» »

Evolucija je teorija in ne dejstvo

Evolucija je teorija in ne dejstvo

««
22 / 23
»»

PaX_MaN ::

Okapi je izjavil:

Vere pa po 2000 letih niso spremenile ničesar.
To sicer ni res, ker se verske doktrine veselo spreminjajo in kristjan iz 3. stoletja bi verjetno današnjega katoličana imel za heretika (in obratno).

Nebi ker je knjiga pravljic enaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

kpkp ::

Enkrat sem že napisal, da če je bog vsemogočen....

Vsemogočnost je protislovje, zato boš to besedo našel le v pravljicah in literaturi, ki se ukvaja z njimi.

Vesolje in vse v njem je ustvarjeno, bog pa ni. Nihče ga ni naredil. Kar je težko razumeti, ampak tako pač je - če verjameš v boga.

Potemtakem, si lahko malo olajšamo razumevanje s tem da boga odstranimo in direktno rečemo, da vesolje je in "Nihče ga ni naredil. Kar je težko razumeti, ampak tako pač je". Imamo eno "čudo" manj, torej je teorija bolj verjetna.

Okapi ::

Nebi ker je knjiga pravljic enaka.
Kot prvo - ni. S prevodi se je kar nekaj stvari spremenilo. Še število knjig, ki jih vsebujeta Stara in Nova zaveza, ni enako.
Kot drugo - vedno je pomembna interpretacija. Katoličani v isti knjigi preberejo, da je papež glavni, pravoslavci, anglikanci in vsi različni protestanti pa, da ni.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

RejZoR ::

Ah what a load of nonsense no Okapi. Pa sem pričakoval, da si bolj razumen. Zakaj bi se "Bog" zajbaval s kreacijo fosilov in risal v jamah in s tem podajal ljudem vprašanja o razvoju človeštva, okolja in vsega okoli nas? A ne bi bilo bolj simpl vržt ljudi v sterilno okolje brez vsakega indica dvoma in jim od tam naprej prat možgane z verskim crapom? Zakaj bi si nakopal toliko problemov in nato ljudi prepričeval v svojo vsemogočnost, če bi lahko že od samega začetka ustvaril svoj popolni sandbox kjer bi se nam vse zdelo popolnoma logično in že s tem samim dokazal da je vsemogočen, pa čeprav se mi tega ne bi bili zmožni zavedat? Za nas bi bil Bog kreator vsega brez kančka dvoma. Na kakršenkoli dvom sploh nihče (ampak res popolnoma nihče) ne bi pomislil.

Zakaj je zabloda, če se vprašaš od kje pa je pol prišel Bog? To je tko kot bi se ves čas delal debila, da zrezki pridejo iz hladilnika. Se ni razumno vprašati kako pride v hladilnik? Ok, mama in oča ga kupita. Ampak kje pa ga kupita? Aha, v trgovini. Kako pa pride tja? Aja, Bog ga postavi tja. In s tem bi lahko zaključil vsako debato. Pa jo res lahko? Ne, ker zrezka v trgovino ne postavi oh vsemogočni Bog ampak ga tja pripelje mesar, ki ga dobi, ko zakolje ne vem, govedo. Večina povprečnih ljudi debato zaključi tukaj. Pač mesar fenta govedo, ti dobiš zrezek, življenje je lepo. Smo pa nekateri firbčni ljudje, ki nas zanima od kje pa je prišlo govedo. In tle gremo spet korak za korakom nazaj v preteklost, pa ne samo na farmo kjer je to govedo raslo in ne samo do zarodka iz katerega je nastalo ampak v zgodovino preko naših zgodovinskih zapisov, podatkov, fosilov, biologije razvoja vsakega živega bitja... koneckoncev tuzd ti nisi kar padel na svet ampak si nastal preko deljenja celic v zarodek in kasneje v osebo kot si dandanes. Če ne bi delali tega bi še vedno verjeli, da je Zemlja ploščata, da so strele jeza in bes boga iz nebes, sploh ne bi vedeli, da naše telo sestavljajo celice. Da so celice narejene iz molekul. In da molekule sestavljajo atomi. In da celo atom ni najmanjši gradnik ampak slednjega sestavljajo elektroni, nevtroni in protoni. In prihajamo celo do ugotovitev, da obstajajo snovi/energije oz kakorkoli bi jih poimenovali, ki so gradniki, ki jih s trenutno fiziko in nje razumevanja enostavno še ne znamo pojasniti, se pa nam nekaj ni zdelo logično pri prejšnjih ugotovitvah, da so teoretični fizuiki sploh prišli do takih idej oz prebliskov. Nihče ne pravi da so pravilna niti da so univerzalna resnica. Pri svojem opazovanju in raziskovanju so prišli do dvomomov natančnosti svojih lastnih raziskav. Nekaj kar težko verniki vedno ovržejo da je pač bog tko hotel. Kakšna bedasta razlaga je to? S tem se praktično postaviš na nivo osnovnošolskih pregorvajranj kjer si nekdo trudi navesti dejstva, druga stran pa za vsako trditev pribije "Ne pa ne". Točno tako jezst vidim vsako omembo boga kjerkoli. Razumeš kaj ti hočem tukaj povedat? Nič na tem svetu ali vesolje "ne pade kar iz neba". vsaka stvar ima zadaj neko razlago, neke gradnike, neko večjo celoto. Ker če bi vsako stvar bebavo zavrgli da jo je pač usrvaril Bog in naj v to ne dvomimo, kam pa bi prišli? Vsekakor ne na točko razvoja kjer smo dandanes ampak bi še vedno pač lovili srne po hosti, jedli maline, se razmnoževali in umrli. In ta cikel bi se ponavljal v nedogled. To ni evolucija ampak stagnacija. Teoretično bi delovalo, če se noben dejavnik ne bi nikoli spremenil in bi se ta cikel ponavljal miljarde in miljarde let. Ahem, 6000 let. No more, no less. Dejmo pol rečt, da je bog ustvaril cel svet včeraj, in da je tebe iz nule ustvril takega kakršnega si, zato da lahko jezst zdele na Slo-techu, ki ga je btw tudi ustvaril Bog komentiram tvoj smešen post. To da se je tvoja osebnost in mišlenje ločeno razvila od moje preden sva se oba prijavila na Slo-Tech pred leti in sedaj prišla do te debate, vse to je bog pravzaprav ustvaril včeraj. vse že predpripravljeno kot ready meal iz zamrzovalnika. Dej no, a maš res tolk oprane možgane?

