» »

Legalizacija

Legalizacija

«
1
2 3

manweed ::

Mene zanima če obstaja sploh kaka možnost da legalizirajo marihuano ..vem da bolj težko v sedanji vladi!
zanima pa še me če ste za legalizacijo ali proti, odgovori naj bodo podprti z argumenti8-)
lp

gzibret ::

Uffff, spet se bodo kresale iskre :D

Sem ZA legalizacijo, ker prohibicija še nikoli ni prinesla nič dobrega.
Vse je za neki dobr!

_marko ::

A se da komu poiskat koliko davkov pobere Nizozemska letno od marihuane.
Ali kdo ve?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

;-) ::

ZA.

Alkohol je tud legaliziran ampak nekako "omejeno", na tak način bi lahko bila tud marihuana.

Drugače pa je tako ali tako vseeno če je legalizirana, zapohaš se ga lahk če ti paše če je al pa če ni:D

manweed ::

zanimivi link! DEJSTVA

T-h-o-r ::

marihuano legalizirat, alkohol pa prepovedat >:D

_marko ::

Pa tu na Nizozemskem rabijo dodatno drogo, ker te drugače vreme preveč zamori... ;((
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

root987 ::

Drugače pa je tako ali tako vseeno če je legalizirana, zapohaš se ga lahk če ti paše če je al pa če ni:D

Ampak če kupuješ pri preprodajalcu obstaja možnost da je bila ta trava poškropljena še z kakšnimi drugimi substancami, ki na telo vplivajo veliko slabše kot marihuana sama.

_marko: Trenutno nimam časa guglat za Nizozemsko samo, ti pa lahko dam oceno za ZDA (ravno pred dnevi potekala podobna debata) :)

Leta 1997je bila tako v ZDA marihuana za "kmete" vredna minimalno 15.1 milijarde dolarjev in je v maloprodaji dosegla vrednost 25.2 milijardi dolarjev. Po vladni (in nekoliko višji) oceni pa je bila za "kmete" vredna 26.3 milijarde dolarjev in v maloprodaji 43.8 milijarde dolarjev.


NORML Report on U.S. Domestic Marijuana Production - 1998 Marijuana Crop Report

Če od tega država dobi 20% bi to letno lahko pomenilo za ZDA tudi do 9 milijard dolarjev, k temu pa lahko prišeješ še 7.5 do 10 milijarde dolarjev, ki jih vlada ZDA letno porabi za preganjanje uživalcev in preprodajalcev marihuane.

Delež uvožene marihuane pri tem seveda še ni upoštevan in bi posledično verjetno lahko cifre zaokrožili še nekoliko navzgor.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

;-) ::

Ampak če kupuješ pri preprodajalcu obstaja možnost da je bila ta trava poškropljena še z kakšnimi drugimi substancami, ki na telo vplivajo veliko slabše kot marihuana sama.


Tud v alkohol ti lahko dajo kako drugo substanco...sploh nima veze tole z temo. Lahk da si marihuano gojiš doma.

steev ::

ZA, ker mislim da pač ne škoduje. Seveda pa more biti omejena, se pravi ne vozit avta pod vplivom thc.

In mislim da ljudje ne vedo da trava veliko manj škoduje kot alko in tobak. Vsi neki miseljo da s(m)o travasi eni zadrogiranci, oni se pa v petek napijejo brez slabe vesti.

Zadnjic sem se z nekim dekletom pogovarjal na msn. Res je da je stara 16, ampak travo ima za najbolj 'trdo' drogo kar jih obstaja. Ko sem ji povedal da sem se pač spušil u petek, mi je zacela nabijat da sem jest drogiras in nevem kaj, se v istem pogovoru pa mi je rekla da ima mačka ker se je napila prejšni dan. Potem me je kao zbrisala z liste kontaktov. Sam WTF lahko rečem.

Ehm, a se kdo spomni ene oddaje, v kateri so nastopali glavni politiki (Rop in Janša, pomoje). Oddaja je bila neka študentska oz. mladinska. Spraševali so ju če sta ZA legalizacijo trave. In oba sta se strinjala, saj sta menila da je naredila manj škode kot alco. Nekaj v tem stilu.

