» »

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo?

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo?

1
2
»

lopata ::

Imam LG BD350 in delA SUPER VSE CD, BD, MKV no vse edino kaj me muči je,
da bi dobil kje firmware za podnapise. Imam LCD 117 cm pa mali podnapisi,
to me moti. Ali morda kdo ve, če se kje dobi nadgradnja.
Hvala za odgovor.

bipsi ::

Alo!

mas prav da so podnapisi nekoliko premali. Mislim da se to ne da nastaviti.
Zanima pa me nekaj drugo. Oziroma mam problem.
Ti pravis da ti vse lepo dela, kar pri meni ne velja.Najprej me zanima
zakaj mi noče predvajati DVD filma ki je posnet kot navaden data DVD.
To predvaja vsak navadni dvd player ki stane 30 €. Dela pa normalno ce dvd posnamem
prav kot video dvd.
No drugi vecji problem pa je da mi sploh ne predvaja mkv datotek. tako na dvd-ju kot na ključu
sploh ne najde datoteke mkv. kaze kot da je prazen dvd.
MA mogoče tista registracijska šifra države ki jo je treba vpisati kaj veze s tem?

Hvala za pomoč

markoajda ::

1. Zakaj bi DVD film posnel kot DATA DVD? V bistvu tuki sam sebi odgovoriš.
2. Kateri predvajalnik sploh imaš oz. kje si ga kupil? BD350 kupljen v Sloveniji bi moral predvajati MKV datoteke iz USB ali DVD diska.
3. Koda države nima nobene veze s tem. Z njo nastavljaš kodiranje znakov (podnapisov).

bipsi ::

1. Ja tak mi je blo najbolj enostavno za posnet. No sedaj bom pac drugace posnel.
2. JA imam predvajalnik BD350 ki je mislim da kupljen v sloveniji. Dobil sem ga namreč kot darilo, ampak glede na to da so slovenska navodila zraven je verjetno kupljen v Sloveniji.
3. hvala!

Sploh mi ne najde datotek ki imajo končnico MKV. Niti s ključa niti z dvdja. Ne vem v čem je to finta.
Če bi mogo kje kaj nastavit ali kaj? Mogoče tisto registracijo kot nekaj piše o nekem DivX VOB.
Nimam pojma. če kdo bi bilo bi bil res hvaležen.

eos ::

mene zanima, če ta player predvaja 1080i mpeg2 .ts datoteke?

bipsi ::

ja ki pa naj dobim kako tako datoteko?

markoajda ::

mene zanima, če ta player predvaja 1080i mpeg2 .ts datoteke?


Da, predvaja.

1. Ja tak mi je blo najbolj enostavno za posnet. No sedaj bom pac drugace posnel.
2. JA imam predvajalnik BD350 ki je mislim da kupljen v sloveniji. Dobil sem ga namreč kot darilo, ampak glede na to da so slovenska navodila zraven je verjetno kupljen v Sloveniji.
3. hvala!

Sploh mi ne najde datotek ki imajo končnico MKV. Niti s ključa niti z dvdja. Ne vem v čem je to finta.
Če bi mogo kje kaj nastavit ali kaj? Mogoče tisto registracijo kot nekaj piše o nekem DivX VOB.
Nimam pojma. če kdo bi bilo bi bil res hvaležen.


Nastavljat ni potrebno nič. Kaj pa, če daš kakšen avi na usb disk ga pokaže? Si slučajno kaj posodabljal firmware?

Zgodovina sprememb…

eos ::

markoajda: s tem, ko praviš da predvaja 1080i mpeg .ts, ali to misliš preko lan omrežja z rač oz. zunanjega diska ali tudi, če je tak fajl posnet na dvdju? Naj prosm nekdo posneme HD program (eurosport, discovery ...) preko VLC in zapeče na dvd in proba, če bi player to predvajal

Lp

bipsi ::

Za markoajda.

