» »

velikost podnapisov v DVD

velikost podnapisov v DVD

M@73Y ::

Lep pozdrav. ali bi mi prsim nekdo razložil kako bi jaz povečal velikost podnapisov pri predvajanju DVD filma.

Matej
..jump into psytrance tunnel..

darkolord ::

Ne moreš.

nastyboy ::

lahko bi .. sam je postopek kar dolg.. pa še verjetno nisi mel tega v mislih. Če se ti gre samo za to da bi povečal podnapise npr za 2x In bi jih skoz tako uporabljal, bi lahko DVD dekodiral na osnovne streme, z programčkom razbral podnapise, jih potem spet spravil v sliko (tokrat povečane - ker bi lahko izbiral velikost fontov) in nazaj združil streme. Tako lahko imaš povečane podnapise..... Verjetno je pa tebe zanimalo kako bi povečal podnapise dinamično... naprimer na daljincu. To pa se ne da... če pa maš film v divx formatu pa podnapise v sub/txt/srt pa so ponavadi razni meniji na DVD playerju ki to omogočajo. Se pa predvajalniki razlikujejo, tako ni nujno da imajo to opcijo vsi.

LP

M@73Y ::

Pri predvajanju z dvd predvajalnikom vem da se ne da. Kaj pa pri predvajanju na računalniku?
..jump into psytrance tunnel..

MihaFirst ::

to pa itak. Že samo pri BS playerju (čeprav dvomim, da ga uporabljaš) imaš cel meni, pri katerem določaš velikost, barvo, odebeljenost itd. podnapisov (skratka vse, česar ne potrebujemo). Mal pobrskaj po desnem kliku v predvajalniku, pa boš zagotovo kaj našel :D
www.gamma.si

mavec ::

BSPlayer ne predvaja DVDjev... Zato se tudi ne da večati velikosti fontov.
Namreč mislim, da sploh ni opcije večanja fontov, če nimaš DVD/DIVX predvajalnika povezanega s TV, ker le preko tega lahko večaš fonte. Druge opcije sam žal ne poznam oz. vsaj še nisem slišal zanjo.

LP

TOP ::

BSplayer predvaja DVD novo verzijo daj gor.

Wox ::

Ja, res je. BS player predvaja DVDje. Vendar že v osnovi velikosti in fonta podnapisov na DVDju ni možno spreminjati. To pa zato, ker so podnapisi v DVDju v osnovi bitne slike, ki se v določenem časovnem intervalu prikazujejo nad videom.
Commodore 64

M@73Y ::

js gledam dvd-je s programom powerDVD. saj ko gledam filme na PC-ju mi je čist vredu taka pisava, samo ko pa gledam na TV-ju preko s-video iz PC-ja, pa mi dela malo problema ta pisava. pa še ka imam očala pa je še slabše. torej zgleda da ni možnosti povečanja podnapisov pri dvd filmi. :(
..jump into psytrance tunnel..

kuglvinkl ::

Jep, sem spraševal isto in imam enako težavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Philips predvajalniki (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Zvok in slika
2954393055 (49551) NejcSSD
»

[divXvid] Xoro predvajalniki (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Zvok in slika
2059225364 (35870) fr33sat
»

[divXvid] Hyundai predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
13639056 (11105) JanezC
»

[DivXviD] Pioneer predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
53670842 (15604) LexLuthor
»

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9019659 (12239) filipc

Več podobnih tem