» »

Ljudje: legalize it!

Ljudje: legalize it!

««
12 / 14
»»

Tear_DR0P ::

vice bom drugič samo za tebe dal sarcasm mode on, da boš vedu kaj govorim

in ramses - šverca z alkoholom v sloveniji in na slovnskem trgu je prevč, tudi šverca s cigareti je ogromno - dajatve na cigarete so v sloveniji že precej visoke, zato se cigarete k nam šverca iz srbije in albanije

zakaj pobil - očitno ne živiš na območju, kjer je dost droge - folk od droge umira
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

NLPji so ti um zameglili... Tko zgleda...

Vice ::

ramses324 naj ti bo čeprav... sem lih dobre volje.

Jaz sem takoj zato, ampak, če gledaš realno, je legalizacija še najbolj pametna rešitev. Tako, da uničiš črni trg, alegalo, in zmanjšaš kriminal. Žalostno ampak to je dejstvo!

Droge ne moreš enačiti z alkoholom, cigareti...
Žalostno dejstvo je, da na Nizozemskem prej dobiš kilo vijolice ali Maroške žajfice na črno kot 5g v "kofi šopu".

Samo, če bi legalizirali, bi imeli manjši zaslužek! Ker bi cena drastično upadla.

Manjši zaslužek? Zakaj neki? Ker bi bila konkurenca večja in bi prodajalci s svojim dobičkom krili davke??...Tukaj je planet zemlja....

Kriminal se zmanjša, zaradi legalne uporabe. In to je dejstvo! Ker bi nehali švercat, zaradi niske cene in legalne prodaje, ne ubijat, ilegalnim organizacijam se nebi več splačalo trgovat,...IN avtomatsko bi tudi uporabniki dobivali v centrih in nebi več kradli naokoli ter puščali igel vsepovsod...Večja kontrola nad prodajo,...eeeh! Mislm, da sem že prvič dovolj jasno povedal...

Kiminal bi se selil k nam saj bi postali zelo zanimivi za cel balkan in ostale. Zdaj mi pa povej v kateri državi je uradno podjetje droga inport – export :P . Več točno o tem kakšna stran nazaj, ne da se mi 3x pisat za "lenuhe".

avtomatsko bi tudi uporabniki dobivali v centrih in nebi več kradli naokoli

Kaj boš ustanovil dobrodelno ustanovo in talal droge zastonj naokoli??? Ti veš kaj sploh pomeni biti zasvojen?

Ja Ampak kdo trguje z omenjenim blagom? In kdo ima največ zaslužka?
Tisti, ki je legalizacijo izvedel! Kdo pa ima tukaj v Evropi zaslužek od Alkohola?


Največ zaslužka je na črnem trgu pa naj bo za legalno stvar ali ne, zaslužijo pa vsi prej kot država.

In zakaj Mafia z alkoholom NE trguje več? (kot včasih, ko je bil še ilegalen)

Zakaj en kovač sam doma ne kuje žeblov in jih prodaja v Merkurju?
In kje ti živiš, če misliš da "mafije" ni več??

Navečji zaslužek ima država pri tem; največji davek na alkoholu in cigaretih. Veš kakšen je v Sloveniji, davek samo na cigarete?
Ko boš to zvedel, boš tudi spoznal, kaj sem hotel povedat.

Če bi čiki in alko imeli zdravilen učinek, potem bi bili obdavčeni z minimum davki. Ko se boš zavedel koliko stane državo en pijanec in koliko nekdo, ki zboli z rakom, da o vplivih na okolje ne govorim boš videl zakaj si država z davki na alko in čike krije to luknjo primanjkljaja. Če bi bilo po tvoje bi na vsaki škatlici čikov pisalo: "Bodi hraber in se zadevaj" ne pa kadi in crkni.

