» »

Ljudje: legalize it!

Ljudje: legalize it!

««
11 / 14
»»

BigWhale ::

HU-210 je sinteticni cannabinoid, ki je lahko tudi do 800 krat mocnejsi od THCja, ki se nahaja v marihuani. Njegova sestava je samo podobna 'naravnemu THCju'. Misim in podganam so ga dajali z injekcijami.

Ja, link je res zanimiv... Tako zelo zanimiv, da ga bodo zapohanci neznansko veseli, se ga sli takoj zakadit, s tolazbo, da jim itak mozgani rastejo, bolj kadijo, bolj jim mozgani rastejo...

Aham....

gzibret ::

Pa New Scientist je. Hmmmm. Tam ne objavljajo glih vsake gluposti.
Vse je za neki dobr!

drejc ::

Hudo...a kdo ze to prodaja...ZS ;)
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

BigWhale ::

gzibret,

Saj nihce ni rekel, da je to kar je bilo objavljeno glupost. Glupost bodo iz tega nardil zapohanci. Bos videl. Pocakaj malo, potem se pa odpravi na razne 'freemarihuana dot org' site. Povsod bo pisalo, da ti zaradi marihuane rastejo mozgani... ;>

Je pa to svetlobna leta od resnice. :)

Myth ::

BW, ne glumi neke. Vsi tvoji zapohanci še predobro vedo, da s tem izgubljajo spomin. Pa kaj... očitno jim je všeč, da se ne spomnijo preteklosti. Saj govorimo, da naj gledamo v prihodnost in pustimo preteklost = ganja rulez! :D

/čeprav je večina resnice, se treba malo šalit ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

BigWhale ::

Em, ne, ne vedo... Preberi to temo... ;>

Tear_DR0P ::

ja dejansko tisti ki so prebral članek so spregledal "sintetični" in so prebral samo do tja, kjer piše da ti možganske celice od THCja bolj bujno poganjajo :))
si zdej predstavljam une doktorje znanosti z jamajke:D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

legend ::

Ja, link je res zanimiv... Tako zelo zanimiv, da ga bodo zapohanci neznansko veseli, se ga sli takoj zakadit, s tolazbo, da jim itak mozgani rastejo, bolj kadijo, bolj jim mozgani rastejo...


To ni pomembno, kaj "zapohanci" mislijo. Jest gledam na vsa dejstva izključno iz vidika upravičensti do statusa, ki ga marihuana trenutno uživa pred zakonom. IMO je očitno (vedno bolj), da je tak status neupravičen. Pa sej o tem je bilo že veliko govora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: legend ()

BigWhale ::

Ne razumes. THC v marihuani ima priblizno toliko skupnega s HU-210 kot prdec z viharjem. Oboje je na nek nacin veter...

legend ::

A synthetic chemical similar to the active ingredient in marijuana makes new cells grow in rat brains. What is more, in rats this cell growth appears to be linked with reducing anxiety and depression. The results suggest that marijuana, or its derivatives, could actually be good for the brain.


Tako tuja si vseeno nista. Kakorkoli, v smislu pridobivanja zdravil je marihuana očitno uporabna, ampak zakon zavira njen potencial.

Še vedno trdim, da tak status ni upravičen, kakorkoli pogledamo.

drejc ::

Grem stavit da na uc vsaj 5X vec folka v sloveniji spije po >5 pirov na dan, kot pa rastafarjancev skadi en joint na dan. Dobr, mas tut ase, k zombirajo ceu dan, ampak za tele se vseeno najde nekajkrat vec asov k majo timer na jetrih orenk skrajsan.

