» »

Yohan vozi po žensko

Yohan vozi po žensko

Yohan del Sud ::

Včeraj mi je to rekel kolega sopotnik. Bil sem grdo užaljen in sem ga skoraj zagnal ven. No danes sem se pomiril, malo razmislil o stvari in zadevo skoraj spremljam kot kompliment. Če je namreč s tem mislil na tisto izrazito agresivno njegovo moško vožnjo (je poklicni voznik), potem ima prav. Res vozim kot ženska Jaz pa ravno take šoferje kot je on sovražim, prehitevajo po levi ali desni, če počasi pospešuješ in te pogledajo kot bi jim kumare rabutal. Vozjo ti za ritjo, eni celo blendajo ali trobijo četudi voziš nad omejitvijo. Za razliko od njih držim dvojno varnostno razdaljo. Pa v parkiranju sem bolj slab, ampak dosedaj mi ni uspelo narediti več nekaj prask, zlomiti ogledalo in sprožiti nekaj avtoalarmov. Res je da tudi vozim bolj ženski avto (polo) ker večjih ne maram. No zdaj sem malo zabljuzil, ampak ne gre odpirati praznih topicov.

Vprašanje pa je, bi bili VI moji dragi spletni kolegi užaljeni, če bi vam kdo rekel, da vozite ko kaka ženska?

whatson ::

Hehe :D

En moj kolega je enkrat v podobni situaciji kot si bil ti naredil naslednje:

Ustavil je avtomobil in dejal: "prosim da izstopiš in preostanek poti prepešačiš". Mislim, da je to sopotniku dalo vsaj malo misliti.

:)

Tudi sam imam rad mirnejšo, varnejšo vožnjo.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: whatson ()

MadMax ::

Ammmm, BI.
12 let voznisko, ene 150.000 km, 3 majhne (vidne) poskodbe na avtu po lastni krivdi, nikoli poskodoval tujega vozila.
Zacel s stoenko, trenutno pa en z 4 metri in nekaj milimetri, drugi pa 4.75m, da ne stejem obcasnih sluzbenih vozil (pristas vecjih avtov 8-) - varnost pac...).
Stevilo zaviranj drugih udelezencev zaradi mojih napak je nemerljivo v primerjavi s stevilom mojih zaviranj zaradi drugih (vsaj 10 bi lahko bilo zelo krvavih).
En crash (2.5 let nazaj), dobil v bok na glavni cesti (zenske pac, skoda komentirat...).
Vozim pa kronicno nad omejitvijo - se pa smatram za hitrega voznika in ne norca (ce kdo pozna razliko).
In nisem poklicni voznik.
Saj odobravam turisticno voznjo, ce s tem ne upocasnjujes drugih (ce ni nikogar za tabo oz. ce te lahko se stara mama prehiti).

Hitra voznja pa (po mojem skromnem mnenju) ni problem voznikov kot takih, ampak celotnega tempa moderne dobe (na zalost).

Lp!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Yohan del Sud ::

No ja saj tvoj nick pove vse. >:D

Mercier ::

Moj slog - turski paša. Skoraj nikoli z obema rokama na volanu, sedež ekstremno nazaj, ko pogledam na stran, vidim skozi stransko šipo zadaj*, hitrost zmerna.

*trenutno imam avto, ki me sili v pravilno sedenje :(

Splošna ocena: nisem baš nek šofer. (ko peljem po Ljubljani mi cela zadeva deluje rahlo psihodelično - v domačem kraju nimamo semaforjev)

No, iz avtošole se pa še spomnim nasveta inštruktorja: zgledati mora, da se ti nekam mudi, ampak po predpisih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

chucki ::

pol si pa res baba! če si naredu že tolk škode! kok ne znaš prkirat! še jst znam pa še nimam izpita!!!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Dami ::

Izpit 2 leti, ena praska na blatniku in 1 gumidefekt (po lastni krivdi, pri obračanju prehit zapelal na robnik in gumo je razneslo), avto: mamin polo. Skor vedno vozim ene 10-20 nad omejitvijo, včasih še več (na MB obvoznici), sam nikol pa ne divjam in počnem take stvari k si jih gor naštel (izjeme, beri spodaj). Sem uvideven voznik in spoštujem druge udeležence. Sam če pa dobim kakega nedelca pred sabo, k se mi pod omejitvijo fura, takrat pa popenim. Sploh tle pr nas v bistrci, kjer se je groza furat od 14.00 do 16.00. Enostavno nikamor ne prideš. In folk se je očitno navadu počas vozit in se fura tam 30, 40, čeprav je omejitev 50 in prazna cesta pred njim. Takrat pride blinkanje in furanje 2m za njim v poštev. Če to ne pomaga, ga prehitim.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

SkIDiver ::

Moje trenutno vozila je tovornak MAN 250 konjskih sil pri avtošoli. Razbu seveda še nič :D.

