» »

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo?

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo?

«
1
2

tabla ::

Ali je samsungov Blu-Ray predvajalnik res edini trenutno pri nas, ki ima podporo .MKV (Divx-HD)? http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

tabla ::

ocitno ne podpira, nic pa ne pise o modelu BP-P4600, ki pa naj bi imel MKV podporo. Drugace pa ima MKV podporo potrjeno prvi LG BD370.

jan01 ::

KUpiš poceni WD TV HD Media Player...

kmetek ::

kje vidiš da podpira mkv ta LG?

tale BD370 sploh ni zgrešen nakup, saj se bodo BLUERAY pekači kmalu pocenili, mediji bodo ugodnejši itd.....ima LAN, ima USB :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Dami ::

Preden se bojo prazni BL mediji pocenil, bom že v penziji. Še danes so (vsaj pr nas) DL dvdji 5x predragi. Dokler ne bojo mediji vsaj 1€, bomo lepo mkvje meli na diskih.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

tabla ::

WD HD TV media player sem imel, zadovoljen pa sem bil z EGREAT E-31B HD predvajalnikom. Ker pa kdaj želim gledati tudi blu-ray filme na medijih, pa rabim bluray predvajalnik. In LG pripravlja že model BD390. http://www.abt.com/product/39851/LG-BD3... MKV podpora!
Sam glede na to, da stane BD370 le 250 EUR, je res ugodna cena in LAN in USB zraven.
Res pa, da bo BD390 imel tudi lep design. Tko, da za to ceno, me ne preprica noben HD predvajalnik, rabl so pa kar neki cajta, da so to dal na trg, glede na to, kako dolgo si uporabniki želimo met .MKV!

tabla ::

http://www.mimovrste.com/artikel/111004... tudi da ma mkv ceprav na netu pise, da ne dela stvar tako kot bi morala.

Mogoče, da bo tale Samsungov tud podpiram MKV, divx HD podpira, kar bi teoretično moralo delovati.

http://www.amazon.co.uk/Samsung-BD-P460...

No če kdo ima tega LGja nej napiše, če stvar dejansko dela z mkvji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()

StratOS ::

user12345 :: 6. apr 2009, 19:54:29
citiraj

* #

Ali je samsungov Blu-Ray predvajalnik res edini trenutno pri nas, ki ima podporo .MKV (Divx-HD)? http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...


Zakaj mkv in zakaj predvajalnik. Nabavi BD PC komponento in vse lahko narediš.
MKV format se ne bo nikoli tako dobro prijel kot BD in po drugi strani zakaj konvertirati original v kompresiran in veliko slabši rip v mkv.Preveč dela,nastavitev in kompatibilnostnih in sinhronizacijskih zadev, da bi delalo.
Raje kupim 2 Bluraya v tujini kot prazen medij pri nas.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

tabla ::

Cena za LG BD370 je 229 EUR, samo je pa res da USB port deluje le v načinu FAT32, tako da zunanji diskov ne morš priklopit na USB, bere pa vse, tut MKV.

gregyk ::

Cena za LG BD370 je 229 EUR, samo je pa res da USB port deluje le v načinu FAT32, tako da zunanji diskov ne morš priklopit na USB, bere pa vse, tut MKV.


Tudi zunanje diske se da formatirat v FAT32, tako da to ni ovira.

tabla ::

edina ovira je to, da ne moreš gledati katerih koli filmov, ki so večji od 4GB. recimo kak mkv film v formatu 1080p.

gregyk ::

edina ovira je to, da ne moreš gledati katerih koli filmov, ki so večji od 4GB. recimo kak mkv film v formatu 1080p.