Tuki se cist strinjam da sta akta o alkotu pa ganji protislovna. Ce je drzava nekaj sto let nazaj pogruntala da bolj da pobira davke od alkota kot pa da ga prepove, nej tko tut s findzo nardi pa osvesca folk o teh posledicah na jumbo plakatih, v kaslcih na tvju, internetu z denarjem od pobranih davkov.

volk sit koza cela.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Matev ::

smešno se mi zdi da zagovorniki trave vedno govorijo
: saj je tudi alkohol dovoljen:

ja in?

a zato naj bo pa še trava?

strictom ::

Ja! Zapohanci pwnajo alkoholike :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Myth ::

Matev, ne trmari. Preberi celo temo in če še ti zdaj ni jasno, here's a short sentence: Alkohol ne škodi, trava ne škodi, čiki škodijo, velika količina alkota škodi, veliko kajenja (trave) škodi.

over & out :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

BigWhale ::

Legend:

A synthetic chemical similar to the active ingredient in marijuana makes new cells grow in rat brains. What is more, in rats this cell growth appears to be linked with reducing anxiety and depression. The results suggest that marijuana, or its derivatives, could actually be good for the brain.


Bom kar isto citiral... ;>

SIMILAR, SUGGEST, COULD!

To je DALEC od tega, da bi to bilo tako.

> Tako tuja si vseeno nista. Kakorkoli, v smislu pridobivanja
> zdravil je marihuana očitno uporabna, ampak zakon zavira njen
> potencial.

Zenkrat te upravicenosti se ne vidim, stvar so delali s sintetiziranim derivatom, ki je 800x mocnejsi. Sem preprican, da je slednje tudi ekonomsko bolj upraviceno. Matr, kmetje za krompir dobivajo subvencije, a zdaj jim bomo pa omogocli, da jih dobijo se za eno drugo poljscino?


> Še vedno trdim, da tak status ni upravičen, kakorkoli pogledamo.

Hja... Vprasanje... :)

Tear_DR0P ::

zakaj se ljudje ne selijo množično v amsterdam? tam je kajenje dovoljeno, ko bo migracija v amsterdam postala dovolj velika, bodo tudi drugje uvedl dovljenje za kajenje trave

droge niso slabe, poglejte kaj so uspel veliki evrospki umetniki ustvarit, ko so bili pod vplivom drog - poglejte tudi kaj so uspel ustvarit navadni ljudje za vatomobili pod vplivom drog

legalizacija trave - ja men je kul, sam ni pa družbi torej trava ne hvala - da se pol še kdo našu, ki mi bo po gostilnah pohu in pravu, sej je moja pravica, če te kej moti se poa umakn - ne hvala res
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

Zavoljo umetnosti, bi se res splacalo legalizirat... ;> Bo kdo se kako lepo pesem napisal! :P

legend ::

Pa sej ni moj glavni point, da je marihuana zdravilo. Ampak je ironija, da trava kot "recreational drug" lahko CELO koristi, v nasprotju z nekaterimi že od nekdaj legalnimi drogami. Kot pravi drejc, vse skupaj je protislovje in tega jaz ne maram.

stock ::

Morte na to gledat dolgotrajno, takrat ko si zadet mogoce celice rastejo, so uspodbujene bol ustvarjalne... Potem ko pa mine si pa na slabsem.

BigWhale ::

Takrat, ko se ga zapohas, se ti nobena celica nic hitreje ne deli... Tega ni se nobena studija dokazala.

Ramesses II ::

Vse droge, alko, cigarete in nekatere tablete v semti. Iz prodaje,...

Jaz sem takoj zato, ampak, če gledaš realno, je legalizacija še najbolj pametna rešitev. Tako, da uničiš črni trg, alegalo, in zmanjšaš kriminal. Žalostno ampak to je dejstvo!;(
Ptah-Seker-Osiris

Myth ::

Si pa brihtn ti, ni kaj. Raje se vrni k opazovanju NLP-jev, tam več dosti več, no vsaj delaš se bolj brihtnega. :D

Kriminal bi se povečal ravno zaradi legalizacije, ker bi bilo povpraševanje večje. Zaenkrat pa se to dogaja samo v dveh scenah bolj ali manj in ni tako razširjeno.

