» »

Ljudje: legalize it!

Ljudje: legalize it!

««
3 / 14
»»

Matev ::

stvar je škodljiva
in zakaj naj bi bila potem javno dostopna

naj se tudi cigarete umaknejo s polic
ne to se pa ne bo zgodilo ker je preveč kadilcev in preveč denarja se obrača pri tej stvari

bi bilo pa veliko bolje če jih ne bi bilo
tudi kadilci bi se strinjali s tem
(baje si večina kadilcev želi prenehati pa ne more ker so odvisni)

OrlyTM ::

Sicer pa je prav, da je konoplja prepovedana tako je vsaj malo težje priti v stik z njo, ker se pač ne ponuja javno.


Oh well ... ignorance is bliss pa to? :\
V stik s konopljo se pride zelo zelo preprosto! Ponavadi, ti se vprasat ni treba, ti kr ponudijo!
Ko sem bil jaz mlajsi, smo se mel mal respekta pred drogo, danasnja mladina (tudi osnovna sola!!) tega pac nima vec!
In to je bolj zaskrbljujoce! Zato pa pravim, da bi mogl zadevo legalizirat in ukrent maksimalno na podrocju osvescanja mladih o skodljivih posledicah in harm reduction-u, ne pa zadevo prepovedat in si mislit, da je problem resen, tisti ko pa pohajo so pa itq narkomani :\ Meni to zgleda zelo podobno kot noj, ki vtakne glavo v pesek, pa gre problem mimo :\

Zelo zaskrbljujoce je tut to, da tolko mladih, kot vidim po komentarjih tule gor, o travi nima niti najmanj razciscenih pojmov! Vse prevec jih ve tisto, kar so jim natvezile njihove babice. Npr.: ce kadis travo, bos kmalu na horsu! od trave si kojci zasvojen! ... in podobne kozlarije ...
Kaj sele o ostalih zadevah ... skeri, res!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

@Matev:
(baje si večina kadilcev želi prenehati pa ne more ker so odvisni)


ja, BAJE! :\ a si to v Lady prebral, al v Novi?
Prenehat kadit je sorazmerno preprosto! Fizicna odvisnost je relativno lahka za premagat. Vecji problem je v glavah ljudi, ker jim kajenje preprosto pase! Zato tvoja teorija zelo slabo drzi vodo.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

perci ::

OrlyTM: Se strinjam z vsem kar si napisal razen o nehanju kajenja. Recimo moj fotr je 30 let kadil po 2 škatli na dan. Pa je nehal za en mesec in je potem ob kaki stresni situaciji po enem mesecu prižgal in je blo vse po starem. To se je zgodilo ene 3krat, potem je pa naslednjič pač našel nadomestek v nikotinskih čigumijih in zdej, po ene 7ih letih nekajenja, še vedno žveči Nicorette (sicer malo manj, a vseeno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

OrlyTM ::

Poznamo take zgodbe ja ... vendar to se vedno ne pomeni, da tisto, kar sm jst zapisal ne drzi! Fizicno odvisnost je tvoj oce premagal v prvih parih dneh, drugace nebi mogel nehat za en mesec! Problem je v njegovi glavi, ker rabi "dudo" v stresnih situacijah! Pa ne govorim na pamet ;) sem kadil skor 13 let, od tega pred dvajsetim 3 leta ne, pol sm v vojski spet zacel in kadil vse do pred kratkim, ko sem spet prenehal. Cez nekaj dni bo minil prvi mesec, kar ne kadim! Torej 2x sem ze po daljsem obdobju kajenja, prenehal kadit tako .. "iz danes na jutri" in fizicne posledice prenehanja sem cutil mogoce nekaj dni (malo nervozen, razdrazljiv, vendar ni blo pretirane panike!) ... vecji problem je v glavi, ko gres s prijatelji ven na drinko in jih par okrog tebe kadi, ti hitro naredi skomine. Ampak ce je volja trdna, se da zdrzat! Zdaj, po manj kot enem mesecu, sploh nimam vec zelje po cigareti!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

christooss ::

Welldone orly
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Daedalus ::

Problem čika je predvsem v dejstvu, da se lepo integrira v življenjski stil in vsakdanje obrede tipa jutranja kavica + čik, sprehod + čik, ipd...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

mercutio ::

OrlyTM:
"Sem za legalizacijo VSEH!! drog in za nadzor nad njihovo prodajo in njihovo kvaliteto! Na ta racun bi se lahko bogatil drzavni prasicevec in posledicno zganjal preventivo in osvescal uporabnike, le ta bi pa vedno vedu kaj je kupu in bo posledicno zauzil!"
To je lepo slišat v teoriji, me zanima kako bi šlo v praksi.

