» »

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

««
26 / 30
»»

Dr_M ::

Quikee: sej ti pravim, da kprobe rula :)
dvd drugac dela normalno, edin nakonc gre crta mal cikcak, ampak nic kriticnega :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Dr_M: Kaj ma pa zdaj KProbe veze s tem ? =) Prej obratno.. ker ko si rekel 3800 PIF Total.. sem priso do zakljucka da ni dobro pect pri 12x. Nec se ni strinjal.. more se pa vsi pekaci strinjat ce je dobro zapecen medij. =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

Dr_M ::

Quikee: vse. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Dr_M: Lolek :D

Dr_M ::

Quikee: ma niti ne. :)
ravno iz tega razloga bom liteona obdrzu. :)
za testiranje pecenih dvdjev.:) v preteklosti se je izkazu za dost zanesljivega v kombinaciji z kprobe:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Jah no jaz sem LiteOn-a obdrzal zaradi tega ker mi daje se drugo mnenje pri scanih... in za branje. Drugace so pa LiteOn-i dalec od tega da dajejo konsistentne rezultate. Glede na to da izpustijo 30000+ samplov med skeniranjem od ~140000 pri polnem mediju nekak ne dajejo tocnih rezultatov. Tudi zaradi velikih vplivov CPU-ja, ki jih recimo drugi pekaci nimajo pri skeniranju. Zaradi takih stvari se ti KProbe kaj dosti ne more pomagat.

Quikee ::

Aja pa mas prav da nisi lolek... lolek bi to naredo. =)

Dr_M ::

:)
no jest se tko poglobljeno z dvd pekaci nism zdele ksn dobr let ukvarju.
sm se takrat neki casa, kot sm kupu liteona 411 in zelo dolgo spremlju modifikacije v 811.
po temu, nekak nism meu vec casa ne zelje po dvdjih se:)

ampak ce ti odkrito povem, mene ne zanima tvoja teorija o liteonu, ampak se zanasam na laste izkusnje. :)
kot pekac res ni nevem kaj, ampak za medije skenirat, je odlicen. pa nima veze kaj ti na to poreces.
sicer je cist mozno da mas prov, ampak ko odkrijes 1x vzorec napak in ko vidis kje in kako se mediji obnasajo ob dolocenih napakah, skor ne mores vec falit.
zato se bom drzu liteona kot pijanec plota :)

ampak tole je OT.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Sej te popolnoma razumem.. sej tudi sam sem navajen na LiteOn-cka in njegove scane. In mi je tudi pokazal, kje je napaka ce napaka obstaja. Ampak pac za informacijo da LiteOn-i niso zanesljivi pri sceniranju. Pa sej 411 in 811 sta se dobra... kaj pa novejsi ko undereportajo rezultate (od 812 uporabljajo LiteOn-i Sony-jev PUH). Torej pokazejo zelo lep scan, transfer rate pa ma hude tezave prebrat disc (za mene je vedno boljse, da pokaze tezave, ki jih ni kot pa ne pokaze tezave, kjer so). Kolko je pokazalo pa tudi Nec 3520/3540 sta kar dobra za PI/PIF.

Dr_M ::

no samo da se razumeva :)
btw, skoda da tale nec ne podpira overburninga :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

keri dvd writer pa ga,če ga sploh.v mislih mam DVD medije
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Quikee ::

Plextor 712 in 716. =) Tja do 4600 MB. Mislim da sta edina.

boštjan ::

torej še ena lastnost plextora zakaj je dražji.Kdaj pa lahko žganje čez mejo pričakujemo pri drugih pekačih,ala NEC,LG,Philips,Benq, itd
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Quikee ::

Neznano. Noben proizvajalec ni nic krical da bo njihov naslednji pekac podpiral overburnanje tak da pomoje ne bo noben podpiral. Mogoce bo podpiral overburnanje naslednji Plextor 740... ki bo namenjen srednjemu razredu.. torej cena priblizno ista kot drugi pekaci.

Quikee ::

Kolko berem bi lahko bil Plextor 740 lahko tudi BenQ 1640. Plexor uporablja BenQ-je ... LOL to je kot vic. Samo ce pomislis tak.. BenQ z Plextor firmware-om.. to bi znalo pomest z konkurenco.

TribesMan ::

Kako kaj z kvaliteto peke plextorjev? Pa kolk so kej glasni?

