» »

Napad psov

Napad psov

1
2
3 4 5

TheJack ::

Nerad komentiram takele dogodke, ker potem vse skupaj izzveni kot še eno udrihanje po trenutnem krivcu. Danes lastniki psov, včeraj nesposobni organi pregona&sodstvo, predvčerajšnjim lastniki diskotek....itd. Itak že jutri človek ki bo zaradi napada trpel posledice celo življenje, ne bo več nikogar zanimal.

Pa vendarle. Moje mnenje o psih v urbanih okoljih, (nekaterih) njihovih lastnikih in o psihopatskih "ljubiteljih živali" ni od včeraj.

Moram priznati, da zakonodaje na tem področju ne poznam, ampak po mojem bi morali vsakega psa ki napade človeka takoj ubiti. Spomnim se enega sicer ne ravno usodnega pripetljaja iz otroštva. Z mamo in mlajšim bratom (kakšnih pet ali sedem let je imel takrat) smo šli na izlet s kolesom. Nakar se izza neke hiše pripodi cucek in se začne zaganjati vame ki sem vozil prvi. Jaz se psov ne bojim, zato sem le ustavil kolo in ščene je odnehalo. Le par trenutkov po tistem za sabo zaslišim krik. Cucek, ki mu pri meni ni uspelo, je šavsnil mojega brata v nogo. Nič hujšega sicer, ampak za petletnika zelo neprijetna reč.
Nato se od nekod prikaže lastnica, češ kaj je bilo. Mama ji precej jezna pove, da je njen pes ugriznil otroka. "Ja, pa saj nikomur nič ne naredi!", je bil njen odgovor.

Lastniki psov (nekateri) so verjetno edini ljudje, ki so sposobni zanikati dejstvo ki je na licu mesta pred njimi. "Saj nikomur nič ne naredi!", izjavi po tistem, ko je pes nekoga ugriznil.

Zelo rad kolesarim. Nisem sicer kakšen hud športnik (nasprotno), ampak vsako poletje se z užitkom vozim po hribih okoli Litije. Mamolj, Velika Preska, Pustov Mlin, Trebeljevo....itd. Z izjemo Trebeljeva (ki je že bližje Ljubljani, zaradi tega je izgleda kmetavzev manj) me na čisto vsaki turi vedno napade najmanj en pes. Raje dva ali trije. Izgleda so jim kolesarji v poseben užitek. Pridrvi izza hiše in se zakadi vate. Lastnika ponavadi ni nikjer, ali pa nekje zadaj zadovoljno opazuje dogajanje. Če komu kaj rečeš, ponavadi nazaj dobiš nebuluze v smislu, češ, kaj se pa voziš tukaj. Pa čeprav je cesta občinska/državna, oni bi pa morali psa imeti privezanega.

Da ne govorim o norih psihopatih, ki imajo pse (ali pa trinajst mačk) v stanovanjskih blokih. Bog ne daj da bi komu kaj rekel! Njihova pravica imeti ščene ali dva v bloku izgleda daleč presega pravice sosedov, ki morajo dan in noč poslušati pasje lajanje.

Še kakšno o ljubiteljih živali in "ljubiteljih živali". Nič ni narobe, če imaš rad živali. Nasprotno. Zadeva pa rata resna, ko ta ljubezen preraste v psihično motnjo. Takšnega "ljubitelja" ponavadi spoznaš po besedah v smislu "Človek ti ne vrača ljubezni tako iskreno kot žival!", ali pa "Za razliko od človeka te pes nima rad samo na pol."....itd....itd.
Take reči izjavljajo sociopati, ki niso sposobni ljubezni s človekom (in do človeka), zato se zatečejo k živalim, ker mislijo, da jih imajo one rade. Pasji nagon sledenja vodji krdela zamenjujejo za ljubezen. Takih ljudi v Sloveniji ni malo in ponavadi živijo sami s parimi mačkami ali psi (oz. v enem primeru s par sto psi).
Nadalje imaš primere kot je recimo problem potepuških psov v Bukarešti, ki jih je par tisoč in vsakodnevno napadajo ljudi na ulicah, mestne oblasti si pa zaradi "ljubiteljev živali" ne upajo ukrepati kot bi morale (tj. pse postreliti).