Zame je trava najbolj družbena stvar. Ne sede it na baso sam, more bit folk in zajebancija.

Pa da navte mislil da sem nevem kak spržač, pušim sam čez vikend, ponavadi ob petkih.

Lp
:|

root987 ::

Tud v alkohol ti lahko dajo kako drugo substanco...sploh nima veze tole z temo. Lahk da si marihuano gojiš doma.

Lahko, a si marsikdo ne.

Sploh pa je razlika med "packom" in alkoholom, ki lepo ustekleničen in neodprt počiva na polici v trgovini, nakar ga sam odpreš in ga imaš (vsaj večinokrat) v rokah/nekje "na očeh".
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

manweed ::

legalizacija bi bla koristna tuji za razvoj turizma in prepoznavnosti slovenije.
samo mesto amsterdam je lep dokaz

jype ::

Jaz ne vem, če bi zadevo kar "legaliziral", bi pa vsekakor takoj dekriminaliziral večino, če ne kar vseh drog. O tem, kdaj nekdo drogo zlorablja, bi se tako odločale zdravniške komisije, ne pa nekakšna ideologija.

Seveda tudi verjamem, da bi bilo zlorab že s tem bistveno manj, saj bi bil uvoz možen in kontroliran. Črni trg in tihotapljenje seveda vedno obstaja, a je v primeru, ko legalna pot ne obstaja, precej bolj razširjen.

root987> Ampak če kupuješ pri preprodajalcu obstaja možnost da je bila ta trava poškropljena še z kakšnimi drugimi substancami, ki na telo vplivajo veliko slabše kot marihuana sama.

Ta možnost vedno obstaja, je pa res da dilerje inšpekcija preverja redkeje kot mercatorje.

Jaz mam srečo, da je moja droga legalna in celo zelo profitabilna.

_marko ::

jype:
A cedevito piješ? :)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Kaličopko ::

PROTI

ker sm fen alkohola (alkohol je moj idol):D

;-) ::

amsterdam je LEP dokaz ?

:\

mtosev ::

BMK zaradi mene lahko jaz se nebom drogiral.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

Ne, programiram dokler nisem deliričen :)

Morfejus1 ::

"Mene zanima če obstaja sploh kaka možnost da legalizirajo marihuano ..vem da bolj težko v sedanji vladi!
zanima pa še me če ste za legalizacijo ali proti, odgovori naj bodo podprti z argumenti "

Težko bo v katerikoli vladi.

root987 ::

ker sm fen alkohola (alkohol je moj idol):D

In ker si ti fen alkohola drugi ne bi smeli kaditi marihuane?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Kaličopko ::

ja nekak tko si to predstavlam, ker ne toleriram marihuane;((

Kaličopko ::

jest bi še cigarete prepovedou:\

BladE_ ::

Use skupi k ste za legalizacijo vas vabm na Konoplja.org forum kjer si lahko v temi legalizacija preberete se vec o vsem kar se tega tice in se VELIKO vec :D.

Za nas, ki kadimo marihuano bi blo prov lepo ce bi legaliziral sam to so samo sanje, ker nekateri kot recimo Johnny_Ray so "feni" alkohola in ne razumejo kaj sploh je to marihuana! Njim se zdi, da je alkohol bolsi, sam se niso nikol prasal kaj je u resnici bolj zdravo >:D ?!

LP
Akcija - Reakcija

jype ::

Vprašanje, kaj je bolj zdravo, je popolnoma nesmiselno, ker nič od omenjenega ni zdravo.

Vprašanje je, kaj je manj bolano (kar je odvisno tudi od režima uživanja droge).

BladE_ ::

Vprašanje, kaj je bolj zdravo, je popolnoma nesmiselno, ker nič od omenjenega ni zdravo.