To pa zna biti problem, ja :). Nisem niti pomislil na to.

gregor ::

kaj pa lg bd390 bo kaj boljši glede tega

res čudno da večji igralci na trgu (sony, samsung, pioneer...) ne spravijo skupaj naprave ki bi predvajala tako blu ray kot datotečne formate (mkv, wmv, video_ts, m2ts.....)

očitno je trenutno samo dune hdi z tako napravo na tržišču z zelo visoko ceno

lp

tabla ::

Sej to se tut jst sprasujem, zato pa razni kitajski proizvajalci ala popcorn, egreat, itd delajo naprave. Samo rad bi mel se blu ray tko, da bo mogoce LG BD 390 imel opcijo za NTFS. Sony je sploh prvi, ki ni nkol hotu jet korak naprej, vedno podpira proizvajalce na polno, ker mkv pomeni, da ne bos sou glih nove blu raye kupovat, sej podobno je blo z mp3ji na začetku, dans ma že vsaka stvar mp3 zravn.

simnov ::

samo pomoje hdcp tudi deluje na tem lg tako , da samo črna slika nastane , ko poženeš kakšen mkv.

kmetek ::

http://geizhals.at/?cat=dvhhray&sort=p

kateri je dober, pa da ima podporo mkv in seveda bluray/dvdje itd?

piek ::

http://geizhals.at/?cat=dvhhray&sort=p

kateri je dober, pa da ima podporo mkv in seveda bluray/dvdje itd?


Kaj pa ce bi raje obrnil miselnost? - Torej kupil cistokrven MKV predvajalnik (recimo Xtreamer) in nanj priklopil zunanji DVD-pogon? Bo krepko boljsa resitev, pa se cenejsa ...
--- Finish it off if you started it! ---

kmetek ::

to je res, samo ne predvaja bluray medijev, ki so sedaj po 5€, torej kmalu bodo po 2-3€....pekači sedaj 150-200€, morda kmalu nad 100€...

in butneš na 1 bluray 25GB 6 mkv filmov :P

piek ::

Saj das pa BD-ROM v zunanje ohisje namesto DVD ...
--- Finish it off if you started it! ---

Mr.B ::

Egrate in podobni lepo podpirajo mkv datoteke. Podpirajo tudi HD-DTS zvok, če je v njih. Sicer dajo passthrough HDCP do naprave ki ima plačano licenco, da to predvaja, ozirom a lahko po ta-novem naredijo downmix na stereo. Ne vidim potrebe po kupovanju fizičnih enot za BR. Kupiš filem in ga DL-jaš na enoto, ter ga predvajaš, ali pa tudi ne. Seveda so vse te enote HDCP komplient, saj drugače nebi dobile licence da recimo predvajajo HD-DTS, in podobno. Nimajo pa nekatere še podpore za BD goniče, ker moraš spet nekomu plačati licenco, ups Sony-u.
Te enote podpirajo vse po vrsti 1TB+ disk, tipkovnico, wireles, itd... Cena se giblje od 100$+, imajo povezavo na mrežo, in internet. Vsak sodoben televizor tudi podpira DLNA, Net.TV, vgrajen Wireless, itd... Tako da razen če imaš nostalgijo po plastičnih 12cm ploščkih, ravno ne razmišljaš o takih nabavah vsebin. Cena diskov, in škatel, kamor bi te diske vgradil pa tudi ni bokvej kaj €. 1TB disk je danes tam 80€, Verjetno pa ima vsak doma eno škatlo , ki ne ve kaj z njo, kaj šele da ima vsaka taka naprava ponavadi vsaj 2x usb in 1x Esata…..

Tehnologije so šle tako naprej, da so edini ljudje na podeželju, raznih ameriških mest cilne skupine fizičnih enot, ter ostali, ki se bojijo novih tehnologij, vsi ostali pa šaltamo na tako in drugačno obliko VOD. V končni fazi ima tudi vsak sodoben TV, dovolj procesne moči, da bi bil ti. setup box, če nebi bilo Lokalcev, ki na takih škatlah radi služijo, pa so med samo nestandardizirane, na ravno treh bitih v protokolu, tako da ne moreš narediti, razen plačila, kompatibilne emulacije....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kmetek ::

ja LG H7000 serija ima že mkv/blu-ray podporo vgrajeno, sprobano pri prijatelju.

