» »

Zelo dober spot proti prehitri vožnji !

Zelo dober spot proti prehitri vožnji !

BigWhale ::

Nebivedu, meni se pa zdi tvoja izjava debilna... :)

WarpedGone ::

Žaljivke ne pristojijo odraslim osebam. Ponavadi povejo o samem govorcu veliko več kot pa bi si ta želel.
Vsi smo kdaj označeni z debili, idioti, bedaki, etc. Lajf.

Mam en predlog. Dejmo lepo vsak sebi priznat da nismo vsemogočni in nezmotljivi in začnimo opisovat situacije ko smo mi sami "zajebali" in kaj je bilo dejansko krivo. Iz izkušenj se baje človek največ nauči. Bom začel sam.

Včeraj zvečer, po dežju, semaforizirano križišče, zavijam levo. Moram čakat da se mi izpraznijo nasproti vozeči. Stojim sredi križišča in pač čakam. Cela kolona jih je nasproti in vsi gredo (v njihovo) desno (mojo levo). Zadaj mi nekdo pohupa, naj se že zmigam. Pogledam v notranje ogledalo, zakolnem kaj je živčen in speljem, "ker so oni nasproti itak vsi šli levo in sm mel še kake dva metra frej placa". Seveda predzadnji v tisti koloni ni šel levo ampak naravnost. Med tem ko sm gledu v ogledalo je že bil ob on meni in ko sm spustil oči sm vidu samo še njegovo rit ob mojem boku. Čisti živalski refleks na volanu mi je rešu kuponček. Ni blo 10 cm lufta med nama.

Kriv.
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

Jaz sem treniral svojo potrpežljivost tako, da sem vozil po zaloški mimo petrola 40 (ker je toliko omejitev). Precej nevarno početje, ker _vsak_ voznik tam potem prehiteva _na prehodu za pešce_, kar je _prepovedano z zakonom_. Žal mi je le, da jih je tako malo dejansko ustavila policija, ki tam pogosto postavi radar.

Če bi prišlo do nesreče seveda ne bi bil kriv, sem se pa navadil, da danes ljudje hupo uporabljajo za napačne namene in se torej ne oziram nanje. Če se njim mudi, se spokam šele, ko se lahko varno spokam. Če se mudi meni, grem s kolesom.

Keyser Soze ::

Kot sem rekel. Rajcanje je preveliko. In nekateri preprosto morajo trolati po tem forumu. Se je težko odpovedati svojemu težko doseženemu ugledu predvidevam. Da o raznih oznakah, ki niso na mestu in za katere MODERATORJE boli briga niti ne govorim.

Skratka, tako BW kot jype sta dokazala, da nekako niti nimata prave reference, da bi tule karkoli trdila, ne poznata ljudi s katerimi se tule pogovarjata, njihove vožnje ter izkušenj in vendarle se upata trditi, da je njuna vožnja varnejša od njihove oz. da so to sami "divjaki". Zanimivo ni kaj. Bo treba dojeti, da teorija rahlo odstopa od prakse.

P.S.: WarpedOne je pa edini, ki je nekako dojel kakšna je resnična situacija na cesti. Za razliko od večine.
OM, F, G!

darkolord ::

Mogoče si pa ti edini, ki ne dojame?

jype ::

Keyser Soze> in vendarle se upata trditi, da je njuna vožnja varnejša od njihove

Zagotovo. O tem ni niti najmanjšega dvoma.

Najbolj varna vožnja je defenzivna. Prekoračenje omejitev in prehitevanje v škarje ne le da ni defenzivna vožnja, nevarna, rizična vožnja je.

Zaradi mene lahko sedem milijonkrat zapišeš, da je bolj varno, če voziš hitreje, pa to še vedno ne bo imelo nikakršne zveze z realnostjo na cestah.

para! ::

Jype že celo temo govori samo in le o hitrosti in vplivu le-te na varnost vožnje in je zato, da bi povdaril svoje ugotovitve pač namerno izključil ostale dejavnike. S tem je dokazal, da je absolutno varneje voziti z nižjo hitrostjo, kot pa z višjo, kar je pa itak logično (zavorna pot, refleksi)...

WarpedOne pa v vsakem postu ponovi, da si najbolj varen, če ostaneš doma, kar je seveda tudi res.

S tem da jype pozablja, da je enostavno premajhna verjetnost, da na cesti z omejitvijo 90kmh sredi gozda za ovinkom stoji kolona/živina/ljudje, da bi to, sicer minimalno verjetnost, vzel kot resno grožnjo in zarad tega šel 30 v ovinek.

