» »

Zelo dober spot proti prehitri vožnji !

Zelo dober spot proti prehitri vožnji !

««
«
1 / 7
»»

V-i-p ::

Tale spot pokažite čim večim, da si ga ogledajo. Se te kar dotakne, ker je zelo dobro narejen in mogoče se bo vsaj en (pre)hitri cestni dirkač malo zamislil...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

KandazaR ::

Zelo dobro narejen spot. Zelo dobro prikaže kakšne so lahko realne posledice prehitre vožnje. Se pridružujem vipu in tudi jaz upam da se bo marskikdo zamislil nad hitro vožnjo (tudi sam rad kdaj hitreje peljem in to leti tudi name). Zato še 1x vozimo počasneje (s tem ne mislim zelo pod omejtitvijo) in kar se da previdno.

jype ::

Jaz počas vozim še preden gledam take videospote. Me tut ne gane, če me potem idioti na tem forumu zmerjajo z upokojencem ali pa z nedeljskim voznikom, ali pa če kdo vztrajno preizkuša hupo in dolge luči, ko vozi tik za mano.

Ko bom velik bom imel zadaj na avtu ogromen plazma monitor, ki bo vrtel takele reči.

OmegaBlue ::

Nažalost se večinoma takšni filmčki dotaknejo samo pametnih/umirjenih/normalnih voznikov, vsi naravnost rečeno kreteni ostanejo iste miselnosti "Jaz moj avto obvladam pri 210, pa tudi če slon stoji na cesti pred mano".
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

koyotee ::

A si mogoce pomislil, da bi z veliko plazmo pritegnil pozornost voznika za tabo, ta pa bi bil manj dovzeten za okolico, in slej ko prej bi lahko sebe krivil za nesreco, ce bi seveda prezivel :|

Ni glih treba filmov gledat, da vidis kok hitr/varno se znas pelat. Jaz vozim dinamicno. Vsekakor pa ne pod omejitvijo, ce temu ni razlog slabo/mokro/... cestisce.

sarcasm on:

ce bi bla honda vti, bi prej prehitel :P

sarcasm off
lp
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jype ::

Sej nisem resno mislu s televizijo. Saj sem napisal "ko bom velik" poleg.

Rajš se peljem z biciklom in mam oči in ušesa na peclih, mam vsaj kakšno možnost preživetja. Pač izvedeš en Chuck Norris manever, pa (mogoče) ostaneš živ. V plehnati škatli si pa sitting duck :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

John Abruzzi ::

Ja gremo vsi vozt 60 po magistrali kokr jype. Pri vožnji je glavno predvidevanje. Nekatari vozjo 60 izven naselja, v naselju pa pospešijo. Treba je vedt kolk hitr vozš v različnih pogojih.

jype ::

Dejmo vsi vozit 160 čez ležeče polcaje v coni 30, da ne ruka preveč, tko kot John Abruzzi.

Pri vožnji je glavno, da ne voziš 60 po magistralki (jaz ne, mimogrede, blendajo mi pa vsi, če grem na primer 50 po dolenjki, ali pa samo 70 mimo trzinske industrijske cone).

AndrejS ::

Če bi pesa povozil se ne bi nič zgodlo.... tak je če si ljubitel živali... >:D

V-i-p ::

Ni fora v tem, da bi bil voznik pasjeljubec, ampak je prikazana realna reakcija na nepričakovano oviro na cesti in kaj neprevidnost lahko prinese...;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

John Abruzzi ::

Ej vozim uglavnem po omejitvah. Včasih če je npr. lepa cesta, mal prometa ipd. pospešm. Glavno je to da po naseljih, ovinkih... ne norim kod marsikdo drug. Počasni vozniki niso vedno varni vozniki, če že ne kej druzga živčerajo druge voznike (ko jim ti blendajo, prehtevajo...).