Malo me je odneslo. Kar se tiče trenutnega primera, močno upam, da bo lastnica kaznovana in da bo morala oškodovancu plačati tako odškodnino, da bo pomnila celo življenje. Še bolj upam, da bo ta dogodek v poduk ostalim ljudem, da naj si ne kupujejo živali ki jih ne morejo obvladati in takih živali s katerimi motijo okolico.
Bonis nocet, qui malis parcit.

klemen22 ::

Tvoj post je popolnoma na mestu. Sej pravim, uvesti se bi morale precej strožje kazni, ne samo to da se psa ubije ampak tudi to da se kaznuje tudi lastnika --> tudi z zaporom. Seveda so nekateri lastniki psov precej arogantni in bognedaj da rečeš kaj čez "njihovega družinskega člana". Človekove pravice pač morajo biti postavljene pred pravice raznih ščenetov.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

podbevna ::

Ja pogosto srečam neprivezane "zelo prijazne, trenirane" in podoben BS pse ko se šetam z dveletnim sinčkom po Ljubljani. Med njimi doge, mastife, rotvajlerje in podobne zverine, ki so petkrat težje in večje od njega. Ko gre tak pes navzdol šnofat glavo mojega otroka in mi njegov lastni prijazno razloži, da ni res nevaren, bi ga najraje pobožal s polenom.

ooooo, Mati in ostali:
Vsi psi so potencialno nevarni. Vsi ljudje se (še) niso sposobni obnašati tako, da se psi ne počutijo ogroženo ali pretirano dominatno. Vsi psi morajo biti na javnih mestih vedno pod fizično kontrolo lastnikov. Vzgoja ali naravna dobrodušnost nista dovolj.

Vsi "borilni", službeni psi, volčjaki, medvedarji in ostali so še bolj nevarni. Zato je tveganje njihovega lastništva v urbanih okoljih preveliko, neprestana fizična kontrola in omejevanje pa nehumana. Zato bi jih v naseljih popolnoma prepovedal.

0,0001 % tveganja, da se kaj zgodi nekemu otroku, odraslemu ali starčku je preveč.

Če se bi se kaj zgodilo mojemu sinkotu bi šla ležat pes in lastnik, a kaj to takrat še pomaga?

Dr Evil ::

Se popolnoma strinjam z podbevno,The jackom in Daedalusom.Pse nagnjene k agresivnosti in nad določeno težo je treba PREPOVEDAT.Lastnikom takih ljubljenčkov pa priporočam obisk pri Dr Ruglju.


Upam,da bo baba šla sedet.Zaradi njene ignorance je kvaliteta življenja enega človeka drastično padla.Tega ne more z nobenim denarjem popravit.

#000000 ::

In kaj jest cel cajt poudarjam pse na povodec in to od prvega pit bulla do zadnje čivave ali vaškega mešančka. Koga dobijo brez povodca pa kazen 2.000 evrotov in basta. Ker so psi večinoma razni cucki, in dostikrat tudi večji 's strani blesavega lastnika' suščeni in prosto tekajo in dajejo nelagoden občutek. Jest osebno sem takoj za to, da začne policija globit take lastnike. LP

#000000 ::

Ja ja evil ne ga srat pol, je treba ubit tud od podbevne sinka če ima recimo, mal čez povprečno težo ali velikost al kaj ?? Mislm kake maš, če je pes agresiven do kogarkoli, ja pol se strinjam, nej se ga odstrani, tko kot norca v ludaro zaprejo, če pa je pes v redu in ni z zakonom prepovedan, potem pa zakaj ga nebi imel. ?

mtosev ::

doma pse vas skrbi,da bi vas kdaj napadli?