Je pa Matthai edini v tej temi, ki trdi, da se on ne bo umaknil iz prehitevalnega pasu, če vozi 130km/h, ker tisti za njim itak ne sme hitreje. Torej čisto izigravanje, ker če on ne krši zakona, ga ne bo nihče.

lp
Death before dishonor!

jype ::

Saj jaz ne vozim 30 v ovinek. Jasno, tudi 90 ne, če je ovinek nepregleden, zagotovo pa ne _več_ kot 90, kjer je omejitev 90 (to pomeni da ne grem 100, ne da ne grem morda včasih 93 ali pa 95).

Če je ravna in pregledna cesta, bi komot varno šel tudi hitreje, a ker je prepovedano, tega pač ne počnem, ker je to fundamentalno narobe in ker (tadaaa, poslušajte tole) s prehitro vožnjo ne pridobim ama nič.

Na avtocesti je slika seveda drugačna. Tam varčujem z gorivom in se ne nastavljam tistim, ki potujejo hitreje, kot je dovoljeno. Tam pač krivulja, s katero varnost pada, ko hitrost narašča, ni tako grozno strma, razen v primerih neizpravnih vozil in nevarnih odsekov, ki, upam, jih tisti, ki radi šibate, zelo dobro poznate, tako da me tam hitrejša vožnja nekaterih ne moti. Sam nerad vozim hitreje že zato, ker so avtoceste pri nas razmeroma zavite in ker je večji problem kot hitro varno ustaviti pravočasno opozoriti tiste, ki vozijo za tabo, da močno zaviraš. Na avtocesti bi veliko raje videl, da vsi spoštujejo priporočeno varnostno razdaljo, kot to, da vsi vozijo 130 ali manj.

krneki0001 ::

BW, naj se ti zdi moja izjava še tako debilna, ampak največ norcev na naših cestah je s poceni športnikom- hondo civic. Mladi komaj zberejo denar in si kupijo navadno hondo civic ali pa celo bingota, ki mu zamenjajo dihtungo, da ima potem 90KM, za VTI al pa VTEC mašino ponavadi ne zberejo in že mislijo da so boga za jajca zagrabl in potem norijo po cestah, izsiljujejo in delajo daleč največ prekrškov. Ko pa mal denarja naberejo pa kupijo VTI al pa VTEC in potem še bolj norijo. Pač imajo mentaliteto tako, da oni pa morjo povsod tišat. Tut po mestu mora it avto v visoke obrate(ker drugače se jih ne opazi), kot da se ne morejo pripeljat od križišča do križišča v nizkih obratih, brez cviljenja gum pri speljevanju.

Ne štejem pa vseh hondašev sem, ker niso vsi isti - jih je pa velika večina.


Podobno se obnašajo otroci bogatih staršev, ki nimajo spoštovanja do avtomobila, ki jim ga je kupil eden od staršev in gonijo z njim do onemoglosti ali pa do povzročitve hude nesreče. Seveda potem ponavadi dobijo še bolj varen in močnejši avto.

para! ::

ru7, hondaši so po večini debili in njihovim avtomobilo manjkata 2 stvari - navor in pametni vozniki.


A zdej ljudi sodimo že po tem, kakšen avto vozjo?

Navor pa si omenil zato, ker je to edina dobra lastnost tvoje zastarele Vitare al kaj že za eno sranje od terenca voziš?

lp
Death before dishonor!

krneki0001 ::

Jype na varnostno razdaljo na avtocesti kar pozabi. Meter ali manj je za večino ljudi čisto dovolj velika varnostna razdalja. Zato pa se jst postavim za kamion ki gre 90km/h in lepo vozim za njim do mojega izhoda iz avtoceste. S tem nikogar ne oviram in imam mir pred takimi, ki se ti meter za ritjo ustavljajo in blendajo al pa trobijo.

Pa o tem da bi kdo recimo pri uvozu na avtocesto prvo pospešil na 100km/h in se šele potem vključil na vozni pas lahko tudi samo sanjaš. Velika večina jih s 40 ali 60 zapelje na vozni pas, ni pa malo izjem, ki zapeljejo s 40km/h celo na prehitevalni pas in potem pospešujejo - da ne govorim o tem, da si zarad takega narediš skor kvadratne gume.

Keyser Soze ::

Navor je sila pomembna lastnost avtomobila. Lahko bi rekli, da celo bolj kot konji, ki jih vsi kujejo v oblake. Tako da... Avto brez zadostnega navora ni vreden piškavega oreha. Pa ima lahko 100+ konjev.

Pa o tem da bi kdo recimo pri uvozu na avtocesto prvo pospešil na 100km/h in se šele potem vključil na vozni pas lahko tudi samo sanjaš. Velika večina jih s 40 ali 60 zapelje na vozni pas, ni pa malo izjem, ki zapeljejo s 40km/h celo na prehitevalni pas in potem pospešujejo - da ne govorim o tem, da si zarad takega narediš skor kvadratne gume.


