» »

F1 - sezona 2005

F1 - sezona 2005

««
5 / 52
»»

ripmork ::

štartna vrsta,vsaj na prvih kvalifikacijah je bolj premešana kot lani(očitno),prva dirke pa so se moštva lotila zelo previdno,kar smo lahko videli po tem da so imeli dirkači gume še razmeroma zelo dobro ohranjene po koncu dirke...zdaj po nekaj dirkah se bo pa začelo iskanje kompromisa,to bo kvečjemu pripomoglo k večji zanimivosti,tak da nas taboljše še čaka,primerjat lansko sezono z letošnjo po le eni sami dirki (od 19-ih) je popolnoma brezpredmetno.

o teh luknjah v pravilnikih pa sploh ne bi več kaj komentiral-FIA pač misli da so mediji naivni in neumni,oziroma celotno stvar preprosto ignorirajo.Skrajno otročje,bedasto in nesramno.
Kako že gre...kdor drugemu jamo...ne,kdor jamo koplje si jo sam zase ,tak bo držalo>:D

Daedalus ::

So pa face pri Ferrariju, ni kaj. Edini, ki nočejo prostovoljno omejiti testiranja in pol se Brawn joče, da ni fer, ker ma McLaren tretji avto na treningih:\ Pravila glede tega so jasna, čeprav si verjetno ni nihče prdstavljal, da bi lahko McLarnu šlo tako slabo lani. Pa kaj, na vse bi mislili, ko so glasovali o tem pravilu. Cry babies Ferrari. Sami pa nabijajo največ testnih kilometrov...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

Ferari ne peljal tako zelo slabo. Sploh me ne bi motilo, ce bi peljali se slabse! :P

SebaR ::

ka pa Mirko, ve kdo je bil tist posameznik?

Eh tole šparanje tud men gre na k****, pa kaj češ...
komi čakam dirko! :D 8-)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

dëych ::

Upam da bo zanimiva. K tisto kar je blo v Avstraliji, ni blo za gledat. :\

Kdaj se pa začne?

LeBron James ::

dreug trening je ob 4-ih dirka pa ob 8-ih pol ure prej je pa se oddaja:D

ABX ::

Kaj ni dirka ob 06:00 ?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

SebaR ::

ne, prenos se začne ob 7:30
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BigWhale ::

No, kvalifikacije so vsekakor bolj pestre kot lani... :)

ČIP 008 ::

Te kvalifikacije pa že več niso slučajnost . Pogoji na progi enaki za vse razmerje sil pa isto kot na prvi dirki. 13 mesto "prvaka" me sploh ne preseneča bolj me skrbi zaostanek ki je bore malo manjši od 4-rih sekund. Hm?>:D

Microsoft ::

Tehle 10 nadvse zanimivih krogov mi je dalo jasni znak, v katero smer je pravi kurs. Nazaj v postlo!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

OldSkul ::

Ferarijev dirkalnik je en k.... vreden. Upam, da bo nov dirkalnik boljši, ker tole je žalost. Še Red Bull je boljši.

dëych ::

Škoda k je Räikkönen-u gumo razneslo, drgač bi bolj z veseljem gledal.:( Supr predstava prvih 4ih. :D

Daedalus ::

Ferrari ma zanič dirkalnik in zanič gume... Po posnetkih sodeč je RB v bokse zapelal na slick gumah.
Pismo, a Kimiju pa raznese gumo na začetku kroga, tak da je mogo odpelat celi krog po novo:| Škoda, ker bi v nasprotnem pimeru stal na stopničkah. Toyota pa je presenetla in to big time...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

shock ::

A danes tifozijev ni? Sigurno je bila za njih dolgočasna dirka.

Tilen ::

Bah, avto je res slabi. ;((

Kr RedBull-i so jih prehitevali:\ . Hjao, ce zdaj nebo novega avta naslednjo dirko pol pa tudi ne vem kaj bi se radi videli...