NE. Mi mamo doma prijaznega Labradorca kateri nebi nikomur nič naredil. Z vsakim bi se igral (tudi z tujci). Vedno je srečen (tudi pri veterinuru) skače kot nor okoli išče kdo bi ga božal kdo bi se znjim igral.

Zdaj bo 4 leta star. Vsi vedno mislijo kak je mlad, ker je tako vesel in igriv.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

podbevna ::

Nula ne seri. Moj mali ima lahko 100 kil, pa si lahko prepričan, da te ne bo raztrgal. To je posledica tega, da je človek. Tako kot človekove pravice in popolnoma drugačen odnos nas normalnih ljudi do smrti človeka v primerjavi s smtjo živali. Tvoj pes ni človek (mogoče je to zate šok, a jebiga).

Zdaj pa še posledice zgornjih sklepov:
1. Pri psu ne moreš biti prepričan v to, da te ne bo napadel. Nikdar.
2. Ubiti psa (ali govoriti o tem) je nekaj drugega kot ubiti otroka. To bi verjetno sam opazil, če nebi bil popoln idiot.

O tem kako v svoji preproščini ne vidiš razlike med malim in velikim psom pa je komaj vredno izgubljati besede. Preberi lepo počasi:
Nobenemu od njiju ne moreš zaupati, da ne bo napadel človeka. A velik pes lahko ubije otroka v delčku sekunde (in odraslega v nekaj več), mali pa ne. Zato je velik bolj nevaren.

Dr Evil ::

#000000,ti bi psa z dojenčkom primerjal?


Ti dam naslov Dr. ruglja?

WarpedGone ::

Če bi lahk js kej odločal o temu:

1. na javnem mestu vsak pes nujno na povodcu + nagobčnik; brez izjem - tut v avtu na parkirplacu, da se ne dogaja to kar se je zgodilu temu nesrečniku. Izjema je le ograda ob privat hiši z jasno tablo da je spuščen pes.

2. max število psov, ki jih ena oseba lahko naenkrat vodi je takšno, da njihova skupna teža ne preseže 50% teže lastnika

Kršitev katerekoli točke pomeni evtanazijo psov in konkrento globo.
Zbogom in hvala za vse ribe

bremzzi ::

Vsak pes MORA biti v urbanem okolju na povodcu, tako pravi zakon. Vendar se tega zakona nihče ne drži in nihče ne izvaja nadzora, torej so tudi nadaljni zakoni brez veze. Saj so kazni, vendar zelo majhne in redke.
Če bi bili vsi na vrvici bi bilo veliko manj težav, pravzaprav jih skoraj ne bi več bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bremzzi ()

#000000 ::

Dobr vidim, da se nima smisla prepirat, zato bom nehal. Aja ne primerjam jest otrok psov ipd. ampak pravim da nekomu ne 'spet' meni pes dosti pomeni, ni seveda isto kot človek, vendar nekaj je. Torej, dajmo prepovedat še bosance, cigane ipd. morebiti dolence in štajerce, 'ker se precej radi tepežkajo' in še koga bi lahko najdu, sej nikol ne veš kdaj ti bo kdo od njih 'tko pač vidva mislita' gobec razbil na cesti, ko greš pač mimo njega, in tud tamale cigančke ipd. sej bo enkrat tud zrasul, pa da nebi pol kako sraje naredli, dejmo ga zdej zatolčt, pač preventiva. In še tole za k ruglu sta vidva in vajina presrana omejena miselnost, pejta oba k ruglu in najboljš kr skupi, in pomojem vaju bo teral tja, od tam k sta prišla. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Dr Evil ::

Ničla,ti si pa res omejena oseba.