Saj jype je verjetno kaj v tem smislu. Veš da je tik pred avtocesto na uvozu ponavadi omejitev 40km/h. Tako da... Glede na konstantno vožnjo v turbo luknji, rezervo, da fundamentalno ne prekorači omejitve, in še varnostno razdaljo, katera se veča z višjo hitrostjo je njegova hitrost do konca pospeševalnega pasu ravno nekje 70km/h.:\
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

para! ::

Ampak vsak avto, ki ga danes kupiš ima verjetno dovolj navora, da se lahko varno voziš. Al misliš, da ne?
Death before dishonor!

krneki0001 ::

Para, ne gre zato da bi imel sam navor v avtu - gre zato da jaz ne dirkam po cestah in me tišim avta v obrate od križišča do križišča, ne izsiljujem in se ne obnašam tako ignorantsko kot večina hondašev.

Sicer tekmujem z mojim avtom, ampak tekmujem na temu prirejenem prostoru in ob organizaciji.


Lahko pa prideš na drugi japmeet 24.6 v ljubljano, pa ti bom dokazal da je večina hondašev bumbarjev - to so sami dokazal že na prvem meetingu, ko so svojemu vodji kluba (pa se je tip res potrudil z vsem skupaj in vse organiziral, zrihtal plac in naredil japan cars meeting, ki je resnično dobro uspel), obrnili hrbet.

Keyser Soze ::

Kaj pa vem. Bi se že našel kakšen, v katerega se ne bi usedel zaradi količine navora, ki ga premore.
OM, F, G!

jype ::

Keyser Soze> Saj jype je verjetno kaj v tem smislu.

Ne le, da sem imel dobrega inštruktorja, celo upoštevam njegove nasvete in navodila in pospešujem in zaviram _izključno_ na za to namenjenem pasu, ne pa na ostalih.

O uvozih in izvozih za avtocesto sem že povedal, da včasih pač ne gre in se ne da vozit po omejitvi. Včasih bi moral zabremzat do 40, potem se pa cijazit po ravni cesti z visokimi betonskimi ograjami ob robu, medtem ko tisti za tabo, ki ne znajo brat prometnih znakov in te nimajo kje prehitet potem zadnji moment žlajfajo po cesti. Tam pač zaviraš prilagojeno razmeram (in pač z 80 priletiš mimo znaka za omejitev 40).

Je pa res, da me nič ne veseli bolj, kot (izjemno varno, s 40 kilometri na uro), zapeljat direkt iz pospeševalnega na prehitevalni pas na avtocesti. Se ti praktično nič ne more zgodit pri taki hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

JanezekNovak ::

Eno kratko vprašanje za vse:

Če ima avtocesta 3 vozne pasove za avtomobile, po katerem pasu vozite, če je avtocesta prazna!

Na čisto levem prehitevalnem, na sredinskem ali na čisto desnem!?
http://www.euroairsoft.com/

kixs ::

Pri nas so trije naceloma samo kadar gre AC v hrib.

Ker ze naceloma vozim bolj pocasi na AC in ce je vsaj malo vec prometa, potem grem vedno na cisto desni (najpocasnejsi) pas. Ce je prosto, potem na srednjem. Ce se mi pa mudi, pa gasa po levem :P

Skrajno desnega ljudje po navadi ignorirajo. Oni ze niso tako pocasni, da bi se umikali na desno :\

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

JanezekNovak ::

Aja btw: Pa če se Matthai res vozi po prehitevalnem pasu 130 km/h, ter se hitrejšim od sebe ne umika, ker več itak ne smejo peljati, je pa enostavno butelj (pa brez zamere Matthai)!

Butelj je pa zaradi tega, ker Matthai ni policaj, da bi delal red na cesti!

Naj se lepo umakne hitrejšim od sebe, ter počaka, da uradnik pravne države - policaj uredi ta problem, ter napiše kazen ljudem, ki vozijo hitreje od 130 km/h!
http://www.euroairsoft.com/

kixs ::

Sem 1x to dozivel. S tem da model ni peljal 130 ampak 100. Sele po kaksni minuti se je koncno uspel umakniti - njegova visokost.

Veliko ga je kar po desni prehitelo!

