» »

Zelo dober spot proti prehitri vožnji !

Zelo dober spot proti prehitri vožnji !

Roadkill ::

>> Poznam en ovinek, kjer je omejitev 80. Zadeva je pri tej hitrosti popolnoma neprevozljiva, če je cestišče mokro. In kaj sedaj? Vozi po omejitvi?

1 - 80 ni hitrost, katere se moraš držati, ampak NAJVIŠJA DOVOLJENA hitrost na tem odseku ceste.
2 - v primeru slabših voznih razmer je potrebno hitrosti prilagoditi situaciji
Ü

koyotee ::

In pol se cudmo, zakaj toliko nesrec... |O
ceprav mislim in upam, da si ti eden izmed redkih, ki si znake razlaga napacno.
lp
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

KandazaR ::

No še vedno je najbolj smešno na dolenjski avtocesti. Na voznem se peljejo 100-110, na prehitevalnem pa 150+ (in to v koloni). Le kako naj človek pelje po omejitvah (130km).

LapD ::

greš 130 po prehitevalnem in uživaš v utripanju raznoraznih svetil za seboj :D

jype ::

lufthammer> In si v prekršku, Jype

Raje kot v bolnišnici, z rogovi srnjaka zapičenimi v čelo. Če je grmovje tako blizu ceste, da se lahko znajde na cesti žival, potem pač delaš prekršek.

Saj po avtocesti tudi voziš 10, če je na cestišču pol metra vode, pa te nihče ne oglobi.

koyotee ::

OMFG
seveda te ne, ce pa so taksne razmere na cesti

Raje kot v bolnišnici, z rogovi srnjaka zapičenimi v čelo.


dvomim da bos imel kdaj tako priloznost.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Roadkill ::

>> Raje kot v bolnišnici, z rogovi srnjaka zapičenimi v čelo.

Hehe..Kako bi šele vozil, ko bi izvedel, da je večja šansa, da te kap sune, kot pa da te ubije srnjak...

Sej mal šale more bit, sam pretiravat pa ne.

>> recimo jaz nevem kako se lah folk voz z gumo 155/80/13

Jaz lahko potrdim, da se da z gumo 145/70/13 vozit povsem normalno.
Neverjetno - vem.

edit: neki se mi tipke izmikajo, bo potrebno spat.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

jype ::

Po takile ne bi vozil 90:


Ker je nevarno,

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

nicksonn ::

jype, seveda ne. Ampak vseeno nisi dal pravega primera oz. pretiravaš. Mnogo večja nevarnost kot to, da ti skoči snra pred avto je, da ti nasproti pripelje avto. Ker očitno ni dvopasovnica:)
Tule nebi peljal več kot 40.

>> >> recimo jaz nevem kako se lah folk voz z gumo 155/80/13
>> Jaz lahko potrdim, da se da z gumo 145/70/13 vozit povsem normalno.

Saj to pravim....
Seveda, če voziš temu primerno - ne pretiravaš!
x n!

imagodei ::

GroundZero@temu pa jaz rečem slab dan...:D nesreče se dogajajo, in vedno se bojo...

To je najlažje govorit dokler:

A) Sam ne povoziš kakega kolesarja, pešca,
B) Nisi sam poškodovan v nesreči,
C) Tebi nekdo ne povozi ljubljene osebe.

Takrat ti tvoj smehec v zgornjem citatu prav malo pomaga. Me prav zanima, v koliko sekundah po takšni izjavi bi jih fasal po gobcu, če bi ta svoj veleum zaupal na prizorišču nesreče obupanemu staršu? :\

EDIT: Slovnica
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

K0K0 ::

Sam jelen te bo res bolj težko ubil čeprov je čist možno. Lani je kolegica zbila jelena tko da ga je čist razkosal sam je mela srečo da ji ni prletu v šajbo, ker drugač bi šel sigurno čez.
Ponavad se folk ubije, ker ga proba odvit in se zabije v drevo.
Drugač pa je za srnjad bolj kot drevje nevarna koruza, ker je skor zmeri kaka srna not. Moja mama je na 500m odseku v dveh letih zbila 3 srne. Eno čelno 2 pa so se ji zaletele v bok 8-O.