Če ti pa nekdo reče da imaš babjo vožnjo se pa ne sekiri. Z leti boš dobil prakso. Kar se tiče pa polota pa raje zameni za mal dalšega, je bolše. Dobiš hitrej feeling za avto.

NekoIme ti se boš pa enkrat nekam pošteno prbu, ker stavm da maš čist stegnjene roke, ko držiš volan. Raj si dej zic mal naprej, da lahko delaš z volanom hitr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

||_^_|| ::

jst sm pa voznik 4m dolgega avtomobilčka in enega skor 5m ter pilot enega ki je mal čez 5m. Zaenkrat sem nad svojo vožnjo zelo zadovoljen.

chucki ko bos v svetu ljudi z vozniškim dovoljenjem pol se pa oglaši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

Ikarus ::

To je kompliment, brez skrbi...

chucki ::

brez skrbi da sem ze vlkrat vozil avto! zdej misliš če maš izpit da znaš vozit? mal se motiš! vlk ljudi nardi izpit pol pa ne znajo vozit! poglej koliko je nesreč!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

whatson ::

chucki priporočam ti, da si zmes tiho, ne pa da skos izpadeš kot popolen bedak. >:D :D
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

||_^_|| ::

To da maš izpit definitivno ni potrditev da znaš dobro voziti avto.
Največ sranja na cestah pa je zarad takih chuckijev ki mislijo da vse vejo in vse znajo.

krucymucy ::

Jest pravim, da je bolj vozit počas ... če se ti tako zdi fajn kar lepo počasi...
jest sicer v teh meglenih dneh divjam z overklokanim yugičem (prej 65@?) do podna... vem, da me lahko odfuka s ceste ... doslej me še ni ... ko pa me bo pa se bojim pomislit...

Vozniško mam pa vsega skup 9+7 mesecev ... alko :D

Neo32 ::

Enkrat mi pa je nekdo to rekel, ker nisem hotel prehiteti enega avtomobila ki je vozil 130 na avtocesti. Seveda je bila pripomba neumesna, vendar sem ga vprasal ce zeli napisati kaksen potopis od Kranja do Bleda, nakar se je tema naglo spremenila. No ja pa mu je ze dalo misliti:D
Neo32 (c)

chucki ::

ko bom jst mel izpit ne bom norel tak kot vi!!!! jst bi vse ******* tiste ko norijo!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

||_^_|| ::

mislm da edina stvar k bi jo jst spremenu je to da bi dau ZELO STROŽJE kazni za vožnjo pod vplivom mamil ali alkohola.

MadMax ::

Yohan: a si ti to temo odprl zato da bos kritiziral druge??? Pol leta mas izpit, pa si ze naredil vec skode kot jaz odkar sem tako ali drugace vkljucen v promet!!!
Ocitno ti ni jasna razlika med hitrim soferjem in norcem!
Naj ti naredim uslugo in te razsvetlim:

-hiter voznik: vozi vedno nad omejitvami, vendar uposteva okolico (ce npr otroci brcajo zogo na zelenici, ne podira hitrostnih rekordov mimo njih, prav tako ne "leti" v nepregledna krizisca, ceprav ima prednost, itd...); prehiteva vse kar se mu zazdi, ampak pri tem ne ogroza drugih; ne "blenda" in trobi takim marickam kot si ti ampak si tiho misli svoje (morda kaj zamrmra), gume le redko zacvilijo... Skratka vozi prilagojeno okoliscinam in ne predpisom.

-norec: "gas do daske, pa kud puklo, puklo" ne glede na okoliscine ali predpise.

Morda ti je zdaj kaj bolj jasno?

||_^_||: se strinjam, z dodatkom: ce je kazen, naj bo kazen za vse (tudi za policaje ko niso v sluzbi).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Thrivial ::

Yohan: v bistvu je pa to relativno in odvisno predvsem od tega kaksne zenske poznata. Naceloma je "zenski" slog med drugim tudi bolj mehek in tekoc, torej ni nujno zaljivka. >:D

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Ikarus ::

Hitra in varna vožnja je oslarija, ki so si jo izmislili divjaki in avtomobilske revije, ki jih seveda dobrodušno podpirajo avtomobilski prodajalci.