1. primerjati legalizacijo drog z legalizacijo alkota pred 100 leti je *********. Vprašaj se še kakšno je bilo politično, ekonomsko, socialno... ozadje takrat.
2. nekaj je šverc iz ene države čez drugo v x, nekaj pa proizvodnja ali/in prodaja doma
3. lahko bi se še vprašal zakaj kmet ne more konkurirati masovnim proizvodnjam, da dobiš še malo sliko kaj se splača in kaj ne.
4. lahko se še vprašaš kaj bi se zgodilo z masovno proizvodnjo takšne in drugačne droge in vplivom na družbo – državo…

Preveč za ponovno pisanje že 10x premletih stvari na več kot 10ih straneh.

p.s. Sem pa že videl ljudi na LSDju in vsi so enako trdili, da vidijo zelene možice... zanimivo

Ramesses II ::

Tear_DR0P; s pobijanjem sem ciljal, da se med seboj morijo na take in drugačne načine, in jih dosti ostane nekaznovanih. Vsaj pri nas, slišiš tu pa tam, da je kdo podlegel zaradi strupa oz, streknina. Pa noben neve nič. Pol so Kriminalista dobili z skladiščeno drogo na domu, itd. In to so naši Policaji?

Vice, hvala za razlago!
Offtopic:Glih zeleni možici so poanta! To je enako kot trdi cerkev za boga in hudiča. O tem govorijo že 2000 let,a še nobeden jih ni videl! Zanimivo, ane? :P Pa še LSD-ja niso jemali! 8-)

Kar se tiče legalizacije, pa se s tabo strinjam, da bi postali zanimivi za cel Balkan in ostale, že tako smo, kaj šele pol.:P

PS: Važno, da ti veš, pol lahko mirno spimo!>:D
Ptah-Seker-Osiris

Alexius Heristalski ::

NLP-je pa več kot polovico svetovne populacije!

Ma pejt nekam s svojimi nlp-ji! A boš počasi cel forum zasmetil z njimi?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Ramesses II ::

Dej stari, a ne poznaš teme kjer se to obravnava. Kamor koli pridem, dobim besedo"NLP" ali zelenci!
Vse skupaj mi že preseda! Kot, da smo v srednjem veku, nekdo omeni temo, ostali pa streljajo kozle za njim in ne znajo nehat! |O
Ptah-Seker-Osiris

Matev ::

ramzi
zakaj še nisi objavil svojih slik malih zelenih,
trdiš, da si jih posnel

objavi jih sedaj

ali pa za vedno obmovkni

OrlyTM ::

joj Vice, kaksne kozle streljas :\

Droge ne moreš enačiti z alkoholom, cigareti...


?!?!?!? s cim pa? Kruhom in mlekom mogoce? jaoooo |O

Ti veš kaj sploh pomeni biti zasvojen?


ves ti mogoce? daj nam povej, kaj pomeni biti zasvojen od trave, kaj od alkohola in kaj od cigaret, bi?

p.s. Sem pa že videl ljudi na LSDju in vsi so enako trdili, da vidijo zelene možice... zanimivo


?!?!? al se fejst lazes, alpa si res tok prismojen :\ tole je ena najvecjih buc, kar si jih sklatu, pa jih ni malo.

Preveč za ponovno pisanje že 10x premletih stvari na več kot 10ih straneh.


E vidis, tu se pa strinjava. Ti mislis eno, jaz mislim drugo in prepricala se ne bova. Zal, je takih zaplankancev kot si ti se prevec, da bi se zadeve resneje spremenile. Ampak upanje umira zadnje.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

BigWhale ::

Orly,

Ljudje, ki so pod vplivom LSDja, dejansko 'vidijo' stvari.

Wiki

krneki0001 ::

Zasvojenost s travo je tako mogoča, kot zasvojenost z alkoholom ali katerokoli drugo drogo.
Zasvojenost je za slabiče, ki ne zmorejo toliko notranje moči, da bi rekli drogi NE! Taki ljudje niso kvalitetni in kvarijo povprečje cele civilizacije. So slepa ulica naše civilizacije in bi jih bilo potrebno odstraniti v delovne tabore kjer bi jih zgarali do smrti. Najbolje imajo to urejeno v posameznih državah - za posedovanje droge je zagrožena smrtna kazen - in tko bi bilo potrebno narest tudi pri nas. V parih mesecih bi bilo za 95% manj droge v naši državi.

