» »

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen?

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen?

««
18 / 20
»»

St235 ::


Ne. To zagovarjaš ti. Ker praviš, da so to olajševalne okoliščine.


Ko zmanjka argumentov začnemo pa z podtikanjem?

Edino ti si upaš trdit, da je maščevanje samoobramba. Če se lahko nekomu, ki mi je ubil hči, brez kazni maščujem tako, da ga ubijem. Je potem edino smiselno, da če mi pes ugrizne hčerko, da je dovoljeno, da kupim psa, ki bo ugriznil njeno hči.

Kar mene v zgodbi s psom in razdraženo materjo zanima je, kakšne bodo končne sankcije za udeležene in na podlagi česa bodo izrečene.

Sankcije bodo v obliki globe in/ali pogojne kazni v skladu z obstoječo zakonodajo.

Arto ::

nevone je izjavil:

Prav, ti in pravni sistem pač to vodite pod nesrečo. Jaz ne bom.

o+ nevone


Zakaj ne?

jype ::

nevone> Samoobramba je v primeru, da je bil zločin umor, ne karkoli kaznivega.

To pa ne bo držalo. Samoobramba oziroma pravilno rečeno institut skrajne sile lahko uporabiš izključno takrat, ko s tem zavaruješ lastnino ali življenje, pri čemer je popolnoma jasno predpisano, da pri tem ne smeš preseči magnitude grožnje. Če torej nekdo strelja nate ga lahko ustreliš le preden neha streljat nate, če te tepe ga lahko udariš le preden te neha pretepat in če nekdo razbija tvoja okna ga lahko onesposobiš izključno z najmanjšo možno silo, ki mu onemogoči nadaljnje poškodovanje tvoje lastnine (pri čemer ga praktično ne smeš poškodovati).

nevone ::

Edino ti si upaš trdit, da je maščevanje samoobramba. Če se lahko nekomu, ki mi je ubil hči, brez kazni maščujem tako, da ga ubijem. Je potem edino smiselno, da če mi pes ugrizne hčerko, da je dovoljeno, da kupim psa, ki bo ugriznil njeno hči.


Boš nehal podtikat?

Ne trdim, da se lahko maščuješ brez kazni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Arto je izjavil:

nevone je izjavil:

Prav, ti in pravni sistem pač to vodite pod nesrečo. Jaz ne bom.

o+ nevone


Zakaj ne?


Zato, ker raje vidim, da se ljudje naučijo samokontrole, kot da se dogajajo takšne vrste "nesreč".

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mehmed ::

Ok, mislim da stekam. Se pravi ce nekomu das klofuto pa se ta ubije ob padcu si zasluzis enako kazen, kot ce ga namenoma ustrelis v obraz in umre.
Edini nacin da se resis je, ce je slo za samoobrambo.
Merilo za samoobrambo je, da je tisti kdaj prej zagresil umor.


No newsflash, merilo za samoobrambo je zgolj in samo tvoja ogrozenost. Ki ma da je trenutna. Sila ma da je ravno tok kot je nujno za odvrnit nevarnost. Nima res nobene veze ali je tisti karkoli napravil dan prej.
Se en newsflash, za umor rabis naklep. Ce ti nekoga udaris z namenom ponizanja/vzgojna klofuta/whatever tvoj namen ni ubiti ga in ti tudi ne morejo soditi kot nekomu, ki je nedvomno imel namen, ko je strelju v obraz. Je umrl zaradi spleta okoliscin, nosis odgovornost, ampak za uboj, ne umor.
Zdej ce hoces pri sebi vse zadeve enaciti ti nihce ne bo branil. Samo se pripravi na lifetime razocaranj, ko gledas kronike, ker preostanek sveta ne dojema to tako po otrocje enostavno.

Pa tisto omenjeno stvar pravni sistem ne bi vodil kot nesreco, to je eno neumno podtikanje. Pogovorno je lahko nesreca ali pa smola, sodili bi pa vsaj za uboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

St235 ::

nevone je izjavil:

Edino ti si upaš trdit, da je maščevanje samoobramba. Če se lahko nekomu, ki mi je ubil hči, brez kazni maščujem tako, da ga ubijem. Je potem edino smiselno, da če mi pes ugrizne hčerko, da je dovoljeno, da kupim psa, ki bo ugriznil njeno hči.


Boš nehal podtikat?