Ubistvu je marihuana zdrava :D, ker ce gledamo kolk jih na leto umre zarad alkohola al pa zarad marihuane.... sami presodte!
Akcija - Reakcija

SleepLess ::

Imam zelo podobno ce ne ze isto razmisljanje kot jype. Zdravo dandanes marsikaj ni pa kaj. Upam pa si napovedati, da v roku max 20 let bodo po veliki vecini evropskih drzav dekriminalizirane "mehke" droge. Vsaj danasnji trendi kazejo tako, saj se mi dozdeva, da se v veliko "bolj" razvitih drzavah borijo ali ze imajo dekriminalizirano marihuano in gobice. (npr. Nizozemska, Švica, UK, zdi se mi, da se tudi nekaj pripravlja v Nemciji in Italiji).

Zgodovina sprememb…

jype ::

BladE_> Ubistvu je marihuana zdrava

Medicina pravi, da ne. Jaz ji kar verjamem.

Nimam nič proti, če jo kdo uporablja v terapevtske ali rekreativne namene, ampak trobit okoli, da je zdrava, je pa predrzno. To je tako kot "kozarc vina po kosilu pa litr šnopsa za zvečer je zdravo". Ni. Ima pozitivne in negativne učinke (tudi brez litra šnopsa, da se ne bo kdo v to zapiču).

root987 ::

Z marihuano je podobno kot z alkoholom - majhne količine so lahko za marsikoga koristne - ne pa nujno zelo zdrave. Kozarec vina je tudi koristen, steklenica na dan pa ne.

ja nekak tko si to predstavlam, ker ne toleriram marihuane;((

In ker jaz ne toleriram alkohola ga bomo jutri prepovedali!

:\

See my point?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

_marko ::

-Vprašanje, kaj je bolj zdravo, je popolnoma nesmiselno, ker nič od omenjenega ni zdravo.

No, glede alkohola vemo, da ni zdrav v preveliki količini. Vemo tudi, da si lahko fizično odvisen od njega.
Glede trave fizične odvisnosti baje ni.

Alkohol je malih količinah tudi 'zdrav' in je povsem normalno, da se ga pije. Sej ga 'pijemo' že skozi celo evolucijo(ne mislim zadni par tisoč let, ampak več).
Glede marihuane, pa naj me zagovorniki prepričajo, da je zares zdrava.
Načeloma je to postranskega pomena, bolj pomembno je kako vpliva v času zadetosti na osebo.
Kolikor vem je vse v mejah sprejemljivosti - tako, da kar se mene tiče se lahko legalizira.

Seveda so dobrodošli dodatni podatki.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Kaličopko ::

Zgodovina sprememb…

steev ::

Sploh pa je tale članek na mladini.si eden boljših kar sem jih prebral. Sploh dobri argumenti in to ...
:|

Vajenc ::

Naj se legalizera za zdravja potrebnim, vsem ostalim pa naj bo rolanje strah-spoštovanje, ker drugače postane to junk-food.

steev ::

Se strinjam. Ipak je en filing kadit to, ker veš da ni nekaj po zakonu.
:|

Vajenc ::

Ja, ni po zakonu, pa še moderno je. Legalizacija bi to uničila. Ima pa drugače melisa podoben vonj in tudi pomirjajoč občutek (za vse wannabee po zakonu) ;).

Buldožer ::

Zelo zanimivo je, da nekateri tako gorče zagovarjajo alkohol. Ne samo, da ga zagovarjajo, 'ponujajo' celo za nadomestek maruhuni. Toda taka je slovenska mentaliteta. Nabij se ga, prertepaj ženo in otroke, zbij par pešcev(če kadijo travo še bolje),.. In prosim, da mi kateri od nasprotnikov kajenja marihuane ne očita posploševanja. To bi blo pa že smešno.

Politiki pa ne bi bili POLITIKI, če bi legalizral kajenje marihuane. Vsaj dokler se javno mnenje ne prevesi v to smer.

Še malo pa se bom iz čistega prezira do dvoličnežov in pa tudi zaradi zavedanja svojega zdravja odločil za podporo prohibiciji glede alkohola. Sam sem poskusi oboje. Uganite kaj je bolj škodljivo.

steev! Glede na tvoj podpis si ne bi mislil, da poznam vse plati obravnavane zdeve.