Bumbar!!

ru7 ::

@ nebivedu:

sej v večini se strinjava, večinoma so ti avti zanimivi mlajši populaciji, niso pa vsi enaki (jst nism) in že kr vidim, da se bojo tvoje napovedi uresničile. To da so dali VTEC show in Japan meet skupaj na Rudnik bo katastrofa. Najdli se bojo mulci ko bojo noreli tam okol unih centrov ko eni idioti in ogrožali druge. Jst se bom prpelju ke in lepo parkiral, grem zaradi družbe... Verjetno moj avto zaradi "original" izgleda ne bo aktualen :D

@ jype:

podatki VTI motorja:
Displacement 1595 cc
Max. output 162.2 PS (160.0 bhp) (119.3 kW) @ 7800 rpm
Max. torque 150.0 Nm (111 lbft) (15.3 kgm) @7000 rpm

Ziga Dolhar ::


Veliko ga je kar po desni prehitelo!

Bumbar!!


Torej,

vozil je po levi ob praznem desnem pasu. Prekršek. Bumbar.

Ker ga drugi niso zmogli prehiteti po levi in storiti prekrška (Bumbar!),
so prekršek raje storili še po desni (Bumbar!. (Torej prehitra vožnja plus prehitevanje po desni. Dvakrat bumbar?)
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

p.s.: ni "bolno", če kdaj vozite prehitro oz. storite ostale prekrške. Izvolite.

Bolno je, da to poskušate opravičevat.
https://dolhar.si/

Roadkill ::

OMFG: W1 je en redkih, ki je v tem topicu načel nekaj zanimivega, vsi ostali pa en drugemu v glavo vbijate brezveznosti.

Se mi zdi, da bi z WarpedOne-ovo idejo lahko večina več stvari naučila.
Raje govorite o bedarijah, ki ste jih storili, da bomo ostali vedeli česa ne početi.
Razen, če vam je pod častjo priznati, da na cesti v vašem avtomobilu (če tudi je najboljši, kar ga denar kupi) delate pizdarije.

Jaz sem recimo predvčerajšnim na dunajski skoraj zgazil motorista, ki je povsem nedolžno vozil na moji desni. Tako sem ugotovil, da včasih ni dovolj, da pogledaš v srednje, stransko ogledalo in pa čez ramo... včasih moraš imeti tudi srečo, ker se tega motorista _ni videlo_.
Nek čuden feeling mi je rekel, da ni nobenega razloga, da bi tisti golf, ki je bil z mano vzporedno celo dunajsko nenadoma vozil 10m zadaj. Zaradi tega nisem zavil na desni pas takoj, ampak sem dal žmigovc in počakal par sekund in na srečo je motorist to opazil in rahlo pospešil, da sem ga lahko zagledal skozi zadnjo desno šipo. ... precej zanimivo, kako se ti lahko cel motorist skrije za 30cm pleha in ti istočasno vozi v mrtvem kotu. Sem bil neprijetno presenečen in zelo vesel, da se je izšlo tako odlično.

W1: brisana žaljivka.
Ü

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

sej v večini se strinjava, večinoma so ti avti zanimivi mlajši populaciji, niso pa vsi enaki (jst nism) in že kr vidim, da se bojo tvoje napovedi uresničile. To da so dali VTEC show in Japan meet skupaj na Rudnik bo katastrofa. Najdli se bojo mulci ko bojo noreli tam okol unih centrov ko eni idioti in ogrožali druge. Jst se bom prpelju ke in lepo parkiral, grem zaradi družbe... Verjetno moj avto zaradi "original" izgleda ne bo aktualen


Potem se pa vidimo. Sej če bodo kaki milci preblizu nas noreli, bodo pa batine padale. Pač bomo mal umiril zadevo na hitro, če pa ne bo pomagalo, bo pa policija uredila zadeve, da bo mirno.

A lansko leto si bil?

poweroff ::

Aja btw: Pa če se Matthai res vozi po prehitevalnem pasu 130 km/h, ter se hitrejšim od sebe ne umika, ker več itak ne smejo peljati, je pa enostavno butelj (pa brez zamere Matthai)!

Butelj je pa zaradi tega, ker Matthai ni policaj, da bi delal red na cesti!


Tega nisem rekel. Če situacija omogoča da se umaknem in normalno vozim naprej, se pač umaknem.

Ampak v situaciji:
a) se peljem po regionalni cesti po omejitvi, ni dveh pasov, da bi se lahko umaknil, za mano pa nekdo pridivja

b) se peljem po avtocesti, po navadnem pasu se pelje kolona s 100 km/h, po prehitevalnem pasu jih prehitevam s 130 km/h - za mano pa nekdo pridivja

V teh dveh situacijah ne vidim potrebe zakaj bi se umikal. Namreč v prvi situaciji bi moral poiskati neko odstavno mesto, upočasniti in se umakniti tja. Zakaj hudiča pa bi izgubljal svoj čas, če pa vozim po predpisih??? Jaz imam svoj čas tako natempiran, da pridem pravočasno, če vozim po omejitvah. Če je gneča je pač gneča. Na to nimam vpliva. Če pa nekdo divja po cesti pa ne vidim razloga zakaj bi mu njegovo divjanje omogočal na svoj račun. Ne govorimo o tem, da bi karkoli preprečeval - saj nisem policaj - ampak omogočati mu pa tudi ne mislim ničesar.

