» »

Napad psov

Napad psov

1 2
3
4 5

jype ::

mtosev> V niti eni državi na svetu pes nerabi met nagobčnika. Tak da STFU.

To sploh ni res.

razpot25> PS: se pa bojim da mi ga kdo ukradel, ker kdorkoli se pripelje pred hišo bi šel pes kar z njim ( v avto) ... tudi s poštarjem :)))

Takih psov se je treba pazit.

Statisticno najvec otrok ugriznejo labradorci, kar je logicno, ker otroka pred dogo posvaris, z labradorcem pa pustis, da se igra. Zlati retrieverji so se malo bolj ostri, pa se vseeno nobenemu ne zdijo nevarni.

klemen22> A si ze kdaj videl velikega psa z nagobcnikom, kako napade cloveka? Ker jaz sem, pa ni bistveno bolj fino kot ce je brez. Edina pametna resitev je polaganje izpitov, da lastnik oz. vodnik dokaze da ima znanje za kontrolirat psa in da pes pokaze, da je socializiran.

Pa se okoli tega da so psi nevarni: psi zelo redko koga ubijejo. Ljudje morijo skoraj vsak dan. Ce je ze koga treba evtanazirat, potem bi zaceli kar z nezrelimi vozniki motornih vozil.

Tear_DR0P ::

men je ful hecn da ste v začetku pisal o napadalnih pasmah - ni mi jasno katere pasme niso napadalne, obstajajo pa bojne pasme, kot je recimo ravno bul mastif
mene je pred enim tednom napadu pitbul, ki pa ga je lastnik imel na vrvici, občutek je bil še vedno grozljiv, ko je bla "zver" v višini mojega obraza - sam sicer mislim da je ta isti pitbul povsem prijeten pes, napad sem pa izzval sam, ker sem proti njegovemu lastniku vzdignil sedež za kolo (kazal sem mu ga). Ne upam si zamislit, kaj bi bilo brez vrvice - torej ja psa v urbanem okolju na vrvico, pa uvedit "pasje parke", to je v tujini zelo pogosto, ograda v parku kjer lahko prosto spustiš psa - kar pa se tiče divjine, je druga stvar, jst psa rad spustim da se zdivja, teče in poščije kakšno drevo, do katerega se men ne da it - ne vem pa kaj nej z joggerji, ki se psa bojijo (psa ki ga trenutno vodim na sprehode bolj zanimajo srne - je že eno zbil v pričo mene, sicer ji ni bilo nič, ker jo je samo podrl, sam je blo pa pol psu ;(( , zato zdej ne teče več za njimi). Psa že zarad oemenjenega incidenta vodim na vrvici, sam še vedno se najde kak jogger, ki se nama raje izogne. pes pa je husky, tak 40 kilski in me je sposobn kak kilometer tud sam vlečt na sankah. torej una fora o 50% teže tle ni smiselna, jst jih mam namreč 90+ pa me pes lahko zbije, lahko pa tud jst njega
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

klemen22 ::

Že sama misel na to da pes sodi v urbano okolje brez povodca je absurdna.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

sese12 ::

Po moje smo že spet čisto mimo teme.

Pozabljamo, da so psi obdelali človeka, da bo verjetno celo življenje zaradi tega ivalid.

Sedaj pa tu beremo o zagovornikih psov in nasprotnikh, tema pa je bila odprta zaradi ČLOVEKA.

ps. pa naj se vam smili lastnica in psi - ČLOVEK bo pa ostal INVALID.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sese12 ()

jype ::

klemen22> Pač tako je Mtosev. Pri psi ne moreš 100% vedeti kaj bo naredil npr. v množici ljudi tudi če je dresiran. Ne 100%.
klemen22> Evo pa tako vprašanje, da vidim če imaš kaj v glavi: Ti je pravilno da se vidi lastnike ki sprehajajo pse brez povodca v centru Ljubljane, npr. zraven Name ali Maximarketa??

Tudi za ljudi ne mores 100% vedeti, kaj bodo naredili. Tudi ce so dresirani.

Mene nic ne moti, da se vodnik in pes sprehajata po mestu brez vsakrsne vrvice in nagobcnika, ce imata oba za to ustrezne papirje. Ce jih nimata, potem pac ne smeta.

Vecina sluzbenih psov je na vrvicah zato ker so vodniki vljudni do tistih, ki se psov bojijo, kar je tudi edino odgovorno. Resevalni, policijski in vodniki slepih so vedno delezni solanja, ki traja celo njihovo zivljenje in ki omogoca dovolj visoko zaupanje do psa, da se upas psa spustit v rusevine, kjer pes lahko pride do krvavih ljudi in mu zaupas da ne bo zacel tistega cloveka grizt, ampak bo lajal. Podobno velja za policijske pse (super demonstracijo tega kaj lahko z njimi dosezes so imele pred kratkim specialne enote francoske policije, uporabljajo predvsem belgijske in nemske ovcarje) in vodnike slepih.