CybeRoky ::

http://www.pioneer.eu/eur/products/42/8...
ka pa ta zadevca videt je kr ql?
nikjer ne najdem podatka a podpira mkv format?

in kaj to pomeni: "1 x USB (for BD-Live content)" a je to kaka fora?
al lahko z USB jem normalno predvajaš vse podprte formate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CybeRoky ()

tabla ::

Noben HD predvajalnik ne bo kmalu cenejši in boljši od bluray predvajalnikov, prvo da zdaj vsi podpirajo .MKV, naslednji korak bo tudi podpora NTFS, medtem ko LG BD 390 že podpira tako NTFS, MKV, vse HD formate, youtube opcija... recimo Philips 7300 pride 180 EUR, LG pa okol 270 EUR.

Aja pa če si kdaj spodošiš kak bluray film, ne bo problem sam špila, HD predvajalniki so bili le vmesna faza, podobno kot ga zdej serjejo pr avtomobilih s hibridi, predn dobimo pogon na elektriko.

BluRayi so že tok pocen, pol se pa res splača ubost en predvajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()

CybeRoky ::

za Blu-ray predvajalnik LG BD350 so mi pri BIG BANGu zagotovili, da preverjeno predvaja .mkv format.

Za datotecni zapis USB-ja pa mi niso znali povedati verjetno gre za FAT32?

Drugače je zadeva dokaj ugodna cena se je spustila pod 180EUR

hamurabi ::

Kar se mene tiče, je predvajanje .mkv-jev izključno iz datotečnega sistema FAT32 popolnoma neuporabno. .mkv filmi so v 90% večji od 4 giga, kar pomeni, da si s priklopom diska ne moreš kaj dosti pomagati. Torej je model BD390 dosti boljša izbira, pa čeprav malce dražja.

kotnikd3 ::

jst bom v petek naročil lg-jev model bd390 :P

markoajda ::

za Blu-ray predvajalnik LG BD350 so mi pri BIG BANGu zagotovili, da preverjeno predvaja .mkv format.

Za datotecni zapis USB-ja pa mi niso znali povedati verjetno gre za FAT32?

Drugače je zadeva dokaj ugodna cena se je spustila pod 180EUR


A lahko kdo, ki ima omenjeni predvajalnik potrdi, da predvaja mkv datoteke in v kašnem načinu (iz DVD-/+R in iz zunanjega diska NTFS ali FAT32)?

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

jst bom v petek naročil lg-jev model bd390 :P


in čemu dajat 270, ko dobiš za 150€ ?

Du5aN ::

jst bom v petek naročil lg-jev model bd390 :P


in čemu dajat 270, ko dobiš za 150€ ?


LG BD 390 podpira predvajanje z NTFS diska, dočim modela BD350 in BD370 podpirata samo FAT32, kar je seveda bolj ali manj neuporabno. Zato se definitivno splača dat malo več in vzet model 390.

Pa še en zanimiv review od BD390-ke: http://www.avforums.com/reviews/LG-BD39...

kmetek ::

vidim ja , bd370 je NO GO.....edino BD 390 je real thing.

xelas ::

Jaz imam BD390 in lahko rečem da v celoti nadomesti media player (PlayON pri meni) z dodatkom CD/DVD/Blu-Ray predvajalnika. Predvajanje iz ožičenega omrežja B.P., prav tako bere zunanje NTFS diske. Wireless še nisem sprobal.

kmetek ::

dej še wlan probaj.

markoajda ::

za Blu-ray predvajalnik LG BD350 so mi pri BIG BANGu zagotovili, da preverjeno predvaja .mkv format.

Za datotecni zapis USB-ja pa mi niso znali povedati verjetno gre za FAT32?

Drugače je zadeva dokaj ugodna cena se je spustila pod 180EUR


Ta predvajalnik preverjeno predvaja tudi mkv datoteke iz NTFS diska. Danes sem ga kupil in zaenkrat deluje vse BP. Odklenil sem tudi DVD regijo, BD se ne da odklenit. Zaenkrat nimam pripomb.