Me mika da bi si enega privoscil... predvsem zaradi dobrih izkusenj ki jih imam z CD pekači.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Quikee ::

Ja Plextor 716 je konkurencen pri kvaliteti pisanja.. ni pa recimo najboljsi. Na zacetku je 716 mel hude tezave s kvaliteto ampak so to odpravli v novejsih firmware-ih. Predvsem pri plextorih je fajn njihova podpora saj ce pogledas so dodali dosti novih zmoznosti preko firmware-a... recimo 4x DVD-R DL podporo, 6x DVD+R DL podporo, itd.. in to zastonj. Tukaj bi se recimo Nec lahko marsikaj naucil.. saj bi lahko pdoporo za visje DL hitrosti cisto enostavno lahko ponudli z boljsim firmware-om. 3530 in 3540 sta popolnoma odvec, celo 3520.
Predvsem kaj naredi Plextorja dobrega so pa njegove funkcije saj ma teh polno, kar drugi recimo nimajo. Bi rekel da je pomoje trenutni najboljsi all-around pogon in bi ga priporocal... ce le ne bi imel cene tak zasoljene.

boštjan ::

Quikee,mislim,da si pravkar naštel lastnosti zakaj je PELXTOR dražji od drugih pogonov,ker ko kupiš enega, ne rabiš kupit drugega za večjo hirost pisanja,ker to sredijo prek firmware+ dodatki.popravi me če se motim.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

TribesMan ::

A obstaja PX-716 na SATA vodilu? Na enaa imajo sam 712 SATA... pa sata je blazno sexy :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

tribesman, obstaja in je za 10$ dražji od 712S. Pkliči v PChand in vprašaj,če mislijo kakšnega pripelat.Dolar je 188SIt,to je 1880+DDV+carina+dobiček.pomoje ,da bi blo pri nas za okol 5k dražje od IDE ATApi modela.Škoda res,da majo 2x ceno NECov in LGjev
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Quikee ::

boštjan: Jah ja .. to lahko stejes za razlog da so drazji.. samo se vseeno bolj splaca 2 pekaca kot pa enega Plextorja. =) Sicer pa recimo BenQ je tudi znan po tem, da ima odlicno firmware podporo + funkcije. Recimo 1620 je bil na zacetku 2.4x DL, 8x DVD-R .. pa so ga z firmware-om spravli na 4x DL in 16x DVD-R. Isto bo pomoje z 1640.. cez cas bo dobil podporo 8x DVD-R DL.. trenutno ne podpira DVD-R DL. Kar je se hujse pa je da nexperia chipset v BenQ 1620 sploh nima neke DVD-R podpore (zato slabse pece na nekatere DVD-R), recimo to se vidi ko hoces zapect DVD-RW medij pri 2x... ker ne podpira 2x hitrosti pa ti pise pri 2.4x kar je DVD+RW minimalna hitrost. Isto ne podpira 1x ker je bla DVD+R in RW zacetna hitrost 2.4x. =)
To kar zares da Plextorju ceno pa so razne moznosti kot recimo VariRec, GigaRec, SecureRec, PowerRec. Med temi je se najbolj impresionira za DVD pecenje AutoStrategy.. ki optimizira pecenje za boljso kvaliteto. Torej ce mas neke neznane zanic DVD-je ti bo cez kake 2, 3 peke optimiziral strategijo da bo kasneje pekel z najboljso kar se da kvaliteto.. oz. sam bo poiskal najbolj primerno strategijo. Bojda deluje tudi na ze znanih medijih. =) Samo kljub takim funkcijam recimo ne doseze kvalitete BenQ-ja ali LG-ja pri precenju na nekatere medije.

Quikee ::

Kar se pa tice SATA Plextorja je pa tak, da ima vgrajen pretvornik SATA -> PATA .. tak da ni pravi SATA pogon. Ce se prav spomnim so tezave zaradi tega. Prvi pravi SATA pekac pa naj bi bil BenQ 1650.. predstavljen je bil ze pred 2 letoma na Ce-Bitu.. izsel pa bo 1x letos ce bo bog dal.
Naceloma naj bi ble tezave z SATA in pekaci.. zato so se zdaj vsi pribiti na PATA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

boštjan ::

potem takem je dosti bolje okrogel ide kabl,pa maš pač kao SATA:D
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Quikee ::