Aja pa še ena pomembna stvar na tvoj zadnji komentar. Torej je vsa religija ena navadna pravljica in to celo potrjuješ sam. Kot bi se šel telefončke in je namesto udara strele v transformator ubilo Franckino mater. Torej če se jezst zdele izmislim in napišem knjigo, ki se imenuje Nova Zaveza po novi zavezi bo to veljalo kot univerzalna resnica. In če jezst not napišem, da po tej knjigi Bog sploh ne obstaja bo to pač moralo držat ane? Dejmo pol vzet eno knjigo od Harry Potterja in imet harry-ja za vsemogočnega boga. Sej je bil čarovnik in je vihtel nepojmljive moči, ki jih znanost pač ne zna razložit. Evo, pa imamo novo novo zavezo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lion29 ::

sej poskusajo z novimi "religijami" na tak nacin.... recimo scientology :D

sicer pa, ima okapi cisto prav.... ce vzamemo tezo, da je Bog vsemogocni, tako kot v to verjamejo kristjani... potem je pac vse to kar je napisal mozno..lahko je Bog ustvaril 10 miljard vesolj, vsakega z razlicnimi specifikacijami in zdaj uziva ob gledanju vsega... kakoli si zamislis je mozno, ce si vsemogocni...

z vprasanjem ZAKAJ se pa oni ne ubadajo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

sensei ::

Zakaj bi se "Bog" zajbaval s kreacijo fosilov in risal v jamah in s tem podajal ljudem vprašanja o razvoju človeštva, okolja in vsega okoli nas? A ne bi bilo bolj simpl vržt ljudi v sterilno okolje brez vsakega indica dvoma in jim od tam naprej prat možgane z verskim crapom?

Prvič, ni nujno, da se je moral s tem "zejbavat".
Drugič, si kar nekje iz zraka privzel, da je njegov cilj, da se ne sprašujemo o svojem obstoju.

RejZoR ::

Aja, sej res, ni se zajebaval ker je vsemogočni. Zakaj klinac je pa pol rabil 6 dni, da je naredil Zemljo in vse na njej če je tko vsemogočni? Sej bi jo lahko v 5 minutah. Al pa samo s tleskom svojih vsemogočnih prstov (ki jih mora imet, če smo mi ustvarjeni po njegovi podobi), kar znese nekje 763 milisekund dela. Men je prav posrečeno debatirat s takim folkom, ki se ves čas lovijo v lastne zanke nakar vse skupaj opravičujejo in razlagajo z beseami kot so "vsemogočni". Torej tega foruma niso zgradili pridni programerji ampak vsemogočni magični piksiji. In če v to dost zagnano verjameš in druge dost zagnano prepričuješ ti bo trop ovc celo verjel da je temu res tako.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Zakaj bi se "Bog" zajbaval s kreacijo fosilov in risal v jamah in s tem podajal ljudem vprašanja o razvoju človeštva, okolja in vsega okoli nas?
In kako naj jaz to vem? Skrivnostna in nedoumljiva so pota Gospodova. In vsa ta tvoja pisarija je čisto brezvezna, ker očitno sploh nisi dojel, kar sem povedal.;((

O.