Da ima lahko vsak doma psa, ce se ga potrudi vzgojiti, je super, ker pes mocno poveca kvaliteto zivljenja lastniku/vodniku. Da mora vodnik pri tem hudo pazit na to da komu drugemu ne gre v napoto, je pa jasno. Ce so sosedje proti temu, da imas psa, se pac preselis. Ce se ne mores, je po moje bolje, da nimas psa.

TheJack ::

Zdele gledam lastnico po TV. Prav čakal sem, in seveda me ni razočarala: "Moji psi nikomur nič ne naredijo."

Noro. Prekleto neverjetno. Kako češ razumet takega človeka? Njeni psi so skoraj ubili človeka, ampak "nikomur nič ne naredijo." In črno je belo. Noč je dan. Sonce je luna. Itd.

Sem že prej napisal; malokdo je tako skregan z osnovno logiko, kot nekateri lastniki psov.
Bonis nocet, qui malis parcit.

WarpedGone ::

Razumem lastnike psov, ki opisujejo kako so njihovi psi socialzirani in prijazni in potrpežljivi in sploh nenevarni. Dokler se enkrat ne zgodi "nemogoče". Potem je pa hudo in krivi so vsi drugi, le lastnik ne. Kazen za poškodbe, ki jih povzroči pes, bi morala biti enaka, kot če bi jih povzročil lastnik psa osebno (nism preverjal kako je trenutno). Manjka odgovornosti.

Če so #000000, Mtosev, pa še kdo tipični lastniki psov, pol niti ni čudno da se dogajajo taki napadi.
Zbogom in hvala za vse ribe

klemen22 ::

Če so #000000, Mtosev, pa še kdo tipični lastniki psov, pol niti ni čudno da se dogajajo taki napadi.

Ja miselnost je problematična. Zdi se mi da se tema dvema bolj smilijo psi kot pa morebitna žrtev.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

#000000 ::

In kdo si ti da boš sodil a sem jest primeren al ne ??

//malo cenzure . Omy

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Zdele gledam lastnico po TV. Prav čakal sem, in seveda me ni razočarala: "Moji psi nikomur nič ne naredijo."

Ma to je ista oni mantri: "Moj otrok pa ne pije, ne kadi in se ne drogira," medtem pa si mali, v sobi polni praznih flaš s čikom v gofli lepo greje žličko...

Enim pač ne bi škodil občasni servisni pregled v ustrezni ustanovi...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

sese12> ps. pa naj se vam smili lastnica in psi - ČLOVEK bo pa ostal INVALID.

Ja, saj lastnica se nam ne smili. Psi se itak vedno smilijo komu, ker pac psi nikoli ne delajo nicesar iz zlobe ampak iz cisto pasjih vzgibov. Da lastniki ne razumejo narave svojih psov je pac posledica pomanjkanja znanja.

WarpedOne> Kazen za poškodbe, ki jih povzroči pes, bi morala biti enaka, kot če bi jih povzročil lastnik psa osebno (nism preverjal kako je trenutno).

Ja, saj menda je tako, ne? Ce ni, potem imajo morilci lahko delo: nakupis si 10 pitbulov, par let grdo delas z njimi, potem jih pa spustis k zrtvi.

WarpedOne> Potem je pa hudo in krivi so vsi drugi, le lastnik ne.

No ja, vedno je kriv lastnik. Ampak vcasih ni lastnik tisti, ki je povzrocil, da je pes napadel, vedno pa je odgovoren za to, da psu ni onemogocil, da napade.

Na mojega psa se je enkrat spravil en tip (proti njemu je mahal s palico in rokami in krical nanj) in moj pes se je jasno branil. Zacelo se je tako, da sem s psom delal (pes je hodil pozorni poleg), tip je prisel s svojim cuckom in cucek se je zakadil v mojega psa. Svojemu psu sem ukazal prostor in je lezal pri miru in se ni zmenil za scene (ker je pac ves cas gledal mene). Potem sem psu dovolil, da pozdravi cucka. Normalno sta se povohala, ampak potem je pritekel ta tip in se spravil na mojega psa. Ko sem psa dal nazaj na prostor je rekel, da ce bo moj pes njegovega ugriznil, mi ga bo ubil. Jasno, da se ni dal prepricat, da tudi ce bi se psa stepla, bi jaz znal svojega ukrotiti brez tezav, njegov pes pa pac ne uboga in povodca tako in tako sploh ni imel s seboj. Ce bi moj pes ob tej priloznosti ugriznil tipa, bi bil se vedno polno odgovoren jaz. Bi pa vsekakor imel precejsno zeljo mahnit tipa okol kepe, ker ce bi mene en ganjal s palico, bi mu tudi jaz v opzoorilo zalajal.