Kak si zdaj cigane in ostale not potegnil?

mtosev ::

Očitno še niste vidli kak je v Nemčiji. Tam psi v parku niso na povodcu (redko zelooo redko da ma kdo psa na povodcu). Pa ni takih problemov. Pa ljudje nimajo ideje da bi kdo predlagal da rabi pes imet nagobčnik.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

#000000 ::

Ja pač tko kokr vidm, se pač nakaj zgodi, in takoj se najde nek pametnjakovič ki bi kr takoj po 'hitlersko' zadevo prepovedal, zadnjič cigarete, dans pse, in ja jutri bi lahko bil na vrti jože brajdič, ki je ukradel kuro, al pa usekal po gobcu nekega kmetavza v lokalnem merkatorjevem 'akvariju' ker ga je nekaj šikaniral. Ali pa bi mogoče takoj prepovedal internet pa adsl pa t2 ker je nekdo 'pred dnevi' shekal 3Delavnico, ali pa poskusil ukrast mal denarja NLB ?? Ja a ko se bo zgodilo kaj takega bojo te osebki tud takoj zahropli 'prepovedat al kako ?? To me zanima ? In ker vidim da živimo v čezdalje bolj policijski državi, mi gredo take trditve zelo na kur.., zgleda še nimate dost prepovedi katere vam jih država zapoveduje, ne vi bi si še kako svojo izmislili. Jao jao.

Dr Evil ::

Ničla,ti maš sam s sabo probleme,zato pa vidiš vsepovsod nacije.


mtosev,ne čvekaj neumnosti.V Nemčiji se zelo pogosto zgodijo takšne stvari.

Brane2 ::

Če ne drugega, bi radi enako razumevanje za vse.

Jaz bi recimo rad nosil okrog tromblon, ene par ročnih bomb pa minometalca.

Saj jih bom dal pregledat, glih tolk da stručko pogleda, če ni kje kaj skrivljeno ali zarustalo in popiše serijske številke...
On the journey of life, I chose the psycho path.

#000000 ::

DR evil, jest ne vem a ti kej prebereš poste al ker mal preletiš in pol kr bubneš eno lovsko ke v tri krasne. Kje si videl nacije v mojmu postu razen da je omenjen hitler ?? Omenjen pa je samo zaradi primerjave, ker on je tud vse zaplinil kar mu ni bilo ušeč, samo tolk glede nacijev. LP

Dr Evil ::

Saj je bilo namenjeno mtosevu,bumbar.


In uplinjanje nevarnih psov zavoljo človeških življenj je diametralno nasprotje hitlerjanizma.Žrvovanje človeških življenj zaradi duševne neuravovešenosti nekaterih osebkov pa ni.

Le kako se boš zagovarjal pred mamico,kateri je otroka tvoj pes raztrgal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

#000000 ::

Ja brane sej a sem kej reku nos ti paradajzarce okol če ti paše :D mene neč ne mot, dokler je ne flikneš men pod noge. Tko kot nobenga ne sme motit če ma recimo nekdo črn pas in je čist miroljuben, no edin ko mal popije bi rad kak ipon ken komu v betico spustu. Kva čmo take tud prepovedat al kaj ? Ja najbolš da si vsak izmisli kakih par prepovedi in goni svoje do amena. Ko pa pride do tega da ga ta prepoved ovira pa jo bi pač umaknil 'po potrebi' ane. LP

klemen22 ::

Očitno še niste vidli kak je v Nemčiji. Tam psi v parku niso na povodcu (redko zelooo redko da ma kdo psa na povodcu). Pa ni takih problemov. Pa ljudje nimajo ideje da bi kdo predlagal da rabi pes imet nagobčnik.

