejena. A se motim?

No, resno sedaj. Naj se vsi zeleni in ekofanatiki že enkrat odpovedo rezultatom napredka in nam dajo lep zgled. Se bomo ostali na podlagi opažanj lažje odločali.

Pyr0Beast ::

Domnevam, da nimaš avta, kolesa, zobne krtačke, plastičnih superg in ostale navlake, ne plina in elektrike. Na kolovratu poganjaš doma navit dinamo za povezavo s tem forumom. Od kod ti internet in na kakšni napravi, mi je uganka.
Ahh ne, kaki. Ta skupek energije, kot sem jaz ne potrebuje vzdrževanja. Dostop do tega foruma pa imam skozi misli prijaznega soseda.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

username> Pojmi, kot so 'pridobitev' in 'zmota' - so relevantni zgolj za inteligentna racionalna bitja, zatorej pritičejo le človeku in nobenemu drugemu živemu bitju,

Let's not be so pretentious, shall we? Čisto vsako inteligentno živo bitje razume ta dva pojma vsaj tako dobro, kot človek.

Človek je zgolj tisti del narave, ki zadnje čase v splošnem vedno zmaga, ker zaradi edinstvene lastnosti (sposobnosti komunikacije na abstraktnem nivoju) ne izgublja toliko znanja, kot ga ostale vrste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

SmeskoSnezak ::


Človek je zgolj tisti del narave, ki zadnje čase v splošnem vedno zmaga


Kaj pa premaguje? Nekak mi ni jasno, kaj bi rad povedal... mi pa ob tem stavku v spomin priletijo reklame iz Discovery-ja, kako vsaka stvar (nafta, smeti, računalniki), ki jo počnemo, uniči svet. :D

Meni pri teh reklamah pride bolj na misel, da človek premaguje samega sebe in s tem bo uničil Zemljo s katere je zevolviral. Res je človek hvaležen za stvari, ki mu jih ponuja Zemlja, če te stvari uničuje. Samo kaj naj, vsi majo že za samoumevno, da je Zemlja naša, narava , drevesa, živali, itd.... But it's the other way around, I say ;)

p.s.:Mogoče sn te narobe razumel,sorry, povedal pa sn tisto kar sem hotel :)
@ Pusti soncu v srce... @

T0RN4D0 ::

Samo je kar neverjetno kake ideje so zeleni vbili ogromno ljudem v glavo. In ti ljudje jih zdej skušajo vbijat v glavo drugim, in se očitno niti malo ne zavedajo v kakem protislovju so. S polno ritjo je lušno srat.

Practice what you preach. In dokler bluzite tule na forumu, hodiš v trgovino, serješ na WCju, v klimatizirani bajti, se voziš okoli, greš na dopust, greš k zdravniku ko je kaj narobe s tabo, se tuširaš s toplo vodo (hm, se sploh tuširaš s čimerkoli)... pa samo stfu. Pa tiste vejice lahko zamenjaš z ALI ne z IN ;)

Zahtevat ali si želet neškropljeno hrano je v redu, samo prvo se moraš odpovedat vsej hrani, ker je jasno da je potem ne bi blo dovolj za vse. In ker si ti tak angelček, pač ne boš več kupoval hrane za začetek. Pa še vedno nimaš pravice zahtevat lakote drugih, samo vseeno bi lahko z zgledi začeli počas tej zeleni.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

hamax ::

Uvedba bio kmetijstva povsod po svetu, bi populacijo zemlje tako zelo na grobo receno razpolovila.
Kaksno je gensko nespremenjeno sadje? Mejhno in po vecini neuzitno.
Kaj je koruza? Gensko zmanipulirana trava. Ravno tako psenica.
Al je genska selekcija se vedno bio? Kaj potem ni bio? Pridelava solate, ki
raste v bazenih? Tu ni nobenih skropil...
Kje je ta meja med bio in ne bio?

Pyr0Beast ::

Bio se konča tam, kjer se industrija začne [:D]

Samo je kar neverjetno kake ideje so zeleni vbili ogromno ljudem v glavo. In ti ljudje jih zdej skušajo vbijat v glavo drugim, in se očitno niti malo ne zavedajo v kakem protislovju so. S polno ritjo je lušno srat.
Velja tudi zate. Živiš v prepričanju, da imaš prav. Tvoje življenje je samo iluzija ! :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Thomas ::

Po moje Beast sam zniža nivo tegale foruma za ene 20%. Lih ene tolk, kot ga meni uspe zvišat.