"Ne pa furat zadevo pod TABU in delat "prepovedan sadez", ki je, kot vemo, vedno najbolj sladek! Kdor se ga hoce drogirat, se ga ze zdaj! Kljub temu, da je strogo prepovedano!"
Zadeva že dolgo ni več tabu v pravem pomenu besede, o drogah lahko dobiš informacije, če želiš o njih kaj izvedeti.

"Prenehat kadit je sorazmerno preprosto! Fizicna odvisnost je relativno lahka za premagat. Vecji problem je v glavah ljudi, ker jim kajenje preprosto pase! Zato tvoja teorija zelo slabo drzi vodo."
Spet gledaš le iz svojih izkušenj. Ne poznaš ljudi, zato ne sodi vnaprej.

OrlyTM ::

To je lepo slišat v teoriji, me zanima kako bi šlo v praksi.


Prohibicija se je v praksi ze izkazala za neucinkovito! Cas je, da se preizkusi kak drugi model! Slabse kot je zdaj, je IMO zelo tezko!

Zadeva že dolgo ni več tabu v pravem pomenu besede, o drogah lahko dobiš informacije, če želiš o njih kaj izvedeti.


Glede na replyje v tej temi in podobnih temah se na nekaterih drugih forumih, ocitno cist premalo! Folku ni jasno pol ***** o drogah!
Bolj bi se moglo osvescat folk!

Spet gledaš le iz svojih izkušenj. Ne poznaš ljudi, zato ne sodi vnaprej.


Mogoce sem res malo prevec posplosil, vendar dejstvo, da je fizicna odvisnost relativno lahka za premagat, ostaja! Par dni, pa si "klin" ... odvisno od cloveka sicer, vendar po max 10 dneh, ni vec fizicnih znakov pomanjkanja nikotina!
Pri odvajanju od kajenja je najvecji problem glava! Psihicna odvisnost od "obreda", ne samega cigareta, je pac precej bolj trdoziva rec, kot tistih nekaj dni razdrazljivosti in zivcnosti zaradi pomanjkanja nikotina! To je moj point!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

BigWhale ::

> Slabse kot je zdaj, je IMO zelo tezko!

Jasno. Ob legalizaciji, bi bilo treba obstojece metadon centre preuredit v centre za odvoz trupel.

thramos ::


Jasno. Ob legalizaciji, bi bilo treba obstojece metadon centre preuredit v centre za odvoz trupel.


Dej povej, kako bi dosegljivost čiste (varnejše) droge povečala umrljivost?

Matev ::

povečala bi sprejemljivost in odobravanje ljudi do teh substanc

kar bi bilo za narko sceno zelo dobro

perci ::

povečala bi sprejemljivost in odobravanje ljudi do teh substanc
Tko kot recimo folk ful odobrava cigarete.

OrlyTM ::

povečala bi sprejemljivost in odobravanje ljudi do teh substanc


a ce bi bil heroin legalen, bi ga ti brez besed bolj sprejemal in odobraval?

ma kvasis bedarije brez primere :\

dodajam: ce pa slucajno to celo drzi, pol ti pa bog pomagaj, ker jaz ti lahko sam rece beeee...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrlyTM ()

OrlyTM ::

Jasno. Ob legalizaciji, bi bilo treba obstojece metadon centre preuredit v centre za odvoz trupel.


tolk o tem, kolk folk VE o drogah ... sj je treba sam zelet vedet, ane? :\
najhuje je pa to, da so pol taki, ki jim pol kurca ni jasno, najbolj pametni o teh receh :\

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

NoUse4AName ::

Najbolj ucinkovita taktika za boj proti drogam je ozavescanje in zdravljenje. Nic drugega. Prohibicija ni bila nikoli niti priblizno ucinkovita, ne za alkohol in ne za ostale droge. Ni absolutno nobenega razloga, da bi bil ucinek prohibicije drugacen za ostale droge kot je bil za alkohol. Torej cisto nic pozitivnega.

perci ::

Kdor hoče trdo drogo dobit, jo lahko dobi že sedaj.