Edino kar me tolazi, je to, da Fisiko ni koncal, ker pol bi bla 2 Renaulta z kr vleiko tockami ze :)
Pa tudi v konstruktorjih...

Renault je letos hudo dober!

A se ze ve kaj zakaj je Raikkonenu pocla guma? Povozil kaj al... ?

Drugac pa je bla dirka zanimiva, vsaj proti koncu pa malo na sredini ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

TribesMan ::

Ferarijev dirkalnik je en k.... vreden. Upam, da bo nov dirkalnik boljši, ker tole je žalost. Še Red Bull je boljši.


Cakte mal... a ni bilo receno da je MS uber car in da on zmaguje tudi z gnilim dirkalnikom???

Guess not... Ja Ferrari bo moral hitro ven privleci nove adute, ker F2004M ne dohaja niti RedBulla kaj sele Renaulta, Williamsa ali McLarna... Da ne omenjam Toyote... kaj za vraga so naredili???? Kr naenkrat na stopnickah... swasta... Ocitno so koncno prisli tisti bajni miljoni do izraza...

Drgač pa doakj dobra dirka... do prvih postankov smrtno dolgocasno, potem pa so se zadeve dokaj razzivele, kar nekaj prehitevanj in dobrih dvobojev, nazalost samo v ozadju. Med prvimi pa je Renault kraljeval in ubistvu ga ni bilo mogoce ogroziti... Škoda da sta se Webber in Ficichella zapletla... tukaj bi lahko videli se kaksno prehitevanje ce nebi Fisichella malo precenil zaviralnih sposobnosti svojega Renaulta.

McLaren bo spet razocaran... Spet so zamudili priloznost za dober rezultat... sicer je tukaj tezko kriviti kogarkoli, pac gume pokajo... se zgodi >:D

RedBull pa dokaj presenetljivo spet v tockah... res niso slabi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Daedalus ::

Ma zdaj se je vsaj vidlo nekaj akcije - motorja šparat nič sploh, gume sesute, vse počez, samo so se vsaj borili in prehitevali>:D Naslednja dirka bo dolgočasna - bojo spet motorje šparali:| Me pa zanima, zakaj med menjavo gume ne smejo dolivat bencina? Če sesuta guma uniči vsa predvidevanja za taktiko med dirko, bi lahko FIA dovolila spremembo taktike vsaj v tem primeru. Ne pa da to avtomatsko pomeni postanek več - dodaten hendikep za tistega, ki itak ni mel sreče...

BTW - kaj za boga se dogaja s hondo? Dva motorja po par krogih je katastrofa. S tem, da sta bila nova. S starim verjetno ne bi niti kvalifikacij preživel>:D Pa zgleda, da letos ne bo veliko motorjev šlo adijo. Tole je bla najbolj vroča dirka sezone (ajde, Bahrain je tud precej), pa so kr vsi motorji zdržali...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

overlord_tm ::

S takšnim dirkalnikom kt ga ima Ferrari ker drug dirkač tud do cilja nebi pršev, kaj šele do točk :P

Dans ko sem spet zaspal med treningom sem dobil idejo, da nazaj uvedemo turbo, aktivno vzmetenje, pa stare kvalifikacije (12 krogov) >:D . ker tole je že nečloveško dolgočasn, pa ne zarad tega ker je ferrari slab, ampak ker se vse samo špara ... sej lahko un mali (eklston al kva je) ustanovi svojo formulo. F1 Gorjenska :D

SebaR ::

do polovice je ble dirka presneto dolgočasna, ko pa je Mirko rekel ULALA pol sm pa vedo da se bo dogajalo :D

Hjo, kaj delajo pr Ferrariju res ne vem, pa kar 2sekundi na krog!! so počasnejši, res zadnji čas da pripeljejo nov avto. Tud taktiko niso kaj prida izbrali ker so bli med zadnjimi v boksih.Zame je glavni krive Bridgestone ker so bile gume ZELO obrabljene na koncu Sem še vedno optimističen >:D, saj bo....