Razmisli malo o tem, preden naslednji post napišeš! >:D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

strictom ::

Mr|ce: ne moreš brez da bi žalil :\

Daj mi konkretno povej zakaj bi se z legalizacijo marihuane kriminal še povečal?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Myth ::

Kje ti vidiš žaljenje, jaz pojma nimam. Če pa ne razumeš zakaj so smeškoti nekje zadaj, pa ti tudi ne morem pomagati.

Lep primer legalizacije bi lahk bil alkohol. Novi zakon ne dovoljuje alkota prodajati mlajšim. Kaj se je zgodilo? Statistika je pokazala, da je prodaja narasla. Prav tako da 'več' mladine pije alko. Ergo, to je dokaz. Linkov pa tega pa se mi zdaj res ne da iskat... pa kolk se spomnim sn jaz to iz cajtng prebral. :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

thramos ::


Lep primer legalizacije bi lahk bil alkohol. Novi zakon ne dovoljuje alkota prodajati mlajšim.


Ehm, torej smo ga pravzaprav kriminaliziral. In s tem po tvojih "dokazih" povečal kriminal.

Pustmo zdej NLPje, ramses324 ma tuki pač prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

fahrenGONE ::

In zakaj bi ostali pri travi? Jaz bi legaliziral kokain, heroin, lsd, meskalin, speed, ecstasy. Tako bi lahko dobili veliko denarja za sole, bolnice, pomoc ljudem v stiski in poucevanje proti drogam. Tisti zasvojeni tako ali tako dobijo svoj fix. Tako bi bilo vsaj bolj cisto, brez igel po otroskih igriscih.

strictom ::

Tisto so trde droge pa majo neprijeten dolgotrajen učinek na možgane. Trava pač ne.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

perci ::

Ne vem al se fahrenheit heca al ne, ampak jst se dejansko strinjam s tem kar je povedal.

BigWhale ::

> Tako bi bilo vsaj bolj cisto, brez igel po otroskih igriscih.

Priblizno tako, kot so zdaj parki brez razbitih steklenic in praznih plocevink... ;)

Dve moznosti sta. Legalizirat vse ali pa prepovedat vse. S prvo bi morda kaj pridobili, ni nujno. Z drugo, bi prislo do javnih izgredov :P

Kaufmann ::

Lep primer legalizacije bi lahk bil alkohol. Novi zakon ne dovoljuje alkota prodajati mlajšim. Kaj se je zgodilo? Statistika je pokazala, da je prodaja narasla. Prav tako da 'več' mladine pije alko. Ergo, to je dokaz.

Kako pa lahko dokažeš da ob nesprejetju kebrovega zakona prodaja in poraba alkohola nebi narasla?
Ergo, to ni dokaz
ni podatka

Vice ::

Ne vem al se fahrenheit heca al ne, ampak jst se dejansko strinjam s tem kar je povedal.

Jest tudi pod pogojem, da uživalci drog niso upravičeni do socialnih ugodnosti, zdravstvenega zavarovanja in da se jim pri kaznivih dejanjih (samo za tista, ki nastanejo zaradi potreb matranja žil) odseka roka. :)

OrkAA ::

Vsi bi zdravili samo posledice... Ozdravite vzrok! Zkaj so ljudje sploh depresivni in posežejo po takih sredstvih? Tak je sistem na tem svetu, torej moramo prenašati določene posledice.

Širajzl ::

Morm povedat vsem tistim, ki ste za lagalizacijo mehkih drog, da vam ne bo uspelo, ker bo potem policiji zmanjkalo kšefta. Ta primer v Celju to jasno dokazuje in ni potrebno ugibati kdo stoji za tem, ker se ve P O L I C I J A !!!!!!!!!!!!!!!

Kilgore T ::

Z legalizacijo mehkih del drog ima policija se vec dela. Pobiranje davkov. Skrajni cas je za financno policijo. Z legalizacijo mehkih drog ali brez.

BigWhale ::

Od kdaj ima pa policija delo s pobiranjem davkov?

Ramesses II ::

Samo, če bi legalizirali, bi imeli manjši zaslužek! Ker bi cena drastično upadla.