Dejancek ::

markoajda:

Ja pa jade, ga imam doma, pa vem kaj dela in kaj ne. Sej boš spoznal, ko ga boš bolje "obdelal" ;)

markoajda ::

markoajda:

Ja pa jade, ga imam doma, pa vem kaj dela in kaj ne. Sej boš spoznal, ko ga boš bolje "obdelal" ;)


Tudi sam ga imam doma in vse zapisano drži. Kaj pa po tvoje ne drži?

vice boy ::

Kakšen je pa PHILIPS BDP2500 BLURAY?

A ta lahko predvaja mkv datoteke in jih bere iz zunanjega diska?
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

Dejancek ::

markojada:

Drži pogojno. USB vhod je namenjen bolj temu da so datoteke do 4.3GB(dvd medij), ker je narejen za FAT32 datotečni sistem.
Kaj pomeni sedaj to? To da kar je večje in je v NTFS, je negledljivo, ker je spet zatikanje. Ne bere podnapisov, ki so vgrajeni. Podpora podnapisom, ki so pa poleg njega je pa spet pogojno omejena. Odvisno od sreče, ne glede na to karkoli v nastavtitvah samega playerja naštimaš in neglede na to ali je podnapis v UTF-8.

Meni to ni zadovoljivo, če je tebi ok, sem vesel zate.

markoajda ::

markojada:

Drži pogojno. USB vhod je namenjen bolj temu da so datoteke do 4.3GB(dvd medij), ker je narejen za FAT32 datotečni sistem.
Kaj pomeni sedaj to? To da kar je večje in je v NTFS, je negledljivo, ker je spet zatikanje. Ne bere podnapisov, ki so vgrajeni. Podpora podnapisom, ki so pa poleg njega je pa spet pogojno omejena. Odvisno od sreče, ne glede na to karkoli v nastavtitvah samega playerja naštimaš in neglede na to ali je podnapis v UTF-8.

Meni to ni zadovoljivo, če je tebi ok, sem vesel zate.


To, da je USB vhod namenjen za datoteke do 4.3 GB oz FAT32 diske, kot praviš sam, seveda ni res. Ta trditev sploh ne zdrži, ker datoteke te velikosti ne moreš prenesti na disk, ki je formatiran v tem načinu.

Jaz sem probal cca. 30 filmov mkv iz diska (NTFS) (tudi 6 - 8 GB) in vsi delujejo tekoče brez zatikanja (720p in 1080p). Podpora podnapisom je ok. Sicer res ne prepozna podnapisov v mkv datoteki. Zunanji podnapisi so mi delovali pri vseh bp (s šumniki) in brez sreče. :)

Mogoče imam pa samo jaz srečo. V glavnem moja izkušnja s predvajalnikom je pozitivna.

Dejancek ::

Ja žal je tako, da ta predvajalnik nima uradne in ne FW podpore za NTFS, ampak je narejen za FAT32.

Je pa res da tudi meni BP prebere 1TB zunanji disk in datoteke ki so 16GB, ampak se nisem nikakor mogel izognit temu za podnapise in rahlemu zatikanju pri predvajanju filma.

Res imaš srečo, ali pa jaz sem premalo vložil truda v to, da ga obdelam.

sam mi povej katero kodo si upisal v predvajalnik za podnapise ? 1250 ali 8859 ?

markoajda ::

1250

jan01 ::

Zakaj bi kdo kupoval bluray predvajalnik, če pa želi predvajat zloadane hd filme?

markoajda ::

Zaradi predvajanja Bluray diskov? :D Predvajanje "pretočenih" HD filmov je samo bonus.

Dejancek ::

markoajda:
Vse isto kot jaz, imam občutek kot že v temi od EXT. da imam problem z particijo na MyBook-u. Bom mogel preverit.