Alonso se očitno res dobro znajde pa tudi Renault ima izjemen avto.
Pa tudi RedBull in Toyota sta naredila velik korak.
jako zanimivo...
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

BigWhale ::

Men je bilo najbolj hecn to, da bodo nesreco med Webbrom in Fisicom preucili komisarji.

Pa Honda jasno. ;)

Je bil pa zanimiv razplet dirke, prvih sest bi morali biti bolj izenaceni.

dolenska ::

jst pa pravm da so glavni krivec za tako slab nastop Ferrarija, Bridestone gume. Saj so vsi skor že na mišelinkah, pa samo ferrari testira s temi gumami in jih ne morejo izboljšati. sigurno pa so tudi vse rezerve dirkalnika ponucane.
Sej sta bila ferrarija na štartu najvišje izmed vseh moštev z bridestonovimi gumami. res je pa tut da bi minardi tut z miscelinkami bil zadnji.

Denos ::

Dirka je bila bol zanimiva kot v Avstraliji - presenetila me je Toyota in pa tudi Redbull. Malo sem razocaran nad Kimijovo predrto gumo ampak bo ze bolse :) Ferrari pa totalen polom tak da ce hocejo letos borbo za naslov bodo mogli ze na naslednji dirki predstavit novi avto . pa tud ce je 1s na krog hitrejsi kot napovedujejo glede na rezultate danasnje dirke nebi imeli veliko moznosti:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

markec_ ::

dirka je bla bol zanimiva? Za tebe nevem samo jaz sem gledal f1, ce pa si ti gledal kako drugo serijo dirkalnega avtosporta je res blo mogoce bol zanimivo. :) samo meni se je zdelo da pri renaultu delajo tako kot lani pri ferrariju :) predvsem alonsu so dali bolsi dirkalnik ker je bil hitrejsi :) alonso nezna vozit avtomobila fisiko je bolši :) samo ma slabsi avto :) Po tem takem je letos ferrarija zaenkrat zamenjal renault. Sicer je to samo za krajsi cas kajti v kratkem prihaja novo mojstrovina ferrarija, ki bo razmere obrnila v ferrarijevo prid. Glede mclarna pa samo to niso slabi res ne slabi res niso, najslabsi so.
Nareijo dirkalnik ga hvalijo pa se najbolsega voznika majo, pol pa so za ferrariju :( Za zjokat je to :'( Bolse bi blo ce nebi dirkali >:D
prehitevanj je blo malo |O pa tak sem se veselil prehitevanj |O zdaj pa vidim da so samo raikonena prehiteli :) to je bil edini veseli dogodek za vse privrzence ferrarija ;)

suse80 ::

Težko je soditi po dveh dirkah. Na prvi je Bil Rubens popolnoma enakovreden Renaultu. Torej Ferari še ni tako zanič.
Ne verjamem, da bi v 14 dneh vsi ostali tako izboljšali avte. Po moje so nova pravila končno preprečila ferarijevo taktiko, ki je bila po moje v vsaj 90% kriva za Mihecove zmage. Zdaj pač ni več mogoče tako taktizirati. Prejšnja leta Mihecu ni bilo treba nikoli prehitevati. Preprosto je štartal in potem so v boksih postorili vse, da je zaradi malenkost bolj varčnega avta in izjemno zanesljivega motorja pridobival mesta. Letos, ko se mora pa boriti celo dirko-letos pa je drugače. Pa nič več ga Ališič ne more hvaliti kako je Mihec izjemen taktik in kako sodeluje z moštvom in podobne pravljice. Treba bo malo več tvegati, sicer bo vsako tekmo Miha pripeljal do konca ampak tam nekje med 7 in 10 mestom.

Toyota je imela tokrat več sreče kot pameti. Honda je navila svoje motorje do skrajnosti in čez.

Renault-po moje odličen in letos prvi kandidat za prestol.

sam sicer navijam za ferari ampak če so drugi boljši je pač tako. Pa pokazalo se je, da je Rubinho bil neupravičeno v senci.
V enakih pogojih je enakovreden Mihecu.

