» »

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije?

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije?

««
33 / 34
»»

Lime ::

Jaz imam fake TY DVD+R. Prodajajo se pod Hyundai in naj bi bili made in Japan.
Na srečo sem jih dobil zelo zelo ugodno, tako da se ne sekiram preveč.
Za kakšne znance so v redu :D


Nero CD-DVD hitrost: Disc Info
Osnovni podatki
Tip diska: : DVD+R
Knjižni tip (Book Type) : DVD+R
Izdelava: : neznano
MID : YUDEN000 T02 000 (00)
Hitrosti zapisovanja: : 2.4 X - 4 X - 6 X - 8 X - 12 X - 16 X
Kapaciteta praznega nosilca : 4.38 GB
: 4482 MB
: 4700375040 bytes
Razširjeni podatki
Plasti : 1
Strategije zapisovanja : 4 X
Stanje diska : Prazno
Surovi podatki
Physical Format Information (00h)
0000 - A1 0F 02 00 00 03 00 00 00 26 05 3F 00 00 00 00 - .........&.?....
0010 - 00 00 03 59 55 44 45 4E 30 30 30 54 30 32 00 38 - ...YUDEN000T02.8
0020 - 23 54 37 10 02 4E 72 02 8C 63 16 16 0B 0B 0A 0A - #T7..Nr..c......
0030 - 01 19 1B 0C 0C 0C 0D 01 00 00 00 00 00 00 00 00 - ................
0040 - 01 00 38 38 02 34 63 13 05 22 22 10 0E 12 12 01 - ..88.4c.."".....
0050 - 00 00 02 34 63 13 05 22 22 10 0E 12 12 01 00 00 - ...4c.."".......

perci ::

Ja, morm rečt, da sem pričakoval to. Jst sem nazdnje TY Verbatim kupil ene 3 mesece nazaj v Harveyu in so bili isto švoh testi.

Sami DVD-ji sicer delajo BP, tako za podatke kot tudi video dvd.

scythe ::

Nekaj me zanima!

Kateri dvd/cd snemalnik se zdaj splača kupit? NEC-a nočem več ker kr naprej crkuje!

P.S

Sory ko sem pisal v to temo
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

jan01 ::

če bi še kdo uporabljal ISKANJE! Odgovor: pioneer dvr-111 (oz poleg imena še bk=črn), liteon...

marjans ::

Glede TY medijev: ne bi rekel, da so fake. Verbatim si kaj takega ne ne bi privoščil, pa tudi fake TY mediji niso v značilnih TY torticah.

Mislim, da se bo treba sprijazniti da DVD (+ in -) 16x TY mediji niso preveč kakovostni. Imel sem priložnost testirati TY v 50 cake (leclerc), 25 cake (HN) in original Plextorjeve. Moram reči, da je bila pri vseh kvaliteta podobna - ne preveč dobra in tudi precej variabilna znotraj iste tortice. Tudi različni pekači (BenQ in dva različna NEC-a) nista imela opaznega vpliva.

Izgleda da je TY pri 16x medijih "brcnil v temo". 8x mediji so zakon (še vedno sanjam, da jih kje najdem), 16x pa ... Upajmo, da si bodo pri BR in HD-DVD vrnili sloves.

jan01 ::

ty od verbatima so po mojih izkušnjah bolj zanič(pif nad 1500). Od plextorja pa so presenetljivo dosti boljši: pif vse pod 400, ponavadi okoli 150... Vse seveda z 8x hitrostjo, čeprav so 16x...

@marjans: probaj firmware nadgraditi(kak alternativen, npr za nec http://www.micheldeboer.nl/firmware)

Yossarian ::

za tiste, ki ne vedo, kje nabavit DVD Plextorje. Jaz sem pred kratkim naročil tortico s 50 kom pri tejle trgovini in sem dal skupaj s poštnino (na en naslov v Avstriji) 36,49 €. Vplačal vnaprej in je znanka dobila naslednji dan.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

MEDENA ::

to je pa zelo drago, 50pack verbatimi so pod 20€ pr nas.

marjans ::

@jan01: moje izkušnje z verbatimi TY 16x (snemano 8x na benQ 1640) tipični PIF okoli 1000 (branje pri 5x oz. 8x), v glavnem pa v rangu 500-2000 (vsak deseti tudi pod 300). S plekstorji tudi okoli 1000, mogoče malo boljše kot verbatim, ampak ne bistveno. Delno se da rezultat izboljšat s solid burn-om. Vsekakor (iz lastnih izkušenj) ne bi rekel da so Plekstorjevi mediji znatno boljši od drugih TY 16x. Vse se seveda nanaša na +R (-R nisem imel nobenega Plextorja, pa tudi drugače -R praktično ne uporabljam).