Kajzar ::

Vsak, ki bi hotel imeti psa, bi moral opraviti psihološki test. Prav tako bi prepovedal, da imajo ljudje pse v blokih, ker je to mučenje živali. Preveč kretenov že ima pse.

Moj kolega je pred nekaj leti enemu nemškemu ovčarju, ki ga je nič hudega sluteč napadel, zlomil čeljust tako, da je pes poginil. Lastnik psa je kolega celo tožil, vendar ni uspel s tožbo. Narobe svet: pes te napade, psa fentaš v samoobrambi, potem te pa neodgovoren lastnik toži.

Imam labradorca in ga vedno pripnem na vrvico. Spustim ga samo, če ni žive duše naokoli. Predlagam sledeče: konjederci naj polovijo čim več spuščenih psov, ne glede na to ali imajo značko ali ne. Lastniki naj potem plačajo 1000 EUR vzgojne kazni, če jih hočejo dobiti nazaj, sicer gre pes v zatočišče. Denar od kazni naj namenijo za zatočišča za zavržene pse.

mtosev ::

@klemen22

Jaz sem od prijatlja nemškega ovčarja na sprehode pelal sam pred leti in pes ni nukomir nič nardil. Pa niti moj ni bil.

Enkrat je pobegno ko so srne mimo šle in potem sem ga iskal.

Še ekrat ni bil moj pes samo sem ga kdaj na sprehode peljal. Tudi ko jih ni blo doma sem vzel psa (pa sem sam šel na njegovo ozemelje ko ni nikogar bilo doma pa me ni vrgizno in sem ga vzel in sem šel na sprehod z njim).

Toliko o tem kak pogosto pes vgrizne.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Saladin ::

Ob nobene psu ne smeš kazati strahu in ne ga zret v oči.
DOstikrat sem prišel h kaki hiši, pa pride ven ena mrcina - samo glej naravnost in hodi, kot da ga ni.
Tako ga niti ne izazivaš niti mu ne kažeš, da se ga bojiš.

Anyway, lastnica je kriva. Slaba vzgoja psov in slabe varnostne mere.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

WarpedGone ::

yjpe
No ja, vedno je kriv lastnik.


Ja, predvsem odgovoren. Mislu sm sarkastično na vsa zgovarjanja in opravičila etc potem ko se zgodi napad.

Neuravnovešeni človeški osebki so spet svoje poglavje. Če je pes pripet in po možnosti tut z nagobčnikom, nima kdo kaj praskat, da se čuti ogroženega al pa karkoli. Ti kot lastnik si okolico pred svojim psom ustrezno zavaroval. Eventuelno lajanje je potem kvečjemu še kaljenje javnega miru.
Zbogom in hvala za vse ribe

sese12 ::

jype

sese12> ps. pa naj se vam smili lastnica in psi - ČLOVEK bo pa ostal INVALID.

Ja, saj lastnica se nam ne smili. Psi se itak vedno smilijo komu, ker pac psi nikoli ne delajo nicesar iz zlobe ampak iz cisto pasjih vzgibov. Da lastniki ne razumejo narave svojih psov je pac posledica pomanjkanja znanja.
---------------------
Ravno na nekaj takega sem hotel pokazati, da so sedaj zopet psi bolj pomembni od človeka.

Sicer pa se mi je tvoje razmišlajnje zgoraj zdelo nekao še naljbolj korektno ali primerno.

jype ::

sese12> Ravno na nekaj takega sem hotel pokazati, da so sedaj zopet psi bolj pomembni od človeka.

Ja, to je zgleda nek nov trend al kaj jaz vem kaj. Takoj ko pes stopi cez crto, izgubi vse pravice. Tudi moj. Ce bi jaz nosil orozje, bi na svojega psa streljal, ce bi ta ogrozal kogarkoli, ker pac kot odgovoren vodnik tega ne smem dopustiti, v nobenem primeru, ever.

Ampak to ne pomeni, da so ti psi zlobni. Imeli so pac smolo, da jih je kupila zmesana baba, ki zanje ne more skrbet. Ce bi te pse kupili in vzgojili v himalaji, kjer take pse uporabljajo za varovanje crede, ki jim omogoca prezivetje, se ziher ne bi noben od njih spravil na cloveka, ker so tam vodniki psov mocnejsi od psov, ali pa niso vodniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mati ::

In rdeča nit tega pogovora je, da je treba žensko kaznovat (mislim, da se tukaj vsi strinjamo), ter ostalim podobnim lastnikom nekako pokazati kako se ravna s psi. Morda obvezno šolanje VSEH pasem psov, ali polaganje vodniških izpitov itd. Tudi popadljive pse je nujno potrebno uspavat, ter njihove lastnike kaznovat.Pravtakobi v bloku bilo potrebno omejiti pse, da nima kdo treh dog v 60m2 stanovanju.

Raznim [osebkom] tu gor, ki bi pa za vsak ugriz celo pasmo iztrebili, pa naložit obisk pri dr. Ruglju!