Ja samo naceloma okrogli kabli niso dobra ideja za pekace... predvsem taksni slabse izdelave kar jih pa je vecina. Z slabim okroglim kablom naceloma lahko dosegas slabse rezultate kot z ploscatim 40 zilnim. =)

SebaR ::

sata je še vedno najboljše za diske. Kako boš pa priklopil disk ko ti zmanjka rež :)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Quikee ::

Test DVD-R DL @ CDFreaks. Super je ta DVD-R DL.. od 5 DVD komponent je predvajal medij le na 1 komponenti brez problema. =)

schurda ::

Včeraj sem pravl overburnat DVD z Nerotom 66012 in FW V3E od Quikee-ja. Najprej provam zapečt 8MB več kot je deklariran, se pravi 4491MB (Maxell 4x+R - Maxell001), ko pride do konca javi, burn process failed. Nato provam testirat z Nero CD-DVD speed in sicer vtaknem notri verbatim 8x+R (MCC003), na 12x speed sploh noče začeti, na 8x speed pa dela in ko prride do konca, spet javi napako.

A je komu sploh uspelo to na Nec-u? Menda so neki mediji Sony, ki se dajo overburnat.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

AtaStrumf ::

Evo končno sem upgrade-al mojga NEC 3520 na firmware na 3.04 in NERO-ta na 6.6.0.12 in sedaj ne vem s čem naj naredim pi/pif scan in kakšne morajo bit nastavitve. Sem mal iskal pa ne najdem, tako da bi prosil za pomoč.

pinx ::

se da NEC-a 3500 spravit na 3520, tak ko se je dalo z 2500 na 2510?

Dr_M ::

se da NEC-a 3500 spravit na 3520,

ne se, najverjetneje se tut nikol ne bo dal.

schurda: overburna baje samo plextor 716. drugi ne znajo tega,
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

schurda: Plextor 716 edini podpira overburnanje.. torej na Nec-u ti ne bo uspelo overburnat.
AtaStrumf: Downloadas si Nero CD/DVD Speed 3.80 in ga zazenes... gres v Extras/Disc Quality Test in zazenes skeniranje pri 5x hitrosti (priporoceno zaradi najbolj primerljivih prezultatov.. lahko pa tudi pri kateri hitrosti hoces).

AtaStrumf ::

Thanx Quikee :)!

azeed ::

jaz pa mam nekaj težav s testiranjem z nero cd/dvd speed z necom 3500. namreč, nikakor ne dobim (z nobenim medijem) lepih ravnih krivulj, v najboljšem primeru se pri testu pojavljajo majhne "grbe". poskusil sem tudi z yuden002, ritekg05, različnimi mcc mediji in firmwarei (trenutno imam 2.FD). Ne vem, sicer se zapečeni mediji lepo berejo praktično povsod, nimam pa nobene naprave, ki bi zmogla brati pi/pif, da bi res našel ustrezen medij. kakšna ideja?
You gotta say YES to another excess!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: azeed ()

Quikee ::

Definiraj grbe... ali pa se boljse pokazi kak graf. Ker transfer rate test je prav tako obcutljiv na obremenjenost CPU-ja in ti lahko graf popaci ce recimo kaj delas polek. Sicer ne fejst ampak se opazi.
Recimo tak kot to:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

azeed ::

no tukaj en primer:


gre za FUJIFILM 8x +r Yudenov medij. izklopil vse programe ki laufajo in nič tikal...
You gotta say YES to another excess!!!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

boštjan ::

oh joj,to je čist ok krivulja,javi se ko boš res mel doline in gore
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

azeed ::

no ja, malo me je skrbelo, ker sem videl že boljše, pa mislim da tudi z istimi mediji ;)
You gotta say YES to another excess!!!

keko ::

Da ne bom odpiral nove teme bom kar tukaj vprašal.

Torej kaj se bolj splaca kupiti novega neca ali lite-on.
Z Necom mam pa slabe izkusnje ceprav je dvd-rom ampak mi je crknu ceprav ni delal skoraj nic.
Lite-on cdw pa se zdej pece brez problemov!

Hvala!

Dr_M ::

hehe jest sm pa ucer se enga neca 3540 kupu.
za fotra, ceprov nevem kaj mu bo.
aja...pa "nov" firmware je. 1.W2 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

"Da ne bom odpiral nove teme bom kar tukaj vprašal."
Ja sej ce bi jo bi ti jo zaklenli. =P

"Torej kaj se bolj splaca kupiti novega neca ali lite-on.
Z Necom mam pa slabe izkusnje ceprav je dvd-rom ampak mi je crknu ceprav ni delal skoraj nic.
Lite-on cdw pa se zdej pece brez problemov!"