Vice ::

Ti veš kaj sploh pomeni biti zasvojen?
Škoda da sem zbrisal v oklepajih "(tukaj ni mišljena trava in določeni halucinogeni za prismojene vseznalce)" zdaj mi je pa žal, je bilo že XY x to omenjeno vedar nekateri ne dojamejo.

Kaj je LSD in kakšni so učinki pa rajši nebi, vtipkaj v kakšen iskalnik da boš videl kdo je buc buc.

OrlyTM zakaj misliš da so tebi podobnim izumili apaurine.

gzibret ::

@nebivedu

Tuki pa ne morem biti tiho.

Ljudje so se zadevali, se zadevajo in se bodo zadevali, neglede na zagrožene sankcije. Koneckoncev je to tudi njihova osebna odločitev. Zato lahko tvoj post tudi malo spremenimo, čisto tako, za ilustracijo, kaj si napisal.

Prešuštvo je za slabiče, ki ne zmorejo toliko notranje moči, da bi rekli prešuštvu NE! Taki ljudje niso kvalitetni in kvarijo povprečje cele civilizacije. So slepa ulica naše civilizacije in bi jih bilo potrebno odstraniti v delovne tabore kjer bi jih zgarali do smrti. Najbolje imajo to urejeno v posameznih državah - za prešuštvo je zagrožena smrtna kazen - in tko bi bilo potrebno narest tudi pri nas. V parih mesecih bi bilo za 95% manj prešuštva v naši državi.
Vse je za neki dobr!

Vice ::

nebivedu za tisto pravo zasvojenost kot pri trdih drogah s travo za "normalnega" človeka, ki to proba malo za veselje ne gre, eno so "duševni" problematiki, ki so nagnjeni, da jih hitro zmeče in brez tega ne morejo, drugo so dolgotrajna uživanja, tudi od kave, čokolade...lahko (posamezno) telo postane zasvojeno..., dokazani so stranski učinki, neka huda zasvojenost pa ne.

gzibret ::

Namesto prešuštva lahko vneseš katerokoli dejavnost, npr. mizarstvo. Ali pa govorjenje. Ali pa hojo na Triglav.
Vse je za neki dobr!

OrlyTM ::

BigWhale in Vice .... ja?!? Kaj hocta povedat? Vice je rekel, da so vsi (VSI!!!) njegovi poznani videli "zelene mozice" ... k'mooon :\ To je traparija brez primere!

OrlyTM zakaj misliš da so tebi podobnim izumili apaurine.


?!? nimam pojma! Prvic sploh slisim, da so meni izumili apaurine. Se nikol ga sploh vidu nism apaurina, kaj sele zauzil. Se aspirine jem zgolj, ce je RES hudo.
Koneckoncev, kdo pa smo, mi, meni podobni?

krneki ... I'm out, ker se mi ne da prickat z cistuni tvojega kova ... pejt jest pico, pit kokakolo pa razmisljat, kako bi narkomane spravu v delavske kampe ... fejst fant :\

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Vice ::

Ortly zeleni možici so se navezovali na določeno temo tukaj na forumu. Če ti bo kdaj sploh jasno (čeprav niso čisto nič deleč od resnice). Pice in kokakole ne jem in pijem, da slučajno ne bom postal zasvojen in posledično debel kot pujs. :D :D
Pa tvoj sluh je pa močno poškodovan saj ne vem, kdo je rekel, da so izrecno tebi na čast spacali apaurine in da jih ješ. Podobno ni enako, alo!! Ti si fest dečko.
Narkomane se ne trudim spravljati v neke delovske kampe, imajo komune, ki so po večini OK pa še dosti podobne so "delavskim kampom" samo z več upanja za njih, če le pokažejo malo volje. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

dejanrus ::

Samo nekaj v razmislek:

Kot veste se tudi živali zadevajo. Poskusi pri opicah so pokazali, da se zadevajo samo (oz. bolj) inteligenčno sposobnejše opice. Nimam linka, ker je blo po tv. :(