In pa vse prenose gledam od danes z zvokom na OFF ker to kar dela Ališič presega meje normalne človeške inteligence.
Celo tekmo je Miheca imenoval samo "sedemkratni sv. prvak" in bil kar (olala!!!!) užaljen, če je kdo poskušal prehiteti njegovega MS ja. In pa njegovo kričanje. Človek je zrel za pregled v Lj-polje. Niko Mihelič je lahko zanj pravi doktor...
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

Tilen ::

Preprosto je štartal in potem so v boksih postorili vse, da je zaradi malenkost bolj varčnega avta in izjemno zanesljivega motorja pridobival mesta.

To pa sploh ni res. Najbolj varcni so bojda pri McLarnu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ČIP 008 ::

Prihaja nova mojstrovina Ferrarija, ja ja malo morgen? Sicer pa kaj ni bolo govora kako superiorni, genialni ter najboljši voznik da je? No pa naj zdaj to pokaže na stezi ne pa da pobira točke na račun Webra in Fisichelle!:D

Daedalus ::

>Težko je soditi po dveh dirkah. Na prvi je Bil Rubens popolnoma enakovreden Renaultu. Torej Ferari še ni tako zanič.

Gume, gume, gume... RB je mel v renutku, ko je zapelal v bokse na avtu praktično slick gume. Avstralija je bila precej hladnejša, kot pa Malezija. In Bridgestone nikol ni maral visokih temparatur.

markec, vidim, da si še vedno na prozaku (smajliji pa to). Pa verjetno nisi opazil, troboja Heidfeld, Webber, Fisikela? Pa DC vs. MS? Pa še kaj je bilo za videt... Pa tega, da je Kimiju sesulo gumo med dirko tud nisi opazil? Pa to, da je Montoja končal dirko na 4. mestu, tud ne (je bil pred MS)? Hmm, poleg prozaka ti priporočam še, da si nabaviš očala. Taka, z navadnimi stekli, ker očitno po defaltu vidiš samo rdeče:\

Sicer pa o "počasnosti" McLarna pove dovolj tale tabela.

/pa Ferrarijeva "mojstrovina" bo mogla bit 2s na krog hitrejša od tehle drož, ki jih furajo zdaj. Drugače bojo prepočasni...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

suse80 ::

Mislil sem na malenkost bolj varčen motor glede na moštva, ki končajo dirko. Mclaren Lani ni ravno pogosto videl cilja ali pa je bil tako zadaj, da mu niti diesel motor ne bi pomagal priti naprej.

Po moje bo tekom sezone močno prišla do izraza vzdržljivost tehnike. Lep primer je honda. Pričakujem , da bodo že na naslednji tekmi prisiljeni "odviti" svoj motor na maksimum 15000 obratov, da bodo sploh prišli do cilja.

Da so bridgestone gume očitno dve leti zadaj pa je najbrž res. Michelin pa bo izgleda imel težave z vzdržljivostjo/nenadnimi raztrganji gum.
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

Daedalus ::

Kimiju je guma razpadla zaradi poškodbe po "odpovedi" ventilčka - klik. Če bi mel Michelin težave s strukturno trdnostjo gum, bi razpadla še kaka druga, ne samo na McLarnu. Sam majo pa pri McLarnu vedno neke čudne težave - odpadla kolesa, spuščajoči hladilniki (Hakkinen), odpadla krilca, crknjeni ventilčki...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

suse80 ::

Mogoče pa so konstrukcija dirkalnika prepustili strokovnjakom podjetja Crvena Zastava iz kragujevca?
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

Super Sonic ::

Mene čudi da je Truli hitrejši od Ralfa in da Kimy pometa z Montoyo (čeprav ima slednji več točk-zaenkrat), sicer je pa McLaren negativno presenečenje, saj bi glede na to da imajo dirkača več na progi in zberejo precej več podatkov o progi kot konkurenca, človek pričakoval več.

