» »

Ljudje: legalize it!

Ljudje: legalize it!

««
4 / 14
»»

Ziga Dolhar ::

Še vedno me zanima, za čem boleha tist maljon "narkičev", ki sem jih videl zadnjič v Tivoliju.
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Dominus,

A si polpismen al kaj? A res ne znas brat? A se samo delas, da ne znas? Kaj ko bi se enkrat prebral moja sporocila.

Ice,

Pejdi po tej doticni temi nazaj, no, se mi zdi, da je bilo v tej. Sem ze vse razlozil kar se tice rakastih obolenj in THCja. Ne da se mi se enkrat. Takrat mi ni nihce kaj pretirano ugovarjal, vsaj argumentirano ne.

Myth ::

BW, če pa bi ti moj post prebral, sem šel celo temo skozi. :) Jaz nisem hotel nič povedat, le to, da bi moral kaj več o tej dotični stvari prepisat sem o tem zdravljenju.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

DominusSLO ::

BW
Dovoliš, da se ne strinjam s tabo?

Tarzan ::

Raka THC ne zdravi, kdor karkoli drugega govori, govori v prazno. Ga pa precej zavira, to pa so odkrili, poleg tega pa zadetke nekoliko manj boli. Bojda.

hunter01 ::

Vstopna droga so definitivno cigareti! IMO vsaj 90% tistih ki so probali travo so prej probali cigarete oz. bom tak povedal... vsi ki jih poznam da kadijo travo (več je takšnih kot pa takšnih ki ne) so začeli s čiki, mogoče eden ali pa dva nista!

BigWhale ::

Ja, ampak jim ne prinesejo ene steke cikov, za lajsanje bolecin... :P

hunter01 ::

Sej droga pa se recepta ne rabis! Za kaj pa je potem ce niti bolečin ne lajša? Hm... IMO nekaj ne štima. Aha država služi lepe denarce s tem, nič drugega!

DominusSLO ::

a, ampak jim ne prinesejo ene steke cikov, za lajsanje bolecin... :P

Z legalizacijo trave, bi se doseglo tudi neke realne teste o zdravilnosti in škodljivosti... Če vprašaš mladega hašišarja o škodljivosti trave, ti bo začel, da ne škodi, da zdravi vse živo itd... To bi se po mojem mnenju z legalizacijo popravilo in mladi nebi imeli več takih butastih izgovorov.

Če pa bi bila trava po legalizaciji bolj dostopna, je še vedno boljše, kot da v pomanjkanju trave najstniki posegao po čem hujšem... In kar sem že nekjkrat napisal: z legalizacijo trave, bi se ločilo vir trave od virov drugih(težjih) drog. To je daleč najpomembnejša stvar. Dandanes preprodajalcem trave(sploh grosistom) niso tuje tudi druge droge...

Matev ::

smoking weed is bad
mkey?

dajmo še pedofilijo legalizirati - se bo vsaj vedelo koliko pedofilov je in otrok bo legalno zlorabljen... o škodljivih učinkoh se bo dalo lažje prepričati in to bo odvrnilo vse pedofile...

to da je prepovedano je namenjeno zaščiti tistih ki so najbolj na udaru

perci ::

Dejmo še cuker prepovedat. A veš kolk ljudi ma sladkorno bolezen? A veš kolk to davkoplačevalce stane? Cukr je bad, mkay?

hunter01 ::

Matev: nebi bil rad žaljiv sam IMO si ti malo tak...mimo. Kako lahko normalen človek primerja legalizacijo kajenja marihuane z pedofilijo! OMG 8-O Pri kajenju škoduješ samo sebi in nikomur drugemu! Pedofilija pa je zlorabljanje otrok brez njihovega dovoljenja! Očitno nimaš vseh .....

BigWhale ::

Perci, sej sladkorne ne dobis zarad cukra... ;)

Matev ::

Pri kajenju škoduješ samo sebi in nikomur drugemu!

Komu pa škoduje prodajalec oziroma ponujalec trave?


Dejmo še cuker prepovedat. A veš kolk ljudi ma sladkorno bolezen?