Tako da, tisti ki se ne zadevate z ničemer: check your IQ :) šala šala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dejanrus ()

legend ::

VSI v nečem iščemo ugodje. Dokler vemo, kaj počnemo in imamo stvari pod kontrolo, je IMHO OK.

hunter01 ::

True sam kje je meja med tem da še vemo in med tem da več ne vemo? In kje je meja med imeti stvari pod kontrolo in ne. Marsikdo bo rekel da ima stvari pod kontrolo pa čeprav bo največji narkič/alkoholik daleč na okoli. :\

BigWhale ::

> Dokler vemo, kaj počnemo in imamo stvari pod kontrolo

Se alkohola ljudje ne znajo kontrolirati... bodo pa kaj drugega? Halucigenega? :)

FR34K ::

A ni v Sloveniji dovoljeno imeti konopljo zraven sebe(do 5g, ker drugače jo že preprodajaš) in kadiš jo tudi lahka samo ne tako da bi kadilo isto ganjo več ljudi skupaj. Ker moj sošolec je zviju ganjo sred ure pa ga je prfoks dobu pa je reku sam če to prodaja sošolcem al ma za sebe. S tem se je pa tud vse končal ker ni pol nč več teživ

OrlyTM ::

BigWhale ... posplosujes! Nektari ljudje ne znajo kontrolirat avtomobila, drugi majo probleme s kolesom, tretji s hrano, cetrti z ...
pa so mogoce te stvari prepovedane? NE!

Nobenga cist nic ne briga kako kdo zna kaj kontrolirat. Vse bi moglo bit legalno in nadzorovano. Osvescenost ljudi bi morala bit vecja!

S stigmatizacijo "narkomanov" pa pridemo kam? K mocnim mafijskim zdruzbam in ljudem na robu, ki so TUDI zaradi taksne stigmatizacije zabredli se globje, kot bi mogoce.

SLABSE je zdaj, ko je prepovedano, kot bi bilo, ce bi bilo dovoljeno. To je dejstvo!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

BigWhale ::

> SLABSE je zdaj, ko je prepovedano, kot bi bilo, ce bi bilo
> dovoljeno. To je dejstvo!

Tega ne ves. Ker se ni bilo preizkuseno.

So imeli v US med prohibicijo alkohola vec izgredov zaradi pijancevanja?

Airskull ::

ma pa kaj se tolk bunite, ko da vas lovijo okol ko kadite žinte; edina pozitivna stvar ki jo jst vidim v legalizaciji je to da bi bili dilerji ob posel
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

Matev ::

a tako kot so sedaj vaški vinogradniki ob zaslužek od prodaje domačega vina
?

BigWhale ::

Ja, tocn tko! Kako si vedu? :P

Matev ::

pri marihuani največkrat pri prodajalcih ne gre za preprodajanje
ampak za gojenje in lastno prodajo

to pomeni da bi legalizacija spodbudila večji obseg gojenja
in posledično večjo ponudbo in porabo ter dostopnost
(ter nižjo ceno)

christooss ::

HEHE dream on pa nižja cena. Z davki se da vse regulirat. Tud tvoj lajf
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Tear_DR0P ::

fantje gobe so legalne, če se ga hočete prbijat, se mal izobrazte in nabirajte, pa sušte in jejte, se fajn dogaja
legalizacija drog bi mi bla všeč, sem že napisal za kaj - sam problem bi mi bil collateral damage

orly droge niso tko fajn, nobene in kolkr sm jst tega sprobu, men je vse isto sranje - sam da ti spid pa opij, pa kake skune, da ne govorimo o lepilu, bencinu, plinih, popersih itd strgajo po možganih tko ko žiletka

če pa uživaš čiste reči, ala kokain, morfij, res spucan LSD, normalno ganjo ( sativa ali indica- tega se ne dobi več), alko, tobak (brez parfumov).. je pa tko kot da bi občasno z glavo ob zid lopnu - pobiješ par tisoč možćganskih celic
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Matev ::

pridelat kilo trave je tako enostavno kotpridelati kilo plevc ali kilo zelene ali kilo kumine ali kilo peteršilja

in če bi bila trava legalna bi se pridelovala na veliko...

kar bi povečalo ponudbo in znižalo cene

posledično bi bila droga cenejša in dostopnejša

posledično bi se je kadilo več (doma pridelane neobdavčene seveda - kupljene pri kmetu pod roko)

OrlyTM ::

orly droge niso tko fajn


no shit sherlock ... nikol nism trdu, da so droge pa superfajn pa da ne povzrocajo problemov. To pac ni res.