Mr | ce; Tako kot se dalaš pametnega pri NLP-jih se tudi povsod. Očitno nimaš dovolj samozavesti, če druge napadaš. Oglej si kako statistiko o drogah in alkoholu.
Pa še sam si povedal primer o alkotu in nekaj trdiš?

Kriminal se zmanjša, zaradi legalne uporabe. In to je dejstvo! Ker bi nehali švercat, zaradi niske cene in legalne prodaje, ne ubijat, ilegalnim organizacijam se nebi več splačalo trgovat,...IN avtomatsko bi tudi uporabniki dobivali v centrih in nebi več kradli naokoli ter puščali igel vsepovsod...Večja kontrola nad prodajo,...eeeh! Mislm, da sem že prvič dovolj jasno povedal...

hehehe....Mr|ce...ti si en model... :P
Ptah-Seker-Osiris

Myth ::

Heh, kak se vam da nekaj odgovarjat, kar je mišljeno kot smešno. Sem že omenil, če je nekje zadaj smeško napisan, ga jemlite zraven besedila napisanega. Jaz ne uporabljam smeškotov zastonj. >:D

Pa tudi lep primer bi lahk bil, sem napisal. Tak da buzzzoff!! Če pa ne verjameš temu kar sem napisal, poišči to statistiko sam. Saj ne da jaz pametujem, jaz povem neko stvar ki je pametna. In če v Večeru neka raziskava kaže in ima neko statistiko, bom temu verjel.

Ali pa naj vam? :D >:D

off-topic: ramses324, ne delam se pametnega pri NLP-jih. Niti ne trdim da sem pameten. Samo povem pač kar mislim in kar vem. In seveda to kar najdem!! >:D :D btw, hvala za kompliment. :P

mokelembe, hja... my mistake. Se strinjam s teboj. To ni dokaz, le nek pogled.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

BigWhale ::

> ilegalnim organizacijam se nebi več splačalo trgovat,

Tko kot se zdaj ne slaca vec trgovati z alkoholom in cigareti recimo, a ne? ;>

fahrenGONE ::

Tisto o popolni legalizaciji sem mislil resno. O igriscih brez igel tudi. Obenem pa bi tudi odpadla mistika okoli drog, ko bi narkomane obravnavali kot bolnike, ne pa kot osebe ki delajo nekaj ilegalnega, prepovedanega in sploh zgledajo cool za mladino. Ko bi mladina videla narkomane kot ene boge, pomoci potrebne bolnike, bi bilo uzivanje drog samo za luzerje.

Vice ::

ramses324 dejstvo je, da če bi razmišljal tako kot razmišlja 8 letni otrok bi spoznal, da nisi napisal nič drugega kot eno veliko bedarijo. Zakaj? Preberi si cel post pa boš videl, da to kar si napisal lahko pričakuješ od nekoga, ki ne zna sešteti 1+1.

Tear_DR0P ::

no ja sej tud danes ko je lakohol legalen, se domača žganjekuha in domača prodaja vin sploh ne splača, kje ste že vidl koga, ki bi doma pridobival alkohol in ga prodajal

isto b z drogami - edina dobra stvar ki jo vidim v legalizaciji drog ni v tem, da bi se potem narkomane bolje obravnaval, ampak v tem, da bi se jh par tispč pobil, pol bi se pa folk droge bolj bal.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Kilgore T ::

BogWhale. Glej kontekst. Ne enega stavka. Utaja davkov je stvar za financno policijo.

Vice ::

Tear_DR0P pokaži mi kmeta ali domače žganje kuhca, ki ti bi rajši prodal liter žganja za 2000 sit in izstavil za to še račun, kot pa za 1000 sit pod roko brez kakršnihkoli obdavčitev in pizdarij z državo, da o pogojih za pridelovo ne govorim.