Ne trdim, da se lahko maščuješ brez kazni.

o+ nevone


Točno ti si eno stran nazaj razlagala, da če nekoga ubiješ ker ti je rped temm posilil sina in pojdel hči je to SAMOOBRAMBA.

Če me je kaj naučil ta forum je, da ne glede na to kako laba je zakonodaja bi bila lahko še dosti dosti slabša.

nevone ::

Ok, mislim da stekam. Se pravi ce nekomu das klofuto pa se ta ubije ob padcu si zasluzis enako kazen, kot ce ga namenoma ustrelis v obraz in umre.
Edini nacin da se resis je, ce je slo za samoobrambo.
Merilo za samoobrambo je, da je tisti kdaj prej zagresil umor.


Nimaš kaj klofutat ljudi, ki te ne ogrožajo. Če jih povrhu vsega še klofutaš tako, da jih pri tem ubiješ, boš pač prevzel odgovornost. Itak ste si pa izmislili tak primer, da ni za nikamor.

No newsflash, merilo za samoobrambo je zgolj in samo tvoja ogrozenost. Ki ma da je trenutna. Sila ma da je ravno tok kot je nujno za odvrnit nevarnost. Nima res nobene veze ali je tisti karkoli napravil dan prej.


Ima zvezo, če je dotični morilec, in ti to pride celo razlagat.

Se en newsflash, za umor rabis naklep. Ce ti nekoga udaris z namenom ponizanja/vzgojna klofuta/whatever tvoj namen ni ubiti ga in ti tudi ne morejo soditi kot nekomu, ki je nedvomno imel namen, ko je strelju v obraz. Je umrl zaradi spleta okoliscin, nosis odgovornost, ampak za uboj, ne umor.


Primer s klofuto je tako slab da je škoda graditi na njem. Sej razumem, kaj hočeš povedat in se načeloma strinjam, da so poenostavitve lahko tudi slabe.

Zdej ce hoces pri sebi vse zadeve enaciti ti nihce ne bo branil. Samo se pripravi na lifetime razocaranj, ko gledas kronike, ker preostanek sveta ne dojema to tako po otrocje enostavno.


Se popolnoma zavedam tega.

Pa tisto omenjeno stvar pravni sistem ne bi vodil kot nesreco, to je eno neumno podtikanje. Pogovorno je lahko nesreca ali pa smola, sodili bi pa vsaj za uboj.


(Madona ste dolgočasni s tem podtikanjem.) Sami ste trdili, da je to nesreča.

Točno ti si eno stran nazaj razlagala, da če nekoga ubiješ ker ti je rped temm posilil sina in pojdel hči je to SAMOOBRAMBA.


in ti prišel to osebno razlagat ... ja je. Ampak ti to težko dojameš. Maščevanje bi bilo, če bi šel posilit njegovega sina in pojesti njegovo hči, ali pa bi ga šel iskat z namenom, da ga ubije.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

WarpedGone ::

nevone, mal si se zaplezala.
Glavni faktor kaznovanja je motiv. Če mi dokažejo namen nekoga fentati, pa mi zaradi lastne nesposobnosti to spodleti, znam vseeno fasat hujšo kazen, kot če uspem dokazat da sem imel samo namen nekoga "mal k sebi spravit" z eno klofuto, pa je pri temu zaradi spleta nesrečnih okoliščin umrl (razni čudni udarci ob padcu, ker je stal na ledu ko sm ga klofutnil).

Sploh je pa tole precej druga kategorija kot ogrožanje okolice s psi. Razen seveda če ti dokažejo da si psa namenoma vzgajal v maksimalno krvoločno in 'nevrotično' mrcino, ter nato kužeka površno privezal pred trgovino. Tuki te bremeni namen hujšega ogrožanja življenja in telesa.

Ponavadi tele pasje nesreče za sabo nimajo posebnega temnega motiva, imajo samo neodgovornost. Kar je blažja oblika kazenske in še kakšne odgovornosti. Je pa vseeno.
Zbogom in hvala za vse ribe

St235 ::

No newsflash, merilo za samoobrambo je zgolj in samo tvoja ogrozenost. Ki ma da je trenutna. Sila ma da je ravno tok kot je nujno za odvrnit nevarnost. Nima res nobene veze ali je tisti karkoli napravil dan prej.


Ima zvezo, če je dotični morilec, in ti to pride celo razlagat.