Keyser Soze ::

ne, vožnjo prilagodiš razmeram, svojim sposobnostim obvladovanja vozila in stanju cestišča. Problem je tut, ker pri cenejših/manjših avtih imaš ožje gume, recimo jaz nevem kako se lah folk voz z gumo 155/80/13, ker ko gres v ovinek se vse zvija, da ne govorimo o oprijemu...


Crap... Vsi vpijejo kako znajo vozit, ipd... Potem pa takele bedarije. Guma (VSAKA) ustreza standardom. In vsaka dimenzija je v okviru svojih specifikacij (namen, nosilnost, hitrostni razred) popolnoma varna.

P.S.: Srna zbita na avtocesti (odsek Ljubljana-Grosuplje pred viaduktom) pri hitrosti 110km/h z avtom Citroen AX 1.1. Žival je odskakala naprej na brežino, kjer jo kasneje policaj z nekaj(!) streli v glavo pokončal.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Nima veze, vsak avto, torej vsaka guma se lahko pelje s hitrostjo 130km/h. Pa probi se pelat s 145 gumo alpa 185 recimo.

kaj si hotu zej s to srno povedat?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jype ::

K0K0> Ponavad se folk ubije, ker ga proba odvit in se zabije v drevo.

Elektronski sistemi za nadzor stabilnosti precej zmanjšajo verjetnost, da se to zgodi, zato jih toplo priporoča tudi Euro NCAP.

Seveda to ne pomeni, da lahko vozite hitreje. Tak sistem deluje samo dokler je avto z vsemi kolesi na cesti. Od premajhne hitrosti seveda v nobenem primeru ne izgubite nadzora nad vozilom.

Poldi112 ::

>Poznam en ovinek, kjer je omejitev 80. Zadeva je pri tej hitrosti popolnoma neprevozljiva, če je cestišče mokro. In kaj sedaj? Vozi po omejitvi?

Pojdi nazaj v avtošolo, ker očitno ne veš kaj pomenijo prometni znaki.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

K0K0 ::

ESP je super sam žov ga nimamo vsi.
z uno srno na avtocesti si mel sam srečo, če bi se slučajno obrnila proti tebi bi jo dubu skozi šajbo. Enkrat sm slučajno med prvimi prišel na prizorišče nesreče kjer se je kolega čelno zabil v kolesarja. Kolesar je pristal na sovoznikovem sedežu pa pomoje ni mogu prpelat več kot 60km/h, ker je glih en odcep v obliki črke S tko da se ne da preveč divjat. Zdej pa misli kaj bi blo če bi prletu 120 in bi mu srna prletela v voznikovo stran. No kolesar je bil potem par dni v bolnici sam baje jih je odnesu brez večjih poškodb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

Urber ::

Važno je prilagodit hitrost razmeram, ne znakom.

Se opravičujem ampak to lahko izjavi samo bedak !
Vožnjo je treba prilagoditi tako znakom oz. ZVCP kot tudi razmeram !

Hvala

poweroff ::

jype: a se ti kot počasen voznik umikaš če delaš kolono? Do zdaj sem to doživel pomojem ene 2x, drugače pa folk ne je*e sistema in fura na svojih 70 pa da se svet postavi na glavo. Če ga prehitiš ti pol po možnosti še blenda.

Čaki malo. Zakaj bi se pa umikal???

On itak NE SME več kot je omejitev voziti, torej nima sploh pogojev, da te prehiti. Takemu jaz samo pokažem dvignjen sredinec in se lepo peljem dalje po omejitve, morda 5 km/h več, ampak to je to.
sudo poweroff

jype ::

Umakneš se zato, ker veš, da je on idiot. Veš, da te bo prej ali slej skušal prehitet, kar je nevarno tako zate kot zanj in ker ti nisi idiot (no, zdaj o tem nisem več tako prepričan) se pač umakneš takoj, ko se lahko. Saj se ti ne mudi, kaj torej izgubiš?

kixs ::

Glede dimenzij gum.