če bi bilo dokazano da cuker sam po sebi škoduje bi ga prepovedali kot razne ostale strupene dodatke

Tarzan ::

Nisem za popolno legalizacijo, ker ne vem, kaj bi to prineslo. Sem pa absolutno za dekriminalizacijo.

perci ::

Perci, sej sladkorne ne dobis zarad cukra... ;)

Seveda jo.

perci ::

No, mogoce sem se mal narobe izrazu. Cuker vsebuje ogromno kalorij kar povzroča debelost, kar vodi v določenih primerih v sladkorno. Neposredno je pa res ne povzroča.

Ampak dejstvo ostaja, da imajo ljudje, ki jedo veliko sladkorja, večje šanse, da dobijo sladkorno bolezen.

Moral bi rečt, da zloraba sladkorja povzroča sladkorno.

Tako kot zloraba drog vodi v odvisnost in smrt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Matev ::

tu se pojavi vprašanje: je vsako uživanje droge za užitek zloraba?

in pa:
je možno uživati drogo v zmernih količinah?

Myth ::

Ne
Da
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

perci ::

je vsako uživanje droge za užitek zloraba?
Ne, ni - za moje pojme ni. Pa nisem odvisen od nobene droge. Mogoce mal od cukra.
je možno uživati drogo v zmernih količinah?

Ja, je. Jst poham recimo ene 3krat na leto. Se mi zdi zelo zmerno. Alkohol pijem (ne da se ga do mrtvega napijem) enkrat na mesec, včasih še to ne, če je pa čas žurov pa večkrat. Se mi tudi zdi zmerno.

Myth ::

Potemtakem je vprašanje, kaj je za vas zmerno? :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

stealth ::

Ne vem zakaj se je treba tak razburjat glede tega. Sej če ne kadite ali uporabljete marihuane na kakeršnikoli (zdravilni) način, vam legalizacije le-tega ne bi nič spremenila, tistim ki pa, bi pa tak omogočilo samo to, da lahko komot na javnem mestu kadijo.

Tiste ko pa skrbi za otroke..... verjemte, da tut če je nelegalno, je tak simpl dobit ko paradajz na tržnici...

BigWhale ::

Perci, po tvoji teoriji bi moral jaz imeti ze trikratno sladkorno... ;)

Diabetes @ Wikipedia

perci ::

The majority of patients with type 2 diabetes mellitus are obese - chronic obesity leads to increased insulin resistance that can develop into diabetes

Tole je iz tvojga link copypejstan. Sicer pa ti nisi debel, pravzaprav si ekstra suh.

BigWhale ::

Ja, hocem ti povedat, da te cuker sam po sebi ne dela debelga... ;)

perci ::

Če so dovolj velike količine sladkorja, bo vsak ratal debel. Logično. Chocolate bars, sladkani kosmiči, predvsem pa bel rafiniran sladkor ti bodo vsi pomagali pri temu.

Hočem rečt, če boš cuker zlorabljal, boš ratal debel; eden bolj, drugi manj.

Isto je pri drogah, če jih boš zlorabljal, boš ratal junkie, lahko si pa zmeren uporabnik. Sam moraš imeti stvari razščiščene v glavi. Po mojih izkušnjah so redni horse uporabniki predvsem ljudje, ki imajo v življenju veliko težav, se ne znajdejo, tavajo in potem jih horse pač odklopi, težave zginejo.

BigWhale ::

Jaz zlorabljam cuker. Pa mascobe, pa oh.

Lej me debeluharja! :P

perci ::

jebenti sunce, itak da nisi debel, če pa vsak dan dve ure rolaš

Pejt kakega dohtarja vprašat, kolk je bel cuker škodljiv. Al pa si preber kje na netu.

gzibret ::

Najprej glede onih tipov v narko-poboljševalnicah:

Nekateri ljudje so bolj psihično labilni in enostavno jim ni nikoli nič dovolj. Ali se ga napijejo do onemoglosti, ali skadijo 3 škatle čikov na dan, ali so adrenalinski odvisneži in grejo smučat po zaledenelih slapovih (recimo) ali skakat v vodo iz 30 metrov, eni so deloholiki eni pa horserji (iglavci po domače, za razliko od listavcev :)), ki samo pohajo đointe ). Oni iz konjenice pač niso imeli sreče in so prišli v stik s horsom. Na koncu pa pristali v krsti (samomor), poboljševalnici ali restu. Samo, če bi se isti človek ukvarjal s športom, ba bi najverjetneje končal kariero z zdrobljenimi udi, hrbtenico ali pa bi se ubil z motorjem.