A ti sploh kaj misliš. A si že šel kdaj čez Tivoli? Si videl kakšnega psa ki bi BIL na povodcu??
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

MadMicka ::

Zdele sm gledal poročila na TVS1 in je pokazal lasnico psov. V osnovi je povedala, da je šokirana, da ji je hudo, da pa so njeni psi napadli človeka, ker naj bi stopil do avta in ga želel slikati (verjetno je kvečjemu želel slikati pse), psi pa so mislili, da jo ogroža in so ga napadli. Potem pa je rekla, da so prišli policaji in streljali vsepoprek in da če se ne bi ona osebno izpostavila, bi verjetno še koga ustrelili. No, pol je blo konc prispevka. NE BEV NE MEV pa o tem, kaj je ta lastnica počela tedaj, ko so njeni psi trgali človeka?? A tedaj se pa ni želela osebno izpostaviti??
Jasno, da bo kaznovana. Če še ni bila, se bo verjetno izvlekla s pogojno kaznijo, plačati pa bo morala tudi odškodnino.

Vice ::

Ajde, recimo, da se počutiš ogrožen in maš psa.
Dokler bo večina imela takšno mišlenje se nima smisla spraševati zakaj je do tega prišlo, temveč koliko psihiatričnih bo potrebno postavit, da bo narod postal normalen.

klemen22 ::

Jasno, da bo kaznovana. Če še ni bila, se bo verjetno izvlekla s pogojno kaznijo, plačati pa bo morala tudi odškodnino.

To kuzlo bi bilo potrebno poslati naravnost v zapor glede na to da je že imela nekaj tovrstnih "problemov". Spet en velik minus za pravosodje, policijo itd. Sedaj zgleda tako da so psi bolj zaščiteni kot človek.

Ranjena psa so odpeljali na oskrbo v bolnišnico Veterinarske fakultete.

Jej jej, boga psa boga psa. Namesto da bi na mestu ustrelili.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

BigWhale ::

Jaz osebno se bolj bojim preckati cesto, kot tega, da bi me obgrizel kak pes. Slabe izkusnje pac, veckrat me je avto povozil, kot kak pes ugriznil. Pa sem srecal ze vse, od podivjanih zverin, pa do miroljubnih civav... :)

Moja psica je vedno na povodcu, sicer je strik tak raztegljiv in gre do pet metrov v dolzino ampak nic hujsega, da ne bi mogel psice ustaviti na neki primerni razdalji od potencialne 'zrtve'.

Edini 'incident', ki sem ga imel s psico je bilo taborjenje, kjer psica letala po taboru cele dneve in zvecer ob ognju prav tako. Nekega vecera pa se je zgodilo, da je bila psica znotraj kroga, ker je precej zascitniska do otrok, je blazno nalajala oceta od enega otroka, ki se mu je od zadaj priblizal. Jaz sem psico prijel in jo pomiril, tisti ata je pa paniko zagnal, da je psica lajala na otroka.

No, vsakrsno prepricevanje je bilo zaman. Psica je bila zvecer potem vedno na striku. :) Ironicno je cez nekaj dni tabor preplavila kopica starsev in eni so s seboj pripeljali tudi psa, ki je v roku treh ur enega otroka ugriznil...;)

Pri psu gre predvsem za vzgojo, nikakor pa ni opravicila, da je pes v urbanem okolju spuscen in ni na striku. Jaz Onyx v avto spakiram tako, da jo odpnem, ko je ze v avtu. Ce gre na sedez jo se tam privezem.

Posplosevati in enaciti vse pse, kakor tudi lastnike je pa trapasto. Tako, kot ce bi jaz vse voznike proglasil za divjake in da nihce ni primeren za na cesto.

Dr Evil ::

Kdo pa je posploševal?Govora je o nevarnih in velikih pseh.Nad čivavami se nihče ne obregne.

mtosev ::

@BW Kaka sorta psa?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

#000000 ::

Kva da ne, jest se bojim samo čivav in malih brez veze bevskajočih lokalcev za katere sploh ne veš čigav so. Ponavad so ravno od takih ki jih motijo razni pitbuli ipd. LP

klemen22 ::