AmokRun ::

Vsemogočnost nam o tem kaj bog lahko stori nič ne pove. To samo pomeni, da Bog lahko stori vse kar Bog lahko stori. :D

garamond ::

RejZoR je izjavil:

Ah what a load of nonsense no Okapi. Pa sem pričakoval, da si bolj razumen. Zakaj bi se "Bog" zajbaval s kreacijo fosilov in risal v jamah in s tem podajal ljudem vprašanja o razvoju človeštva, okolja in vsega okoli nas? A ne bi bilo bolj simpl vržt ljudi v sterilno okolje brez vsakega indica dvoma in jim od tam naprej prat možgane z verskim crapom? Zakaj bi si nakopal toliko problemov in nato ljudi prepričeval v svojo vsemogočnost, če bi lahko že od samega začetka ustvaril svoj popolni sandbox kjer bi se nam vse zdelo popolnoma logično in že s tem samim dokazal da je vsemogočen, pa čeprav se mi tega ne bi bili zmožni zavedat? Za nas bi bil Bog kreator vsega brez kančka dvoma. Na kakršenkoli dvom sploh nihče (ampak res popolnoma nihče) ne bi pomislil.
Potem bi bila vera vsiljena, tako pa ima vsak človek svobodno voljo izbrati ali bo veren ali ne (in tako smo ustvarjeni po božji podobi (kot se prebere v knjigi), ker stvarnik ima tudi svobodo).

GamerBoy ::

Kakšno narcistično&sadistično bitje bi moral bog biti, če bi res obstajal, ker bi to vse skupaj bilo 9999x bolj preverzno od kakršnegakoli big brotherja. Ne da ni nobenih dokazov, ampak so samo namigovanja, ki jih lahko vsak podtakne in se ob temu močno zabava, ampak kljub temu moraš ti slepo verjeti, ker vera je največja vrlina in bo nagrajeno izključno slepo sledenje brez kančka uporabe možganov. Seveda taboljši del je pa kazen za vse tiste, ki temu ne sledijo, ker bodo večno goreli ali pa z malo "sreče" šli v vice in kasneje po glavno nagrado. Da bo vse še bolj zajebano je dodal razne skušnjave, fck it grem po lupo, da bom mravlje kuril v imenu njihovega božansta,če bodo šle na med, ki sem jim ga podtaknil, ker sliši se blazno zabavno (ZA PSIHOPATA !!!).
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Okapi ::

ampak kljub temu moraš ti slepo verjeti,
Kje piše, da moraš slepo verjeti? Prav nihče ti ne brani biti ateist, ali agnostik, ali budist, ali karkoli. Mirno si tudi lahko izbereš svojega boga, izbira je velikanska.

Najdu sm privat boga,
ki raste u goricah, mam rad prešanga,
Najdu sm privat boga,
usak ma lahko svojga, kar u flaš doma.

O.

sensei ::

Aja, sej res, ni se zajebaval ker je vsemogočni.

Tko verjamejo, al ne?

GamerBoy ::

@okapi: Saj je jasno o kateri verziji boga govorim. Po njihovi verziji nimam izbire, ampak bom večno gorel, če ne sledim enemu in edinemu !

Sploh nevem zakaj bi se moral kot človek sploh opredeliti v kaj verjamem, kdo sem jaz, da bom ob vseh teh neštetih možnosti ven potegnil tisto pravo...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

Lion29 ::

zanimivo mi je, kako Ham razlaga, da imamo osnovne vrste in da evolucije po darvinu ni...vseeno pa razlaga evolucijo znotraj vrste (psi)...... v cem je potem fora, dane potrjuje darvoinove evolucije... sa,o zato, ker naj bi po biblija bila zemlja stara 4k let (po njihovo ne po okapijevem pisanju)...?

jaz bi jim se dopuscal nekatere stvari,. ce se nebi opirali na 2k let+ staro knjigo(-e)...kot res zapovedane bozje besede...torej vse njihovo verovanje se suka znotraj biblijskih mej ...cim se pojavi karkili, razlago poskusajo najti v tej knjigi, seveda
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

AmokRun ::

zanimivo mi je, kako Ham razlaga, da imamo osnovne vrste in da evolucije po darvinu ni...vseeno pa razlaga evolucijo znotraj vrste (psi)...... v cem je potem fora, dane potrjuje darvoinove evolucije... sa,o zato, ker naj bi po biblija bila zemlja stara 4k let (po njihovo ne po okapijevem pisanju)...?