Fora je v tem, da so ljudje v narko-centrih pač ena specifična populacija ljudi, ki ne vejo, kaj je trden karakter (no, ko so šli iz horsa pol to zelo dobro vejo, samo prej niso vedeli). Na žalost horse povzroča tako svinjsko dobre občutke, da pol takšni ljudje enostavno ne znajo rečti več NE (a se spomite iz Trainspottinga - predstavljaj si najboljši možni orgazem, pomnoži to s 100 in to še vedno ni nič v primerjavi s horsom). Zato ne sklepat na uživalce droge po onih 5%, ki končajo v centru.

Je pa res, da eksperimentiranje z drogo ni priporočljivo za osebe, ki ne vejo, kaj je mera dobrega okusa, ne znajo reševati lastnih problemov in so na splošno psihično labilni. Sam to ne velja le za travo, ampak tudi za marsikaj drugega (v to kategorijo sodijo tudi igre na srečo BTW).


Sedaj pa še nekaj glede overdosov:

A ste že opazili, da overdosi večinoma nastajajo po odmevnih policijskih akcijah? Malo polagajte pozornost na to. Ko zasledite v časopisu naslov - "policijsti v obsežni akciji zasegli 10 kg heroina in priprli 5 oseb" kupite kakšne Novice čez 1, 2 ali 3 dni in preštejte overdose-je ter od kod so. Večinoma iz tistega območja, od koder so bile priprte osebe. Overdosi (z izjemo samomorilskih overdosov) nastajajo takrat, ko uživalec prešalta na drugega dilerja, ki ima neprimerno čistejšo robo. Za menjavo dilerjev pa največkrat poskrbijo policaji.

Sklep:


Če mene vprašate bi legaliziral vse, vendar ne tako, da bi bilo splošno dostopno. Vsekakor pa na tak način, da bi uživalcem omogočil človeku dostojno življenje, da bi imeli robo konstantne kvalitete, po konstantni ceni, dostopno vsak dan (ne pa, da zato, ker ne dobi dilerja, začne grizit steno in gre na bolniško). Hkrati bi ti ljudje plačevali visoke davke in marže državi in ne dilerjem.

Po drugi strani kriminalizacija problema ne reši, ampak ga le potisne v ilegalo in posledično izven nadzora. Če bi dilerje in narkiče obešali na Kongresnem trgu in jih cvrli na električnem stolu, nebi iztrebili narkomanije. Verjemite mi. Edino kar bi s tem dosegli bi bilo to, da bi bila droga temu primerneje dražja. In nebi več izginjali avtoradiji, ampak zlato in luksuzne ure v zlatarnah.
Vse je za neki dobr!

OrlyTM ::

@Matev ...
daj se probat vzdrzat komentiranja tematik, ki so ti vec kot ocitno popolnoma tuje oz. mislis da ves nekaj o njih, vendar ves NAPACNO!
Ce pa cutis, da moras prisostvovat v takih debatah z podobno merico samozavesti, kot to pocnes trenutno, pa svetujem, da se najprej poducis o zadevah, o katerih zelis razpravljat! Zacnes lahko na www.drogart.org ... od tam bos pa ze najdu naprej, ce te bo zanimalo.