Zdej pa res ne razumem zakaj mislite, da bi bilo tako slabo, ce bi jo legalizirali. Osveščenost bi se definitvno precej povečala. Pa se cesar bi davek pobral.

BigWhale ::

Orly, se ti zdi, da je v ZDA kaj manj mrtvih zaradi alkohola, po tem, ko so ukinili prohibicijo le-tega?

Meni se zdi, da jih je vec. Saj je poraba precej vecja. Da se prepove alkohol, mislis, da bi bilo se vedno toliko prometnih nesrec zaradi alkohola? Ne.

Takisto, ce sedaj letno umrejo trije zaradi droge, jih bo ob popolni legalizaciji in uvedbo trgovin, kjer se bo dalo zadevo kupiti umrlo bistveno vec.

Ker bo stvar toliko bolj dostopna in lazje dobavljiva. Pa ne zdaj spet tvoje lajne zalaufat, da so droge itak lahko dobavljive. Marsikdo bi probal, pa ne proba zgolj zaradi tega, ker je prepovedano.

In to, da ne bo sel nihce pod vplivom kake take substance za volan ali pa na kolo ali pa magari pes na cesto je utopicno razmisljanje. In ce nekoga povozi avto zato, ker je med haluciniranjem odlutal na cesto ali pa se je zabrisal iz mostu, ker se mu je zazdelo, da pa znal leteti je smrt zaradi uzivanja droge.

To je nekako tako, kot ce bi rekel, da nihce ne vozi pijan, ker to pac ni zdravo in se ne sme. Saj drog se tudi ne sme uzivati, pa jih ljudje vseeno. Ce bi se jih pa lahko, bi jih pa se vec. Ali bos zdaj tudi trdil, da se stevilo uzivalcev ne bo spremenilo, ce se stvar legalizira?

BigWhale ::

Drugic pa ne jemlji vsega tako prekleto dobesedno.

Perci, um, ja da se dobiti kakrsnokoli drogo ampak ne povsod in ne vedno. Z legalizacijo bi bila stvar dejansko vsem dostopna.

hunter01 ::

Moj podpis ste dobili! pa ne zato ker je zdrava ampak zato ker ni nič bolj škodljiva od cigaretov, ni pa niti kaj dosti manj škodljiva pri kajenju ker osebno ne poznam nikogar ki bi kadil samo travo ampak kadi travo zmesano z tobakom! Podpis sem dal ker se strinjam da je to pac ena od stvari ki bi morala biti nadzorovana s strani države, ker kot vas je ze veliko omenilo je preveč špricane trave!
+OrlyTM me je prepričal da bi morale biti vse droge nadzorovane, in dostopne ne javno ampak na kaksnih posebnih zavodih kjer bi dobil pač določen odmerek, s tem nebi prihajalo do Overdose primerov (v teoriji), in do primerov kot je bila smrt v ambasadi pred leti zaradi slabih extasijev!

Edit: Verjamem da nas je veliko takšnih ki tudi po legalizaciji/dekriminalizaciji drog se vedno nebi uživali le teh. Če bi kdo začel po tem uživati droge pred tem pa striktno ne, potem je IMO nekaj narobe z njim!
(nikogar pa nimam specifično v mislih)


LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hunter01 ()

Alexius Heristalski ::

Zdej pa res ne razumem zakaj mislite, da bi bilo tako slabo, ce bi jo legalizirali. Osveščenost bi se definitvno precej povečala. Pa se cesar bi davek pobral.

Lej: alkohol je legaliziran, osveščenost je na visoki ravni, cesar pobira davek. Pa to kaj pomaga, da se ljudje ne bi napili kot žolne in delali pizdarij? Ne! Pravzaprav je alkoholizem hud problem slovenske družbe.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

gfighter ::

Potem pa bodimo dosledni. Prepovejmo alkohol!