Dolgoročni trend pa je seveda tak, da bo prišlo še ene 200 Beastov na tale forum.

Jaz bi zato njegove doneske kakršen je zadnji, brisal. Skupaj s temle mojim postom, ki je namenjen samo temu, da se popolnoma neargumentirane bluze kakor je zgornji, redno čisti.

> Živiš v prepričanju, da imaš prav.

A ti pa živiš v prepričanju da nimaš, al kaj? Beda.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Utk ::

Očitno vedno več ljudi hoče naravo. Kar je bilo pred časom samo v ZDa in nekaterih delih Evrope, se pripravlja pri nas. Link


Krasno to. Samo naj si sami potegnejo elektriko, asfalt (če ga sploh rabijo), sami naredijo tiste elektrarne (ali jim pa naj elektro naredi, pa potem elektriko računa po pravi ceni), tudi avtobusne prevoze otrok v šole si naj sami subvencionirajo. Seveda pa ne smejo niti v službi delat nič takega, niti v takem podjetju, ki je v nasprotju s tem. Drugač to nima smisla.

Grey ::

Očitno vedno več ljudi hoče naravo. Kar je bilo pred časom samo v ZDa in nekaterih delih Evrope, se pripravlja pri nas. Link

Ja, aha give me a break…koliko takih vasi pa lahko zgradijo preden so toliko na gosto narejene, da zopet postane mesto in zelo prometno? To je butasto. Naj raje zgradijo lepe 20-nadstropne bloke z okni in stenami, ki delno dušijo zvok. Tako zmanjšaš hrup v stanovanju pa tudi kako glasbo lahko kdaj pa kdaj malo glasneje poslušaš. Na vrh dodaš sončne celice, da se obremenjenost omrežja zmanjša in je to to…kaj češ lepšega. Aja pa okoli in med tem blokovskim naseljem pa kak lep park in igrišče za otroke.

Thomas ::

Vsaka slovenska družina bi lahko živela na parceli z robom 200 metrov. 4 hektarji parka, z graščino na sredi.

Če bi seveda bili dovolj produktivni, za tak standard. Ampak zenlje je dovolj. Več kot dovolj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Grey ::

Vsaka slovenska družina bi lahko živela na parceli z robom 200 metrov. 4 hektarji parka, z graščino na sredi.

Če bi seveda bili dovolj produktivni, za tak standard. Ampak zenlje je dovolj. Več kot dovolj.

Tukaj si pa ornk kiksnil. Slovenije je dovolj za samo 500 družin pod takimi pogoji kot si jih napisal. To je komaj za 0,1% prebivalstva Slovenije...oz. še manj, če odštejemo naravne rezervate in nenaseljiva področja.
Zato moramo podpirati vertikalno naselitev.

Pyr0Beast ::

Vertikalna naselitev obstaja vsaj toliko časa, kolikor obstajajo bloki. Nivo življenja v njih je pa pač porazen.

Ja, aha give me a break…koliko takih vasi pa lahko zgradijo preden so toliko na gosto narejene, da zopet postane mesto in zelo prometno?
Zakaj te to sploh skrbi ? Toliko, kolikor jih bo trend zahteval. Je pa meja nekje, definitivno.

Po moje Beast sam zniža nivo tegale foruma za ene 20%. Lih ene tolk, kot ga meni uspe zvišat.
Seveda vaše visočanstvo, vi ste namreč popolni.

Dolgoročni trend pa je seveda tak, da bo prišlo še ene 200 Beastov na tale forum.
Super, vsaj sam ne bom.

Jaz bi zato njegove doneske kakršen je zadnji, brisal. Skupaj s temle mojim postom, ki je namenjen samo temu, da se popolnoma neargumentirane bluze kakor je zgornji, redno čisti.
Action speaks louder than words.

A ti pa živiš v prepričanju da nimaš, al kaj? Beda.
V prepričanju, da se lahko vedno naučim nekaj novega. Prav super mi je.
BTW, vaše visočanstvo, tisto je bilo mišljeno sarkastično.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Thomas ::

l. Slovenije je dovolj za samo 500 družin pod takimi pogoji kot si jih napisal.