Vice ::

P.S. pozabil sem dodati da je žganjekuhcev pri nas še vedno več kot kot pekov kruha.

krneki0001 ::

Jst bi še cigarete in alkohol, pa pravo kavo in pravi čaj prepovedal, tko da se ne boste več kregal kaj bi blo fer al pa nefer podpisovat.
Droga je droga in kot taka škodljiva ljudem.

thramos ::


isto b z drogami - edina dobra stvar ki jo vidim v legalizaciji drog ni v tem, da bi se potem narkomane bolje obravnaval, ampak v tem, da bi se jh par tispč pobil, pol bi se pa folk droge bolj bal.


Zakaj pobil?

Ramesses II ::

. ilegalnim organizacijam se nebi več splačalo trgovat,
BigWhale... Tko kot se zdaj ne sPlaca vec trgovati z alkoholom in cigareti recimo, a ne? ;>

Ja Ampak kdo trguje z omenjenim blagom? In kdo ima največ zaslužka?

Tisti, ki je legalizacijo izvedel! Kdo pa ima tukaj v Evropi zaslužek od Alkohola?

In zakaj Mafia z alkoholom NE trguje več? (kot včasih, ko je bil še ilegalen)

BigWhale? :P

Ali hočeš, da ti zopet prevedem, kaj sem napisal?! :P

Mr|ce; Če že znaš tako lepo odgovarjat, povej mi to kar sem vprašal, če pa ne znaš se pred tem nauči olike in ne obremenjuj druge za svojo nevednost!
Ptah-Seker-Osiris

Ramesses II ::

Vice; kaj je dejstvo? In kaj je bedarija?

Utemelji!

Da vidimo, kaj imaš pod kapo, poleg las! :P

Če ste tukaj zato, da žalite uporabnike, preselte se na svojo temo, in tam se lahko žalite med seboj. Ali pa si še en X preberte pravila! Spoštuj druga mnenja! Ponavadi najdeš skoraj v vsaki temi enake uporabnike, ki žalijo in se DELAJO pametne! Tako, da si vsak gradi svojo podobo! 8-)
Ptah-Seker-Osiris

Daedalus ::

In zakaj Mafia z alkoholom NE trguje več?

Tebi resno fali stik z realnostjo. Mafija še kako veselo trguje z alkoholom - spomni se samo "dinastije" Kamenik, na primer. So na vlko švercali alko... Cigarete isto - obstaja konkreten črni trg tobačnih proizvodov. Lih nekaj časa nazaj so IIRC zasegli v Luki Koper cel zabojnik čikov...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Ramesses II ::

Poznam zgodbo s čiki, ampak jaz omenjam konkretno našo državo! Omenjeni čiki niso bili namenjeni za Slovenski trg! Alkohol tut ne, ampak vedno se ga tam šverca, kjer so razmere drugačne od naših. Največ kar je, kakšen kmet proda kar ima viška. Sedaj, ko pa je prišel novi zakon, se pa vse skupaj še poslabša. Tako, da bo kmet moral dosti več ilegalno prodat, da bo sploh preživel.

To pomeni, če je pri nas legaliziran, je cenejši, ilegala je pa iz naše države, seveda ni namenjena našemu trgu. Ampak zgolj zaslužku manjše skupine. Navečji zaslužek ima država pri tem; največji davek na alkoholu in cigaretih. Veš kakšen je v Sloveniji, davek samo na cigarete?
Ko boš to zvedel, boš tudi spoznal, kaj sem hotel povedat. Mogoče se motim, za določene stvari, ampak že leta je razprava o tem in mislim, da sem dokaj zadel bistvo!:\

Če pa cigareti končajo v barih, je zgolj zato, ker je davek na cigarete prevelik, in si na tak način prisužijo kak tolar več. Če jih ne dobijo seveda!
Ptah-Seker-Osiris
««
11 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
64752003 (30676) MrGTO
»

Razlogi proti legalizaciji ganje ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37233077 (23257) tomi66
»

Legalizacija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1019050 (7357) koyotee
»

LEGALIZACIJA mehkih drog (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
947034 (5923) Aggressor
»

Legalizacija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
936107 (5198) g0Run7

Več podobnih tem