Alo.
jaz sem sprobal kar nekaj različnih zapisov in ugotovil naslednje:

S ključa mi brez problema predvaja .avi in .mpg
NE predvaja pa .mkv , ,mp4, .vmw

Tistega .ts pa ne vem kje naj najdem kaj takega da sprobam, samo po moje ne predvaja. ker sem avi datoteki
spremenil končnico v .ts pa mi player sploh ni pokazal datoteke kot je ne pokaze za zgoraj navedene.

shinko ::

@bipsi: tudi jaz imam LG BD350, ki iz ključa (more bit FAT32)predvaja samo .avi in .mpg, ker na spetni strani big banga piše pri tem predvajalniku, da predvaja .mkv, sem jim poslal mail in očitno obstajata dve seriji tega predvajalnika. evo prilimam odgovor iz bigbanga:



Na podlagi vašega opozorila smo preverili ali karakteristike resnično odstopajo od artikla, ki se nahaja na naših prodajnih policah.

Ugotovitev je naslednja:
Res so bili pred akcijo (ob nakupu katerega koli LCD televizorja lahko kupite spodaj omenjeni predvajalnik za 99,99 EUR) v prodaji predvajalniki LG BD350, ki spodaj omenjenih datotek niso brali. Ob pričetku akcije pa so bili dobavljeni zgoraj omenjeni predvajalniki, ki podpirajo tudi .mkv zapise.

Prilagam vam še dva testa za omenjeni predvajalnik.

V kolikor ste izdelek kupili po 4.11.2009, nam sporočite v kateri poslovalnici ste izdelek kupili in dopišite številko računa. Kupljen izdelek vam bomo v tem primeru zamenjali z novim.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav,

hamurabi ::

LG BD350 ne predvaja .mkv-jev. Če tako piše na Big Bangovi strani, je to n ateg. Predvaja pa jih LG BD 390!

bipsi ::

ej hvala za odgovor.
zdaj vsaj vem kak je na stvari da nebom naprej brskal.

hamurabi ::

Pošiljam še link od uradne LG strani, da ne bi mislili, da kaj na pamet govorim.

http://www.lge.com/de/tv-audio-video/vi...

markoajda ::

LG BD350 ne predvaja .mkv-jev. Če tako piše na Big Bangovi strani, je to n ateg. Predvaja pa jih LG BD 390!


Verjetno govoriš na pamet, ker to seveda ni res! Predvaja jih tako iz trdega diska (NTFS) kot iz DVD medijev. Preverjeno na mojem BD350, kupljenim v decembru.

DAVOR1 ::

mene zanima, če ta player predvaja 1080i mpeg2 .ts datoteke?

BERE VSE :-)))

LG BD350 ne predvaja .mkv-jev. Če tako piše na Big Bangovi strani, je to n ateg. Predvaja pa jih LG BD 390!

KAJ TEBI NI JASNO.... SEVEDA JIH PREDVAJA PA NE ZAVAJAJ FOLKA V KOLIKOR NIMAŠ POJMA..... BERE VSE MKV-JE, TS-JE, DVD-JE, DIVX-E....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DAVOR1 ()

DAVOR1 ::

Za markoajda.

Alo.
jaz sem sprobal kar nekaj različnih zapisov in ugotovil naslednje:

S ključa mi brez problema predvaja .avi in .mpg
NE predvaja pa .mkv , ,mp4, .vmw

Tistega .ts pa ne vem kje naj najdem kaj takega da sprobam, samo po moje ne predvaja. ker sem avi datoteki
spremenil končnico v .ts pa mi player sploh ni pokazal datoteke kot je ne pokaze za zgoraj navedene.


Preveri kdaj si kupil predvajalnik, načeloma je to edini, ki bere popolnoma vse.
Sam ga imam in sem že vse vrste datotek sprobal in vse delajo od BD-true Hd - do divx-ov.
Če si ga kupil pred novembrom je možno, da si fasal prvo serijo, ki tega niso brali...
Spodaj imaš podrobnosti.
Drugače novi bere iz diska ( NTFS ) , da ne bo pomote, popolnoma vse....

hamurabi ::

mene zanima, če ta player predvaja 1080i mpeg2 .ts datoteke?