Podobno je v drugem primeru. Zakaj hudiča bi moral iti na počasnejši pas se vozit v kolono s 100 km/h in izgubljat čas s tem, kako bom potem prišel ven, če pa povsem zakonito vozim po prehitevalnem pasu???

Ne gre za to, da bi jaz delal red, pač pa zato, da če jaz vozim po predpisih, potem pač nekdo, ki predpise krši ne more pričakovati, da se mu bom jaz umikal na račun tega, da bom potem na časovni izgubi.


In če tak kreten začne potem vozit "za ritjo", blendat in trobit, naj si posledice svoje objestnosti pripiše sam.
sudo poweroff

ru7 ::

Na žalost ne, nism uspel. Če lahko vprašam, kako pa so Hondaši lani obrnli hrbet organizatorju?

No če se srečamo lahko kako rečemo :D

krneki0001 ::

Organiziral smo razne timske igre (vleka vrvi, rinjenje avta, vožnja atomobilčkov na daljinsko vodenje po progi in podobno) , vsaka japonska znamka je imela svojo ekipo in vsi smo sodelovali, le hondaši so se organizatorju (predsedniku honda kluba) smejali in mu podali izjavo, da oni se tega ne grejo, ker oni so pač višje od ostalih in imajo avtomobile za noret in ne zato, da bi jih rinl na roko - pa padale so še podobne izjave ter pluvanja po organizaciji in podobno, pa vsake tok časa se je kakšen izmed njih odpeljal s polnim gasom iz parkirišča ali pa se pripeljal nazaj z enako debilnim nastopom, tko da mislim, da si večina čist zasluži naziv debil.
Pa še zanimivost; Vsaka ekipa je štela 5 močnih za vlečt vrv, samo v naši ekipi smo bili trije moški in ena deklca s 45 kilami, pa nismo bili zadnji (bili smo tretji od petih ekip, s tem, da hondaši niso sodelovali), hondašev pa tut vseh skup ni bilo tok u hlačah, da bi si upal prit na prizorišče pa vrv prijet in jo povlečt proti nam, kaj šele proti ostalim.

Se je pa predsednik kluba resnično potrudil in organiziral na svoje stroške(zrihtal prostor in vse ostalo) vse skupaj.

Letos bo podobno, samo da bo mal bolj medijsko pokrito.

link_up ::

evo podpisem se pod matthaiev post :)
In and Out

perci ::

tudi jaz

Ejsi_Disi ::

Hja, po naših AC je bolj nevarno peljati 130, kot 150. Na voznme pasu si prehiter, na prehitevalnem prepočasen. In potem ne veš kam bi se dal. :D

Slab mesec nazaj sem se zaletel v ABC rampo na Torovem. In kako je do tega prišlo. Dobrih 10 m pred mano se je nekdo 'švercal' na pred njim vozeče vozilo. Ampak ta kreten je imel ABC tablico brez dobroimetja in je zaradi tega rampo avtomatsko zaprlo, čeprav je meni trgalo iz tablice (imam POP). Na Fiatu imam počeno prednje vetrobransko steklo in odrgnjeno streho. No, takoj na licu mesta sva z DARS-ovim uslužbencem napisala zapisnik, katerega sem potem nesel na njihovo zavarovalnico (Triglav) in približno teden nazaj sem dobil odgovor naj jim pošljem račun za popravilo. :D Proti kretenu pa so podali prijavo na policijo. Kaj in kako naj bi najebal pa ne vem. Mogoče kdo ve?

Nauk: Skozi ABC se peljite 40, če ne se do rampe ne morete ustaviti, tako kot jaz.>:D
Rock n' roll ain't noise pollution!

darkolord ::

Sej je itak 40 omejitev pri ABC... ?

jype ::

Pa ne moreš peljat 40, če je omejitev 40, a si normalen? To je manj varno, kot če pelješ hitreje! Ker druge voznike delaš nervozne in se potem obnašajo neodgovorno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mercier ::

V koloni na mokri cesti sem včeraj prepozno opazil ustavljanje avta pred sabo, zdrsnil, napičil, dal kupon zavarovalnice, dobil predračun za jurija za svoj avto. Vsi zdravi. Mislim da nisem prekoračil hitrosti.

Moj Bog, žal mi je, da sem grešil in žalil Tebe, ki si moj najboljši Oče. Trdno sklenem, da se bom poboljšal, pomagaj mi s svojo milostjo.

jype ::

Zdaj si pa (tisti, ki vozite prehitro, ker je tako bolj varno) predstavljajte, kako bi se zgornja situacija končala, če bi peljali 10 km/h hitreje, "ker je tako bolj varno".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Keyser Soze ::

Jp, se popolnoma strinjam z jypetom.