P.S. Ne vem zakaj se nekateri spravljate na 0000, saj pa človek ni ničesar kaj tako strašnega rekel, da bi to bilo potrebno. Vseeno pri njem iščete dlako v jajcu, ker od začetka ni popljuval babnico, pse, zakone, pravno državo, Janšo,...., amerike....!

/Malo olepšano -Omy

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::


In rdeča nit tega pogovora je, da je treba žensko kaznovat (mislim, da se tukaj vsi strinjamo), ter ostalim podobnim lastnikom nekako pokazati kako se ravna s psi.


V bistvu od njene kazni ne bo imel nihče nič. Saj ne pravim, da je ni treba kaznovati, prav z veseljem bi jo sam počil, samo ne verjamem v vzgojni efekt te kazni. Mogoče bo vplivala nekoliko na njeno bodoče vedenje (če si ne bo omislila tropa psov, da se potolaži po šoku)

Zakaj recimo cesarja tako intenzivno zanima stanje mojega gasilnega aparata v mojih prostorih ali recimo celo moj dimnik, da je določil roke, o ga moram dat pregledat, ne zanima ga pa nekdo, ki se okrog sprehaja s potencialno smrtonosnim orožjem, ki ima lastno voljo ?

IMHO bi se navadni državljani morali začeti spraševati, kako si je cesar zamislil, da se lahko branijo v podobnih primerih. NIhče resno ne nadzira ne psov, ne njihovih lastnikov, ne njihovega usposabljanja in stopnje znanja.

Če mi cesar ne dovoli imeti orožja, če policaj ne more vedno stati ob meni, kako si je potem zamislil, da se lahko branim v primeru napada psa, ki je ušel nadzoru ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Thomas ::

> Če mi cesar ne dovili imeti orožja, če policaj ne more vedno stati ob meni, kako si je potem zamislil, da se lahko branim v primeru napada spa, ki je ušel nadzoru ?

Nič dosti si ni zamislil. Pustil je to vprašanje odprto, kot še 100 drugih. Pa ne samo da je zanemaril ta vprašanja. V njegovi naravi je, da zelo težko karkoli spreminja. Če nima sindikatov na cesti, ima študente. Ali pa rejce malih živali.

Cesar nima resnega sredstva proti določenim družbenim skupinam.

Tisti, ki nočemo, da se Pluto sprehaja svobodno okoli, nismo kakšna resna družbena skupina.

krneki0001 ::

Bullmastif ni borilna pasma, a je vseeno zeli zaščitniški in očitno so tile psi zaščitili lastnico. Vendar, a jo morajo vedno zaščititi? Po drugih forumih berem, da so tile psi zelo velikokrat napadli druge pse, ki so bili spuščeni. V nekaterih primerih sta napadla dva od teh štirih tudi 14 let starega kraškega ovčarja ki se mu je že posedel zadnji konec(iztrošeni kolki). Napadli so tudi neko žensko, ki pa je na srečo ubežala večjim poškodbam. Lastnica je imela že večkrat opravka s sodnikom zaradi napadalnosti njenih psov.
Za moje pojme je vsega kriva lastnica. Oglobijo naj jo za par miljonov, par miljonov mora plačati poškodovanem in vse štiri pse naj ji ubijejo, ker so nevarni za okolico. Pa še za par mesecev naj gre sedet zaradi povzročitve splošne nevarnosti.

Imel sem rotweilko. Težka je bila 75kg. V njenem devetletnem življenju je 2x napadla človeka. Enkrat z predhodnim polurnim renčanjem in opozarjanjem. Pijanec je namreč pihal vanjo alkoholizirano sapo in kljub opozorilom mene in kolegov ni nehal. Psica ga je nalahko in zelo nežno zagrabila za roko(brez fizičnih poškodb, tut udrtin v koži ni bilo videti, kljub temu, da bi mu lahko roko odtrgala z lahkoto) in drugič je skočila na človeka, da je preprečila uboj. Tip je namreč skakal po naši ulici z več kot 20cm dolgim kuhinjskim nožem in ga je pes podrl na tla ter ugriznil v rit. Potem se je prijavil na policijo da ravno, ko je hotel ubiti človeka, ga je pes podrl na tla. Bumbar ampak vseeno so bile posledice visoke, sodnik je določil kazen 40.000 tolarjev za napad psa na človeka, in tudi to mu ni bilo važno da je pes preprečil umor. No še to od tega kolega(ki ga je moj pes zaščitil) mati se je vedno bala čisto vseh psov(tut tistih na baterije), ampak z mojo rotweilko pa sta se igrali in zabavali in nikoli se je ni bala. To veliko pove o psu, ki je bil v življenju samo trikrat na ketni, drugače pa vedno spuščen. Šolanja je bilo zanjo več kot leto in pol vsak dan 3 do 4 ure. Na travniku ko je bila od mene oddaljena več kot 100 metrov, se je na ukaz sedi, usedla, pa če je bilo 10 srn 5 metrov stran od nje. Ubogala je vsak ukaz, vendar nobenega ukaza za drži ali pa napadi ni poznala - tega je pač nisem učil, ker sem predvideval, da to vse že ima v genih.