BERE VSE :-)))

LG BD350 ne predvaja .mkv-jev. Če tako piše na Big Bangovi strani, je to n ateg. Predvaja pa jih LG BD 390!

KAJ TEBI NI JASNO.... SEVEDA JIH PREDVAJA PA NE ZAVAJAJ FOLKA V KOLIKOR NIMAŠ POJMA..... BERE VSE MKV-JE, TS-JE, DVD-JE, DIVX-E....


Kot prvo, vzemi raje persen in se malo pomiri. Očitno je LG res nadgradil novejše verzije modela 350 tako da tudi ti sedaj predvajajo .mkv-je. Na začetku ta model zagotovo ni predvajal mkv-jev.

Strojnik ::

Ali bere tudi podnapise pri mkv-jih?
Ali se da predvajati mkv-je z USB ključa?

Du5aN ::

Ali bere tudi podnapise pri mkv-jih?
Ali se da predvajati mkv-je z USB ključa?


LG BD390 preverjeno predvaja mkv-je iz USB (ntfs) diska ali ključa in bere tako zunanje kot notranje podnapise. Preko mreže pa še nisem uspel probat, baje pa naj bi delalo bp.

Strojnik ::

Pa BD 350?

hamurabi ::

Najbrž ti bo DAVOR1 iz prve roke podal pritrdilni odgovor.

markoajda ::

Strojnik je izjavil:

Pa BD 350?


Bere samo zunanje podnapise.

Strojnik ::

V čem je razlika med BD350 in BD390, saj je slednji še enkrat dražji?

kloby ::

kako naj vem katero verzijo bd350 sem kupil, rad bi da predvaja vse ...??

Highlag ::

Ne vem zakaj bi Soni in podobni izdali podporo za MKV formate. To bi bilo tako kot da si sami pljuvajo v lastno skledo. Oni hočejo, da nabavljate originale Blueray, ne pa da predvajate piratizirane kopije njihovih filmov...
Dokler ni nujno potrebno seveda...
Never trust a computer you can't throw out a window

papasmrk ::

Pozdravljeni,

sem novopečeni lastnik predvajalnika BD 390 in zaenkrat me muči samo kako priklicati "notranje" podnapise v mkv fajlu, zunanji mi delajo super, tudi s šumniki nimam problemov. Sem bil pa pozitivno presenečen, ker predvaja tudi m2ts datoteke...

lep pozdrav

eos ::

Bi lahko kdo prlepu kako fotko tv zaslona (16:9), kjer se približno vidi velikost podnapisov pri mkv-jih.
Še to: je kdo probal na ta player priključit usb hub z več zunanjimi diski? Bi player prepoznal vse diske?

Dipling ::

Kak pa veš, kateri DB350 ima podporo za mkv?
Danes ga imam namen kupiti. Upam, da ima podporo.

Na LG_jeve strani vidim firmware update. Kateri je pravi? Imajo namreč DB350-C, DB350-N, DB350-P!

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dipling ()

Dipling ::

Kupil LG BD350 in ima mkv podporo. Priklopi zunanji 1TB disk na usb in špila mkv brez težav.

Slowhand ::

Dipling je izjavil:

Kupil LG BD350 in ima mkv podporo. Priklopi zunanji 1TB disk na usb in špila mkv brez težav.

Disk je formatiran v NTFS? Bi z USB ključkom 16 GB, formatiranim v NTFS tudi delalo? Odločam se namreč za nakup BD350, če seveda podpira .mkv iz USB ključka...

LP

lojzeboy ::

Kupil LG BD350 in ima mkv podporo. Priklopi zunanji 1TB disk na usb in špila mkv brez težav.



Kje si ga pa vzel? Ali je delal mkv "out of the box" ali si nadgradil firmware?