Vsak avto ima predpisano s strani proizvajalca katere gume sodijo na avto!

Ce ima AX 155-70/13, potem so te gume vec kot dovolj za normalno voznjo. Kar je vec, brez pomena dodatno obremenjuje avto in noben ti ne garantira, da se bos z vecjimi in sirsimi bolj varno vozil.

Ce bi se ze hotel preseravat, potem na suho cesto sodijo bolj siroke, na mokro bolj ozke in na zasnezeno se bolj ozke. Seveda ne pozabimo tudi na razlicne profile. Zato pa obstajajo standardi, ki zadostijo vsem pogojem.

Vsaka guma se zvija, tu je predvsem vazna debelina gume (torej podatek 70 v oznaki 155-70/13). Nizkoprofilne gume se bodo manj zvijale, vendar zaradi tega nimas pravega obcutka kdaj jih bo odneslo. Imas obcutek, da se vozis v ovinke kot po tirih ;)

lp

t-zonaz ::

Grozno...
mislim da takih spotov ne bi smeli predvajati.
A nismo že tako dovolj prestrašeni in nasploh preveč z vseh koncev bombandirani s samimi tragedijami, nesrečami, itd..
naj ma vsak svojo pamet
t-zonaz

gorjanc ::

stock ::

noben ti ne garantira, da se bos z vecjimi in sirsimi bolj varno vozil

Jst ti garantiram!
On itak NE SME več kot je omejitev voziti, torej nima sploh pogojev, da te prehiti

Ja.. ubistvu lahko.. v momentu prehitevanja ni omejitve.

LapD ::

rofl... naslednjič k vidm policaje da merijo, bom zavil na prehitevalni pas, itak ni omejitve :D

aljazh ::

>>noben ti ne garantira, da se bos z vecjimi in sirsimi bolj varno vozil

>Jst ti garantiram!

Pogumna trditev. Zakaj pa imajo potem rally dirkalniki v mokrem in v snegu tako "ozke" pnevmatike?


>>On itak NE SME več kot je omejitev voziti, torej nima sploh pogojev, da te prehiti

>Ja.. ubistvu lahko.. v momentu prehitevanja ni omejitve.

Lahko prosim navedeš (citiraš) člen ZVCP, ki to določa?

Gr0unD Zer0 ::

>>To je najlažje govorit dokler:

>>A) Sam ne povoziš kakega kolesarja, pešca,
>>B) Nisi sam poškodovan v nesreči,
>>C) Tebi nekdo ne povozi ljubljene osebe.

>>Takrat ti tvoj smehec v zgornjem citatu prav malo pomaga. Me >>prav zanima, v koliko sekundah po takšni izjavi bi jih fasal po >>gobcu, če bi ta svoj veleum zaupal na prizorišču nesreče >>obupanemu staršu?

se javljaš?:\

preprosto ne dojameš pointa ne?

če se nahajaš na cesti, si potencialen kandidat za nesrečo...
kar lahko menda razbereš iz kar pogostih poročil o prometnih nesrečah...

če pričakuješ, da boš 100% varen v območju prometa, se motiš

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Pozivam vse sodelujoče, da ne uporabljajo pojmov: idiot, bedak, debil, pojma nimaš, itd.

Vsi bomo meli več od debate, če bodo čustva pod kontrolo.

Hvala.
Zbogom in hvala za vse ribe

Bojevnik ::

Ja.. ubistvu lahko.. v momentu prehitevanja ni omejitve.