1. Večina hitrih in "neverjetno sposobnih" voznikov si to samo misli, da so - pač prilagodijo predstave svojim željam.
2. Še tako dober in nevemkakšen še voznik se pri 120kmh ustavlja dlje kot pri predpisanih 90kmh.
3. Mentalna sposobnost uvida v prihodnost in vohanja nepredvidljivih situacij pri teh voznikih je še en hec, ker so nesreče pač nepredvidljive - naše reakcije med njimi pa skoraj neobstoječe (razen pri kakšnih športnih dirkačih).


Nenazadnje - takole pisarjenje je samo gladenje slabe vesti in iskanje odveze teh "hitrih in sposobnih" voznikov. Mislim, da si je ne zaslužijo in da naj vozijo počasneje.

Ni moja stvar? Seveda je, ko vsaj enkrat tedensko rešujem kakšnega divjaka pred njim samim in tudi sebe. Da ne govorim o otrocih.

Eschelon ::

Razlika med hitrim šoferjem in norcem je predvsem v tem da oba vozita prehitro. Je pa res, da norcu laže oprostim.;((

ABX ::

Vrajante vožnje:

Počasna/Hitra
Neumna/Pametna

Kombinacije pa lahko poljubno mešaš.

Osebno pa sovražim 50% voznikov in to so tisti ki vozijo neumno (hitro/počasi nima veze).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

IceIceBaby ::

Se strinjam z madmaxom in ABXom. Da se vozit hitro in se vseeno varno pa tudi obratno. Jaz marsikdaj vozim nad omejitvami pa grem stavit da vozim bolj varno marsikdo ki vozi 30 po mestu pa sploh neve kaj se dogaja okrog njega. Spegle ma lepo zlozene pa po sred ceste 30.
Je pa res da grem raj za plejstejsn ce ze hocm rekorde podirat pa to. Je bolj varno.

TheHijacker ::

Hja... Izpit imam 2 leti in pol. Na začetku sem vozil fotrovo škodo favorit (enkrat butnil eno žensko, ki je naglo zavrla pred mano). Nobene škode, razen praskic. Potem sem par dni po tistem, ko sem doibl izpit peljal celotno familijo k obisk sorodnikom s matkino škodo felicia karavan. Izid... Ob obračanju na njihovm dvorišču, sem butnil s sprednjo levo stranjo v stricev avto. Vdrta pločevna na njegovem avtomobilu in razbita luč na matkinem avtomobilo. Moji stroški... 5.000 SIT, ker je sosed avtoklepar/ličar in je zastonj popravil oba avtomobila. Plačati sem moral samo luč.
In potem kupim svoj avtomobil. Hyundai Lantra 1.8 GT. Imam ga kakšno leto in do sedaj brez večjih poškodb, razen dveh prask. Ena na sprednjem blatniku in ena na zadnje (pač, velik avto in malo prostora za obračanje :D).
Vozim previdno. Če sem sam rad pritisnem po gasu, ampak v kraju kjer živi to ni mogoče, ker je preveč ovinkast in več kot 70 nikjer ne morem peljati. si pa zato bolj privoščim, ko se peljem v Ljubljano in nazaj. Ne bi pa mogel reči, da vozim po babje.
http://www.google.si

Jaxx ::

Hja... Na AC, če ni dost prometa (ponoči) grem včasih do 210 km/h (več ne gre:) Pa se za to še nimam za norca, psychota... Sem se pa zadnjič z nekom peljal po razsutih prekmurskih cestah, sicer so same ravnine in je pregledno, na ravnih odsekih 150km/h in cca. 100km/h čez ovinke, seveda po idealni liniji, ker jih po samo svojem pasu ne bi zvozu... Na koncu mi je blo slabo ko satan ... In strinjam z Maxom.

tec ::

Prej sem vozil Toyota Supra z 250 konjskimi mocmi in 3.0 masino in sem se nekak navadil na izredno hitro voznjo ( enkrat celo 290km/h 8-) ), dokler nisem priletel v eno zensko , ki je panicno zavirala. Koncni rezultat, njena stara skoda totalka, pri meni pa sprednji del malo zvit in pocena pozicijska. Se zmeri me je kostalo 3.000 dem. Od takrat imam tanovga puntota in vozim ko "zenska". Sem pa vedno uposteval razmere na cestah in sem temu tudi prilagodil hitrost in nacin voznje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tec ()

Yohan del Sud ::

Mad Max, kuj zameri! >:D Ko kaka stara baba. >:D Pomiri se no. Malo heca ne škodi. Izpit imam skoraj devet let, res pa je da še nimam pravega občutka, ker sem prevozil v tem času samo ene dobrih 10k km. Na prazni ravni AC tudi jaz rad potegnem do daske (saj ne gre čez 160), ampak v mestu nisem (skoraj) nikoli nikjer vozil 10 km nad omejitvijo. Verjetno delam še največji prekršek na severni LJ obvoznici, ko včasih na krajši razdalji peljem 140, kjer je omejitev 100.

