» »

Video kvaliteta KISS/Bellagio/Yamada

Video kvaliteta KISS/Bellagio/Yamada

abu2003 ::

Zivjo,

Je kdo že primerjal kvaliteto videa/slike med predvajaniki KISS, Bellagio in Yamada? Doma sem imel priložnost primerjati kissa in yamado. Slika na kissu je boljša od tiste na yamadi - ostrejša, kontrastnejša. Glede na to da imata bellagio in yamada isti čip me zanima kakšna je kvaliteta videa/slike pri bellagiu glede na kissa oz. yamado?

lp Uros

CaqKa ::

zgolj teoretično:
glede na to da imata yamada in belagio isti čip bi slika morala bit identična. kako je z kissom pa nevem.
na vsak način bi bilo vprašanje bolje postaviti v tole temo: [DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?
sicer bo tale oddelek izmaličen in nepregleden do konca.

Stepni Volk ::

Najcenejši Kiss je še enkrat dražji od Bellagia...
KISS stane cca 29'000
Yamada cca 18'000
Bellagio cca 14'000 (akcija pri Anni-ju)

je slika še enkrat boljša?
Dvomim...

Vprašanje je:
- katere modele si primerjal KISS (DP-1000, 450, 508...), Yamada (6100, 6600),
- kaj si primerjal (DVD, SVCD, Divx...)
in kje (TV mali ekran, velik, LCD projektor...).

Za pravo primerjavo mora biti test narejen "na slepo"... zbere se vas več prijateljev, eden je zadolžen, da menja izvor slike in beleži kateri ploščkosuk dejansko predvaja... ostali gledate le sliko (ploščkosukov ne smete videti)... in si zapisujete
prvi - slika dobra
drugič - slika boljša
-tretjič - slika še boljša
itd...
Če boste izbrali pravega človeka za test, vam zna ves čas predvajati iz istega ploščkosuka, toda vsi ostali boste VIDELI RAZLIKE.. :)

Kiss-ov processor ne zmore predvajati Divx Pro, Qpel in Gmc... Yamadin lahko. Po drugi strani Kiss podpira Ogg Vorbis...
Yamada in Bellagio imata isti procesor, tako kot ga imata Kiss in Yamakawa 375, vendar so razlike še v ostalem, po domače: Mama plata, audio/video sestavni deli in eden bolj pomembnih: Firmware.

Za pravo primerjavo si potegni dol ta Testni CD... in primerjaj.
Za Bellagio imaš detjlen test njegovega brata dvojčka na prvi strani: [DivXviD] Yakumo predvajalniki... z istim CD-jem je Frame testiral tudi Yamakawo 335.

Moja osebna filozofija je, da vedno kupim najcenejši model, ki zadosti mojim potrebam. Preprosto zato, ker je to poodročje, kjer se vse zelo hitro spreminja (codec-i)... in prej ali slej se pojavijo novejši codec-i, ki jih ne moreš več uporabljati.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209324153 (49497) cryptozaver
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35871547 (19366) koks2005
»

[DivXviD] Gericom Bellagio predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38461885 (20299) Caniggia

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531395 (14648) Stepni Volk
»

Kateri Divx predvajalnik kupiti svojim staršem?

Oddelek: Kaj kupiti
152571 (2133) Yossarian

Več podobnih tem