"/pa Ferrarijeva "mojstrovina" bo mogla bit 2s na krog hitrejša od tehle drož, ki jih furajo zdaj. Drugače bojo prepočasni..."

Zdej mate končno velik za glodat ker so po 5 letih tipi zasral začetek sezone.
Letos izgleda jih bodo "končno" pokopale gume.

Na Renault ne bi stavil, ker sezona je dolga, tipi pa mi delujejo zelo nesigurno po drugi strani pa že po drugi dirki sanjajo o naslovu..

Zanimiv je tudi Jacques Villeneuve, ki za Masso zaostaja po sekundo na krog (pa sploh ni pomembno na kateri stezi sta in kakšni so pogoji na njej).

Honda je imela danes demostracijo seriske napake na motorju s priokusom ironije.

Bmw pa bi znal potegniti v drugi polovici sezone (oni avto razvijajo čez celo leto).

Kar se pa tiče Toyote, pa lahko šefi tovarne pošljejo 8 maserk z drugim mestom in vsemi točkami vred katere so dans dobil, k tipu z imenom Mike Gascoyne, ker je model spet več kot očitno rabu samo eno sezono in je avto v konkurenci.

Kar se pa tiče same dirke je pa stvar taka, da se strinjam da je bolj zanimiva za nas gledalce, ampak priokus ostaja... So že tokrat spremenil pravila, da ko bo spet naslednji haru leto ali dve bodo začel spreminjat pravila proti njem. Bedasto do konca oz. res škoda, da v F1 ni tistih železnih pravil, ki v nekaterih športih veljajo desetletja in več, tako pa vsako leto naredijo bolj...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

:D Kako grdo so si tule privoščili BAR-Hondo:

Losers
BAR-Honda, DNF
If the BAR team can promise to do this every time they change their engines then the FIA will probably let them do it every race.

I can’t remember a combined exit of two race engines so early in a grand prix. Not even in the turbo days when F1 cars had small nuclear power stations fitted into their vehicles did we see this kind of explosive unreliability.

This was an engineering failure alongside the sinking of the Titanic

Asked if it was an engine fault Ant Davidson failed the bleedin’ obvious test and said “I don’t know yet.”

Ant, just look behind you mate. The thing that’s on fire. That’s the engine. Bad things have happened there. It’s not a bargeboard or a transmission fault that has set it on fire. It’s the Honda engine.

Now - following the singalong Honda TV advert - here’s a song about HATE… because right now it's clear that Jenson Button feels that way about the set-up
.

:D

Če bojo tak nadaljevali, bo še McLaren zgubo naslov najbolj eksplodirajočega motorja zadnjih 5 let:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tattoo- ::

Za slabo predstavo Ferrarija danes niso bile krive gume! :\ Vedno, ko Ferrariju ne gre, so krive gume |O

Barichellove gume so bile ob prihodu v bokse zato tako zlizane, ker se mu je med dirko v zadnje krilce zagozdil delec gume, ki je močno spremenil tok zraka, ter s tem močno vplival na uravnoteženost dirkalnika. Zaradi tega je bil dirkalnik močno prekrmarjen, kar je pojedlo zadnje gume...Pri Schumacherju so bile gume čisto dobre, pa je bil obupno počasen!

Pri Ferrariju trenutno cel paket (dirkalnik + gume) ni več konkurenčen...in edina rešitev je, da čim prej pripeljejo na dirke F-2005 (ter upajo, da jim bo to pomagalo :P )
Racing is in my blood - Ayrton Senna

Tilen ::

Do kdaj pa je pogodba z Bridgestonom ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Microsoft ::

Ah Tilen, daj sanjarit no. Hotli so B, imajo 'dominanco' nad tem gumarjem, zdaj ga pa naj imajo, ane.