Zagovarjam samo tezo, da je zdej, ko je zadeva prepovedana situacija zaradi crnega trga in manjka nadzora se slabsa, kot bi bla z legalizacijo! Prbija se ga pa folk tko alpa drugac.

Prohibicija je mimosunek brez primere! V zgodovini je blo to ze tut prakticno dokazano. Pa se vedno ... po nojevsko tiscijo/te?/ glave v pesek.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

gzibret ::

Kako nekatere blazno skrbi za TUJE možganske celice. Ne moreš verjet.....
Vse je za neki dobr!

OrlyTM ::

ma oprani so do konca, v stilu: "Drugs are bad m'kay!" :\

s svojimi mozgancki jim ne gre razmisljat ... pol jih pa tuji skrbijo ... takle mas ... :|

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

legend ::

True sam kje je meja med tem da še vemo in med tem da več ne vemo? In kje je meja med imeti stvari pod kontrolo in ne. Marsikdo bo rekel da ima stvari pod kontrolo pa čeprav bo največji narkič/alkoholik daleč na okoli.


Jah, vemo kaj počnemo če se zavedamo vseh posledic nekih dejanj. Ta kontrola je pa mal tricky. Jest bi reku, da kontrolo zgubimo takrat, ko neka dejanja eventualno obžalujemo, pa vseeno ne prenehamo z njim. Iz tega pol sledi tud vedno večji vpliv teh nekontroliranih dejanj na druga področja posameznikove aktivnosti.

To sem poskušal tko splošno napisat, ne sam za droge.

Tear_DR0P ::

orly moji možgani niso ne vem kako prepucani - razn tist, kokr jih vsake tolk cajte prepucam z dobro dozo strupov
in to kak so moji možgani oprani mi ne, jst si perem možgane z alkoholom, drugi si jih pa s prebiranjem čtiva na konoplja org
pridelava je bila v sloveniji (YU) legalna še v 80. letih, če se ne motim, tko da BW stvar je bla sprobana

Zagovarjam samo tezo, da je zdej, ko je zadeva prepovedana situacija zaradi crnega trga in manjka nadzora se slabsa, kot bi bla z legalizacijo! Prbija se ga pa folk tko alpa drugac.

pridelat kilo trave je tako enostavno kotpridelati kilo plevc ali kilo zelene ali kilo kumine ali kilo peteršilja

jst ne vem kolk mate vi kej pojma o pridelavi konoplje, vendar je danes pridelat 300 sadik dobre konoplje kr zajeban biznis, če pa bi se zadeva legalizirala, bi blo to čist na izi - razn kolkr bi se našl tam eni črnogorci, ki bi zahteval varščino, kr bi drugač zakurl celo polje, pa en kup đanksov, ki se jim nebi dal gojit in bi rabutal, pa fovš konkurent, ki bi ti otroka ugrabu, zato da bi on lažje prodal svojih 10 hektarjev ganđe za več denarja kot ti.