Čaki, čaki. A nisi ti trdila, da olajševalnih okoliščin ni?


Točno ti si eno stran nazaj razlagala, da če nekoga ubiješ ker ti je rped temm posilil sina in pojdel hči je to SAMOOBRAMBA.


in ti prišel to osebno razlagat ... ja je. Ampak ti to težko dojameš. Maščevanje bi bilo, če bi šel posilit njegovega sina in pojesti njegovo hči, ali pa bi ga šel iskat z namenom, da ga ubije.


Aha, ubiješ ga lahko, ker to je samoobramba, maščevat se mu pa ne smeš????????

nevone ::

nevone, mal si se zaplezala.
Glavni faktor kaznovanja je motiv. Če mi dokažejo namen nekoga fentati, pa mi zaradi lastne nesposobnosti to spodleti, znam vseeno fasat hujšo kazen, kot če uspem dokazat da sem imel samo namen nekoga "mal k sebi spravit" z eno klofuto, pa je pri temu zaradi spleta nesrečnih okoliščin umrl (razni čudni udarci ob padcu, ker je stal na ledu ko sm ga klofutnil).


Ti si govoril o pravniškem mambo-jambu, zdaj pa se ga sam poslužuješ.

Sploh je pa tole precej druga kategorija kot ogrožanje okolice s psi. Razen seveda če ti dokažejo da si psa namenoma vzgajal v maksimalno krvoločno in 'nevrotično' mrcino, ter nato kužeka površno privezal pred trgovino. Tuki te bremeni namen hujšega ogrožanja življenja in telesa.


Še več možnosti za pravniški mambo-jumbo.

Ponavadi tele pasje nesreče za sabo nimajo posebnega temnega motiva, imajo samo neodgovornost. Kar je blažja oblika kazenske in še kakšne odgovornosti. Je pa vseeno.


Konkreten primer mi je zanimiv zato, ker je kazen že doletela razburjeno mati, ne vemo pa kaj bo z odgovornostjo lastnice psa in kakšno bo razmerje kazni na koncu. Skratka zelo me zanima epilog.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

St235 ::

WarpedGone je izjavil:

nevone, mal si se zaplezala.
Glavni faktor kaznovanja je motiv. Če mi dokažejo namen nekoga fentati, pa mi zaradi lastne nesposobnosti to spodleti, znam vseeno fasat hujšo kazen, kot če uspem dokazat da sem imel samo namen nekoga "mal k sebi spravit" z eno klofuto, pa je pri temu zaradi spleta nesrečnih okoliščin umrl (razni čudni udarci ob padcu, ker je stal na ledu ko sm ga klofutnil).

Sploh je pa tole precej druga kategorija kot ogrožanje okolice s psi. Razen seveda če ti dokažejo da si psa namenoma vzgajal v maksimalno krvoločno in 'nevrotično' mrcino, ter nato kužeka površno privezal pred trgovino. Tuki te bremeni namen hujšega ogrožanja življenja in telesa.

Ponavadi tele pasje nesreče za sabo nimajo posebnega temnega motiva, imajo samo neodgovornost. Kar je blažja oblika kazenske in še kakšne odgovornosti. Je pa vseeno.


točno tako, in zakonodajalec, kaorkoli je to že žalostno slišat je pametnejši od nekaterih forumašev in loči med naklepom in malomarnostjo in temu ustrezno prilagaja sankcije.

nevone ::

Čaki, čaki. A nisi ti trdila, da olajševalnih okoliščin ni?


Jaz sem trdila, da kazni niso dovolj jasno določene. In da v mnogih primerih, je po zakonu, kazen lahko neprimerna, ker je razpon prevelik in premalo vnaprej definiran.

Potem pa poslušamo, da je bilo vse po zakonu. Lahko da je bilo. Vprašanje pa, če je sodba vedno v dobri veri, da gre dejansko za pravičnost.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mehmed ::

Pravniski mambo jambo je samo tebi, ker tudi osnov ne razumes.
In ne, nisem si zmislil primer. Jih je precej, ko kdo z enim udarcem naredi bistveno vec skode, kot je nameraval. Tudi varnostniki pred globalom niso naklepnega umora izvedli.
In ne, nismo trdili da sodijo za nesreco, kot si ti predstavljas. Lahko ubijes nekoga po nesreci, ne bo ti pa sodisce sodilo za nesreco.