Microsoft ::

Ma dej ne srat spet s to presrano voznjo. K vsak dan naletim na horde nedelskih voznikov, ko se plazjo po cesti kot eni polzi. Mislim, 70 cez trzin. Tolk se peljes, ce je pol metra snega, ne pa tko kot je zdej te dni. Do ene 100 je cist kul. Isto po ostalih magistralkah, ce so bolj odprte, je tudi 110 kul. In dost je takih. Vcasih je voznja prav kul, ko se skupina pelje tko hitro. Sam prej al slej naletis na polze, pol se zna pa vlec celo vecnos, da to prehitis. Sploh, ce se vec polzev skupaj pelje. Gib gas!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

John Abruzzi ::

Mikrosoft kje se podpišem:D

igor0203 ::

Miha, se strinjam s tabo, samo ne strinjam se pa s tem, da jih potem moraš prehiteti. Jaz ponavadi potem vozim za takim, redko prehitevam. In še takrat, ko je cesta dovolj ravna ter pregledna.

roba87 ::

Lahko pa si pridn pa voziš normalno lepo počasi po omejitvah, nasproti pa se ti šlepar pripela ko v tistem trenutku šofer zaspi in zavije na tvoj vozni pas... Al pa kot je blo na hrvaškem. Lepo kolona vozil v tunelu , eno budalo pa pripiči s tovornjakom pa nagazi celo kolono in pri tem ubije 8 ljudi sam pa izstopi z nekaj modricami... Se grem stavit da bo 75% ljudi ki je pogledlo ta filmček se jutri zjutraj vsedli v avto in hiteli v službo, in se tega posnetka sploh več spomnili ne bodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roba87 ()

Microsoft ::

igor0203, sej te nobeden ne sili da prehitis. Ce se ti ne da, se pac peljes zadaj in se ne sekiras. Sej jst se dostikrat tko peljem. Se kdo pelje 90 in se mi ne da, ceprav bi sam sel 100, mogoce 110.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

WarpedGone ::

Vem, da ste vsi odlični, nezmotljivi in absolutno varni vozniki. Smo že meli temo o tem. Nebi pogrevali tega spet.

Nagradno vprašanje: koliko počasneje je treba vozit za 10% manj nesreč? 50%? Za nobeno nesrečo?

Počasna vožnja se absolutno preveč enači z varno vožnjo. Kot je že nekdo reku zgoraj, če bi mel tip močnejši avto bi hitrej pospešil in bi ga pes zamudu. In vsi bi srečno živeli naprej.

Vse kar je res povezano s hitrostjo, je energija. Karambol pri nižji hitrosti pomeni man brutalno piganje pleha, kot pri višji in posledično večjo verjetnost za manj poškodb in/ali preživetje.

Na samo verjetnost nesreče pa poleg hitrost vpliva še kup drugih dejavnikov. In ni nujno višja hitrost -> večja verjetnost za nesrečo. Glavni dejavnik je presenečenje. Kakršnokoli.
Zbogom in hvala za vse ribe

_marko ::

Mah, če vozim počasi potem sem zasanjan v avtu.

Če vozim hitro pa vsaj pazim promet.

Poznam dva primerka, ki vozita "dinamičo" in sta oba2 prepeljala rdečo luč ravno takrat ko nista pazila na cesto in sta vozila pod omejitvijo.
Ne da se mi z vami kregat o tem, ampak sem želel samo povedat kaj se je zgodilo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

WarpedOne> Počasna vožnja se absolutno preveč enači z varno vožnjo. Kot je že nekdo reku zgoraj, če bi mel tip močnejši avto bi hitrej pospešil in bi ga pes zamudu. In vsi bi srečno živeli naprej.

Dober argument. Če bi se vsi vozili s hitrimi avtomobili, nas takrat, ko naj bi se zgodila nesreča, že zdavnaj ne bi bilo več tam! Tako se nesreče sploh dogajale ne bi!

Idioti. Počasna vožnja ne pomeni, da voziš nevarno počasi, ampak da voziš toliko hitro, da lahko ustaviš v času, ki je potrebem, da zabremzaš pred oviro, ki se znajde v tvojem vidnem polju.

Če ste zasanjani v avtu, ko tako vozite, potem pač niste sposobni upravljat z vozilom in pojdite raje s tramvajem.

Mimogrede, za tiste, ki menite, da je omejitev hitrosti s prometno signalizacijo popolnoma brezveze in da je ni treba upoštevati, če tisti trenutek ne opazite policijske navzočnosti: vozniki ostalih vozil se pogosto zanašajo na to, da boste vsaj približno spoštovali omejitve in na podlagi tega ocenjujejo varne časovne intervale (kdaj lahko pred vami zavijejo na cestišče ali z njega ali vam prekrižajo pot). Če vozite kot mularija s premajhnimi genitalijami, se seveda princip podre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BigWhale ::

> Če ste zasanjani v avtu, ko tako vozite, potem pač niste sposobni
> upravljat z vozilom in pojdite raje s tramvajem.