Sej, to tak ne bi smel bit kak prevelik problemcek za voznika voznikov.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Super Sonic ::

"Za slabo predstavo Ferrarija danes niso bile krive gume! Vedno, ko Ferrariju ne gre, so krive gume "

dve stvari:
prvič dokaži tole trditev. Najdi v zadnjih 5 letih odstop (ali nekonkurečnost) MS zaradi okvare motorja in podobnih stvari-vsega skupaj ni za 2 dirki. Lahko pa jest tebe vprašam zakaj je 85% moštev na Michelinu (za kr brez veze tja v tri dni najbrž da ne)?
In naj ti osvežim spomin; ko je Sauber menjal gume na F1, so dobil sekundo na krog.

Druga stvar:
"Pri Ferrariju trenutno cel paket... bla bla..."
V Avstraliji je RB prišel iz ___ na ___ mesto v zelo lepih razmerah (samo vročine ni bilo).
Danes (in že cel vikend) je bilo zelo vroče in Ferrari ni imel niti osnovnih pogojev za stopničke.

Pa še brat med vrsticami bi se lahko naučil.
(da te usmerim; ne more Ferrari ali pa MS takoj po dirki nabijat v kamero, da so (v veliki meri) za rezultat odgovorne pnematike bridgestone, ker ima lahko to zelo ________ posledice)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

"Hotli so B, imajo 'dominanco' nad tem gumarjem, zdaj ga pa naj imajo, ane."

Točno tako.
- pa da res ne bo pomote; nisem pristaš Ferrarija, še najmanj pa MS-a, ampak mi je pa res zanimivo kako nekateri ne prenesejo da njihovi idoli pušijo oz. kako nekdo ne bo nikoli v svojem življenju priznal, da je MS dober voznik navkljub sedmim naslovom, ki jih dosegel (in ne kupil).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Denos ::

markec_: mislim da ne rabim kaj dodajat k Daedalus-ovemu komentarju.
V Avstraliji je RB prišel iz ___ na ___ mesto v zelo lepih razmerah (samo vročine ni bilo).

Mimogrede: oba McLarna sta vozila z polomljeni krilci zato sta bila pocasnejsa in...prisel je na 2. mesto.

Tattoo- ::

- pa da res ne bo pomote; nisem pristaš Ferrarija, še najmanj pa MS-a, ampak mi je pa res zanimivo kako nekateri ne prenesejo da njihovi idoli pušijo oz. kako nekdo ne bo nikoli v svojem življenju priznal, da je MS dober voznik navkljub sedmim naslovom, ki jih dosegel (in ne kupil).

Jaz nikoli nisem zanikal, da MS ni dober voznik :\ Moti pa me, da navijači Ferrarija vedno, ko Ferrari spuši za to obdolžijo Bridgestone...ob zmagah pa gre vsa zasluga samo in izključno MS-ju.
In danes je bilo že tako - prva stvar, kar sem jo slišal je bila, da so spušili samo zaradi Bridgestonovih gum (kar naj bi se videlo tudi iz posnetka Rubensovih zadnjih pnevmatik - kar sem pa objasnil, zakaj so bile tako zlizane). :\

Enostavno dejstvo je, da F-2004M ni dorasel konkurenci, ter da šepa celotne paket...
Racing is in my blood - Ayrton Senna

Daedalus ::

Nisem lih navijač Ferrarija, pa vseeno trdim, da majo gume večinski delež pri neuspehu Ferrarija v začetku sezone. Avstralija ni bila slaba, ker je bilo hladno. Če bi bil dirkalnik res tako slab, ne bi bil RB drugi. Iz enajstega mesta na kvalifikacijah... Malezija je bila vroča in tam imajo Bridgestone gume težave. Se nikoli niso obnesle preveč dobro pri ekstremno visokih temperaturah. Druga slabost Bridgestone gum pa je v tem, da preko enega kroga niso preveč dobre - očitno se prepočasi segrejejo. To je tudi znano že precej časa.
Torej - v kvalifikacijah ne moreš biti hiter, ker gume ne dovolijo, na dirki so pa spet precej slabše od konkurence, ker ne marajo visokih temperatur. Michelin je na teh dveh področjih boljši praktično od začetka. So pa Bridgestone gume zelo konstantne preko dolge razdalje pri nižjih temperaturah, kar se je pokazalo v Avstraliji. Obenem so letos pri Ferrariju fasali na suho v rit na testiranjih, kjer so zaradi dejstva, da so edino močno moštvo pri Bridgestonu, naredili na teh gumah okoli 8000 km, proti ~50000 km, kolikor so naredila moštva z Michelin gumami. Ampak, to je pač cena ekskluzivnosti. Ni čudno, da nočejo omejiti testnih kilometrov, ker če bi jih, nimajo za burek naslednjih 100 let.
Je res, da je avto slabši, samo ne pa spet toliko. Bo pa treba počakat na novo čudo - verjetno bo hitrejši, samo če bo obutev na nivoju Malezije, si upam zdaj trditi da ne bo Šumi še enkrat prvak.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