Johnny_Ray! Ne vse vrjet kar (v Mladini ali kje drugje)prebereš. Pazi na ledvice, ženo, otoke, družino, prijatle in še kaj. Alkohol je pogubil že mnogo 'dobrih' duš. Raje izberi drugega idola.
Več glav več ve. No, ni nujno!

Brane2 ::

Mah tisti članki v Mladini so kar nekaj.

Ženska razlaga o "grozljivih" učinkih marihuane, ko pa začneš podrobneje brati zadevo, vidiš, da:

- navede v bistvu kot glavno nevarnost seštete učinke katrana in nikotina- učinke cigareta

- pravi, da neposrednih smrtnih primerov ni bilo, so bili pa primeri smrtnih nesreč v prometu itd. So fu*ing what ? Koliko nesreč je DNEVNO pri nas zaradi alkohola v prometu ?

- navaja tam neke periferne primere odvisnikov od THCja. OK. Ampak koliko je pri nas recimo odvisnikov od hitre prehrane, ki hodijo okrog recimo 20 ali 30% pretežki ? Ali odvisnikov od vina recimo ? Ali adrenalinskih odvisnikov recimo ?

- navaja kot dodatno nevarnosti tiste, ki ob marihuani uživajo trše droge. So what ? Nisem še slišal, da bi se kdo posebno sekiral in recimo po po BigMac Cheeseburgerju precimo preskočil kako kokainsko seanso. Ali da uživalci alkohola ne morejo uživati trdih drog.

Osebno lahko rečem, da sem spohal joint ali tri in da mi stvar ne diši. Neka skrivljena realnost in kot čigumij raztegnjena časovna dimenzija me ne privlačita. MOji možgani so nekako bližje optimumu brez opijatov in mi slednji samo zje*ejo balans.

Če bi pa našel neko uporabno vrednost zanje, se ne bi kaj dosti sekiral, kaj o tem misli tam neka k*ava z bifokalnimi očali.
On the journey of life, I chose the psycho path.

root987 ::

- navaja kot dodatno nevarnosti tiste, ki ob marihuani uživajo trše droge.

To je nadvse zanimiv argument, ki pa se vse prevečkrat omenja brez neke prave podlage.

The recreational use of marijuana would not stimulate crime like some would argue. The crime rate in Amsterdam is lower than many major U.S. cities. Mario Lap, a key drug policy advisor in the Netherlands national government says "We've had a realistic drug policy for 30 years in the Netherlands, and we know what works. We distinguish between soft and hard drugs, between traffickers and users. We try not to make people into criminals" (Houston Chronicle). In 1989 the LAncet report states "The Dutch have shown that there is nothing inevitable about the drugs ladder in which soft drugs lead to heard drugs. The ladder does not exist in Holland because the dealers have been separated."
--
Glede marihuane, pa naj me zagovorniki prepričajo, da je zares zdrava.

Da je zares zdrava je težko reči - da pa ni tako škodljiva kot lobisti proti legalizaciji preradi zatrjujejo, je pa še kako res. Poleg tega pa ne moreš trditi da neke stvari ne boš legaliziral ker ni dovolj ali zares zdrava. Potem takem se lahko reče da se bodo popolnoma prepovedali cigareti, alkohol, avtomobili, letala, itd. - torej vse, kar potencialno ali v manjši ali večji stopnji ogroža človekovo življenje.

Nato se pa lahko seveda vrnemo v pragozd. :)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

strictom ::

Nekje je bilo napisano da bi moral skaditi 18kg trave, da bi bila smrtna doza :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

jype ::

Po moje je dovolj že če ti 15 kilski žakelj trave z dovolj visokega nadstropja pade na glavo.

steev ::

Mislim da je 8 kg. Sam sej nima veze, take doze fizično ni moč zaužiti. Na noben način.
:|

Tic ::

Mislim da je 8 kg. Sam sej nima veze, take doze fizično ni moč zaužiti. Na noben način.

S kajenjem res pades dol, so pa drugi načini. Če te zanima, ti povem.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

suntrace1 ::

Za, seveda samo za polnoletne.