@Tarzan:
Nisem za popolno legalizacijo, ker ne vem, kaj bi to prineslo. Sem pa absolutno za dekriminalizacijo.


huh, daj se nam povej potlej, kaj bi to prineslo! Takle pomemben podatek mas, pa ga skrivas zase ... sebicnez en :\

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrlyTM ()

Bob Rock ::

Matev:
najdi narkomana, ki ni začel s travo najprej


najdi narkomana, ki ni bil prej nikoli pijan
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

A. Smith ::

Osebno ne vem, kaj bi legalizacija prinesla na področju vseh drog, kar pa zadeva Konopljo, vam pa tole povem:

Kljub legalizaciji država ne bi mogla nadzirati dobave Konoplje. Jasno je namreč, da bi se pojavili davki, folku bi dojadilo in vsi bi se začeli ukvarjati z domačo vrtnarijo :D
Ker bi bila konoplja legalizirana še toliko bolj.
Ko se pa folk enkrat navadi na sajenje in obdelavo travce, bo pa treba še kakšno olje pridelat, kajneda?! Pa biskvitke pa tko naprej...
Kot ste povedali, za konopljo ni še nihče umrl. Nihče še ni dobil premočne robe, ker je zamenjal dilerja. Nasplošno ne vidim enga praktičnega razloga, da bi travo legalizirali. Ampak to je samo moje mnenje, ki zadeva edino travo in nič drugega.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

stealth ::

Kot ste povedali, za konopljo ni še nihče umrl. Nihče še ni dobil premočne robe, ker je zamenjal dilerja.


Zakaj je potem ne bi legalizirali ? Koker vem lahk od alkohola umreš, pa je še kr legalno u štacuni pir kupit...

tineslo ::

Mene sam zanima kako bo marsikdo reagiral, ko bo ugotovil da se njegov otrog zadeva s travo. Zanima me pa tudi, če bi vi k dons tok zagovarjate legalizacijo imel takrat razumen dvom o tem, da bi lahko po tem, ko je otrok probal travo hotel probati tudi kakšno drugo drogo. Glede probavanja drugih drog pa upam, da ste vsaj mal prebral o tem, tako da veste kakšne nevarnosti prežijo na nekoga, ki samo malo probava.

Kar ti ne korist ti škoduje.
http://www.pegasosppc.com/
http://www.amigaworld.net/

Bob Rock ::

Kar ti ne korist ti škoduje.


Meni osebno skafander ne koristi cisto nic. Kako mi skoduje?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

gfighter ::

Mene sam zanima kako bo marsikdo reagiral, ko bo ugotovil da se njegov otrog zadeva s travo.


In kaj ima to zveze z dekriminalizacijo trave? A to naj bi bil argument proti njej? Daj poglej rajši malo na ceste in okoli osnovnih šol pa odpri oči.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

A. Smith ::

In kaj ima to zveze z dekriminalizacijo trave? A to naj bi bil argument proti njej? Daj poglej rajši malo na ceste in okoli osnovnih šol pa odpri oči.

...in to naj bi bil razlog ZA :D dekriminalizacijo? Misliš da po dekriminalizaciji bo pa po šolah manj trave, ker bo le-ta v trgovinah za kupit? Kako lahko misliš, da bo tako, če jo pa lahko vsak pamž doma vsadi ...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Bob Rock ::

noben ni reku, da je to argument za dekriminalizacijo. AMpak, da to ni dober argument proti.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

OrlyTM ::

@A. Smith...
...in to naj bi bil razlog ZA :D dekriminalizacijo? Misliš da po dekriminalizaciji bo pa po šolah manj trave, ker bo le-ta v trgovinah za kupit? Kako lahko misliš, da bo tako, če jo pa lahko vsak pamž doma vsadi ...


?!? Zakaj mislis, da bi mogla dekriminalizacija sama po sebi povzrocit, da bi blo manj trave? To se lahko poizkusi naredit drugace, z osvescanjem folka o cem sploh gre pri teh stvareh. Ne pa prepoved in basta ... stvar urejena :\ To se je namrec ze izkazalo za neucinkovito!

@Tineslo...
Mene sam zanima kako bo marsikdo reagiral, ko bo ugotovil da se njegov otrog zadeva s travo. Zanima me pa tudi, če bi vi k dons tok zagovarjate legalizacijo imel takrat razumen dvom o tem, da bi lahko po tem, ko je otrok probal travo hotel probati tudi kakšno drugo drogo. Glede probavanja drugih drog pa upam, da ste vsaj mal prebral o tem, tako da veste kakšne nevarnosti prežijo na nekoga, ki samo malo probava.