Je pa s TY mediji (16x +R) še ena zanimivost: PIF je po enem letu praktično enak, medtem ko pri MCC 004 naraste za 100-200%. To lahko pomeni, da so TY mediji slabši, vendar časovno stabilni, MCC pa boljši, vendar na daljši rok vprašljivejši. Bomo pa verjetno prej, preden MCC-ji odpovedo, prešli na nov medij.

PS: NEC-a imam za DVD-RAM in LabelFlash :P

janko771 ::

Jest sm kupu zadnč dvd-je od http://www.dvdmediji.com/
model gigatain za 11.26 evrov in sem jih na smodu že 8 komadov in vsi se pečejo z 12 x brzine in so res dobri za to ceno sej v končni fazi plačaš samo ime če vzameš verbatim ali plextor, ker dvd-je itak štancajo vsi na ist način in čist nč drugač.
lp
jest

Fizikalko ::

yeah, right! Ne me smejat, no.

AngelOfDeath ::

@janko771

še en nadobudnež ki misli da je videl ves svet :)
edit: Slovnica

schurda ::

Mogoče se sklicuje na tvoj podpis?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

TribesMan ::

Kje imajo na zalogi Lightscribe DVDje?
Po možnosti kvalitetne...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Yossarian ::

Medena, jaz sem kupil 50 Plextorjev in ne Verbatimov
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Dr_M ::

evo, isti medij, ki sm ga začeku in skeniru prejsni teden.

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingec ::

FUJI TY dvd-r 8x imajo se v dolocenih merkurjih... tortica 25...15 €
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

VanGog ::

Mi lahko kdo svetuje, kje nabavit kakovostne printable DVDje?

LP :)

MEDENA ::

VERBATIM PRINTABLE....imaš navadne in glossy....

VanGog ::

kje pa se jih da dobit?

MEDENA ::

comshop, jae....

schurda ::

jae, bigbang, mečkator ...
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Dr_M ::

evo TY 03 peceni z liteon 1693. precej bolje kot NEC :)

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Rogue ::

Jst sem kupoval do sedaj Verbatime DVD-R made in Taiwan 25pack za 8,33€ v Harvey Normanu.

Včeraj pa sem videl, da so jih podražili za 110%! 8-O
Sem šel še v comtron pa je isto bizarna cena - okoli 18€ za 25pack.
Big Bang ima za 10,5€ 25pack ampak so made in India, tko da to odpade.

Kje se da dobit kakšne zadovoljivo kvalitetne medije? Za en DVD dam maksimalno 0,42€ oz. 100SIT.

Baje da ima Jae dobro ceno za Verbatime, mogoče kdo ve ali so iz Taiwana?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rogue ()

Han ::

Včeraj sem nabavil manjšo zalogo Verbatim DVD-R made in Taiwan v JAE. 25 kom. tortice so še (bile) po 8,72 Eur.

Rogue ::

Tnx 4 the tip, sva jim dons s kolegom mal spraznila police >:D

smrad ::

Kje bi lahko kupil v Sloveniji original Tayio Yuden Full-Face printable dvdje ali Verbatim Printable Full Face DVDje brez kakršnih koli logotov ali napisov gor?

MEDENA ::

zelo zelo teško.

jaz pa iščem 8x DVD+RW/-RW pa v SLO nikjer ni za dobiti :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

BaRtMaN ::

Kar se tiče DVD+R-jev sem v ponedeljek videl v novomeškem JAE-tu kup tortic po 25 kosov tajvanskih printable Verbatimov.

Sem kupil tudi en novi paklc tajvanskih Verbatimov, letnik 2007. Prej sem opažal izključno letnik 2004, zgleda da je JAE-tu tako dolgo trajala zaloga. 8-O

Kakorkoli že, njihova kvaliteta je vsaj na istem nivoju, po prvih testih se celo kulturno zapečejo na deklarirani hitrosti 16x! :))

smrad ::

Kje bi dobil Verbatim Glossy Full-Face dvdje?

Ashrack ::

Imam novega LITEON pekac. Rabil pa pa nekaj DVD RWjev. Gledal sem pa sledece, ali se mi splaca:
http://www.nakupi.net/buy.php?&productI...
....

Dr_M ::

ce bos kupu dvd-rw raj uzem verbatime 6x. se kr pozna na hitrosti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ashrack ::

kje pa se jih dobi? sem gledal in dobim samo 4x.

ps. Zanimam se tudi za nakup dveh CD-RW 32x medijev. Zacuda najdem samo 12X brzine
....