Na ABCju je treba ustavit, pogledat levo, desno, stopit iz avta, pomahat z tablico, vprašat kontrolorja če greš lahko čez in nato previdno zapeljat čez. :) Korektna procedura za korektnega željne. Ker vse ostalo je fundamentalno narobe.

P.S.: V zgornjem primeru bi pa moral pustiti avto doma in na novo podkovati svojoj volovsko vprego za deževne dni.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Ziga Dolhar:

da nisi slucajno narobe prebral, kar sem napisal.

On je vozil po levem prehitevalnem pasu 100km/h, kjer je drugace dovoljeno 130km/h!!

Ene par ljudi ga je prehitelo po desni, sam sem vozil direktno za njim (ene parkrat poblendal in kaksno hupo pritisnil!).

darkolord ::

dovoljeno pa je tudi 100

Keyser Soze ::

@kixs97

Ja takšne ljudi imam vsak dan na cesti. Ker jim ni jasno kaj je prehitevalni pas. Morda tudi darkolord cilja na to, da je prehitevalni = vozni?
OM, F, G!

jype ::

In to ne pomeni, da so tisti, ki mu blendajo, izvzeti iz množice voznikov z oznako "nekulturni", le da tudi on spada v to množico.

A ni lepo, ko to počnejo šleparji (se prehitevajo z 80 km/h), ki jim lahko blendate in trobite, kolikor želite, pa vas sploh ne slišijo in ne vidijo. Stavit grem, da se počutite bolje kot med orgazmom, ko tako poskušate pritegnit pozornost voznika.

Keyser Soze> Ker vse ostalo je fundamentalno narobe.

Ne ravno narobe, ampak...

Ejsi_Disi> Na Fiatu imam počeno prednje vetrobransko steklo in odrgnjeno streho.

Ravno prijetno pa tudi ni, poleg tega da če jaz pridem za tabo, moram še vedno ustavit in zgubljat svoj dragoceni čas _zaradi tvoje nesposobnosti upoštevanja cestno prometnih predpisov_.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kixs ::

Se nikoli se nisem pizdil na nekoga, ki vozi po predpisih.

Mi gre pa na jetra tak, ki si predpise vzame v svoje roke. Potem pa ostali vozniki ratajo zivcni in na koncu lahko taka situacija naredi veliko vec skode kot koristi.

Zame ne velja, da vozim hitro. Vozim vec ali manj povsod okoli 100km/h (AC in magistralke).

Edino pred leti se je en tujc v Mercedesu S vozil po ovinkasti cesti zelo pocasi, po ravnini pa hitro. Meni je slo na k*rac, ker se da skoz peljat 90km/h. Seveda ga s svojim "underpowered" Yugecem nisem mogel prehitet.

Rad vozim z neko konstantno hitrostjo brez nepotrebnega bremzanja.

stock ::

V koloni na mokri cesti sem včeraj prepozno opazil ustavljanje avta pred sabo, zdrsnil, napičil, dal kupon zavarovalnice, dobil predračun za jurija za svoj avto. Vsi zdravi. Mislim da nisem prekoračil hitrosti.

Zdaj si pa (tisti, ki vozite prehitro, ker je tako bolj varno) predstavljajte, kako bi se zgornja situacija končala, če bi peljali 10 km/h hitreje, "ker je tako bolj varno".


Pa je vozu po omejitvi, če bi vozu 20-30 več bi biu verjetni tolk zbran da bi ga prej opazu. Lepo je reku da je prepozno opaziu, če bi šou 10več nebi blo nč.. 30 bi pa verjetno bol gledu na cesto. Ker ko pelješ tolk hitrej to nekako morš..

imagodei ::

@stock:

Ha - ha - ha! Ta pa je bedasta! Kolega, pa ti znaš zračunat, koliko VEČ prevoziš v eni sekundi (ker toliko je reakcijski čas), če voziš 20 - 30 km/h hitreje? A se ti slučajno vsak približno sanja, koliko DALJŠA je zavorna pot na MOKRI cesti pri 20 - 30 km/h VIŠJI hitrosti?

No, če bi bile na cesti običajne hitrosti okoli 500 km/h, bi bile spremembe zanemarljive. Pri 60 ali 90 km/h je pa razlika očitna. Dajmo, malo računaj. Meni se ne da računat, ker še visim na šihtu in mam dosti drugega dela, ampak tako na oko bi rekel, da v opisani situaciji pri 30 km/h višji hitrosti ne bi nikakor mogel zabremzat do spredaj vozečega, tudi če bi stop-lampe opazil 2 sekundi prej!