BigWhale ::

Vceraj je zenska po TV povedala, da je moski stopil do nje in jo hotel fotografirati in je nekaj krilil z rokami.

Ce je to res, potem psi niso napadli nedolznega in nic hudega slutecega mimoidocega.

AndrejS ::

Pusti kaj novinarji pišejo. Itak ne vedo za kaj se gre. Je pa bilo po napado več novinarje tam kot policajev in reševalcev.
Če je moški dvignil roko da bi pse fotografiral - še to ne pomeni da je izval napad in je sam kriv!

Daedalus ::

Po drugi strani pa vsaj ena priča zanika "poskus fotografiranja." Ah ja, baba se bo itak zgovarjala, da jo je tip htel najmanj posilit, razkosat pa pojest:\ Pol pa ji mora samo uspeti to prodat, pa lahko še toži državo, da ji nabavi nove cucke, ki bojo po vsej verjetnosti kdaj priredili podoben show...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Brane2 ::


Vceraj je zenska po TV povedala, da je moski stopil do nje in jo hotel fotografirati in je nekaj krilil z rokami.

Ce je to res, potem psi niso napadli nedolznega in nic hudega slutecega mimoidocega.


Ženska je rekla, da jo je tip vprašal, če lahko fotografira in mu je odvrnila "seveda", ne da bi ga pogledala.

Dvignil je roko (domneva, ni videla) in psi so znoreli.

Od kdaj je kriv vsak ki dvigne roko ?

Po tej logiki Stalin ni edini krivec, ker je leta 19xx pobil 600+ svojih ljudi v Dumi (alkaježe).

Krivo so sami, ker so ga sprovocirali s tem, da so dvignili roko, ko so glasovali za nasprotnika.

:\
On the journey of life, I chose the psycho path.

codegen ::

Dons k sm se pelu v službo sem vidu enga ptičarja , ki si je sam nosu povodec v gobcu... za njim je pa hodu lastnik, a to velja :) Bom še jz prstavu svoj piskrčk...Že od malih nog imamo pse...od dobermana pa do rottweilerke ki jo imamo zdaj... seprav nevarne pasme po defaultu...Rottija mam skoz na povodcu razn tam kjer so ljudje, ker vem da se nekateri ljudje pač psov bojijo , ko pa ni nobenga okrog jo pa seveda spustim če pride zravn kšn pes al se igrata al se pa zlo hitr zmenta če se ne marata :)
V nepravih rokah je lahko vsak pes, avto, pištola, pikado, kolo, palca za bejzbol, itd...nevarna!

#000000 ::

Gospa Zora R. je ugledna zdravnica, torej od vsega tega (arest pa vse pobrat ka ima in ne vem kaj še) ne bo NIČ ! Ker ima gospa 100% dobro zaledje, in verjetno bo najela (če ga že ni) dobrega odvetnika, nazadnje bo pač napadeni "verjetno nosil tudi del krivde" ker je pač hotel slikat pse, ki pa so ga napadli. Torej kaj bo z dohtarco nič, plačala bo pač neko kazen ali dobila kako pogojno, kako bajno odškodnino pa bo morala žrtev od nje iztožiti, (kar pa bo zarad tega slikanja zelo težko). Tko da ne bo kakih drastičnih ukrepov, ja je gospa pač ugledna, sicer se ne strinjam da bi bil napadeni lahko česarkoli sam kriv, vendar 99.9% bo to odločilno vplivalo na vse. LP

Kajzar ::

Glede na to, da psov ni ravno naščuvala na reveža, ki so ga psi skoraj pojedli, lahko lastnico na kazenski obravnavi doleti največ pogojna obsodba. Dejstvo, da so morali policisti streljati na pse ji tudi ne bo šlo ravno na roke.

Glede civilne tožbe se bodo pa za tega moškega potegovali mnogi odvetniki, ker je primer medijsko razvpit. Lahko si bo izbiral kdo ga bo zastopal, še plačati mu ne bo treba; samo določen odstotek od izterjane odškodnine. Nazadnje lahko vse skupaj izplača celo kaka zavarovalnica. Pse bodo pa skoraj zagotovo usmrtili, sem prepričan.