Med tema dvema ziher NEC (3540). Nepomembno je kaksne si mel ti izkusnje s katerim.. stvari se hitro obracajo na podrocju DVD pekacev in v primerjavi z CD pekaci so lahko cisto nasprotje (ravno LiteOn, ki je delal zelo dobre CD pekace je zgolj povprecen pri DVD-jih kar se kvalitete tice, prav tako Plextorjev najnovejsi DVD pekac si ne zasluzi naziva "King of quality"). Aja pa da ne bos prodal ali pa bilokaj naredil z LiteOn-ovim CD pekacem ce se mislis na CD-je kaj dosti snemat, rippat pesmi ali bilokaj. DVD pekaci niso najboljsi pri CD-jih.

Capo ::

Problem: Kupil sem novega NEC-a 3520A. S CD- RW dela OK, bere DVD, noče oz. ne prepozna praznih TDK R+ 1-8 ali RW+ 1-4 medijev. Po specifikaciji NEC-a bi jih moral.
Ali je možno, da zadeva ne dela, ker uporabljam samo raziskovalec ali je kaj drugega?
Ima kdo take izkušnje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Capo ()

Quikee ::

Ja cisto mozno.. v Windowse vkljucena podpora za snemanje CD/DVD-jev je tako receno.. simbolicna.

Capo ::

Problem, je , da nikjer ne piše, ali ti kdo pove, da Raziskovalec ne podpira pečenja DVD-jev. Namestil sem Nerota ver. 6.6.0.13 in NEC 3520 dela ko ura. Presenečen sem bil nad hitrostjo zapisovanja na DVD +R. V štirih minutah sem imel narejen Backup podatkov, s starim CD-RW je bila čisto druga zgodba.

Ne maram reklamirat, vendar, zdaj ko sem rešil ta problem, lahko povem, da sem z NEC-om 3520 zadovoljen.

Quikee ::

"Problem, je , da nikjer ne piše, ali ti kdo pove, da Raziskovalec ne podpira pečenja DVD-jev. Namestil sem Nerota ver. 6.6.0.13 in NEC 3520 dela ko ura."

Ja no.. v Windowse vgrajena podpora peki je ze vedno bla bolj simbolicne narave oz. tolko da se lahko hvalijo, da to podpira. Sploh ne vem ce so od izzida Windowsev XP naredili kaksen vecji update tega programa. Za bolj resno pecenje je pa blo vedno potrebno poseci po temu namenjenemu programu.

"Presenečen sem bil nad hitrostjo zapisovanja na DVD +R. V štirih minutah sem imel narejen Backup podatkov..."
Vrjetno ne poln DVD+R.. trenutno najkrajsi cas potreben za pecenje na cisto poln DVD+R je 5:18 (BenQ 1620).. za DVD-R pa 5:15 (LG 4163). =)

Mirč ::

imam pekača nec3520 black nov in me zanima kateri firmware je za njega najboljši,in kako fleshat prosil bi za linke.
lp

Capo ::

NA strani 25 te teme je bilo objavljeno kar iščeš:

http://www.de.nec.de./softwareoverview2...

Tole je uradna NECova stran s firmwarei (verjetno ni edina - tale konkretno je nemška). Tu boš našel uradni firmware za 3520

Quikee ::

Bellzmet ::

DVD pekaci niso najboljsi pri CD-jih.

Hmm kaj to pomeni? Da ne zapečejo CD tolk dobr kakor CD pekač? Je to res?

lp

Quikee ::

Ja zapecejo jih se vredu.. samo ne tak dobro kot dober CD pekac. Problem je ker so vecinoma le "one sheep" bralci.. DAE ne blesti ravno.. podpirajo pa tudi manj medijev in pri nizjih hitrostih ( plac za firmware ni neskoncno velik ;) ) v primerjavi z CD pekaci.

Bellzmet ::

Dr_M: kje pa si dobil novi FW za 3540A? Na uradni strani Link1 ali Link2 je samo za 3520.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()
««
26 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527207 (12966) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297223 (26325) pingo76
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527003 (11954) e-marko
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282290 (1581) dean444
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897664 (5247) AtaStrumf

Več podobnih tem