BigWhale: oprosti ampak govoriš neumnosti. Poglej v temi o kajenju si ti trdil, da imaš večje koristi od avta kakor od kajenja (ja, ko sem rekel da so tudi avtomobilski plini nevarni za človeka) in zato da te moti da kdo kadi okoli tebe zunaj in je nevzdržno in oh in sploh. No jaz rečem sedaj, da jaz od psov nimam nobenih koristi in naj se jih na urbanih mestih prepove. Popolnoma ista zadeva. Ker ugrizov psov je precej. Da pa se bo folk zarad psov bal hoditi po parkih -> to pa je groza. Tako da tvoji argumenti ne zdržijo veš.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Vice ::

klemen22 se pravi v tem primeru slepi nimajo kaj iskati v urbanem naselju, policija, vojska.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

mtosev ::

psov nimam nobenih koristi in naj se jih na urbanih mestih prepove

Ti rabiš psihiatra.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vice ::

Ker ugrizov psov je precej.
Še zmeraj jih več umre od čikov.

Dr Evil ::

Država ma zakone,sicer ne pokrivajo cele tematike,ampak jih ima.Šibkost je neizvajanje teh.Taki državi se opravičeno lahko doda končnico -stan.Slovenistan.Ali pa ,balkanija-slovenija.

podbevna ::

"Nad čivavami se nihče ne obregne" :D

Hmmm:

Čivave napadle policista

Dileme o tropu 174 podivjanih čivav
Te so sploh hude. Sem bral nekje drugje, da so pri neprisebni starki skozi nekaj generacij zevolvirale v nadpovprečno velike (za čivave) in čisto podivjane zverine. Ko so jih dali v zavetišče so se trgale med sabo in druge pse... mogoče jih je futrala po polnoči...:D

Ampak ja, čivave (v normalnih okoliščinah) niso resna grožnja za ljudi. Mogoče so za posamezne preobčutljive pitbule :)) , za ljudi pa ne.

Kar se pa tiče psov, pa sem se jaz vedno dobro razumel z njimi. Nisem se imel z vsemi rad, sem se pa razumel. Zdaj pač gledam malo drugače, ker me skrbi za otroka, ki leta okrog in hoče vse raziskovati, božati, pogledati...

Če pa bo kdo rekel, naj jaz kontroliram otroka, da ne bo njemu treba psa, pa je pač kreten. Sicer sem včasih prisiljen točno to početi, a vsaj vsakič posebej razložim lastnikom psov, da so kreteni.

Nula, tvojega enačenja psov, ciganov in raznega orožja pa raje ne bom komentiral.

klemen22 ::

Ja čudi me da si tale nula še ni pridobil kakšnega naziva. MOderatorji ste čisto zaspali ali ste samo pristranski???


///ne nismo samo ne vmešavamo se v butaste razprave///

Tody
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

BigWhale ::

00000,

Mali pes te sicer lahko ugrizne in hitro pritece kri ampak posledice ugriza niso nic groznega. Vecji pes te pa ugrizne in ti odtrga kos mesa, prej k ti reces brivski aparat.


mtosev,

Mati labradorka, fotr pa nategnu pa pobegnu. Nekaj z malo daljsim gobcem in bolj vitko postavo. :)


klemen,

Ti pa niti ne ves kaj govoris in mesas stvari brez kakega pametnega razloga. Eh? Pse na vrvice, pa ne bodo grizli in divjali.

K0K0 ::

Kolegu moje tete je čivava pregriznila kito v nogi (zadi nad peto). Posledično je bil 2 meseca na berglah. Tko da tud čivave niso čist nenevarne.

mtosev ::

Bol pogosto grizejo točno mali psi kot večji psi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

BigWhale ::

Tezko je tako na pamet govoriti kateri veckrat ugriznejo ampak je pa dejstvo, da se mali psi hitreje pocutijo ogrozene in velikokrat lajajo zgolj preventivno. ;)

mtosev ::

Naš pes (labradorec) tak redko laja tako redko da se tudi po cel teden neoglasi. Drugi mali psi lajajo kot nori naš niti neodgovarja nazaj. :D :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

klemen22 ::

Ti pa niti ne ves kaj govoris in mesas stvari brez kakega pametnega razloga. Eh? Pse na vrvice, pa ne bodo grizli in divjali.