Kreacioisti priznavajo mikro-evolucijo (psi), makro-evolucije pa ne (nove vrste).
:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

Okapi ::

Sodobni kreacionisti (oziroma inteligentni dizajnisti;) ) ločijo med mikro- in makroevolucijo. Mikroevolucija po njihovo obstaja, makro pa ne. Evo, me je Amok prehitel.;)

Lion29 ::

najvecji nonsense kar jih je... za se ustrelit
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

def0r ::

Verniki .. no v glavnem kreacionisti imajo problem s tem da rečejo "ne vem", vse kar trenutno znanost ne more razložit notri vrinejo neko bitje ki je sigurno moglo v tem posredovati.

Kar se tiče pa Ken Ham vs Bill Nye "debate" se mi je zdela malce neumna, Bill Nye je predaval publiki ki so bili kreacionosti, Ken Ham pa ni niti enega vprašanja iz druge strani odgovoril ampak je preusmeril vse na biblijo ali rekel "there is a book for that..." in aplavz občinstva.
Poleg tega da sem kar nehal gledati debato v kateri je bilo vprašanje .. kaj bi lahko spremenilo vaše prepričanje... Bill Nye: En dober dokaz, Ken Ham : Nič

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: def0r ()

Nikec3 ::

Kreacioisti priznavajo mikro-evolucijo (psi), makro-evolucije pa ne (nove vrste).

Lahko namesto nove vrste vstaviš besedo ljudje. Vsi verniki so veliki egoti, ker drugače nikoli ne bi bili verni. Egoizem je gonilo vsake religije. Jaz sem bil ustvarjen, jaz nisem nastal iz opice, name pazi bog, bog me gleda, moja religije je pravilna, ...

Psiha to lažje sprejme kot: "Sem povsem nepomemben del velikanskega vesolja" (kar je bližje realnosti).
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

GamerBoy ::

Ni nujno, da smo tako nepomemben del vesolja oziroma tistega kar stoji v ozadju (če je kaj, no večina nas upa da je, še vedno pa imam raje nič kot pa nek "sistem" po bibliji). V tem egotu je bolj problem mišljenja "češ jaz nisem idiot, ki so mu sprali možgane in na podlagi lastnih domnev trdno verjamem v svojega odrešenika in cerkev&sveto pismo je le potrdilo mojih pravilnih domnev." in " Ne boste vi meni govorili kakšen bedak sem in kako so me peglali __ let, ker jaz se nikoli ne motim ! " Sploh pa so skos izpostavljeni župnikovem natolcevanju o večvrednosti v primerjavi z neverniki in potem pride do pripadnosti ali celo "elitnosti", ki je včasih še večja norija kot nacionalizem in se že kreše...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

RejZoR ::

@Nikec3
Čeprav po drugi strani, če si nepomemben delček vesolja si pač ustvarjaš svojo zgodb, živiš svoje življenje. Če pa te ustvari "Bog", ti že v naprej določi "usodo" in nad vsem bdi slednji, v čem je pol point? Pol je vseeno če se usedeš v kot in čakaš na smrt. Torej je lahko religija enako depresivna kot misel, da si nepomemben nihče v enormnem vesolju.

@def966
Tisto z "there is a book for that" mi je šel tip blazno na jetra. Sej pobarvanke tud obstajajo pa ničesar ne razlagajo ali dokazujejo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dr.Akula ::

Novinar iz Buzzfeeda je bil tudi na debati in je ljudem, ki se imajo za kreacioniste, dal list da napišejo sporočilo ali vprašanje Nye-u. Ko vidiš ta kaliber ljudi in njihovo ignoranco, ti postane jasno da za njih ni dokaza ki jih bo prepričal v nasprotno.

http://www.buzzfeed.com/mjs538/messages...
ni podatka

Nikec3 ::

dr.Akula je izjavil:

Novinar iz Buzzfeeda je bil tudi na debati in je ljudem, ki se imajo za kreacioniste, dal list da napišejo sporočilo ali vprašanje Nye-u. Ko vidiš ta kaliber ljudi in njihovo ignoranco, ti postane jasno da za njih ni dokaza ki jih bo prepričal v nasprotno.

http://www.buzzfeed.com/mjs538/messages...

Ker so verniki. Nima smisla njim dokazovat stvari. Kdor to počne je v bistvu bedak.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

RejZoR ::

Omg lol, prebral vseh 22 komentarjev in lahko potegnem samo eno stvar. Religiozni hardcore fanatiki s spranimi možgani. Creacionizem je samo nov naziv za še eno izkrivljeno vejo obstoječe vere, ki se pretvarja, da se opira na znanost, v resnici pa je eno navadno prodajanje megle z zlorabljanjem besede "znanost", češ ker če omeniš znanost, pol pa že niso taki kot verski fanatiki. In nato vse to grdo zavozijo s komentarji kot je teh 22...