Dej vsaj to osnovno stvar probi razumet. Pri vseh kaznivih dejanjih rabis met naklep ali pa malomarnost. Naklep je veliko hujsa stvar, ko ves kaj pocnes in namenoma ubijes nekoga. Tko kot so ti rekli, lahko tudi za poskus ubit nekoga nastradas huje, kot ce ga dejansko ubijes, pa tega nisi nameraval.
Malomarnost je po definiciji, ko ves ali bi moral vedet za tveganje, pa se ne sekiras ali pa lahkomiselno mislis, da ne bo prislo do tega. Lastnica je ravnala malomarno s psom. Mislila da ne bo tezav, pa se je ustela.
Ce bi njen pes rad napadal ljudi pa bi ga namerno pustila tam, da napade puncko, bi bil to naklep. Za naklep je kazen vedno hujsa kot za malomarnost. To je dosti logicno, tko je zapisano, vecina s tem nima tezav, tako da ne bi vec zgubljal besed.


Konkreten primer ti je pa zanimiv, ker ne zmores dojeti razlike med prekrskom pa kaznivim dejanjem. Kar je mati naredila je drobnarija, ki se ugotovi in kaznuje na licu mesta, obenem ji pa pusti moznost ugovora, ce bi slucajno ne bilo tako enostavno kot izgleda.
Kar je naredila lastnica je bistveno huje, posledice so hujse, kazni so hujse, treba je strokovnjake vplesti, da se razjasnijo dolocene zadeve. Lih tako kot bi bilo bolano mati po sodiscu vleci zaradi prvega je bolano, da bi policaj na licu mesta razresil drugo. In ker se teh dveh postopkov ne da izenacit niti pod razno, nastane ta casovna razlika v kaznovanju.
Tudi ne rabis radovednost prodajat, ker je vsem jasno kam pes taco moli. Nepravicno je da una ni ze kaznovana, zdej samo cakas, da se ta tvoj dojemanje potrdi nekoc.

http://skrci.me/kz1

Tuki imas v prvih 100 clenih pojasnjeno vse. To cemur pravis mambo jambo niso neki pravniski triki, to je samo izgovor, ko nekomu ni jasna osnova, obenem je pa prelen za prebrati jo.

Mehmed ::

nevone je izjavil:


Jaz sem trdila, da kazni niso dovolj jasno določene. In da v mnogih primerih, je po zakonu, kazen lahko neprimerna, ker je razpon prevelik in premalo vnaprej definiran.


Kazni bolj jasno ne bi mogle biti definirane. Ta izgovor je neumnost.
Ce gledas tako, da lahko za smrt nekoga dobis od leta do 30 zapora, potem je razpon res velik. Ampak ce bolje pogledas, vidis da je prilagojeno (115-120.clen) pokriti cim vec scenarijev, treba je samo pravilno umestiti za kaj gre, pa je ta razpon precej precej manjsi.
Klofuta pa smrt pade med 5-15, strel v obraz 15+, ce ti pozre hcer pa te pride provocirat in umre ob tem 1-10. Mislim pa da nikjer ni od 1-30 odprte moznosti, tako da se enkrat, neumnost.

Arto ::

nevone je izjavil:

Čaki, čaki. A nisi ti trdila, da olajševalnih okoliščin ni?


Jaz sem trdila, da kazni niso dovolj jasno določene. In da v mnogih primerih, je po zakonu, kazen lahko neprimerna, ker je razpon prevelik in premalo vnaprej definiran.

Potem pa poslušamo, da je bilo vse po zakonu. Lahko da je bilo. Vprašanje pa, če je sodba vedno v dobri veri, da gre dejansko za pravičnost.

o+ nevone


Cilj zakonov mora biti, da je čim manj ljudi neupravičeno kaznovanih, ne pa čim več krivih kaznovanih. Zato pa je nekdo nedolžen, dokler se mu ne dokaže, da je kriv. In zato vzameš v zakup, da se kdaj tudi kakšen kriv izmuzne.

nevone ::

Nepravicno je da una ni ze kaznovana, zdej samo cakas, da se ta tvoj dojemanje potrdi nekoc.


Mene zanima epilog z vsemi razlagami zraven.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

St235 ::

In? Počakaj, da bo zadeva dobila sodni epilog in je to to. Ni pa mogoče pričakovati, da bo sodba za morebitno kaznivo dejanje izreččena na licu mesta-

nevone ::

da bo sodba za morebitno kaznivo dejanje izreččena na licu mesta-


Tega ne pričakujem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

WarpedGone ::

nevone:
Ti si govoril o pravniškem mambo-jambu, zdaj pa se ga sam poslužuješ.