V bistvu ja.

WarpedGone ::

jype:
Sploh me ne čudi, da nisi dojel poante. Se ne spomnem, kdaj si jo nazadnje. Samo da lahko kontriraš in si srečen. Na primer takole:

Idioti. Počasna vožnja ne pomeni, da voziš nevarno počasi, ampak da voziš toliko hitro, da lahko ustaviš v času, ki je potrebem, da zabremzaš pred oviro, ki se znajde v tvojem vidnem polju.


To je točno 0 kmh, razen če vidiš v prihodnost. :\

Kolk hitro lahko vozim po ravni cesti izven naselja s standardno omejitvijo, kjer je recimo na desni strani grmovje in gozd, da lahko ustavim tudi če mi na cesto skoči srna, recimo 10 metrov pred mano? Pri dovoljenih in torej uradno varnih 90km/h bom teh 10 metrov prevozil v 0,4 sekunde. Srno bom vidu, hkrati bo pa že počilo. Potem bom dobil kazen za neprilagojeno hitrost in bom seveda kriv. Da se ustavim na teh 10 metrih morm peljat kolk? 50 kmh? Kaj pa če mi skoči 5 m pred avto? Potem je tut 50kmh že preveč in bom spet kriv. Ker nisem predvideval?

Absolutno varne hitrosti preprosto NI. Kadarkoli si na ali blizu ceste riskiraš. Rizik je vedno večji od 0 tudi če stojiš na miru. Vseh situacij enostavno ne moreš preprečit ali se jim izognit. Obstaja pa "sprejemljiv" rizik, ki pomeni recimo eno nesrečo na 20 let v popvrečju in povečan rizik, kjer gre verjetnost nesreče poljubno blizu 1. Med tema dvema seveda ni nobene ostre meje. Obstaja le administrativno postavljena meja, kaj je še družbeno sprejemljivo in kaj ne več. Imenovati prvo varna, drugo pa nevarna vožnja je nesmisel.

Citirana izjava je le soljenje pameti s prižnice. Enostavno ne moreš vsega predvidet in sprejet, kot da se res lahko zgodi. Ker če bi, nebi nikamor več šel.
Zbogom in hvala za vse ribe

JohanP ::

Mene ne moti če nekdo vozi v skladu z omejitvami, npr. 70 po trzinski in 100 po črnuški. Moti pa me, da počasni vozniki poučujejo ostale udeležence v prometu tako, da se ne premaknejo med vozila na počasnejši pas. Enako na magistralkah, kjer telovadijo čez ovinke in tišijo po ravnini.
Če ti kdo zablenda zadaj na dvopasovnici se premakni na počasnejši pas in sprosti kolono za sabo.
Če se ti po magitralki zadaj približa hitrejše vozilo ga spusti naprej. Mnogokrat se mi je zgodilo, da je "ata v oplu" telovadil 60-70 po magistralki, ko sem prišel zadaj in dal znak za prehitevanje pa je zanalašč pospešil. Taka bebava "poučevanja" so brezvezna in nevarna. Počnejo pa jih samo počasnele.
Da ne bo pomote. Skozi naselja in kjer so table z omejitvijo vozim v skladu s predpisano hitrostjo. Prehitevam pa izven naselij oz. kjer je dovoljeno.

Še tole:
Na magistralkah so zelo moteči počasni osebki, ki s 50km/h in manj sekajo ovinke. Zelo nevarno početje, ker se vozilo dlje zadržuje na nasprotnem voznem pasu.
V Ljubljani so zelo moteči počasni, ki vozijo po zunanjem delu rondoja, čeprav ga zapuščajo šele pri drugem ali tretjem izvozu.
Omenil bi še počasen premik vozila na hitreji vozni pas, kar je stalnica na lj-obvoznici. Zaviranje na voznem namesto zaviralnem pasu ob zapuščanju obvoznice. Počasno priključevanje na vozni pas.
Moteči so počasni osebki, ki ne prehitevajo počasnih tovornih vozil ampak se nabijajo neposredno za to vozilo in s tem onemogočajo ostalim varno prehitevanje.

pa še bi lahko našteval. Počasna vožnja zame ne pomeni varne vožnje. Varna vožnja je predvsem upoštevanje, ne pa poučevanje ostalih udeležencev v prometu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()

jype ::

WarpedOne> Kolk hitro lahko vozim po ravni cesti izven naselja s standardno omejitvijo, kjer je recimo na desni strani grmovje in gozd, da lahko ustavim tudi če mi na cesto skoči srna, recimo 10 metrov pred mano?