#000000 ::

Ja mogoče maš celo prav, samo mislim da ga bo glede čeferina gospa prehitela, oz. ga je verjetno že. LP

klemen22 ::

@00000: mislim da si malo narobe vse skupaj predstavljaš. To da jo je hotel ob njeni privolitvi slikati ne bo na potek morebitnega sojenja imelo nikakršne posledice. Poglej primer: sprehajaš se po mestu enkrat ko je zelo ledeno po cesti. Mimo pride ta "gospa" s 4mi psi. Ker so psi zaščitniški te bodo zaradi padca in sumom da kaj hočeš "gospe" napadli. Torej? To da pa je "gospa" zdravnica pa kar ne morem verjeti ker se mi zdi po intervjuju kot nekdo z IQjem manj od psov ki jih je vodila.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

sese12 ::

Ja mogoče maš celo prav, samo mislim da ga bo glede čeferina gospa prehitela, oz. ga je verjetno že.

Seveda, saj se verjetno v bolečinah v bolnišnici še niti ne zaveda, kaj ga je doletelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sese12 ()

#000000 ::

klemen22

Ja ne vem v cajtngih po TV in povsod piše "Zora R. je ugledna zdravnica" o kakšnem IQ-ni nijker govora al pa sem zgrešu, tako kot si ti zgrešil point tistega kar sem napisal.

Če uganeš kaj sem imel v mislih te mogoče častim pijačo. >:D LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

klemen22 ::

"Zora R. je ugledna zdravnica"

Je zaradi tega kaj manj odgovorna? NIsmo v očeh sodišča vsi enaki:\

btw. glede na to da se je lastnica zaradi psov že 2x zagovarjala na sodišču bi bile kakršnokoli olajševalne okoliščine absurdne.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

jype ::

Saj ni problem da so psi popizdili. Problem je, da jih ona sploh ni mogla ustavit, je pa odgovorna za njihova dejanja.

Po moje je pac zaljubljena v te njene pse dovolj patolosko, da sploh ne razume, da so tipa na 3/4 ubili. Una dva obstreljena je dala pocajtat v kliniko, namesto tega ki je mrtev bo pa kupila tri nove.

WarpedGone ::

NIsmo v očeh sodišča vsi enaki


Na papirju...
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

Brane,

Ne bit no tko zlo pokroviteljski, ker nima smisla. Pac preberi se enkrat moj post, ker si ga narobe razumel, ce si ga sploh.

Nikjer ne zagovarjam psov, niti lastnice, dalec od tega. Samo pravim, pa, da tip ocitno ni bil kar en nakljucno mimoidoci, tako kot ljudje to navajajo.

Kdo je cesa kriv in zakaj, pa nisem nikjer razglabljal.

dela ::

Pa so našli kak fotoaparat na kraju napada, ali so ga psi pojedli? :)

mtosev ::

LOL :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

#000000 ::

Dobro vprašanje ! Sam lahko je "kao" hotu slikat s telefonom, bog ve če ji ni kak odvetnik svetoval tak "inho dober zagovor" No seveda nikjer še nil ni znanega če je res bil kak aparat kje "dost je da je imel že telefon s kamero pri sebi" in bog ji ne bo "če ni nobenih prič" mogel dokazat da njena trditev "v zvezi s fotografiranjem" ni resnična. Jebat ga, ona si verjetno že rihta teren za plačilo čim manjše odškodnine.

perci ::

Nikjer ne zagovarjam psov, niti lastnice, dalec od tega. Samo pravim, pa, da tip ocitno ni bil kar en nakljucno mimoidoci, tako kot ljudje to navajajo.

Lej, nima veze, kaj je ta človek bil. Jst lahko tvojega psa živega razkosavam z ginsu nožem, pa mi ne sme medtem nič narest. Če mi bo skočil za vrat medtem, ko si pripravljam njegovo bedro, boš ti odgovoren za to. Pes je stvar, ravno tako kot pištola. In lastniki so odgovorni za njih, ravno tako kot je lastnik pištole z legalnim orožnim dovoljenjem odgovoren, da na varnem hrani svoje orožje ločeno od municije. Če bo pištolo otrok našel in pognal šus sestrici v glavo, ker ne bo vedel, da je ostal en naboj v cevi, bo lastnik pištole odgovoren za povzročitev smrti iz malomarnosti. In prav je tako.

Fotr je bil kapetan I. klase v JNA. Dobro se spomnim, da je domov iz oroznih vaj prisel s svojo zastavo v toku. Po koncu vojne za Slovenijo je domov prinesel tudi par drugih kosov orozja in nekaj municije. Ko sem bil sam doma, sem premetal celo stanovanje, da bi našel vsaj nekaj od tega orožja, da bi se z njim igral. No, nisem ga, očitno ga je hudo dobro skril - hvala bogu. Če bi ga našel, bi bil za mojo ali smrt koga drugega polno odgovoren moj oče. Tako so tudi lastniki psov polno odgovorni za dejanja njihovih psov. In na kozlanje mi gre ob nekaterih lastnikih psov, ki ne premorejo toliko pameti, da bi se zavedali, da je njihov pes nevaren.