Recimo vprašanje 5. je tipični idiotizem. How do you explain sunset if there is no God? Ja ljubica draga, Zemlja se vrti okoli svoje osi in okoli sonca. Navidezno vzhajanje sonca je samo rezultat rotacije Zemlje. Mislim fak, kako debilno ignorantski moraš bit, da sploh napišeš tako traparijo?

Al pa 10-ka. I believe in a Big Bang Theory... God said it and BANG, it happened. Ja, jezst tud verjamem, da bom imel 30 centimetrskega in bang, zgodil se bo. Oh wait, ne bo se.

Al pa 15-ka. Kako zaboga lahko prijavi, da je znanost samo teorija in da ni testabilna, merljiva ali ponovljiva. Vsa tehnologija, ki smo jo ustvarili obstaja na podlagi točno teh 3 stvari. Vsak dan lahko preštejem, da imamo 1 sonce in ga pokažem na nebu. To je merljivo, dokazljivo in ponovljivo. Mi oni lahko pokažejo svojega Boga? Trdijo da obstaja nekaj povsem nedokazljivega, netestabilnega, neponovljivega in nemerljivega. Ampak to jih seveda ne moti, ker imajo prav in mi ne. Based on fuckin what!?

Pa 20-ka. Burj Al Arab je tud fuckin AMAZING, pa ga ni naredil Bog. Mona Lisa je tud čudovita, pa je ni ustvaril Bog. Zakaj bi moral nekaj kar je za naše pojme čudovito, obvezno ustvarjeno iz strani Boga?

Al pa 22. Sprašuje se zakaj opice niso v celoti prešle v ljudi ampak imamo poleg ljudi še vedno opice. Mogoče zato ker nismo vsi nastali v istem trenutku kot nas v to hočejo prepričati ti kreacionisti? Recimo če greš do nekega plemena v Afriki, ki živi praktično povsem izoliran od moderne civilizacije gredo rečeno stagnirajo in se preko rodov ne spreminjajo, medtem ko smo se mi v civiliziranem svetu razvili v nekaj več. Zarad morale in diskriminacije sicer tega ne smeš govorit naglas okol, da smo nekaj več od njih, ampak če realno pogledaš, smo nekaj več. Pa kakorkoli zaničljivo si to predstavljaš povedano iz mojih ust. Nam je del potrebe po evoluciji nadomestila tehnologija. Oz smo dokazano zaradi tehnologije začeli počasi izgubljati določene lastnosti in spretnosti, ki bi bile sicer nujno potrebne za preživetje v naravi brez vsakih pomagal.

Pa zmotil me je del okoli drugega zakona termodinamike, ki ga tolk mečejo naprej na vsakem vogalu. Ti ljudje ga (če prav razumem) jemljejo kot da se evolucija ne bi smela dogajati češ da se ne more ustvarjati več (evolucija), če se je nekaj začelo iz manj. Ker nič na tem svetu ne moreš dobit v večjih količinah kot vložiš energije/materiala. Ampak pozabljajo, da se celice ne delujo same od sebe izolirane od vsega ostalega kot samostojna entiteta ampak se vnašajo zunanji viri energije kot so sonce, kisik, voda in hrana, da se celice lahko delijo, obnavljajo, razvijajo. Recimo, da se zarodek človeka iz 1 celice razvije v otroka moraš vbistvu vložit enormne količine energije, kaj šele do odraslega človeka in potem skozi cel življenski cikel. Torej ne nastaja iz niča ampak vlagaš energijo, pravzaprav več nje kot je vbistvu potem dobiš ven. Samo poglejte koliko ton hrane pojemo v svojem življenju, koliko litrov vode popijemo, koliko kisika predihamo. Torej drugo pravilo termodinamike še vedno drži, ker kurimo zunanje vire energije in lahko dokaj mirno trdim, da več kot se preko nas kot organizma ustvari. Torej drugo pravilo termodinamike še vedno drži za evolucijo, samo da jo ne smeš gledat kot zaprt sistem, ki se dogaja sam od sebe ampak gre za proces na katerega vplivajo zunanji viri/vplivi. En tip je tud naredil perpetuum mobile (dokazano s posnetkom in pogovorom s fizikom) s tako majhnimi izgubami, da navidezno deluje kot da energije sploh ne porablja. Kar pa ne pomeni, da je ne porablja. In isto je s celotnim našim planetom. Viri na njem se trošijo, ampak s tako majhnimi izgubami, da navidezno izgleda kot da jih nikoli ne bo zmanjkalo. Pa jih enkrat bo. Tko kot fuzija helija in vodika pri soncu, torej zvezde. Zadeva deluje tko, da obnavlja samo sebe in deluje po miljarde let. Ampak tud slednji se enkrat iztrošijo, ker ne more ustvarjati več kot se vloži v delovanje. In zato se zvezde spreminjajo, sesedajo, eksplodirajo itd...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Who made God then?
Nihče. To je pogosta zabloda ljudi, ki mislijo, da mora biti vse ustvarjeno, in potem sprašujejo takšna nesmiselna vprašanja. Vesolje in vse v njem je ustvarjeno, bog pa ni. Nihče ga ni naredil. Kar je težko razumeti, ampak tako pač je - če verjameš v boga.