Kdor se pa s tem ne strinja, naj pa nikar ne trobi bedarij o travi, ker očitno nima razčiščenih vseh pojmov.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Matev ::

če bi bila trava legalizirana in dostopna v navadni tarfiki
bi se število ljudi ki bi jo vsaj enkrat poskusilo zelo zelo povečalo

in tudi število ljudi ki bi jo večkrat poskusilo bi se močno močno povečalo

ne rečem, da bi vsi kadili, ne
bi pa bila uporaba te droge zagotovo bolj razširjena

ali je to dobro ali slabo naj pa vsak sam presodi

BigWhale ::

> dobil pač določen odmerek, s tem nebi prihajalo do Overdose primerov (v teoriji)

"Ej stari, dej mi pejt eno dozo kupit, k men je zmanjkal 'kreditov'."

oziroma

"Tole bom dans prsparal, da se bom jutri z dvema butnu, bo bolj sekal!"

Eh? Ignorance is a bliss?

Ja, osvescenje o alkoholu je na precej visoki ravni, saj se vidi! Zato pa se jih sedem pijanih komadov nabase v avto, nasproti pa pripelje en rahlo okajen mlad voznik, potem pa atletska zveza zaluje... Zaradi osvescenosti!

No, jaz sem ze itak povedat, da bi vse legaliziral. Bi se populacija malo prepucala. The weak shall perish!

Bi pa rad samo razblinil utvaro marsikaterega zapohanca, ki verjame v to, da se z legalizacijo ne bi povecalo stevilo odjemalcev in da bi bilo vse isto, ker se 'itak zdaj ze vse dobi.'

Jebes to, Nizozemska ima kao legalizirano do neke mere, a mene so se vedno po ulici ustavljali dealerji in prodajali stvari. Pot, hash, ... Vse kar ces.... Ja, zakaj hudica, ce pa je legalizirano?!

Alexius Heristalski ::

Jebes to, Nizozemska ima kao legalizirano do neke mere, a mene so se vedno po ulici ustavljali dealerji in prodajali stvari. Pot, hash, ... Vse kar ces.... Ja, zakaj hudica, ce pa je legalizirano?!

Zanimivo, a? Saj pri prostituciji je isto. Tisti, ki si ne morejo privoščiti, da bi posel "furali" legalno, ga pač na črno. Legalizacija stvari ne uredi tako, kot bi si želeli.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

perci ::

Zakaj se jst ne bi smel zadet s pol kile horsa? Kdo ste vi, da mi lahko to prepoveste.

Matev ::

ljudje služijo na ta račun

navadijo enga ubogega mulčka na mamilo in ta jim potem nosi denar v zameno za drogo


to da se mulo zelo hitro uniči je itak jasno vsem

gfighter ::

ljudje služijo na ta račun

navadijo enga ubogega mulčka na mamilo in ta jim potem nosi denar v zameno za drogo


to da se mulo zelo hitro uniči je itak jasno vsem


In to je IMHO največji argument za dekriminalizacijo.

hunter01 ::

BW: kaj pa če bi prišel tam bi dobil odmerek in šel??? kak bi ti ga pa pol lahko prinesel?? v vrečkici v kateri bi bilo deci krvi??
Mislim... reku sem nadzorovano! ne pa da bojo boni za droge, kot da je hrana.

Matev ::

pa ljudje božji a ta zahrbtni strup bi vi kar prodajali

če ste že toliko za to drogo - pojdite kdoj v kak cebter odvisnikov od mamil in boste videli kaj mamila naredijo iz človeka

si boste takoj premislili in dali mamila pod najstrožji ključ

ne pa da navijate da se jih v trgovini zraven kruha prodaja

perci ::

če ste že toliko za to drogo - pojdite kdoj v kak cebter odvisnikov od mamil in boste videli kaj mamila naredijo iz človeka

si boste takoj premislili in dali mamila pod najstrožji ključ

A si ti že videl, kaj naredi alkohol iz človeka? Mrtve ljudi na cesti, nasilneže, ki prepajo svoje družine, itd. itd.

Dejmo alkohol pod najstrožji ključ :\.

Fora je sam v tem, da se nam nekako zdi samoumevno, da morajo mamila biti prepovedana, alkohol pa dovoljen, ker je pač bolj del naše kulture.

Roadkill ::

Edin logičen zaključek je, da naj raje legalizirajo alkogol in tobak in bomo vsi zdravi. Oh, wait...
Ü

hunter01 ::

Alkohol je NAJHUJŠA droga pa če si priznate ali pa ne! Poznam primere ko so starši dali pit pivo že 5 letnim otrokom! Kaj je to normalno? Takih primerov je full!