Lastniki psov, ki pitbule puščate, da sami laufajo med ljudmi, ste pa neodgovorne osebe. Upam, da če bo koga vas pes kdaj ugriznil, da boste to vi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

#000000 ::

Lej, nima veze, kaj je ta človek bil. Jst lahko tvojega psa živega razkosavam z ginsu nožem, pa mi ne sme medtem nič narest. Če mi bo skočil za vrat medtem, ko si pripravljam njegovo bedro, boš ti odgovoren za to.


Da ne bo spet kdo narobe zastopil, ampak btw. kje to piše ?

Brane2 ::


Ne bit no tko zlo pokroviteljski, ker nima smisla. Pac preberi se enkrat moj post, ker si ga narobe razumel, ce si ga sploh.

Nikjer ne zagovarjam psov, niti lastnice, dalec od tega. Samo pravim, pa, da tip ocitno ni bil kar en nakljucno mimoidoci, tako kot ljudje to navajajo.

Kdo je cesa kriv in zakaj, pa nisem nikjer razglabljal.


Nisem pokroviteljski. Le ne strinjam se z logiko v tvojem zadnjem postu. Sem ga šel še enkrat brat.
Praviš:


Vceraj je zenska po TV povedala, da je moski stopil do nje in jo hotel fotografirati in je nekaj krilil z rokami.

Ce je to res, potem psi niso napadli nedolznega in nic hudega slutecega mimoidocega.


Jaz pa ne vidim, zakaj ne moreš biti nedolžen in nič hudega sluteči mimoidoči, če si pač "dvignil roko".

Saj ženska ni rekla, da jo je napadel ali da je kaj takega poskušal.
On the journey of life, I chose the psycho path.

nokia6310 ::

Pr nas mamo tut rotweilko pa je stara že 9 let.
V teh letih ni nikomur nič naredila razen enkrat ko sm ji pol ure težil pa me je čisto nežno prijela s svojimi belimi zobki čeprav bom reku tko kot je nebivedu, bi mi lahk roko utrgala sam če bi hotla, torej iz tega sklepam da me je sam opozorila da ji nej dam mir pa kdaj se je s kakim psom stepla ampak človeku pa nikomur ni naredila nič hudega.
Prišel sem pa do ugotovitve da pes točno ve kdo se ga boji in kdo se ga ne boji in če naleti na takega, ki se ga boji hoče pokazati svojo avtoriteto.
Naša psička se drugače zlo rada igra.
Enkrat sem ji dal v gobec tako okroglo žogico pa je hotla, da jo vlečem vam povem, da je ta zverinica tko močna da sem prej njo dvignu kot da bi ji strgal žogico iz gobca pa se je zlo rada igrala z njo sam človeku ni nikoli naredila nič hudega pa je že 9 let stara.
Drugače pa tut mastife poznam pa so dokaj prijazni vsaj do mene.
Mimogrede pes za slepe stane čez milojin predvsem šola je draga sam pes ni nič v primerjavi s šolo je pa to precej dolgotrajna stvar in ponavadi so ravno labradorci tisti ki jih vzgajajo za vodiče slepih. Tko da tut rotvajlerji znajo bit čist pridni vse je v vzgoji pa v tem, kako se je s psom delalo kolk mulcev se je znašalo nad njim itd.
000000: Sej sem dojel bistvo, kar si hotel povedat, sam problem je v tem, da ga niso dojeli vsi, ali pa so si ga napačno razlagali.
Druga;e pa [e besedica o ;loveku \alostno dejstvo, da bo celo \ivljenje imel posledice.

BigWhale ::

Perci,

> Lej, nima veze, kaj je ta človek bil. Jst lahko tvojega
> psa živega razkosavam z ginsu nožem, pa mi ne sme medtem
> nič narest.

Pravis, da pes, kot zival nima nikakrsnih pravic, da se brani, ce je napadena? Kaj pa lahko jaz naredim, ker mucis zival? Ti lahko to preprecim? Ce ti jaz lahko, zakaj se zival sama ne sme braniti?

Hm, pa ce to peljem se naprej, kaj ce prides do mojega konja in ga drazis in on te brcne? Se huje, ce preplezas elektricnega pastirja in te stampedira creda mojih ovc, krav,... ?

Brane,

Nekdo, ki pristopi do mene in krili z rokami pred/za mano, NI nakljucni mimoidoci. Nakljucni mimoidoci je tisti, ki gre mimo mene in se briga zase. Kaj sele, da me ogovori.