Zakaj bi kakorkoli drugace kot razlagam zdej? Pac, se pogovoris z otrokom, mu razlozis dobre in slabe reci, mozne posledice, pol se bo pa itq sam odlocu! Ti mu lahko prepovedujes nekaj kakor koli hoces, pa ce bo sam hotu, bo to pocenjal preko tebe! Vedno je tako! Tut mi smo bli taki in ne vem, zakaj bi bli nasi otroci kej drugacni! Mi je pa kr grozno, kolk mladine razmislja enako nazadnjasko kot njihove babice ... zmrz res.

Me pa resno zanima, kake nevarnosti prezijo na nekoga, ki samo malo probava? Se ti ljubi malo zapisat?

tnx...

Kar ti ne korist ti škoduje.


to si se pa salil, ane?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Matev ::

zanimivo bi bilo videti povprečno starost zagovornikov trave

BigWhale ::

> Me pa resno zanima, kake nevarnosti prezijo na nekoga, ki samo malo probava?

Odvisno kaj probavas. Kar hitro lahko 'pozres' toliko necesa, da ti skodi. Sploh zato, ker je vsak organizem drugace toleranten do nekaterih stvari. Alkohol included.

Al mislis, da ne mores? :)

tineslo ::

OrlyTM

S svojo izjavo sm poskusu sam mal opmnt, kšnga k stoprocentno zagovarja legalizacijo in še ni razmišljal o tem z kakega drugega stališča. Pač samo moj poizkus mišljenja.

Glede tega, da pa kdo samo mal probava pa nimam kej dost povedat.
Pri trdih drogah je psihična odvisnost veliko hujša kot pri mehkih drogah. Dejstvo je da po preizkusu neke trde droge to lahko zelo hitro preraste v odvisnost. Sem pa tudi nekaj črne kronike prebral glede predozirnaja, pač smar ali pa zaznamovanost do konca življenja. So pa mogoče tudi taki, ki so res samo enkrat probal in niso imeli več opravka z trdo drogo.


Kar ti ne korist ti škoduje.

To je misel, ki sem jo prebral v enem časopisu, in se mi kljub vsemu ne zdi tako nesmiselna, vsaj v tem kontekstu ne.
http://www.pegasosppc.com/
http://www.amigaworld.net/

DominusSLO ::

tineslo
Ne vem kaj vpletaš otroke v to... Za mladoletne bi morala bit tako in tako trava prepovedana, alkohol in čiki pa tudi...

Zakaj pa to prepovedat enemu 25-letniku, kot sem jaz? Če trava ne bi bla prepovedana, po vsej verjetnosti nikoli v lajfu ne bi videl ekstazijev, tripov, speeda in kokaina... To so moje izkušnje.

In zastrupitve z alkoholom so dosti hujše od "zastrupitev" s travo...

legend ::

Tukaj moram tud jaz nekaj pristavit.

Popolnoma vsega nisem bral, sem pa dobil sliko dogajanja v tej temi. Na eni strani so zmerni zagovorniki, ki sami včasih kakšnega skadijo, na drugi strani pa striktni nasprotniki, za katere predvidevam, da še niso probali trave (vsaj večina).

Jaz sem pokadil kar nekaj trave v življenju in imam dokaj izoblikovano mnenje o njej zdaj pri 22. Najprej, kot jih je že dosti pred mano omenilo, če učinke trave primerjamo z učinki alkohola res ne najdemo razlage, zakaj imata tako različen status v zakonu, pa tudi v družbi. Čeprav ima dolgotrajno uživanje alkohola neprimerno hujše posledice od uživanja marihuane, se alkohol praktično ne obravnava kot droga, tako z zakonskega kot z družbenega vidika. To pač pripelje človeka do tega, da se vpraša, čemu taka dvojna merila? Najbrž smo se v tem okolju skozi zgodovino navadili na alkohol in so problemi povezani z njim postali nekaj vsakdanjega in običajnega. Trava pri nas vsekakor nima take tradicije in glede na to, da je zakonsko gledano v istem košu z ostalimi drogami, ima to mesto tudi v glavah nepoznavalcev, torej širše javnosti.