Matev ::

aha in če bo še trava legalizirana bo potem vse OK
ane?

tako kot je z alkoholom in tobakom

hunter01 ::

Zakaj je pa alkohol legaliziran potem?? Sem prepričan da če bi ljudje zamenjali alkohol za travo bi bil svet lepši... >:D >:D vsaj bolj nasmejan če ne drugo.

//Joke

BigWhale ::

> Zakaj se jst ne bi smel zadet s pol kile horsa? Kdo ste vi, da mi lahko to prepoveste

Perci, moj post se enkrat preberi.

Meni je vseeno. Ampak rad bi samo dopovedal nekaterim, da bo uzivalcev vec! Precej vec. Tukaj pa eni trdijo, skoraj kot da jih bo manj. In da poleg dobrih stvari, ki jih prinasa legalizacija, pridejo z njo tudi slabe, ki pa ni nujno, da jih je tako malo.

In trgovina na crno niti slucajno ne izgine, se pa zmanjsa do neke mere.

Myth ::

Kako več? Saj pa ne bodo oglaševali zdaj na veliko okoli, da so travo legalizirali. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Matev ::

eh mrice
ti živiš v prepričanju da je svet dober

perci ::

BigWhale: Mogoče jih bo res več. Če bo legalizirano bom tut jst horse probal. Pa ne tok zarad tega, ker bi se zdele bal prepovedane stvari počet, ampak zaradi tega, ker preprosto premalo vem o teh zadevah ker nisem prepričan v kvaliteto droge, ki jo dobiš na "trgu".

Ampak to ne spremeni dejstva, da bi se marsikaj spremenilo. Kot že rečeno, bi bila kvaliteta droge bistveno večja, bila bi ustrezno označevana, gor bi bla navodila za uporabo, povečala bi se osveščenost ljudi, vsak bi si kupil svojo iglo (manj aidsa) itd itd. Skratka, droga bi ratala manj nevarna kot je sedaj. Je pa res, da bi jo verjetno več ljudi uporabljalo. Ampak jst osebno mislim, da se da tut trde droge uživat tako, da jih ne zlorabljaš.

Matev ::

Ampak jst osebno mislim, da se da tut trde droge uživat tako, da jih ne zlorabljaš.


to ti osebno misliš

kak strokovnjak bi te pa lahko podučil da temu le ni čisto tako

Myth ::

Matev, ker vic.

No, da komentiram tole zadevo malce bolj. Ker že od 30.ga posta (tam nekje) nisem komentiral bom zajel kar vse nadalne poste. Tak da boste mogli še za nazaj brat, če boste hoteli kaj razumeti. V bistvu pa sem že do 30.ga posta napisal svoje mnenje.
Ok. Kateri tumor pozdravi kajenje trave? To mi dajte razlozit. Ne, resno. Ker meni se zdi ravno obratno, vsem vam so tumorji zarad te trave zacel poganjat.
BW, a veš katere "stvari" sploh zdravijo z "travo"?
Zakaj bi sploh moral ozaveščati ljudi o manjši škodljivosti trave kot si oni mislijo, kot da bi ozaveščal o manjši škodljivosti majoneze pa čeprav je še vedno razmeroma škodljiva. Kdor si želi prižgat ga bo, pa če je prepovedano ali ne.
mokelembebe, se kar strinjam nekako, ampak majoneza vsebuje škodljive stvari, trava pa bi naj bila sama po sebi škodljiva. :\ Pa čeprav je na nek način zdravilna.
Kdaj pa naj bi po vase nizozemci legalizirali marihuano? Da so jo dekriminalizirali - to vem, ampak o legalizaciji se dolgo ne bo govora niti pri njih.
jetam, očitno sem zamešal .... vedel sem da so nekaj ukrenili, ne pa točno kaj.
V Sloveniji je mnogo več kroničnih alkoholikov kot kroničnih uživalcev ganje. In kronični uživalci trave ne pretepajo svojih žen, ne kazijo javnega reda in miru oz. se ne derejo (ker se jim ne da - so zadeti), ne delajo sranja na cesti (kje so naslovi v Novicah - zapohanec divjal 120 km/h po naselju in povozil kogarkoli?) in se na splošno obnašajo pasivno (kje so naslovi v novicah - zapohanci pretepli in posilili kogarkoli?) oz. neagresivno.
gzibret, točno tako. Spomnim se enega primera ko so se eni fantje peljali domov z Meet Me-ja (party) in so bili udeleženi v prometni nesreči (zdaj ne vem če so jo povzročili) v Večeru pa je pisalo da je voznik umrl v nesreči. Tako da trava tudi nekako ne spada zravn ko voziš.
Kmall po 1. svetovni vojni se je v Ameriki zacelo zakajt z marihuano, tobacna industrija pa je bila ze zelo močna, če marihuane nebi prepovedal bi bila ogrožena celotna tobačna industrija in bi posledično lahko propadla.Fora je pa v tem da tobačna nese ogrooomno denarja, zato jo je poltika zascitla.Marihuano pa lahko vsak sam sadi in je zastonj, to pa nekaterim ni nlo vsec
phoenix(tm),to je res. Saj zaradi tega je ravno nelegalna, ker lahko vsak dela. Tobak napram temu nima šans. :)
Glavni problem je pomanjkanje inteligence. Potem ljudje ne vedo kaj poceti, zapadejo v depresivne sfere in iscejo izhod v omami.
To ni čisto res, je še kaj drugega kot to da niso inteligentni zraven.
Jest sm ZA pridelovanje konoplje, za uporabo v industrijske, kot tudi zdravstvene namene. Samo poglejte kdaj in kaj vse so poceli iz konoplje, zdej pa raje kake bolj umetne pizdar... uporabljajo in s tem škodujejo celemu svetu.
urkoman, to je res, ampak današnji svet oz. ljudje so pač takšni in tako je zdaj. Kako je prej bilo , lahko samo sanjamo. Spomnim se da sem gledal na TV oddajo (neka popotavanj) ko je popotnik v enem mestu sprobal neko zelišče (žvekal je neko listje) in je baje tudi "droga", ampak v nekaterih pogledih zravilna. Saj nerazvitemu svetu je še zdaj lepo. :)