Če se prav spomnim še iz avtošole, lahko med preihtevanjem presezeš omejtivev samo za določeno število%.
Mislim da je 10, sam je blo to par let nazaj tko da se ne spomnim točno več.

aljazh ::

Policista, še manj pa sodnika ne zanima, kaj je govoril inštruktor v avtošoli. Za njiju je zakon edina avtoriteta glede razmejevanja med dovoljenim in prepovedanim. Zato še enkrat pozivam tiste, ki trdite, da se med prehitevanjem lahko prekorači najvišja dovoljena hitrost, da to dokažete s citiranjem člena ZVCP.

marnit ::

Meni so rekli, da se to lahko zgodi le, če menjaš pas in če morš pač malo pospešit, da ne bi slučajno un uzadaj, ki te spušča zadel oz. da bi mogel močno zavirat. Te lekcije sem bi deležen, ko je bila gostota prometa kar velika.

darkolord ::

Če pride do tega, potem narobe menjaš pas

koyotee ::

Ma tuki 3/4 folka nezna vozt.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

grex ::

GroundZero: če te prav razumem je pač tako, da ceste niso varne, na njih peljemo na lastno odgovornost, toliko mrtvih na cesti je pa preprosto dejstvo s katerim se bomo morali naučiti živeti. No mogoče pa krivit eden drugega, da ne znajo vozit.

V najbolj razvitih državah vozijo bistveno počasneje kot v nerazvitih. Za sproščanje adrenalina po cesti imamo gokart ipd. Če se ti pa iz kraja A mudi v kraj B, da prideš 5 minut prej, si je pa morda treba čas zorganizirat.

Ja, imaš nedeljce, ki se peljejo 40, kadar to res ni potrebno... Ampak je bistveno več nepremišljencev, ki se peljejo 160km/h, kjer to ni varno. In teh je več kot nedeljcev, na katere se potem zgovarjajo.

TESKAn ::

grex, si ti prepričan? Jaz srečam bistveno več nedeljskih voznikov, ki mi s svojo vožnjo 70 kmh po sredini ceste parajo živce, kot sem srečal divjakov, ki grejo 160 mimo mene. Pa ne vozim nevemkako hitro.
Da ne omenjam tega, da ti pravoverni počasneži vozijo 70 tako zunaj naselja, kot skozi naselje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

A. Smith ::

>>Jaz srečam bistveno več nedeljskih voznikov, ki mi s svojo vožnjo 70 kmh po sredini ceste parajo živce, kot sem srečal divjakov, ki grejo 160 mimo mene.

Saj ti kar verjamem. Ampak če si ogledamo črno kroniko, zasledimo med nesrečami bore malo fotrov 55+, in ogromno večino mladostnikov med 20. in 30. letom.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

stock ::

Ma tuki 3/4 folka nezna vozt.

Ne tuki 3/4 nima sploh izpita.

Če pride do tega, potem narobe menjaš pas.

Ne, bo blo kr tko prou.

Rofl... naslednjič k vidm policaje da merijo, bom zavil na prehitevalni pas, itak ni omejitve.

:\

No aljazh pa še neki zate...

37. Člen 2 odstavek:

Pred prehitevanjem vozila, ki vozi pred njim po istem prometnem pasu, mora dati voznik predpisan znak, nato pa ga na primerni bočni razdalji prehiteti. Prehiteti mora brez oklevanja, po končanem prehitevanju pa se mora, razen na smernem vozišču z dvema ali več prometnimi pasovi, čimprej vrniti na prometni pas, po katerem je vozil pred prehitevanjem.

Torej, Posebej ta in tudi več drugih odstavkov iz več drugih členov določajo. Da je treba paziti na varnost drugih udeleženceu u prometu, tako torej ta (37) člen določa da prehitiš karseda hitro, in se stem umakneš iz pasa namenjenega nasproti vozečim.



lp>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

Ziga Dolhar ::

stock,

meniš, da obveznost "čimprejšnje vrnitve" prebije splošno pravilo 32. člena?

- 32. člen:

(1) Največja dovoljena hitrost vozila je omejena: /../
(4) Na cesti zunaj naselij je največja dovoljena hitrost za
vozila omejena:

- 130 km/h - na avtocestah;

- 100 km/h - na cestah, rezerviranih za motorna vozila;

- 90 km/h - na vseh ostalih cestah.



Poleg tega "Posebej ta in tudi več drugih odstavkov iz več drugih členov določajo", kdaj sploh smeš prehitevati in kdaj ne.