Pravniški mumbo-jumbo je, če se nekdo obeša na pravniške termine in dela sceno iz uporabljenega izraza, medtem ko se isti izrazi v nepravniških vodah uporabljajo tudi mal drugače. "Ne, ni bilo umora. Bil je uboj." Pri tem pa ignorira sobesedilo iz katerega jasno sledi o čem gre govor, da se le lahko zapikuje v terminske napake. To je pravniški mumbo-jumbo. Priljubljen pristop mladih pravnikov, ki še niso zapopadli da se z nepravniki ne morejo pogovarjat v pravniškem jeziku, niti jim ne morejo očitat pravniško gledano napačne rabe pravniških terminov.

Pojasnjevanje vsebine in nians odgovornosti je povsem nekaj drugega in dejansko bit cele debate.
Zbogom in hvala za vse ribe

zdravc1974 ::

Če povzamemo enostavno,kriva je lastnica ker njen pes v tem primeru ni imel nagobčnika pa bi ga moral met,konc debate :)

jype ::

zdravc1974> pa bi ga moral met

Čemu?

T-h-o-r ::

ker po njegovem (in tudi mojem) mišljenju, bi moral vsak pes, kjer lastnika ni poleg (četudi je pes privezan), imeti nagobčnik
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

Ja, ampak tega zakon ne zahteva (za razliko od zdrave pameti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

T-h-o-r ::

too bad
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

zdravc1974 ::

Thor čisto prav razmišljaš,vsak lastnik je odgovoren za svojo žival in v tem primeru je enako,nagobčnik je nuja čeprav zakon tega ne zahteva,ampak pravijo bolje preventiva kot kurativa :)

St235 ::

zdravc1974 je izjavil:

Če povzamemo enostavno,kriva je lastnica ker njen pes v tem primeru ni imel nagobčnika pa bi ga moral met,konc debate :)


Lastnica je kriva, da ni posrbela da pes ne bi nikogar ogrožal. Kako konkretno bi morala za to poskrebt pa zakon navaja zgolj uporabo povodca. Od tam naprej je pa odločitev in s tem odgovornost lastnika psa, kako bo posrbel, da njegov pes ne ogroža drugih. Konkretno jo torej bremeneni, ker pes ni bil ustrezno privezan in ker je nekoga napadel. Pri čemer je prišlo do lažjih poškodb za kar je glede. na konkretne kršitve zagrožena najvišja kazen.

T-h-o-r je izjavil:

too bad


Samo v razmislek. Če se uvede nagobčnike za vse pse, to pomeni tudi čivave in podobne mišje pasmi. Ker dam roko v ogenj, da bomo potem spet brali o tem na forumu, kaki kreteni so v naši državi, ker mora čivava na šolanje in nosit nagobčnik.

Glede na število napadov psov na ljud, ki v sloveniji ni ne vem kako visoko, osebno ne bi zadel zaostroval do te mere. Se pa strinjam, da bi lahko glede na težo/velikost/pasmo lahko uvedli dodatne omejitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

T-h-o-r ::

Če se uvede nagobčnike za vse pse, to pomeni tudi čivave in podobne mišje pasmi. Ker dam roko v ogenj, da bomo potem spet brali o tem na forumu, kaki kreteni so v naši državi, ker mora čivava na šolanje in nosit nagobčnik.


seveda za pravnika to pomeni to, če ste/so pa večinoma loleki in se pogosto obnašate, kot da resnično življenje ne obstaja


e pa strinjam, da bi lahko glede na težo/velikost/pasmo lahko uvedli dodatne omejitve.

točno to
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

St235 ::

seveda za pravnika to pomeni to, če ste/so pa večinoma loleki in se pogosto obnašate, kot da resnično življenje ne obstaja


Edini lolek je nekdo, ki pričakuje da bo svar eksplicitno zapisana, potem se pa čudi zakaj se tudi izvaja. Kaj naj bi v zakonu pisalo: Uporaba nagobčnika je obvezna. Sakncioniranje pa je pogojeno trenutni konstalaciji zvezd in velikost nogavic policaja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

T-h-o-r ::

uporaba nagobčnika je obvezna, če je pes težji od x kg
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

St235 ::

Pri čemer bo vsak policaj s seboj nosil vago?