To je tisto, cesar vecina ljudi ne razume.

Bog JE! In, kot dobri verniki, se ne sprasujemo od kje je in zakaj je. Vemo da je. In vse kar je naredil je naredi zato, ker je tako hotel. Ustvaril je vesolje, zemljo in tako naprej. Dinozavrova okostja? Bog jih je zakopal v zemljo, zato, da skusa naso vero! Zakaj? Ker je tako hotel! Intelligent design? Kljunas in okapi? ;> Spet, samo zato, da skusa naso vero!

V boga je treba verjeti, nikjer v bibliji ne pise "sprasujte se od kje sem in zakaj sem naredil 6000 let staro zemljo, ki zgleda stara 4 milijarde let".

Vse kar vam Okapi probava dopovedat, je to, da ne razumete religije in se vam zato vse zdi tko smesno. Ce pa pogledas na celoteno zadevo iz nekega biblijskega zornega kota, je pa stvar popolnoma smiselna in ima rep in glavo (bolj ali manj).

Invictus ::

Religija je opij za ljudstvo.

Mislim da to stavek pove vse, razen za ovce ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GamerBoy ::

BigWhale je izjavil:

Okapi je izjavil:

Who made God then?
Nihče. To je pogosta zabloda ljudi, ki mislijo, da mora biti vse ustvarjeno, in potem sprašujejo takšna nesmiselna vprašanja. Vesolje in vse v njem je ustvarjeno, bog pa ni. Nihče ga ni naredil. Kar je težko razumeti, ampak tako pač je - če verjameš v boga.


To je tisto, cesar vecina ljudi ne razume.

Bog JE! In, kot dobri verniki, se ne sprasujemo od kje je in zakaj je. Vemo da je. In vse kar je naredil je naredi zato, ker je tako hotel. Ustvaril je vesolje, zemljo in tako naprej. Dinozavrova okostja? Bog jih je zakopal v zemljo, zato, da skusa naso vero! Zakaj? Ker je tako hotel! Intelligent design? Kljunas in okapi? ;> Spet, samo zato, da skusa naso vero!

V boga je treba verjeti, nikjer v bibliji ne pise "sprasujte se od kje sem in zakaj sem naredil 6000 let staro zemljo, ki zgleda stara 4 milijarde let".

Vse kar vam Okapi probava dopovedat, je to, da ne razumete religije in se vam zato vse zdi tko smesno. Ce pa pogledas na celoteno zadevo iz nekega biblijskega zornega kota, je pa stvar popolnoma smiselna in ima rep in glavo (bolj ali manj).


To je tisto kar večina državljanov ne razume.

Demokracija je ! In kot dobri volivci se ne sprašujemo od kje je vzel in zakaj. Vemo da je. In vse to je naredil ker je nam dobro hotel. Ustvaril je tudi kaj dobrega, ni samo kradel in tako naprej. Domnevno prejete podkupnine ? To so samo govorice, ki skušajo našo pripadnost politični stranki. Zakaj ? Ker je nasprotni tabor tako hotel! Intelligent design ? Sori dont spik or nid inglish, aj onli nid tajm!

V politično stranko je treba verjeti, nikjer v njihovi brošuri ne piše kaj in zakaj so naredili take zakone in dolgove, ki izgledajo kot da so breme nas vseh.

Vse kar vam xy osebek skuša dopovedati, je to, da ne razumete politike in se vam zato zdi tako pokvarjena. Če pogledamo na celotno zadevo iz nekega političnega zornega kota, je pa stvar popolnoma smiselna in ima znan čas in kraj dogodka ter storilce, ki so vedno iz drugega tabora (bolj ali manj).
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Nikec3 ::

Če pogledamo na celotno zadevo iz nekega političnega zornega kota, je pa stvar popolnoma smiselna in ima znan čas in kraj dogodka ter storilce, ki so vedno iz drugega tabora (bolj ali manj).