Že prvi odstavek 37. člena, ki si ga lepo odrezal, pravi:

(1) Voznik sme začeti prehitevati le, če ima na cesti dovolj
prostora. S prehitevanjem ne sme ovirati udeleženca cestnega
prometa, ki ga prehiteva.


Zdej - jest dvomim, in to zelo. Bo kak kvalificiran pravnik povedal.
https://dolhar.si/

darkolord ::

Ne, bo blo kr tko prou.

(4) Kadar se na cesti iz prejšnjega odstavka promet zgosti toliko, da vozila zasedajo vse prometne pasove na smernem vozišču in se premikajo s hitrostjo, ki jo pogojujejo pred njimi vozeča vozila, ni dovoljeno zapeljati z enega na drugi prometni pas

jeti51 ::

po končanem prehitevanju pa se mora, razen na smernem vozišču z dvema ali več prometnimi pasovi, čimprej vrniti na prometni pas, po katerem je vozil pred prehitevanjem.

Preberi še enkrat, na katero fazo prehitevanja se nanaša podčrtani del, ki si ga tako vehementno izpostavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeti51 ()

stock ::

Ziga Dolhar,

meniš, da obveznost "čimprejšnje vrnitve" prebije splošno pravilo 32. člena?
DA
32. Ćlen je za vozila, ki peljejo normalno. Prehitevanje ima svoj člen, katei se ne pogojuje na druge in je točno določen.

Ta člen določa omejitev hitrosti npr. 90, torej je najmanjša dovoljena hitrost 60 (nevem točno)? -je tako. no torej ko ti zavijaš iz take ceste morš peljat minimalno 60? -seveda ne ustaviš na primerno hitros npr. 20 in zaviješ iz ceste, pri temu si po tvojem narediu isti prekršek kot jaz.

Seveda 1 odstavek 37. Člena, določa kdaj in kako, samo veš, učasih se zgodi da si ti že napol mimo kamiona pa iznekje pripelje en auto.


Darkolord, lahko bi se mal bol potrudu:))

...se premikajo s hitrostjo, ki jo pogojujejo pred njimi vozeča vozila, ni dovoljeno zapeljati z enega na drugi prometni. pas


Ta odstavek (člen) se nanaša na npr. ko se vozila ustavljajo pred semaforjem oz. ko so hitrosti majhne ko "pred nami vozeča vozila to pogojujejo" torej takrat ko le to pospeševanje sploh ni mogoče.
Torej to nevelja za "prazne" ceste, kjer promet poteka tekoče.


jeti51, lejga svizec

Odseku glavni del tega člena
Na začetku stavka ti jasno piše, da moraš prehitevati brez oklevanja, in stem izrecno preklicuje 32. Člen.

jeti51 ::

Hja, brez oklevanja pač ne pomeni, da navzgor omejitve hitrosti ni, temveč to, da ko začneš prehitevati, ne mencaš in cincaš. Namreč če boš šel v naselju prehitevati vozilo, ki vozi 50km/h, boš lepo dobil kazen (če te dobijo), pa čeprav si prehiteval "brez oklevanja" in se nato bliskovito vrnil nazaj na vozni pas. Ali pa so policaji kolega po krivem oglobili, kaj praviš?

In zakaj sem se sploh oglasil? Predvsem zaradi naslednjega:
Torej, Posebej ta in tudi več drugih odstavkov iz več drugih členov določajo. Da je treba paziti na varnost drugih udeleženceu u prometu, tako torej ta (37) člen določa da prehitiš karseda hitro, in se stem umakneš iz pasa namenjenega nasproti vozečim.

Se ti morda ne zdi, da na varnost drugih udeležencev v prometu še veliko bolj paziš s tem, da sploh ne greš prehitevati nekoga, ki vozi po omejitvi (recimo 90km/h, če smo izven naselja) in ne zdrviš mimo njega 120km/h brez oklevanja?

Double_J ::

Se pravi, če nekdo vozi 89, je pravilno, če ga prehitevaš z 90?
|O

stock ::

Po krivem so ga;( !

darkolord ::

32. Ćlen je za vozila, ki peljejo normalno.