Link za nazaj.Preberite post od ancienta. Zdaj ne vem kako bo vam vrglo (jaz imam na 20 postov per page nastavljeno). :\

Če je legaliziran alkohol in tobak a potem naj pa še travo? Pa bodo namesto dveh legalnih drog bile tri. Super ane? Pa ne se no slepiti da bi legalizacija pomagala pri zmanjševanjeu uporabnikov trave. Le več bi jih bilo. No povej mi koliko se je zmanjšala poraba alkohola v ZDA po legalizaciji? Namesto občasnih ilegalnih pijanic se nalivajo povsot. Isti drek bo po legalizaciji trave.

jest10, problem je ravno da je škodljivo prekomerno zaužitje. Zdaj ali ljudje vedo pa nič ne naredijo zaradi tega ali pa so nevedni. Zato bi morali ljudi osveščat o teh zadevah. "Recimo jaz vsak dan spijem eno pivo ali 2 dc rdecega vina". < - To je zdravo! Če kdo ne verjame, mu lahko zvečer prepišem iz Men's Healtha raziskavo o tem. Samo moram najti prvo.

OrlyTM je tudi napisal nekaj konkretno dobrih stvari.

Ampak jst osebno mislim, da se da tut trde droge uživat tako, da jih ne zlorabljaš.

kak strokovnjak bi te pa lahko podučil da temu le ni čisto tako

Da le ni temu čisto tako??? Jao... Kak strokovnjak na tem področju bi mu moral razložiti + in - te droge , zatem v kakšni meri jih lahko jemle. Tak da res ni čisto tako je, je pa skoraj tako. V bistvu sta zdaj mi dala lepo misel , zakaj legalizacija ali pa dekriminaliziacija... ker bi folk verjetno šel lepo k zdravniku in se vsaj pozanimal za te stvari. Če že nebi ki kakšne medicinske revije o tem pisale. :)

Tako da tisti ki komaj zdaj začnete brati tole temo, jo začnite brati od začetka. Prav tako vam želim (in sebi tudi) da postanete bolj strpni do soljudi bilokakšni so. :|

edit: Nekaterih nisem komentiral, ker nisem vedel kaj reči . Nekaterih nisem komentiral,ker nisem mel komentarja. Nekaterih pa nisem komentiral, ker sem ali strinjal ali pa mi več ni bilo do komentiranja (vsaj zadnih 20 postov) . :)
en LP in BZ
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Matev ::