40. Če greš 40 (10m/s) lahko v 10 metrih z dobrim avtomobilom ustaviš. Če je ob cesti tako gosto grmovje, da ničesar ne vidiš, potem je smiselno vozit 40.

WarpedOne> Absolutno varne hitrosti preprosto NI.

Seveda ne. Je pa absolutno nevarna hitrost, s katero vozijo tisti, ki zaradi previsoke hitrosti izgubijo nadzor nad vozilom v kritičnih situacijah, ko bi se z normalno hitrostjo lahko izognili trčenju ali pa vsaj ne bi povzročili večje škode ali celo poškodb ljudi.

WarpedOne> Citirana izjava je le soljenje pameti s prižnice. Enostavno ne moreš vsega predvidet in sprejet, kot da se res lahko zgodi. Ker če bi, nebi nikamor več šel.

To enostavno ni res. Nikjer nisem trdil, da moraš predvidet in sprejet vse, vedno pa se lahko potrudiš voziti varno. Večina ljudi se vozi bolj ali manj varno in po omejitvah, je pa to precej bolj stresno, kot bi lahko bilo, zgolj zaradi razmeroma majhne množice voznikov, ki so očitno na cesti zgolj z namenom povzročanja splošne nevarnosti. Če se nekdo pelje počasi, je edina naloga voznika, ki pripelje za njim, da pelje z ustrezno varnostno razdaljo počasi za njim in čaka, če je treba tudi 2 uri, da se pojavi odsek ceste, kjer je prehitevanje varno in možno. Seveda je človek v počasnem vozilu tudi brezobziren kreten, če pri tem ko opazi, da nekdo vozi za njim, ne omogoči varnega prehitevanja, čimprej. Jaz bi to naredil večkrat, če me ne bi kreteni v največ desetih sekundah začeli prehitevat, ne glede na razmere na cesti. Takrat pač še malo upočasnim in se zbašem toliko na rob ceste, kolikor gre, ker druge možnosti enostavno nimam.

JohanP> Če ti kdo zablenda zadaj na dvopasovnici se premakni na počasnejši pas in sprosti kolono za sabo.

Meni na avtocesti zelo redko kdo zablenda, ker se vedno poberem s prehitevalnega pasu takoj, ko se lahko, če se pa ne morem, pa vozeči za mano to lahko vidi, tako da je blendanje povsem brez haska in zgolj moteče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

K0K0 ::

Če te nekdo v križišču izsili je kar velika razlika če se pelješ 50 al pa 70. Pr 50 se boš mogoče še nekak ustavu medtem ko boš z 70 kr dobr trešču.
Vsi mislte da ste dobri vozniki, ker se znate hitr čez ovink prpelat sam na cesti to sploh ni važno. To je dobr če si ti na dirkalni progi, ker točno veš da je proga pospravljena in ni nasprotnega prometa. Na cesti pa je situacija drugačna in tuku morš tud mal mislt kaj vse je lahko za ovinkom. Lohka je zadi kolesar, pesek, masten asvalt al pa šen idijot k seka ovink tko kot vi.
Ko se zaletite itak niste nikol krivi vi ane ? Zmeri najdete 100 drugih razlogov sam da bi si pa kdo prznov da je sam zajebu to pa ne. Enkrat mi je znanec razlagov da se je čist lepo pelov čez ovink nakar je avto kr sam skoču na mejo 8-O. Po njegovem mnenju je bil kriv esp :D.
Sej ne rečem mogoče res full obvladate avto sam dober voznik mora znat precej več kot to. Med drugim morš znat mal predvidet nevarne situacije in ne sam na gas tiščat in gledat kako boš spleu ovink. Dober voznik se ne bo nikol pustu tolk spravucirat da bo šel prehitevat v škarje, ker se nekdo pelje mal pod omejitvami.
Zame je dobr voznik tist k se vsaj 10 let vozi brez nesreče ne pa en mulo k ma 2 let izpit pa misli da je taglvan k prehiti enga upokojenca.

_marko ::

->> Če ste zasanjani v avtu, ko tako vozite, potem pač niste sposobni
> upravljat z vozilom in pojdite raje s tramvajem.