Če pogledamo na stvar iz zornega kota političnega vernika - vsekakor. Verniki obstajajo na različnih področjih. Sicer pa so ljudje dejansko pravno nedolžni, dokler jim ni pravnomočno dokazano nasprotno. (ne zagovarjam nikogar, niti se ne opredeljujem do sodb)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

innerspace ::

dr.Akula je izjavil:

Novinar iz Buzzfeeda je bil tudi na debati in je ljudem, ki se imajo za kreacioniste, dal list da napišejo sporočilo ali vprašanje Nye-u. Ko vidiš ta kaliber ljudi in njihovo ignoranco, ti postane jasno da za njih ni dokaza ki jih bo prepričal v nasprotno.

http://www.buzzfeed.com/mjs538/messages...


Tukaj so se "prevodi" vprasanj:

http://imgur.com/gallery/PbBTk
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

RejZoR ::

Haha, kdorkoli je pisal te prevode je zame Bog. *smuggrimsmiley*
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lion29 ::

http://www.iflscience.com/plants-and-an...

Scientists Change Butterfly Wings From Brown To Violet In Just 6 Generations
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

alexa-lol ::

Lion29 je izjavil:

http://www.iflscience.com/plants-and-an...

Scientists Change Butterfly Wings From Brown To Violet In Just 6 Generations


Zanimivo. Verjetno gre za kakšen recesiven gen/e in potem malo kombinirajo da ga izločijo/vklučijo.

Podobne stvari delajo z orhidejami. Iz dveh rozastih lahko v eni generaciji dobiš rdečo in belo.

harmony ::

Lion29 je izjavil:


Scientists Change Butterfly Wings From Brown To Violet In Just 6 Generations


Samo to jim je ratalo. Bolj bi mi bilo zanimivo, ce bi iz 0 oziroma iz vseh zemeljskih elementov, ki so na voljo naredili enga butterfly-ja.

FlyingBee ::

če jim uspe iz 0 naredit karkoli, potem ne bo članka o tem :-)

alexa-lol ::

harmony je izjavil:

Lion29 je izjavil:


Scientists Change Butterfly Wings From Brown To Violet In Just 6 Generations


Samo to jim je ratalo. Bolj bi mi bilo zanimivo, ce bi iz 0 oziroma iz vseh zemeljskih elementov, ki so na voljo naredili enga butterfly-ja.


Metulja niso, so pa eno drugo bakterijo - Mycoplasma laboratorium @ Wikipedia

Da so DNK skupaj spletli so uporabili kvasovke. Projekt je financiral tudi Larry Page, posnel pa National Geographic.

msjr ::

harmony je izjavil:

Samo to jim je ratalo. Bolj bi mi bilo zanimivo, ce bi iz 0 oziroma iz vseh zemeljskih elementov, ki so na voljo naredili enga butterfly-ja.


Vidim, da ti sploh ni jasno kako kompleksne zadeve so živa bitja in v kako dolgem časovnem obdobju so se razvijala.

Za tvojo predstavo kompleksnosti sveta bo takle metulj dovolj.

harmony ::

alexa-lol je izjavil:


Da so DNK skupaj spletli so uporabili kvasovke.

Iz cesa pa je ta kvasovka?

msjr je izjavil:


Za tvojo predstavo kompleksnosti sveta bo takle metulj dovolj.


Vov. Huda masinerija, kako sele clovek izgleda. A bi ta metulj lahko zivel ce bi mu odvzel ene par teh mehanizmov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

msjr ::

harmony je izjavil:

Vov. Huda masinerija, kako sele clovek izgleda. A bi ta metulj lahko zivel ce bi mu odvzel ene par teh mehanizmov?


Seveda da ne, lahko pa bi mu pobrusil par zobnikov, tu in tam dodal kakšen zobec in videl kakšne so spremembe. Če bi imel zadosti dolgo časa bi ratal povsem drug mehanizem.

Aston_11 ::

harmony je izjavil:

Vov. Huda masinerija, kako sele clovek izgleda.
Se ti norca delaš in si zraven še predstavljaš, da je to morda kakšen hud argument?

Matev ::

A bi ta metulj lahko zivel ce bi mu odvzel ene par teh mehanizmov?


ta metulj mogoče ja
mogoče ne - odvisno

zagotovo so pa tudi bolj enostavni in bolj zapleteni metulji na svetu

alexa-lol ::

harmony je izjavil:

alexa-lol je izjavil:


Da so DNK skupaj spletli so uporabili kvasovke.

Iz cesa pa je ta kvasovka?

msjr je izjavil:


Za tvojo predstavo kompleksnosti sveta bo takle metulj dovolj.


Vov. Huda masinerija, kako sele clovek izgleda. A bi ta metulj lahko zivel ce bi mu odvzel ene par teh mehanizmov?