Tic ::

Aja, jst sm tut za, nad 21.
persona civitas ;>

robbe ::

Legalizacija? Zakaj že? Sem proti. Sicer ne nasprotujem kajanju, kadite, kadite, samo zame to ni. Nevidem smisla v tem. Pa ne neki zdj naprej dajat kolik jih umre zarad alkohola in da je le ta legalen. Res je, vse je res, samo to še ni razlog da bi legaliziral marihuano.
Men je to nemuno. Sicer zarad mene lahko spušiš celo kilo, mene to ne bo motilo.
Kaj pa posledice? Kolikor jst opažam le te so. In to precejšne, predvsem v koncentraciji in samem obnašanju.

steev ::

No pa povej. Verjetno je nekaj z zelo veliko koncentracijo THC-ja.
:|

jype ::

robbe> Kaj pa posledice? Kolikor jst opažam le te so. In to precejšne, predvsem v koncentraciji in samem obnašanju.

Ja, madonca, saj v tem je _point_ droge!

Razlogi za legalizacijo so boljši nadzor nad prometom, možnost vplivanja na kvaliteto ponudbe in morda najpomembnejše, možnost oglaševanja mehkih drog kot dobra alternativa trdim drogam. Še nisem videl, da bi se zapohanci tepli ali prehitro vozili.

MihaFirst ::

sem ZA... čeprav je pa res, da ni razlike... ko zapaše, bakaš :\
www.gamma.si

BladE_ ::

Kaj pa posledice? Kolikor jst opažam le te so. In to precejšne, predvsem v koncentraciji in samem obnašanju.


Zdej bos pa reku, da ce se ga pa napijes si pa skoncentreran in se normalno obnašaš? Za nas, ki kadimo "redno" se znamo dost bl skulerat kot pa nekdo, ki je pijan!

@Tic

so pa drugi načini. Če te zanima, ti povem.



No zaupaj mi... :D
Akcija - Reakcija

Tic ::

Ekstrakcija THCja z alkoholom/butanom. Ga dobiš v koncentraciji cca 50%. Seveda pa obstaja tudi sintetični, brez primesi. Torej če velja tistih nekaj kg (recimo 10), za ganđo z 10% aktivnih substanc, rabiš 1 kilo tegale. No ja... še vedno precej tezko. :) Garantiram pa, da je nekaj kg je larifari podatek. Odvisno je kdo jemlje, telesna pripravljenost, poznavanje učinkov, toleranca. Veliko človek sam sebi naredi, ker ne ve, kaj se mu dogaja. Poznam primer mladoletnika na pišotkih, ki bi se skoraj končal tragično (zastoj srca). Aktivne substance pa je bilo pomoje manj kot 10g. Aja, pa še to, tistale spojina, ki jo dobiš pri ekstrakciji (piškoti vključeni) je psihoaktivejša, posledično nevarejša od sintetičnega THCja zaradi širšega spektra cannabiodov.

EDIT: Pardon, tisti kilogrami veljajo za kajenje in ne oralno jemanje, ki popolnoma spremeni situacijo. Nekaj gramov hašiša na dan pokadit je precej lahko, če bi ga pojedel, se situacija obrne :D
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

BigWhale ::

> ali prehitro vozili.

Pod vplivom THCja? Prehitro mogoce res ne, samo, kaj pa vem. Prevec vijugasto, pa komot. ;)

Podvprasanje, po dosedajsnjih izkusnjah so vsi, ki so 'zauzili' prevec THCja se potem ubadali z dehidracijo in padcem sladkorja v krvi. Ima kdo kak link, kjer pise kaj se dogaja s THCejm ob zauzitju? Dehidracija in padec sladkorja v krvi sta lahko precej hitro zelo nevarna.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21743400 (31669) jype
»

Zastrupitev z THCjem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31677576 (68814) Okapi
»

Dekriminalizacija marihuane za rekreativno uporabo v USA(col, was) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13425529 (22238) jype
»

Razlogi proti legalizaciji ganje ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37234680 (24860) tomi66

Več podobnih tem