Ma dej še enkrat zračunaj!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Azrael ::

Grey ne zna pretvarjati med m2 in km2. Hecno.

Vse tiste eko in ostalo sranje naselja, postanejo prej ali slej samo drugo ime za preseratorsko četrt.

V načelu naj bi bilo vse eko, samo na koncu pride tako, da je stvar še večja svinjarija kot sicer. Isto kot razni vikendaši, vse mora biti tipi topi, za njimi pa toliko smeti, da se samo čudiš kako jim to uspe v dveh dnevih. Ampak oni so eko in kul.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zero One ::

Da se malo vrnemo na temo, narava ali tehnologija...

Če bi lahko vse, kar sprejemamo kot "naravo" z neskončno natančnostjo simulirali na superračunalniku, na katerem bi domoval tudi FAI in upload vseh ljudi in bi vsi naravo dojemali enako kot zdajle, z možnostjo "reset with last working configuration" v primeru ekoloških nesreč (v kolikor bodo te v Protokolu sploh obstajale), v čem je razlika? V nekaj desetletjih (max.) bodo zeleni kompletno irelevantni, ker bo singularitanski Protokol skupaj z uploadom možgan vseboval zapise vseh človeških izkušenj in znanja, vključno z naravo, tako da bo ostanek organske eksistence na Zemlji popolnoma irelevanten za obstoj človeštva ali "narave".

bozjak ::

aaaa, okolje se res spreminja, narava se maščuje: Klik! (poglejte tudi "creditse" na koncu). Mislim wtf, ko sm vidu sm mogu direkt v to temo postat.

Ontipic ste pa res smešni s tem eko sranjem, climate change sranjem itd... Da o tem "zemlja živo bitje" sploh ne govorim, sej dopuščam da so nekateri ljudje verni (in mi je jasno da svojega ateizma pač ne morm podturit vsem), ampak enkrat je pa dost... Lp

Edit: typo in popravil link. Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bozjak ()

Pyr0Beast ::

Tale video je res na nizkem, skoraj podtalnem nivoju.

Dasiravno je pa res, da milnica malenkost poživi mavrične barve (in obstojnost)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

innerspace ::

Jep..zenska ki govori daje vtis da je pod kakim LSDjem:)
NE razumem kaj imajo nekateri proti zelenim..samo da imajo komu nasprotovat.
Zeleni(na tem forumu to postaja zaljivka,op.) imajo pogled ki ga marsikdo nima,hkrati(zato) pa jim manjka napihnjenost za kaj naredit in koga prepricat...napihnjenost je samoobramba...

Thomas ::

Zeleni pogani svojo teologijo razlagate kot znanstven pogled, čeprav je "znanost" na tem področju čisto trhlena.

Vsak pameten ne mara, da se po nepotrebnem svinja, ali da se znantno svinja, niti če izgleda potrebno.

Zeleni pa trenutno vsi tulijo v CO2 rog. Namesto da bi delali kakšne pametne ukrepe za zmanjševanje prahu v zraku ali karkoli že.

Zeleni so se obrnili proti človeku, živalim in proti rastlinam. Če bi radi imeli vsaj trave, bi se CO2 veselili. Montiranje balonov na krave in napeljevanje rorov iz kravjih trebuhov v tiste balone, da ne bi uhajal metan v zrak ... bi v vsaki normalni družbi vzbudilo ZGRAŽANJE. Tako pa ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

innerspace ::

WTF!?
Se mi zdi da posplosujes krneki tako pocez...
Teologija nima nobene veze,znanost pa je le perverzija,ce je ne uporabljas modro...
Modrost pa ni v domeni znanosti...je na drugi strani.

Thomas ::

Namesto da bi prej vsaj nekoliko branil svoje prejšnje bluze, natreseš par novih.

Nisi vreden moje besede, inner.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

innerspace ::

ni kaj branit..mogoce ko recem zeleni,mislim nekaj drugega kot ti...
Svoje besede pa spravi nekam,kjer ti bojo prisle prav..meni ne povejo nic.