Zdaj je že čas, da povem kaj tudi o osebnih izkušnjah. Čeprav sem kadil in jo zelo zmerno kadim še danes, zaradi tega nikoli ni trpela šola ali moje druge aktivnosti. Prav tako nimam izkušenj z ostalimi drogami. Je že tako, da je stvar posameznika, kako ima pošlihtane stvari v glavi in tudi ve, kdaj se lahko sprosti tudi na tak način. Glede samih učinkov, v njih res ne vidim nič takega, kar bi opravičevalo status, ki ga ima marihuana v zakonu. Glede na to res mislim, da bi bilo upravičeno zakonodajo glede tega spremeniti.

Kar se tiče uporabe marihuane v zdravstvene namene, ne bom preveč pameten, saj glede tega ne vem veliko. Morda samo to, da bi bilo res škoda, če bi že tako neupravičeno stroga zakonodaja glede marihuane ovirala še njeno morebitno uporabe v medicinske namene. Morda bi se na tem mestu res veljalo vprašati, če je kaj na govoricah, da so imeli veliko vlogo pri ilegalizaciji marihuane razni lobiji, govori se o vseh mogočih, od bombažnih,do farmacevtskih. Osebno se ne bi preveč čudil, če bi bilo kaj na tem, saj vem, da je konoplja res zelo vsestransko uporabna rastlina, kot surovina uporabna na ogromno področjih in bi zato brez težav marsikomu lahko predstavljala hudo konkurenco.

Kaj povedati za zaključek? Vsekakor se je treba zavedati, da ima uživanje marihuane, kot uživanje katerekoli druge droge, negativne posledice. Te so različne in tudi odvisne od posameznika. Ampak jaz sem zagovornik tistega reka, ki pravi, da je pri VSEH stvareh treba imeti mero. Jaz sem prepričan, da pri zmerni rabi iz uživanja ob pivu ali jointu potegneš veš dobrega kot slabega.

BigWhale ::

> za katere predvidevam, da še niso probali trave (vsaj večina).

Aha, kot da je treba probat? :P

legend ::

BigWhale:

ta sklep je izključno produkt tvojih negativno nastrojenih misli;) . Drugače pa bi osebne izkušnje za eno take debato znale pomagati:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: legend ()

Myth ::

Zakaj osebne? Greš na različne "prireditve" in opazuješ ljudi. Že to je dovolj.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

legend ::

Tako opazovanje ti vsaj pri tem vprašanju ne pomaga toliko kot osebne izkušnje, glede na to da gre pri drogah izključno za subjektivna doživetja. Težko boš razumel, kaj je občutil nekdo, ki je ves pijan hotel pobrati črto s ceste :).

(Drugače pa ni bil to moj point.)

BigWhale ::

Aja, jaz se moram prej zadet, da lahko objektivno govorim o tem? Najbrz res. Se najbolj objektivno bom o tem govoril, ko bom zadet, najbrz? ;)

legend ::

Sej v bistvu se mi zdi nesmiselno zdaj pregovarjat s tabo, ko se s svojimi cinizmi obešaš na moje postranske izjave. Mislim da sem vse dovolj jasno povedal in če imaš kaj za dodati ali pa čemu argumentirano nasprotuješ, bom to rade volje prebral. Ampak vseeno: ja, mislim da lahko o stvari bolj verodostojno razpravljaš, če imaš o njej veš izkušenj.
««
4 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
64752004 (30677) MrGTO
»

Razlogi proti legalizaciji ganje ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37233078 (23258) tomi66
»

Legalizacija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1019050 (7357) koyotee
»

LEGALIZACIJA mehkih drog (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
947034 (5923) Aggressor
»

Legalizacija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
936107 (5198) g0Run7

Več podobnih tem