Razlogi za legalizacijo vseh drog: Folk bi se bolj pobijal, posledično več prostora zame; droge bi bile bolj dostopne (uživam jih pa že danes lahko svobodno povsod po sloveniji
Razlogi proti legalizaciji vseh drog: lahko bi bil naključna žrtev - in the crossfire - ljudi, ki bi se želeli pobiti
Razlogi za legalizacijo konoplje: konoplja je zelo koristna rastlina, z visoko kalorično vrednostjo - na hektarju z malo truda pridelaš ogromno kalorij - ni zahtevna glede rastišča - se rastišču prilagodi (za razliko od koruze), tako bi imeli dost bio mase za kurjenje in pogon vozil, poleg tega je koristna tudi v tekstilni industriji (ki sicer pri nas propada), farmacija bi si tud lahko s konopljo dost pomagala,.....
razlogi proti legalizcaiji konoplje:kriminal, kriminal, in kriminal - kriminal na 101 način bi se povečal - tisti pridelovalci konoplje, ki danes živijo v strahu pred policijo in se zato ne oglašujejo na veliko, bi potem postali lordi in bi zganjal tako sranje, da ti jasn ni - al pa bi propadl, ker bi jih takšni lordi pohrustal
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

> s svojimi mozgancki jim ne gre razmisljat ... pol jih pa tuji skrbijo
> ... takle mas ... [:|]

Da nadaljujem v tvojem stilu....

... najboljs, da se ga mal zapoham in zadanem, da mi mal glavo zbistri, a ne? :P

jRk0 ::

Uzivanje bi naceloma lahko bilo legalizirano. Prepovedal bi pa gojenje, ker pol bi bila samo ena vlka zmeda, pa kot je rekel zgoraj, kriminala vec.

Sicer pa mi je enako vsec kot je zdaj. Ce uzivas, itak lahko doma kadarkoli ti pase pa te ne bo noben gonil za to.

Ce bi legalizirali, bi bil pa zelo velik problem, da bi marihuana enostavno zelo izgubila na vrednosti, recimo tolko kot danes 1g, bi ziher takrat stalo 10g, ce ne vec. Ker je enostavno cena taksna kot je, stokrat pretirana.
You fuck up once, you loose two teeth.

legend ::

Razlogi za legalizacijo vseh drog: Folk bi se bolj pobijal, posledično več prostora zame; droge bi bile bolj dostopne (uživam jih pa že danes lahko svobodno povsod po sloveniji
Razlogi proti legalizaciji vseh drog: lahko bi bil naključna žrtev - in the crossfire - ljudi, ki bi se želeli pobiti

razlogi proti legalizcaiji konoplje:kriminal, kriminal, in kriminal - kriminal na 101 način bi se povečal - tisti pridelovalci konoplje, ki danes živijo v strahu pred policijo in se zato ne oglašujejo na veliko, bi potem postali lordi in bi zganjal tako sranje, da ti jasn ni - al pa bi propadl, ker bi jih takšni lordi pohrustal


A to ti resno, Tear_DROP? To kar si tle napisal niso argumenti, ampak šala. Na žalost v tej temi že tolikokrat povedana, da ni nič več smešna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: legend ()

nevone ::

Zanimivo je, da je bilo ob legalizaciji prostitucije tudi polno strahov. Pa, ali se je kaj spremenilo? Jest ne vidim nič bistvenega. Osebno sem sicer proti legalizaciji drog, in mislim, da jih ne smem ravno enačiti s prostitucijo. Bi pa bilo zanimivo videt, kaj bi se zgodilo.

Drugače pa, ali lahko zagovorniki bolj natančno opišete, kako bi izgledala legalizacija. Tako, da prodaja drog lahko postane uraden biznis, ali da se samo dekriminalizira? Kakšni zakoni bi morali biti sprejeti v ta namen?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

gzibret ::

Sem že napisal, pa bom še enkrat:

legalizacija (po možnosti VSEH drog) bi bila urejena na isti način, kot je urejena prodaja alkohola, tobaka, iger na srečo in ostalih stvari, ki človeka lahko zasvojijo.

Pri tem pa ne pravim, da je danes prodaja tobaka in alkohola urejena optimalno. V bistvu - daleč od tega.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Vsekakor bi morali sprejeti Zakon o zasvojljivih substancah, ki bi urejeval LEGALNO prodajo le-teh, seveda ob strogih restrikcijah (določena max. količina, prodaja le ob osebni identifikaciji, strogo omejena območja prodaje, visoki davki, vodenje baze podatkov, prepoved oglaševanja, morebiti tudi prepoved iznosa droge iz območja prodaje (to bi bilo treba še temeljito premisliti, ali sprejeti ali ne), dosledna higiensko-sanitarna in inšpekcijska kontrola območij prodaje....).