Problem je, da sem jaz lahko zasanjam pa nebom nardil takih bedarij kot kakšna leva ženska ali dedek.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

ru7 ::

jype: a se ti kot počasen voznik umikaš če delaš kolono? Do zdaj sem to doživel pomojem ene 2x, drugače pa folk ne je*e sistema in fura na svojih 70 pa da se svet postavi na glavo. Če ga prehitiš ti pol po možnosti še blenda.

S tega vidika je dost problematična predvsem starejša populacija in dost debelo pogledaš ko v krožnem srečaš kerga v kontra smeri, se komaj izogneš nesreči nakar poslušaš dretje unga če si normalen, da tako prnoriš v križišče 8-O :D

jype ::

ru7> jype: a se ti kot počasen voznik umikaš če delaš kolono?

Jasno, da se. Zakaj se pa nebi? Jaz grem itak počasi, nikamor se mi ne mudi in ne bom nič prikrajšan, če tiste, ki se jim mudi, spustim naprej. Prikrajšan bom kvečjemu za nevarno prehitevanje, ki se žal pogosto zgodi tako hitro, da sploh nimaš možnosti biti vljuden.

Če gre za ozko ovinkasto cesto, ki jo domačini poznajo, jaz pa ne, se mi zdi čisto logično, da norijo (čeprav jaz ne bi v nobenem primeru), na avtocesti pa se seveda tudi ne obnašam kot da sem edini. Ni mi problem jit 90 po voznem pasu, če je prazna cesta, ali če se cijazim za tovornjakom (tako se lahko prihrani ogromno goriva), ampak če vsi vozijo 130, potem tudi jaz vozim 130. Saj menda je jasno, da je prva stvar z vidika varnosti ta, da se prilagodiš razmeram, ne?

Tumbat, kako prevelika hitrost ni tako zelo pomemben dejavnik v večini prometnih nesreč je pa predrzno. Ja, obstajajo tudi druge okoliščine, ampak večina nesreč se še vedno zgodi zaradi tistih 20 kilometrov na uro preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

_marko ::

Tile, ki se cijazajo z tovornjaki mi vedno zivce parajo!!! ;((

Pismo, ce se ze odloci za prehitevanje naj vsaj tistih 500 metrov stopi na plin. Pol pa mi se rece, da bencin spara!!!
(pa da nebos popenil jype, ne mislim tebe - upam vsaj)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

Po moje ne misliš mene. Jaz si pri taki hitrosti upam na prehitevalni pas zapeljat zgolj ko za mano na njem ni nikogar, med prehitevanjem pa, če se zadaj kdo hiter pojavi, brez duševne stiske, ker kurim več bencina, pospešim, kolikor avto zmore.

Pa, če se cijaziš za tovornjakom, se pač cijaziš za tovornajkom. Ne prehitevaš, držiš dve sekundi razdalje in ker je to avtocesta lahko kdor želi brez težav varno prehiteva.

Pa jaz _nikoli_ ne pozabim vključit smernih kazalcev, preden zapeljem na sosedni pas.

Senitel ::

(Najprej opozorilo, da jaz očitno privlačim totalne idiote, ko se furam po cesti)
Ko je že Microsoft omenjal Trzinsko obvoznico in 100-110 km/h... Zelo dober primer! Vsakič, ko se zapeljem do Trzina na odseku od Tomačevega do Trzina srečaš vsaj ene 10 idiotov. Nekdo bo peljal 100km/h skozi krožišče (sedaj pa predvidi a lahko ti spelješ v krožišče, če vedno računaš da se ti lahko en tak smart ass naslika v bok). En cel kup jih bo veselo šofiralo z mobitelom v roki. Potem jasno moja najljubša: semafor na brnčičevi in potem semafor pred črnučami... Tam vedno najdeš vsaj ene 3-4 pametnjakoviče, ki se jim zdi da profitirajo cel kup časa, če potegnejo in furajo 90-100km/h do naslednjega semaforja samo zato, da se lahko ustavijo pred naslednjim semaforjem in spet veselo speljujejo (ob 70km/h pa lepo prideš direkt na zeleno).
In pridemo do unih 100-110km/h mimo Trzina... Koliko je tam omejitev? 50 do 70km/h! Logično pač pelješ "with the flow" 90-100km/h... In zakaj se pol najde spet cel kup pametnjakovičev ki cikcakajo pa delajo škarice (jasno brez smernikov)? Policijska kapca pa bo pa takoj skulirala vse te... :\

BigWhale ::

Meni na avtocesti ponavadi blendajo takrat, ko prehitevam tovornjak ali pa dva, ki vozita z 10m razdalje. In potem pricakujejo, da bom v tisto luknjo notri se tlacil, prvemu tovornjaku za rit in potem divje bremzal...