Ali se bo vaganje izvajalo samo takrat, ko je nekdo napaden? Ker takrat je prepozno in se lahko sankcionira neodvisno od nagobčnika.

T-h-o-r ::

pri čemer ga je potrebno peljati k veterinarju na "sistematskega"

dokazovanje, da pes je/ni težji od x pa je na lastniku
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

St235 ::

?????

Torej policist sreča posameznika s psom na povodcu, ki nima nagobčnika. Ker obstaja zakon, ki pravi, da morajo vsi psi težji od xy kg imeti nagobčnik bo policist psa "zaplenil" in ga odnesel na tehtanje????

Daj mi ti prosim pvoej kako bo to zgledalo v praksi?

Če pa se preverja ali bi pes moral imet nagobčnik samo takrat, ko že pride do napada, pa je takšno početje jalovo, ker napad se je že ugodil in s lastnika kaznuje neodvisno od tega ali bi pes moral imet nagobčnik.

zdravc1974 ::

Ja lahko bi pisalo v zakonu 'uporaba nagobčnika obvezna za pse ki se nahajajo na javnih površinah in v sredstvih javnega prevoza' pa bi blo...še zmeraj pa trdim da je žival ogledalo lastnika in njegova skrb je da poskrbi za varnost sebe in drugih.

T-h-o-r ::

St235 je izjavil:

?????

Torej policist sreča posameznika s psom na povodcu, ki nima nagobčnika. Ker obstaja zakon, ki pravi, da morajo vsi psi težji od xy kg imeti nagobčnik bo policist psa "zaplenil" in ga odnesel na tehtanje????

Daj mi ti prosim pvoej kako bo to zgledalo v praksi?

Če pa se preverja ali bi pes moral imet nagobčnik samo takrat, ko že pride do napada, pa je takšno početje jalovo, ker napad se je že ugodil in s lastnika kaznuje neodvisno od tega ali bi pes moral imet nagobčnik.


saj pravim, letni pregledi pri dohtarju in potrdilo, da dejansko ima x kg (zdravstvena izkaznica za pse if u like)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

St235 ::

slednje bi bilo teoretično izvedljivo, sam že kar vidim temo na slo techu. Oderuška država zahteva sistematske rpeglede za pse, pri čemer veterinarski ceh mastno kasira.

T-h-o-r ::

lastništvo psa pač ne more biti zastonj

oz. ne bi smelo biti

it's a dog

moraš skrbeti zanj
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

St235 ::

zdravc1974 je izjavil:

Ja lahko bi pisalo v zakonu 'uporaba nagobčnika obvezna za pse ki se nahajajo na javnih površinah in v sredstvih javnega prevoza' pa bi blo...še zmeraj pa trdim da je žival ogledalo lastnika in njegova skrb je da poskrbi za varnost sebe in drugih.


In potem bi tale rabil nagobčnik: http://bubbybobble.tumblr.com/post/4711...

Žal se ne da stvari takole ob pivu na hitro rešit. Še manj pa se zaradi takšnih detailov, da sklepat da so obstoječi zakoni slabi in da so vsi pravniki loleki, ki nimajo stika z realnim življenjem.

jype ::

zdravc1974 ::

Hehe :) kaj pa veš,strup je v majhnih flaškah :D tud ta te lahko fajn šavsne.

T-h-o-r ::

ja, sam takega brcneš in odfrči

enga nemškega ovčarja/rotveilerja/whatever pa težko
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

solatko ::

Lakotnik29 - vsi psi, ki ne gredo v žensko torbico, morajo imeti v javnosti nagobčnik.
Ženske imajo torbice skoraj vedno s seboj, moški pa takih psov ne vozijo okoli (vsaj v javnosti ne), če prav znajo biti prav prisrčni - pa tudi žleht če je treba branit gospodarja ali hrano.
Delo krepa človeka

jype ::

solatko> Lakotnik29 - vsi psi, ki ne gredo v žensko torbico, morajo imeti v javnosti nagobčnik.

krneki0001 ::

Lastnik je odgovoren za psa in starš je odgovoren za otroka. Če je lastnik psa za*ebal in ni pazil na psa, naj se ga kaznuje. Temu primerne imamo tudi zakone in kazen bo lastnik dobil. Samo z zamudo. Bo pa toliko večja. In prav je tako.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

solatko ::

nebivedu - Ni prav.
Zakon bi moral biti tak, da otroka noben pes ne bi mogel ugrizniti, že če se zaleti v njega in ga podre, je to lahko nevarno, ko pa zraven delajo še zobje, je lahko iz tega katastrofa.
Potrebna je preventiva in ne kurativa, saj nekdo z iznakaženim udom ali obrazom, nima prav nič od odškodnine in kaznovanja lastnika.