Vsekakor pa se mi zdi kakršnokoli prepovedovanje stvari, ki škodijo le uporabniku, puhlo in samovšečno.
Vse je za neki dobr!

Tear_DR0P ::

jap to bi blo kr vredu
ampak stroga legitimacija, ob vhodu v prodajalno kjer bi se prodajale reči od katerih si lahko odvisen bi moral stat policaj, ki bi te moral legitimirat in bi ob odhodu preveril količino kupljenega blaga - drugače bi legitimacija potekal tako, kot dane spoteka v vseh trgovinah in bi drogo otroci dobili točno tako težko kot danes alkohol - da ne govorimo o odraslih - s tem da ko bi prodajo tako zelo omejil, bi odprl vrata črnemu trgu in pridelavi na črno
danes tudi žganja doma ne smeš kuhat in ga prodajat, pa se to dogaja
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

nevone ::

>Vsekakor bi morali sprejeti Zakon o zasvojljivih substancah, ki bi urejeval LEGALNO prodajo le-teh, seveda ob strogih restrikcijah (določena max. količina, prodaja le ob osebni identifikaciji, strogo omejena območja prodaje, visoki davki, vodenje baze podatkov, prepoved oglaševanja, morebiti tudi prepoved iznosa droge iz območja prodaje (to bi bilo treba še temeljito premisliti, ali sprejeti ali ne), dosledna higiensko-sanitarna in inšpekcijska kontrola območij prodaje....).

Mogoče, samo zaenkrat je ceneje in učinkoviteje preganjat to "dejavnost", kot pa postaviti okvire, ki jih je potem potrebno dosledno nadzorovat. Ker očitno se z zelo strogimi pravili strinjate tudi zagovorniki drog.

>Vsekakor pa se mi zdi kakršnokoli prepovedovanje stvari, ki škodijo le uporabniku, puhlo in samovšečno.

Pogosto NE škodijo SAMO uporabniku. Sej ne rečem, da veliko tistih, ki sebi škodujejo, nimajo namena škodovati še komu drugemu. Samo če pa pogledaš temo v kateri je govora o tem, da neprištevnost pri kaznivem dejanju je olajševalna okoliščina, moraš vedet, da se najdejo tudi osebki, ki se na to zanašajo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

OrlyTM ::

jao .. krneki :\

Mogoče, samo zaenkrat je ceneje in učinkoviteje preganjat to "dejavnost", kot pa postaviti okvire, ki jih je potem potrebno dosledno nadzorovat.


to ves ker?? Vsi tisti milicarji, ki lovijo mulce z jointi, stanejo drzavo veliko denarja! Namesto, da se ukvarjajo s takimi nepomembnostmi, bi se lahko s cim pomembnejsim, ki precej bolj sepa in dela probleme VSEM v drzavi!

Je pa lazje, to se pa strinjam ... napises PREPOVEDANO in se ne oziras na nic. Jointar je kriminalc pa pika! Super biznis! :|

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

gzibret ::

> ampak stroga legitimacija, ob vhodu v prodajalno kjer bi se prodajale reči od katerih si lahko odvisen bi moral stat policaj, ki bi te moral legitimirat in bi ob odhodu preveril količino kupljen....

V mislih sem imel legitimacijo, kot to danes počnejo v casinojih. Ne moreš priti noter brez da pokažeš osebno ali pasuš.

@nevone

Če je neprištevnost zaradi droge olajševalna okoliščina.... To je stvar sodnikov, porote in celostne presoje zadeve. Težko govorit takole, na pamet. Če meni ukrade en narkič ukrade atoradijo in ga dobijo, potem pa ga sodišče oprosti zaradi tega, ker je bil v deliriju in je zaradi tega bil neprišteven!?! Ne vem. Težko vprašanje.