Ja pse na vrvice in nagobčnike drugače pa hude denarne kazni pa bo mir za nekaj cajta. Pes NIMA kaj delat na ulici v centru Ljubljane npr.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

mtosev ::

Najboljše da ti nikoli iz stanovanja negreš.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klemen22 ::

Najboljše da ti nikoli iz stanovanja negreš.

Joj si zatežen Mtosev. Zaradi psov da jaz ne bom iz stanovanja laziv? Sej nisi resen.
Je po tvoje polje da tako kot se je zgodilo danes psi praktično enga razmesarijo kot pa da bi jih lastniki na povodcu vodili in z nagobčnikom?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

razpot25 ::

Imam zlatega prinašalca, starega 3 leta pa niti pod razno ne ugrizne človeka. Primer: prišli so učenci treh razredov prvega razreda OŠ in se dobesedno izživljali nad njim - pa nič - obležal je ves blažen ( pod štiridesetemi otroci, ki so ga božali,cukali,tepli s palčkami itd...). Na žurki za rojstni dan (piknik zunaj) sem izjavil, da če kdo pripravi psa da ga ugrizne ali vsaj resno zarenči na njega, mu podarim svoj avto - 3M SIT.
Ni jim uspelo...( pa so mu vlekli kosti iz ust itd...).
Imel sem pa izkušnjo z drugim psom - jaz sem ga imel na povodcu (kot vedno) ko je pritekel en terier in ga napadel. Obesil se je na njega in ga grizel (ne grizel, trgal je dlako in kožo iz njega) . Šele njegov lastnik mi je rekel naj popustim povodec, da se bo lahko branil. Ko sem povodec malo popustil, ga je takoj imel moj pes v čeljustih in z njim opletal, kot da ima v ustih mačko. Seveda sem to takoj zaustavil, vendar se je stver še enkrat ponovila - ponovni napad terierja - še enkrat isto. Po eni minuti - ko si je terier lizal rane, je bil moj pes še kar pripravljen da se z njim igra - nobene sovražnosti ali maščevanja ni bilo v njem. Sedaj sta prijatelja...

Pes ni šolan, je pa vzgojen z ljubeznijo in zelo socializiran - tako z ljudmi kot s psi, brez slabih izkušenj (razen s terierejem).

Zato ga vodim brez nagobčnika povsod, - tudi na prvomajske prireditve,cepljenja itd ... Povsod ga vsi božajo,hvalijo, še moji znanci, ki se bojijo psov po naravi, so ga takoj sprejeli.

Torej, takšne pse naj bi ljudje imeli, pa do tega ne bi prišlo (ali pa je moj izjema - kar pa ne verjamem).

PS: se pa bojim da mi ga kdo ukradel, ker kdorkoli se pripelje pred hišo bi šel pes kar z njim ( v avto) ... tudi s poštarjem :)))

mtosev ::

in z nagobčnikom

V niti eni državi na svetu pes nerabi met nagobčnika. Tak da STFU.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Yossarian ::

Bom še sam pristavil lonček (tudi sam imam psa - mešanca s škotskim ovčarjem). Ko greš s psom na sprehod v javnost (torej izven ograje svoje hiše), moraš imeti psa na povodcu in obvezno nagobčnik, samo takrat so ostali dovolj varni. Ko grem s svojim psom na sprehod, dokler ne pridem na samo, ga imam na vrvici. Nato ga spustim, kjer imam vsaj 300 m na vse strani neoviran pogled. Ko opazim, da se kdo približuje, ga primem in ga ne spustim, dokler se ta ne oddalji vsaj 100 m. Tako pač delam.