Sploh pa, ker je vozil v koloni, najbrž ni mogel voziti 20 - 30 km/h več, ampak zgodba pa pove, da je treba imet varnostno razdaljo, ki je večja od razdalje, ki jo vozilo prevozi v 1 sekundi (reakcijski čas).
- Hoc est qui sumus -

Mercier ::

Jaz sem le napisal spoved po WarpedOne-ovem nasvetu. V osnovi nima nič z debato o hitrosti. V konkretnem primeru pa niti ne bi mogel voziti več in težko bi manj. Jutranja kolona vedno enake hitrosti na magistralki. Lahko bi bil bolj previden, ali imel ABS, ali več sreče... Al pa vse to. :)

lufthammer ::

>>>Če ima avtocesta 3 vozne pasove za avtomobile, po katerem pasu vozite, če je avtocesta prazna!

Če je prazna po prehitevalnem med 200 in 230. Saj si verjetno mislil na Nemčijo, ane. Pri nas pa malo manj po istem pasu, je asfalt manj uničen.

>>>A ni lepo, ko to počnejo šleparji (se prehitevajo z 80 km/h)...

A tebi se to zdi fino? Saj ti ne privoščim vendar imam občutek, da jo boš enkrat fino skupil. Par tisoč kilometrov na leto? Približno tako kot kirurg s par deset operacijami na leto. Zanič, premalo prakse. To, da se voziš s kolesom in svašta vidiš, ne pomeni nič.

Kaj učijo v šoli dobre vožnje? Vožnja mora biti aktivna, da je šofer stalno pozoren na okolico. Pri počasni vožnji se ti zgodi: "V koloni na mokri cesti sem včeraj prepozno opazil ustavljanje avta pred sabo,"...

Za seboj imam kakšnih 600000 km z dvema nesrečama - lažjima in ne po moji krivdi.

Zakaj sem vedno zadnji v koloni? Raje kot prvi.

Ejsi_Disi ::

jype: Eh, če bi šel prehitro. mi ne bi zavarovalnica povrnila stroške. Pač sem premalo poudaril sarkazem. Kaj je bilo v mojem primeru krivo poleg onega voznika? Malček moja nepazljivost, ker res nisem navajen, da se nekdo šverca in da se mi rampa zapre, čeprav mi iz ABC kartice odšteje dobroimetje. Malček pa tudi jutranje sonce, ki je svetilo direktno v oči.
Rock n' roll ain't noise pollution!

jype ::

No, jaz mislim, da ni nič narobe, če greš skozi ABC kar lepo 40. Tako imaš z izpravnim sodobnim vozilom vedno možnost ustavit, če se držiš predpisane varnostne razdalje 8 metrov, pa tudi morebitno vozilo za tabo, če se drži predpisov, nima težav ustaviti. Tovorna vozila pa tako in tako ne morejo skozi ABC.

lufthammer> Kaj učijo v šoli dobre vožnje? Vožnja mora biti aktivna, da je šofer stalno pozoren na okolico. Pri počasni vožnji se ti zgodi: "V koloni na mokri cesti sem včeraj prepozno opazil ustavljanje avta pred sabo,"...

1. Zakaj naj bi "počasna vožnja" ne mogla biti aktivna?
2. Zakaj se ti zdi, da jaz ne gledam na cesto, ko vozim normalno hitro? Ker si ti tak?
3. Upravljanje z letalom je precej rutinska in dolgočasna reč, stalna zbranost in pozornost pa v letalih, ki jih smem upravljati, nuja.
4. Nekateri niso sposobni varne vožnje, ker so zbrani le pri preveliki hitrosti.

Jaz _vem_, da ste vsi, ki vozite prehitro, še vedno nevarnejši od tistih, ki vozijo po predpisih.

koyotee ::

100 ljudi 100 čúdi maš na cesti...
od unih k dajo žmigovc pri vstopu v krožno križišče, do starih mamic k majo glavo nad volanom, da gledajo na cesto predse in ne "jebejo" okolice, ljudi na invalidskih vozičkih na cesti and so on...
pač ko greš na cesto je loterija, da neboš v koga/nebo kdo v tebe, priletel, pač karkoli se bi ti že zgodilo, in maš tolk %, da se to zgodi tebi , tu pa se upoštevajo vsi dejavniki vožnje; hitrost, zbranost, (naglas muska, kajenje, mobitel,...), razmere na cesti...