Vsekakor pa bi sodišča morala upoštevati prištevnost takrat, ko je (prvič) uporabil drogo in to zadevo prenesti na vsa ostala (kasnejša) dejanja.
Vse je za neki dobr!

nevone ::

>Če je neprištevnost zaradi droge olajševalna okoliščina.... To je stvar sodnikov, porote in celostne presoje zadeve. Težko govorit takole, na pamet.

Seveda je stvar sodnikov. Ampak pravna država naj bi funkcionirala tako, da naj sodnik ne bi imel kaj dosti za razmišljat, glede na dejstva, ki je mu jih predoči. Mora biti jasno, kaj je v določeni situaciji za ukrenit. Potem je pa stvar vlade in volilcev, kakšni zakoni se bodo sprejemali. Zato zdej izvedbo prelagat pretežno na sodnike poroto in druge strokovnjake, potem ko je stvar že vroča, pomoje ni pametno. Nekaj tega je sicer potrebno, samo to precej poslabša cel sistem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

mercutio ::

Orly:
"to ves ker?? Vsi tisti milicarji, ki lovijo mulce z jointi, stanejo drzavo veliko denarja! Namesto, da se ukvarjajo s takimi nepomembnostmi, bi se lahko s cim pomembnejsim, ki precej bolj sepa in dela probleme VSEM v drzavi!"

Ma kake bedaste - milicniki, ki lovijo mulce stanejo drzavo veliko denarja. In ti to veš. Kr neki.

Airskull ::

ma ne me basat! Od kdaj policija lovi uživalce drog?

Eni mate res bebaste izjave in vas prosim, da če že ne razmislte kaj boste napisal pol vsaj preberte te svoje umotvore preden stisnete Pošlji.

Glede kriminala pa si poglejte Nizozemsko; ob legalizirani prostituciji in marihuani se stanje ni poslabšalo tako da ni ravno skrbi da se pri nas odvije Mad Max scenarij. Glede policijske kontrole pri nakupu legaliziranih substanc pa je že sam predlog debilen. Namreč če je stvar legalna kaj ima potem tu policija? Da ne govorim o shranjevanju podatkov uživanja oz. nakupa, ki se lahko potem uporablja v raznorazne namene.
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

hunter01 ::

Policija LOVI! uživalce drog! Kako? Če gledamo travo, se večinoma ne kadi posamično ampak vsaj 2 skupaj. Ko policaji zagledajo "sumljive" osebe se dobesedno skrijejo za kak vogal ali grm in POČAKAJO da joint naredi prvi "krog" potem pa pridejo in zasezejo travo, naredijo zapisnik in predlog sodniku za prekrske. Glavna stvar v katero pa se zapicijo je posredovanje trave, ki je kaznivo. (v tem primeru je posredovanje "podajanje" jointa). Poznam ze veliko ljudi kateri so bili pri sodniku in vsi so bili ulovljeni na isti princip! Pocakat da joint naredi en krog potem se pa kar na enkrat prikažejo policaji. V poročilu pa piše tudi kdo je prižgal, komu je dal in kako si je sledil krog.

Airskull ::

Poglej stvar je prepovedana, torej če te dobijo je jasno da sledijo predpisane sankcije. Ne mi pa prodajat takih da policja prav išče uživalce(jih je pravzaprav tako lahko najt in opazit da je že prav smešno). Kar policija išče so preprodajalci in ne uživalci. Poleg tega pa angeli v modrem že kar nekaj časa prakticirajo omiljeno sankcioniranje uživalcev( ponavadi opozorilo od njih samih ali od sodnika), zdaj če kadiš pred njihovo postajo pač izzivaš, če pa se ti gre res samo za to da zadevo skadiš pa se vedno najde čas in porstor kjer te nihče ne moti.
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.
««
12 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
64752003 (30676) MrGTO
»

Razlogi proti legalizaciji ganje ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37233077 (23257) tomi66
»

Legalizacija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1019050 (7357) koyotee
»

LEGALIZACIJA mehkih drog (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
947034 (5923) Aggressor
»

Legalizacija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
936107 (5198) g0Run7

Več podobnih tem