Hecno.

Roadkill ::

>> Problem je, da sem jaz lahko zasanjam pa nebom nardil takih bedarij kot kakšna leva ženska ali dedek.

... ali pa en mulec, ki misli, da boga za jajca drzi, ker ima narejenih 10k kilometrov in mo je foter posodil beemfa...
Ü

_marko ::

Roadkill:
Se strinjam.
Ampak, ce se ze gremo tako mora;liziranje spet, se naj vzame tem starckom in zenskam izpit.
Po vase!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

Starčkom ja, ker so nevarni (nisem za to, da se jim izpite kar pobere, se mi pa zdi absurdno, da se starejšim izpit podaljša kar tja do 80. leta starosti ali še več, nad recimo 60. letom starosti naj bo zdravniški pregled vsaj vsake dve leti in naj se ne spušča več za volan takih, ki so na pol slepi ali zaradi kateregakoli drugega razloga niso sposobni varno upravljati z vozilom).

Ženskam ne, ker vozijo precej natančno toliko previdno in zbrano, kot moški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

username ::

Meni na avtocesti ponavadi blendajo takrat, ko prehitevam tovornjak ali pa dva, ki vozita z 10m razdalje. In potem pricakujejo, da bom v tisto luknjo notri se tlacil, prvemu tovornjaku za rit in potem divje bremzal...
Pomojem pričakujejo le, da med prehitevanjem stopiš na gas tako kot je treba. No, če voziš vsaj 130, ti sicer nimajo kaj blendat...

BTW, itak je menda blendanje nekulturno, vsekakor pa ni dovoljeno.
V Nemčiji pravilno učijo, da se se sporočilo "umakni se mi" signalizira z žmigavcem. Dobra ideja. Edini problem je, ker pri nas to v večini primerov ne pali....
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

_marko ::

Daj no, v Nemciji vsi blendajo!!!

Blendajo tudi pri 150+.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Poldi112 ::

Glede na to da večino nesreč povzročijo moški bi bilo bolj smotrno nam vzeti izpit ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Super Sonic ::

"Ženskam ne, ker vozijo precej natančno toliko previdno in zbrano, kot moški."

Poznam kar dober odstotek žensk, ki ne vozijo previdno in zbrano. Prej obratno ali pa prepočasi in ravno tako ovirajo promet.

Posploševanje je preveč površna reč, da bi lahko nekdo takole resno pisal zakone.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Keyser Soze ::

Ah, počasi / hitro... To je čisto relativno.

Lahko voziš 20 na uro, pa boš ravno tako lahko povozil otroka, ki prilaufa direktno pred tvoj avto izza vogala. Poškodbe so komot smrtne.

Lahko voziš 180 po avtocesti, pa prideš popolnoma cel in brez zapletov na cilj.

Važno je prilagodit hitrost razmeram, ne znakom.

P.S.: Pa še ena stvar glede reklame. Meni bi bilo skrajno neprijetno stati takole ob cesti. Ravno zaradi tega kar se je zgodilo. Mi je nelagodno že ob cesti hodit. Nikar pa takole ko je sem jaz ovira med ograjo in cesto.:|. Vedno po notranji strani ograje, parkiranih avtomobilov, ipd...
OM, F, G!

MTm2H37rqt7B ::

"Važno je prilagodit hitrost razmeram, ne znakom."

Znake odrezat oz. v reciklazo! (po tvojem mnenju).

Zakaj imamo potem sploh znake? Zarad lepsega?

Zgodovina sprememb…

stock ::

Ma dej člouk, ta reklama (al karkol) je tolk butasta! Nerečem neki realnga ampak, smeh no...

Gledeo osalih stvari.. pa jst nebi dau nekomu auta, ki se ga boji vozt.

igor0203 ::

Ženskam ne, ker vozijo precej natančno toliko previdno in zbrano, kot moški.


To se pa ne bi ravno strinjal. Vsak dan vidim najmanj 20 žensk, ki se v križišče pripeljejo z mobitelom v roki, se gledajo v ogledalo itd. In potem naj bi bila taka voznica varna? Don't think so.