Lahko na ZS, da ne bodo moderatorji hudi na reklame :8)

Dipling ::

Slowhand je izjavil:

Dipling je izjavil:

Kupil LG BD350 in ima mkv podporo. Priklopi zunanji 1TB disk na usb in špila mkv brez težav.

Disk je formatiran v NTFS? Bi z USB ključkom 16 GB, formatiranim v NTFS tudi delalo? Odločam se namreč za nakup BD350, če seveda podpira .mkv iz USB ključka...

LP


Disk je formatiran v NTFS.

Slowhand ::

Evo, sem nabavil omenjen predvajalnik in res predvaja vse brez težav, predvsem sem zadovoljen s predvajanjem hd .mkv datotek. Imam pa tudi jaz problem s prikazovanjem šumnikov v podnapisih, oziroma samo črke Č in to kljub nastavljeni slovenščini kot jeziku podnapisov. Predvidevam da ta nastavitev vpliva samo na samodejno izbiro podnapisov pri DVD in BD diskih. Ve kdo, kako rešiti problem s šumniki pri podnapisih iz datotek (srt, sub, txt, ...)?

Hvala in LP

tropinovec ::

Za šumnike v podnapisih drži tako dolgo desno tipko (sta namreč dve!) za podnapise, da se prikaže napis CP 1250,ker je tovarniško, vsaj pri meni bilo nastavljeno na CP 1253.

Dipling ::

Ja, za šumnike (črka č) nastaviš, kot je napisal tropinovec.
Mislim, da tipko subtitle pritiskaš tak dolgo, da prideš do kode 1250.

Mene pa zanima, če se da podnapise povečati?
Mogoče s kakim firmware update_om? (Ali pa spremeniš velikost fontov v datoteki za podnapise?)

Slowhand ::

Hvala Tropinovec in Diplig!
Seveda vse piše v navodilih, a sem videl šele sedaj...

LP

filipc ::

Pri predvajanju DVDjev preko USB enote ne bere podnapisov. Pri subtitles nastavitvah piše off, ne gre nastavit podnapisa. Ali sploh ne bere na ta način (ker bere divx, mkv… podnapise brez problemov čez usb) ali je potrebno nadgradit? Ali je sploh opcija za dvd podnapise čez USB?

a ma kdo izkušnje s tem?

hvala za odgovor

filip

aja, gre za HLB54s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filipc ()

eos ::

ali je pri teh LG blu-ray predvajalnikih možno priklopit USB HUB in nanj priklopiti več zunanjih trdih diskov, je kdo to probal? pa še, ali je možno spreminjati velikost podnapisov?

cink ::

sandokan, kolk je kej glasen tale vot132?

sandokan80 ::

10 tišji od xboxa360 ki mi vre poleg njega.

drugače pa naj bi tale bios za foxconna še dodatno izbolšal glasnost http://www.foxconnsupport.com/download....

vendar nisem videl neke potrebe po zmanševanju glasnosti tih je ko miš, pa tudi tako mali da ga lahko vtaknemo v kakšno škatlico:):)

Zgodovina sprememb…

filipc ::

LG HLB54s... Pri predvajanju DVDjev (VOB) preko USB enote ne bere podnapisov. Pri subtitles nastavitvah piše off, ne gre nastavit podnapisa. ???
a ma kdo izkušnje s tem?

hvala za odgovor

filip
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blu-ray predvajalniki - kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
367217 (4435) Anney
»

Blue-Ray predvajalnik LG BD390, BD 570, BD590

Oddelek: Kaj kupiti
203658 (2446) bogdanv
»

Zakaj pri MKVjih ne teče vse tako kot pri xvidu?

Oddelek: Zvok in slika
71417 (1069) Slowhand
»

Kdo ima LG BD 390?

Oddelek: Kaj kupiti
61802 (1262) alenvprekrs
»

Philips Blu-Ray player podpira MKV

Oddelek: Zvok in slika
73032 (2630) kmetek

Več podobnih tem