vsak odvisnik je začel s travo

sedaj pa razmislite o njeni neškodljivosti

mamila pod ključ in izločit iz družbe

odvisnike pa pač zdraviti ker v veliko priemerih so bili zaslepljeni in so padli v roke prodajalcem ali ponujevalcem droge ali so pa mislili da se lahko uprejo drogi ali so pa zgolj poskusili in nadaljevali

karkoli pač... zaslužijo si zdravljenje in pravično je da se jim ga nudi

Tarzan ::

vsak odvisnik je začel s travo


Lahko to dokažeš?
Poznam n+1 primerov, ko so ga kolegi le občasno "pohali", potem jim je pa sčasoma še to postalo nezanimivo, oziroma jih je "srečala pamet". Če je kdo nagnjen k temu, da se bo fiksal, potem mu ni pomoči. pred tem se lahko naliva z vinom, zakaja s travo ali snifa neostik. Povezava je bolj kilave narave, zaradi trave same, na trde droge ne šaltaš.

Bob Rock ::

vsak odvisnik je začel s travo


prej z alkoholom, oz. se prej probal kadit(cigarete), probal kavo, pravi caj, pa se bi se kej najdl....velik jih je probal vse to, eni so se ustavl pri kavi, eni pri lakoholu, eni pri travi eni so sli pa naprej :\
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Matev ::

trava je vstopna droga
in nekaj odstotkov ljudi ki uživa travo tudi nadaljuje z tršimi drogami

to je dejstvo

če kdo tdi da temu ni tako si zatiska oči

Tarzan ::

Pivo je vstopna droga, Pivo in cigareti... do kam pa potem človek gre, je odvisno od njega samega. Vstopna droga... to je lahko karkoli.

BigWhale ::

> BW, a veš katere "stvari" sploh zdravijo z "travo"?

Tumorjev in raka sigurno ne. ;) Tisto referenco o vplivu THCja na zaviranje rasti tumorjev je google zgooglal enkrat samkrat. Kar je pa crap. Sicer pa rast celic (navadnih ali rakavih) zavira prakticno vsaka snov v zadostnih kolicinah. :)

Pa tudi tiste stvari, ki jih zdravijo s 'travo', je ne predpisujejo v obliki inhalatorjev, kaj sele jolic... :P

Myth ::

BW, hehe. Ti bom jaz nekaj iz revij prebral. Pa google bom probal uporabit, čeprav govoriš da si samo en link našel. :)
Matev, zate pa ne vem kaj bi rad dokazal. Kvečjemu trdiš nekar kar je iz trte izvito (torej neresnično). A grema eno anketo narediti? Realno gledano so vstopne točke zelo različne. In noben si ne zatiska oči, le ti trdiš nekaj kar bi moral statistično dokazat. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Matev ::

najdi narkomana, ki ni začel s travo najprej

DominusSLO ::

Matev, BW in podobni pametnjakoviči

Zakaj mi more bit prepovedano nekaj, kar mi paše, se zavedam posledic in ne vpliva na moje obveznosti? Zakaj se morate sploh obremenjevat s tem, ko mladoletniki dobivajo heroin, mladi ne pridejo do služb, klošarjev vedno več, folk umira po svetu ker nima hrane....

Trava je vstopna droga
Tle pa hočem eno obrazložitev v kaj sem jaz(ali kdo drugi) vstopil, ko sem skadil svoj prvi đoint.

Ma spet bo izpadlo, kot da propagiram travo... Gre pa se za mojo svobodo. Če lahko cel dan delam zato, ker brez denarja ne gre, naj mi bo tudi dovoljeno uživati psihoaktivne substance, če s tem ne škodim nikomur razen sebi.

Droge je treba legalizirat ravno zato, da bo kontrola večja. Večina jih umre zaradi overdosa ali strupenih primesi. Z legalizacijo bi 1 vzrok odpravili. Podobno kot alko je treba prepovedat prodajo mladoletnim in kršitelje kaznovat s smrtno kaznijo>:D .

No sej vem, da ne bom s tem postom nič dosegel, kot ne bo BW s svojim.

LP
««
3 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
64752003 (30676) MrGTO
»

Razlogi proti legalizaciji ganje ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37233077 (23257) tomi66
»

Legalizacija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1019050 (7357) koyotee
»

LEGALIZACIJA mehkih drog (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
947034 (5923) Aggressor
»

Legalizacija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
936107 (5198) g0Run7

Več podobnih tem