Thomas ::

Modrina, povej kaj je tako veličastnega na Zelenem gibanju, ki ga braniš. Če znaš in zmoreš, potem boš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

innerspace ::

Kaj hoces slisat? :)
Prvo: ne branim zelenih. Jih pa ne napadam...
Drugo: vsak ki ima kaj za povedat,to lahko stori...
Tretje: nisi sam na svetu in tvoje misli niso svete...
Cetrto: najdi sam kar velja,ne cakaj drugih...
Peto: ne poznam zelenih...so ze odsli s planeta:)

...okolje je spremenljivo,ljudje smo spremenljivi...mnogi starci pa umirajo kot otroci.

WarpedGone ::

>> Drugo: vsak ki ima kaj za povedat,to lahko stori...

Kar pa ne pomeni, da se ga tudi splača poslušat...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

innerspace ::

true..a je to edino kar ti pase slisat?

Thomas ::

mnogi starci pa umirajo kot otroci.


Kaj to blebečeš? Jasno, da starci umirajo. Kaj pomeni, da "umirajo kot otroci", pa ne veš niti sam. Tvoj abotni izmislek.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

innerspace ::

Domisljija ti ne seze dalec,Thomas...
Misljeno je kot notranjost..zakaj pa mislis da imam tak nick..?
Stari ljudje ki skozi leta niso veliko zrasli...

Thomas ::

Aha, zdej razumem. Umirajo že, taki starci že, a še vedno so nezreli kot otroci. Tebe v modrosti niti od daleč ne dosegajo.

Zdej razumem. Hehe ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

innerspace ::

no,vidis da lahko:)
Povej mi,zakaj bi moral kdo koga v modrosti dosegat..?

Thomas ::

Modrost je kakor gnoj. Če je ne raztrosiš okoli, se dela škoda. Ali vsaj ni koristi.

Če jo pa le - modrost raztrosiš naokoli - postane modra tudi tvoja okolica. Se lahko potem z bližnjimi pogovarjaš na višjem nivoju.

Modrost je dobra že sama po sebi. ZATO bi bilo fino, če bi X v modrosti dosegal Y-a.

Jasno. Sploh modremu bi moralo biti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pyr0Beast ::

Tut gnoj mora zoreti :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Thomas ::

Mau pozori, potem ga pa zmečeš okol. Enako kot modrost, kulturo, lepe manire .. Vse to na enem kupu nima tolikšnega efekta, kot če je pognojeno široko polje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Dost bo!!

Če ne mislite resno debatirat, tud razne enovrstične opazke ne boste več priobčali.
Nazaj na debato, al pa gre zadeva pod ključ
No, še prej v oddelek za barvanje posameznih prispevkov:|

Thomas ::

No, pejmo.

Narava je po moje skladišče surovin za tehnologijo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Saladin ::

Narava je po moje skladišče surovin za tehnologijo.

Dokler je ne obravnavaš "zgolj" kot skladišče surovin, je vse lepo in prav.

Nobenega čaščenja narave ni potrebnega - ampak je potrebno ohranit določeno stopnjo estetike/zdravega okolja.

Tako kot človeško telo ni namenjeno daljšemu bivanju v vesolju in breztežnosti pravtako ni namenjeno daljši odsotnosti naravnega okolja, svežega zraka in zdrave hrane, čiste vode, naravnega sonca,...

V prihodnje bomo morda lahko vse te prednosti zamenjali z umetnimi nadomestki, ampak do takrat ima naravno okolje še vedno vitalne prednosti pred samo umetnim okoljem(če že odmislimo sam ideal lepote).

Glede Zelenih:
imajo sicer dušo na pravem mestu, vendar so ob iskanju ideala izgubili svojo objektivnost. In to je vedno nevarno.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monsanto mora bolniku z rakom plačati 289 milijonov dolarjev odškodnine zaradi glifos (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12325513 (19824) Markoff
»

Praznjenje greznic na vasi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12717879 (14203) noraguta
»

Svet, Kot Ga Razume Monsanto (GSO) (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Problemi človeštva
877111249 (67998) jype
»

Čebelomor: Znanstveniki uspeli povezati pesticide iz skupine neonikotinoidov s sindro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17938802 (31364) A. Smith
»

Zakaj so škropiva škodljiva? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15223402 (16067) Pyr0Beast

Več podobnih tem