Če bi bil zakon dober, tudi mamici ne bi bilo potrebno doživet živčni zlom.
Delo krepa človeka

jype ::

Skratka, najprej avtomobile prepovedat?

JohanP ::

Dajmo najprej kolesarje, da vidimo kako se obnese....

St235 ::

Pa naravne nesreče treba tudi prepovedat, da o ljudeh ne govorimo. Treba napisat tak zakon, da nihče ne bo mogel nikomur škodovat. Najboljše da se damo zapret v samice vsi po vrsti.

Zakon, ki za osnovno premiso postavlja, da bo 100% perprečil neko situacijo je že v konceptu zgrešen, ker je za dosego tega cilja posegat po drastičnih nesorazmernih ukrepih. Merljiv rezultat je pa še vedno daleč od idelanega. Zakon, ki postavlja realne omejitve in se striktno izvaja je vedno bolj učinkovit od represivnega neživljenskega zakona. To je domena absolutističnih režimov ne pa demokratične družbe. Kot sem že zgoraj napisal, napadi psov na tretje osebe v sloveniji niso pogosti in sprejemat drakonske ukrepe za izboljšanje varnosti niam smisla. Jypetov in Johanov ukrep bi bil na področju varnosti dosti bolj učinkovit, pa nihče ni tkao neumen, da bi o tem resno razmišljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

krneki0001 ::

solatko je izjavil:

nebivedu - Ni prav.
Zakon bi moral biti tak, da otroka noben pes ne bi mogel ugrizniti, že če se zaleti v njega in ga podre, je to lahko nevarno, ko pa zraven delajo še zobje, je lahko iz tega katastrofa.
Potrebna je preventiva in ne kurativa, saj nekdo z iznakaženim udom ali obrazom, nima prav nič od odškodnine in kaznovanja lastnika.

Če bi bil zakon dober, tudi mamici ne bi bilo potrebno doživet živčni zlom.


Kakšna preventiva neki. Ljudje so bebci, tako lastniki psov kot nelastniki. Ne moreš bedaka zaščitit pred živaljo. Oziroma se mora pri nas žival sam branit, potem jo pa pljuvajo po forumih, pa lastnika tudi, ker ni preprečil samoobrambe psa.
Če psu nekaj ni všeč to pokaže takoj. Če izobraziš bedake, potem ne potrebuješ nobene preventive. Sami bodo videli, da psu nekaj ni všeč in bodo tudi otroke umaknili, če izobraziš pa lastnike, bodo pa ti dojeli, da se psa ne pušča samega in to je preventiva.
Ni pa preventiva to, da bo vsak pes nosil nagobčnik, ker so ljudje neizopbraženi in bedaki.

To je isto kot razne ljudem prijazne organizacije skrbijo za lene črnuhe v afriki. Uni ležijo pod palmami, pa jokajo, kako ni hrane, splezat se jim pa ne da na palmo po kokosove orehe ali pa roke stegnit os banan, ampak raje čakajo na te organizacije, da jim bodo hrano pripeljale. Ma kako hrano, orodje jim je treba pripeljat, pa naj si sami pridelajo hrano. Pa naj sedaj ne težijo pametnjakoviči, da je dol puščava, ker noben od teh lenuhov ne živi v puščavi. Tisti, ki pa živijo v puščavi, pa niso lačni, ker se znajdejo in preživijo.
Kolikokrat si slišal, da so eskimi lačni, pa živijo v mnogo bolj neprijaznem okolju.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Dejstvo je da ima mati zdaj slabo vest al kak bi reko temo in si jo hoče oprati preko medijskega pompa. Brezveze in še bolj mučno za otroka kot je bilo sploh vse skupaj.
««
18 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprehod in odvezani psi (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Loža
89677204 (47252) Ben Dover
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955938 (45785) Massacra
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922342 (20591) krneki0001

Napad psov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20114352 (10875) Tody

Več podobnih tem