Jan01:
Ker lahko predvajaš CD, DVD, BR in obenem upaš da dela še MKV ;)

scenic ::

LG HLB54S Blu-ray Soundbar predvaja vse formate iz USB ključka in prenosnega USB diska celo DVD-je vse to mi preko USB-ja predvaja LG SL8500 le da tu niso podprti vsi zvočni formati v mkv datotekah.
Problem pa imam ker nikakor ne morem usposobit DLNA serverja, da bi gledal datoteke na računalniku, yutube mi dela super ,serverja Nero home essentials,ki je priloženpa ne najde ne preko wlaa ne po žici, prosim, če ima kdo kak nasvet. ne najde ga na Win7 ne na XP-jih ki so na prenosniku.

Hvala

scenic

sulaco ::

Pozdrav,
Nekdo je omenil, da mu LG_BD390 nadomešča Play ON HD.....

ali se lahko oglasi kakšen lastnik LG-BD390 in opiše svoje izkušnje. Predvsem me zanima predvajanje preko LAN...to pomeni, da lahko dostopaš do datotek na PC-ju ?? (MKV, DIVX, MP3, JPEG).

LP

axi145 ::

Pozdrav,
Nekdo je omenil, da mu LG_BD390 nadomešča Play ON HD.....

ali se lahko oglasi kakšen lastnik LG-BD390 in opiše svoje izkušnje. Predvsem me zanima predvajanje preko LAN...to pomeni, da lahko dostopaš do datotek na PC-ju ?? (MKV, DIVX, MP3, JPEG).

LP


Mogoče tukaj najdeš odgovor, so se kar razpisali okoli tega playerja...

http://www.avforum.si/index.php/topic,8...

sulaco ::

hvala axi145....škoda ker so avtorji prenehali objavljati z izsledki testov. Pa je tako ostal priokus po napol narejenem playerju....

axi145 ::

Kaj pa kaj takega...če rabiš predvajanje iz blu ray discov.

http://archus.si/hdi_dune_bd_prime_3_0....

Review
http://www.mpcclub.com/forum/links/show...

Jaffa ::

Danes sem dobil BD350 za strica in moram reči, da res dela super. Slike, glasba, mkv, HD divx ... Vse. Nanj je priklopljen 2,5" prenosni disk, formatiran v NTFS. Predvaja tudi datoteke večje kot 4GB, 720p, 1080p ... Pa še preklapljanje v meniju je res hitro.

Edino, kar ne znam nastaviti je, da bi bral Čje - ostali šumniki so.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

xelas ::

@sulaco: meni deluje BD390 vzporedno z POHD (prvega imam priklopljenega na TV, drugega pa na projektor). Največja hiba LG-ja je ker (meni) ne uspe priklicati notranjih podnapisov v mkv-ju kadar predvajam preko LAN-a (ko isto datoteko zapečem na DVD-RW pa delujejo). Za dostop do datotek na PC-ju je dovolj da share-aš ustrezne mape.

Na enem od forumov pa sem pobral tale nasvet za aktiviranje črke "č": zaženeš film, pritisneš desno tipko Subtitle in jo držiš dokler se v desnem zgornjem kotu zaslona ne prikaže 4-mestna koda; s pritiskom na isto tipko ciklaš med 1250, 1251, 1252 in 1253; pravi izbor je seveda 1250. Meni sedaj podnapisi (zunanji srt) delujejo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blu-ray predvajalniki - kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
367180 (4398) Anney
»

Blue-Ray predvajalnik LG BD390, BD 570, BD590

Oddelek: Kaj kupiti
203643 (2431) bogdanv
»

Zakaj pri MKVjih ne teče vse tako kot pri xvidu?

Oddelek: Zvok in slika
71404 (1056) Slowhand
»

Kdo ima LG BD 390?

Oddelek: Kaj kupiti
61791 (1251) alenvprekrs
»

Philips Blu-Ray player podpira MKV

Oddelek: Zvok in slika
73018 (2616) kmetek

Več podobnih tem