Res, kje pa to piše? V 32. Ćlenu piše, koliko so ABSOLUTNO najvišje dovoljene hitrosti za vsa vozila.

Torej to nevelja za "prazne" ceste, kjer promet poteka tekoče.

No, na "prazni" cesti, kjer promet poteka tekoče, pa torej lahko varno zamenjaš pas (brez da bi nekoga izsilil oziroma moral pospešit nad omejitev)

Se pravi, če nekdo vozi 89, je pravilno, če ga prehitevaš z 90?

JA (če je to izven nasledja)! Sicer pa, ZAKAJ bi prehiteval nekoga, ki vozi 89 tam, kjer je omejitev 90?



stock: torej je po tvojem prehitevanje dovoljeno z neomejeno hitrostjo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Mavrik ::

Se pravi, če nekdo vozi 89, je pravilno, če ga prehitevaš z 90?


Če nekdo vozi 89, ga nimaš kaj prehitevat.
The truth is rarely pure and never simple.

Ziga Dolhar ::

stock, vidim da si nehote spregledal jeti51-jev post (12.05.2007 18:01:42):


po končanem prehitevanju pa se mora, razen na smernem vozišču z dvema ali več prometnimi pasovi, čimprej vrniti na prometni pas, po katerem je vozil pred prehitevanjem.

Preberi še enkrat, na katero fazo prehitevanja se nanaša podčrtani del, ki si ga tako vehementno izpostavil.
https://dolhar.si/

K0K0 ::

Kaj vm ni jasn ?

1.Če se nekdo pelje po omejitvah ga nimaš kej prehitevat!
2. Če se nekdo v naselju pelje 40 in ga ne moreš varno prehitet z 50km/h ga ne smeš it prehitevat!
3. Nevem od kje vam ideja da lahko na avtocesti pospešiš na 160km/h da se lahko hitreje umakneš na svoj pas. Na avtocesti ni nasprotnega tko da ni čist nobenga razloga da bi se mogu pri 130km/h čim prej umaknit na desni pas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

Ziga Dolhar ::

Če prehitevaš s 130, oviraš tiste, ki vozijo hitreje! ;)
https://dolhar.si/

K0K0 ::

Omejitev je 130 tko da jih ne oviram, ker se itak ne smejo hitrej pelat!

Daliborg ::

vozi po pravilih, drzi se varnostnih pravil, ne omamljaj se ko vozis .... itd...itd.... a kaj ti to pomaga če si samo clovek z veliko napakami, jaz ne bom trdil da vozim po pravilih oz. da sem angelcek/hudic na cesti. Vsi smo samo ljudje na cestah in dvomim da vbijanje ljudjem v glavo te pravila kaj pomaga. Pomaga samo obucek , tega pa dosezemo tako da ni varnost odvisna od nasega razmisljanja ali si prehiter ali prepocasen, ampak to prepustimo nasim strojem, ki jih spretno izumljamo. Tako da jaz mislim da dokler transport ne bo avtomatiziran (kot npr. nekateri: vlaki in zrakoplovi) bo ta % smrtnosti na teh vrstah transporta se vedno ogromen, kljub vsem opozorilom!
Kaj mislite (npr.) da so Silva Pluta od majhnega pital z umori in da je zato tak danes ? ...tako kot se njemu ni dal dopovedat za to kar je pocel se tudi nam voznikom nikoli ne bo dal dopovedat kako naj upravljamo osebna vozila! Lahko da bomo samo malce bolj poduceni kako bo to zgledal to je pa vse. Pa se proizvajalci osebnih vozil nam dajejo lazne obcutke da smo pa pri vsej tej zasciti in udobju bolj varni, in mi ljudje temu verjamemo.

Lp & Varno voznjo ;)
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Letos smrtnih žrtev že več kot lani (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15421520 (18873) Mavrik
»

RADAR - kaj storiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1277983 (7698) JohanP
»

Kaj sovražite pri drugih voznikih? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45725429 (18634) Tilen

Več podobnih tem