Dve dirki se ne povesta nic, jaz samo upam, da ne bo Ferarri vsako dirko nasel en razlog, zakaj so bili tam kjer so bili.

Kaksne so pa imeli gume drugi? Je imel samo Rubens zlizane? Razloga za to sta lahko dva, da je slaba guma (samo potem bi se drugi, ki so vozili s takimi gumami morali priti z zlizanimi do konca dirke) ali pa da so Rubensu avto slabo nastavli. Ali pa se je enostavno tako zaganjal, da bi prisel naprej in je unicil gume.

Daedalus ::

Rubensu bi se naj en košček gume zataknil za zadnje krilce --> pokvarjena aerodinamika --> oversteer --> sesute zadnje gume. Je pa mel tud Šumaher tak na oko precej zlizane gume, sploh zadnje. Ker nekaj časa je še kazalo, da ga DC ne bo mogel prehiteti, pol pa ni več zdržal.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ripmork ::

očitno so pri Toyoti omilili "lizanje" oziroma obrabo zadnjih gum,sem pričakoval da bo Trulli v zadnjih krogih bistveno slabši,pa mu je uspelo s lepim tempom do konca.
Dirka je bila prvo polovico bolj za zaspat,potem pa je bilo nekaj fantastičnih bojev;)
Ferrariju bo pa še težka predla...no ja,ta dirka je bila res bolj extremna in neprijazna do Bridgestone-a,bomo pa po naslednjih dveh dirkah že dobro videli ali je stvar res samo v gumah.

Alexius Heristalski ::

Pri Ferrariju ... megla. Še sreča, da nisem gledal. Bo treba poiskat posnetek.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

ABX ::

Upam da bo Trulli držal ta ritem, ker ponavadi kr zaspi med sezono (ali dirko).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

G-Force ::

Malo Off Topic:

Danes mineva 45 let od rojstva Ayrtona Senne, 3x svetovnega prvaka v F1.
Zame še vedno najboljši in najgenialnejši dirkač kar ga je Svet imel.

Ampak to je samo moje mnenje.

SLAVA MU!

LP.
|P4 3,0HT|1024MB RAM|GA81915P-G|160GB Maxtor SATA|Leadtek 6600GT PCI-E|

ČIP 008 ::

Ni samo za tebe najboljši ampak tudi je. Žal ga ni več med nami, ampak Schumi še vedno lovi njegove rekorde. SLAVA MU!

TOP ::

To je res ampak ima pa Šumi iste karakteristike kot Senna zelo agresiven včasih preveč in Šumi ima en rekord ki ga bo telo težko doseč kaj šele premagat 7krat Svetovni prvak SLAVA MU
««
5 / 52
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

F1 2007 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
116778473 (50793) 'FireSTORM'
»

F1 2006 (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Loža
186876622 (34160) Alexius Heristalski
»

F1 - pred sezono 2006

Oddelek: Loža
152784 (2539) Daedalus
»

F1 2004 (strani: 1 2 3 440 41 42 43 )

Oddelek: Loža
214178671 (45994) Microsoft
»

F1 sezona 2003 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119237994 (22655) balocom

Več podobnih tem