Rogue ::

Primerjava Verbatimov, ki sem jih kupil v Big Bangu. Ko sem kupoval nove sem prvič zasledil neke made in Japan, in sem jih za foro vzel - sem mislil, da bodo kaj bolj posebnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rogue ()

forummaster ::

Kje kupim dobre DVD medije...

Do zdej sm uporablju TDK sam mi grejo že na k****, ker je vsak tretji al pa četrti zanč!!! Pa najdražji so mater...

Prosim za nasvet, pa na kaj moram bit pozoren???

Rogue ::

Jaz sem imel podobne probleme s TDKji (en kup coasterjev, pa še tanov design je ogaben) in sem pred cca. 1 letom prešaltal na Verbatime. Kupoval sem samo made in Taiwan in sem z njimi še bolj zadovoljen kot sem bil s TDKji, pa še cenejši so.

forummaster ::



A je to dobr za DVDje (Verbatim DVD+R, Made in Taiwan)???

Peku sm ISO sliko na 8x hitrost...

destiny ::

Tole je super, ne samo dobr ;)

maratonec5 ::

Kaksne so kaj vase izkusnje s tanovimi verbatim dvd-+/r MCC 03RG20 Made in Taiwan ? Se jih splaca uporabljat, so dobri? Danes sm prvic kupil te in me malce firbec. MCC 004 so bli kr zakon.

Zgodovina sprememb…

El Nino ::

Jaz sem zdaj preskrbljen z dvd-ji ker mi jih je tata (oče) zrihtal 2x 25 Verbatimov dvd+r 16x pa še azo+ in sem ekstremno zadovoljen. Kar se pa tiče cen v comtronu, sem pred nekaj dnevi iskal labelflash dvd-je, da bi enega pač imel pri roki, da bi si, ko ga bom rabil, kaj 'vgraviral' gor. In sem šel najprej v goriški merkur dom pogledat in so imeli fujijeve 16x po 1,06€. Vzel sem enega, za videt, kaj bo iz tega ratalo. No, danes, ko sem bil v Mercator centru ng v comtronu, me je kmalu infarkt, ker so imeli isti dvd, ki je stal 1,46€!!! Kar je 40centov, 40% več kot v merkurju!!! In sem se samo obrnil na levo krog pa marš iz štacune... imam zadnje čase občutek, da majo tam vedno višje cene. Žalostno je pa to, da je to ena redkih računalniških trgovin v okolici ng razen merkurja pa bigbanga, shift center v mercatorju spodaj pa že tako hira kar lep čas... No, zdaj sem še malce offtopic zaril. V glavnem, zame so najboljši verbatim cdji, cdrwji in pa dvdji. Drugih spoh ne kupujem več, ker sem še prevečkrat opekel s kakšno nesramno poceni robo, recimo nova, tevion,...saj teh proizvajalcev cd/dvd jev je ko smetja zadnje čase.

kmetek ::

prav bogi si.

El Nino ::

Offtopic: Kmetek, kaj to je blo zdaj resno mišljeno al me ti mene rahlo Zaje*avaš u glavo? Kokr vem so forumi pač tudi za izmenjevanje mnenj in izkušenj zato če te moj post moti ga ne brat in brigaj se zase!

Alexius Heristalski ::

On dela v Comtronu. Zelo ga razp*zdi, če kdo reče, da Comtron nateguje z visokimi cenami, kar je sicer čista resnica in kritika upravičena. Res super štacuna. Draga, zaposleni pa še zaj*bavajo po forumih. Plosk, plosk, Comtron.

perci ::

Kar je po svoje celo malo čudno, glede na to, da comtron zaposleni javkajo kako slabo plačani so. Slabo plačani, pa tako zvesti svojemu delodajalcu - svaka čast.

Talula ::

maratonec5 ::

Lahko si preprican da je pomota :D

El Nino ::

Sigurno je pomota ker sem bil jaz v Goriškem Comshopu v petek pa je bila cena 1,46€ za en komad.

kmetek ::

ni pomota.

El Nino ::

Kmetek kaj ti pošljem sliko računa te bo prepričalo?

kmetek ::

Jaz sem rekel za ceno, da ni pomota. Kaj si pa prejšni teden kupil je pa že zgodovina. Samo brati je treba >:D
««
33 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527083 (12034) e-marko
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100917 (25426) nuclear
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282298 (1589) dean444
»

dvd taiyo yuden

Oddelek: Kaj kupiti
131646 (1450) Quikee
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009169 (6793) AtaStrumf

Več podobnih tem