Če maš neka "jajca" od avtomobila, se bo tvoj avto recimo v določeni situaciji pri 50km/h ustavil na isti razdalji, kot nekdo ki bo pripeljal 70km/h
hitrost prilagodite svojim sposobnostim in razmeram na cesti, pa ne se kregat ;)

EDIT: Š->š
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Looooooka ::

vzet izpit starckom, ki po levem pasu vozijo 100-130 ker se grejo ne vem moralno policijo al so pa tok zastareli, da ne dojemajo da drugi pa bojo krsil zakon.
vzet izpit vsaki babi k jo vids da se voz z mobitelom v roki pa si med tem v speglu chekira makeup(spet na avtocesti).
vzet izpit vsakmu, ki blenda iz navade...oz se boljs...naj jih polcaj ustav pa razbije vse vse luci pa da vidmo kako se bo zvecer dam prpelu.
vzet izpit vsakmu, ki se noce premaknt na desn past ce je tm vec kot ocitno dovolj prostora in ma on prepocasn avto...na levem pa ni guzve.
vzet izpit vsakmu, ki prehiteva avtomobile z varnostno razdaljo 5ih metrov, ker on pac obvlada in bo to zvozu kot krizaj...oz se boljs...ustavt polomt hudica k psa pa mu pol razlozit, da ce ze hoce sebe fentat naj ostale pusti pr mir.
oh...vzet izpit vsakmu dedku pa atiju, ki pri brdu vozi po stari narisani crti in ocitno zaradi pomanjkanja pameti oz vida ne uposteva tiste nove RUMENE crte in vozi lepo naravnost, ker ma pac on mercedeza in ga boli k. za ostale.
vzet izpit vsem tovornakarjem,ki se za brezveze prehitevajo ostale tovornjakarje samo zato, da bojo pred njim vozil z ISTO hitrostjo...po moznosti glih na kksnem ovinku, da ga ja noben ne vid.
vzet izpit vsem,ki se vkljucujejo na avtocesto pod zahtevano hitrostjo...in potem po moznosti zapeljejo na avtocesto ne, da bi tisto solato,ki jo majo za mozgane prej uporabl za to, da ocenijo hitrost tistih, ki so ze na avtocesti.Da morjo pol ja drugi 1 let prej menjat bremze, ker gospod ata ocitno se ni slisu na radiju posledic kot so "oviran promet pri izvozu na avtocesto za blabla zaradi prometne nesrece".
...blenderje bom pa se enkrat napisu, ker so najbl najedajoca stvar na cesti.Tud ce gospod lampa lover vid da je na levem in desnem pasu isto...bo on blendu k budala.Pol ga pa spustis naprej, tok da kmet vid da nima km...in mu zablendas nazaj...HEJ pol pa magicno mogoce clo neha za 5 minut.Mene zanima kera avtosola jih v bistvu uci te kulture.Bi jo z najvecjim veseljem zaprl.

jype ::

Modpoints! Potrebujemo modpoints!

Sistem, ki bo vsem voznikom omogočal, da se grejo moralno policijo in pišejo plus in minus pike. Ko zadaneš določene meje, se ti enostavno odvzame izpit ali pa napiše zavarovalniški bonus, odvisno od tega ali voziš vljudno in zbrano, ali pa voziš rizično in najedajoče. Pa treba je pogruntat, kako identificiraš, da je vzrok za minus piko zavist, ker ima nekdo boljše vozilo kot ti.

Včerej so me, ne prav presenetljivo, pri vožnji čez ljubljansko barje prehitevali predvsem ljudje z zastarelimi avtomobili. Volvo XC70 in Citroen C6 sta pa peljala lepo za mano, z varnostno razdaljo (ki je omogočala ostalim, da so prehitevali varno, enega po enega, btw) in po omejitvah. Mogoče je pa res kaj na tem, da je rizična vožnja znak duševnih motenj (težave s samopodobo in nizko samospoštovanje)...

Mimo je pripeljal tudi Porsche Cayenne, z več kot 90, ter neka črna Alfa 156 2.4, ki je peljala približno 80. _SKOZI NASELJE_, kjer lahko ob robu ceste vidiš kupčke svečk in kompost, ki ostane od vrtnic. Yugoti in stari Clioti so prehitevali počasi, ker so peljali 60, potem smo jih pa dohiteli na ravni cesti izven naselja, kjer so peljali 70. Bi bilo smešno, če ne bi bilo žalostno.

Mislim, da je v tem primeru jasno, kdo je tisti, ki se obnaša neodgovorno.

Moderator mi lahko čestita, ker sem se vzdržal žaljivih besed, ki si jih nekateri omenjeni vozniki zagotovo zaslužijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Letos smrtnih žrtev že več kot lani (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15421510 (18863) Mavrik
»

RADAR - kaj storiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1277981 (7696) JohanP
»

Kaj sovražite pri drugih voznikih? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45725412 (18617) Tilen

Več podobnih tem