MEDENA ::

čisto realno je.....igor pa ne samo to še marsikaj drugega pa ne samo ženske moški isto...

brez luči, gsm v rok....prekratka varnostna razdalja....pa vedno več je frajerček, ki dobesedno frajarijo na cesti.....zakaj policija ne naredi enkrat konec temu????

važno da ustavijo nekoga k vozi normalno in je šel ne vem morda 5km/h preveč...objestnežev se je za bati....

Gr0unD Zer0 ::

temu pa jaz rečem slab dan...:D

nesreče se dogajajo, in vedno se bojo...

K0K0 ::

Keyser Soze problem so osebki k mislijo da obvladajo in znajo ocenit situacijo vresnici pa imajo sam jajca. Ti kot začetnik nisi sposoben ocenit situacije, ker nimaš dovolj izkušenj tko da se kr lepo po omejitvah vozi.

Roadkill ::

>> zakaj policija ne naredi enkrat konec temu????

Zato, kjer policaji nimajo "frajaljo-metra", da bi voznikom pokazali, da so se preveč frajarili....
Daj kak predlog, kako "naredit konec temu", pa ga lahko posredujem kakemu policaju... morda se pa prime.

FFS, nehite se obnašat, k da je cel sistem kaznovanja namenoma v pizdi in da imate vi genialno idejo, ki je vsakemu jasna, ampak je zlobni policaji nočejo upoštevati, ker se državna blagajna polni le iz kazni, ki jih prejmemo pošteni in prijazni državljani zato, ker se peljemo 5kmh prehitro po cesti, ki ima nerealno nizko omejitev, je vedno prazna, ravna, široka, po klancu navzdol in se nam mudi na šiht in smo zato _samo danes_ peljali malo prehitro....

Naslednjič pelji 5kmh prehitro z mobitelom v roki, pa boš videl, da telefoniranje med vožnjo ŽE sankcionirajo.

--

IMO so take reklame neuporabne. No, pa če se tole prime enega od 5000 gledalcev, se morda splača.... ampak dvomim.
Ü

Keyser Soze ::

Poznam en ovinek, kjer je omejitev 80. Zadeva je pri tej hitrosti popolnoma neprevozljiva, če je cestišče mokro. In kaj sedaj? Vozi po omejitvi?
OM, F, G!

lufthammer ::

>>>>Kolk hitro lahko vozim po ravni cesti izven naselja s standardno omejitvijo, kjer je recimo na desni strani grmovje in gozd,...

>>>>40. Če greš 40 (10m/s) lahko v 10 metrih z dobrim avtomobilom ustaviš. Če je ob cesti tako gosto grmovje, da ničesar ne vidiš, potem je smiselno vozit 40.

In si v prekršku, Jype

koyotee ::

Poznam en ovinek, kjer je omejitev 80. Zadeva je pri tej hitrosti popolnoma neprevozljiva, če je cestišče mokro. In kaj sedaj? Vozi po omejitvi?


ne, vožnjo prilagodiš razmeram, svojim sposobnostim obvladovanja vozila in stanju cestišča. Problem je tut, ker pri cenejših/manjših avtih imaš ožje gume, recimo jaz nevem kako se lah folk voz z gumo 155/80/13, ker ko gres v ovinek se vse zvija, da ne govorimo o oprijemu...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

nicksonn ::

koyotee: recimo jaz nevem kako se lah folk voz z gumo 155/80/13

Moja mama se kamot vozi s takšno gumo, celo več, je celo dimenzije 145/80/13. Vsakič ko se kam pelje se čudim kako za hudiča je ni zaneslo s ceste. Čeprav na gumi piše: "Drive only straight!" Le kako da sploh še ni imela nesreče. (res se bolj malo vozi). Tudi nikoli ni opazila da se guma zvija.
(no, jaz sem to opazil, in da - imel bi širše gume. Ampak za 5000km/leto so čisto dobre)

ontopik.
Filmček je dobro narejen. Lahko bi ga nekaj časa vrteli po televizijah. Morda bi ga kdo videl. Morda bi se celo koga dotaknil. -Morda bi bilo pa manj žrtev. Ker v Sloveniji jih je občutno preveč. Po eni strani se ne čudim zakaj....
x n!
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Letos smrtnih žrtev že več kot lani (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15421534 (18887) Mavrik
»

RADAR - kaj storiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1277984 (7699) JohanP
»

Kaj sovražite pri drugih voznikih? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45725435 (18640) Tilen

Več podobnih tem