ABX ::

Ah še nekaj...

Samo omejeni lahko sklepajo da je vožnja po omejitvah varna (več ali manj nima veze). Ker kje na svetu je lahko logično da Katra in Diablo sta isto varna pri 50km/h.

Pa pomislite koliko manj nesreč bi bilo če bi vsi vozili po predpisih, (in tukaj mislim točno) ne pa da eni kekci se sprehajajo 40km/h kjer je omejitev 90km/h. Valda da uni za tabo se razpizdi in začne prehitevat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

tha_man ::

Ja, mene tud motijo počasni vozniki. S hitrimi nimam problemov, razen če so prfuknjeni. Prehitevanje v škarjice & co...;((

Dami ::

Abx: se 100% strinjam.
Najhujšo vožnjo sn dozdej dožival na poti iz morja domov po jadranski magistralki. Sej fural nism jst ampak fotr in tud čeprav ma naša hondica 125km podleže teži štirih oseb in polnega prtlažnika. No, kakorkoli že, vsi ki ste se kdaj peljali po tej cesti (tam od trajektov za pag pa gor do pule) veste kak je to. Polno je tovornjakov ki naredijo ogromne kolone. Placa za prehitevat praktično ni, zato folk prehiteva povsod, zelo pogosto pa v nepreglednih ovinkah. In kaj sem ugotovu? Slovenci furajo bl noro k hrvati! Tuk škaric k sn tam dol vidu na tisti poti, ne vidiš v 5 letih skupaj na vožnji po sloveniji. Enim se pa res mudi. Če vidim da ne gre druga k se cijazit za kamionom, se pač cijaziš. Bolš to k pa izlet v morje.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

ABX ::

Dami: Če slučajno te vodi pot v Split, raje se vozi po notranjem delu HR in to ponoči.

Lansko leto sredi poletne sezone Koper-Split 7 ur. 5 avtov in en voznik je bila ženska.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

trillian ::

jaz?
izpit imam dobre pol leta, vozim hitro.
nesreca ena. praska tudi. bilo je v soboto sredi mocnega snezenja. jaz, ovinek, letne gume in smetnjak. zavirala nisem.. le pocasi sem se priblizevala neizogibnemu. sedaj je praska na desni strani sprednjega odbijaca.

bocno parkirala nisem ze vec mesecev, verjetno ne znam vec. nikoli nimam obeh rok na volanu. in vedno pojem ob radiu.

aja, pa glede zensk in moskih... ce si eno ali drugo, se en pomeni, da moras po dafaultu vozit tako.
in ne vem, ce je kak stil tako zelo boljsi od drugega...

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

billy ::

V svojih casih sem tudi jaz veljal za norega voznika (ceprav sem vedno vozil po pameti) sedaj se smatram za hitrega, kajti moj cilj je priti na zeleno mesto cimprej in si ne ogledati okolico. To velja pri malih razdavljah od kraja do kraja ki sem jih menda prevozil ze 1000-krat. Seveda v tem primeru cesto poznam do potankosti in si lahko privoscim kaksno prehitevanje, ki bi drugim mogoce ustavilo dihalni refleks za nekaj trenutkov.

Glede nesrec pa vedno obstajata dve teoriji ne? Ce bi VSI vozili pocasi nebi bilo nesrec in ce bi VSI vozili hitro tudi ne :)...

Najbolj nor voznik ki sem ga srecal na cesti je pa bil policist kriminalista. Na lokalni cesti, kjer sva vozila, sva menda prehitela okrog 50 avtomobilov na razdalji 15km. Povprecna hitrost okoli 150kmh. In na koncu ko sem ga prehitel je prasec vklopil sireno in me prisilil, da sem parkiral ob cesti. V istem trenutku se je pa odpeljal mimo mene. V skarje je pa sel prehitevat ene 3x, in to ne navadne skarje ampak skoraj taksne 100%. Na sreco se folk po tisti cesti vozi pocasi ~60kmh in so vsi lahko prej ustavili avtomobile. Kar si vse upajo mozje v "modrem" ne?

ABX ::

trillian: vsak posameznik vozi v svojem stilu, vendar v 80% primerov ugotovim po stilu vožnje kdo sedi za volanom (moški/ženska).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Odvzem vozniškega dovoljenja? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47841123 (16728) Ziga Dolhar
»

Italija : omejitev hitrosti do 150 km / h (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226381 (24563) IceIceBaby
»

Zelo dober spot proti prehitri vožnji ! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32519758 (14224) poweroff
»

Kaj sovražite pri drugih voznikih? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45725437 (18642) Tilen

Več podobnih tem