00000, mislim, da jih večina ni razumela tvojega razmišljanja glede ubijanja vseh ostalih, ki ne utrezajo nekemu standardu, vendar te podpiram. Vendar mi boš zagotovo pritrdil, da lastnik psa ne sme računat, da se v normalni situaciji ne bo nič zgodilo, ampak mora vedno računat na to, da se bo psu zgodilo kaj nepričakovanega;npr. da psu, ki ga imaš na povodcu, od zadaj nepričakovano nekdo priteče.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

klemen22 ::

V niti eni državi na svetu pes nerabi met nagobčnika. Tak da STFU.

Torej bolje da grizejo ljudi?
Mtosev: v mestu kjer je velika koncentracija ljudi na enem mestu se pes lahko zmede -> ni čudno da koga ušavsne, če ima nagobčnik, rešen problem. Kaj ne zastopiš? Pizda ali si res tak R da ti je važno samo javno mnenje in kar drugi pravijo? Nisi glih v Mensa klubu kaj?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

mtosev ::

v mestu kjer je velika koncentracija ljudi na enem mestu se pes lahko zmede -> ni čudno da koga ušavsne

Izgleda da se je tebi zmešalo ne psu. :\ :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klemen22 ::

Pač tako je Mtosev. Pri psi ne moreš 100% vedeti kaj bo naredil npr. v množici ljudi tudi če je dresiran. Ne 100%.
Evo pa tako vprašanje, da vidim če imaš kaj v glavi: Ti je pravilno da se vidi lastnike ki sprehajajo pse brez povodca v centru Ljubljane, npr. zraven Name ali Maximarketa??
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

veteran ::

Ampak jaz, ki se ne spoznam na pse, gledam na to mal drugač, ker js res ne vem kaj bo nek (meni na izgled agresiven) pes naredu, ko bom šel mimo njega, tud ne vem, če ga bom vznemiru, če se zaderem itd, no uglavnem, se počutim ogroženga :>

Če se npr pred tabo pojavi velika mrcina, lastnika nikjer, pes pa laja ali celo renči in kaže zobe, se ustavi, ne mahaj z rokami, in mu lepo počasi, s prijaznim, umirjenim glasom razloži, da je priden kuža in mu ne boš nič naredil, da se nič bat... ;)
Ko pogrunta, da nisi nevaren, napadalna drža popusti, greš lahko počasi mimo. Al pa počakaš, da sam pride k tebi, te povoha, mogoče celo poliže po roki, pol greš pa naprej.

Skratka, ne tuli, ne opletaj z rokami, kot kakšen retardiran raper, psi ne marajo rapa. ;>

Jaz pogosto srečam neprivezane pse, kadar grem na sprehod, pa če je to v civilizaciji, ali pa na pašniku in v gozdu. Pa ne samo cucke, predvsem nemške, kraške ovčarje, huskije, bokserje, rotvajlerje. Ponavadi so lastniki zraven, včasih pa se po gozdu/travniku pes sam potika, lastnik nekje nabira gobe, al pa je šel pes na sprehod (najbližji vikend je npr 5, 10 minut hoje stran).

Enkrat sem doživel da se je pes utrgal lastnici, ampak sem ga pomiril. Butasta baba je imela dva psa, manjšega mešančka in eno ogromno mrcino, po gobcu je mal spominjal na dogo. Ko me je zagledal (prehitro sem prišel iz gozda navzdol, pa še s palicami v rokah), se je očitno ustrašil, lajal in vlekel, da je ženska skoraj surfala po travniku. Jasno, sem naredil ovinek, kolikor se je dalo, in ko sem bil že kakih 30 metrov stran, se je končno strgal s povodca in v teku proti meni.

Tole baburo, ki se sprehaja s štirimi mrcinami, in je odgovorna za napad, bi morali zapreti. Ali v zapor ali pa na zdravljenje na zaprtem oddelku psihiatrije. Očitno je ženska nevarna okolici.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
96289188 (12771) zimurg

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32049316 (44612) dzinks63
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955993 (45840) Massacra
»

zakaj ma folk pitbule? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26225241 (16432) LordTado

Več podobnih tem