Tip po pricevanju tiste zenske ni kr en.

perci ::

Pravis, da pes, kot zival nima nikakrsnih pravic, da se brani, ce je napadena?
Pes sam po sebi nima nobenih pravic, razen pravice, da se ga ne muči. Vendar je ta pravica zelo malo vredna v primerjavi s pravico človekove nedotakljivosti. Ti lahko meni preprecis mucenje tvojega psa samo ce lahko to storis brez kaznivega dejanja ali s kaznivim dejanjem manj ali enako hudim, kot je mucenje zivali. Glede na to, da je maksimalna zagrozena kazen za mucenje zivali 3 mesece, si lahko predstavljas, da je zelo malo takih kaznivih dejanj.
Hm, pa ce to peljem se naprej, kaj ce prides do mojega konja in ga drazis in on te brcne?
Ce ga vozis po mestu, bos odgovoren za to brco. Jst po drugi strani ne bom odgovoren za drazenje konja. Kvecjemu bo tebi to olajsevalna okoliscina pri odmeri kazni. Odgovoren bos pa vseeno.
Se huje, ce preplezas elektricnega pastirja in te stampedira creda mojih ovc, krav,... ?
Ne poznam predpisov podrocju pašnje, vendar ce ti lahko ocitam vsaj malomarnost pri varovanju teh zivali, boš odgovarjal.
Nekdo, ki pristopi do mene in krili z rokami pred/za mano, NI nakljucni mimoidoci. Nakljucni mimoidoci je tisti, ki gre mimo mene in se briga zase. Kaj sele, da me ogovori.
Ni nakljucni mimoidoci. Prav tako pa ni nicesar kriv. In pes takega ne sme ugrizniti ravno tako kot ne sme nakljucno mimoidocega. Al je kle se kej nejasnega?
Tip po pricevanju tiste zenske ni kr en.
Po pricevanju tiste zenske njeni psi nikomur nič ne naredijo. A ji to verjames?

razpot25 ::

Za Yipe: "Takih psov se je treba pazit.

Statisticno najvec otrok ugriznejo labradorci, kar je logicno, ker otroka pred dogo posvaris, z labradorcem pa pustis, da se igra. Zlati retrieverji so se malo bolj ostri, pa se vseeno nobenemu ne zdijo nevarni."

Kje si našel podatek, da so zlati prinašalci ugriznili več otrok, kot npr. nemški ovčarji, terierji ali labradorci?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: razpot25 ()

Thomas ::

> Če bo pištolo otrok našel in pognal šus sestrici v glavo, ker ne bo vedel, da je ostal en naboj v cevi, bo lastnik pištole odgovoren za povzročitev smrti iz malomarnosti. In prav je tako.

Ko sem v bistvu isto trdil v neki drugi temi (v kateri se je Perci tudi zelo angažiral (proti meni)), me je oklal celoten ST pravniški ceh. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

MadMicka ::

#000000, a ti misliš, da če bo pa ta ženska mela "dobrega" odvetnika, se bo pa zmazala? A sodniki so pa tko k fikusi? Sam za okras sedijo na sodišču? Najprej bi rad povedal, da dober odvetnik je tisti odvetnik, ki se redno ukvarja s pravnim področjem, za katerega ga najameš. Se pravi vsak odvetnik je dober na svojem področju in slab na ostalih področjih. Sicer pa vseeno kateri odvetnik jo bo zastopal, bo ta ženska plačala odškodnino in to v istih okvirih oz. v približno isti višini..

Vice ::

Perci tole je copy/paste iz enega od primerov:
"če žival koga poškoduje, je lastnik odgovoren za škodo, če ne dokaže, da je poskrbel za potrebno varstvo in nadzorstvo. Sicer pa je za škodo odgovoren tisti, ki žival draži ali opusti nadzorstvo nad njo (pravno pravilo par. 1320 ODZ). V obravnavanem primeru sta sodišči prve in druge stopnje ugotovili na podlagi izvedenih dokazov, da se je pes tožene stranke prosto gibal v njenem gostinskem lokalu. Pes je bil sicer krotek in prijazen, navajen na ljudi in med gosti priljubljen. Pes je prišel k tožniku, ko ga je ta poklical, nakar ga je prijel in drgnil po smrčku. Tega se je pes rešil tako, da je zacvilil, se izmaknil in ugriznil tožnika v dlan. Na podlagi tako ugotovljenega dejanskega stanja je sodišče druge stopnje ugotovilo, da je tožnik sam izpodbodel psa k temu, da ga je poškodoval. Zato je sam odgovoren za škodo, ki mu je nastala s tem."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

BigWhale ::

No, evo. To kar Vice pravi:

Ce ti sam pripravis psa, da te ugrizne, si ja sam kriv in ne lastnik psa!

Seveda pod pogojem, da je lastnik psa poskrbel za to, da je storil vse kar je bilo treba, da bi to preprecil.

To je isto, kot ce bi jaz prisel k perciju na obisk, vtaknil zebelj v vticnico in se pustil malo stresti. Potem bi pa percija tozil, ker ni imel varoval v vticnici.

Sicer pa jaz nisem nikjer rekel, komu kaj verjamem. Jaz sem samo navajal kaj je zenska rekla. Ce ji je za verjeti ali ne verjeti bo pa odlocala porota/sodnik.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
96289197 (12780) zimurg

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32049324 (44620) dzinks63
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37956004 (45851) Massacra
»

zakaj ma folk pitbule? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26225242 (16433) LordTado

Več podobnih tem