Ja vem da je kvasovka živo bitje in njeno "življenje" temelji na DNK/RNK. Fora je da morajo zdaj samo še najti postopek z kvačkanje DNKja. So pa dokazali da se da iz osnovnih elementov naresti neko sintetično bakterijo.

Podobno kot dokazujejo da je neskončno mnogo praštevil katera so ločena za 2. Za 2 še niso dokazali, se pa ta razdalja med dvema sosednjima številoma manjša.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Aston_11 je izjavil:

Se ti norca delaš in si zraven še predstavljaš, da je to morda kakšen hud argument?

S kreacionisti se je težko pogovarjat ker imajo včasih naravnost bizarne argumente.

S kreacionisti z nazivom pa se je nemogoče pogovarjat ker niti bizarnih argumentov nimajo ampak znajo le pljuvat po vsem kar jim ne paše.

Tko da ne... ne dela se norca. Ampak argumenta tud nima. Ergo...
Life is as complicated as we make it...

harmony ::

Pithlit je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Se ti norca delaš in si zraven še predstavljaš, da je to morda kakšen hud argument?

S kreacionisti se je težko pogovarjat ker imajo včasih naravnost bizarne argumente.

No, no ne tako napadalno. Rajsi mi razlozite kako je metulj nastal in kaj se zgodi metulju, ko mu odstranis reproduktivne organe? Pa kaj je bilo prej samec ali samica?

Mipe ::

Nismo mi krivi, da si prespal ure biologije v osnovni šoli. Vzemi učbenik v roke.

harmony ::

Mipe je izjavil:

Nismo mi krivi, da si prespal ure biologije v osnovni šoli. Vzemi učbenik v roke.

Ok, hvala za odgovor.

nejclp ::

harmony je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Se ti norca delaš in si zraven še predstavljaš, da je to morda kakšen hud argument?

S kreacionisti se je težko pogovarjat ker imajo včasih naravnost bizarne argumente.

No, no ne tako napadalno. Rajsi mi razlozite 1. kako je metulj nastal in 2. kaj se zgodi metulju, ko mu odstranis reproduktivne organe? Pa 3. kaj je bilo prej samec ali samica?

ad 1. iz molja
ad 2. enako kot tebi- ne more se reproducirat
ad 3. samica

harmony ::

nejclp je izjavil:

harmony je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Se ti norca delaš in si zraven še predstavljaš, da je to morda kakšen hud argument?

S kreacionisti se je težko pogovarjat ker imajo včasih naravnost bizarne argumente.

No, no ne tako napadalno. Rajsi mi razlozite 1. kako je metulj nastal in 2. kaj se zgodi metulju, ko mu odstranis reproduktivne organe? Pa 3. kaj je bilo prej samec ali samica?

ad 1. iz molja
ad 2. enako kot tebi- ne more se reproducirat
ad 3. samica

1.) Kaj je to molj, ter kako je molj nastal?
2.) Kako se je potem samica reproducirala, ce pravis v tocki tri, da je samica bila pred samcem?
3.) Ali je potem ta samica imela tudi gene, da v prihodnosti nastane tudi samec?

SuperVeloce ::

1.,2.,3.: Celična delitev spada pod začetke, lol ti pa tvoja samica

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Harmony,

če te resnično te stvari zanimajo, se lahko poglobiš v stran TalkOrigins, kjer so na takšne stvari že milijonkrat odgovarjali. Ni na nas, da ti bomo pripeljali čist vsak odgovor na čisto vsako vprašanje pred nos, samo zato, ker ti misliš, da nas boš nekje "ujel" na neznanju.

Če te zanima en pregled tematik, sta dober začetek Youtube kanala od uporabnika cdk007 (v angleščini) ali od DonExodus2 (tudi v angleščini)

Če te zanima izključno to, kako sta se razvila dva spola, si lahko pogledaš naslednja dva videa od cdk007. Stvari so v znanosti že zelo dobro pojasnjene, v naravi najdeš bakterije in mulitcelične organizme na vseh stopnjah razvoja. Prvi video je precej poljuden, da boš zares lahko sledil drugemu, bo pa verjetno treba vsaj malo obnoviti znanje srednješolske biologije.



- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()
««
22 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30350161 (37245) s1m0n
»

Tehnološki napredek/evolucija ni eksponenten (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5110226 (9652) _marko
»

Veliki filter vključitev mitohondrijev v prokariontsko celico? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714955 (13109) Okapi
»

Nastanek življenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35749627 (44852) Vajenc
»

Ali teorija evolucije poziva k rasizmu in genocidu? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21328970 (25596) jzgorisek

Več podobnih tem